Citat:
Puno ljudi povezuje Ji Djing i Junga.
Uzmite u ruke"Arhe tip i podsvijest",od Junga.
Tamo sasvim lijepo pise njegovo misljenje o Ji Djingu!
„Archetyp und Unbewusstes“? Da li je knjiga uopste prevedena kod nas?
A, da ne bismo ostali u nedoumici dok ne iskopamo to znanje u sebi iliti obezbedimo nesmetan prikljucak na datasferu, evo i Sta kaze: „Simbolicki proces (...) Njegov nastavak pokazuje, kao u tekstu Ji Djinga, ritam negacije i pozicije, gubitka i dobitka, svetla i tame. Njegov pocetak je gotovo uvek okarakterisan corsokakom ili nemogucom situacijom; njegov cilj je, uosteno govoreci, prosvetljenje ili visa svest, pri cemu se pocetna situacija prevazilazi na jednom visem nivou.“ Itd. itd.
Ji Djing se takodje prilicno detaljno razmatra i u odlicnom „Tumacenju prirode i psihe“, Jung i Pauli, i to u okviru teorije o sinhronicitetu, u cijoj je osnovi – da maksimalno pojednostavim - holisticki pristup stvarnosti po kome najmanji deo neke celine u sebi sadrzi potpunu informaciju o samoj celini.
I citat:
„Ji Djing mozemo nazvati eksperimentalnim temeljem klasicne kineske filozofije, pa je to jedna od najstarijih poznatih metoda zahvacanja situacije kao celine, postavljanja pojedinosti naspram svemirske pozadine...“. Itd, itd.
Toliko o Jungu i Ji Djingu. Knjiga je koriscena i u praksi, u radu sa pacijentima, ali da ne duzim pricu.
Citat:
ti bas ne razumijes o cemu se tu radi
istina je u tebi
neobicno mi je drago da je najzad postignuta saglasnost sa gotovo svim ranijim posterima.
Istina je u nama, a nasa sposobnost da tom izvoru pristupimo direktno srazmerna visini nasih vibracija. I zacudo ne prepoznaje se samo po kolicini znanja, a sasvim sigurno ne po praznim floskulama, vec po odredjenoj frekvenciji; da tako kazem, rezonantnosti sa jednim i svim njegovim delovima. Na primer – krajnje banalno, ne

- u vidu sposobnosti za konstruktivan dijalog.
A dok se pomenuta frekvencija ne obezbedi, mozda nije lose tu i tamo posegnuti za konvencionalnijim nacinima.
Za pocetak ni google nije los.
