Sada je: uto apr 16, 2024 9:56 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Liječenje autizma urinoterapijom i korijanderom
PostPostano: čet mar 20, 2014 10:35 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned mar 16, 2014 12:19 pm
Postovi: 10
Veliki pozdrav!
Zelio bih da iznesem prijedlog lijecenja autizma i drugih bolesti izazvanih vakcinama koje sadrze teske metale(zivu,aluminijum)kojima nas truju od najranijeg djetinstva.Vakcinama se smanjuje inteligencija ljudi,populacija stanovnistva,uz to postajemo bolesni od najranijeg djetinstva,a onda i ovisnici o farmaceutskim "lijekovima".
Za problematiku vakcina sam saznao preko sajta Ivana Antica,kome se ovom prilikom duboko zahvaljujem sto je skupio hrabrosti da iznese onakve istine na svjetlo dana,i malo prosvijetli ove napacene Balkanske duse.Takodjer sve pohvale za ovaj nevjerovatni sajt koji pratim vec koju godinu.
ovo pisem iz razloga jer sam i sam imao probleme koji upucuju na trovanje zivom Naime,od pocetka srednje skole poceli su problemi sa pamcenjem,koncetracijom ,hronicnim umorom,bolili su me noge,zglobovi i misici nogu,ruku,i lica su mi se kocili.Nisam mogao naci smisao tim promjenama.Govor mi je znao bit usporen.Sve su to bili podmukli simptomi,koji se tesko mogu i objasniti.Kasnije proucavajuci zdravlje saznao sam da imam candidu,koje moze da bude uzrocnik od prehlade pa do raka leukemije i autizma.Ona se pojavljuje u zakiseljenom organizmu,i tamo gdje ima toksina poput teskih metala.U clanku dr. Waltera Lasta pise da djeca koja imaju autizam,poremecaj paznje itd,redovno imaju parazite i candidu u mozgu.Takodjer sam imao povisen hormon stitne TSH.prepisali su mi tablete letroks,zatim asto koji je od malena bio 800 ,reuma faktor koji je bio duplo visi od normale,takodjer helicobacterpillory na nivou 4,9,za koju su mi propisali trojnu terapiju.Sve to sam izlijecio petrolejom u roku 50 tak dana.za ovo sve imam nalaze prije i poslije upotrebe petroleja.Poslije toga sam nekoliko sedmica primjenjivao suvo gladovanje jednom sedmicno,(jednom i 2 dana.)Zapazio sam da se puno bolje osjecam.Nakon toga procitao sam mnogo inspirativnih knjiga o zdravlju,pa sam odlucio da se prebacim na sirovu hranu,(iako to jos nije moj konacna odluka da cu do kraja zivota biti na sirovoj hrani).Na sirovom sam evo vec tri mjeseca.Takodjer uporedo sa sirovom hranom poceo sam upotrebljavati urinoterapiju(pijenje,klistiranje,usmrkavanje i mazanje ruku)za koju mislim da je sjajna stvar.O tome naci knjige Thakkar-tajne urinoterapije,Malahov-urinoterapija
Za one koji ne znaju,urin nije nikakva prljava i otrovna tekucina kako nas uce od malih nogu i kako nam govori lazna medicinska nauka.Dijete u utrobi majke pliva i pije sopstveni urin.Starije generacije su znali da kada se povrijedimo,i tece nam krv, da urin odlicno djeluje.urin moze da lijeci sve bolesti jer djeluje kao najbolji homeopatski lijek,jer sadrzi sve informacije o nasem organizmu i bez straha ga mozemo koristiti. Mnogi homeopatski lijekovi mogu biti opasni jer pogresnim odabirom lijeka mozemo nanijeti jos vecu stetu.urin bolesnog covjeka sadrzi informacije i uzrocnike te bolesti.Kada se ponovo popije,imunoloski sistem se aktivira na jedan poseban nacin,pri cemu urin trazi greske u tijelu i ispravlja ih.U svom okruzenji imam covjeka koji je za deset dana pijuci urin izlijecio pocetni stadium raka grla.
u knjigama Malahova on kaze da se za vrijeme gladovanja stvara unikatni urin koji se zasicuje otrovima iz naseg organizma,koji ima nevjerovatna svojstva prociscavanja organizma sve do kostane srzi,pri cemu na kraju gladovanja ukus urina postaje prijatan,pa se po tome moze procjeniti kad je kraj gladovanja.
proucavajuci zdravlje,naletio sam na podatke kako zeleno bilje -hlorofil efikasno izbacuju teske metale iz organizma,jer je hlorofil prirodni kelat.(kelacija -proces vezivanja atoma teskih metala na kompleksne spojeve i izbacivanja istih iz organizma)To se pogotovo odnosi na biljku korijander.
Korijander (Coriandrum sativum)
"Nedavno je pronađeno, da je korijander - jedan od najmoćnijih kelata u prirodi.
1995 godine liječnik Yoshiaki Omura je primijetio velike količine žive u urinu svoga pacijenta. To je bilo nakon što je pacijent konzumirao vijetnamsku juhu sa korijanderom. Činjenica je zaintrigirala dr.Omura, koji je počeo istraživati djelovanje korijandera na teške metale.
Nakon mnogih istraživanja potvrđeno je da korijander uklanja ne samo živu, nego i mnoge druge teške metale iz organizma. Korijander je jedan od najmoćnijih i najjeftinijih načina da se očistite od otrova!"


E sad sam dosao na ideju,ako npr.korijander podstice izbacivanje zive i drugih teskih metala u urin,da bi ta kombinacija(konzumiranje korijandera i urina) po teoriji Malahova bila vrlo uspjesna tehnika za izbacivanje teskih metala iz naseg tijela pri cemu bi se mogli lijeciti od bolesti tipa autizam i svih bolesti koje uzrokuju teski metali.
Volio bih da cujem misljenja ljubitelja urinoterapije i zdravlja opcenito, sta misle o ovoj teoriji.Veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: LIJECENJE AUTIZMA URINOTERAPIJOM I KORIJANDEROM
PostPostano: čet mar 20, 2014 10:45 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
I zelena glina takođe pomaže izbacivanju otrova ko nešto ekstra u toj priči.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: LIJECENJE AUTIZMA URINOTERAPIJOM I KORIJANDEROM
PostPostano: pet mar 21, 2014 5:47 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 18, 2008 1:03 pm
Postovi: 269
panter76
> "Sve to sam izlijecio petrolejom u roku 50 tak dana.za ovo sve imam nalaze prije i poslije upotrebe petroleja."

Koji petrolej si pio, onaj kucni ili medicinski petrolej koji je pravljen na 200'C?
Kako si ga pio i koju kolicinu?
Koliko puta na dan?
Prije ili poslije jela?
Samo petrolej ili petrolej sa secerom ili petrolej sa medom?

> "U svom okruzenji imam covjeka koji je za deset dana pijuci urin izlijecio pocetni stadium raka grla."

Da li je bio na dijeti, gladovanju, nekoj poseboj ishrani ili je izbjegavao neku hranu?
Ili je nastavio noramalno jesti/zivjeti, samo je uzimao urin?

> "korijander podstice izbacivanje zive i drugih teskih metala"

Kako si koristio korijander?
Koliko grama se treba uzimati na dan?

Ja sam ga nasao u prahu i zrnu, ali ne znam kako ga koristi?
Da li ga se treba kuhati ili se samo stavi u neko jelo?
U jogurtu, supi, u sosu, umijesan u krompir-pire, posipati rucak...?

Korijander bočica 34 g Kotany
http://online.konzum.hr/products/500101 ... rce=SEARCH
Korijander u zrnu 40g
http://www.biobio.hr/korijander-40g-19639


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: LIJECENJE AUTIZMA URINOTERAPIJOM I KORIJANDEROM
PostPostano: pet mar 21, 2014 3:01 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned mar 16, 2014 12:19 pm
Postovi: 10
Koji petrolej si pio, onaj kucni ili medicinski petrolej koji je pravljen na 200'C?Kako si ga pio i koju kolicinu?Koliko puta na dan?Prije ili poslije jela?Samo petrolej ili petrolej sa secerom ili petrolej sa medom?
E ovako prijatelju.prvo sam pio petrolej zute boje iz makedonije koji mi je dala jedna zena iz Sarajeva.pio sam ga oko 30 dana.taj petrolej nije dao nikakvog efekta.nakon toga sam bas na ovom forumu naletio na clanak Waltera Lasta-lijecenje petrolejom i terpentinom
http://imageshack.us/g/14/petrolejiterpentin1.jpg/ ovo je vrlo vazan clanak za one koji se hoce upustiti u lijecenje petrolejom
U tom clanku Walter last kaze da petrolej mora biti cist bez aditiva.Po njemu i po Pauli Ganner koja je izljecila preko 20 000 ljudi od secera,karcinoma leukemije,cira na zeludcu.....jedna od najvaznijih stvari je da petrolej bude destilovan na temperaturi izmedju 100 i 200 c.Ako je destilovan preko 200 c on djeluje kao purgativ,tj cisti crijeva,medjutim on se tesko absorbuje u krv,tako da ne djeluje na patogene u krvi. Paula je preporucavala petrolej koji se mogao nabaviti u apotekama pod nazivom merck 1770 naphtabenzin 100-140 ili sidegrenzbenzin 100 140 koji je i nju samu izlijecio.sluzio je za ciscenje rana.kada su pocele kruziti price kako petrolej djeluje na toliki spektar"neizljecivih"bolesti,zabranili su prodaju,a na svim bocama petroleja pocela su upozorenja kako je to otrov ,kako moze ostetiti jetru,pluca.(ako se povrati velika kolicina petroleja istina ,moze izazvati hemijsku pneumoniju pluca,ali to isto moze i obicna voda)-cisto ispiranje mozga.Petrolej i drugi naftni derivati su se od Babilonskog vremena upotrebljavali za razne tegobe.Walter Last na stranici preporucije nekoliko vrsta petroleja koje se mogu naci u raznim zemljama i kontinentima,kojima je on proucio hemijski sastav,posto je on sam hemicar.Ja sam nabavio petrolej iz Njemacke koji on preporucuje( siedegrenzbenzin 100 140,prodaje ga firma kremer pigmente,1l je oko 3,8 eura)..to je petrolej sa istim karakteristikama koje kao sto je preporucavala Paula Ganer,samo sto ima specificni miris.
U Malahovoj knjizi "Lecenje kerozinom" on preporucava kerozin za osvjetljenje-tzv petrolej ili avionski kerozin ljetne frakcije.On kaze da industrijski petrolej nije preporucljiv za upotrebu.Ovaj sto preporucuje Water Last,siedegrenzbenzin 100 140,ja ne znam za sta se tacno koristi,uglavnom mi je rijesio sve probleme koje sam gore naveo.Ja sam licno kontaktirao Walera Lasta jer me kopkalo to sto pise u Malahova da mora biti pet.za osvjetlenje.On mi je rekao da je on proucio sastav tih petroleja,jer ih inace ne bih predlozio i stavio na svoju stranicu.Takodjer postoje price kako petrolej sadrzi teske metale koji mogu nastetiti jetri.On mi je rekao da petrolej ne sadrzi teske metale,te da lijeci jetru.Malahov ne spominje nikakvu temperaturu destilacije.
ja sam petrolej pio ujutro I navecer na prazan zeludac,nekada po supenu kasiku ujutro ,i cajnu navecer.pio sam ga bez secera.poslije toga sacekao bih sat vremena(nekad i duze),i tek onda bih jeo i pio.za to vrijeme sam bio malo iscrpljen i nekada sam znao biti umoran,ali to je normalna pojava pri pijenju petroleja,jer petrolej ubija parazite i candidu u krvi koji ne mogu odmah da se izbace iz organizma.Pozeljno je piti sto vise tekucine(sokova i ciste vode)
Ja sam ko dijete cuo za lijecenje petrolejom,prije 15 tak godina jedna osoba iz mog okruzenja je izlijecila rak grla petrolejom.rak je bio metastazirao na zeludac.Ta zena je danas ziva i zdrava.Mi u porodici nismo pridavali tome neki znacaj,i to nam se cinilo apstraktnim. Medjutim proucavajuci lijecenje petrolejom,nailazio sam na dosta ljudi koji su pili petrolej i koji su izlijecili teske bolesti.
Npr,u Sarajevu znam covjeka koji je izlijecio rak jetre tako sto je pio svaki drugi dan trecinu rakijske casice petroleja.
Zatim mi je jedna doktorica pricala da je covjek iz njenog sela imao pantljicaru koje je bila ogromna .Pio je benzin petnestak dana.kad je otisao na kontolu,nema traga od pantljicare.nisu mogli vjerovati,posto je pantljicaru jako tesko izbaciti iz organizma.to je bilo prije 20 godina.(malahov ne preporucuje benzin :D)I dan danas je ziv ima oko 90 godina.Walter Last kaze da se u terpentinu nalazi sastojak pinea koji je identican kao u lahkom benzinu.
Zatim majka od ocevog prijatelja (83 godine)je izljecila kolitis tako sto je svaki drugi dan pila nepunu supenu kasiku petroleja.To joj je predlozio neki travar.Rekla je da su joj nestali kamenci u zucnoj kesi.
Ovo su iskustva ljudi koje licno znam.Cuo sam jos iskustava izljecenja raka,ali te ljude ne znam.U Brojsovoj knjizi takodjer se na kraju spominje, da ako njegova terapija ne upali,da se uzima petrolej.Preko foruma sam cuo za ljude koji su izlijecili metastatske karcinome.zatim Konstantin Stanijevic,i mnogi drugi.U ovom clanku pise da je zena popila oko 100 ml petroleja sa medom i izbacila u roku 3 sata tumor iz crijeva.
Malahov u knjizi kaze da ako je rak ili neka druga bolest uzrokovan parazitima,(tj.zakisenjenom krvi,nepravilnom ishranom),petrolej podstice lijecenje tih bolesti,ali ako je uzrocnik raka na nekoj drugoj bazi (npr.uzrocnik je um, psiha),mora se raditi na drugim varijantama lijecenja.(po mom misljenju to je meditacija,da se mozak ocisti od otrova koje smo privukli,druzenje sa ljudima koji te nasmijavaju i cine sretnim)Kad bi se spojile te dvije metode pri lijecenju,ja mislim da bi to bio pun pogodak,jer nase tijelo je krajnji odraz spoljasnjih manifestacija zivota.Ako postoje npr.paraziti u spoljasnjim manifestacijama,sve to se odrazava na na fizickom tijelu.
"Da li je bio na dijeti, gladovanju, nekoj poseboj ishrani ili je izbjegavao neku hranu?"
ne bih ti znao to reci,to nam je pricao nas prijatelj,koji licno zna tog covjeka.Uglavnom je covjek dosao iz Australije,dok je bio ovdje,saznao je da ima rak grla.Jedna zena iz Srbije mu je rekla da navecer mokri,i da taj urin pije ujutro na prazan stomak.Tako je radio 15 tak dana.poslije toga nisu mu nista nasli.To je prica koju nam je pricao nas prijatelj,u koju ja vjerujem.
Kako si koristio korijander?
nisam jos koristio korijander,ali sam ga posadio i vec mi je narastao,i skoro je spreman za upotrebu.Svakako mislim da ga koristim za salate.ne mislim brojati grame,uzimacu ga po malo svaki dan,i uz to primjenjivati urinoterapiju.ja bih ti preporucio da nabavis sjeme i da to posadis u kuci jer vrlo brzo raste.samo zeleno lisce korijandera koje sadrzi hlorofil je sposobno da izbacuje teske metale.o tome kako se koristi imas na ovoj stranici.Jedino nisam siguran da li korijander izbacuje mozda jos nesto od pozitivnih metala iz organizma koji nam trebaju ili samo ove stetne.
http://alternativa-za-vas.com/index.php ... kih-metala
Ovo je bilo of topic,al eto podjelio sam sa vama to svoje iskustvo.mozemo otvoriti posebnu temu o lijecenju petrolejom ,pa da postavimo razna iskustva ljudi.Ja sam krenuo putem vlastite samospoznaje,i nista ne vjerujem i ne pricam ljudima dok sam ne probam na sebi.Pisao sam o tome na drugim forumima ali su mi isti dan skidali tem
zelim vam sve najbolje i veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: LIJECENJE AUTIZMA URINOTERAPIJOM I KORIJANDEROM
PostPostano: sub mar 22, 2014 3:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 18, 2008 1:03 pm
Postovi: 269
Znaci, petrolej bez secera i samo onaj koji je pravljen na ispod 200'C!

> "samo zeleno lisce korijandera koje sadrzi hlorofil je sposobno da izbacuje teske metale"

Procitao si da samo zeleni korijenader izbacuje teske metale van?

Korijander u prahu ili zrnu NE izbacuje teske metale iz tijela?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: LIJECENJE AUTIZMA URINOTERAPIJOM I KORIJANDEROM
PostPostano: sub mar 22, 2014 4:47 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned mar 16, 2014 12:19 pm
Postovi: 10
Postovani Dzabaludine!
Hvala vam na odgovoru.Drago mi je da imam sa nekim popricati o iskustvima na sirovoj hrani i zdravijem nacinu zivota.Molio bih vas ako vam nije tesko da mi odgovorite na ova pitanja koja me muce,naravno ako ih znate.Ako ima jos ko sa foruma da poznaje ovu tematiku,bio bih vam zahvalan,Ja sam trenutno na sirovoj hrani,medjutim sve ovo analizirajuci,postavljam sebi pitanje,je li stvarno ta hrana savrsena za covjeka.Npr,Viktorija koja prica o tome ima mnogo kila,a ona kaze jer joj je metabolizam spor zbog stitne zlijezde.Po meni to znaci da tu nesto ne stima.Ako sirovo sve lijeci,znaci da bi njena stitna trebala da funkcionira bezprijekorno.(ili bi je mozda trebalo uputiti da uradi ciscenje crijeva i jetre :D)

Evo dio intervjua sa Viktorijom Boutenko:
SVJETLOST: Mogu li ljudi na sirovoj hrani patiti od pretilosti?
VICTORIA: Da, ja sam živi dokaz. Ljudi koji imaju slab metabolizam dobivaju na težini kad jedu previše orašida.
SVJETLOST: Kako se sirov način prehrane prilagođava prema godišnjim dobima – da zimi jedemo hranu koja nas grije, a ljeti hranu koja nas hladi?
VICTORIA: U stvarnosti, naše tijelo hrana niti hladi niti grije. Ne zagrijava nas hrana nego cirkulacija krvi. Ako imate dobru prehranu, štitnjača vam besprijekorno funkcionira i hladi vas ili grije prema potrebi. Kada mi je hladno, ja, kojoj štitnjača slabo funkcionira, nosim kaput. Riža te zagrijava na isti način kao i votka: obje stvari stimuliraju adrenalin, što nije zdravo.(zasto joj stitna ne funkcionise kako treba,ako je na sirovoj hrani.Ovdje se vidi da zdravlje Viktorije i nije bas sjajno)
SVJETLOST: Jedete li toplu hranu ili pića?
VICTORIA: Ne, ali zimi, kada mi je hladno, žudim za jakim začinima kao što je đumbir pa ih stavljam u salate. Ne vidim da bi to bio neki veliki problem, ali ja osobno ne volim toplu hranu. Volim hladne salate.
Po ovome Malahov je izgleda upravu,koji kaze da je sirovo zimi stetno,da sirovo hladi organizam,da se zbog toga probava usporava,te hrana se ne vari kako treba,koja onda postaje otrov za organizam.Po ovome njoj je poremecena Kapha i Vata dosa koje su po prirodi hladane. Tako da je to po meni uzrok njenog viska kila.On kaze da za vrijeme zime treba jesti hranu koja ne hladi organizam,(jabuke,voce)jer je to necelishodno cak i stetno,vec hranu sa toplim svojstvima.Koja je hrana sa toplim svojstvima,a da je sirova i a da nisu zacini u pitanju?

Na jednoj ayurvedskoj stranici sam pronasao interesantan tekst u vezi zelenih sokova i kuhane hrane:
„Napominjem, iako su zeleni sokovi beskrajno zdravi – nisu za svakoga! Osobe s dominantno Vata došom, odnosno Vata neravnotežom u tijelu, svoje stanje s zelenim sokovima mogu još samo pogoršati – pogotovo ako prehranu počnu temeljiti isključivo na njima. Dok će Pitta osobama odgovarati sjajno! Vata doši ne pogoduje sirova hladna hrana, za njih je puno bolje jesti toplo, kuhano."
Zasto ajurveda ,tako drevna nauka govori kako kuhana hrana moze biti bolja za covjeka od sirove?
„ Zeleni sokovi su dobri ukoliko svjesno odabiremo namirnice i čajeve potrebne upravo našem organizmu. Ako samo ubacujemo sve što imamo i što smo čuli da je zdravo, možemo lako napraviti miš maš u organizmu – više štete nego koristi.“
Zasto dr.Todor Jovanovic kaze da spinat ne treba jesti,da on izvlaci kalcijum iz organizma,da ta hrana nije za za svakoga,te da mnoga djeca na pocetku kad im roditelji daju zelje i sl,djeca to instiktivno odbijaju(kao i kuhano)? Malahov navodi u knjizi da oksalna kiselina stvara nepovoljne uslove .” Neke kiseline (inozitfosforna, oksalna) formiraju sa
kalcijumom čvrsta nerastvorljiva jedinjenja, koja organizam
ne prihvata..Kalcijum se ne asimiluje iz zelja i spanaća"Dr.Velkov govori kako se taj kalcij najbolje apsorbuje?N.Walker u knjizi kaze da je oksalna kiselina o svjezoj blitvi,spanacu itd,jedna od najkorisnijih substanci za probavni trakt i cjelokupni organizam.U kuhanom obliku oksalna kiselina se pretvara u neorganski oblik i stvara kamenje u bubrezima.Viktorija kaze da je istina da zelenis sadrzi otrove,ali to ne znaci da ih treba iskljuciti.Sta je sad istina od svega ovoga?


Malahov kaze da sirovojedci moraju paziti u svojoj ishrani odnos izmedju natrijuma i kalijuma.ako se to ne postuje,zdravlje neprimjetno propada. Tako su jednoj zeni nakon takve ishrane vrlo brzo rasklimali zubi i narusilo zdravlje. Mene je strah da ne narusim ovaj odnos kalijuma i natrijuma .Nije mi jasno skroz koja hrana uspostavlja taj balans,a da je sirova. Malahov kaze da su to prekrupe(psenica,riza..)Sladjana Velkov u svom predavanju takodjer govori da ne jedemo samo voce jer se brzo ljudima rasklimaju zubi,jer kaze literatura je jedno,a praksa pokazuje nesto drugo.

"Drugo, uočeno je nešto veoma korisno za naš organizam treba jesti produkte, koji kao da nas skupljaju i šire. Prisetite se poglavlja Mikroelementi, dela o kalijumu i natrijumu. Kalijum se nalazi unutar ćelija, a natrijum u vanćelijskoj tečnosti - oba su alkalni elementi. Ali, pri uzimanju hrane bogate kalijumom (koju čini uglavnom voće i povrće), pojačavaju se unutarćelijski procesi i iz organizma se izbacuje tečnost. Na nivou ćelije to se odražava skupljanjem ćelijskih membrane, što pogoršava njihove funkcije. Kod hrane bogate natrij umom (koju uglavnom čine prekrupe, šargarepa, koren maslačka), zadržava se voda u organizmu. Na ćelijskom nivou dolazi do bubrenja membrane, što pogoršava funkcionisanje ćelija. Pomak ne samo u jednu stranu nego i u drugu stranu prigušuje životne procese i zato je nepoželjan. Potrebna je zlatna sredina, a pokazalo se da norme makrobiotičara odgovaraju tom uslovu. Ako se taj uslov ne poštuje organizam se neprimetno uništava, a naročito stradaju zubi. Tako se, kod neupućenih sirovojeda (ljudi koji jedu sirovu hranu) zubi veoma brzo rasklimaju
Kalijum, koji se nalazi u hrani, podstiče izbacivanje vode iz organizma, i obrnuto natrijum je zadržava. Voće i povrće spadaju, uglavnom, u kalijevu hranu, a prekrupe u
natrijumovu. Zato je potrebna ravnoteža pri upotrebi navedenih produkata. Učenje makrobiotičara upravo i uspostavlja takvu ravnotežu upotrebom oko polovine povrća i
voća, a ostalo u obliku prekrupa."
U knjizi Gintera on navodi da je sirovo mlijeko krave ne nanosi nikakve stete organizmu te da ga snadbijeva kalcijumom, da je ono mnogo alkalno i da se pijenjem tog mlijeka neutraliziraju stetne kiseline u organizmu.On navodi primjere djece koja su hranjena sirovim kravljim mlijekom,da se im ocuvani svi zubi bez ikakvog karijesa,dok djeca hranjena kr.pasterizovanim mlij.su se razbolila.Takodjer,on kaze da je svojoj kcerki od malena davao sirovo kravlje mlijeko,i da nikada nije bila bolesna.Malahov u knjizi urinoterapija kaze:
Tek pomuzeno mleko je idealna hrana (u maloj količini), koja se u celini probavlja vlastitim fermentima. Uz to neobrano, najsvežije mleko zraci posebnom energijom, koja se sadrži u njemu, pomaže obnavljanje strukture, a samim tim, i funkciju gušterače.
Ajurveda, najstarija nauka o zivotu takodjer preporucava kravlje mlijeko,i kaze da se ono treba piti u tamno doba dana,navecer 1 h pred spavanje, ,ili ujutro prije 7h,inace moze nanijeti stete organizmu. Ajurveda kaze da kravlje mlijeko djeluje i hrani suptilna tijela covjeka, mozak... i da je to savrsena hrana. Najvise me iznenadilo da ajurveda preporucuje prokuvano mlijeko.Ovo mi nikako nije jasno.Onda sva prica oko Luja pastera i pasterizacije mlijeka pada u vodu kad je u pitanju ajurveda?Je li prokuvavanje isto sto i pasterizacija? .
Ajurveda preporucuje maslac gi koji uravnotezuje sve tri dose,te da poboljsava pamcenje,inteligenciju,da cisti krvne sudove od naslaga,za razliku od obicnog.Kaze da staro maslo moze cak da probudi iz kome.Sta vi mislite o tome?jesu li ovo dezinformacije i lazi ili ima istine u ovome?Zasto je onda takva nauka o covjeku stara najmanje 5 000 god imala skroz pogresna znanja o nekim stvarima npr.o pijenju mlijeka i opcenito zivotinjskim produktima?

Zasto po Ajurvedi u tamas (hranu nize kvalitete) spada luk ,i česnjak,kad svi znamo koliko se prica o cesnjaku kao nevjerovatnom prirodnom antibiotiku itd..?
Zatim Malahov navodi kako hljeb od psenice sadrzi lijepak koji se lijepi za resice u crijevu koje onda odumiru i nisu sposobne za upijenje i apsorbovanje hranjivih materija iz hrane,a onda navodi kako mu je glavno jelo hljeb od proklijalog zrna psenice.Da li to znaci da proklijalo zrno psenice nije stetno.U knjizi zivot bez parazita kaze da proklijalo zrno ne sadrzi skrob.Da li je taj skrob zapravo gluten?Malahov preporucuje da se u ishranu uvede proklijalo zrno cije pozitivno djelovanje se vidi nakon dvije-tri sedmice. Mene ovo mnogo interesuje jer sam prelaskom na sirovo gotovo skroz izgubio seksualni nagon,to me zabrinjava(nema erakcije,i nema seksualnih misli,sreca da nemam djevojku :D)tako da bih trebao da ukljucim neka proklijala zrna u ishranu.(Usput mislim da bi sirova hrana bila odlican lijek za pedofile :D)O psenici Malahov u jednom djelu pise da je stetna zbog lijepka,a onda kasnije da je vrlo korisna.Nisam pametan sta da mislim.Jeste li vi imali seksualnih problema prelaskom na sirovo,i sta bi ste mi preporucili po tom pitanju?
Ovim tekstom ne zelim da napadam sirovu hranu,vec samo sugerisem sta sam do sad zapazio u knjigama koje sam procitao.Ja sam trenutno 3 mjeseca na sirovom .Moje do sad formirano misljenje po pitanju sirove hrane je to da sirova hrana moze da lijeci i izlijeci veliki spektar bolesti,te da prociscava organizam od parazita i dovodi na normalu kiselo alkalnu ravnotezu,medjutim forsirajuci i produzavajuci sa sirovom hranom prebacujemo organizam na jinsku stranu,sto opet nije dobro,sto dovodi do zagusenja nekih drugih funkcija organizma.Pitanje koje sam sebi postavljam je to moze li sirova hrana zaista da budestil zivota, istina prema kojoj svi treba da tezimo i da to forsiramo do kraja zivota.Zasto jogini ne potenciraju 100%sirovu hranu,nego se svi hrane u zavisnosti od mjesta gdje zive.Zasto je ukuhani urin do 1/4 deset puta jaci po pitanju lijecenja i ciscenja od obicnog.Zasto civilizacije na Tibetu itd.. koje Malahov opisuje,koji jako dugo zive bez bolesti,bez ijednog pokvarenog zuba,se hrane maslacem od mlijeka jaka,jecmene lepinje ,pirinac,Tibetabski masni caj,nisu skroz na sirovom ?Zasto ljudi u Malahovoj knjizi koji su cijelog zivota jeli mlijecne proizvode(kozije mlijeko,ovciji sir)su dozivljavali duboku starost.(npr 100, 120 godina)Zato sto su instiktivno odabrali produkte koji stimuliraju slabiju dosu.
Molim vas ljubitelje zdravlja i sirove hrane,ako znate da mi odgovorite na ova pitanja!

veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: LIJECENJE AUTIZMA URINOTERAPIJOM I KORIJANDEROM
PostPostano: sub mar 22, 2014 6:01 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned mar 16, 2014 12:19 pm
Postovi: 10
Pozdrav Boki!

"Znaci, petrolej bez secera i samo onaj koji je pravljen na ispod 200'C!"

ja sam petrolej pio bez secera.Neki koriste i sa secerom,jer se smatra da secer tako privlaci candidu,a onda je "otrov"petrolej ubija.Sve zavisi od covjeka kako se odluci,i sta je u pitanju.
Ja iskreno da imam rak i da hocu da se lijecim petrolejom primjenjivao bih kombinaciju 2 vrste petroleja,jedan sa destilaciskim rasponom od 100 140 c (npr ovaj njemacki sto sam ga ja koristio siedegrenzbenzin) i drugi (tj ovaj standardni za osvjetlenje kojem je raspon preko 200 c,)koji cisti crijeva.Ovaj za osvjetlenje se kod nas moze naci u limenoj boci 1L kosta oko 8,5 KM)Proizvodi ga cromos svjetlost -Hrvatska. )To cak preporucuje i Walter Last.
Jos nesto interesantno sto sam zapazio svako ko je pio petrolej malo vecu dozu-npr.supenu kasiku ili trecinu rakijske casice-izlijecili su se.
ZNACI,MORA SE UZETI DOVOLJNA KOLICINA PETROLEJA DA PRODRE U KRVOTOK.O tome takodjer pise Walter Last.

Korijander u prahu ili zrnu NE izbacuje teske metale iz tijela?"

ja sam negdje procitao da samo zeleno lisce korijandera je kelat,tj.izbacuje zivu i ostale teske metale iz organizma,a da zrno nema efekta po tom pitanju"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: LIJECENJE AUTIZMA URINOTERAPIJOM I KORIJANDEROM
PostPostano: ned mar 23, 2014 6:16 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 18, 2008 1:03 pm
Postovi: 269
Walter Last preporucuje piti svaki dan petrolej destiliran ispod 200'C za lijecenje, a petrolej destiliran iznad 200'C za ciscenje crijeva?
Taj drugi izaziva proljev ili cisti nekako drugacije?
Koje doze bi ti koristio, 2 supene na dan, po jednu od svakog petroleja?
Npr jednu supenu ujutro i drugu supenu navecer?

> "Jos nesto interesantno sto sam zapazio svako ko je pio petrolej malo vecu dozu-npr.supenu kasiku ili trecinu rakijske casice-izlijecili su se."

Da li je bolje piti jednu supenu na dan (u komadu) ili istu kolicinu na dan, ali raspodjeliti na manje kolicine tokom dana?

> "prvo sam pio petrolej zute boje iz makedonije koji mi je dala jedna zena iz Sarajeva.pio sam ga oko 30 dana.taj petrolej nije dao nikakvog efekta."

Napisao si da si pio petrolej 50 dana.
Znaci, petrolej iz njemacke te izlijecio u 20 dana, sa jednom supenom ujutro i jednom cajnom navecer?

Koliko dugo se tako smije piti petrolej?
Treba praviti pauze ili se moze koristiti 50-tak dana, 2 mjeseca bez prestanka?
Kako si se osjecao kad si toliko pio?

BTW, kakva ti je bila stolica od petroleja iz njemacke?
Proljev, meka, tvrda?

Da li u petroleju ima teskih metala?

Ja ne mogu vidjeti ovu sliku, otvori neki brojac i to je to.
http://imageshack.us/g/14/petrolejiterpentin1.jpg/
Mozes prebaciti na neki drugi image server?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: LIJECENJE AUTIZMA URINOTERAPIJOM I KORIJANDEROM
PostPostano: ned mar 23, 2014 2:52 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned mar 16, 2014 12:19 pm
Postovi: 10
Petrolej iznad 200 c bolje cisti crijeva,ali se tesko ili nikako ne absorbuje u krv.Tako pise Walter Last.S druge strane ljudi su vijekovima pili petrolej kojem uopste nisu znali temperaturu destilacije,i lijecili su se njime.To lijecenje potice sa ovih Balkanskih prostora.Malahov uopste ne spominje tepmeraturu destilacije.Do nekih zakljucaka moramo i sami doci!Kako sam ja zapazio,obicni petrolej bolje cisti crijeva,i uopste nisam bio osamucen kada ga popijem.
Ko ima rak ili metastatski karcinom,prvo neka provjeri ima li candidu u zdrijelu,crijevima,itd.Ona takodjer moze biti duboko skrivena u organizmu.Ako se ispostavi da ima candidu,za tog je petrolej ili terpentin,fantasticno rijesenje,znaci moze ga izlijeciti,jer petrolej ubija parazite i gljivice(to je moje misljenje)

Ja bih koristio supenu ili cajnu kasiku ovog siedegrenzbenzin ujutro(znaci za ciscenje krvi),i petroleja za osvjetljenje(chromos iz Hrvatske )za ciscenje crijeva)supenu navecer,kroz 2-3 sedmice,na prazan zeludac pa onda mozda neka pauza od 7 dana,pa opet.Ali prvo par dana cajnu kasikicu da se organizam malo navikne.To je moje misljenje.Svako treba sam da odluci kako i koliko,da dobro prouci bilo koje lijecenje,i da sam donese neke zakljucke.
Pio sam taj zuti petrolej oko 30 dana,kad sam uradio nalaze,sve isto,nije bilo poboljsanja.helicobacter pozitivna,TSH povisen,candida pozitivna.Onda sam nakon toga pio ovaj njemacki petrolej oko 50 dana bez prestanka,Ujutro supenu,a navecer cajnu.Teze mi je bilo popiti supenu kasiku ovog njemackog,tako da sam ujutro pio 3 cajne zaredom,znaci jednu iza druge.Stolica mi je bila normalna,redovna, lahka,masivna :D 3-4 puta dnevno,nekad je bila u obliku blagog proljeva,sto je normalno i sto ukazuje na ciscenje crijeva.Za vrijeme pijenja,znao sam se osjecati nekad umoran,pomalo iscrpljen.Moram reci da sam imao velikih problema sa snom.Jednom nisam zaspao 10 dana,ali ni jedne sekunde.To je vjerovatno bila posljedica stitne.Walter Last mi je rekao da su problemi oko stitne najcesce povezani sa candidom i teskim metalima akumuliranih u njoj.Nakon upotrebe petroleja san se u par dana stabilizovao.Takodjer sam primjetio nakon kure petroleja,da me misici nogu ne bole,da su mi misli bistrije,da se budim odmoran.Nije bilo loseg zadah i usta,koji je posljedica zeludcanih problema.Candida nestala,helicobacter nestala,asto se spustio na 200,Reuma faktor negativan,TSH vratio se na normalu.

Eto nadam se da ce ovo moje iskustvo podstaci mnoge da malo bolje prouce lijecenje petrolejom,i da spoznaju u kakvom svjetu lazi i prevara zive.Sve najbolje vam zelim.Pozdrav


Cijeli clanak o petroleju i terpentinu mozete procitati na stranici Waltera Lasta ,na kojoj mozete naci adekvatne petroleje za lijecenje(kojima je on prekontrolisao hemiski sastav) i gdje ih sve kupiti!

http://www.health-science-spirit.com/kero.htm

za one koji ne znaju bas najbolje engleski evo clanak iz Nexusa 2012 na nasem jeziku

Attachment:
petrolejiterpentin1.jpg
petrolejiterpentin1.jpg [ 143.55 KiB | Pogledano 10307 put/a. ]

Attachment:
petrolejiterpentin2.jpg
petrolejiterpentin2.jpg [ 157.33 KiB | Pogledano 10307 put/a. ]

Attachment:
petrolejiterpentin3.jpg
petrolejiterpentin3.jpg [ 183.22 KiB | Pogledano 10307 put/a. ]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: LIJECENJE AUTIZMA URINOTERAPIJOM I KORIJANDEROM
PostPostano: ned mar 23, 2014 2:55 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned mar 16, 2014 12:19 pm
Postovi: 10
Attachment:
petrolejiterpentin4.jpg
petrolejiterpentin4.jpg [ 180.33 KiB | Pogledano 10307 put/a. ]

Attachment:
petrolejiterpentin5.jpg
petrolejiterpentin5.jpg [ 184.22 KiB | Pogledano 10307 put/a. ]

Attachment:
petrolejiterpentin6.jpg
petrolejiterpentin6.jpg [ 155.77 KiB | Pogledano 10307 put/a. ]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: LIJECENJE AUTIZMA URINOTERAPIJOM I KORIJANDEROM
PostPostano: sri apr 02, 2014 4:22 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 18, 2008 1:03 pm
Postovi: 269
panter76, poslao sam ti privatnu poruku


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: LIJECENJE AUTIZMA URINOTERAPIJOM I KORIJANDEROM
PostPostano: pon aug 13, 2018 9:15 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon aug 13, 2018 9:05 am
Postovi: 1
Imam problem sa kandidom u crijevima. Molim autora ovog teksta da mi se javi na mejl kako bi me uputio šta da radim. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Liječenje autizma urinoterapijom i korijanderom
PostPostano: ned feb 21, 2021 8:55 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri feb 29, 2012 5:07 pm
Postovi: 14
Da li je Panter jos aktivan, narucio sam Petrolej i to bas od ovog Kremera i bas koji si ti pio....hteo bi da popricamo....otkriven mi je na mozgu tumor benigni i zelim da pokusam da ga izlecim petrolejem, gladovanjem, cedjenim sokovima, urinoteraijom,,,nista ne odbijam,

molio bih za savet sta i kako, tj sta pre i prvo uraditi, predpostavljam ciscenje jetre, bubrega, debelog creva pa tek terapija zar ne? I Kako cistiti jetry, kako cistiti bubrege?

Hvala na pomoci

ps. Candidu nemam


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Liječenje autizma urinoterapijom i korijanderom
PostPostano: pet feb 26, 2021 11:16 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
https://www.mycancerstory.rocks/single- ... erspective

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 4 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz