Sada je: uto maj 14, 2024 12:54 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 322 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: čet jun 21, 2007 11:30 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Da, postoji više nivoa slobodne volje... ograničenja ( svijesti ) ti smanjuju stupanj slobodne volje. Što više ograničenja - to manje slobodne volje.

Ostalo su posljedice odluka.

I naravno - lekcije.

:mrgreen: :wink:

Dakle, meni nije bitno da li će ovo sve čitati 1, 2, 5 ili 50000000 ljudi. Ne želim nikime manipulirati, već učiniti dostupnim neke informacije ljudima koje bi možda mogle nekome pomoći. Neka si sam svatko čita što želi, i nek promisli o svemu tome. Najbolje je kad ljudi međusobno razmjenjuju informacije do kojih su nekako došli.

Pa da se nekad nisu davale informacije o električnoj struji - danas se ovako nebi lijepo družili preko interneta. Dakle - i ta je informacija nekako nekad "iscurila", došla u javnost i slično, pa ju svi koriste i koriste se tim znanjem, na neki način.

:mrgreen: :wink:

Dobro... vratimo se na temu "Lucidno sanjanje" :ontopic:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 29, 2007 11:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jul 18, 2007 7:46 am
Postovi: 155
Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Imao sam više ludidnih snova. Prva liga su, tamo igra samo volja/namjera i sve je moguće. Letio sam,lebdio, stvarao likove, prostor skoro pa sve. Ima kakva knjiga za preporučit u svezi s temom?

Pozdrav!

_________________
RESPECT TO THE MAN IN THE ICE-CREAME VAN!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 03, 2008 2:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
online Tecaj lucidnog sanjanja zapocinje sutra i traje 7 dana! TKO ZELI ISPROBAT nek mi se javi na PM.

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 03, 2008 2:53 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned nov 30, 2008 4:33 pm
Postovi: 9
Anonimus, evo linkovi do mjesta na kojem možeš skinuti neke knjige o lucidnom sanjanju, preporučio bih onu od LaBergea:

http://www.4shared.com/file/72630290/8f ... anual.html
http://www.4shared.com/file/72630292/61 ... g_FAQ.html
http://www.4shared.com/file/72630390/8e ... Light.html
http://www.4shared.com/file/72630430/71 ... aming.html
http://www.4shared.com/file/72636639/2e ... Sleep.html

_________________
If the doors of perception were cleansed, everything
would appear to man as it is, infinite. For man has
closed himself up, till he sees all things through narrow
chinks of his cavern...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 04, 2008 2:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Molim vas, nemojte o tom tecaju na ovom forumu. Postoje i e-mailovi i drugi forumi. Da ne zakljucavamo i ne baniramo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 04, 2008 2:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
kak VAL ima hrpu knjiga?

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 04, 2008 2:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
sjemenka je napisao/la:
kak VAL ima hrpu knjiga?


Sakupio je tokom vremena?

Mozda si htela nesto drugo da pitas? Preformulisi pitanje.

Da ponovim jos jednom:

Molim vas, nemojte o tom tecaju na ovom forumu. Postoje i e-mailovi i drugi forumi. Da ne zakljucavamo i ne baniramo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 04, 2008 3:20 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Autentična astralna projekcija i lucidno sanjanje se ne može naučiti nikakvim trikovima, niti na ubrzanim tečajevima.

Ako je autentična, ona dolazi potpuno spontano proizvođenjem specifične supstance u našoj hemijskoj fabrici, „tkanjem“/ojačavanjem odgovarajućeg tela i „buđenjem“ u njemu.

Autentična astralna projekcija i autentično lucidno sanjanje sigurno ne proizilaze iz stanja hronične nestabilnosti. O takvoj videti na odgovarajućim temama, najviše pod vanzemaljcima.

Većina nije u stanju da održi kontinuitet svesnosti, lucidnost na duže od desetak minuta u budnom stanju! Ne zna ni šta je to :!:
Ljudi, o čemu govorimo!?

Ovaj sajt nije mesto za ubrzane kurseve, niti za njihovo reklamiranje, kao što je više puta pomenuto.

Zbog toga brišem postove o tečaju i nadam se da ovo neće biti uvod u brzi tečaj o spoljnoj konsideraciji i unutrašnjem nepridavanju značaja :wink: .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 04, 2008 4:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Arja je napisao/la:
Autentična astralna projekcija i lucidno sanjanje se ne može naučiti nikakvim trikovima, niti na ubrzanim tečajevima.

Ako je autentična, ona dolazi potpuno spontano proizvođenjem specifične supstance u našoj hemijskoj fabrici, „tkanjem“/ojačavanjem odgovarajućeg tela i „buđenjem“ u njemu.

Autentična astralna projekcija i autentično lucidno sanjanje sigurno ne proizilaze iz stanja hronične nestabilnosti. O takvoj videti na odgovarajućim temama, najviše pod vanzemaljcima.

Većina nije u stanju da održi kontinuitet svesnosti, lucidnost na duže od desetak minuta u budnom stanju! Ne zna ni šta je to :!:
Ljudi, o čemu govorimo!?

dovoljno je prochitati postove koje je
amir napisao u temama Meditacija,AP i sl. ,(da ne idem shire a bogami i dublje)
i jasno je ko Sunce o chemu se ovde govori :love3:
8) :wink: :mrgreen:

Arja je napisao/la:
Ovaj sajt nije mesto za ubrzane kurseve, niti za njihovo reklamiranje, kao što je više puta pomenuto.


vishe puta,
ne da se izbrojati,
mozda je jezik u pitanju,
mozda prevod ove rechenice na shto vishe jezika pomogne,
kao u vozovima shto na chetiri jezika pishe:
"NE naginji se kroz prozor"
SELMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :!:

evo da pokusham:

makedonski:
" Ovoj sajt ne e mesto za zabrzani kursevi,nitu za nivno reklamiranje,kako shto e poveke pati spomnato. "

inglish:
" Dis sajt is not D'plejs for akselerejtid najt-skuls,nor is for dears advertajzing,es it vos mensh'n'd meni tajms. "

...

:love3: :love5: :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 04, 2008 7:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Mozda si htela nesto drugo da pitas? Preformulisi pitanje.



kako to da val smije drzat knjige a ja nesmijem staviti link za ovu knjigu lucidnog sanjanja? To sam pitala.

i OK i get your point
vi ste protiv lucidnog sanjanja i astralnih projekcija jer nedo "bog" da netko ode u 4d prije vas :twisted:

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 04, 2008 8:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Postoji znacajna razlika izmedju toga sto na "Valu" stoje knjige i izmedju onoga sto si ti htela.

Na "Valu" knjige stoje tako da svako moze da se, da tako kazem, posluzi, cita, ako zeli, znaci informativno. Ti si govorila o "tecaju" a toga na "Valu" nema.

Naravno niko ne moze da zabrani da na "Valu" stoji i nesto o tecajevima, ako bude stajalo, tako niko ne moze ni tebi da zabrani da otvoris svoj forum, sajt ili blog, i tamo reklamiras, drzis kurseve, tecajeve i slicno. Ali mozemo da ti zabranimo da to radis ovde, posto se ne slaze sa generalnom uredjivackom politikom ovog foruma.

Citat:
i OK i get your point
vi ste protiv lucidnog sanjanja i astralnih projekcija jer nedo "bog" da netko ode u 4d prije vas


Zanimljivo. Posto je u okviru teme, mogu da te pitam, zasto mislis da je astral isto i taj navodni 4. denzitet?


Citat:
Većina nije u stanju da održi kontinuitet svesnosti, lucidnost na duže od desetak minuta u budnom stanju! Ne zna ni šta je to
Ljudi, o čemu govorimo!?


Evo, ja sam jednom bio lucidan skoro 7 minuta . . . posle toga sam zaboravio sto li ja drzim tu stopericu :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 04, 2008 9:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Postoji znacajna razlika izmedju toga sto na "Valu" stoje knjige i izmedju onoga sto si ti htela.

Na "Valu" knjige stoje tako da svako moze da se, da tako kazem, posluzi, cita, ako zeli, znaci informativno. Ti si govorila o "tecaju" a toga na "Valu" nema.

Naravno niko ne moze da zabrani da na "Valu" stoji i nesto o tecajevima, ako bude stajalo, tako niko ne moze ni tebi da zabrani da otvoris svoj forum, sajt ili blog, i tamo reklamiras, drzis kurseve, tecajeve i slicno. Ali mozemo da ti zabranimo da to radis ovde, posto se ne slaze sa generalnom uredjivackom politikom ovog foruma.

Citat:
i OK i get your point
vi ste protiv lucidnog sanjanja i astralnih projekcija jer nedo "bog" da netko ode u 4d prije vas


Zanimljivo. Posto je u okviru teme, mogu da te pitam, zasto mislis da je astral isto i taj navodni 4. denzitet?


Citat:
Većina nije u stanju da održi kontinuitet svesnosti, lucidnost na duže od desetak minuta u budnom stanju! Ne zna ni šta je to
Ljudi, o čemu govorimo!?


Evo, ja sam jednom bio lucidan skoro 7 minuta . . . posle toga sam zaboravio sto li ja drzim tu stopericu :mrgreen:


ovaj tecaj je KNJIGA koja je prevedena.

a sta ti mislis da je 4d nego ova dimenzija na drugacijoj frekvenciji? Putujes u nju svaki put kad sanjas :P.

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 04, 2008 10:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Citat:
a sta ti mislis da je 4d nego ova dimenzija na drugacijoj frekvenciji? Putujes u nju svaki put kad sanjas


Mislim da stvari nisu tako jednostavne. Prema onome kako sam ja shvatio koncept denziteta, mala je verovatnoca da u 4D "putujemo" kada sanjamo. Sto se tice 'astrala', mislim da je verovatnoca veca. Problem je samo u percepciji okoline i "realnosti" u 4D, koju moze imati jedna svest 3D, ako pretpostavimo da tamo dodje astralnom projekcijom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 04, 2008 11:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
Aragorn je napisao/la:
Citat:
a sta ti mislis da je 4d nego ova dimenzija na drugacijoj frekvenciji? Putujes u nju svaki put kad sanjas


Mislim da stvari nisu tako jednostavne. Prema onome kako sam ja shvatio koncept denziteta, mala je verovatnoca da u 4D "putujemo" kada sanjamo. Sto se tice 'astrala', mislim da je verovatnoca veca. Problem je samo u percepciji okoline i "realnosti" u 4D, koju moze imati jedna svest 3D, ako pretpostavimo da tamo dodje astralnom projekcijom.



4d je mjesto di tvoja misao se manifestira? Zar ne? Mislim da to dovoljno govori samo po sebi. Tvoji snovi su tvoje misli. Snovi su i potral za druge dimenzije ali o tome treba dosta da se napise. Mislim da je mozda 1 osoba na forumu onaj ari (nick) koji kuze o cemu se radi ostali su teoreticari. Bez disrispekta ali je tesko objasnjavat onima koji jos nisu prosli "prva vrata sanjanja"... astral, lucidni... sve ti je to isto . OBE je samo razlicit jer se zadrzavas u 3d.

ima jedna super knjiga koja objasnjava sve... POGOTOVO denzitete
na eng.. okacicu je na forum...

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 05, 2008 5:15 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Citat:
Mislim da je mozda 1 osoba na forumu onaj ari (nick) koji kuze o cemu se radi ostali su teoreticari. Bez disrispekta ali je tesko objasnjavat onima koji jos nisu prosli "prva vrata sanjanja"...


Da, tesko je objasnjavati nekome nesto ko ne slusa sta mu se prica.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 05, 2008 9:50 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
Ans i Eva Jargi e oni na njih sam mislila :mrgreen:
bas neki super par sanjaju skupa :mrgreen:

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 05, 2008 4:41 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Astralni plan je unutrašnji plan 3D Zemlje i ne predstavlja neki drugi denzitet, niti posete na njemu predstavljaju prelazak na sledeći denzitet.

Misli se manifestuju i na 3D, ništa čudno. Samo bih ponovila pitanje u vezi sa lucidnošću i prisutnošću, „koje misli“, budući da jednu ne možeš da održiš duže od par minuta?

O čemu mi u stvari razgovaramo?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 05, 2008 7:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
arja... odgovor na sve sta si navela a i na to "da misli nemozes zadrzat vise od minute" ...

evo simbolicnog odgovora od McKenne;
Citat:
McKenna "...But Nothing is Lost:" "Nothing lasts... nothing lasts. Everything is changing into something else. Nothing's wrong. Nothing is wrong. Everything is on track. William Blake said nothing is lost and I believe that we all move on."


http://www.youtube.com/watch?v=GyAgsvi18Xc

ovo je odgovor i za 4D... to je prikaz 4d.
4D nije stabilan kao 3d, 4d je isti kao nase misli, mjenja se svakog trenutka krece se u pokretu je konstantno . Za neke ludilo mozda :mrgreen: , ali kladim se da se priviknes ubrzo.

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 05, 2008 8:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Awww... Shpongle ...dragi Shpongle... :-) Toliko lijepih trenutaka s njime :-).. Kad sam diso kao da prvi put udišem zrak... ikad. :-) Oh oh

I naravno Divine Moments of Truth i Behind the closed eyelids. :-)

PLUR!!!

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 05, 2008 9:02 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
ovo je odgovor i za 4D... to je prikaz 4d.
4D nije stabilan kao 3d, 4d je isti kao nase misli, mjenja se svakog trenutka krece se u pokretu je konstantno . Za neke ludilo mozda , ali kladim se da se priviknes ubrzo.


sjemenka, mi govorimo o dve potpuno različite stvari.

Stvarnost je po samom svojoj prirodi stalno u pokretu i stalno se menja. Naš um po svojoj prirodi (valjda) skače sa misli na misao.

Ono o čemu govorim je svest koja nije u stanju identifikacije, koja je svesna sebe, koja je prisutna/budna u toj stalno promenljivoj stvarnosti, koja joj svedoči... u Kastanedinom sistemu bi to npr. bila unutrašnja tišina, u Gurdjejevljevom pamćenje sebe, kod Tola prisutnost. Na žalost, ova svest se veoma često meša sa nekim stanjem praznine, ne-razmišljanja, itd. Ona to nije.

Sa veoma retkim izuzecima, mi lucidnost ne možemo da održimo (ako je uopšte postignemo) tokom nekog značajnijeg vremena. Da možemo, možda bi i autentično lucidno sanjanje bilo moguće :wink: . Ne znam.

Lucidno sanjanje (ona vrsta kada imamo utisak stvarnosti) i astralna projekcija se može desiti spontano, a može biti i generisano.

Nije svaka astralna projekcija (da predupredim delovanje formativnog centra kod njegovih korisnika 8) ) povezana sa abdukcijom, međutim, mnoge (odnosno, većina) jeste. U tom slučaju je veoma često praćena snažnim i teško objašnjivim osećajem odbojnosti prema temama u vezi sa vanzemaljcima (ako se ne javi neodoljiva potreba za upućivanjem poziva našoj „kosmičkoj braći“), brzo „pucanje“, naglašena nestabilnost, ponašanje sa kompulzivnim elementima, ideja o misiji koju treba obaviti – tečaj lucidnog sanjanja radi transportacije čovečanstva na 4D i kao vid borbe protiv sustava - ideja o sebi kao izabranom spasiocu... Pored ostalih sekundarnih „simptoma“.

(Have a strong sense of having a mission or important task to perform, sometime, without knowing where this compulsion is coming from.
Have a secret feeling that you are "special" or "chosen," somehow
Have an extreme aversion towards the subject of UFO's or aliens - don't want to talk about it.).

Obično posmatranje se zaista poklapa sa izveštajima, do te mere da me istinski iznenađuje, kako se u ovom zaista nedostupnom području uopšte došlo do ipak relevantnih podataka.

Ljudi se na različite načine suočavaju sa ovim iskustvima: mnogi se bore da saznaju šta se događa i za pravo da sami raspolažu svojim životom. Neki se i upecaju. Treba samo pustiti tu udicu koju smo zagrizli, nije strašno i ne boli.

Iskustvo otmica po mom ubeđenju (koje ne mora biti tačno) daleko prevazilazi svesna sećanja ljudi i sećanja na navodne posete astralu. Možda ga većinom i delimo.
Nemoj da te deprimira, ali hebiga, ne daj ni da te tako šetaju.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 322 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz