Sada je: sri maj 08, 2024 7:51 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1957 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 98  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto apr 14, 2009 8:20 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon apr 13, 2009 7:29 pm
Postovi: 22
Lokacija: 12STEPENI ISTOČNO
Pozdrav.Novi sam na forumu.Nabavio sam aparat KSG1A u ZG.Zahvaljujem

Jacku, GALU i Tatanki na pomoći.

Danas ću vjerovatno početi sa eksperimentalnim kuvanjem.Javim se kad kr
ene proces.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 14, 2009 1:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 4:08 am
Postovi: 124
Lokacija: Zagreb
Pozdrav i tebi SOB. Dobro nam došao u kuharski odred !
:wink:

Usput svima ostalima - imam jedan KSG uređaj viška pa ako je netko zainteresiran, nek mi se javi na PM.
Naravno da je potpuno nov, nekorišten, atestiran i sa full garancijom.
A ako sam dobre volje, dam ga malo i ispod cijene hehe :wink:

www.galaksija.info/forum/viewtopic.php? ... &start=920

8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 15, 2009 7:10 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon apr 13, 2009 7:29 pm
Postovi: 22
Lokacija: 12STEPENI ISTOČNO
Snaga-30V
Ograničenje struje 1.45mA
Početna struja vode 0.325mA
Elektrode-RPK-ZG
U vodi-10cm
Vani-5cm
Prečnik-3.6mm
Trajanje procesa 4sata
Krajnja struja-0.930mA
ppm-10.27 po kalkulatoru
voda-1l

E,sad mjehurići su na elektrodama,dnu i zidovima staklenke,ne znam da li je to uredu ,i kad sam procjedio kroz čistu lanenu krpu ostala je siva fleka sa rozikastim prstenom. Zašto ?Inače voda je bistra i,ha,čudnog okusa. #-o


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 15, 2009 9:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 27, 2008 10:06 pm
Postovi: 121
Lokacija: Zagreb
SOB je napisao/la:
Snaga-30V
Ograničenje struje 1.45mA
Početna struja vode 0.325mA
Elektrode-RPK-ZG
U vodi-10cm
Vani-5cm
Prečnik-3.6mm
Trajanje procesa 4sata
Krajnja struja-0.930mA
ppm-10.27 po kalkulatoru
voda-1l

E,sad mjehurići su na elektrodama,dnu i zidovima staklenke,ne znam da li je to uredu ,i kad sam procjedio kroz čistu lanenu krpu ostala je siva fleka sa rozikastim prstenom. Zašto ?Inače voda je bistra i,ha,čudnog okusa. #-o

Dobrodošao!
Obzirom da imamo isti uređaj, ja ću ti pokušati pomoći sa opisom mog procesa. Iako nisi naveo, po početnoj struji mogu zaključiti da radiš sa destiliranom, a ne sa REdestiliranom (demineraliziranom) vodom. Kad sam ja počeo, radio sam sa destiliranom i imao sam mjehuriće. Oni nisu problem jer se radi o kisiku, ali možda ti se događa nešto što sam opisao u ovom postu: http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?p=60870#60870. Naravno, u vodi još nema peroksida, ali pojava mjehurića ipak može biti pokazatelj da ti se u vodu "otkidaju" čestice elektrode (zbog toga imaš onaj talog na krpi). Otkad koristim redestiliranu vodu, nemam nikakvih mjehurića. Pokušaj nabaviti redestiliranu i smanji napon procesa. Isto tako, provuci laser kroz vodu. Ako je zraka jako vidljiva, znači da imaš popriličan broj ppm-a nečega. Ako u zraci primjetiš učestalo iskrenje, to znači da je laser "uhvatio" čestice elektrode ili čestice nečega što je i prije početka procesa bilo u lošoj destiliranoj vodi. Da provjeriš kvalitetu destilirane, provuci laser kroz nju kad si je stavio u posudu u kojoj ćeš raditi elektrolizu, a prije samog puštanja struje. Kad to napraviš sa redestiliranom vodom, zraku nećeš vidjeti. To je zato jer redestilirana ima 0ppm-a, tj. u njoj nema apsolutno ničega. U destiliranoj ima minerala, pa se izmjeri 1 - 2ppm-a, ovisi kako kod koje. Najsigurniji si sa edestiliranom.
Moja početna struja je oko 0,2mA, završna 1,2mA. Treba mi 6 sati da dobijem 5-6ppm-a, ali sam koristeći redestiliranu, siguran da je to 6ppm-a iona srebra...
U svakom slučaju, na dobrom si putu. Biti će eksperimentiranja, ali ćeš dobiti vrhunsko srebro jer imaš odličan uređaj.
Eto, nadam se da sam bio od pomoći...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 15, 2009 10:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 21, 2009 9:27 pm
Postovi: 203
Kupio aparat od onog lika iz Subotice, što daje neke kapi uz aparat. Pravim vodu za piće bez kapi, sa tim da za pola litre, proces traje 2 sata, a na sat vremena ribam elektrode.

Akne nestaju neverovatno, i ako korisitm samo 2 dana. Zubi su belji, kao da su premazani nečim, ništa se ne lepi za njih. Primetih da sam lepše spavao u zadnja dva dana i bolje se osećam. Takođe i bradavica na palcu se suši, a imam i neki veliki ''mladež'', koji mi se čini da je svetliji, ali nešto ne verujem da će tu biti nekog značajnijeg pomaka.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 15, 2009 11:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 8:25 pm
Postovi: 32
SOBE jaka ti je struja. Prebaci na 24V.
Mislim da ti je posuda preširoka i plitka s obzirom da su ti elektrode uronjene 10cm u litru vode a razmak izmedju njih 5cm.
Kod mene se pojavljuju mjehurići kada malo jače ugrijem vodu.
Polaritet mjenjam svake minute.
Živio kao i svi ostali!

_________________
tatanka


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 16, 2009 1:06 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 8:25 pm
Postovi: 32
Nisam pio ,,vatrenu vodu,, deset dana.
Napravio pauzu nakon 2.5 mjeseca. Malo iz radoznalosti a malo iz potrebe.
Samo sa nazalno ušmrkavao sa okomitim disperzerom čestica koji sam ranije opisivao. Sa njime tretiram pluća i moram reći da mi je to omiljeni način konzumiranja srebra. Najbrži način ulaska srebra u krv i mozak ga osječa trenutno u vidu blage i kratkotrajne euforije.
Danas sam ponovo počeo piti ,,vodu,, i moram primjetiti da ponovo imam više snage i koncentracije a umor ne osjećam. Ponovo piskaram u vrijeme kada bih obično spavao. Trenutno se osječam kao da sam se tek probudio iako sam se danas ustao u 6.00.
Do sada nisam spominjao jer sam zaboravio, srebro već duže vrijeme ukapavam u oči par puta dnevno, po kap dvije. Zbog povrede desnog oka pola života nosim leču u tom oku jer mi je vid najebo 30%. Oko sam znao ,,osvježavati,, Pfizerovim ,,Visine,, kapima dok nisam pročitao prije godinu dana kakav je to otrov. Treći na listi 10 lijekova koje doktori ne bi unijeli u svoj organizam. A nama ga prodaju. Vrlo simpatično. Dobro da mi nije oko izgorilo. Tako sam otrov zamjenio srebrom i nema problema a učinak dvostruko bolji. O zdravlju da ne govorim.
Takodjer sam vrlo skupe tekućine za čiščenje,čuvanje i ukapavanje leća mrtav ladan zamjenio srebrom i funkcionira odlično.
Iz početka sam ukapavao samo u desno oko a sada sam počeo i u lijevo.
Da mi se nebi osječalo zapostavljeno.
Kako je krenilo sa ovim srebrom ne bi me čudilo ni da slepci progledaju.
Pozdrav cijelom srebrnom plemenu!!!
Panteliji pohvale za profesionalni sajt na kojem ovih dana centriram leću.

_________________
tatanka


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 16, 2009 8:59 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon apr 13, 2009 7:29 pm
Postovi: 22
Lokacija: 12STEPENI ISTOČNO
Dezaco, hvala na dobrodošlici i pokušaju pomoći.Da,aparati su isti jer sam slijedio tvoje sugestije.I dalje ih slijedim jer mi Marko reće da ti krećeš sa
30V pa pred kraj prosesa smanjuješ na 18V.Sto se vode tiće prijatelj proizvodi demi vodu za pegle i sl.To su 3 boce i hiljadu cjevi.Za tu demi
vodu, voda prolazi kroz dvije boce,a za ovu moju smo koristili i treću tako da mislimo da je to još kvalitetnije.Sad ću da napravim opet 5l,ali "razmišljam"
da je prekuvam. Nemam pojma da li to išta znači. Ako ne onda imam problemčić sa nabavkom prave vode.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 16, 2009 9:59 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto mar 24, 2009 12:19 pm
Postovi: 49
SOB, vodi racuna u cemu kuvas vodu.
Jer ako kuvas u obicnom metalnom loncu, mislim da komadi metala ostaju u vodi i prljaju je.
Mozda je staklena posuda najbolje resenje.
Probaj - prokuvaj pa kad se ohladi zamrzni je pa je odmrzni na sobnoj templeraturi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 16, 2009 10:09 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 27, 2008 10:06 pm
Postovi: 121
Lokacija: Zagreb
SOB je napisao/la:
Dezaco, hvala na dobrodošlici i pokušaju pomoći.Da,aparati su isti jer sam slijedio tvoje sugestije.I dalje ih slijedim jer mi Marko reće da ti krećeš sa
30V pa pred kraj prosesa smanjuješ na 18V.Sto se vode tiće prijatelj proizvodi demi vodu za pegle i sl.To su 3 boce i hiljadu cjevi.Za tu demi
vodu, voda prolazi kroz dvije boce,a za ovu moju smo koristili i treću tako da mislimo da je to još kvalitetnije.Sad ću da napravim opet 5l,ali "razmišljam"
da je prekuvam. Nemam pojma da li to išta znači. Ako ne onda imam problemčić sa nabavkom prave vode.

Da, krećem sa 30V i nakon 6 sati smanjujem na 18. To radim samo kad trebam srebro za vanjsku upotrebu (psorijaza). Držim na 30V dok ne postignem 5-6ppm-a, a onda prekidač stavljam na 18V i vozim tako dok ne dobijem 10-12ppm-a. Što se tiče tvog prijatelja, ako proizvodi vodu, onda sigurno ima uređaj za mjerenje ppm-a. Provjeri koliko ppm-a ima ta voda. Redestilirana, ujedno i demineralizirana bi trebala imati 0ppm-a. Onda bi to bilo to!
Neznam da li ćeš sa prokuhavanjem vode nešto dobiti. Destilacija nije samo prokuhavanje, već moraš "uhvatiti" paru i pustiti je da iskapa u drugu posudu. To je jedan od načina. Za drugi moraš imati pogon, kao što ima tvoj prijatelj.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 16, 2009 12:07 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon apr 13, 2009 7:29 pm
Postovi: 22
Lokacija: 12STEPENI ISTOČNO
Ne znam da li smo se razumjeli.Hoću tu vodu koju on napravi-demineralizuje kroz 3 te boce ,da još prekuvam. #-o


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 16, 2009 1:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 27, 2008 10:06 pm
Postovi: 121
Lokacija: Zagreb
SOB je napisao/la:
Ne znam da li smo se razumjeli.Hoću tu vodu koju on napravi-demineralizuje kroz 3 te boce ,da još prekuvam. #-o

Nisam shvatio iz kog razloga se voda treba prokuhati, ako je već demineralizirana


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 16, 2009 3:16 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon apr 13, 2009 7:29 pm
Postovi: 22
Lokacija: 12STEPENI ISTOČNO
Pa ne znam.Tražim način da je dovedem u stanje da bude dobra. Ta ista
Voda(bez prokuvavanja) na napon 24V limitiranu struju 1.2mA pokazivala je startnu struju
0.234mA.Ne znam da li je to dobro. E,sad,... eksperiment teče dalje #-o


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 16, 2009 5:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 27, 2008 10:06 pm
Postovi: 121
Lokacija: Zagreb
SOB je napisao/la:
... Voda(bez prokuvavanja) na napon 24V limitiranu struju 1.2mA pokazivala je startnu struju 0.234mA.Ne znam da li je to dobro. E,sad,... eksperiment teče dalje #-o

Tako je i kod mene. Display stalno pleše, pa nije vrijednost očitana u milimetar... Ali, tu smo negdje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 16, 2009 10:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 21, 2009 9:27 pm
Postovi: 203
Jel valja da kada se voda propusti kroz gazu, da gaza posle bude crvenkasto-ljubičasta?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 17, 2009 7:40 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet mar 13, 2009 10:46 pm
Postovi: 30
Uh Vicke, sta li si sada smuljao, voda koju dobijam istim aparatom je kao destilovana, skoro i bez tindalovog efekta. Radi kao sto sam ti rekao, daljina elektroda, ciscenje... Moguce da ti je destilovana voda losa, jer ja to sto ti kazes nikada nisam dobio, mada i nisam nikada cedio kroz gazu, srebrna voda je potpuno cista.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 19, 2009 8:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 08, 2009 9:43 pm
Postovi: 36
Pozdrav svima.Ima li itko saznanja kako srebrna voda utječe na akne i prišteve,kako na licu tako i po ledjima.Unaprijed hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 21, 2009 5:17 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 09, 2007 1:34 pm
Postovi: 136
Lokacija: Belina
Neno0801 je napisao/la:
Pozdrav svima.Ima li itko saznanja kako srebrna voda utječe na akne i prišteve,kako na licu tako i po ledjima.Unaprijed hvala.

Procitao sam da prolaze za nekoliko dana. :D

Imam i ja jedno pitanje. Da li neko zna gdje mogu da kupim srebrnu vodu povoljno. Cini mi se da je pravljenje malo komplikovano, nemam sada vremena da se bavim time.

_________________
http://www.4shared.com/file/91406519/30 ... TESLA.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 21, 2009 9:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 21, 2009 9:27 pm
Postovi: 203
miodragm2 je napisao/la:
Neno0801 je napisao/la:
Pozdrav svima.Ima li itko saznanja kako srebrna voda utječe na akne i prišteve,kako na licu tako i po ledjima.Unaprijed hvala.

Procitao sam da prolaze za nekoliko dana. :D

Imam i ja jedno pitanje. Da li neko zna gdje mogu da kupim srebrnu vodu povoljno. Cini mi se da je pravljenje malo komplikovano, nemam sada vremena da se bavim time.


Daleko od toga da je komplikovano. Tj, jeste komplikovano da sam praviš aparta, ako se ne razumeš u elektroniku. Aparati su jeftiniji od 2-3l kupovne srebrne vode, tako da se više isplati kupiti aparat, nego kupovati srebrnu vodu.

A akne prolaze brzo. Meni su se rupe prvo ''ispeglale'', pa sada krećemo da tretiramo preostale akne :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 21, 2009 10:04 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon apr 20, 2009 8:33 pm
Postovi: 30
Vicke_bg je napisao/la:
Daleko od toga da je komplikovano. Tj, jeste komplikovano da sam praviš aparta, ako se ne razumeš u elektroniku. Aparati su jeftiniji od 2-3l kupovne srebrne vode, tako da se više isplati kupiti aparat, nego kupovati srebrnu vodu.

A akne prolaze brzo. Meni su se rupe prvo ''ispeglale'', pa sada krećemo da tretiramo preostale akne :)


Ajde baš javi kako ti ide, ja nemam rupe, nego imam dosta tih sitnih po bradi i čelu.. Stalno idem od jednog do drugog doktora i svatko svoju priču tepe i svoje proizvode daje..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1957 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 98  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz