Sada je: sub apr 20, 2024 9:49 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2303 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 116  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto dec 12, 2006 12:54 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Evo ovdje ideje kako se boriti preko chemitrals :

http://educate-yourself.org/lte/humansi ... pr05.shtml

ovo je cista metafizika, pa svima kojima uspije nek nam jave.
Kad malo proucim detaljnije ovu tematiku ,nastavicu...necu da "naglbam" napamet, nesto ima sigurno , samo da jos saznamo sto.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 12, 2006 8:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 30, 2006 1:39 pm
Postovi: 138
Lokacija: Split
jeste li gledali reportazu na RTL-u o chemtrailsima jucer?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 12, 2006 8:24 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Sophia je napisao/la:
fingolfin,

mozes li mi pojasniti kako su chemitrals metafizicka pojava, ja sam ih do sada smatrala fizickom pojavom a sad sam zbunjena tvojom izjavom.
Zasto bi racionalnom Umu bilo tesko pojasniti da netko zaprasuje /zagadjuje atmosferu ?


Možeš li ti meni pojasniti gdje sam ja to rekao da su chemtrailsi metafizička pojava? Biće da sam potpuno izgubio i pamet i razum pa više ne znam ni šta pišem i govorim, zato mi je drago kad neko "sa strane" se ljubazno ponudi da mi razrješi misteriju vlastite nesvijesti, ne znam šta drugo reći nego: hvala. :wink:

Sad ti meni reci zašto bi racionalnom umu bilo teško pojasniti, recimo sljedeće stvari:

http://www.galaksija.com/kemtrejls.htm

http://www.galaksija.com/projekat/plava ... adrzaj.htm

http://www.galaksija.com/cudnastvorenja.htm

http://www.galaksija.com/mib.htm

http://www.galaksija.com/abdukcije1.htm

http://www.galaksija.com/organskiportali.htm

http://www.galaksija.com/metafizika/voladoresi.htm

http://www.galaksija.com/metafizika/ops ... riteti.htm

http://www.galaksija.com/metafizika/denziteti.htm

http://www.galaksija.com/metafizika/predatorov_um.htm

i još mnogo, mnogo, mnogo toga o čemu mi ovdje naglabamo i raspravljamo, prema tome ajde mi sa stanovišta racionalnog uma, opšte usvojenim naučnim principima ti i tvoj "klijent" chobanadze objasnite samo neku od navedenih tema i naravno iznesite ČVRSTE, OPIPLJIVE i MATERIJALNE dokaze za navedeno i ja ću vas istog časa predložiti za Nobelovu nagradu a sebe trajno penzionisati sa ovog foruma. Naročito bih vam skrenuo pažnju da se "skoncentrišete na ovaj zadnji link, te po potrebi se uključite u raspravu na istoj temi koju imamo na forumu, onda možda i dođemo do nekog zajedničkog stava o NEMETAFIZIČKOJ pojavi zvanoj chemtrailsi. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 12, 2006 10:08 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 07, 2006 11:24 am
Postovi: 53
Lokacija: Belgrade, Serbia
sta je sad, ostali smo bez dokaza, pa pokusavamo skrenuti paznju na druge stvari?

mislim da ovde nije rec o plavoj planeti, cudnim stvorenjima predatorima i slicno....

fingolfin je napisao/la:
Sad ti meni reci zašto bi racionalnom umu bilo teško pojasniti, recimo sljedeće stvari:


to bolje ja tebe da pitam.
ja zastupam teoriju obicnih contrailsa i izneo sam cvrste dokaze za to.
neki od vas jednostavno nece da poveruju da je to ispravno i da se zastupa na najobicnijoj fizici i meteorologiji.

s druge strane ja dobijam suprotne i razlicite dokaze od razlicitih ljudi koji ucestvuju u raspravi. i ne samo to, svi ovi 'dokazi' su u stvari pretpostavke i pitanja. zasto ovo, zasto ono, mozda je ovako, a mozda i onako.

_________________
Budi skroman jer si stvoren od zemlje.
Budi plemenit jer si stvoren od zvezda.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 12, 2006 10:52 am 
Offline
pod moderacijom

Pridružen/a: ned dec 10, 2006 10:27 pm
Postovi: 26
Evo snimka jučerašnje reportaže s RTL-a, snimka je relativno loša ali je ton relativno dobar :)

http://www.youtube.com/watch?v=HW1XQKmpFVw


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 12, 2006 11:31 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 18, 2006 3:19 am
Postovi: 120
Chobanadze, možeš li doći do podataka koliko preleta (putničkih aviona) ima u 24h iznad nekog mjesta na karti koju si dao, i naći podatke o preletu tih aviona u razmacima od jenog sata u tih 24h. Bilo bi korisno da se ti podaci daju za semdicu jer je frekvencija saobraćaja u satima i danima različita.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 12, 2006 11:50 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
sta je sad, ostali smo bez dokaza, pa pokusavamo skrenuti paznju na druge stvari?


Nisi uspio da pronađeš vezu između tih linkova i teme o kojoj pričamo? Pošto sam taj post napisao jutros nije bilo ni teoretske šanse da stigneš da pročitaš materijal koji se nalazi iza tih linkova do ovog trenutka, te stoga, osim u slučaju da si iste već ranije pročitao, prozilazi da komentarišeš neke stvari o kojima nisi dovoljno upućen, pa je i jasno zbog čega ti se čini da ti se skreće pažnja na "druge stvari". Postavlja se pitanje zbog čega nisi uložio ni minimum truda da bar malo proučiš navedene materijale i probaš da ih dovedeš u direktnu ili indirektnu vezu sa ovom temom. Jedini odgovor koji se nameće kao ispravan trenutno jeste da ti vlastiti ego ne dozvoljava da zađeš dublje u navedenu problematiku, a što opet ima veze sa tvojim reptilskim dijelom mozga koji se svim silama trudi da ti skrene pažnju sa važnih i bitnih stvari i putem tvog razuma te usmjeri na dobro poznate i "mirne vode" razumsko-naučnog objašnjenja svih mogućih pojava na ovom svijetu.

Citat:
mislim da ovde nije rec o plavoj planeti, cudnim stvorenjima predatorima i slicno....


Poveži sad sa ovim gore što sam napisao...

Citat:
ja zastupam teoriju obicnih contrailsa i izneo sam cvrste dokaze za to.


Na osnovu ove izjave mogu da zaključim da si jedan od rijetkih, u stvari možda i jedini čovjek koji je uspio da razriješi ovaj, po mnogim priznatim autoritetima čak i iz "naučnog svijeta", "misteriozan" fenomen. U tom slučaju imaš moje iskreno divljenje i dužno poštovanje, jedino ako mi dozvoliš jednu malu digresiju a to je da, i pored maksimalne dobre volje koju sam upotrijebio, nisam uspio shvatiti koji su ti to "čvrsti dokazi" za tvoje tvrdnje, ali to je samo moje mišljenje i ne treba nešto naročito da te se dotiče.
S tim u vezi sam dao sebi za pravo da pomislim i zaključim da čovjek koji je uspio razrješiti zagonetku chemtrailsa, je jedini u stanju da razriješi i druge "slične" zagonetke i fenomene, a pogotovo one o kojima se raspravlja na ovom forumu, obzirom da si i sam uzeo učešća na njemu.
Nadam se da ti je sad bar malo jasnije ono što sam bio naveo i da si svjestan činjenice da si svojim "radom i djelovanjem" uspio privući izvjesnu dozu pažnje nas nekoliko sa ovog foruma a možda i šire (đavo će ga znati) te da postoje određena očekivanja kao i nada u tvoje sposobnosti i tvoj rad, da ćeš vremenom uspjeti da objasniš i razotkriješ još koji fenome ili misteriju o čemu neki ljudi čak i kroz istoriju bezuspješno tragaju za njihovim rješenjima. Na kraju se nameće zaključak da, ako nastaviš na način kojim si započeo, razrješenje mnogih misterija i neobičnih i do sada neobjašnjivih pojava postaje sve izvjesnije, pa čak i po cijenu da nakon toga budemo primorani da ugasimo ovaj forum jer očigledno u takvim okolnostima više neće proizvoditi svoju svrhu, ja se iskreno nadam da ćeš uspjeti u tome i svim nevjernim tomama DOKAZATI čvrsto i opiljivo u kojom su zabludi i iluzijama do sada živjeli, a onda se svi zajedno možemo vratiti ljubljenju hrkljuša u dupe i molitvama da nam oprosti na našoj nevjeri i počinjenim nestašlucima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 12, 2006 11:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 30, 2006 1:39 pm
Postovi: 138
Lokacija: Split
J.Searl je napisao/la:
Evo snimka jučerašnje reportaže s RTL-a, snimka je relativno loša ali je ton relativno dobar :)

http://www.youtube.com/watch?v=HW1XQKmpFVw


Snimano direkt preko TV-kartice [17mb]:
http://grunfer.hatona.org/downloads/con ... PM.avi.wmv


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 12, 2006 1:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned nov 14, 2004 1:05 pm
Postovi: 149
Lokacija: Pula
Danas su opako zaprašivali iznad Pule, bio je jedan chemtrails preko cijelog neba :shock:

_________________
"The Knower of Truth should go about the world outwardly stupid like a child, a madman or a devil"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 12, 2006 1:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 07, 2006 11:24 am
Postovi: 53
Lokacija: Belgrade, Serbia
Om je napisao/la:
Chobanadze, možeš li doći do podataka koliko preleta (putničkih aviona) ima u 24h iznad nekog mjesta na karti koju si dao, i naći podatke o preletu tih aviona u razmacima od jenog sata u tih 24h. Bilo bi korisno da se ti podaci daju za semdicu jer je frekvencija saobraćaja u satima i danima različita.
Pozdrav.


odlicna ideja!
pokusacu da dobavim sve potrebne podatke, kao i da slikam prelete...

Citat:
Nisi uspio da pronađeš vezu između tih linkova i teme o kojoj pričamo? Pošto sam taj post napisao jutros nije bilo ni teoretske šanse da stigneš da pročitaš materijal koji se nalazi iza tih linkova do ovog trenutka, te stoga, osim u slučaju da si iste već ranije pročitao, prozilazi da komentarišeš neke stvari o kojima nisi dovoljno upućen, pa je i jasno zbog čega ti se čini da ti se skreće pažnja na "druge stvari".


upravo tako, citao sam to ranije...mogu reci da postoji neka nit koja sve povezuje, ali koja mi deluje previse zaverenicki...
zasto recimo ja mislim da kontrola putem chemtrailsa ne drzi vodu. Pa zato sto danas postoje mnogo bolje kontrole uma, a to je televizija, internet, radio i slicno....

Citat:
....nisam uspio shvatiti koji su ti to "čvrsti dokazi" za tvoje tvrdnje,....


fizika i meterologija...kakve su da su, izmanipulisane ili ne, one RADE u ovom svetu (dimenziji) u kom zivimo

Citat:
razrješenje mnogih misterija i neobičnih i do sada neobjašnjivih pojava postaje sve izvjesnije, pa čak i po cijenu da nakon toga budemo primorani da ugasimo ovaj forum jer očigledno u takvim okolnostima više neće proizvoditi svoju svrhu, ja se iskreno nadam da ćeš uspjeti u tome i svim nevjernim tomama DOKAZATI čvrsto i opiljivo u kojom su zabludi i iluzijama do sada živjeli,


siguran sam da se veliki deo misterija moze na neki nacin objasniti.
isto tako, jedan deo nema objasnjenje. bar za sad. Samo to ne znaci automatski da je to delo nekoga ko zeli da nam naudi ili da nas kontrolise.

_________________
Budi skroman jer si stvoren od zemlje.
Budi plemenit jer si stvoren od zvezda.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 12, 2006 2:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
fingolfin,

hvala sto si me unaprijedio u zvanje "advokata" , konacno cu da se obogatim :D chobanche pripremi pare :D
Prvo, ja o chemitrals znam vec odavno, prije 4 godine sam citala na stranici sto nudi i metafizicke ideje ("educate-yourself") kako se boriti protiv toga.
Drugo , nisam ni pala sa neba na ovaj forum, nego sam sve te linkove
odavno iscitala, da li ovdje ili na Engleskom, na nekim drugim stranicama.
Za ovaj forum na kraju krajeva znam kad je samo par ljudi ovdje bilo i niko od vas sadasnjih moderatora.
Sto se tice racionalnog Uma, dovoljno mi se stvari desilo i desava koje ne bih ni pokusavala objasniti racionalnim Umom, mada mi je to sasvim normalno a i ne pricam onome tko ne moze da shvati a i nema potrebe za to.
Sto se tice chemitrals, ne sumnjam da postoji neka aktivnost gdje se vrsi odredjena vrsta zaprasivanja , mada jos licno nisam odabrala ni jednu od pretpostavki. Klima se promjenila zadnjih godina mozda i skokovita u odnosu ako bi to islo nekim evolutivnim putem, ljudi svake godine imaju sve vise virusnih, bakterijskih i kojih sve infekcija ..ali ..uslovi se mijenjaju i na kopnu, procenat zagadjenja u gradovima je vjerojatno mnogo visi nego sto objave.
Dakle sve to moze biti povezano.
I ja sam svojevremeno analizirala nebo, koji je oblak cudan , koji nije, a s obzirom da nemam neko znanje iz meteorologije, chobanchetova izlaganja su mi se ucinila interesantna i zaintirgiralo me je da i sama saznam nesto iz te oblasti.
Chobanche je pokusao da objasni da ti oblaci ne izgledaju neobicno sa njegove tacke gledista i znanja koje on posjeduje i nije svaki od njih chemitrals na ovim slikama sto su postirane sto i ja vjerujem ali vjerovatno da chobnache opet ne promatra nebo 24 sata dnevno a ja njemu ne mogu ni dokazivati da nije tacno to sto on prica jer kako rekoh nemam dublje znanje iz meteorologije.
Drugo , tu gdje on zivi mozda i nema takvih aktivnosti.
Ja takodje ne vjerujem sve 100% samo zato sto to pise na nekoj alternativnoj stranici koja se navodno bori protiv kontrolnog sistema jer mi se cini da su mnoge samo u sluzbi kontrolnog sistema i sluze za podizanje zabune i paranoje. A kome je paranoja i zabuna potrebna to vec dobro znamo.
Ono sto je meni vazno u svemu je ako netko vjeruje da postoje chemitrals a neke stranice i organizacije se vec odavno bave sa tim ,mnogo vise nego sto je to poznato ljudima na Galaksiji , sto su one uradile ili sto uraditi da se to sprijeci ako je vec toliko alarmantno.
Slikanje neba i konstatovanje da su danas vidjeli chemitrals tu i tu u biti nemaju neku svrhu jer oni lete pa lete.
Teorije da chemitrals sluze da se sprijeci pomoc od onih koje bi nam pomogli mi zvuce "metafizicki" i pitam se koji su ti koji bi nam pomogli i kako to chemitrals mogu da ih sprijece?
Covjek da je imalo dublje radio i zaronio u sebe bi znao da ovdje i sada mu kroz njegovo unutarnje bice moze da bude ukazana pomoc , kad god se njegova volja uskladi sa tom pomoci i otvori prostor u sebi da bi ga ta pomoc stigla, mislim na duhovnu prevashodno, i da mu chemitrals ne mogu biti za to nikakva prepreka.
I ja sam svojevremeno citala sve zivo i o chemitrals i svemu i u jednom momentu sam shvatila da meni te informacije nista ne znace, ako
je to sve u nekim oblacima zavijeno pretpostavkama, i da meni tako cio zivot moze da prodje , skupljajuci to, a da se nista u sebi nisam promjenila.
Kad sam se okrenula sebi onda mi je nekako postala jasnija i metafizika a nekim promjenama sam se i napravila zdravijom poredeci prije 5-10 godina a da nisam eto upotrebljavala neke posebne zastite protiv ovih chemitrals ako ih vec ima u podrucju gdje zivim.
Ali to je druga tema.
fingolfin, ono sto sam ja tebi rekla se nije odnosilo na pobijanje teorije o chemistrals jer ja nemam dokaze ni da jeste , ni da nije , odnosno imam samo price onih koji kaze da jeste i mogucnost da to povezem u neku logicku cijelinu.
Odnosilo se vise na nacin komunikacije jer covjek ne treba nikad da zaboravi da svaka izgovorena rijec, misao, negativna emocija prema drugom bicu, sarkazam, ironija je takodje nekad zagadjenje prema jednim suptilnijim kosmickim zakonima koje mi ne vidimo na nebu ali ne znace da to zagadjenje se negdje ne odrazava, nepovoljno za druge i za onoga ko ga emituje.
Zbog tog konstantnog zagadjenja koje se emituje od ljudske rase ovdje na zemlji , oni koji profitiraju od toga imaju dovoljno energije da sa tim povratno djeluju u nepovoljnom smislu na ljudsku rasu , pa onda nek se svatko sam zapita , da li je sve sam sebi prouzrokovao, pa mozda i same chemitrals.
Ako vec ne mozes da imas dublje razumijevanje za nacin iz koje neka osoba djeluje , kako rece reptilski dio mozga, a sjeti se vremena kad si i ti bio mahom time vodjen ,ne samo ti nego svatko od nas, onda je najbolje cutati i nista ne objasnjavati.
Mada, nacin komunikacije na ovom forumu, ne pokazuje bas , da evo i tragaoci istine su prevazisli bas mnogo taj reptilski dio mozga.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 12, 2006 3:19 pm 
Offline
pod moderacijom

Pridružen/a: ned dec 10, 2006 10:27 pm
Postovi: 26
Baphomet je napisao/la:
Danas su opako zaprašivali iznad Pule, bio je jedan chemtrails preko cijelog neba :shock:
U Splitu nisam vidila niti jedan chem :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 12, 2006 3:29 pm 
Offline
pod moderacijom

Pridružen/a: ned dec 10, 2006 10:27 pm
Postovi: 26
J.G. je napisao/la:
J.Searl je napisao/la:
Evo snimka jučerašnje reportaže s RTL-a, snimka je relativno loša ali je ton relativno dobar :)

http://www.youtube.com/watch?v=HW1XQKmpFVw


Snimano direkt preko TV-kartice [17mb]:
http://grunfer.hatona.org/downloads/con ... PM.avi.wmv
super, hvala


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 12, 2006 3:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
fingolfin, ono sto sam ja tebi rekla se nije odnosilo na pobijanje teorije o chemistrals jer ja nemam dokaze ni da jeste , ni da nije , odnosno imam samo price onih koji kaze da jeste i mogucnost da to povezem u neku logicku cijelinu.
Odnosilo se vise na nacin komunikacije jer covjek ne treba nikad da zaboravi da svaka izgovorena rijec, misao, negativna emocija prema drugom bicu, sarkazam, ironija je takodje nekad zagadjenje prema jednim suptilnijim kosmickim zakonima koje mi ne vidimo na nebu ali ne znace da to zagadjenje se negdje ne odrazava, nepovoljno za druge i za onoga ko ga emituje.
Zbog tog konstantnog zagadjenja koje se emituje od ljudske rase ovdje na zemlji , oni koji profitiraju od toga imaju dovoljno energije da sa tim povratno djeluju u nepovoljnom smislu na ljudsku rasu , pa onda nek se svatko sam zapita , da li je sve sam sebi prouzrokovao, pa mozda i same chemitrals.
Ako vec ne mozes da imas dublje razumijevanje za nacin iz koje neka osoba djeluje , kako rece reptilski dio mozga, a sjeti se vremena kad si i ti bio mahom time vodjen ,ne samo ti nego svatko od nas, onda je najbolje cutati i nista ne objasnjavati.
Mada, nacin komunikacije na ovom forumu, ne pokazuje bas , da evo i tragaoci istine su prevazisli bas mnogo taj reptilski dio mozga.


Sophia, "karta" na koju ti igraš sad sa ovim postom je meni potpuno jasna. Prvo, sama podigneš određenu tenziju, ničim izazvana, potpuno neargumentirano iznosiš određene stavove i zaključke, kao što je bilo ovo:

Sophia je napisao/la:
Pa meni vise nije ni pitanje je li su to cudne pojave ili nisu, nego ako su cudne, sto svi ti koji se bave sa tim su ucinili da se planeta zastiti od tog.
Ako je to samo neko naklapanje po Internetu i prica da nemaju para da ispitaju oblake, onda kako su zakljucili da su oblaci cudni.
Ako je prica da stvara frustraciju da nas truju odozgo ali ne znamo zasto nas truju i cemu to vodi ona je to bla bla kao i sve ostalo.
Ili netko ima neke posebne metode da zastiti samo sebe a ostali nek se truju.
Vazduh je po mnogim gradovima od fabrika i raznih elektrana toliko zagadjen da je i to vec alarmirajuci faktor i bez tih kemistrals.
chobanadze, postavlja pitanja na nacin na koji on hoce da se uvjeri, ne moze slijepo vjerovati jer je neka stranica rense.com rekla nesto, ako ste informirani o tome, pomozite mu da razumije, umjesto sto ga vrijedjate, tipa, ti si programiran, ne mozes da shvatis.
To je bas nas onako "OPD"...
.


Kao što vidimo iz priloženog, ničim izazvana "dobrovoljno" si se javila da staneš u zaštitu chobanadze-u i njegovim stavovima, istovremeno dajući i svoj određeni sud tj. viđenje navedene situacije koji se ogleda u sljedećeim riječima: "Ako je prica da stvara frustraciju da nas truju odozgo ali ne znamo zasto nas truju i cemu to vodi ona je to bla bla kao i sve ostalo.
Ili netko ima neke posebne metode da zastiti samo sebe a ostali nek se truju.
Vazduh je po mnogim gradovima od fabrika i raznih elektrana toliko zagadjen da je i to vec alarmirajuci faktor i bez tih kemistrals."

Sljedeći dio posta se odnosi na "blagu kritiku" (kako sam ja shvatio) nas koji smo pokušali osporiti njegove stavove u pogledu ove teme a na sljedeći način: "chobanadze, postavlja pitanja na nacin na koji on hoce da se uvjeri, ne moze slijepo vjerovati jer je neka stranica rense.com rekla nesto, ako ste informirani o tome, pomozite mu da razumije, umjesto sto ga vrijedjate, tipa, ti si programiran, ne mozes da shvatis.
To je bas nas onako "OPD"..."
Upravo ova tvoja rečenice krije u sebi "zaplet" situacije i jasno ukazuje na ovu tvoju kasniju rečenicu: "Mada, nacin komunikacije na ovom forumu, ne pokazuje bas , da evo i tragaoci istine su prevazisli bas mnogo taj reptilski dio mozga." Dakle, sama si učinila i ZAPOČELA ono za šta poslije mene kritikuješ, trudeći se istovremeno da koristiš jedan "blago-ženski" i "nevini" ton pri tome, kako bi se osigurala da tvoja namjera "prebacivanja loptice" upotrebe sarkazma i ironije prema nekome, ostane neprimjećena.

Dalje, kad si dobila od mene odgovor koji, u svakom slučaju, nisi bila zadovoljna, ti si i dalje nastavila sa "zaoštravanjem" situacije sa sljedećim postom:

Sophia je napisao/la:
fingolfin,

mozes li mi pojasniti kako su chemitrals metafizicka pojava, ja sam ih do sada smatrala fizickom pojavom a sad sam zbunjena tvojom izjavom.
Zasto bi racionalnom Umu bilo tesko pojasniti da netko zaprasuje /zagadjuje atmosferu ?


pri tom, namjerno ili nenamjerno, svejedno je, navodiš riječi i tvrdnje koje ja nigdje nisam rekao, dopuštajući samoj sebi nepotrebni luksuz da daješ pogrešan smisao tuđim tvrdnjama i uz to dalje svjesno ili nesvjesno, takođe nije bitno, nastavljaš sa "podgrijavanjem" nepotrebne rasprave.

Nakon toga, ne čekajući šta ću ja dalje odgovoriti, upuštaš se "malo dublje" u problematiku oko chemtrailsa i stavljaš sljedeći post:

Sophia je napisao/la:
Evo ovdje ideje kako se boriti preko chemitrals :

http://educate-yourself.org/lte/humansi ... pr05.shtml

ovo je cista metafizika, pa svima kojima uspije nek nam jave.
Kad malo proucim detaljnije ovu tematiku ,nastavicu...necu da "naglbam" napamet, nesto ima sigurno , samo da jos saznamo sto.


ponovo nastavljajući sa "podgrijavanjem" već opisane situacije ali istovremeno konstatujući da treba još malo "detaljnije da proučiš ovu problematiku" iako si se već duboko upustila u raspravu povodom iste.

Poslije toga, ja ti postavljam konkretno pitanje u nadi da ćeš mi objasniti gdje sam ja i šta rekao a što si ti decidno navela i uz to dajem određene linkove, koji su najviše usmjereni ka chobanadze-tu, u namjeri da mu bar malo proširim opseg percepcije na navedenu problematiku, a onda dolaziš ti i stavljaš zadnji post u kojem na jedan krajnje nekorektan i providan način pokušavaš "odron" ironije i sarkazma koji si TI pokrenula prva, a što sam ja uredno "dokumentirao" u gornjem tekstu, da prebaciš na mene i moj način komunikacije.
Takođe, uvijeno u sljedeću rečenicu: "Mada, nacin komunikacije na ovom forumu, ne pokazuje bas , da evo i tragaoci istine su prevazisli bas mnogo taj reptilski dio mozga." prozivaš i mene i ne znam još koga (možda da nam sama kažeš)i jasno nam daješ do znanja da i sami nismo prevazišli naš reptilski dio mozga a istovremeno to isto prigovaramo nekome drugome, s tim što moram priznati da se ja apsolutno slažem s tobom kad kažeš da lično ja nisam još prevladao to jer zaista i nisam, jedino mogu reći da se trudim, nastojim i da radim na tome, ali da sam prevladao i da sam ga pobijedio nisam.

Citat:
Za ovaj forum na kraju krajeva znam kad je samo par ljudi ovdje bilo i niko od vas sadasnjih moderatora.


Ovo najradije nebih ni komentarisao a svako ko razmišlja na način neopterećen određenim predrasudama može zaključiti i zašto.

I na kraju jedan mali dogovor, ako budeš željela neku vrstu replike na ovaj moj post kao moderator ću ti to dopustiti iz razloga što smatram da je fer da odgovoriš na nečije "prozivke" mada smo već duboko zašli i u off topic a i vjerovatno bespotrebno iritiramo druge članove koji imaju nešto pametno da napišu na ovu temu, ali svaki naredni post koji nije u skladu sa temom i koji dođe od bilo koga ću obrisati kao spam.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 12, 2006 3:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
fingolfin,

ti si u mom postu vidio samo losu namjeru a ja sad da objasnjavam u beskonacnost da moja namjera nije bila losa, to vise nema nikakve svrhe i samo ce da podigne jos buke.
Kad sam rekla da ispitam dublje ovu problematiku, mislila sam na meteorologijua a ne na chemitrails.
Jednostavno problem je u komunikaciji ljudi koji ne gledaju stvari istim ocima, niti vjeruju istim stvarima na isti nacin a ja ipak postujem Galaksiju da bih pravila dalje probleme.
Jasno je i meni da nase reakcije su cesto uzrokovane nekom nasom licnom povrijedjenoscu ma koliko se mi pravili da smo prevazisli.
Nastavite o chemistrails...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 12, 2006 6:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Prvo, ja o chemitrals znam vec odavno, prije 4 godine sam citala na stranici sto nudi i metafizicke ideje ("educate-yourself") kako se boriti protiv toga.
Drugo , nisam ni pala sa neba na ovaj forum, nego sam sve te linkove
odavno iscitala, da li ovdje ili na Engleskom, na nekim drugim stranicama.

E pa sigurno si citala pogresne stranice. Verovatno si od njih i povukla pogresan naziv. Ne kaze se "chemistrails" niti "chemitrals" niti "chemitrails" vec "chemtrails". Nadam se da ce ti to pomoci kada budes trazila nesto vise o toj pojavi preko google-a, ili nekog drugog internet pretrazivaca.
A sto se tice ovog foruma evo takodje nekoliko reci koje se mogu dovesti u vezu sa chemtrails a koje ti mogu pomoci kada budes koristila komandu SEARCH u gornjem desnom uglu ovog foruma: chembusters, Talas (Val), EM talasi, DNK, frekvencija, svest.....
Citat:
Za ovaj forum na kraju krajeva znam kad je samo par ljudi ovdje bilo i niko od vas sadasnjih moderatora.

Ja sam se na ovom forumu registrovao vise od godinu dana pre tebe.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 12, 2006 7:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Esperio, hvala na konstruktivnom odgovoru, uvijek si bio od pomoci.
Covjek moze citati tekstove sa ove stranice i da nije registrovan ali pripisi tu izjavu mojoj sujeti jer je samo rezultat toga.
Dakle, da razjasnimo :
Ja ne sumnjam u postojanje zaprasivanja ili nekih cudnih pojava za zaprasivanje zvala se ona kako god.
Ali, to ne znaci da prihvatam sve sto pise na rense.com ili bilo kojoj drugoj stranici, zdravo za gotovo jer puno je pretpostavki, moze biti i ovo i ono, nesto jeste.
Tko zna koliko ima jos nacina kojim se zagadjuje atmosfera, hrana i voda koje su i mnogo opasnije od chemtrails.
Sad se ponavljam vec po treci put, da mi je mnogo vaznije sto uraditi sa tom informacijom, jer koja je korist ako mi slikamo, gledamo a oni nas zagadjuju, pa zagadjuju.
Ako netko ima neke podatke o nekoj inicijativi da se ljudi zastite od toga , nek nam slobodno kaze.
U stvari pitam se koliko je ta spoljna manipulacija mocna da zamaze sve , pa i da ih uskratis tu , oni ce udariti po nekom drugom mjestu i sto onda covjeku preostaje nakon svega.
Da konstantno cita sto mu sve rade, da je u strahu da ce se otrovati , da ce ga cipovati, ima li nesto iza toga?
Koliko trebas biti mudar i pametan da nesto konstruktivno uradis a da za sobom nisi izazvao lavinu posljedica i da te na kraju nisu ugusili.
Mislim da je u tome cijela poenta kad je u pitanju bilo kakva manipulacija, jer u direktnoj borbi, sile tame uvijek pobijede.
Da li postoji jos neki nacin?
Ja ne mislim da je sve to tako jednostavno i da mora da dodje do jednog dubljeg nivoa osvjetljavanja veceg broja ljudi a ne samo povrsinskog znanja o manipulaciji, da bi se jednom promjenilo stanje na ovoj planeti
koja danas ide silaznom stazom i sve vecem unistavanju prirodnih kapaciteta.
Da li to dolazi od mikro nivoa?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 12, 2006 8:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Tko zna koliko ima jos nacina kojim se zagadjuje atmosfera, hrana i voda koje su i mnogo opasnije od chemtrails.

Pa imamo i za te stvari posebne topice. A ne vidim da ljudi na njima govore ostavite se tih prica, chemtrails su mnogo vazniji. Svako ce posvetiti paznju onoj stvari za koju misli da mu je bitna.

Citat:
Sad se ponavljam vec po treci put, da mi je mnogo vaznije sto uraditi sa tom informacijom, jer koja je korist ako mi slikamo, gledamo a oni nas zagadjuju, pa zagadjuju.
Ako netko ima neke podatke o nekoj inicijativi da se ljudi zastite od toga , nek nam slobodno kaze.

Evo ti link na stranicu o chembusters: http://www.galaksija.com/planeta/orgonskitopovi.htm
Citat:
Ja ne mislim da je sve to tako jednostavno i da mora da dodje do jednog dubljeg nivoa osvjetljavanja veceg broja ljudi a ne samo povrsinskog znanja o manipulaciji, da bi se jednom promjenilo stanje na ovoj planeti
koja danas ide silaznom stazom i sve vecem unistavanju prirodnih kapaciteta.
Da li to dolazi od mikro nivoa?

Slazem se. Ali da bi dosli do saznanja sta to treba da uradimo ne bi li se promenilo stanje na ovoj planeti moramo prvo razumeti sta to "svetski mocnici" zele da suzbiju. To otkrice nece samo po sebi dovesti do neke spoznaje, ali ce mnogima biti jos jedan korak u daljem proucavanju ovoga sveta i svoje uloge u njemu. Nekima manje, nekima vise.
Uostalom, to je i cilj ove teme na ovom forumu. Za razliku od nekih foruma na kojima je ova pojava zvana "chemtrails" najvaznija tema.

A ja se nadam da ti ne zelis da ometas druge na putovanju ka daljoj spoznaji i da ces pustiti druge da poklanjaju paznju ovoj temi u onoj meri koja njima odgovara. A pricu o mikro nivou mozemo nastaviti na nekoj drugoj temi.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 12, 2006 9:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Esperio,

problem je u komunikaciji a ne u mojoj namjeri, nego da ne gubimo vrijeme vise sa tim.
Iz ovog linka sto si mi dao , izvojila bih

"Orgonska energija koju neki nazivaju i životnom silom, za sada još uvijek nije priznata od strane zvanične nauke. Međutim, to nimalo ne smeta onima koji ovu energiju danas koriste u pozitivne svrhe, kako za odbranu od kemtrejlsa tako i za neutralizaciju efekata namjernog izazivanja suše na mnogim područjima ove planete, od strane entiteta koji se igraju bogova u našoj oblasti postojanja. O korištenju ove energije za pokretanje motora, već smo pisali ovdje. Vilhelm Rajh je takođe zaslužio da se nešto više kaže o njemu i to ćemo učiniti u jednom od sljedećih članaka.

Orgon, kao energija, može se primjenjivati i na mnogim drugim područjima, međutim, kontrolorima realnosti u kojoj živimo nije u interesu da znanje o toj energiji bude svima pristupačno.

W. Reich je označavao orgon kao seksualnu životnu silu koja se se može skupljati, usmjeravati, apsorbovati, proizvoditi i preusmjeravati od strane svjesnih bića ili orgonskih uređaja. Radi se o jednoj arhetipskoj stvaralačkoj energiji koja se može manifestovati na mnoge načine, od psiholoških do fizičkih.

Orgon normalno protiče kroz duhovno zdrave ljude, karakteriše zdravu seksualnost, vitalnost, kreativnost i dinamiku. U našoj prirodnoj okolini, ekosistemi bogati orgonom odišu životom i bujnošću. "

Da li ovo znaci da i ljudi kojima ova energija protice kako treba i obiluju sa njom , takodje im to moze biti prirodna zastita od chemtrails.
O tome se govorilo i na onom linku koji sam gore stavila kao ideja za odbranu od chemtrails.
Kakav covjek treba da postane , da bi zracio ovom energijom je druga tema , ali mislim da oni koji su dublje zasli u razmisljanje o ovome da znaju da treba biti ociscen od svega, svih blokada , fizickih i psihickih. Cist Um i cisto srce , pa ideja o osvjescivanju je imala i te kako veze sa chemtrails.
Sto se tice orgonskih topova, interesantno, ali nekad mislim koliko je sve to i zalosno, jer moramo isto kao farmaceutska industrija da izmisljamo lijekove za bolesti umjesto da lijecimo uzroke.
A zalosno mi je u tom pogledu da covjek ne dodje jednom u situaciji da bude naoruzan svim mogucim zastitama protiv onog ili ovog i da trci od jednog do drugog da bi opstao.
Nadam se da nece biti tako.
Jeste da se treba drzati teme ali treba gledati siru sliku svega i povezivati , jer uskim promatranjem jedne oblasti nece mnogo pomoci.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 12, 2006 10:34 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
problem je u komunikaciji a ne u mojoj namjeri


Dakle, svima toplo preporučam prvo pročitati Omovu temu "Kontajnirana svijest kao uzrok sukoba i nesuglasica..." pa onda lijepo nastavimo. Glupo je diskutirati i istraživati ako je netko nervozan ( iz bilo kojeg razloga ).

Vidim da svatko ima interesantnih ideja, pa zašto ih nebi "umrežili" i to sve iskoristili za nova saznanja?!?

Da... dobra ideja da se koristi isti onaj orgon koji usmjeravamo i sa orgonskim topovima, chembusterima... imam par gorskih kristala kod kuće i idem se sad malo poigrati...

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2303 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 116  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz