Sada je: sub apr 27, 2024 11:45 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 281 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet feb 27, 2009 10:50 pm 
Hehe. Fala. Necu sagorit jer se pazim a i svi mi imamo svoje urodjene sklopove koji okidaju kao recimo to da ima dana kad uopce ne zelim mislit. Ono, cistina i tisina i ako je nesto kontra toga onda ludim zato se i zatvaram doma. Ipak se cijenim i pazim da ne pregorim.

Lol to oko ludosti, na to sam navikao jer od kad znam za sebe svi mi govore da nisam normalan haha. Eo brat mi inace zna rec Pa kud brate bas tebe ovako ludog tata rodio od svih drugih. U onom posprdnom-dobronamjernom smislu mi to govori. Ali stoji ista cinjenica hehe. Tak da to oko ludosti. Nitko na ovom svijetu nije lud. Ludost je jos jedna stvar da te prestrase kako bis stvarno poludio. Treba pazit definitivno kako percipiras stvari. Cim se krenes bojat stvari momentalno to isto treba shvatit kao dezinformaciju jer eto, to nije informacija koja mene recimo zanima. Usvojim ju, kazem u redu ali se prestanem bojat. Strah je cudna stvar. Tog se treba rijesit.


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 27, 2009 10:50 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
noxten je napisao/la:
Ma stari stagod da sam ja pogodio ovo je strasno. Ja ne meditiram. Funkcioniram normalno na nacin da 0-24 pokusavam meditirat i biti ono sto ja jesam kako se kaze ali sve te misli... Stalno nesto mi navire.

Dosao sam do zakljucka da je sveti gral orgulja ili nekakav instrument koji salje informacije tj. vibracije i zvuk u tvoj valjda dna i regenerira ga drasticno nego li ista. Iz tog razloga se i kaze sveta krv jer taj instrument itekako zapravo mijenja tvoju krv. Ako malo pogledamo otkud crkvi orgulje i zasto bas u crkvi ces opcenito samo orgulje vidjet. Ima faking smisla.

Ma svasta... Ovo je samo jedan maleni dijelic svega. Ono osjecam se ko da me netko zakacio kako pledijci kazu knjigu zemlje ili kako vise zaboravio sam. Bolestina ali gust je... Lomi mi mozak, dezorijentira kao i orijentira. Ima dana kad sam okay no onda nisam u mogucnosti funkcionirat u smislu rada niti icega par dana itd... Uglavnom secem gradom, osjecam se ko da stojim izmedju 3D-a i 4D-a. Negdje u sredini, stalno mi se percepcije mijenjaju itd... Ne drogiram se, ne pijem tako da :S....


Imas i moju podrsku da pises sto vise, ako imas inspiraciju. Vec jedno vreme uzivam u tvojim postovima. Ne brini ako se nekom ne svidi, pa te napadne. Svako ima svoj ugao gledanja, ali se i kroz rasprave moze nesto nauciti. Da, slazem se, moze se i gubiti energija, ali ce neko treci ipak dopuniti svoju energiju, kad iz rasprave nesto shvati.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 27, 2009 11:07 pm 
Hehe. Cuj kao sto sam i rekao prije ljudi, zivotinje kao i priroda, po meni su prijenosnici energije sunca ka nasoj planeti. Ja iskreno ne smatram zivotinje niti prirodu kao nesto mrtvo. To je itekako po meni zivo. Tako da to oko energetskih vampira mi je malo smrdljiva rekao bi ja zajebancija koja opet strasi ljude. Svi mi sheramo energije. To je normalan proces. Netko vise netko manje. Jedino taj energetski vampir sto treba je biti savjestan. Ja mogu za sebe rec da sam takva osoba koja crpi energiju ali isto tako ju i dajem. Mislim da je to sasvim normalna stvar koja rijetko kad zavrsi smrcu druge osobe...

Ako te u koliko si vampir koji cupa energiju. Taj vampir je iz nekog razloga pocupao svu tu energiju od ljudi i obnovio sebe. Sad u koliko je taj vampir savjestan on ce takodjer pozeljet bit provodnik koji ce tu energiju vracat nazad i tako zivjet da jednostavno misli i je doslovce provodnik. Inace to ne mozes mislit ili ne, to tako je u ovom holodecku tj. tako stvari funkcioniraju.

Problem je u tome sto ljudi zele ful otic u taj veci denzitet ali ili to ne shvacaju ili nisu dosli do takvog materijala jos pa govore da je to lose. Mislim, ja cu dat svima svoju energiju kao sto znam da dajem bez ikakvog straha, dilema ili neznam cega. Mislim da je to bitno iz razloga jer ako se hoces spojit sa tim vecim, ti moras postat provodnik energije kad ti to i jesi. Cista energija. Nemoguce ju je nikakvim logickim nacinom ne sherat. Neki to osjecaju, neki ne.


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 28, 2009 10:37 am 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Ako cemo iskreno, svi smo mi vampiri, kao sto isto tako punimo druge.
Razlika moze biti samo u tome da je neko svestan te razmene, a neko jos nije.
Nema tu pozitivno i negativno. Sve je to Bozanske prirode, samo zavisi ko kako percipira u datom trenutku. Nakon toga se samo jedna iluzija zameni drugom, i onda sve izgleda normalno, sto je do sada izgledalo naopako. #-o

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 10, 2009 2:01 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub feb 21, 2009 4:04 pm
Postovi: 10
Lokacija: zagreb
evo sam malo popratio ovu temu pa da ostavim neku misao o istoj...koja je prosla kroz mene a dali je moja neznam...do određenog stanja svjesnosti ili dovoljno skupljenog iskustva ne mozemo znati koje su misli "naše" a koje nisu jer bez obzira na naše učenje mi smo i dalje u programu...kada spoznamo koje su misli naše a koje nisu tada nam to više nije ni bitno...

_________________
"kad pomisliš da si završio znači da počinješ"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 14, 2009 11:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Citat:
kada spoznamo koje su misli naše a koje nisu tada nam to više nije ni bitno.

Kako to misliš,zeko? :D
Zar ti nije bitno ako znaš da ti netko laže ili ne?Možda je istinitije kad bi rekli;kad neznamo koje su misli naše a koje nisu tada nam to više nije ni bitno.
Citat:
do određenog stanja svjesnosti ili dovoljno skupljenog iskustva ne mozemo znati koje su misli "naše" a koje nisu jer bez obzira na naše učenje mi smo i dalje u programu

Da,ali mi tad znamo da smo u "programu" i možemo djelovati u skladu sa svojom slobodnom voljom.
Iskustvom učenja (traganja)dobivamo,kako je Arja divno rekla
Citat:
Slicno kao na onoj ploci koja vibrira i odvaja zrna peska od zrna praha usled njihove razlicite structure I vibracija, tako i nase unutrasnje vibracije mogu ili ne mogu da odvaje istinu i spiritualno zlato od lazi i iluzije.
mi dobivamo taj fini filing kojim osjećamo koje je učenje pravo.
Htio sam zapravo reći da je učenje važno,ali da se ne nalazi,strogo,na jednome mjestu. :oops:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 16, 2009 7:55 am 
@kolos

Meni se bas jucer desilo da sam kao doslovce u mozgu reklo bi se razdvojio misli koje imam ja, misli koje ima ona druga strana i ono sto ja zapravo jesam a to je da uopce ne mislim. Tako sam se recimo par minuta promatrao kako se 2 strane svadjaju a ja stojim u sredini sa :dontknow: znakom u glavi.

Sad sta bi to bilo lol...


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 16, 2009 3:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Nisam ti ja neki autoritet koji bi mogao reći što je to bilo,možda će ti ovi linkovi dati odgovor http://www.galaksija.com/gurdjijev.htm
a pogotovo ovo ovdje http://www.galaksija.com/gnostika.htm
naravno odgovore ćeš nači i drugdje :mrgreen:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 28, 2009 3:24 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto apr 28, 2009 2:54 pm
Postovi: 1
Lokacija: beograd
samo zalim da ostavim neki post ovde,jer sam novi član i ne želim da mislim ništa....control mind ...bojim se da nas je malo svesno koliko smo malo svesni ..... 8)

_________________
kidelloco


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 30, 2009 6:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 27, 2008 11:34 am
Postovi: 33
Cezar je napisao/la:
Ako cemo iskreno, svi smo mi vampiri, kao sto isto tako punimo druge.
Razlika moze biti samo u tome da je neko svestan te razmene, a neko jos nije.
Nema tu pozitivno i negativno. Sve je to Bozanske prirode, samo zavisi ko kako percipira u datom trenutku. Nakon toga se samo jedna iluzija zameni drugom, i onda sve izgleda normalno, sto je do sada izgledalo naopako. #-o


=D> =D>
Drugačije ne može ni biti jer svi smo mi međuzavisni i svi smo dio cjeline.

A što se misli tiče u biti niti jedna misao koja se pojavi nije moja!! Sebe možemo susresti tek u onoj praznini između misli. Živimo u zabludi ako mislimo da su misli naše, jer mi se kačimo za razne misli i onda se poistovjećujemo s njima a zatim sa milion drugih pojava. Taj proces je normalno potpomognut od strane onih koji žele manipulirati nama sve s ciljem da zaboravimo na sebe i plešemo kako oni sviraju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako prepoznati vlastite misli
PostPostano: čet jun 18, 2009 11:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
Ide stonoga sretno i veselo unaokolo. Trckara levo i desno... Kad odozgo pridje radoznali covek koji je posmatrao i upita:
"Neverovatno, pa kako uspevas da ides tako unaokolo i da kontrolises 100 nogu?"
Stonoga stade i poce da rasmislja... Hmm... toliko se sama upitala isto da se upetljala i nije mogla vise da se pokrene.

PS:
Ne uzmite ovo za zlo. Ove je koliko se secam neka stara Kineska ili Tibetanska pripovest. I ne razumite pogresno... Ne znaci da ne treba razmisljati.
Prevod je iz secanja kolko tolko jadan, verovatno u originalu zvuci mnogo bolje.

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako prepoznati vlastite misli
PostPostano: pet jun 19, 2009 5:03 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Ide stonoga sretno i veselo unaokolo. Trckara levo i desno... Kad odozgo pridje radoznali covek koji je posmatrao i upita:
"Neverovatno, pa kako uspevas da ides tako unaokolo i da kontrolises 100 nogu?"
Stonoga stade i poce da rasmislja... Hmm... toliko se sama upitala isto da se upetljala i nije mogla vise da se pokrene.

PS:
Ne uzmite ovo za zlo. Ove je koliko se secam neka stara Kineska ili Tibetanska pripovest. I ne razumite pogresno... Ne znaci da ne treba razmisljati.
Prevod je iz secanja kolko tolko jadan, verovatno u originalu zvuci mnogo bolje.


Ne zameramo, ne zameramo. :wink:
Naprotiv, odličan mi je schlagwort i dobra je priča.

Ove funkcije, kontrolisanje 100 nogu - pripadaju motoričkom centru, a on – prema Uspenskom i ostalom društvu 8) – kao i instinktivni, radi 30.000 (!) puta brže od intelektualnog centra, koji je najsporiji. Emocionalni radi još 30.000 brže, pa ti sad vidi.

Kada učimo nove pokrete – recimo, učimo da vozimo – to učenje je na početku pod kontrolom intelektualnog centra i osetićemo ogromno olakšanje i lakoću kada pokreti postanu dovoljno automatizovani da pređu u nadležnost motoričkog. Ne zato što više ne moramo da razmišljamo o njima, već zato što motorički centar radi neuporedivo brže.

Zato, kada intelektualni centar pokuša da preuzme funkcije motoričkog ili instinktivnog centra, dolazi do zastoja, kao kod naše stonoge. Međutim, to se spontano izuzetno retko dešava i uvek je povezano sa voljnim naporom: na primer, pokušavamo da pratimo svaki svoj pokret, da bismo videli kako pokreti funkcionišu – znamo koliko je to teško.

Upravo obrnuto!! u našem „normalnom“ stanju motorički centar se rado spontano meša u rad intelektualnog centra i mnogo čudnih mentalnih funkcija, nad kojima nemamo gotovo nikakvu kontrolu, pripadaju u stvari njemu: nekontrolisano maštanje i identifikacija (kreativna upotreba mašte zahteva potpuno drugačije funkcionisanje našeg organizma), razgovor sa samim sobom – dakle, naš neprestani mentalni tok u glavi - pričanje radi pričanja, izražavanje negativnih osećanja ... predstavljaju mešanje mehaničkih funkcija motoričkog centra u mentalne funkcije.

Iz primera sa stonogom vidimo dokle to vodi: problem je samo u tome što mi obrnutu situaciju posmatramo kao svoje normalno stanje. :?

Svi znamo da nad mentalnim tokom u glavi nemamo kontrolu, ne možemo da ga zaustavimo. Ali probajte na primer ovo da kontrolišete: recite jednostavno, danas se neću ni jednom požaliti zbog lošeg vremena, ili bilo čega sličnog, neću ogovarati komšije i kolege, neću izraziti nijedno jedino negativno osećanje prema bilo kome (uključujući i sitna skrivena negativna osećanja, sitna prekoplotaška spuštanja i slično). Budite sa drugim ljudima i posmatrajte sebe. Čisto probe radi. Akcenat je na izraziti – ovo nema veze sa emocionalnim centrom, naprotiv, to je nekontrolisana motorička funkcija, koju smo usvojili socijalizacijom. Ili posmatrajte sebe tokom svakodnevnih razgovora, kada odjednom započne nekontrolisani i uglavnom potpuno besmisleni verbalni tok.

Imamo veoma malo kontrole nad ovim funckijama (kao i nad prinudnim dijalogom/monologom u svojoj glavi na primer), naprotiv, one kontrolišu nas.

Tako, problem zaista nije u tome da mi suviše razmišljamo, jer mi gotovo uopšte i ne razmišljamo. Po pravilu prepuštamo „razmišljanje“ drugom centru koji je neuporedivo brži i samim tim ovaj proces za nas ne stvara nikakvo trenje, lagan je. Tako je lako prepustiti se monologu u svojoj glavi, nekontrolisanom sanjarenju, pričanju radi pričanja, ogovaranju. Međutim, ta navodna lakoća – odnosno, nepravilno funkcionisanje centara – vodi do stvaranja pravih pravcatih energetskih crnih rupa.

Ima i drugih veoma interesantnih manifestacija hipnotisanosti ljudskog bića :wink: , ali mislim da mnoge od njih nisu povezane sa našim prirodnim centrima, već svoje poreklo imaju u jednom specijalnom organu, koji je mudri Belzebub nazvao kundabuferom. 8) O tom potom.

Mi uopšte nismo stigli do razmišljanja.

Pored ovih centara, postoje dva viša, koji savršeno funkcionišu, ali nemamo nikakav dodir sa njima, niti ga možemo imati dok se ne dovedemo u pristojno stanje. Za sada su nam nedostupni, sa izuzetkom odsjaja, povremenih bljeskova i intuicije (pod uslovom da ih ne pomešamo sa hiper-dimenzionalnim aktivnostima).

Kontakt sa njima – a ne neke naše fantazije i intervencije komšija sa gornjeg sprata - je ono što se naziva višim stanjima svesti. Ta dva centra su viši emocionalni i viši intelektualni, koji je najbrži centar koji posedujemo i odgovara, prema Gurđijevu, onome što bi se moglo nazvati prosvetljenjem.
O tome eventualno mogu da palamudim. 8)

Otvaranje prema višem emocionalnom centru jeste put, koji podrazumeva da se u prvom koraku rešimo energetskih rupa i počnemo da upravljamo svojim organizmom do stepena kada počne stvaranje finijih supstanci. Običan emocionalni centar ovde može da bude od velike pomoći - jer on radi sa višim vodonicima - ali je takođe tačan uvid, da kao što mi zaista ne razmišljamo, mi takođe uglavnom ni ne osećamo. Ogroman deo naših „osećanja“ su u stvari oseti, od kojih identifikacijom proizvodimo nešto što percipiramo kao „osećanja“. Mi zaista treba da postanemo emocionalniji, no, plašim se da zaista ne znamo šta to znači. :wink:

Tako, niži intelektualni centar je na početku jedini koji nam stoji na raspolaganju, budući da je dovoljno spor, da nad njime imamo kakvu-takvu kontrolu. Njime možemo da odlučimo da: pamtimo sebe, da budemo prisutni, da smanjimo energetske crne rupe, da (uz težak napor) uspostavimo kontrolu nad nekim od mehaničkih funkcija, koje nam kradu enormne količine energije, da svesnije ojačamo svoj magnetni centar, ...

Auuu, koliki post :shock:
Ovo je samo dokaz gore navedenog: kad počnem da pričam, nema zaustavljanja. :angel4:

Dobro nam došao, Danmagorez! :wink:
Hvala za input.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako prepoznati vlastite misli
PostPostano: pet jun 19, 2009 10:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
Fantasticno Arja. Znam da pnavljanjem pokreta dolazi do automatizacije ali detalje ovde navedene su mi bili nepoznati. Ovo bi sve smatrao istinom jer se poklapa sa licnim iskustvom. Ove informacije su mi vise nego korisne.
Recimo da ja i moja zena nemamo televizor vec oko 3 godine a i pre toga ga nismo nesto posebno gledali, tako da svoje vreme provodim uglavnom, ne racunajuci posao, preko neta citajuci nesto, setnjama unaokolo u potrazi za interesantnim mestima i vezbanjem borilackih vestina (Ako ikoga interesuje o cemu se radi preporucujem da potrazi videe na -google video- u vezi Paul Vunak-a, On dodje kao najbolji besplatni primer na netu u vezi ove vrste borilacke vestine, da ne bi sada ovde izlago spanska sela za neke). Postizanje automatizacije pokreta to jest da vise ne rasmisljas directno gde i kako da postavis ruke noge i telo ne dolazi sa klasicnim treningom od par sati 2 ili 3 puta nedeljno gde ljudi misle da ce nauciti da se brane ili napadaju jer tako ce nauciti samo kako to izvesti ali u realnoj situaciji ce se spetljati ili nece korekno reagovati a u borbi najbitnije je extremno brza reakzija. To je kao partija saha gde nije ti dovoljno da znas pravila igre i nekoliko sema da bi pobedio. U mom slucaju ja se bavim realnoscu, to jest ne zadovoljavam se znanjem necega cega posle u realnosti nisam u stanju da primenim. Tako recimo bez gubljenja vremena pred televizorom i drugim deviacijama imam vremena da se mojoj vezbi vise posvetim, svakodnevno i kostantno i kad god mi se ukaze prilika u svakodnevnom zivotu. Recimo Vezbanje se vrsi tako sto ces ponavljati pokrete i kombinacije mnogo puta ali u random rezimu. Recimo odaberes 5 vrste pokreta povezanih zajedno i ponavljas kombinujuci da ne bi doslo do linearne automatizacije pokreta, jer nemas nikakve vajde od toga da ti automatski radis kombinacije od 1 do 5 jer recimo sa protivnikom A da bih izasao na kraj u odnosu na kako on reagure trebati mozda kombinacija pokreta 1, 4,5 dok sa protivnikom B trebati 3,1,4. Naravno ovo tvoj mozak ne treba da razmoslja vec samo da primenjuje, u suprotnom sporo reagujes i gubis, sto i bas nije najbolje. Da primite samo jedan dobar udarac u glavu to vas moze baciti na pod.. a posle zavisi samo koliko je taj lud i poremecen sta ce vam uraditi kada ste bezmocni.
Dobro .. sva ova prica da bih objasnio da recimo u mom slucaju kada vezbam slobodnu borbu sa nekim reagujem poprilicno prirodno i pokreti su mi automatizovani valjda iz razloga kako je Arja izlozila. Jednostavno refleksi reaguju i pokreti se slazu sami, ja znam da razmisjam sta radim ali to sve nekako ide samo od sebe.

PS: Preporucujem svim zainteresovanim za borilacke vestine da ne treniraju to samo radi recreacije i povremeno jer time nece postici nista, onda je bolje da to vreme iskoristite pametnije, nemojte ubediti sebe takvim nacinom treniranja da mozete izvuci sah mat.

Sad sam malo skreno totalno s'puta teme i foruma
da vise ni sam neznam gde se nalazim :-s

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako prepoznati vlastite misli
PostPostano: ned jun 21, 2009 8:56 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Super za informacije o motoričkom centru, o tome znatno manje razgovaramo.

Citat:
Znam da pnavljanjem pokreta dolazi do automatizacije ali detalje ovde navedene su mi bili nepoznati. Ovo bi sve smatrao istinom jer se poklapa sa licnim iskustvom. Ove informacije su mi vise nego korisne.


I meni tako izgleda: neko (samo)posmatranje i meni potrđuje prenete informacije. I takođe ih smatram ekstremno korisnim.

Doduše, pojednostavljeno sam predstavila: centri i njihov međusobni odnos je znatno kompleksniji.
Galaksija je već ostavio link na drugoj temi, no da ponovim i ovde:
http://www.galaksija.com/gnostika2.htm

U „Psihologiji moguće evolucije čovečanstva“ je Uspenski sve takođe dosta pregledno predstavio.

I ponovo sasvim pojednostavljeno: centri imaju svoje niže i više delove i sačinjeni su tako da mogu međusobno preuzeti funkcije. To je dobra stvar, jer u slučaju preopterećenosti/ zakazivanja jednog biva obezbeđeno dobro funkcionisanje čitavog organizma. Međutim, ta korisna stvar u praksi dobija malo drugačije oblike. Motorički centar je – u šta se možemo i sami uveriti – je ekstremno brz u odnosu na intelektualni, što podrazumeva da je nama neuporedivo lakše da njemu prepustimo i mentalne funkcije, zbiva se ono što se zbiva. Ovo je izuzetno korisno posmatrati.

I mada postizanje koliko-toliko pravilnog funkcionisanja centara zahteva veliki voljni napor, u konačnici mi se ubedljivo najbolje osećamo kada svaki od njih radi svoj posao.

sigma je na nekoj susednoj temi pomenula fizičku aktivnost kao odličan recept za izvlačenje iz mentalne dubioze. Iskustvo je mnogih da će nam pranje prozora, vožnja biciklom (koja, kao što možemo videti na susednom topicu, može stimulativno delovati na još neke centre :D ), cepanje drva, ... „razbistriti“ misli i po pravilu omogućiti znatno bolju koncentraciju.

Mislim da razlog za to leži u angažovanju motoričkog centra, tako da se on tada manje upliće u ostale mentalne funkcije, koje mu inače rado prepuštamo.

Takođe, da ponovim nešto sa jedne druge teme: u psihologiji postoji opis stanja pod nazivom „fluo“: (veoma retko) stanje maksimalne (mentalne) koncentracije/ inspiracije potrebne za umetničko ili naučno stvaanje. Ono što je posebno interesantno kod flua je da – kako tvrde psiholozi - on izaziva izuzetno veliki osećaj zadovoljstva, toliko veliki, da će oni koji su ga jednom dosegli težiti da ga ponove. Stanje duboke kontemplacije mu donekle odgovara. To nisu funkcije višeg intelektualnog centra – jer nam je on za sada zaista nedostupan – već viših delova našeg običnog tzv. nižeg intelektualnog centra.

Mislim da ovo stanje karakteriše potpuno uklanjanje mehaničkih mentalnih procesa (našeg prinudnog dijaloga/monologa na primer) i da je upravo to ono zbog čega se opisuje kao stanje koje izaziva vrhunsko zadovoljstvo.

Tako, čak i u koliko-toliko pravilnije funkcionisanje je zaista potrebno uložiti veliki voljni napor – jer naše mehaničke navike imaju ogromnu moć nad nama – ali je priliv energije koji sledi čak i iz delimičnog „dovođenja u red“ ogroman i blagotvoran za sve centre.

Mislim da je veoma korisno ispitati njihove funkcije i mnogostruke veze koje postoje među njima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako prepoznati vlastite misli
PostPostano: pon sep 21, 2009 5:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Off topic, ali moram da vam se zahvalim na ovom otkrovenju koje sam dozhiveo chitajuci ovo. Duzhe vreme mi se vec desava da mi je sve izbrkano, i da sam u samog sebe upetljan kao ta stonoga..svestan sam dosta toga a sve uporno izmiche mojoj kontroli, shto vezano za mene sto za dogadjaje, pa chak i neke smeshne stvari tipa nachin na koji govorim. Mislio sam da sam skrenuo s' uma, a zapravo 0 ako sam dobro shvatio - radi se o tome da um pochinje da otkriva "kako" sve to radi ... Ispravite me ako greshim, pa da mi ili padne kamen sa srca ili da posetim najblizhu instituciju hahah :-)

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako prepoznati vlastite misli
PostPostano: sri okt 21, 2009 10:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
nije mi se dalo citat sve...
ugl moje misljenje...
1 premalo introspekcije sa nase strane
2 neigramo dovoljno saha

kad nam padne neka ideja napamet, analiziras, sto bi se postiglo time, dalje, palaniras buduće poteze pod top pretpostavkom, i analiziras paraodukt...
ako u njemu ima negataivne energije u bilo kojem smislu
odgovora su samo 2:
1. umetnuta ideja
2. bliskost sa ops realitetom


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako prepoznati vlastite misli
PostPostano: pon aug 02, 2010 6:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 5:19 pm
Postovi: 398
Lokacija: sada i ovdje
Zanimljiv članak na blogu Krešimira Miška:

http://blog.vecernji.hr/misak/2010/04/1 ... nje-mozga/

I jedan dio koji mi je zapeo za oko:

Krešimir Mišak je napisao/la:
DEKOGNICIJA

Jednom kad se ostvari početno obraćenje, kultovi, oružane snage i slične skupine ne mogu imati cinizam među svojim članovima. Članovi moraju odgovarati na zapovijedi i raditi kako im se kaže, inače su opasni za organizacijsku kontrolu. To se obično postiže pomoću procesa dekognicije koji uključuje tri koraka.

Prvi korak je smanjenje pozornosti: Kontrolori izazivaju poremećaj rada živčanog sustava, zbog čega postaje teško razlikovati fantaziju od stvarnosti. To se može postići na nekoliko načina.

Jedan je loša prehrana: čokoladni kolači i bezalkoholna pića. Šećer ruši živčani sustav. Suptilnija je «duhovna prehrana» koju koriste mnogi kultovi, kaže Sutphen. Oni jedu samo povrće i voće; bez uzemljenja koje daju žitarice, orasi, sjemenke, mliječni proizvodi, riba i i slično, osobe postaju mentalno «otkačene». Nedovoljan san je još jedan osnovni način za smanjenje pozornosti, posebno kad se kombinira s dugim radom ili intenzivnom tjelesnom aktivnošću. Bombardiranje intenzivnim i jedinstvenim iskustvima postiže isti rezultat.


Dali je netko bolje upoznat sa tehnikama kontrole uma, pa da kaže nešto više o ovome podvučenome, o prehrani što se koristi u svrhu smanjenja pozornosti, u kontekstu kontrole uma, ili da uputi gdje se može nešto više pročitat o tome?

_________________
-Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna. Dobro se vidi samo srcem.Bitno je očima nevidljivo...
-Vrijeme što si ga posvetio svojoj ruži čini tu ružu toliko dragocjenom...
-Ljudi su zaboravili tu istinu, ali ti je ne smiješ zaboraviti. Zauvijek si odgovoran za ono što si pripitomio. Odgovoran si za svoju ružu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako prepoznati vlastite misli
PostPostano: ned aug 22, 2010 11:42 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub aug 21, 2010 11:55 pm
Postovi: 5
Citat:
Artist je napisao/la:
Prvi korak je smanjenje pozornosti: Kontrolori izazivaju poremećaj rada živčanog sustava, zbog čega postaje teško razlikovati fantaziju od stvarnosti. To se može postići na nekoliko načina.

Jedan je loša prehrana: čokoladni kolači i bezalkoholna pića. Šećer ruši živčani sustav. Suptilnija je «duhovna prehrana» koju koriste mnogi kultovi, kaže Sutphen. Oni jedu samo povrće i voće; bez uzemljenja koje daju žitarice, orasi, sjemenke, mliječni proizvodi, riba i i slično, osobe postaju mentalno «otkačene». Nedovoljan san je još jedan osnovni način za smanjenje pozornosti, posebno kad se kombinira s dugim radom ili intenzivnom tjelesnom aktivnošću. Bombardiranje intenzivnim i jedinstvenim iskustvima postiže isti rezultat.


Dali je netko bolje upoznat sa tehnikama kontrole uma, pa da kaže nešto više o ovome podvučenome, o prehrani što se koristi u svrhu smanjenja pozornosti, u kontekstu kontrole uma, ili da uputi gdje se može nešto više pročitat o tome?


U biti sve što je visokokalorično oštećuje matricu organizma u smislu njegove adekvatne funkcije. Kad je cirkulacija eritrocita u organizmu narušena (makar i malo), to se odmah menifestuje na cijelo tijelo.
Hrana je možda i esencijalni faktor kako utjecati na čovjeka ili masu općenito. Jer sve što čovjek konzumira, automatski djeluje na kardiovaskularni sustav i ono možda i bitnije - aksione i dentritije u mozgu, a što u svakom slučaju utječe na teži protok neurona. A kad su neuroni "ošamućeni", čovjek je razdražljiv, često govori ono što ne misli, radi ono što ne želi da uradi, ili još gore, ne radi ono što bi htio uraditi.

_________________
Reception for the sake of reception
Givinig for the sake of reception
Giving for the sake of giving
Reception for the sake of giving


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako prepoznati vlastite misli
PostPostano: sub jun 04, 2011 10:32 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned mar 14, 2010 8:13 pm
Postovi: 2
razmisli o razlozima neke ideje, ako razlog nema neke logike, već je "normalan" (za ovo naše doba), tada je nametnut, ako recimo razmišljaš o mobitelima, kući, o tome šta će ti susjed mislit, kako ćeš sutra mirišat itd, itd... vjerojatno su svi ti nelogični strahovi nametnuti, pošto nam se logika impregnirala u naš genetski kod putem milijuna i milijuna godina podvrgavanja prirodnim zakonima. razmišljaš li logično, tada si se već oslobodio tih nametnutih misli, no ipak nemaš vlastite, jer nemaš cilj i nemaš kako upotrijebiti tu logiku, a ako imaš i vlastite misli, ako razmišljaš svojom glavom, brate, onda nema govora da će ti netko uspjet nešt nametnut.

iako nekad možeš mislit da radiš nešta kak treba, i kako to zaista želiš, a na kraju, za koju godinu skužiš da je to uvelike bilo pod utjecajem neke ideje koja ti se odnekud pojavila, ko da ti je usađena odnekalem, možda to ima veze sa haarpom, možda sa korespondencijom frekvencije ljudskog genoma sa frekvencijom nekakve vanzemaljske duše? na kraju se postavlja pitanje; koliko sam odluka u svom životu JA donjeo? u kolkom je postotku čovjek zapravo gospodar svojih misli, dali je uopče? odakle dolaze one misli koje utječu na nas, no nisu produkt našeg vlastitog načina razmišljanja? jeli to haarp? jeli to nekakav socijalni utjecaj, jeli to neka mudrost svijeta, kolektivna svijest, dali se te strane misli mijenjaju promjenom habitusa? jeli to zapravo rođenje jednog malog entiteta, koji se kao tumor nekontrolirano i nefunkcionalno širi našom sudbinom, jesmo li suđeni imati takve misli, jer nismo savršeni? pa mislim, gdje bi čovječanstvo bilo, da nikome još nije neka glupost pala na pamet, iz vedra neba, ko se još nikad nije posvađao s nekim "radi principa" i ko još nije nikada razmišljao:"bi li bilo normalno da se ja sad ovako obučem/ ovo napravim/ ovo kažem itd.."

postoje razni načini manipulacije i namjernog mijenjanja nečje ličnosti; postoje socijalni, politički, ekonomski, kemijski, fizikalni itd... ali, pa bože moj, time se politika bavi, mazanjem govana u oči ljudima i širenjem laži, kako bi se jedna gomila ljudi bojala jedne male šačice, i kako bi bila podobna i podložna. sad...

postoje li nekakve sile iz svemira koje bi takšta činile? zašto? da se infiltriraju u naša mekana i smežurana tijela? da odustanu od surfanja intergalaktičkim prostorima, samo kako bi mogle okusiti ljudsku strast? vjerojatno nas trebaju za neki eliksir života, pa nas s vremenom konstruiraju tako da naš dnk mogu nacjepit na svoj ili obratno, ili bi nas pržili i rafinirali pa pravili gorivo od nas, samo što još nismo spremni za berbu, nema još dovoljno bio mase na zemlji.

postoje tako jednostavni načini da se manipulira ljudima da toga nismo ni svjesni, kao šta ja znam... jednostavno kažeš nekomu šta da napravi, ili napraviš goleme antene na aljasci, godinama i godinama oprašuješ atmosferu sa milijunima tona berilija, aluminija, kobalta, bakra i cinka, čekaš da se ti metali natalože u ljudskim tijelima i prije svega mozgovima, te im radiovalovima pokušavaš naštimat lučenje hormona točno na tu razinu i taj miks na kojima će bit najpodobniji.

pa ti se signali na kraju krajeva čuju jako duboko u svemir, pa šta će ti svemirci (neki daleki koji nas ne žele manipulirat i od nas peč eliksir) mislit o nama? dobit će signale koji smanjuju razinu onih pozitivnih hormona u tijelu, i povisuju razinu onih zaslužnih za depresiju, agresiju itd... pa podjelit ćemo ih, al nitko neće moći vladat njima.

haha činimo se tako beznačajni i maleni naspram svih tih šizofreničnih reptiloida, a šanse su velike da i njima počnemo manipulirati. na kraju ćemo se naći u svemiru u kojem ni sami ne znamo šta želimo, manipuliramo nekakvim reptiloidima i grejsima, koji bi zbog doticaja s nama tolko degenerirali da bi bili ravni nekakvoj iguani i... punoglavcu, no vozili bi močne leteće tanjure sa tehnologijom vizualne nevidljivosti (a ti su mnogo močniji od onih njemačkih) i činili bi kaos čovječe!!!

sve solucije su otvorene, nadam se da će ti ova riječ - dvije proširiti spektar razmatranja problema nametnutih misli


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: uto aug 02, 2011 8:11 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 26, 2011 7:56 am
Postovi: 60
Jack987 je napisao/la:
Pa to sve vjerojatno ima s povezanosti s grupnom dušom. Kad netko nešto "izmisli", automatski se to "upisuje" u grupnu dušu - kolektivnu svijest. I onda neki pojedinci, koji imaju jače veze s grupnom dušom - dođu do tih istih misli, informacija i slično.

:mrgreen: :wink:


Ovo ovde je pun pogodak!!!!

To je takodje prica iz filma 'what do bleep do we know'! Poglavica nekog ostrvskog plemena na izolovanom ostrvu je video jato ladja kako se priblizava kopnu.Njegovi ljudi to nisu videli jer zapravo nikada nisu ni videli ladje pa samim tim to nije bilo registrovano u njihovim glavama.
Veoma lep primer! Ja sam siguran da danas postoje ljudi koji su dosegli nivoe znanja i da mogu sami da ubacuju u tu grupnu dusu svoje 'programe' i time remete rad matrice.Po meni je ta grupna dusa -matrica.
Medjutim!!!

Moje misljenje je da je ta matrica =izvorno veoma bila cista i za dobrobit coveka! Verujem da se napajala sa nekog kosmickog cistog izvora i da su nekadasnji ljudi iz tog izvora crpili svoje cisto znanje! Tu kolektivnu dusu su zauzeli predatori ali na koji nacin?
Tu kolektivnu dusu je nemoguce samo tako zauzeti i iskvariti vec je nacin kao sto je to opisao DH dati coveku um predatora.
Posto je matrica program koji se obnavlja prakticno od strane coveka-nije bilo dalje tesko dovesti coveka do njegovog pada. Znaci ubaciti u coveka strane misli-tj prljave a zatim covek sam kroz vizualizaciju istih -navodi matricu da emituje prljave energije ostatku covecanstva!

I to sve deluje veoma jednostavno.Danas matrica emituje svakakve misli a to su takodje i misli iskvarenih ljudi. Ona funkcionise kao radiotalasi na koje smo prikopcani. I tacno je da svaki pojedinac necuje iste misli matrice jer smo svi na razlicitim frekvencijama. Mislim takodje da su te frekvencije povezane preko matrice sa dusama nasih predaka. I to je veoma vazno napisati. Mnogo od cistijih informacija koje dobijemo su zapravo energije nasih predaka.

Izgleda da su pojedinci otkrili nacin kako da preko matrice,plasiraju svoje proizvode! Pogledajte svetske vodece kuce -kako mode ,tako i ostalih izuma.Auto koji nam je do juce bio sam vrh vrhova -danas je zastareli model! Ovde se radi o toj mrezi iluzija koja je preko nas bacena.Dakle situacija je daleko veca nego same misli-nase i ne nase!
Ja sam to davno primetio na jednom banalnom primeru.
Kupio sam reno 4 .Pre toga renoe nisam gotovo ni primecivao. Moje misli su bile zaokupirane sasvim drugim stvarima na tom polju. Medjutim,kako sam kupio reno 4 -od tada sam poceo da ih vidjam na svakom koraku.U svakoj ulici u kolicini koja me je zaprepastila.To je bilo davno.Medjutim to se moze primeniti na svemu drugom.

Recimo jes jedan primer.

Izasao je novi Mercedes. Onaj od juce je sada stari tip! Ovaj novi je daleko lepsi! Juce smo mislili da je onaj od juce savrsen i da mu zamene nema.Medjutim vec danas zaboravljamo onaj od juce i opijeni smo lepotom ovoga od danas! Pogledajte koja je to iluzija! Medjutim to nije samo vasa iluzija! Matriks je poceo da emituje taj najnoviji mercedes kao novi program. Stari mercedes ce ostati u secanju i u emocijama onih koji nemogu da prate matricu i vecito ce pricati i raspravljati o tome 'eh jel se secas onog sec 560 mercedesa kako je bio dobar'!'ovi novi su kante')))
Sad kako ja to vidim slikovito! Covek posredstvom nekog entiteta dobije skicu ili sliku najnovijeg mercedesa koji treba da bude plasiran. Tada on misleci da je to njegov izum -on ga skicira i oslika.Zatim ga preda nekom na razmatranje a taj neko je duzan da taj novi izum predstavi samoj matrici.Tamo na toj ravni -opet covekov izum mora da bude odobren da bi bio plasiran.I posto je odobren-unosi se u program matrice i ona pocinje da ga emituje! Kada to krene-moze da zasjaji i najvece govno a ne mercedes! I ljudi ce postati opcarani njime i hipnotisani njegovom MOCI! Slicno kao sa ovim mojim postom koji ce morati da bude odobren od strane moderatora (matrice) a onda plasiran medju vas forumljane i citaoce.

Nebih sada da vise pisem ali ukratko to je moje misljenje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 281 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 103 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz