Sada je: čet apr 25, 2024 1:48 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Najdanovi krugovi
PostPostano: uto jul 18, 2006 3:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
http://www.svet.co.yu/?state=3&izdanje= ... lanak=6862

Najdanovi krugovi

Fenomen na koji nauka nema odgovor - U Maloj Krsni kod Požarevca nalazi se mesto sa najjačim pozitivnim zračenjem na svetu. O fenomenu Najdanovih krugova svedoče brojni ljudi koji u njima nalaze lek za mnoge tegobe. Zvanična nauka je zasad bez komentara, a radiestezisti tvrde da je reč o mestu sa najjačim pozitivnim zračenjem na svetu...

ZDRAVLJE IZBIJA IZ ZEMLJE!

O fenomenu Najdanovih krugova svedoče brojni ljudi koji u njima nalaze lek za mnoge tegobe. Zvanična nauka je zasad bez komentara, a radiestezisti tvrde da je reč o mestu sa najjačim pozitivnim zračenjem na svetu

Gotovo pet godina jedno mesto u Maloj Krsni, nedaleko od Požarevca, privlači pažnju javnosti. Svakodnevno, na kraju jedne ulice, u prečniku od oko tri i po metra, vide se nepomični ljudi koji u tom položaju ostaju nekoliko desetina minuta. Posle toga se razilaze, a njihovo mesto zauzimaju drugi.

Iako niko ne može da objasni šta se tačno dešava na tom mestu, zna se da je jedini razlog ovog čudnog rituala - zdravlje. Bez obzira na težinu bolesti ili dijagnozu, način isceljenja je isti: potrebno je u tom krugu provesti po dvadesetak minuta, dva dana uzastopno, a zatim to ponoviti posle 13 dana. Postupak se, u slučaju potrebe, ponavlja posle dve nedelje, a ne preporučuje se ženama u menstrualnom ciklusu i osobama sa ugrađenim pejsmejkerom. Iako na prvi pogled sve deluje pomalo šašavo, ljudi tvrde da su rezultati neverovatni. Registarske oznake na kolima iz Beograda, Valjeva, Smederava i drugih gradova Srbije, parkiranih u neposrednoj blizini, svedoče o tome da je priča o lekovitosti ovog mesta davno prešla opštinske atare.

Sve ovo, ipak, zaslužuje objašnjenje. Ovaj deo Male Krsne mnogi nazivaju i Suvom banjom, čime se, na određeni način, skreće pažnja na nešto što zaista leči. To "nešto" prvi je definisao Najdan Rakić, psihotronik iz Bele Palanke, koji je ceo život posvetio ispitivanju prirode. Radiostezijskom metodom ustanovio je da ovo mesto predstavlja jedno od najjačih bioloških kreativnih polja u svetu. Značajan nivo pozitivnog zračenja je, pored ovog, izmeren i na lokaciji Golemi kamen u selu Mokra gora, u blizini Babušnice, ali je zračenje u Maloj Krsni neuporedivo jače. I dalje je, međutim, nejasno na koji se način zračenjem utiče na zdravlje ljudskog organizma.

ŽMARCI U NOGAMA

Vremešna Angelina Albu iz Kovina zbog problema sa nogama već četvrti put dolazi ovde. Kada uđe u krug oseća da je podilaze žmarci, a po završetku terapije dugo nema nikakvih tegoba. Žmarce u nogama oseća i Radmila Trninić iz Beograda, koja je ovde došla zbog problema sa trombozom. Iako još nema rezultata, o Najdanovim krugovima je čula od koleginice koja je ovde rešila dugogodišnji problem migrene. Ista nevolja dovela je i Vericu Karanović iz Bosanske Krupe.

Dok se zvanična nauka ne oglasi i dok se ne urade detaljna istraživanja, nije na odmet podsetiti na proročke reči Mitra Tarabića o vremenu velikih boleština: "Narod će umirati i za leka neće znati. A njega će biti svuda u njima i svuda oko njih". U ovom trenutku izvesno je samo to da je nastupilo vreme boleština. Da li Najdanovi krugovi i drugi alterantivni pravci nude i pravo isceljenje, vreme će pokazati.

TUMAČENJE ČUDA

Da bi se objasnilo "čudo" u Maloj Krsni, možda je najbolje krenuti od suprotnog, negativnog primera. Po rečima doktora Vidosave Momčilović, hidrograđevinskog inženjera i stručnjaka koji se gotovo pola veka bavi ovim problemom, štetni uticaj podzemnih voda je nesporan. Nad ovim vodotokovima formiraju se polja čije se zračenje proteže vertikalno kroz sve etaže i međuspratne konstrukcije, bez obzira na vrstu građevinskog materijala koji je primenjen. Ukoliko osoba živi ili duže boravi u zgradi ili njenom delu gde su ovi uticaji najizraženiji, vremenom će doći do promene balansa u njenom organizmu, javiće se umor i pospanost, a kasnije i prvi znaci ozbiljnih oboljenja.

Do sličnog zaključka došao je i doktor Stevan Glogovac, specijalista interne medicine i član Evropske renalne asocijacije. Dugogodišnjim istraživanjem negativnih polja, došao je do poražavajućih činjenica kada je reč o zdravlju ljudi. S druge strane, ističe ovaj stručnjak, ako znamo da postoji negativna, neutralna i pozitivna energija, pri čemu smo posledice negativnog zračenja već upoznali, realno je verovati da postoje i mesta sa suprotnim delovanjem. Da li je to slučaj sa Najdanovim krugovima, teško je reći. Činjenica je, međutim, da ovo predstavlja veliki izazov nauci da pokuša da osvetli još jednu oblast koja zasad predstavlja veliku tajnu.

Za razliku od negativnih zračenja koja dopiru do visine od 200 metara, radiestezijska merenja izvršena u Maloj Krsni pokazala su da zračenje na ovom mestu dopire i do visine od 10 kilometara. Intezitet zračenja je takav da se i relativno kratkotrajnom izloženošću ovim zracima mogu otkloniti dugotrajne posledice negativnog zračenja čime se organizam vraća u stanje balansa, odnosno u stanje ozdravljenja.

Kontakt telefon od 20 - 22h: Najdan Rakić 018/855-129

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 19, 2006 11:24 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned okt 16, 2005 1:52 pm
Postovi: 20
Mala Krsna je blize Smederevu a ulichica u kojoj se nalazi ovo mesto nosi ime po mom pradedi ja sam poreklom odatle :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 19, 2006 11:30 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned okt 16, 2005 1:52 pm
Postovi: 20
inache kada su pre 6-7 godina dolazile neke Bahte u Smederevo dolazio je i neki njihov guru , stvarno nemogu da se setim imena al jako bitan lik izrazio je zelju da poseti ovo mesto , potvrdio je sve ovo sto je gore napisao Ras,mjih je isprva privuklo ime Mala Krsna


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 02, 2006 11:47 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned nov 26, 2006 6:12 pm
Postovi: 19
"Najdanove krugove" hajde da ih tako nazovemo posto su po tome poznati .Ta polje iz kojih izvire pozitivna bio energija imam i ja na mom rancu u Uzicu.Otkriveni su jos pre 100 i vise godina.O njima mi je pricala jos moja baba.Ali nisu tada znali sta znace ti cudni krugovi.U stvari to nisu krugovi,na zemlji se manifestuju kao prstenovi.Ja na mom rancu imam i verujem da su jos jaci od Najdanovih.I to tri kruga.Jedan je precnika 3 metra,drugi 7 i treci 11 metara. NA ovom od 7 metara sam ja letos izlecio sam sebe.Evo kako. Imao sam vise od dva meseca vodu u laktu,koja se svakim danom nagomilavala sve vise i vise.Prvi mresec sam svako drugo jutro vadio po pun spris vide i sukrvice.Polovinom drugog meseca sam vadio svako jutra.A drugi mesec jednom ujutro i jednom uvece.Imao sam uput i zakazanu operaciju .KAda sam letos bio na rancu,lezao sam na tom krugu samo dva dana po 20 minuta i posle dva dane voda je jednostavno nestala.I evo do danas,pposle 5 meseci se nije ni pojavila. Na tom mestu na prolece gradim jednu piramidu da pojacam dejstvo bio polja sa kosmickim zracenjem Verujem da cu dobiti fantasticne rezultate.Piramida je za sada u eksperimentalnoj fazi.
Pozivam ovom prilikom dokazane i proverene radioesteziste,rasljare i zvanicnu medicinu da dodju,vide i daju svoje misljenje.A ako je neko zainteresovan za lecenje slicnog problema moze mi se javiti.SVE RADIM BESPLATNO.
Stavicu imanje i krugove,besplatno na koriscenje ljudima bilo koje vere u cilju izlecenja i ozdravljenja.

063.30.80.60 Karaicic Milos

_________________
udruzimo znanja-napravimo bioenergetsku masinu na biotronskom krugu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 02, 2006 10:26 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
A ako je neko zainteresovan za lecenje slicnog problema moze mi se javiti.SVE RADIM BESPLATNO.
Stavicu imanje i krugove,besplatno na koriscenje ljudima bilo koje vere u cilju izlecenja i ozdravljenja.


Svaka čast care! =D>

Kakvo bi lijepo bilo ovo mjesto, planeta Zemlja, da svi ljudi ( ili bar većina ) razmišlja kao ti, na ovakav način...

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 02, 2006 11:22 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned nov 26, 2006 6:12 pm
Postovi: 19
Ne znam kako dapostavim sliku krugova da vidite o cemu se radi.A ako neko zna da mi pomogne da nabavim Kirljanovu kameru pomocu koje se slika aura.Mogao bih onda da tacno lociramo problem bolesti. Ne znam ni engleski a ni nemacki,a lutajuci po sajtovima nasao sam nesto veoma zanimljivo.Ako nekopga ne mrzi evo adrese:
www.bunkahle.com/Aura/Winaura/Winaurae.html
U pitanju je Winaura Software 5.0 sa aura kamerom i biosenzorom. Zanima me koliko kosta i sta ide jos uz to .Pisao sam im na srpskom ali izgleda da ono ,reci srpski da te ceo svet razume,kod njih ne vazi,nisu upoznati sa tim.
Kako da stavim sliku ovde u odgovor?

_________________
udruzimo znanja-napravimo bioenergetsku masinu na biotronskom krugu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 03, 2006 2:53 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Sliku možeš staviti ovako kako smo već opisali u tehničkim stvarima na site-u:

http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=810

Inače, vidim na ovom siteu ima link za kontakt, a pošto je na njemačkom području, savjetovao bi da ti netko tko zna njemački napiše mail i pošalješ im...

Hahaha, srpski, kao i hrvatski i ostali naši "balkanski" jezici ne djeluju dalje od Balkana... pa što toga još nisi svjestan?!

Ako želiš da te razumije veći dio svijeta - nauči engleski. A onda i njemački, španjolski, francuski... ali ni to ti ne garantira da netko iz neke "treće" zemlje isto zna neki od svjetskih jezika... pa uglavnom trebaš znati jezik onog područja u kojem djeluješ ( ili s kojim trguješ )...

Čini mi se ok software... ali trebalo bi isprobati... vidim i da treba još ponešto hardware-a... kamera, dongle, touch pad...

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 03, 2006 4:19 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned nov 26, 2006 6:12 pm
Postovi: 19
Znam ras,da su srpski i hrvatski ostali Balkanski jezici i sluze samo za nasu internu upotrebu da bi mogli da se svadjamo i da se razumemo.Tek sada sam video da si iz Zagrebe.Ja jednostavno nemam naviku gledati ko je odakle.Za mene su svi ;ljudi isti,bar u pocetku.A posle se pokaze ko je ko. Moja je najveca mana sto nisam na vreme ucio jezike,nije imao ko da mi objasni sta ce mi.Ja sam dete iz vremena komunizma.Ali zato svoga sina ucim da su mu u skolu tri najvaznija predmeta koji ce mu trebati u zivotu/A to su engleski,nemacki i informatika. Zato mu i placam casove engleskog i nemackog. A komp sam mu kupio kad je imao 5 godina.Za sada neka uci igrice,a vremenom ce shvatiti za sta ce mu sve trebati. Ti znas o cemu pricam.On ima sada 9 godina.
Video sam da si ti postavio ovu temu Najdanovi krugovi.Vidis ja imam cak mislim i jace bio polje nego ono u Maloj Krsni. Imam cak Tri kruga.jedan je precnika 3 metra,drugi 7 i treci 11. Kao sto u Maloj Krsni nema vode ni za "lek" tako i kod mene na Zabucju na tom mom rancu povrsine 8 Ha. A i u precniku od nekoliko kilometara nema niko bunar.SAmo na mom rancu i to pored krugova na 2 metra. Bunar je dubok 10 metara,a voda je vec na 2 metra od povrsine.Voda je meka(ph-vrednost) i nikada nije presusio od 1959 kada je iskopan.I voda je neobicno hlaadna. U maloj Krsni iama bunar na 17 metara i 25 metara od kruga. Moja teorija,koju tek treba da dokazem.Mozda bi mi tu i mogli pomoci forumasi,da dokazemo zajedno. Odakle voda na VRH BRDA<NA VRH KAMENOLOMA. da napomenem da je tu na brdu sve kamen,zemljani slij nije veci od 20cm. Ima na tom placu jos cudesa ali pricacu kasnije o tom.
Pronasao sam neke sajtove ali sta vredi. Nasao sam taj program pa predpostavljam da bi bilo i to dovoljno. Aura kamera,bio senzor i softwer aura5.0. racunar imam,stampac imam....mozda treba jos nesto da bi ti radilo.
A treba mi da bih napravio eksperimente,da snimim auru biljaka,casu sa vodom,mene,.....pre kruga i posle stakanja na krugu. To bi mi bio foto dokument delovanja zracenja bio polja na zracen objekt. Slikanje pre kruga i posle stajanja na krugu. a sad cu da pokusam da stavim slike. ako ne uspem poslacu ih tebi,pa ih postavi.Vazi.

_________________
udruzimo znanja-napravimo bioenergetsku masinu na biotronskom krugu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 03, 2006 4:40 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned nov 26, 2006 6:12 pm
Postovi: 19
Hej DZek,ja te pobrkao sa ras-om. A nije ni cudo,ulazim u totalno novu oblast,treba sve to povezati.A sve sam vec pobrkao,deset dana po deset sati svrljam po internetu po forumima.Ali zanimljivo je brate. Video sa da je Ras pokusavao da napravi aparat za detoksinaciju.Pa sam hteo daga pitam dokle je stigao sa tim .DA li je napravio,da li funkcionise.Bilo bi zanimljivo snimiti auru pre detoksinacije i posle.Pa videti da li fotografija pokazuje razliku. Mada je vizuelni efekat detoksinacije ocigledan. Idem da probam da stavim slike krugova.Nisam valjda toliko glup.

_________________
udruzimo znanja-napravimo bioenergetsku masinu na biotronskom krugu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 03, 2006 5:00 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned nov 26, 2006 6:12 pm
Postovi: 19
evo ovo su dva kruga od sedam i jedanaest metara
slika

_________________
udruzimo znanja-napravimo bioenergetsku masinu na biotronskom krugu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 03, 2006 6:21 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Hej DZek,ja te pobrkao sa ras-om. A nije ni cudo,ulazim u totalno novu oblast,treba sve to povezati.


Haha, ma nema problema care! Naravno da se odmah ne može ovladati nečim novim i kompliciranijim od stvari na koje smo ranije bili naučeni... probaj dat mobitel nekom starijem čovjeku koji ga nikad nije koristio... hehehe. A klinci odmah nauče i bace u upotrebu.

Hej, odlična slika!!! =D> I brzo si naučio stavljati slike! Svaka čast.

Dobra ideja ovo sa slikanjem prije i poslije ulaska u krugove! Je li to prirodno kamennje oko njih ili si ti to stavio oko njih?

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 03, 2006 6:35 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned nov 26, 2006 6:12 pm
Postovi: 19
a evo i manjeg kruga

slika

_________________
udruzimo znanja-napravimo bioenergetsku masinu na biotronskom krugu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 03, 2006 7:27 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned nov 26, 2006 6:12 pm
Postovi: 19
koje kamenje,nema nikakvog kamenja ni u krugu ni oko kruga.Na koju sliku mislis Gde su dva kruga ili jedan. A trava u prstenu nije uopste gazena.TO je snimljeno 29 maja ove godine i to mobilinim telefonom sa bunara otprilike sa tri metra visine. Au,moram ove oci da smanjim hipnotisace vas,hahha

_________________
udruzimo znanja-napravimo bioenergetsku masinu na biotronskom krugu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 04, 2006 12:41 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Aha... znači, to je polegnuta trava... nema nikakvog kamenja ispod iili slično... da, nisam mogao vidjeti baš precizno... gledam onu sliku sa 2 kruga.

Dakle, biljke rastu u toj formaciji... daj vidi ima li kakvih savijanja stabljika, nešto slično kao i kod autentičnih krugova u žitu... gdje su stabljike nekako savinute, a nisu popucale...

Zanimljivo... definitivno protok neke vrste energije... što kaže kompas dok uđeš u krug?

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: energetska mjesta Zemlje
PostPostano: uto dec 05, 2006 8:18 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 08, 2006 9:00 am
Postovi: 101
Mi imamo iskustva sa http://www.vd-zdravilnigaj.si/. U Kamnik (Slovenija) smo išli drugim poslom i završili u Zdravlnom gaju...Priroda tamo doista zrači - na mjestima grije, na mjestima hladi, na mjestima isijava, vrtloži...ZANIMLJIVO...
Moje je mišljenje da se i na različitim zemljinim svetištima ustvari osjeća to - izlazeća zemljina energija - kakvog je sad ona usmjerenja i ZAŠTO se to zbiva...NEMAM POJMA!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 05, 2006 10:57 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned nov 26, 2006 6:12 pm
Postovi: 19
Nisam probao sa kompasom ali idem na ranc sada u subotu i nedelju.Dolazi mi jedan poznati strucnjak iz NEmacke inace poreklom sa ovih nasih prostora,pa da izmeri elektronskim putem elektromagnetno zracenje. A ponecu i kompas da vidim sta se desava.Da li primecujes na malom krugu,on je precnika 3 metra cudno uvrtanje trave suprotno kretanju kazaljki na satu. A trava nije gazena,niko 5 godina nije isao po njoj.

_________________
udruzimo znanja-napravimo bioenergetsku masinu na biotronskom krugu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 05, 2006 2:07 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned nov 26, 2006 6:12 pm
Postovi: 19
A evo i jos jedne zanimljivosti,na desetak metara od krugova nalazi se veliki hrast luznjak star preko 300 godina.Nadmorska visina 650 metara i sloj zemlje je 10 ak centimetara,ispod je sve kemen i kameni skriljac.slika

_________________
udruzimo znanja-napravimo bioenergetsku masinu na biotronskom krugu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 05, 2006 3:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Pozdrav

A jel ima sanse da malo razgrnes zemlju pa da slikas i taj kamen, da se vidi koji je, i od toga dosta zavisi voda gde se nalazi, i jel to brdo najvise u okolini ili ima i visljih al da su mu u neposrednoj blizini?

Zanimljivo je to sa bunarom na vrh brda....

Nisam video u kojem je to kraju, da nije tamo blizu Uzica i Kremna?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 05, 2006 4:06 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned nov 26, 2006 6:12 pm
Postovi: 19
Idem sada za vikend u Uzice pa cu slikati lepo brdo iz profila,veoma je zanimljivo jer je to brdo na kamenolomu!!Brdo se nalazi iznad Uzica i zove se Zabucje. Gore niko nema vodu samo ja .Dole ispod nekoliko stotina metara nize protice reka Djetinja.Moje je teorija da je voda snagom bioenergetskog polja izvucena na sam vrh. Jer i kada je pronadjena,pronadjena je ptvim pijukom zabodenim u zemlju,kada su razgrnuli zemlju,kopali su kroz kamen skrljac.Barica se odnah formirala. Celo selo je bilo u cudu,otkuda voda bas tu i to na vrh kamenoloma. Na prolece cu sve to slikati iz vazduha iz paraglajdera.

_________________
udruzimo znanja-napravimo bioenergetsku masinu na biotronskom krugu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 12, 2007 10:19 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto dec 19, 2006 9:24 pm
Postovi: 4
Sto se desilo sa ovom temom ? Malo je zamrla ? Jel ima kakvih novosti oko svega toga ? Jel bio neko to pogledati ?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 20 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz