Sada je: ned jun 16, 2024 8:18 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 75 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto mar 07, 2006 11:01 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Treba li slijediti neki svoj vlastiti nagon


Da. Ako je zbilja tvoj. Vjerojatno je ta kombinacija koju "osjećaš" i najbolja za tebe.

Zašto bi i radio neku drugu kombinaciju, ako osjećaš da je ova najispravnija za tebe? Mislim, treba probati i možda druge, ali ako vidiš da je ova "puni pogodak", zašto ju nebi koristio, pa makar tako i ne piše u "knjigama"?

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 07, 2006 11:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Citat:
kakva su vaša iskustva? O


Gle, prijatelju, ja ću ti ovo samo jedan put reći:

"Zajebi čakre i aure i sva ta materijalna sranja i potrudi se da razbiješ čakra SUPTILNI program koji ti brani protok energije u tvoje pravo JA...

Kako vi ljudi ne shvaćate da su čakre i svi DNA kodovi samo reversibilna programacija vašeg robstva unutar materijalnog tijela????

Fakat mi je to perverzno...

Jack, moj odgovor na ovaj tvoj zadnji post je O:) =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 08, 2006 7:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 28, 2006 10:03 pm
Postovi: 169
Lokacija: Vallis Aurea
Da ne djeluje na mene pozitivno zajebao bih to. E sad to djelovanje možda jest samo rezultat programa. U biti ponekad mi se čini da ništa nije važno i da se svi vrtimo u začaranom krugu pokušavajući na bilo koji način napredovati, a zapravo se samo opterećujemo novim stvarima. No takav je ovaj realitet. Nečim se moraš zaokupiti! Da nije tako ne bih bio više ovdje. A na višem nivou bih opet imao neke druge stvari za istraživati. Ne možeš činiti ništa. Tako valda stvari funkcioniraju. Mislim da nije moguće krenuti krivim putem, jer ako je i pogrešan kad tad ćeš krenuti ispočetka dok ne nađeš neki od ispravnih. Opet, zato smo tu. Ne znam, držat ću se svog nagona i ne postavljati previše pitanja. Bilo mi je bolje dok sam samo čitao tuđa.
Drž'te se.

_________________
Vidjeti Svijet u Zrncu pijeska,
Nebo u divljem Cvatu,
držati Beskraj na dlanu ruke
i Vječnost u jednome Satu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 12, 2006 5:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
kad se ovako gleda na ovu temu pada mi na pamet jedna misao,ne znam cija to bese ali kaze: 'PAKAO SE SKRIVEN U SRCE RAJA'-sto nekako kontam da je sve oko nas raj(materijalno iskusiti sva telesna cula)sto znaci da je vazno sve sto dozivljavamo :boje,zvuk,miris,dodir i ukus,kao i nesto jos vaznije a to je sumirano iskustvo svih cula-KVALITET energije u materijalnom -fizickom postojanju..ili LJUBAV dozivljena nasim setilama.

Tako da mozda je obrnuto sve-da je vazno sve iskusiti a ne razumeti kako je u svetu energije gde cemo i onako biti,kao sto smo i bili a samo smo kratko u ovoj fazi..

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 12, 2006 6:45 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned feb 19, 2006 8:13 pm
Postovi: 9
Lokacija: Karlovac
iskreno vjerujem da je instikt najbolji vodic kod svega pa i ovog istrazivanja. sto ne znaci da ne treba cuti sto ti drugi govore, ili procitati nesto novo i sl, ali prepusti instiktu da te vodi i sigurno ce te odvesti na prave stranice, do pravih ljudi bez previse komplikacije:))))
naravno ako ga znas slusati:)
a sto se tice boja, mene jos uvijek iznenadi kad ih vidim, pa cesto puta zazmirim pa ponovo otvorim oci da provjerim da li je to stvarno ili ne, a naravno i dobro pregledam da li sam je od nekud mogla preslikati:)))
he he a to znaci biti covjek zar ne:)))

_________________
nasmiješi se ljepši smo tada:)))


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 26, 2006 10:50 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
2804 je napisao/la:
Još se ja tješim što vidim samo blijedu svjetlost umjesto ovog cirkusa od aura i čakri na slikama, i mislim kao, ma doći će to s vremenom :lol:

Ne kažem da sam progledao na treće oko, mislim da sam ga samo postao svjestan, a iz dana u dan osjećam efekte u smislu jače intuicije, za razliku od fizičkog osjećaja tijekom meditacije. (Ugodan pritisak na čelu, i osjećaj da mi se glava hoće nekako prepoloviti i rastvoriti, ali na ugodan način :? ) Slično osjećam i na mjestu sedme čakre. Kad budem osjetio da je vrijeme, preći ću na 5-u, ili na možda prvu čakru, ili neku drugu, ovisi kako budem osjećao.


To što si osjetio na čelu dok si radio sa šestom čakrom odličan je znak. Osjećaj da ti se kosti na čelu, a kasnije i u cijeloj lobanj, "odmiču" jedna od druge, sa pritiskom koji ne boli, ali se vrlo intenzivno osjeća znak su probuđenja šeste čakre ili ako hoćeš njenog sve uravnoteženijeg rada i funkcionisanja. (Pri tom ne kažem da je šesta čakra i automatski potpuno očišćena i 100% uravnotežena!) Što se tiče tvog ličnog osjećaja kad preći na sljedeću čakru i koju po redu , slažem se u potpunosti sa onim što su ti i ostali rekli po tom pitanju - slijedi svoju intuiciju. Kad je u pitanju sedma čakra, ona kao da samo čeka da se malo jače aktivira šesta, i odmah se "javlja".
Što se tiče "blijede svjetlosti" koju vidiš umjesto ovog light show-a od boja, to je opet u vezi sa stanjem probuđenosti tvojih čakri i nivoa percepcije. No,nije važno ako i nikad ne ugledamo sve ove prekrasne boje sa fotosa koje je Jack prezentirao ovdje. Bitno je kakav osjećaj steknemo dok posmatramo svoje tijelo "unutrašnjim očima" jer nam i sam osjećaj može mnogo toga reći,nekad i pouzdanije od viđenja boja aure. Naime, organski portal je odlično rekao da se viši nivoi našeg postojanja ne mogu registrirati dosad poznatim mjerilima ili instrumentima. Do tog viđenja (viših nivoa) dolazimo kroz proces duhovnog rasta i proširenja naše vlastite samospoznaje, dakle napredovanjem.
A to što misliš da je bolje da ćutiš i samo čitaš tuđa iskustva, takav stav slobodno stavi na stranu. Pusti Kuronju, on se samo zafrkava...čini mi se kao dobar momak, koji je usvojio svoju "Stazu", ali ne ferma ni stručno bilo čiju drugu ili drugačiju. No, i to je uredu, meni je i takav simpatičan. Šta god neko odabere za sebe kao put, to je O.K. Jedino nije O.K. kada ne dozvoljava slobodu i drugima da imaju svoj put, svoju stazu i svoje viđenje svijeta i pojava.

pozdrav,
A.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 26, 2006 10:52 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
I, da umalo da zaboravim.
Jack, možeš li slučajno naći i shemu sa sadašnjih 12 čakri pa je ovdje prezentirati?
Ako ne, pokušat ću ja naći negdje na Netu, ali baš moram "kopati".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 26, 2006 3:00 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
12 čakri???

Uh, uh... mislim da bi ovo sa 12 komada baš trebalo istražiti. Ako i postoje neke više od 7., možda one nisu samo naše... više kao čakre nekog grupnog eteričkog tijela, ili neke grupne svijesti... no doznat ćemo i to.

Sve je moguće.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 26, 2006 3:02 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Evo, moja potraga za slikom je trajala točno 5-6 sekundi... evo:

slika

Sad, koliko je to istinito - hajdemo istražiti. Što mislite, što su ove čakre ( ako su to zapravo čakre ) od 8-12 ???

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 26, 2006 11:40 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Hm... dakle, vec sam pomislila da sam iscrpla sto je vredelo sa neta, a onda kao carolijom ukucala prave kljucne reci i google mi je otvorio vrata do ovog elegantnog okupljalista. Hvala, ljudi, za ulozenu ljubav i trud. Nadam se da sam dobrodosla.

O 12 cakri: Nekako mi se cini logicnim da se sistem energetskih vrtloga nastavlja u visoj dimenziji, pri cemu krunska cakra postaje bazna i spojka sa 3D, kao sto nas muldahara sada povezuje sa zivotinjskim carstvom. Ne znam koliko je relevantno za nas: informacija o potencijalu i svest da skok na 4D donosi nove lekcije.

U „Donosiocima svetlosti“ na ovom sajtu sam prvi put procitala nesto o tom pojmu.

Zanimljiv mi je smer energija na slici: upravljene su ka spolja. Nasih 7 cakri za mene jos uvek znace kruzenje energije u manje-vise zatvorenom sistemu. Takodje, polozaj 11. i 12. cakre. Kao neka vrsta praiskonskog dualiteta. Samo asocijacija.

Arja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub maj 27, 2006 7:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Nesto mi ova slika asocira na nestanak Inka u Celestinina Prorocanstva,ali se ne secam sta je tamo bilo..kome je to "taze"citano?

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub maj 27, 2006 7:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Nije mi bas taze ali koliko se ja secam nisu pominjane cakre.Otvori novi topic ako hoces da pricamo o tome.Upravo zavrsavam Deseti uvid.To je nastavak Celestininog Prorocanstva.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub maj 27, 2006 8:10 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Celestinina prorocanstva: Inke su podigle nivo svojih vibracija, presle u visu ravan i tako nestale iz vidljive stvarnosti. To junaci romana otkrivaju negde pred kraj.

Cakre se ne pominju ali ovo nije ni sasvim van teme, jer i rad sa cakrama moze da podigne vibracije.

“Deseti uvid” se iskreno preporucuje. Estetski doduse slabiji ali u mnogo cemu drugom jaci od prvog dela.
Arja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub maj 27, 2006 11:17 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Arja, dobrodošla!

Nastavimo s temom...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub maj 27, 2006 11:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
OK,nema smisla da ovde prepricavamo knjigu pa cu da procitam deseti uvid koji nisam dosad,al ko hoce moze da iznese svoje zakljucke iz desetog..

A evo malo novog posta o Maca-tajna stari Inka

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 28, 2006 9:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:05 pm
Postovi: 83
moj savjet ti je krenuti od prve prema sedmoj, jer bez stabilnih temelja, kuća se sruši samo tako ;) :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 30, 2006 9:01 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
To je i moj princip, angelspring. Od prve na gore, dobri temelji i uskladjeno funkcionisanje. Mada sam procitala i neke predloge da se sa svakom radi pojedinacno. Pokusavam da vizualizujem boje i male vrtloge u tim bojama i da „povucem“ energiju. I onda nastavljam u skladu sa trenutnom inspiracijom.

Cesto cujem komentar: sta mislis da postignes vrteci cakre. Mozda stvarno nista posebno bitno, ali mi te vezbice jednostavno prijaju: obezbedjuju mi vecu energiju i vitalnost i cine da se osecam dobro. Osim toga, ne treba mnogo da ih osetis, a onda se probudi i ono „hej, covece, evo unutra je nesto sto nisam ni znala da imam!! super“


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 09, 2006 11:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Mene su poučili da radim svaki puta počevši s druge strane, jednom odozdo prema gore, drui put kad radim odozgo prema dolje, i to radi boljeg uslađivanja.
Ima i vježba gdje se počinje od pupuka prema dolje, pa leđima perma gore i natrag do pupka. Jezik treba cijelo vrijeme pritiskati nepce, a točka hui-jim treba biti stisnuta. U prvom krugu kruženja energije se otvaraju čakre, a u drugom se energija vuče od čakre do čakre (a ne preskače) po funkcijkom kanalu. Završi se kružnim pokretima oko pupka, 36 puta u desno, 24 puta u lijevo. Muškarci rade obratno, 24 puta u lijevo, 36 u desno.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 10, 2006 10:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:05 pm
Postovi: 83
arja onda radi vjezbu, najbolje covjek sam osjeti koja mu vjezba najbolje odgovara ;) ja mislim da bi opcenito trebalo raditi na prociscavanju nizih cakri i da kad je ovo dobro procisceno onda se visi centri otvaraju u skladu sa nizim i balansiraju, jer cesto puta ljudi zabriju na gornje cakre a doljnje zanemare i propucaju po savovima jer nisu stabilni i uzemljeni, tada sve ono sto dobivaju i vide nema veze s vezom i djeluje kaoticno i neprizemno, npr. kanaliziranja od takvih ljudi mogu biti vrlo upitna i losa, a lakse je pobjec u vise sfere nego se suocit s vlastitom karmom i zemaljskim problemima, otvorenost gornjih centara - dakle otvorenost srcane, grlene, ceone i krunske cakre, a zatvorenost pleksusa, druge i prve cakre je karakteristika shizofrenije ;) :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 10, 2006 11:39 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Hej, vas dve, hvala. Dva posta pod „cakrama“ a i ja sam upravo razmisljala o tome. Mozda ova kolektivna svest ipak funkcionise. :D

Da, i ja mislim da je „uzemljenje“ neophodno. Cini mi se da su se „neprijatne pratece pojave“ javile upravo zato sto sam probila neke blokove a istovremeno zapostavila stare, korisne, harmonizirajuce aktivnosti.
Ovo „poviseno“ stanje je veoma prijatno i nekako oslobadjajuce, ali je potrebna i stablizacija.

arwen dor, steta sto nismo na istom putu, mislim da bismo se sjajno slagale. Mada mi se cini da se i ovako dobro razumemo. :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 75 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 21 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz