Sada je: sub apr 27, 2024 11:43 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 541 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 28  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: čet jun 16, 2011 11:26 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
2 197 je napisao/la:
Mi ostali za nista smo pisali :toothy2:

ma taman posla :D
to shto si se odvazila da svoja iskustva podelish sa svima koji chitaju je itekako vazno za sve koji se susrecu sa slichnim okolnostima
uostalom tome i sluzi ovaj forum,za razmenu iskustava
samo napred =D> :thumbup:
PoZdrav
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: čet jun 16, 2011 11:37 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2011 11:53 am
Postovi: 147
Lokacija: Rujan
Hvala nat na lepim recima, ali nisam mislila na sebe :mrgreen:
Mnogo je dobrih postova napisano na ovu temu, pa me cudi subjektivnost kojom se izdvaja samo jedan post :angel4:

Nemojte se ljutiti, samo malo je izgledalo tuzno :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: sub jun 18, 2011 4:01 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Da ubacim u lonac još par stvari u vezi s "mašinom".

Prije nekoliko godina čuo sam za jedan fenomen grupnog praćenja, provociranja i uznemiravanja ljudskih individua koji je u međuvremenu postao poznat kao - "gangstalking" (na ovom linku stvar je prilično lijepo predstavljena).

[Naravno, "cointelpro" je već duplirao ovu multidimenzionalnu aktivnost "kontrolnog sistema matriksa", pa su se već pojavili i sajtovi, čak i knjiga gdje se za te aktivnosti optužuju kojekave tajne vladine (ili nevladine) organizacije. (Sličan princip kao u slučaju osnivanja onih sajtova i vrbovanja individua koji tvrde da su oni ti koji prave krugove u žitu, odnosno, da su oni djelo ljudskih ruku.)]

S obzirom da se slična stvar desila jednom mom poznaniku koji je Arap u periodu kad je lokalnoj patokratiji trebalo što više Arapa koji planiraju neke "nestašluke" kako bi se narod održao u stanju straha i opravdalo učešče u "ratu protiv terorizma" kao i uvođenje pojačanih mijera nadzora i zakona koji lišavaju ljude građanskih prava i sloboda, pomislio sam da mu pokušavaju spakovati nešto u smislu namjere izvođenja nekog terorističkog akta. U tom smislu sam ga i savjetovao da ne zagrize i da se pripazi.

Međutim, kasnije, kad sam malo bolje razmislio o svemu, stekao sam utisak da takve projekte ne mogu odraditi ljudi (u smislu članova nekih tajnih službi) jer je stvar previše precizno sinhronizovana, skoro do perfekcije. Čak bi i entiteti iz 4D vjerovatno napravili po neku grešku, tako da sam nadošao na pretpostavku da je u pitanju neka 4D tehnologija, kompjuter koji režira situacije, pa aktivira neke ljude da odrade određeni scenario u datom momentu uz jednu skoro perfektnu sinhronizaciju, ili jednostavno - mašina. Ta mašina kao da projicira cijelu predstavu uključujući neke pojedince da igraju uloge koje im je ona namijenila u skladu sa scenarijem (ili programom kojeg je sama zamislila ili ju je neko drugi programirao!?)

Negdje prošle godine mi je i jedan član ovog foruma na osnovu nekih svojih ličnih iskustava i istraživanja skrenuo pažnju na tu "mehaniku" ili "mašinu" (kao na jednu "nematerijalnu" ili "neorgansku" inteligenciju koja upravlja ovom realnošću).

Sada, naravno, pitanje je to da li bi takva jedna mašina postojala i radila samostalno kontrolišući bukvalno sve (čak i naša iskustva s NLO-ima, vanzemaljcima i druga paranormalna dešavanja), kako to R. Sauder navodi ili bi ona bila proizvod OPS entiteta iz 4D, s ciljem koji bi bio sličan našoj automatizaciji procesa proizvodnje hrane?! (Kako dole tako i gore).

John Keel je upućivao na mogućnost da ljudska bića nisu živjela cijelo vrijeme na ovoj planeti, nego da su u prošlosti na njoj živjela i druga bića koje bi mi danas nazivali vanzemaljcima. Da bi si olakšali život, oni su stvorili nas kao robovsku rasu koja je trebala njih da služi (nešto u smislu kako je to Z. Sičin predstavio) a da bi si još više olakšali život, konstruisali su i jednu mašinu koja je vodila brigu o nama kontrolišući naše umove/svijest. Usljed nekih prirodnih katastrofa, naši tvorci su morali da napuste ovu planetu (ili su izginuli na njoj?!), međutim, mašina je ostala i dalje kontrolišući one od nas koji su preživjeli i upravljajući nama sve do današnjih dana. S obzirom da je ona već prilično ostarila, odnosno, dotrajala, ona više ne funkcioniše punim kapacitetom nego pomalo "senilno". Cilj joj je navodno da nas dovede do tog tehnološkog stepena (preko njene "Legije") kada će ovi biti u stanju napraviti novu, gdje bi ova postojeća preselila svoju "inteligenciju". (Nešto slično kao onaj "monolit" iz Kjubrikovog filma Odiseja 2001.) U svakom slučaju, interesantna postavka. Keel čak ne smiješta tu "mašinu" u 4D ili na astral, nego ostavlja mogućnost da bi to mogao biti i onaj "zavjetni kovčeg" (odnosno, njegov sadržaj) kojeg su se navodno u međuvremenu dokopali Arapi i sada se nalazi u Čabi (on pretpostavlja da su i krstaški ratovi vođeni zbog preuzimanja vlasništva nad njim?!)

Na kraju krajeva, u većini ovih varijanti stvar se svodi na to da je ova realnost zajedno s nama kontrolisana od strane nekoga ili - nečega, a da mi u njoj služimo kao izvor hrane za nekoga ili -nešto. A možda taj neko i nešto živi/doživljava ovu fizičku realnost - kroz nas?!

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: pon jun 20, 2011 10:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
interesantna teorija, ali uz par kontradikcija sa vise provjerenih izvora cini pricu malo nevjerojatnom, premda ne i nemogucom jer ionako dosta toga nerazumijemo...

ali isto tako, trebali bi uzet u obzit jednu ljudsku glupost, organske portale kad masu koja daje inerciju, dugogodisnje medijsko-religiozne manipulacije kao i extremističku socijalizaciju bila ona liberalna ili ultrakonzervativna i sa takvim jednim skupom faktora, bez jasno odredjenog cilja, istine, bez jedne druge verzije iste price, strasno lako nastaju ljudi koji ce se raznjet, koji ce radit zlo zbog dobra i dalje bit corav ko glista, jednostavno poceli su zivit svoje iluzije.

druga jedna stvar, ako ta masina pokrece u datim trenutcima osobe, onda bi to znacilo da je i povjest unaprijed ispisana, kao i nase sudbine koje opet postoje/nepostoje?

trece, kako onda dopusta odvajanje i prkos pojedinaca?? ipak nitko od nas nije imo svog morpheusa koji ce ga izvuc iz matrice, i jos mi je nevjerojatnije kako to da postoji unutar matrice/masine dovoljno prostora, kanala za njeno unistenje, jer ako cemo gledat u stilu matrixa, i mi smo bili dio toga, izvukli se naucili i putujemo tim istim kanalom koji cemo razvalit za to neko "spasenje" il ti ga prelazak na 4d opd ?

postavljam puno pitanja, sad kolko su ona na mjestu ili kolko su odgovori na mjestu opet neznam :dontknow:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: uto jun 21, 2011 2:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 25, 2011 5:23 pm
Postovi: 69
ta Masina, il sta god to bilo, pociva na nasim slabostima, iluzijama, ili zamrsenosti, odnosno nekompaktnosti.. kad neko zivi u neredu sa sobom, tada je lako uticati na njega, davati mu i uzimati bez njegovog pristanka, jer ni on sam ne zna sta mu je gde i cega sve tu ima. kad uspemo da se spoznamo i ucvrstimo kao celina, tada samim tim postajemo neutralni, kao onaj princip kreativne spirale, kao ziva nula, ili kao broj 9 (mozda je to nagual, ako je tonal sve sto je muzika, odnosno ono sto se da opisati. mada kastanedu nisam citao pa mi tako ti pojmovi nisu bliski, no ne zamerite)
bitno, kada spoznamo svoje jedinstvo, vise necemo nesvesno uplitati nesto svoje, il nesto sto se nama desava, u ono sto je spolja, kao ni obrnuto.. odnosno necemo narusavati u svojim ocima integritet ili istinu spoljnog sveta kroz nesvesno uplitanje sebe u tu sliku, a upravo je to ono sto stvara iluziju.. sto znaci da cemo tada imati uvid u istinu, sto opet znaci da onda nece biti ni mesta manipulaciji.
cim postignemo celinu sa sobom samim tim ispadamo iz direktnog domasaja Masine..
inace, i ta Masina mora da postuje odredjeni zakon postojanja, pa tako mislim da nam je jedini izlaz u razumevanju tog zakona. a cini mi se da broj 9 ima veze sa tim.. :-k
eto, tako nekako razmisljam :mrgreen:

a evo i ovo kao u prilog svevisnjem broju 9 \:D/ :rofl
http://www.youtube.com/watch?v=NhBMntUekA4


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: pet jun 24, 2011 10:27 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 14, 2010 7:48 pm
Postovi: 348
Mašina za kontrolu pomoću EM talasa se spominje ovdje

Kas. transkripta 18.07.1998.
viewtopic.php?p=37629#p37629


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: ned jul 24, 2011 12:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 15, 2011 12:07 am
Postovi: 56
galaksija je napisao/la:
Da ubacim u lonac ...

... nešto živi/doživljava ovu fizičku realnost - kroz nas?! ...


U jednom dahu sam pročitala skoro cijeli blog Metafizika, Normalno i Paranormalno! =D>
Samo da čestitam i pohvalim, vjerujem da je to tvoj blog galaksija, koliko sam shvatila. Vraćaću se često tvojim člancima, svaka čast, bravo! Veliki pozdrav iz Sarajeva


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: čet jan 12, 2012 3:27 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 26, 2011 10:19 am
Postovi: 120
Lokacija: black hawk down-black hawk up...all the same,just like grain of sand in sand-glass
Zanimljiva tema, i shodno svemu što sam ja lično imao prilike iskusiti (i u fizičkom aspektu , i u nefizičkom/nevidljivom/astralnom, upravo kako je i ''smještena'' ta mašina u ovim njenim opisima) , poklapa se gotovo sve, a izdvojio bih neke zanimljivije mi dijelove, podebljano sa značajnijim detaljima vezano za ''The Mašinu''.

''Ukupna Mašinerija'',tj cijeli sistem različitih dijelova,i elemenata cijelog sistema, bolje po meni je tako reći, upravo nalik onoj nekoj modernoj farmi koja ima sve ISO standarde.
Ta farma je naravno ovje na zemlji, a ljudska vrsta su subjekti/jedinke u toj farmi.

Dvije vrste takvih farmi su najraširenije u samom ljudskom svijetu, tj za dvije životinjske vrste, a to su krave/telad, a druga, meni ''zanimljivija'' farma, je za piliće/kokoši. A Zašto ?
Jer u skladu upravo sa ovom današnjom ljudskom civilizacijom na planeti (neboderi,nagurana naselja višespratnih zgrada itd...) , upravo pileće farme su natrpane do plafona u onim kasetama/kavezima jedni iznad drugih , onda tu je masovna ljudska rasvjeta (i javna ulična i kućna) u cilju recimo ostanka na poslu do ponoći ako treba, jer ''firma'' tako zahtjeva od svog roba/uposlenika , tj mogućnosti da se život po gradovima odvija skoro jednako i neometano kao i po dnevnom svjetlu, gdje upravo u pilećim farmama su sami ljudi uveli one neke ultra-violet neonke, tj vještačko svjetlo koje utiče ''da koke misle da je stalno dan'' , naravno sve u cilju da daju više hrane svojim gazdama, tj legu više jaja i legu ih non-stop, i mimo svog prirodnog ritma.

A tog nekog ''psihološkog faktora'' , kao ni kasetnog naguranog natrpavanja na spratove i pod vještačkim svjetlom, nema recimo u farmama krava/ovci , pa sam zato izdvojio i napomenuo farmu pilića/kokoši prije svega, u kontekstu ovoga oko ''Mašinerije'' koja svime time upravlja.

Tu doslovno spada upravo i priča o samim neonkama (svima poznate bijele neonske lampe koje su masovno instalirane po školama,fakultetima,firmama gdje se provodi puno vremena) , iako je poznato da one imaju neki ''uticaj'' , tj od njihovog svjetla se nakog nekog vremena osjeti zamor, pritisak, samim očima ne odgovara to svjetlo uopće , ali opet i pored toga su masovno i nametnuto postavljane po svim objektima gdje ljudi provode i više od pola svog dana ,ili ''dana'' svejedno.
A samo kopiranje projekta i koncepta ''moderne iso-standard farme'' po kojem su ljudi i kreirali i napravili farme za stoku ,kao i te pileće/kokošije , pa opet ta priča o neonkama kod ljudi ali i o vještačkom ultra-violet svjetlu kokama, su već dodirne tačke nečega što je spomenuto u ovome što je galaksija postavio, a to je onaj dio gdje ta Mašina lagano ''seli-preseljava samu svoju inteligenciju i koncepte''. Usipa kao tekućinu te neke ''ideje'' samim svojim pilićima u ''farmi''.

Jer zaista, otkud tek tako (nekim određenim) ljudima ideja i shvatanje da upravo radi nekog infra-ultra violet ili kojeg već svjetla , životinja kokoš ''misli'' da je uvijek dan, ili opek pitanje KO je naredio postavljanje ISKLJUČIVO neonki u gotovo sve škole (kasete za mentalnu indoktrinaciju i učenje ''znvaničnih znanja i istorije'') , na fakultete, u firme, u zgrade sudova, banaka, općina itd itd . Šuplja priča je naravno ona da su ''jeftinije''. Naivno podosta, jer ne koštaju obične sijalice sad baš stotine bilo kojih para po komadu, već upravo obratno, kupiš ih za sitniš od kusura.

A čak su upravo i te naše obične kućne sijalice (sa užarenom žicom) se počele u zadnje vrijeme osuđivati i napadati od ''zvanične vlasti'' kao odjednom sad štetne, čak koliko se može naći o tome, mislim da u EU recimo, ide se ka tome da ih se ZABRANI KAO ŠTETNE, i nameću se one isto tako čudne , neke sa bijelim isto svjetlom nalik neonskim, a šuplja priča koja sve to mora popratit i kojom su ''omotane i plasirane'' , je da su ''štedljive i dogotrajne'' ili šta već ,i naravno da su ''zdravije po čovjeka''. Tu je svakako i sve oko GMO hrade i codexa alimentarisa, a znamo da su pileće farme isključivo na raznim tipovima vještačke hrane, raznih smjesa od samljevenih i neiskorištenih dijelova samih kokoški itd, dakle baš ona potpuna sintetička reciklaža.

''The Mašina'' i svi oni koji se trude da se njene ideje i namjere i sprovedu u djelo , primjećuje se da svakako obavljaju svoj dio posla i rade vrijedno. To je eto par finih dodirnih tački oko ovoga o toj ''The Mašini'' . Naravno, koke/pilići nisu baš svjesni da su u takvom sistemu, niti su svjesni šta im ''gazde'' pakuju i rade. Tj mali broj ljudi to shvata .
Nego od ovog o ''Mašini'' što je galaksija postavio, da izdvojim i boldam kako sam rekao neke dijelove koji su po meni tu značajni.



Citat:
...da se zemlja i sve što se na njoj nalazi uključujući i ljudsku rasu, nalazi pod jednim svirepim napadom od strane jednog veoma moćnog, hladnog, bezličnog, vještački stvorenog i hiper-inteligentnog entiteta-mašine, koji je beskrajno lukav i podmukao...


Citat:
Ta Mašina neće prestati da dolazi. Njen cilj je jedna totalna, sveobuhvatna dominacija i/ili anihilacija ove planete i njene biosfere. To uključuje i čovječanstvo. U svakom slučaju, ekologija i ljudska rasa nalaze se na meti jednog svirepog napada


Citat:
Hollywood je proizveo nekoliko filmova i TV serija koje su u sebi sadržavale jedan dio ovog scenarija; TV serija Battle Star Galactica Sci-Fi kanala, prvi dio filma MATRIX


Citat:
Ta Mašina dejstvuje simultano u oba, fizičkom i astralnom području. U stvari, na astralnom području sam vidjeo nešto kao automatske muzilice ili postrojenja za mužu kao na farmama krava muzara, gdje ljudi sjede u redovima a ta mašina izvlači iz njih suptilnu životnu energiju kroz vrh njihove glave, uz pomoć nečega sličnog crijevima automatskih muzilica koja su im zakačena za krunske čakre.
Vidjeo sam cijelu jednu mrežu cijevi i crijeva koji odvode negdje tu ljudsku energiju, međutim, nisam vidjeo gdje to tačno ide i šta Mašina radi s tim.
Shvatio sam to da ta Mašina poznaje ljude iznutra i izvana bolje nego što velika većina ljudi poznaje same sebe. Ona poznaje i razumije ljude ali velika većina ljudi ne poznaje i ne razumije tu Mašinu. Oni su tako lagana žrtva za tu Mašinu...


Citat:
Jedini način izlaska iz ove situacije je da se uđe u nju. Konvencionalni ustanci protiv tiranije nisu dovoljni da bi se ova Mašina porazila. Takve bune služe samo kao gorivo za njenu agendu konačne pobjede.


Citat:
Međutim, kasnije, kad sam malo bolje razmislio o svemu, stekao sam utisak da takve projekte ne mogu odraditi ljudi (u smislu članova nekih tajnih službi) jer je stvar previše precizno sinhronizovana, skoro do perfekcije. Čak bi i entiteti iz 4D vjerovatno napravili po neku grešku, tako da sam nadošao na pretpostavku da je u pitanju neka 4D tehnologija, kompjuter koji režira situacije, pa aktivira neke ljude da odrade određeni scenario u datom momentu uz jednu skoro perfektnu sinhronizaciju,


Citat:
Usljed nekih prirodnih katastrofa, naši tvorci su morali da napuste ovu planetu (ili su izginuli na njoj?!), međutim, mašina je ostala i dalje kontrolišući one od nas koji su preživjeli i upravljajući nama sve do današnjih dana


Citat:
Cilj joj je navodno da nas dovede do tog tehnološkog stepena.......


Citat:
......gdje bi ova postojeća preselila svoju "inteligenciju".


Citat:
Keel čak ne smiješta tu "mašinu" u 4D ili na astral, nego ostavlja mogućnost...

_________________
Gdje smo stali, tu smo pali. Gdje smo pali, tu smo ostali.
Gdje smo ostali, tu smo nestali, malo uzeli, a malo dali.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: čet jan 12, 2012 6:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 26, 2011 10:19 am
Postovi: 120
Lokacija: black hawk down-black hawk up...all the same,just like grain of sand in sand-glass
Ova predzadnja dva citata, da su ljudi naglo nekako ''došli do'' sve ove moderne tehnologije koja je zapljusnula svijet nakon drugog.sv rata , nakon čega je upravo ovo modrno materijalističko-monetarno-konzumersko društvo i upakovano i ustrijeno po konceptu ''farme'' od strane nedefinisanih i nevidljivh gazda/vlasnika, to je eto i navedeno u tom tekstu.

Da joj je cilj da nas dovede do tehnološkog ''skoka'' na veći stepen ,i da preseli svoju inteligenciju, kako stoji u citatu. Upravo ta faza i jeste otpilike na snazi negdje od 1960-ih u ozbiljnijoj mjeri.
E sad ,namjere su druge, jer s druge strane to ''Mašina'' radi UPRAVO u razdoblju kad treba da se desi sve oko tog talasa/vala , i još jednog drugog ''skoka'' za ljude, a to je to proširenje shvatanja i svijeti, tj taj isto tako ''skok'' sa 3 na 4 nivo svjesnosti. Očito da je ''Mašina'' (i / ili njeni upravljači) toga svjesna, i očite su joj namjere, a to je da jako jasno reaguje da bi se tome suprotstavila i to spriječila.
Pod mašinom ,i u samoj farmi, sve teme i priče o ''valu'' i skoku/prelazu sa 3 na 4 su na marginama, spadaju pod teški SF žanr o vanzemaljcima , čudnim snovima i nlo-ima, upravo u koji žanr sami pilići smještaju i taj dokumentarac o njima samima, taj dokumentarni film Matrix. Poklon-razglednica za novi ''milenij'' (film je plasiran upravo 1999-e) , od strane same Mašine ,tim istim ljudima uspavanim u onim kapsulama, gdje će oni sami taj aktuelni dokumentarac o njima samima nazvati SF-om, naučnom fantastikom, VRH !! , mora se priznati.
A tehnologija i iPhone-i . Ukratko, dala je ljudima malo novih igračaka da im okupira um/svijest upravo dok ne prođe val. Da se dodatno osigura da im um ne skrene na SF teme o ''buđenjima i četvrtoj svijesti''. Onda će ih čipirat (vjerovatno neki korisni i potrebni medicinski mini-čipovi pod kožu) i dodatno ''žigosat stoku/piliće'' tom istom tehnologijom. Uvod sa čipovima u ličnim kartama i pasošima je već počeo koliko znamo.

Da, ''to nešto'' što je nazvano Mašina itekako pokazuje i znakove lične svjesti , i to više od 4 (jer vidi se eto da zna i shvata da je sad period tog vala/talasa i prelaska ljudi na četvrtu svijest , i oštro reaguje s protivljenjem na to, i to jako potiho, iz sjene i inteligentno i prikriveno stišće i doteže lance) , pa se tako ja slažem ovo oko toga da ju taj Keel ne smješta čak ni u zonu 4D, i da je nekako preprecizna i presinhronizovana i za ove 4D-ops što peglaju ljude i krevelje im se kroz snove/otmice i sl, a kamoli za ljudska terenska bića (3D), pa makar oni bili i u najtajnijim od tajnih nekih agencija,policija ili ''vlade iz sjene''. Šta god da su, oni tu opet mogu biti samo opet sluge/robovi i izvršitelji naredbi, ili postavljači/monteri tih raznih neonki , i ništa više od toga.
A i ovi 4D-ops , i oni su tu tek izvršioci i poslušne sluge nečeg još višeg od njih, a tu se već dolazi do ''Mašine'' , u tom njenom nefizičkom/astralnom dijelu.

E sad, ima tu jedan detalj, to oko filma Matrix. Gdje je upravo za novi ''milenij'' (1999-e) , po tom danas najraširenijem kalendaru (tek zapravo jedan od raznih ''vjerskih'' kalendara koje je ista ta Matrica i posadila na zemlju preko raznih ''božijih poslanika'') , Matrica/Mašina njima u one kapsule iz filma u kojima su ljudi porobljeni,uspavani i gdje im se u mozak upumpava lažna slika istine i realnosti, poklonila i upumpala im i taj dokumentarac-film o njima samima, koji su oni primili (gledali u kinima i na toj modernoj dvd i cd tehnologiji) , i proglasili ga žanrom (teški) SF.
nemoguća naučna fantastika.
To svakako nema puno veze sa samom ljudskom jedinkom koja je ''režiser'' filma/priče Matrix, već svakako sa malo višeg nivoa je to došlo, i plasirano baš da se pilićima čestita jubilarna 2000-a.

Filmovi (hollywood) svakako nisu nikakav prioritet u stvarima te veličine i obima, ali ''Mašina'' kroz to , ali i na još par detalja kroz druge slične stvari pokazuje neki i određen ''smisao za humor''.
Oblikom naravno da se pilićima/ljudima u farmi još tako i ismijava u facu ,a oni toga nisu ni svjesni, ali i ne smije im se možda, nego im sasvim pristojno i regularno za ''novi milenij'' pokloni , hm , konketnu ISTINU zapravo, barem o tome ko su,kako izgledaju, zašto misle i znaju sve što ''misle i znaju'', i kakva im je pozicija, i kakav im je ''status u svemirskom facebook-u''.
E sad, to možda nije fina i ugodna istina ,ali to je druga stvar.

Sa tim i takvim odlikama, čak i humora nekog , i dodatnog ismijavanja, iako zna da je skoro niko neće shvatiti od samih pilića/ljudi, to i nije baš ''vještački stvorena'' mašina ili sistem , barem je ja tako nisam doživio. Ili ako i jeste , onda su oni koji su je kreirali i koji Mašinom upravljaju , svakako bića minimum nivoa 5 , i to ne bezveze neka raja, već očito imaju dobre mašince-inžinjere-arhitekte-informatičare-servisere. Ali i robove i sluge , i sve izvršitelje nižih poslova.

Ovo ''šta mašina radi s tim'' se svakako ne može vidjet i shvatit tako lako.
ako je ona tek taj vještački sistem ,onda se manje više zna šta radi ,i gdje i kome šalje to izmuzeno mlijeko (izmizene energije straha, bola, patnje ,stresa....) , tim reptilskim gazdama nivoa 5 i 6 valjda.
Ali po meni ,to nije čak neka ''jebenija opcija'', jer šda da radiš sad, to je tako, moćni su , i treba bit u neku ruku ''sretan'' što si time državljanin te ''orion/draco'' države, statusa ''pilić u farmi'', ali jebiga.
Jer druga opcija je ta da je sama ta ''Mašina'' lično svjesna i inteligentna, tj sama ona je biće koje se ovdje hrani ?? Šta onda. U toj opciji nije isljučeno svakako da su reptili ugrabili priliku i iskoristili šansu da i oni izvuku i izvlače svoje razne interese i potrebe ovdje i odavde (sa ove zemlje,tj ljudske vrste na zemlji).


Ovo da ona ''neće prestati da dolazi'' je svakako u redu, s tim da je ona ovdje, nema šta da ''dolazi''. jedino ako ona stalno periodično navraća ovdje da se nahrani, ali jebiga, onda se upravo zadržava hiljadama godina po ljudskim mjerama, tj toliko joj treba da se nahrani u jednoj turi, i to očito se nije najela ni sad , jer se jako bori i sprečava sve to oko talasa i prelaza sa 3 na 4 D.
U tolikim razmjerima, mislim da svakako nema ona šta da ''dolazi'' , jer se to svakako onda računa da je ona stalno ovdje.


Ovo da ''napada'' i da su ljudi ''pod napadom'' od te ''mašine'' ne znam , ja nisam bio tako tu ''mašinu'' shvatio, tj riječ ''napada'' je nekako u stilu da se vodi onda i neka bitka da joj se ljudi odupru, a nekako nemam dojam da joj ljudi mogu pružiti ikakav otpor veći, uostalom nisu je ni svjesni , osim ni 1% ljudi, ako i toliko. Tek prije da ''dolazi i hrani se'', ili može i ''napada'' ali u stilu u kojem i ovca ''napada'' travu koju jede, ili pilići da ''napadaju'' ta zrna, koja isto tako ne mogu pružiti neki otpor.

Ovo ''i čovječanstvo'' ne stoji, ja sam ju shvatio bez ovog i.
jer ništa na ovoj planeti nije uništeno od te bio i atmo sfere (to što sami ljudi zagađuju to je drugo) , niti je ta ''Mašina'' ukinula ili ''jede'' bilo koju drugu životinjsku vrstu, koje eto istih tih hiljada godina unazad žive slobodno u skladu sa prirodom i ne remete je , tj u svom ''originalu'' kakve su i kreirane. Također, izlov i istrebljenje nekih životinjskih vrsta vrše sami ljudi, robovi te ''mašine'' ,i to tek kad su postali pohlepni za slonovim kljovama, leopardovom kožom,i kad su narasli na 6 milijardi ,pa im treba više hrane ,ali sama ''mašina'' nije dotakla ni goluba, niti se da primijetiti da su životinje nešto ''mentalno ispijene'' , što je zapravo ta ''hrana'' ops-ima. Ali očito joj se (mašini) ostaje ovdje i opire se ''valu/talasu'' ,jer je njoj upravo, hranidbenih jedinki naraslo sad na broj od 7 milijardi (ljudi na zemlji). Nije ona napala i nasjela na ''i čovječanstvo'' , nego bez toga '' i ''.
taj ''kobni plan'' o drastičnom smanjenju ljudi na zemlji je možda očajnički pokušaj da joj se uskrati hrana,i da je se pokuša odlijepi odavde. i ta opcija nije isključena. pojasnit ću na kraju zašto bi i to mogla biti opcija tog ''plana'' , jer to je u svakom slučaju ''plan'' od strane tih zamaljskih ''vladara iz sjene 3D-ops), njihovih nadređenih 4D i 5D reptilskih bića. Zašto bi sad oni se borili protiv te ''mašine''.


Jedini način izlaska iz ove situacije je da se uđe u nju.
Ovo je samo po sebi kontradiktorno, ali u tome je i fol. otprilike je tačno , tako joj se može ajd da kažem ''pobjeći'' , iako to nije nikakav pravi bijeg, ali recimo ,prestati je hraniti .
I toga je ona svjesna, to da ljudi koji je postanu svjesni,joj prestaju biti hrana, i zato se bori i opire ''valu/talasu''. Ako val/talas prođe, a ona ostane zaljepljena na stijenu zvanu ''Zemlja'' , pušalgija nam je za narednih ihihi vijekova, tako stvari stoje izgleda.
No pokušavaju je odlijepiti i ti neki izvana (plejadanci i slični).

To je zanimljivo što je spomenuto , to da ''Jedini način izlaska iz ove situacije je da se uđe u nju''.
nalikuje onome da postaneš kao ona , po onoj ''ako ih ne možeš pobijediti pridruži im se'' ,ali nije to baš to, već obratno, upravo u tome se krije slaba tačka te ''Mašine''.


a ovo je isto bitno. to skoro , skoro ,skoro .
skoro pa perfektno radi i sinhronizuje sve, skoro perfekcija ,skoro ,skoro ,skoro .
to sam i ja bio primijetio kad sam bio došao do sličnog shvatanja ''toga nečega'' što se tu zove ''Mašina''. Baš kao vještačka inteligencija , i veliki kompjuterski program i sistem kojime taj program upravlja, ali ima rupa i ''bugova''. Najbitnije u svemu je što je priča o ''Mašini'' malo zapravo nepovezana sa reptilima/kontrolorima i njihovim 4D-ops i dole ljudskim 3D-ops slugama.
Mislim povezana svakako jeste,tj oni mogu bili ili kreatori tog vještačkog aparata, ili su vezani oko toga, ili su se oni tu samo ''privalili'' i iskoristili situaciju, ali sam taj aparat, ta Matrica/Mašina , sistem vezan za nju ,i njena (vještačka ili ne) svijest i inteligencija je priča za sebe.
ali to ''skoro'' svakako postoji, ima bug-ova , rupa i propusta.


I za kraj , kad sam ja se malo bio promotao po jednom od hodnika i kroz tek jednu od cjevi koje se spominju u tom textu kao te cijevi koji ''vode mlijeko od krava muzara ka negdje....'' , navest ću nešto što je najviše uticalo na moje shvatanje te ''Mašine''. Tu se i krije tajna šta je to, odakle je , zašto je ovdje ili zašto je (od nekog) postavljeno ovdje i slična pitanja, a to je ovo što je i autor tog texta naveo :


Citat:
Usljed nekih prirodnih katastrofa, naši tvorci su morali da napuste ovu planetu (ili su izginuli na njoj?!), međutim, mašina je ostala i dalje kontrolišući one od nas koji su preživjeli i upravljajući nama sve do današnjih dana



To je neka malo jebenija stvar od ''upravljačkog sistema i aparature koju su nefizička bića reptilske rase kreirala da bi ovdje lakše manipulisala i kontrolisala ljude'' .

Oni su ''Mašinu'' ZATEKLI ovdje, tako je moj dojam barem bio.

a ovo ''nekih'' prirodnih katastrofa ,i kojih i kad su se desile, su svakako onda povezane sa ''Mašinom'', a vidim (ako je to bitno i ako je to iz originalnog texta) da je autor stavio dvoznak !? iza neobične pretpostavke da su i ''sami tvorci ove planete i živog sistema na njoj'' morali da napuste sve , ili čak bili raskinuti i uništeni u tim ''nekim katastrofama'' .

AI , vještačka inteligencija (tj neka tehnologija koja je bila umrežena sistemom ''obične'' vještačke ''inteligencije'') ,koja je u jednom trenutku nekako i zbog/od nečeg dobila ličnu svijest , postala svjesna same sebe. Ja sam je tako bio shvatio. Takvo nešto opisuju recimo kasiopejani u svom info-kanalu a vezuju za Atlantis i njihove experimente.
je li ona u tom slučaju razvalila sve i izazvala te ''neke katastrofe'' uništavajuči svoje ''kreatore'' kojima je trebala služit ,ali koje je prerasla pa tako više to nije opcija s kojom se ''Mašina'' mogla složiti ??

Šta god da je , u svakom slučaju, još uvijek je tu , snima eto i dokumentarce tipa Matrix i spušta ih pilićima u farmu da gledaju SF film o sebi samima.
I opire se i trudi da ljudi i dalje ne saznaju ko su , da i dalje nemaju mogućnost shvatanja ičeg iznad treće svijesti (3D) , i to isključivo materijalnog aspekta postojanja.

Ili je to neko zasebno , tj inače prirodno živo biće (nefizičko) koje se jednostavno hrani ovdje (a hrana joj je određena svijest/energija koju ljudi duševno isijavaju) , tj njeno pravo porijeklo nije da je počela kao ''tehnologija'' ili experiment ?


U svakom slučaju , ''to'' što se tu naziva ''Mašina'' (organskog-prirodnog ili neorganskog-vještačkog porijekla) , a u filmu se naziva ''Matrica-Matrix'' postoji kao zaseban , i nimalo izgleda nebitan element u cijeloj ovoj priči. To bi bila u stvari ta ''tehnologija koju koriste reptilska bića viših nivoa'' , ali mislim da oni nikako nisu kreatori toga. to su ukrali, zatekli ovdje, neka tod tih varijanti.

Jer ja sam ''vidio'' u jednom od svojih ranijih tih ''astralnih izvirivanja glave izvan vode/mora/okeana fizičkog realiteta'' na šta je ličilo to jedno biće, valjda jedan od tih 4D-ops-ovaca.
Shvatio sam bio odmah da je to što se njemu desilo u rangu sa ljudskim oštećenjima-ranama poput onih usljed katastrofe u černobilu ili bombi na nagasaki i hirošimu, dakle da ga nije ''zdrmao'' neki plejadanski ''opd-mitraljez'' , niti ga je ''opekla struja'' ,a još manje da ga je neko od ljudi sa zemlje ''otjerao iz svog sna''.
Već nešto više od toga, prije da je bio nastradao od ''nestručnog rukovanja'' dijelova ''Mašine'' .
Ali u toj drugoj opciji da ona sama i dalje ima svoju neku ličnu svijest (time i volju valjda) , onda da ga je opekla-izgrizla-izjela time i izdeformisala namjerno , tj da ni oni ''Mašinu'' ne mogu kontrolisat u potpunosti , nego im se i sama možda opire i pravi im probleme. jedino je očito da se njima (reptilima) ''ne hrani'' u mjeri koliko joj (duševno-mentalno) odgovarara sisarska vrsta ljudi.

Ali izgleda kad im ''napravi problem'' , kako sam rekao , nije baš atmosfera kao da ga je tek neko udario/prebio (tog 4D-a koje sam ja bio registrovao) ,nego prije tako kao da je malo prošao kroz černobil. Izgleda da i oni sami ''plaćaju skupo'' cijenu što u ikakvoj mjeri barataju ''Mašinom''.

Taj što ga je spžilo , ''pogled'' na njega mi je u najvećoj mjeri bio tada dao ,da nazovem tako, dokaze i dodatne ''pečete'' u vezi priče o ''Mašini''. Tih par njegovih ,iznosilo/odnosilo ga je , i kažem prilično mi je bilo jasno da ih nije niko ''napao'' u smislu od ovih opd-ovaca što su uključeni u sve ovo , niti se po ovima što su ga (sprženog) odvlačili vidjelo da su se nešto ustrčali ili posebno uspaničili , radi toga što ih je neko ometao, napao i sl. Više kao kad bi dva-tri lika u skafanderima i maskama izvlačili nekog iz zone černobilskog komplexa, a ovom usput ostane pola noge na cesti. dakle da kažem, ''normalno i hladno '' su se ponašali, ono, svjesni toga svega i svakako navikli na to.

To zadnje oko tog ''sprženog'' mi je bio onako ne toliko jasan i malo ispresjecan sam krajnji dio tog sna (jednim dijelom baš sna, ali nastavilo se bilo i kao neka ta ''budno-svjesna'' vizija) kad sam se i ja bio čudio šta je ''to'' u čiju jednu cijev (ili slijepu ulicu) sam bio nakratko ušao.
Da , to je ta ''Mašina'' kako ju taj text što ga je galaksija stavio naziva.

kasiopejanci i slični svi ti info-kanali poslije toga sam gledao , ali ne spominju je u nekom direktnom obliku, osim to oko atlantisa. A vala i jasno je otprilike zašto ,ako i sami i njima slični znaju uopće kako se to obuzdava-popravlja-koristi, šta god. A i svakako je kako sam ja shvatio to malo poveća tema za sebe, pa to i nije lako ni pojasnit .

Ona je kao tvorevina-biće ili šta god jest, ''locirana-nastanjana'' na nivou 5 kako sam sabrao,te sve ''četvorke'' su ispod ranga kojeg ta ''stvar'' obuhvaća i na koji djeluje, ali ja mislim ima i neki jeben dio ili šta već , kojim je isturena jednim dijelom i na nivo 6 (razlila se preko ta 2 nivoa ???) ,jer očito je i dosta problematična stvar svim tim upletenim igračima ''odozgo''.
A taj masakrirani 4D ops-ovac kojeg je potkačio jedan ''zupčanik te mašine'' mi je to sve dodatno pojasnio, iako nisam komunicirao ni imao nikakav kontakt s njim.

a eto i sam taj text od tog Keel-a ima pretpostavku da je i ranije ''pobila i uništila'' svašta nešto i nekog i da su se očito i neka bitnija i moćnija bića koja su ranije bila ovdje morali povuć/pobjeć pred njom , ili čak da su i sami bili uništeni.

Eto malo mojih dojmova o toj ''Mašini'' ,nadam se da će poslužiti u kontekstu svih ovih naših shvatanja i dohvaćanja dijelova te malo veće slike i slagalice.

_________________
Gdje smo stali, tu smo pali. Gdje smo pali, tu smo ostali.
Gdje smo ostali, tu smo nestali, malo uzeli, a malo dali.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: sub jan 21, 2012 6:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
u vezi Mašine ili Matrixa zanimljivo zvuče prve Buddhine riječi nakon probuđenja:

"Kroz mnoge sam preporode hrlio tokom zbivanja,
al mi neprimijećen osta graditelj tih zdanja,
Bolna je trajnost preporađanja.
Graditelju, sada si primijećen!
Više me nećeš kućiti!
Sve su ti grede slomljene, pokoleban ti je stožer.
Duh posta nepokolebljiv, dosegnut je kraj stremljenja."
Dhammapadam, 153-4

izgleda da je izraz matrix samo izraz našeg doba ekvivalentan starom izrazu samsara...

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: pon jan 23, 2012 11:38 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
Interesantno je ovo sa masinom.
Trenutno citam ``unutrasnji oganj``-Kastaneda, gde se onaj ``orao`` predstavlja u negativnom svetlu,kako sam ja shvatio, i cilj je izbeci da nas prozdere po zavrsetku ovozemaljske avanture.

``Po misljenju starih vidovnjaka,prozdrljivost je bila razlog sto Orao stvara sto je moguce vise organizama.``

Ovo je receno za NEorganska bica ,i vrlo moguce je da su ta bica upravo OP,kojih ima sve vise i vise,a ta masina moze biti bas taj Orao.Sa povecanjem svesti-znanja povecava se mogucnost da odaberemo ispravnu stranu nakon fizicke smrti,tj da izbegnemo ``obaveznu`` reinkarnaciju po orlovim-masinskim pravilima.

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: sri sep 12, 2012 12:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri aug 29, 2012 1:35 am
Postovi: 71
Lokacija: Zemlja
Nisam znala gde ovo pitanje da postavim,na koju temu pa sam se ipak odlučila za ovu.Prebacite post ako ne pristaje ovoj temi.

Pored toliko kontrole,kačenja,manipulacija što u ovom 3D to i sa viših denziteta.Zanima me da li je stvarno moguće za duše da se iskobeljaju iz svega i pronađu put.Sigurno jeste moguće jer izlaz mora da postoji ali da li je samo rad na sebi dovoljan,pitam se ja?Deluje mi kao neka vrsta nepravde da smo bukvalno ostavljeni da ovako slepo tražimo put i borimo se protiv svega i svakoga ko ima mnogo veću moć od nas u ovom materijalnom svetu i lako je koristi protiv nas.Da li je potrebno da budemo ovoliko pritisnuti da bi se izborili na pravi način i pronašli sebe?Ne mislim da treba neko da nam pomaže ali pitam se da li su OPD bića sa viših denziteta onemogućeni da bilo kako reaguju i samo mogu da nas posmatraju.

Nisam negativna,da me ne shvatite pogrešno. Možda mi je danas dan D pa su mi ovakve misli pale na pamet ali bi stvarno volela da čujem od vas šta mislite o ovome.

_________________
‚‚We have come so far and gone nowhere
We have lived so long and hardly at all..."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: pet sep 14, 2012 11:43 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri jul 04, 2012 7:04 pm
Postovi: 3
trag u beskraju je napisao/la:
Nisam znala gde ovo pitanje da postavim,na koju temu pa sam se ipak odlučila za ovu.Prebacite post ako ne pristaje ovoj temi.

Pored toliko kontrole,kačenja,manipulacija što u ovom 3D to i sa viših denziteta.Zanima me da li je stvarno moguće za duše da se iskobeljaju iz svega i pronađu put.Sigurno jeste moguće jer izlaz mora da postoji ali da li je samo rad na sebi dovoljan,pitam se ja?Deluje mi kao neka vrsta nepravde da smo bukvalno ostavljeni da ovako slepo tražimo put i borimo se protiv svega i svakoga ko ima mnogo veću moć od nas u ovom materijalnom svetu i lako je koristi protiv nas.Da li je potrebno da budemo ovoliko pritisnuti da bi se izborili na pravi način i pronašli sebe?Ne mislim da treba neko da nam pomaže ali pitam se da li su OPD bića sa viših denziteta onemogućeni da bilo kako reaguju i samo mogu da nas posmatraju.

Nisam negativna,da me ne shvatite pogrešno. Možda mi je danas dan D pa su mi ovakve misli pale na pamet ali bi stvarno volela da čujem od vas šta mislite o ovome.


Kao prvo nitko nije ostavljen ovdje on neke druge sile nego je ovo bio naš izbor - izbor da iskusimo kreaciju u njenom fizičkom i još važnije OPS aspektu.

Mi smo se izabrali poravnati sa misaonim centrom ne-bića koji je savršeno validan dio kreacije jer bez njega nema balansa. Ying-Yang. To su samo različiti pogledi na univerzum i kreaciju a duše biraju kako će učiti lekcije.

I to je najvažnije. Izabireš li učiti iz lekcija, napredovati duhovno i mentalno, jačati, graditi svoj "power-center", promatrati stvarnost objektivnim očima kroz sakupljanje znanja i pronicljivost ili odlučuješ živjeti u liuziji, misliti lijepe misli umjesto obraćati pozornost na realnost onokvu kava zaista jest, nametati svoju subjektivnu percepciju kreacije na nju samu?

Nismo mi tu da sudimo kreciju. Ako ju sudimo i odabiremo prihvaćati samo aspekte koji su ugodni egu oni aspekti koji su zanemareni se uvijek vrate u naš život kao bumerang i nastavljaju nas pogađati dok ne shvatimo da je univerzum savršen onakav kakav jest.



Univerzum je jedna velika škola. I naravno da je sve ovo "potrebno".

Ono što je za nas sve potrebno su lekcije!!! Jer to je uistinu jednio što postoji. A lekcije su naravno varijebilne i ovise o nebrojenim faktorima za svaku individualnu dušu.

Kada naučiš potrebne lekcije: ideš korak dalje! Kao u školi: prije četvrtog razreda moraš završiti treći. Iskustvo ti se može činiti negativno ali to je subjektivno i ovisi o tvojoj interpretaciji.

Ili ćeš prihvatiti lekciju i naučiti nešto iz nje i time izvući nešto pozitivno ili ćeš misliti u ograničenim konceptualnim okvirima samosažaljenja jer stvari ne idu kako si si zamislio.

I nemoj misliti da propitivanje stvarnosti i razmišljanje negativna stvar, ZABOGA! Ako želiš činiti dobro za svoju sudbinu radi upravu to - RAZMIŠLJAJ! I, naravno povezuj se s drugima u svome istraživanju.

Kontrolni sistem upravo i želi individue koji misle da je razmišljanje i propitivanje negativnost kako bi ih držalo u umnim okovima da se njima hranio.

Uostalom pozitivno i negativno je osuđivanje, pretpostavka. Nije takozvana negativnost velika greška kozmosa. Sve postoji s razlogom. Sve su to validni aspekti kreacije.

Mi smo tu gdje jesmo jer tu u ovoj točci našeg razvoja i prostora/vremena moramo biti da bi najoptimalnije naučili potrebne lekcije. Tako vidiš, zapravo ne postoji nepravednost ni kazna, realnost je savršena takva kakva je ali ne subjektivno nego objektivno u smislu da su sve varijable onakve kakve jesu jer trenutačno takve moraju biti.

I tu ulazi na kraju ovog ciklusa mogućnost, šansa da duše izaberu slobodnom voljom promijeniti aspekte svoga života i pogleda na univerzum na objektivno beneficijalan način kroz akumulaciju znanja ali istinskog znanja koje je jedino moguće kroz pronicljivost, razboritost, istraživanje, povezivanje jer time rastemo i napredujemo.

Jer, što bi bilo da nam netko znanje samo stavi na srebrnom pladnju - mi time nismo objektivno naučili leksije koje moramo te nismo obavili Rad koji moramo.

Preporučam ti "first and foremost" da pročitaš Val-seriju Laure Knight Jadzyck čak i na izvornom engleskom jeziku ako možeš jer su tamo pokrivene mnoge teme koje će zanimati spiritualnog tragača, tragača znanja koje su proizašle iz dugogodišnjeg, analitičkog, znanstveno-mističnog projekta zvanog "The Cassioopeaen Experiment"

To ti je nekakvo polazište za daljnja traganja jer zaista objašnjava na odličan način mnoge fenomene naše realnosti te pruža temelj na kojemu možemo dalje graditi našu SVJESNOST koja prizlazi iz znanja koje nas ŠTITI.

:hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: sub sep 15, 2012 12:30 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri aug 29, 2012 1:35 am
Postovi: 71
Lokacija: Zemlja
Hvala na odgovoru, ovakav šamar mi je i bio potreban ,jer u suštini sve ovo što je sad napisano-znam i više puta sam razmišljala baš o ovim stvarima.

Sve i jesu lekcije to što nemamo sećanje zašto smo nešto i izabrali jeste razlog kako bi ih na pravi način i naučili.
Čitala sam Val kao i mnoge druge stvari,ovaj forum pogotovo duže od godinu dana ali eto ovaj moj post gore je samo jedan od primera kako misli odu gde ne trebaju i kako isplivaju bezazlene stvari pokrivajući one bitne. I ovo je meni jedna lekcija da usporim i opet vidim kako misli znaju da se igraju i odvedu u stanje nerazumevanja.Čak i kada sam napisala post i posle ga pročitala pomislila sam šta mi je bilo da sve ovo uopšte napišem.

Uostalom treba biti strpljiv za neke stvari ,dozvoliti ići samo od sebe.Lekcije se uče redom ne preskaču se, kada budem savladala šta treba razumeću zašto je to sve bilo potrebno.

Hvala :love9:

_________________
‚‚We have come so far and gone nowhere
We have lived so long and hardly at all..."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: sub sep 15, 2012 12:34 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ja ću sad malo filozofirati.
Teško je i upitna je potreba spašavanja ribe iz vode sve dok je riba-riba i voda-voda, ali vjerujem da mnogo vrijedi kontemplacija ribe na temu ribe i vode.
Ima nade sve dok smo živi, a u međuvremenu smo živi i to je već razlog za sreću samo po sebi. :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: sub sep 15, 2012 12:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri aug 29, 2012 1:35 am
Postovi: 71
Lokacija: Zemlja
Imam utisak da trčim pred rudu i hoću sve odmah ,sad jer nekad imam osećaj da se vrtim u krug pa onda tako dođu te misli -nepotrebne.

Najgore od svega je što znam da tako stvari ne funkcionišu i ne može se sve odmah i sada pogotovo ako ja nisam spremna da to vidim na pravi način.

U svakom slučaju dobro je što o ovakvim stvarima mogu negde da pričam ,dobro je saslušati svačiji ugao gledanja.Teško je kada kreneš u sebi da rovariš po svemu i svačemu ali možda tako i treba.Sve je u nama samo treba to pronaći i razumeti.Takođe je dobro kada naletiš na neke duše na putu koje dođu baš kad treba.

:love9:

_________________
‚‚We have come so far and gone nowhere
We have lived so long and hardly at all..."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: čet okt 18, 2012 3:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 26, 2008 2:58 pm
Postovi: 42
Pitanje ?
Da li negativne energije iz 4D ako misle da im neko predstavlja opasnost mogu djelovati da prouzrokuju recimo iznenadnu bolest i smrt bliske osobe i da li mogu tu osobu dovoditi i dovesti u situaciju opasnu po život koja bi naizgled bila kao nesr. slučaj.Mislim da li im je to dozvoljeno sa obzirom da niko po svojoj volji to ne bi želio i da li sa druge strane djeluju pozitivne sile ili je sve lična projekcija ?
Hvala !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: čet okt 18, 2012 3:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Svasta je moguce. Iz mog iskustva, ekstremnijim situacijama u vidu gubitka bliske osobe najcesce samo prijete pomocu crnih misli i paranoje. Znali su mi se cesto desavati zdrastveni problemi koje sam prepoznao kao napade, no nikad nesto ozbiljnije. Redovito pak doktori nebi imali pojma o cemu je rijec posto nebi imali fizickih uzroka.

Cini mi se da oni ne mogu raditi bas kako im se sprdne, nego dosta toga ovisi o tome kako se ti postavljas prema njima, a i prema dogadajima iz zivota opcenito, te o tvojoj, ajmo to nazvati karmi. Pod karmu spada set programa koje imas, i lekcija koje moras u zivotu proci. Nisu za svakog iste, tako da je tesko opcenito govoriti. Ono sto znam iz iskustva je da ako se postavljas s prkosom i uvjerenjem da si nedodirljiv, uljuljkas se u lazno samopouzdanje, na neki nacin im otvaras opcije. Istina da ne treba ni potpasti pod crne misli i strahove, jer je to onda drugi ekstrem, te oni opet dobiju sto zele. Griznja savjesti isto spada u taj miks i na nju valja pripaziti.

Ja vjerujem u balans, koji djeluje na umu neshvatljive nacine, ali postoji. Kolko das, tolko na kraju i dobijes. Do sad me to uvjerenje nije iznevjerilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: čet okt 18, 2012 4:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
LINK je napisao/la:
Pitanje ?
Da li negativne energije iz 4D ako misle da im neko predstavlja opasnost mogu djelovati da prouzrokuju recimo iznenadnu bolest i smrt bliske osobe i da li mogu tu osobu dovoditi i dovesti u situaciju opasnu po život koja bi naizgled bila kao nesr. slučaj.Mislim da li im je to dozvoljeno sa obzirom da niko po svojoj volji to ne bi želio i da li sa druge strane djeluju pozitivne sile ili je sve lična projekcija ?
Hvala !


Da. To su radili, to rade, i to će raditi.
Iako samo ponekad... npr. netko sasvim normalan koji ne predstavlja neku opasnost, njemu ako se nešto dogodi.. male su šanse da je sama stvarnost bila koordinirana od strane te kolektivne svijesti ili demona/reptila whatever. Ali ako je bio u pitanju baš netko koji "ima ona nešto" e tu je več.. hmm, jako je moguće.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kontrola iz 4D
PostPostano: čet jan 24, 2013 12:02 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Zadnjih dana su zaredali prilično žestoki napadi na mene pucajući iz svih oružja. I nekako sam to podnosila, boreći se najbolje kako znam, napad-neutralizacija, napad-neutralizacija, napa-neutralizacija i tako beskonačno. Trajalo je iz dana u noć, pa jedva malo odspavam, a po noći napadi ponovo, pa danju nastavljaju, pa glavobolje i druga sr..a. I nekako se priberem svaki dan da mogu funkcionirati.

A onda jednog nedavnog dana je uslijedio žeeeestoki napad. Zaustave me prolaznici, stariji par, upustim se s njima u razgovor i pomalo osjećam nešto drugačije, ali ne mogu definirati što. Dakle, na oprezu sam, možda je napad, hmmm. Neodlučna sam i bezvoljna, ostajem i dalje s njima razgovarati ali mi nešto jedva malo kopka po glavi da bih možda trebala otići. I zazvoni mobitel, kratko obavim razgovor koji me malo vrati u normalu, no i ti ljudi su opet tu kraj mene, opet me uvlače u svoje spike i čini mi se kao da mi netko isisava energiju u priličnom vrtlogu. I ponovo zvoni mobitel koji me odvlači od prolaznika, ponovno mi se nakače i konačno, nailazi moja stara s kojom odlazim dalje. Zahvalna sam svima koji su me čuvali i sačuvali. Jer napad je bio usmjeren na isisavanje životne energije do zadnje iskre života. Ne šalim se, takav mi je feeling.

Kad sam došla doma prebacivala sam sama sebi zašto se nisam maknula kad sam osjetila da je posrijedi napad, zbog čega sam dopustila da me uvuku u razgovor pomoću jeftinog trika i sl.
I tada odlučim da, budući nemam što izgubiti, uzvratim udarac vrativši se u situaciju koja se događala. Prizovem je sebi i pošaljem snažan kontra-udar tim "ljudima". Jer u tom "prostoru" ne postoji vrijeme, znači da je ta ista sličica još uvijek tamo - ja stojim, a oni izvlače moju energiju. Nemam uopće iskustva s ovim stvarima i doista nisam svjesna što funkcionira, a što ne. I zato pošaljem jedan, onako, žestoki udar na njih, gotovo atomske snage. I osjetim se bolje jer sam uzvratila.

Treba li uopće spominjati da neprijatelj nije gubio vrijeme i udara, ovaj ne na mene, već na mog psa, malog, nedužnog psa. Stvarno me rasp.....o. Pa raspalim i ja sa svojim kontraudarima. Uslijedi pokušaj otmice, neuspio, pa pokušaj otmice, uspio ali jedva, pa svašta ponešto u bogatoj paleti manipulacija i otmica. Zadnje čega se sjećam da su me "fotokopirali" (moje energetsko tijelo i/ili dušu ne znam) i umetnuli je na prednji dio - trbuh velikog zelenog koji je ležao na leđima, a na prednjem dijelu tijela kao da su bili plitki utori u koje sam "ja " trebala biti umetnuta.

Njihov doživljaj ove vrste aktivnosti je ekstatičan na neseksualni način. Ujedno, to je njima iznimno važna stvar. Gotovo kao neki obred, nešto privatno.

Bilo kako bilo, ujutro se pomalo prisjećam događaja i odlučim ga srediti na isti način kako sam eliminirala ono dvoje staraca. Raspalim iz svih svojih oružja. I stvar funkcionira, jer ni tamo nema vremena, dakle, vratila sam se u događaj i napravila krš. Zaprijetila sam da ću se vratiti ako me ne puste na miru kao i one koje štitim.

Narednog dana osjećam neko čudno zatišje. Nema napada. Glava bistra. Koncentracija fenomenalna. Osjećam da nema napada. Sjećanje mi preplavi neodređeni dojam da smo sklopili sporazum o nenapadanju. Međutim, ne sjećam se detalja, pitam se čega sam se odrekla, ako uopće jesam. Jer i dalje mislim da je taj sporazum povoljniji njima nego meni.

Tada se upitam, kako je moguće da svih ovih godina koliko se bavim osobnim razvojem, hrpetinu knjiga sam pročitala, brojni mudraci, gurui, filozofi, sveci, i ostali nebrojeni, koji su ljudima solili pamet o bogu, ljubavi, svjetlu, miru, think-pink itd. stvarima, nisu nikad, ma baš nikad, spomenuli vanzemaljske realnosti. Sve dok nisu počela kanaliziranja. Kroz povijest se spominju zli duhovi, demoni, vragovi i slično. No koliko god daleko idemo u povijest, u pisanu riječ, nema spomena o vanzemaljcima niti kako ih se riješiti. Magija ima nešto što je tek blijeda sjena pravog znanja drevnog Egipta koji su znali kako s ovima.

Zar je moguće da ih nikad poslije Egipta nitko nije vidio? Zar je moguće da ih nikad nitko nije pobijedio? Pa makar u jednoj i najmanjoj bitci poput ove moje? Zašto nigdje o tome nema ni traga?

Ne, ne, nisam je ništa posebno. Naravno i takve se stvari događaju da ovčica u stadu skuži kako uzvratiti udarac, tada se postupa prema unaprijed utvrđenom protokolu. Pozovi ovčicu, ukaži joj važnost, ponudi primirje pod određenim uvjetima koji gospodarima najviše odgovaraju. Neutralizacija, problem riješen.

Svi ti mudraci, gurui, probuđeni koji su love i love zgrnuli na prodaji duhovnih usluga, ako su i došli do faze "parler"/pregovora s neprijateljem su učinili isto što i ja. Pristali su na ustupke. Nešto su dali zauzvrat. Ne sjećam se što sam prihvatila, no imam dojam da nikome neću o tome govoriti (ništa nije rečeno za pisanje). Svojevrsni zavjet šutnje. I zato ništa ne znamo. Jer smo se prodali za malo osobnog mira. Za intermezzo/predah od napada.

Prije 20 ak godina sam čitala Nostradamusovu istinu od Dolores Canon. Ostalo mi je u sjećanju da se N. zarekao da nikad ni s kim živim neće podijeliti svoje tajne ili znanje. No mogao ga je podijeliti s osobom iz svoje budućnosti jer ta osoba nije živa u vremenu kad on prenosi informacije.

Da ne kompliciram, postavljam hipotezu da komunikacijom sa svojim (ili tuđim) drugim životima možemo sebi i drugima prenijeti znanje i informacije loptajući se s njima kroz vremenske prolaze.

Ako nisam u pravu s ovime, sigurno ću uskoro doznati jer posljedica nepridržavanja sporazuma je obnova neprijateljstva i ponovni početak rata.

Iskreno, iako sporazum nije baš najpovoljniji za mene, ipak sam zadovoljna jer ću se uspjeti malo odmoriti od konstantnih napada, obnovit ću svoju energiju i obaviti neke poslove koje već jako dugo odlažem. :roll:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 541 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 28  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 77 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz