Sada je: uto jun 04, 2024 7:05 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1194 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 60  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sub sep 06, 2008 9:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
promatrač je napisao/la:
Pa rekao bih da radimo materiju, radimo cijeli svoj svijet u kontinuitetu. :)

A sad, zašto toga nismo svjesni, to je već druga problematika.


DOKAZI :mrgreen:

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 07, 2008 2:43 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Dokazi ioanko nisu potrebni.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 07, 2008 3:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
promatrač je napisao/la:
Dokazi ioanko nisu potrebni.


vjernicima nisu potrebni...

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 07, 2008 3:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 21, 2008 12:13 am
Postovi: 113
Tako je!!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 07, 2008 3:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jun 25, 2008 5:56 pm
Postovi: 309
Lokacija: zagreb (na ispovijedi)
ovisi što smatrate pod ''dokaz''.

_________________
ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†
_______________________________
http://www.youtube.com/watch?v=mY22ZPV85Kw


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 07, 2008 3:41 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ja bih rekao ono kasiopejsko: "Čekaj pa vidi"

To mislim pod "dokazi nisu potrebni".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 07, 2008 6:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
promatrač je napisao/la:
Ja bih rekao ono kasiopejsko: "Čekaj pa vidi"

To mislim pod "dokazi nisu potrebni".


pih, da se ceka sto? da netko materijalizira nesto? 2012? docekali su ljudi i 1000 g, i 2000 g, i docekat ce i 2012 :roll:

znas sta se dogodilo 999g.? Ljudi su bili uvjereni da ce te godine doci krist sa neba sici i spasit ih sve a svijet kao takav nestat. Spremali su se za "odlazak" i cekali tu famoznu 1000-tu g.. I sto se dogodilo... ostali su cekajuci :lol:

alkemicari su bar pokusavali... :wink:

od cekanja i sjedenja na dupetu i filozofiranja nema nikakvih promjena - promjena dolazi samo iz AKCIJE-DJELOVANJA.

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 08, 2008 10:54 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
točno ,promjena dolazi vlastitom inicijativom, ali nikad ne škodi malo strane pomoći. što se 2012. tiče, ako tražite znanstvene dokaze tu je ono da će sunčeko nam naše biti najaktivnije između 2012 i 2013, naš milky way će se poravnati sa ostalim galaksijama, a i nešto sa cernom sam čuo da će biti tek za četiri godine :wink: (ne pratim baš) ali živi bili pa vidjeli, a do tada se nemojte ulijeniti


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 08, 2008 1:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
demiurge je napisao/la:
točno ,promjena dolazi vlastitom inicijativom, ali nikad ne škodi malo strane pomoći. što se 2012. tiče, ako tražite znanstvene dokaze tu je ono da će sunčeko nam naše biti najaktivnije između 2012 i 2013, naš milky way će se poravnati sa ostalim galaksijama, a i nešto sa cernom sam čuo da će biti tek za četiri godine :wink: (ne pratim baš) ali živi bili pa vidjeli, a do tada se nemojte ulijeniti


sve u svemu prognoza za 2012 je vruce i zivcano :mrgreen:

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 11, 2008 5:32 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
sjemenka je napisao/la:
U zadnje vrijeme se bavim testiranjem razlicitih vjezbi koji bi potakli sanjanje. Nedavno sam otkrila jedne vjezbe koje meni osobno jako dizu nivo energije i pospjesuju unutarnju tishinu. Probala sam kombinirati jednu od njih sa pozicijom za sanjanje i dosla do nekih iznenadajucih rezultata. Iako jos mi djeluje nepotpuna podjelit cu je sa vama ako zelite je isprobati, pa ih sami mozete kombinirati sa svojim znanjima. U koliko dodjete do neke odlicno funkcionalne "formule" bilo bi ljepo da podjelite sa ostalima. Neznam dali bi ovaj post trebao biti zasebna tema no ukoliko ima ljudi koji su prakticari mislim da nebi bila losa ideja.

prije odlaska na spavanje bi trebalo uci u meditaciju i dosegnut unutrasnji mir. Pozicija za spavanje je na ledjima sa rukama u zraku u obliku kruga. Prsti jedne i druge ruke moraju biti usmjereni jedni prema drugima no nikako se dodirivati, takodjer je vazno da ne prekrizite noge. Pokusajte se opustiti u toj poziciji koliko god mozete. Zamislite da ste sladoled i da se topite u sirinu i preko kreveta. Trebali bi osjetiti na tjemenu manji pritisak nakon nekog vremena, Taj pritisak ce se povecati kao da vam je nesto na glavi ali nebi trebalo biti neugodno, on bi se trebao siriti od tjemena prema ramenima, kao da ste preliveni sa necime. Probajte ostati opusteni i zaspati u tim trenutcima.

pozicija za spavanje
slika

mozete isprobati neke od metoda za lucidno sanjanje ili kombinirati sa drugim tehnikama koje koristite.

:mrgreen: have fun


Pa ja spavam skoro uvijek ko da se držim gore za ručke u tramvaju.
Nisam znao da to nečem služi! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 11, 2008 6:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
lol da sluzi za skupljanje energije na glavi... da i meni je to bila poza kad sam imala lucidne, same ruke odu nesvjesno u taj polozaj, tek kad sam naisla na jedne vjezbe prikupljanja energije di moras tako drzat ruke, sam skuzila o cemu se radi i da je super za sanjanje. :mrgreen:

al ono mene ionak nitko ne drzi za ozbiljno... valjda moram bit morbina i plasit ljude umjestto se salit :lol:

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 12, 2008 11:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
slika

Princip: Ovo je druga od Falun Gong vježbi i spada u sistem mirnih vježbi u stajanju. Sastoji se od četiri Baolun-pozicije (Baolun: obuhvatiti Falun sa rukama). Vježbe su relativno jednolične i u svakom položaju se ostaje prilično dugo. Početnik, koji vježba ovu vježbu, ima osjećaj da su ruke jako teške i osjetiće bol u rukama. Ali nakon vježbe će se čitavo tijelo osjećati opušteno i neće imati osjećaj umora kao nakon fizičkog posla. Sa vremenom i sa produžavanjem vježbe, osjetićeš okretanje Faluna među rukama. Ako se vježba: "Falun stojeći stav" često prakticira, svi meridijani u tijelu će biti otvoreni i energetska potencija će se povećati. Vježba "Falun stojeći stav" je jedna obimna metoda kultiviranja, koja povećava mudrost, povisuje nivo kultiviranja i jača natprirodne snage. Iako su pokreti jako jednostavni, puno se može postići kroz ovu vježbu. Prilikom prakticiranja se praktikant treba držati prirodno. On mora biti svjestan da on sam vježba. Ne treba se ljuljati ili teturati, ali je normalno da se čovjek malo pomjera. Kao i kod drugih Falun Gong vježbi, kada se vježba završi, to ne znači kraj prakticiranja, jer se Falun nikad ne prestaje okretati. Trajanje svakog položaja može biti različito od osobe do osobe, ali je što duže, to bolje. - Izvadak iz knjige Falun Gong, od g. Li Hongzhija.


a onda procitajte i ovo vezano za tensegrity

http://www.sustainedaction.org/Explorat ... ystems.htm

8)

a onda ovo....

http://www.shroomery.org/forums/showfla ... n/0/page/0

Citat:
I found this book by a traditional practitioner of Qi Gong that tells of its origins and its roots in the Chinese shamanic tradition.:!:
http://www.shroomery.org/forums/downloa ... er=8859403




evo malo i znanosti :mrgreen:

http://www.zdravobudi.hr/Default.aspx?sid=4042
Citat:
Znanstvenici sa Sveučilišta u Teksasu otkrili su da osobe koje prakticiraju Qi Gong imaju mnogo vitalniji i aktivniji imunosni sustav. Qi Gong je vještina koja za cilj ima harmonizaciju energije tijela i u temelju je tradicionalne kineske medicine. Koristeći tehniku nazvanu «microarray» koja dopušta istovremenu analizu mnogo gena, istraživači su proučili funkcioniranje neutrofila (vrsta bijelih krvnih stanica) grupe osoba koje su se barem godinu dana bavile Falun Gongom, antiknim oblikom Qi Gonga, i to u frekvenciji od jednog do dva sata na dan.

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 30, 2008 12:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 25, 2007 2:43 am
Postovi: 217
Jutros mi je bilo veselo. :lol:
Doziveo sam pregrst laznih budjenja. I sve j bilo ok sve dok ih nisam provalio. I tada me je uhvatila panika jer nisam mogao iz prve za stvarno da se probudim. :evil:

Budim se i vidim 2 (nepoznate) devojke na drugom krevetu u sobi kako nesto pricaju, primecuju me da sam se probudio, al ne obracaju paznju. Iz dnevne sobe i trepezarije se cuju glasovi kako ljudi pricaju i sve odaje utisak kao da je stan krcat sa ljudima.

Rekoh odspavacu jos malo dok se ne ocisti.

Po drugi put se budim i odlazim u WC, kad u njemu devojka koju prvi put vidim i brata iz Slovenije (kojeg davno nisam video). Izvinio sam se za upad, odlazeci natrag u krevet, sa pretpostavkom da mu je to devojka. Zaspim sa cudjenjem.


Treci put se budim i na krevetu jebeno tik uz moju facu sedi brat iz Slovenije (ima oko 29 godina). Onako sa cudnim osecajem i konstatacijom "jos se nije ispraznio stan sa ljudima" ponovo zaspim.

Cetvrti put otvaram oci, i vidim kako jedna (ponovo nepoznata) devojka sedi na drugom krevetu i gleda me kako se budim. Sad posto su nam se susreli pogledi, upitah je "Koja si sad ti?", cisto iz kurtoazije, sa osecjem u telu "kada ce ovi ljudi napokon da odu" jer se cuje glasovi iz dnevne sobe i trepezarije. Pocela je nesto da prica, nije mi se dalo slusati, samo sam se ponasao kao da je slusam, a zapravo sam pohvatao da je iz Krusevca ili Knjazevca (neki grad u Srbiji sa pocetnim slovom "K") i da je dosla autobusom. Rekoh joj, odspavacu jos malo, i okrenem joj ledja i ponovo zaspim.

Peti put se budim. Ponovo se cuju glasovi iz ostalih delova stana. Prodje mi misao "jbga, ne mogu vise da ih kuliram, posto ocito nemaju nameru da odu". Odlazim do kupatila, prolazeci kroz trepezariju u kojoj mi sede cale, keva, brat od ujaka i njegova zena. Pozdravim ih sve. Zena me upitao kako sam, onako u prolazu, odgovaram joj dobro sam. Ulazim u kupatilo dolazim do lavaboa i pogledam se u gledalo. Rekoh vrlo zacudjeno i glasno "KOJI KURAC!!!" :shock:. Umesto da vidim odraz svog lica, i ogledalu vidim lice devojke (ponovo nepoznate, negde oko 18-20 godina). Jbte i ogledam se tako i nista mi nije jasno. Lagano pomerim ugao gledanja, kada odraz te prve devojke se menja u neku drugu devojku (ponovo nepoznatu pribliznih godina). Krecem ponovo da menjam ugao gledanja, posto primecujem da mi se menja odraz u ogledalu, u stvari menja se odraz tih devojaka. Cini mi se da sam primeto 3-4 zenska lica ogledajuci sebe u ogledalo. Sve su bile lepe i imale su dugacke kose.

I onda mi je sinulo kroz glavu "Ovo nije stvarnost, mora da sanjam", hvatajuci se brzo za nos, proveravajuci da li mogu disati zatvorenih nosnica (provera stvarnosti, reality check). Kada ono mogu, i tu me pocela hvatati panika, ne iz razloga zasto sanjam, vec iz razloga zato sto je sve jebeno stvarno, i jos sam pricao sa ljudima u toj realnosti. I nije mi se dalo imati takvu realnost gde sebe ogledam kao vise zena u ogledalu! Poceo sam ocajnicki da vicem sebi "BUDI SE, BUDI SE, BUDI SE, BUDI SI !!!!!!!!!!!!"

Sesti put sam se probudio u svom krevetu, nisam ni pomisljao da otvorim oci, ponovo sam sa prstima stegnu nos, primecujuci da mogu disati. NE VALJA!!! OK, sad se panika blago povecava i onako sa zatvorenim ocima i prstima koji stezu nos, ponovo vicem sebi "BUDI SE, BUDI SE, BUDI SE, BUDI SI !!!!!!!!!!!!" sa paznjom usmerenom na vazduh kroz nos, ocajnicki ocekujuci kada ce prestati dotok vazduha, jer ce mi to ukazati da se nalazim u pravoj realnosti.

Sedmi put sam se probudio za stvarno. Kakvo olaksanje! :D

Vreme u ovim laznim budjenjima je bilo oko 8-9h ujutru. Dakle, bio je dan. Mislim da je bilo jos jedno lazno budjenje (izmedju prva cetiri). I nije im prethodio lucidan san.

S obzirom da retko kada sanjam, a pogotovo dozivljavam lazna budjenja, meni je ovo fascinantno. :lol: Jedino sto mi smeta je sto nemam nameru sada da se bavim sanjanjem.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 01, 2008 6:43 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Beskrajno mi je drago da si fasciniran i da si sad stvarno umno i tjelesno zapitan!

To se traži! :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 01, 2008 4:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet sep 13, 2007 7:00 pm
Postovi: 49
Kromp pa sta si se ti tolko htio probuditi ako si znao da sanjas :lol: meni se desilo da se pojavilo puno ljudi odjednom i svi su tako stajali a ja sam se skroz iscimao sa njima misleci da je sve stvarno bili su jako cudni. poslje kad sam vidio da zapravo nema nikakve opasnosti sam poceo pricati sa njima i onda uvidio dosta toga kakav sam ja i kako se ponasam u stvarnosti ,unutarnji glas me vodio i shvatio sam da sam ja taj koji kontrolira svoj san i to bas kroz iskustvo. previse se bavim povijescu, a mislim da je to problem vecine. gledamo unatrag umjesto tu gdje jesmo. hehehe i onda je pocelo bit sve ljepse! :D

namjeravaj onda sanjati ovdje gdje pises ovo pa ce sanjanje "tamo" vec doci samo od sebe.

poz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 01, 2008 2:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 25, 2007 2:43 am
Postovi: 217
anaman je napisao/la:
Kromp pa sta si se ti tolko htio probuditi ako si znao da sanjas :lol:


Uh, pa problem je sto se taj "san" APSOLUTNO NE RAZLIKUJE (na prvi pogled) od nase uobicajene realnosti. Sve je bilo identicno kao u stvarnom zivotu :!: ... sem, naravno, spomenutih zenski lica u ogledalu gde sam se sasekao ko majka. :mrgreen: A i fascinantno mi je kako sam uopste mogao da zanemarim neregularnosti koje sam primetio u prva 4 lazna budjenja - verovatno zato sto mi se mozak "ne budi" odmah nakon ustajanja.

Interesuje me, da li sam dospeo do 5/6 kapije? ... posto sam u svakom snu zaspao, a to bi trebalo da bude prolaz u narednu kapiju, zar ne?

Posto je za sanjanje potrebno dosta energije, a za prelazak u naredne kapije "izgradjenost/razvijenost energetskog tela", morao sam sebi da postavim pitanje - Odakle mi toliko energije? Kako sam uopste izgradio energetsko telo(jer ga uopste nisam "vezbao" kroz lucidne snove (prva kapija))?

Svrljajuci po proslosti, ima jedno 3 godine unazad kako mi se cakre aktiviraju same od sebe. Prva cakra koja mi se aktivirala je bila "trece oko". Tada jos nisam ni zno za tako nesto, vec sam registrovao kao taktilnu (dodirnu) senzaciju izmedju obrva (kao da sam prislonio jagodicu prsta na to mesto). I gotovo uvek kada bi prilegao i opustio se ona bi se sama od sebe aktivirala. Naravno, posle odredjenog vremena primetio sam ovaj fenomen, pa sam ga u dokolici "testirao". Primetio sam da je mogu aktivirati voljno jedino ako usmerim PAZNJU(!) na nju. I to mi je bilo zanimljivo, pa je s vremena na vreme aktiviram, pa je iskljucim (sklanjajuci paznju sa nje). :lol: Uglavno, to je trajalo oko 2 ipo godine, bez aktiviranja drugih cakri (mozda su se one aktivirale, al ih nisam bio svestan. Ne bitno, bolje da ne nagadjam.)

Poslednjih 5 meseci, vezbam multi-orgazme po tehnikama Mantak Chi-e (konkretno knjiga - Multiorgazmicki muskarac (by Mantak Chia & D.A.Arava)). Tacnije receno, dizanje seksualne energije (preko sperme) kroz kicmu, a zatim spustanje i akumuliranje u predelu pupka. Ovo ukljucuje opustenost i tehniku disanja. Da napomenem, nisam redovan, al sam u vecem procentu uspesan pri tehnikama. To je sve uticalo da mi se aktivira cakra u stomaku, sa epicentrom 3cm iznad puka (i siri se u precnik od oko 10cm), koju nisam do tada osecao. Osecaj moze da ide od blagog tupog bola do tupog bola sa osecajem besa (pa moram da se smirujem da ne bih nekog oterao u 3 lepe PM :lol: ... al brzo prolazi). Onda je od tih vezbi samo od sebe pocela da se aktivira grlena cakra, pa zatim cakra na vrhu temena glave. U redjim slucajevima osecam srcanu cakru i solarni pleksus.

Zaboravih da spomenem, imam senzaciju "disanja" cakre i VRLO jasno je izrazna na "trecem oko". To je osecaj kao kada bi ste skupili usne u "riblji polozaj" i poceli disati, pri cemu jasno osecate strujanje vazduha van i unutra. "Disanje na trece oko" je 95% identicnog osecaja. Ne radim nikakvu vizulizaciju (vec iskljucivo usmeravanje paznje), tako da nije mentalna (imaginarna) projekcija.

Pretpostavljam da mi odatle potice energija i izgradjenost en. tela.

Za ova lazna budjenja koja sam opisao, pre nego sto sam zaspao, ekstremno mi se aktivirala cakra na temenu glave, malo neprijatan osecaj, kao da imate zivo pulsirajuce telo na temenu koje "dise". (Vidim da je i kod Sjemenka isto mesto zaduzeno za svesnost u snovima- temen glave) Al ne mora uopste da znaci da je to jedina stvar koja aktivira.

Imao sam jos jedno lazno budjenje, nekoliko dana posle :mrgreen: ... kratko je trajalo i nije bilo traumaticno kao prvi put.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 02, 2008 6:34 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri okt 29, 2008 5:45 pm
Postovi: 3
Lokacija: Novi Sad
Zanima me jel neko od vas uspeo odrzati lucidan san tj. njegovu koheziju?

Jer mi se nedavno desio jedan...probudila sam se potpuno u jednom snu shvativsi da sanjam,koji se odmah nakon tog saznanja rasprsio i usledio je drugi,u kom vise nisam bila toga svesna. Nakon par dana mi se desio jos jedan koji se isto tako zavrsio,mozda od soka(koji je bio strasan u prvom snu),a postojao je i velik strah,ne znam od cega,uglavnom jako cudno iskustvo...koje zelim da se ponovi.

_________________
It's only a state of mind.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 06, 2008 2:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
Kromp...
sad si me sjetio!
kad sam imala intezivne lucidne pocela mi je rasti neka velika cvoruga na tjemenu glave :mrgreen: (kao rog da izbija van)


...nego reci ti meni jel imas kakvu tehniku za zene?
mene je nesto blokiralo - svjesnost mi se slabo odrzava i uopce mi se to ne svidja :evil: (nadam se da nisu godine u pitanju :( )

btw. ja sam imala gro takvih snova da se budim iznova u sebi iako sanjam ... neznam jesu li to vrata sanjanja... sta je sa anorganskim svijetom ???

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 06, 2008 2:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
Kromp...
sad si me sjetio!
kad sam imala intezivne lucidne pocela mi je rasti neka velika cvoruga na tjemenu glave :mrgreen: (kao rog da izbija van)


...nego reci ti meni jel imas kakvu tehniku za zene?
mene je nesto blokiralo - svjesnost mi se slabo odrzava i uopce mi se to ne svidja :evil: (nadam se da nisu godine u pitanju :( )

btw. ja sam imala gro takvih snova da se budim iznova u sebi iako sanjam ... neznam jesu li to vrata sanjanja... sta je sa anorganskim svijetom ???

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 06, 2008 6:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 25, 2007 2:43 am
Postovi: 217
@sjemenka

Gde mene pitas ... imam veoma mizerno iskustvo sa snovima. Kapije snova, a pogotovo svet anorganiskih bica su hmm, vrlo napredno gradivo za mene (a i da mogu ne bih bas ima ogromnu zelju susretati se sa anorgancima :twisted: ). Ovo sto mi se izdesavalo je bilo kao grom iz vedra neba, neprijatno, a ujedno interesantno. :D

Rece da si imala gro laznih budjenja ... ono sto me interesuje da li su bila realna, odnosno da li je tesko uociti razliku izmedju njih i realnog zivota (na prvi pogled). Jer za ova lazna budjanje sto sam imao, zaprepastio sam se koliko su realna. :lol: ... toliko je realno da mi je malo frka ponovo prozivljavati. (sto rece Don Huan treba imati zeludac za takve stvari.) Ovde konkretno mislim na lazna budjenja, a ne na lucidne snove (koje nikad nisam ni imao). I kada sanjam (naravno, obicno nisam svestan u snu, vec tek posto se probudim) u vecini slucajevam se desava iz prvog lica, a ne iz treceg lica sto je karakteristicno za prvu kapiju (lucidan san). (ovo sam primetio kada ljudi opisuju svoje snove).

Za prelazak u narednu kapiju je potrebno biti svestan u snu, a zatim zaspati u snu da bi se probudio u narednoj kapiji. Pa ako se zeli u narednu kapiju ponovo se samoinicijativno zaspe i budise u narednoj visoj kapiji. O ovome je pisano na ovoj temi. Meni se eto potrefilo u opisanom serijalu laznih budjenja da sam "slucajno" zaspao u snu i tako vise puta.

Mada postoje opisi gde se osoba konstantno budi iznova i iznova, i nijednom nije "zaspalu u snu" sa namerom da se probudi iznova. Ovde apsolutno nemam pojma o cemu se radi i "gde" osoba dospeva nakon ponovnog budjenja. Da li je uopste vezano za kapije snova?

U ovom postu mozes da skines knjigu - Njegovanje zenske seksualne energije kroz Tao (by Mantak Chia & Maneewan Chia). Tu se opisujuju taoisticke prakticne tehnike kako se kod zena kultivise/neguje zenska seksualnost sa ciljem "berbe svesnosti" kroz seksualnu energiju. Jedna od tehnika je "disanje jajnicima", za razliku od muskarac gde se "dise jajima". :lol:

Cakru na temenu glave, koja je ujedno i najveca cakra od 7 glavnih, moze se aktivirati usmeravanjem paznje (izazivajuci dodirnu senzaciju). Barem kod mene funkcionise na tom principu. Treba uzeti u obzir da osobe kod kojih cakre nisu probudjene, nece nista ni osetiti, vec ce morati raditi na njihovom budjenju.

U knjizi Astral Dynamics: A New Approach to Out-of-Body Experiences by Robert Bruce (Author), Professor C. E. Lindgren (Author) (RAR password: www.AvaxHome.org), Robert Bruce je razvio specjalnu tehniku za budjenje/aktiviranje cakri koju je nazvao "Tactile imaging" (Taktilna/dodirna imaginacija/vizuelizacija). Specijalno ju je razvio za osobe koje su od rodjenja slepe i koje jednostavno nemaju razvijen vizuelni (ocni) aparat za vizuelizaciju, a ispostavilo se da je veoma mocna tehnika ne samo za njih vec i za osobe koje nemaju problema sa vidom.
Citat:
Tactile imaging

Tactile imaging (T.I.) is the active use of body awareness to directly stimulate and manipulate the substance of the energy body. This is simply an extension of MBA. When body awareness is focused on a specific area, and that point of awareness is given motion, this motion directly stimulates the energy body in that area. When done at the site of a primary or secondary energy center (a major or minor chakra) that energy center will be directly stimulated. Individual energy centers can then be targeted and manipulated in a strong and dynamic way.

I developed MBA and T.I. for a person who had been blind since birth and of course could not visualize at all, having no conception of what visual sight was like. This person contacted me on the Internet, via a Braille computer, and asked if I had a projection technique that did not rely on visualization.

This was an interesting challenge, so I put my mind to solving the problem. After a few significant Eurekas, I came up with MBA and T.I. — both based on the sense of touch. When I road-tested this new technique, I was amazed at how effective it was. It was light years ahead of any other energy-body manipulation technique, far more powerful than visualization techniques. Since that time, I have used this discovery as the foundation for all my energy-body manipulation, development, and projection techniques.

Ironically, I lost contact with the blind person who started all this, while the new T.I.-based projection technique (called rope) was in the throes of development.

Ko ga interesuje nek procita vise u knjizi.

Sjemenka vidi pa proveri na sebi, kod mene se "Tactile imaging" pokazao izuzetno uspesnim. Jednom kada se ostvari dodirna senzacija na cakri, lakse se odrzava paznja na njoj.

Jos sam zelen sa ovim stvarima, al ide ... :mrgreen:

Ko ima problem sa paznjom, nek je vezba (sa sajta http://www.yu-budizam.com/):
Ajahn Sumedho: Pažnja - put u besmrtnost: Uputstva za meditaciju
Prečasni Paññavaro: Umetnost pažnje


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1194 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 60  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz