Sada je: uto jun 04, 2024 6:22 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 322 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet dec 05, 2008 9:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
sorry ali ovo je totalno druga tematika, i osobno nije moj sistem "vjerovanja"
Otmice, UFO i sl... not my topic :mrgreen: tako da nazalost nemogu nastavit...

sto se tice "poticanja lucidnog" meni to isto djeluje kao da mislis da tvoj ucitej iz tjelesnog je sadista jer te potice da vjezbas, ako vjerujem da je meni pomoglo i da bi moglo i drugima KOJI TO ZELE, sta se ti imas petljati u to? Da nisu tebe dohvatili programeri :P bolje si postavi pitanje.

EOD- ovo je postalo prepucavanje.

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 05, 2008 9:20 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
ako vjerujem da je meni pomoglo i da bi moglo i drugima KOJI TO ZELE, sta se ti imas petljati u to? Da nisu tebe dohvatili programeri


sjemenka, gubimo veoma mnogo energije raspravljajući se o potpuno nepotrebnim stvarima.

Ubrzani tečajevi se ne organizuju niti reklamiraju na ovom forumu.
Možeš sasvim slobodno da ih organizuješ na nekom svom blogu, ja se u to zaista ne mešam.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 06, 2008 1:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Postovani clanovi i usudjujem se reci, na neki nacin, prijatelji, ako vam "klima" na ovom forumu ne odgovara znate sta treba raditi. Bar ovaj internet nudi neku slobodu izbora.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 08, 2008 12:36 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned dec 07, 2008 5:18 pm
Postovi: 2
POzdrav svima.Vec 10-tak lucidno sanjam,svesna sm svega,kotrolisem dogadjaje i dobre i lose,menjam tematiku,ambijent...........budim se kad pozelim........pozz....... :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 08, 2008 12:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
feya je napisao/la:
POzdrav svima.Vec 10-tak lucidno sanjam,svesna sm svega,kotrolisem dogadjaje i dobre i lose,menjam tematiku,ambijent...........budim se kad pozelim........pozz....... :)


Predlazem ti da procitas ovaj topic od pocetka. Videces da on ustvari ne sluzi za razmenu iskustava u lucidnom sanjanju. Zao mi je ako si stekla takav utisak.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 08, 2008 1:04 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned dec 07, 2008 5:18 pm
Postovi: 2
Pimetila sam da s i drugi forumasili izmenili iskustva pa sam se samo pridruzila.Shvatila sam temu 8)

Lucidno sanjanje - znanstveni dokazi
Osim subjektivnih doživljaja, postoje i čvrsti znanstveni dokazi o postojanju ovog stanja svijesti. Naime, tijekom sanjanja, kao što znamo, tijelo miruje. Međutim, tijekom sanjanja pomičemo očne jabučice. Odatle potječe i naziv - REM faza spavanja (engl. rapid eye movement, odnosno u slobodnom prijevodu - ubrzani pokreti očiju). U potrazi za dokazom o postojanju lucidnog sanjanja, Dr. LaBerge se sjetio upotrijebiti to kretanje očiju u svrhu signalizacije. Odlučio je prespavati u laboratoriju i sa svojim suradnicima se dogovorio da će, kada se u snu osvijesti, dati dogovoreni znak očima - npr. tri puta lijevo desno i dva puta gore dolje. Tijekom noći snimani su njegovi moždani valovi i pokreti očiju kako bi se utvrdilo u kojoj fazi spavanja će signal biti poslan. Rezultati ovog eksperimenta predstavljali su vrlo značajan pomak u istraživanju lucidnog sanjanja. Dogovoreni signal (što je potvrdio zapis poligrafa) je bio poslan iz REM faze spavanja. Dakle, iz faze u kojoj se događa sanjanje. To je bio čvrsti dokaz da je lucidno sanjanje stvarna pojava, a ne nešto što nam se pričinja.

Pokreti očima su, dakle, poveznica između svijeta budnosti i svijeta sna. Gledamo li u lucidnom snu tenisku utakmicu, naše oči će se iza zatvorenih kapaka ritmički kretati lijevo-desno. Promatramo li polijetanje rakete, baš kao i u stanju budnosti, pogled ćemo upirati prema gore. Pokreti očima korišteni su i kao signalizacija za ispitivanje percepcije protoka vremena u lucidnom snu. Sanjači bi poslali signal, zatim bi određeno vrijeme pričekali (npr. odbrojali bi deset sekundi), a zatim poslali sljedeći signal. Ovakvim i sličnim istraživanjima pokazalo se kako vrijeme u lucidnim snovima teče približno jednako kao i u budnosti, no to smo već objasnili...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 08, 2008 3:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Da li mi netko od vas koji ste odusevljeni lucidnim sanjanjem moze objasniti u cemu je korist takvog sanjanja ? (U cemu je stos??) :)

(Ako je vec negdje objasnjeno a meni promaklo, ispricavam se)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 08, 2008 11:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Pa probudi se u snu i sve će ti biti jasno. ;)

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 08, 2008 11:50 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub nov 29, 2008 12:41 am
Postovi: 12
Lokacija: Na putu do vječnosti
charleston je napisao/la:
Da li mi netko od vas koji ste odusevljeni lucidnim sanjanjem moze objasniti u cemu je korist takvog sanjanja ? (U cemu je stos??) :)

(Ako je vec negdje objasnjeno a meni promaklo, ispricavam se)


Postoji ljepota u lucidnom sanjanju. Mogućnost da "kontroliraš" svoje snove i isprobavaš situacije koje u normalnom životu ne možeš. Ja "koristim" lucidno sanjanje u druge svrhe, to sam jednom već spomenuo. Naravno ne događaju se uvijek, ali kad se dogodi treba ih znati vrednovati jer su zaista fenomenalni. Samo pazi da se ne probudiš!

_________________
Ironija je u tome što sada oni mene traže. Više ih ne moram zvati. Oni sami dolaze.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 14, 2008 1:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet dec 12, 2008 3:29 pm
Postovi: 43
Lokacija: Zagreb
StateOfConsciousness je napisao/la:


Ja bi se osvrnula na dvije knjige sa ovog popisa, Choegyal Namkhai Norbu - Dream Yoga and The Practice of Night, te Tenzin Wangyal Rinpoche - Tibetan Yogas of Dream and Sleep.
Obojica su vrhunski Majstori, Norbu je Majstor Dzogchen-a (vrh ezoterickog tibetanskog budizma), a Tenzin je Majstor Bon-a. Dzogchen i Bon su povezani, posto Dzogchen na neki nacin proizlazi iz Bon-a (koji se prakticirao u Tibetu prije nego sto je dosao budizam). Norbu Rinpoche je jednom prilikom rekao da Dzoghcen ucenja ne dolaze sa ove planete (zanimljivo zar ne), i da smo dobili samo mali broj Ucenja koja jos postoje u drugim dimenzijama. Vecinom se Ucenja dobivaju kroz snove, i ona se nazivaju terme, a onaj tko ih je primio je terton. Namkhai Norbu je isto jedan od tertona.
Uglavnom, smisao Dream Yoge je - night practice. On govori kako nemamo dovoljno vremena za prakticiranje (meditacije i kontempletacije), da pola svog zivota provodimo u spavanju, i da to vrijeme treba iskoristiti. Znaci, najbolje koristiti snove za meditaciju, a ne za zadovoljavanje svojih zelja...meni to dobro zvuci


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 08, 2009 10:14 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jun 02, 2006 9:59 pm
Postovi: 257
Veliki pozdrav
svim diskutantima!

Samo
da bacim „mamac“ potencijalnim lucidnim sanjačima, lucidnim sanjačima početnicima i svima koje zanima iskustvo lucidnog sanjanja ...

Teško je
i gotovo nemoguće bilo šta od onog što možemo iskusiti na javi (osim ljubavi prema najvoljenijima) uporediti sa
vrhunskim zadovoljstvom koje nam daruje visoko ostvareni potencijal lucidnih snova ...

Malo se govori
o tome da i lucidno sanjanje, baš kao i iskustvo onog što nazivamo budnim stanjem, ima svoju evoluciju, razvoj i usavršavanje (od jednostavne svesnosti sanjara da upravo sanja, do potpunog prebacivanja svih obilježja jave u svet snova) i da na svom vrhuncu sanjana java može imati kvalitete koji su po svim čulnim utiscima potpuno identični onima u tkz. budnoj javi (snivani doživljaji imaju 100% isti kvalitet kao i dešavanja na javi), ali
da su mogućnosti manipulacije i upravljanja dešavanjima u takvim snovima nešto što lucidnim snovima daje čak i neke nove osobenosti kakve se na javi uobičajeno ne ispoljavaju, kao i mogućnost da se u kratkom snu /po zemaljski merenom vremenu/ proživi po nekoliko života i promeni po nekoliko životnih uloga, itd., itd., ...

Vedam
da su krajnji potencijali tog „visoko pozicioniranog“ lucidnog sanjanja toliki da bi se i kralj najmoćnijeg kraljevstva na Zemlji rado odrekao tog zemaljskog kraljevstva i postao prosjak, samo da bi imao stalni pristup u taj izgubljeni i zaboravljeni raj, iz kojeg je čovečanstvo kolektivno „proterano“ još na početku ove sadašnje /kali/ juge ...

A neopisivo ushićenje
koje takvi „snovi“ donose nije izazvano samo tim neobičnim moćima i doživljajima u kojima se sanjar /Gospodar takvih snova/ ponaša onako kako se ponaša Gospodar Jave u onom što zovemo budno stanje, nego i spoznajom o apsolutnoj nezavisnosti sanjara ne samo od fizičkog tela, nego i od svega materijalnog, prolaznog i smrtnog ...

...

I sretno vam lucidno sanjanje /SAN-JA-NIJE/ ... :occasion5: :thumbup:

_________________
http://www.galaksija.com/literatura/IGRA_SNA_I_JAVE.pdf


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 08, 2009 7:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
ans i eva, skidam vašu knjigu i pokušavam, post me nadahnuo :D =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 08, 2009 9:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jun 02, 2006 9:59 pm
Postovi: 257
demiurge je napisao/la:
ans i eva, skidam vašu knjigu i pokušavam, post me nadahnuo :D =D>


Imam snažan predosećaj
da ćeš uspeti ..., zapravo, već te vidim kao lucidnog sanjača ... :D =D>

Neka tvoja namera bude čvrsta kao planina ...

Puno sreće!
:occasion5: :thumbup:

_________________
http://www.galaksija.com/literatura/IGRA_SNA_I_JAVE.pdf


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 08, 2009 9:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
"Igra Jave i sna", str. 91:

"Da bismo ovladali snovima, moramo najprije ovladati sopstvenom stvarnoscu"

(ja podcrtala)

Meni ovo zvuci kao preduvjet za lucidno sanjanje.
A i logicno je da ako se ne osjecas gospodarem vlastite stvarnosti i ako si u njoj pomalo izgubljen, "zrtva okolnosti", da ces jednaka zrtva okolnosti biti i u snu.... tako da ako nisi spreman, bolje ti je ne buditi se tamo?
Mislim da bih se ja prepala kad bih se probudila u snu (tj u astralnom tijelu, jel tako?) .... zamisljam da bi me obuzela takva panika da bih svojim astralnim zubima pregrizla onu srebrnu vrpcu koja spaja ova moja dva tijela .... pa bih ostala u astralnom tijelu lebdjeti po bespucima 4D ko onaj Ukleti Holandez ... a ionako mi je astralno tijelo decentrirano i optereceno raznim potisnutim sadrzajima (cesto npr sanjam da sam ljuta, da vicem na ljude i bacam salice i tanjure na njih - jer sam iz RL izbacila osjecaj bijesa)

A i logicno je (drugi put - klapa! 8) ) da nesto tako mocno i lijepo kao sto je lucidno sanjanje - za koje bi najbogatiji na svijetu dao sve i postao siromah samo da to moze imati - ne moze biti nadohvat ruke bas svakome....


Jel tako?

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 08, 2009 10:10 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Tako je, charleston.
Osim veoma retkih slučajeva kada je preinkarnacijski preneta sposobnost, prirodno lucidno sanjanje je posledica veoma ozbiljnog rada na sebi i ovladavanjem mentalnim planom u budnom stanju.
Kao posledica toga snovi prvo postaju koherentniji, ona karakteristična zbrka počinje da dobija smisao na dosta neobičan način, kao da se širi okvir za interakciju, povremeno shvatite da sanjate i počinje da se javlja veća kontrola u snovima, jedan element volje. Događa se prvo sporadično sa velikim pauzama a onda polako počinje da se dešava češće. Ja sam dotle stigla.

Mislim da promatracevi snovi daju jednu izuzetno lepu sliku postepenog prirodnog razvoja i mislim da mogu da posluže kao odličan reper da se ovaj prirodan razvoj odvoji od indukovanih sećanja na neke astralne doživljaje koji kriju sasvim drugačija iskustva. Posebno ako su praćena karakterističnim setom sekundarnih „simptoma“.

Budni snovi takođe prate i iskustva abdukcija – koliko god da se nekome možda ne dopada da to čuje - i bilo bi prilično važno da naučimo da razlikujemo ova dva umesto da se kačimo za stvari koje nam prosto zvuče atraktivno a da pri tome ni o jednom ni o drugom ne znamo ništa uz svo deklarisano interesovanje.

Takođe, snovi imaju i mnoge druge funkcije i često funkcionišu kao most između svesnog i nesvesnog/nadsvesnog dela psihe ili višeg ja. Takođe funkcionišu i kao impulsi iz samoregulišućeg centra psihe koji sami, prirodno balansiraju mnoge naše disbalanse. To su važne funkcije i bilo bi dobro ne remetiti ih.
A ima i drugih.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 08, 2009 10:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jun 02, 2006 9:59 pm
Postovi: 257
charleston je napisao/la:
"Igra Jave i sna", str. 91:

"Da bismo ovladali snovima, moramo najprije ovladati sopstvenom stvarnoscu"

(ja podcrtala)

Meni ovo zvuci kao preduvjet za lucidno sanjanje.
A i logicno je da ako se ne osjecas gospodarem vlastite stvarnosti i ako si u njoj pomalo izgubljen, "zrtva okolnosti", da ces jednaka zrtva okolnosti biti i u snu.... tako da ako nisi spreman, bolje ti je ne buditi se tamo?
Mislim da bih se ja prepala kad bih se probudila u snu (tj u astralnom tijelu, jel tako?) .... zamisljam da bi me obuzela takva panika da bih svojim astralnim zubima pregrizla onu srebrnu vrpcu koja spaja ova moja dva tijela .... pa bih ostala u astralnom tijelu lebdjeti po bespucima 4D ko onaj Ukleti Holandez ... a ionako mi je astralno tijelo decentrirano i optereceno raznim potisnutim sadrzajima (cesto npr sanjam da sam ljuta, da vicem na ljude i bacam salice i tanjure na njih - jer sam iz RL izbacila osjecaj bijesa)

A i logicno je (drugi put - klapa! 8) ) da nesto tako mocno i lijepo kao sto je lucidno sanjanje - za koje bi najbogatiji na svijetu dao sve i postao siromah samo da to moze imati - ne moze biti nadohvat ruke bas svakome....


Jel tako?


Dobro pitanje!

Otprilike, tako ...

Za buđenje u snovima neophodan je određeni stepen vladanja budnom pažnjom,
inače bi svi sanjali lucidne snove ...

Demiurg je po nekoj mojoj ličnoj proceni (ako smem da procenjujem takve stvari) već ovladao sopstvenom stvarnošću u meri dovoljnoj da se zaputi u tu predivnu pustolovinu ...

Što se tiče opasnosti koje vrebaju lucidne sanjače verujem da su one tu kao zamke, prepreke, iskušenja i kazne (u vidu čuvara, čudovišta, raznih strahova, itd., ...)
za one nedovoljno spremne aspirante koji još nisu baš previše trezveni na javi, pa se u “lucidne” snove
ubacuju uz pomoć kojekakvih instant tehnika, narkotika i sl.

Zato je njihovo sanjanje više nalik na narkotički trip nego na pravo lucidno sanjanje koje je proizvedeno isključivo voljom i trezvenom namerom sanjača ...

A to astralno srebreno uže o kojem mnogi zbore u mojim lucidnim avanturama nikada nisam susreo,
niti sam ikad susretao bilo kakve druge opasnosti poput neorganskih bića na koje upozoravaju toltečki vidovnjaci...

Međutim, to je moje iskustvo ...

Onima koji se plaše najbolje je i ne pokušavati, jer i to je već znak da još nisu dovoljno "sazreli" na javi ...

_________________
http://www.galaksija.com/literatura/IGRA_SNA_I_JAVE.pdf


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 09, 2009 3:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Ans i Eva Jargi je napisao/la:

Onima koji se plaše najbolje je i ne pokušavati, jer i to je već znak da još nisu dovoljno "sazreli" na javi ...

tako je brate Anse, :D
to je kao neko osnovno pravilo;
dok se konji dobro ne ukrote i zauzdaju
da se na put ne krece
ma koliko bila kochija stegnuta ko pushka
i kochijash nestrpljiv ko mlada nevesta :mrgreen:
i pomenuto je to pravilo vishe puta na vishe mesta
al' vredi ga opet pomenuti =D>

:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 09, 2009 8:01 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jun 02, 2006 9:59 pm
Postovi: 257
Sestro, Arja,

Voljno buđenje
u snu koje karakterišu lucidni snovi je ključni korak i prekretnica u razvitku individualne svesnosti, a jedna od najvećih vrednosti tog koraka, koju nisam spomenuo u prošlom postu kao potencijalnu motivaciju za budno sanjanje,
jeste činjenica da se punim buđenjem svesti u snu stiče dodatno pogonsko gorivo za bolje funkcionisanje i viši stepen svesti u onom što zovemo java, a to opet pojačava svesnost budnih snova, a to opet ..., i tako se stvara jedan začarani vrtlog koji vodi sve većem širenju svesti i svih pozitivnih psihičkih atributa i potencijala lucidnog sanjača ...

Buđenje
u snovima otpušta energiju straha od smrti i svih drugih strahova,
što pročišćava, balansira i pojačava energetske potencijale sanjača ...

A plašiti
potencijalne lucidne sanjače abdukacijama i vanzemaljcima, meni pomalo liči na situaciju u kojoj brižni roditelj svom voljenom detetu pred spavanje kaže:

„Dete, moje, čuvaj mi se u snovima baba roga.“ ...

pa se posle isti taj roditelj brine i sekira što mu se dete budi vrišteći usred noći ...

...

Uostalom,
ljudi hteli, ne hteli, spavaju i sanjaju obične snove, pa mi strah od lucidnih
snova u kojima se snivač budi svojom voljom, deluje kao kada bismo se plašili probuditi se na javi ...

Snevaču
kome je svest u lucidnom snu potpuno budna ne može se ništa loše desiti, jer je potpuno svestan da sanja i da je gospodar situacije u kojoj se nalazi,
a ako je već isprepadan kojekakvim baba-rogama, pa mu situacija počne izmicati
kontroli, uvek može otvoriti oči i izaći iz te neugodne situacije ...

Takav snevač
sve sadržaje svesti u snu i na javi vidi kao projekciju sopstvene svesti, a dešavanja na javi kao projekciju sopstvene ne-svesti,
dok sva bića doživljava kao sebe u drugoj (ne-svesnoj) projekciji, ...i zato voli sva bića kao samog sebe ...

I zato se ne plaši ... baba-roga, ... niti bilo čega ...

Jer zna, da ako voli sve, pa čak i baba-rogu, da mu ono što voli neće i ne može
nauditi ...

Voleti sve znači ... imati volju ...,
iz čega sledi da je strah posledica nedovoljne volje, iliti nedovoljne (sveopšte) ljubavi ...
:occasion5: :thumbup:

_________________
http://www.galaksija.com/literatura/IGRA_SNA_I_JAVE.pdf


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 09, 2009 8:07 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jun 02, 2006 9:59 pm
Postovi: 257
nat je napisao/la:
Ans i Eva Jargi je napisao/la:

Onima koji se plaše najbolje je i ne pokušavati, jer i to je već znak da još nisu dovoljno "sazreli" na javi ...

tako je brate Anse, :D
to je kao neko osnovno pravilo;
dok se konji dobro ne ukrote i zauzdaju
da se na put ne krece
ma koliko bila kochija stegnuta ko pushka
i kochijash nestrpljiv ko mlada nevesta :mrgreen:
i pomenuto je to pravilo vishe puta na vishe mesta
al' vredi ga opet pomenuti =D>

:love3:


Tako je brate, Nate!

A da se konji dobro ukrote treba se prema njima ponašati kao što čini
dobar krotitelj:

Bezazleno, s ljubavlju i poverenjem ...
...

Strah se ne pobeđuje strahom, nego (sveopštom) ljubavlju ...
:occasion5: :thumbup:

_________________
http://www.galaksija.com/literatura/IGRA_SNA_I_JAVE.pdf


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 09, 2009 11:20 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
A plašiti
potencijalne lucidne sanjače abdukacijama i vanzemaljcima, meni pomalo liči na situaciju u kojoj brižni roditelj svom voljenom detetu pred spavanje kaže:

„Dete, moje, čuvaj mi se u snovima baba roga.“ ...

pa se posle isti taj roditelj brine i sekira što mu se dete budi vrišteći usred noći ...


Ansi,

Pa ja i mislim da je do sada uglavnom i postalo jasno da u ovom talasu uopšte nije reč o lucidnom sanjanju 8) .

O tome videti u narednom tekstu:
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=2133

Prepoznavanje i ovladavanje thought-forms, koje nas navode da plivamo sa ovakvim talasima, predstavlja jedan od ozbiljnih koraka ka boljem ovladanju mentalnim planom. Jako preporučujem tekst.

Annunaki nam je na drugom topicu naveo da se ovde vodi rat, sada odjednom nekoga zastrašujem :? .
Hajde da pokušamo da oslobodimo razgovor projekcija i igara :wink: .

Što se lucidnog sanjanja tiče, ja sam opisala svoja iskustva i snovi u kojima se javio taj element volje jesu zaista divni. Promatrac je opisao slične, prosto prepoznajem iskustvo.
Drugo, za sebe takođe mogu reći da su me instant metode, na primer Slavinskog ozbiljno usporile, a drugačiji rad na sebi pomogao da steknem veću prisutnost i na javi i u snu.
Možda neko ima drugačije iskustvo. Kao što rekoh, nismo isti.

To je jedan deo. Drugi deo:
Abdukcije postoje i postoje ljudi koji su zaista pogođeni njima. Ovo je potpuno realan fenomen. I tim ljudima nećemo nimalo pomoći ako ignorišemo njihova iskustva ili ih koristimo za potvrdu svojih iluzija i razračunavanje sa neistomišljenicima. Možemo im pomoći, i to uz svoje ograničeno znanje samo nekima od njih, jedino ako se dobro upoznamo sa ovim fenomenom.

Ova priča je slučajno praćena i sećanjima na lucidne snove. To se ne spominje da bi se neko uplašio i odvratio od rada na sebi, već da bi se ovim ljudima pomoglo da verifikuju svoja iskustva i steknu autonomiju.

Zatim, da bi se drugi ljudi upoznali sa ovim fenomenom, naučili da prepoznaju ova iskustva i razmislili na koji način tome mogu prići. Sastaviću jedan tekstič o tome, tako da se ovde možemo zadržati na lucidnim snovima.

Treći deo:
Tvoje postove zaista rado čitam i ne pokušavam da kažem ili sugerišem da su tvoja iskustva iskustva abdukcija. Gotovo sam sigurna da nisu.

Međutim, istovremeno, za mene je tek odnos prema drugom bez igara (kao odgovor charleston: „Ovo je bolje, ali je preskupo za vas.” gde je svesni vektor razgovor Odraslog i Odraslog, dok je skriveni vektor upućen Detetu.) i projekcija pravi pokazatelj istinski više svesti i isitnske autonomije – stvari su mnogo jednostavnije, nego što nam se čini :wink: .
No, na tome svi imamo još mnoooooogo da radimo.

Tako, ako smem da sugerišem, probaj da prepoznaš u sebi taj poriv da nekoga „spašavaš“, razuveravaš, ubeđuješ i izvodiš na pravi put. On je u suštini pozitivan, ali je zakačaljka za one thought-forms.

Ovaj se forum jednostavno bavi vanzemaljcima, kao što se vegetarijanski forumi bave bezmesnom ishranom, a forumi za zaštitu okoline ekološkim projektima.

Malo je bezveze da se učlanimo na jedan takav forum i počnemo da ubeđujemo ljude da je meso u stvari jako dobro i da je ekologija jedna nezanimljiva stvar :wink: . Zar ne misliš tako?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 322 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz