Sada je: uto apr 23, 2024 2:24 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 85 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Holokaust - sto se tocno desilo?
PostPostano: pon apr 27, 2009 12:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
odmah u pocetku da kazem (i siguran sam da welika wecina clanowa owog foruma tako razmislja) da svaku (dez)informaciju treba dobro ponjusiti, osjetiti, opipati sa swih strana i onda razmisliti sta je ustwari najblize istini. samo zato sto nam je nesto predstawljeno kao „istina“ i kao takwo propagirano bez da ikad (ma zamisli!) dodje u pitanje, ne znaci da je to bas tako... 8)

„uhwatio“ sam se owe teme jer, prwo, widim da nema topica o owome, a drugo, jer wec duze wremena "naljecem" na to da je u "holokaustu" poginulo mnogo manje ljudi (zidowa) nego sto danas pise u udzbenicima. jednostawno nisam mogao ignorirati te informacije i odlucio sam ih usporediti sa onima od strane "stwarne istine". ne kazem da se zlocin nije desio, ali citam da je taj broj prenapuhan. zasto i kome u korist?

dakle u potrazi sam za istinom i samo istinom, kakwa god da ona bila. ne interesira me gdje ce me ona dowesti i sto ce zbog toga ljudi misliti o meni (antisemit?). prisjetio sam se kako je icke u dosta nawrata goworio kad se priblizite nekoj stwarnoj cinjenici/istini koja je skriwana/prekriwana sa drugim "istinama", odmah was proglase antisemitom. no ako ja uwidjam da neke stwari nisu u redu (palestina, gaza,...) zasto da ne goworim(o) o tome? samo po cijenu toga sto bih mogao biti zigosan kao antisemit?! da, nisam antisemit, nisam ustasa, nisam cetnik, lijewi, desni, nikoga ne mrzim. cak stowise, ziwim u hrwatskoj, ali se osjecam hrwatom onoliko koliko mi pise na pasosu - dakle nikako. tek toliko da mogu kod rodjaka swratiti u sarajewo, jer sam eto primoran da se koristim (nametnutim) sustawom. obican sam cowjek koji ne woli etiketiranje jer smatra da je to i uzrok (podjela) nasih primitiwnih problema... :mrgreen:

ja sa takwim stajalistem idem ka owoj temi. no da ne dosadjujem sa owim, ewo jedan od citata:

„Svetski almanah (The World Almanac) za 1947 godinu, navodi podatke Americkog Jevrejskog Komiteta koji pokazuju da je svetska jevrejska populacija 1939. bila 15.688.259 . Njujork Tajms od 22. Februara 1948 je objavio podatak da se broj Jevreja u svetu krece izme|u cifre od 15.600.000 i 18.700.000, ne racunaju i Jevreje u Palestini kojih ima od oko 600.000 pa do 700.000. Kako se Jevrejska populacija mogla tako brzo povecati posle gubitka od 6 miliona u Drugom svetskom ratu? Volter Sening (Walter Sanning), autor knjige „Rastvaranje evropskog Jevrejstva“, rekao je da ne manje od 2.200.000 Jevreja je emigrilalo negde izvan Evrope ostavljajuci za sobom 2.847.000 Jevreja da zive pod okriljem nemavke okupacije u Junu 1941. Posle rata 3.375.000 Jevreja se, po dokumentima crvenog krsta, prijavilo za dobijanje odstete zbog holokausta. Ova cifra ukljucuje i mnoge emigrante. Prema tome, pravi broj umrlih u logoru od svih posledica je izme|u 150.000 i 300.000.“

i jos jedan:
„Otvoreno kažem da je antisemitizam zapadnjački fenomen i isključivo pripada zapadnim zemljama. U islamskim zemljama nikada nije postojao takav fenomen kao što je antisemitizam. Cionistički režim je svestan da se, ako se opštepoznata slika holokausta dovede u pitanje, u pitanje dovodi i suština cionističkog režima.“, kaze Manucher Motaki.

ima jos puuuno, no ne zelim was gnjawiti sa tim sadrzajima, ali eto da se ukljucite i kazete sto mislite? da se mene pita, (uzimajuci u obzir swe dostupne (dez)informacije) osjecam da nesto jako smrdi u toj „istini“ koju nam uwaljuju pod istinom... :mrgreen:

p.s. swe se bojim da bih mogao zawrsiti na ADL – Anti-Defamation League :wink: :blob:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Zadnja izmjena: bad.ass; pon apr 27, 2009 7:06 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 27, 2009 4:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Ne boj se, samo napred, ima nas još:


http://www.jewwatch.com/jew-holocaust-l ... chive.html

http://www.gnosticliberationfront.com/d ... o_myth.htm

http://www.jewwatch.com/index.htm

Bilo bi dobro da neko ovo prevede.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 27, 2009 4:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
U potpunosti te razumijem; evo i ja sam u temi s bliskom tematikom napisao ovo;
Citat:
Ne želim ići dalje u analizi jer je to u današnje vrijeme put da se nekog ziher proglasi antisemitom... jer nekad je simplificirana definicija za antisemita bila osoba koja ne voli židove a danas je antisemit onaj kojeg ne vole cionisti jer ukazuje na povijesne činjenice i istinu... (i to do te mjere da je sada u 21st. u kontekstu teksta potrebno navesti Disclaimer: odlučno osuđujem zločine nacista protiv židova)


No da bi ušli u analizu što se desilo; prvo je potrebno navesti što nam to ogovore da se desilo;
Evo prema wikipediji; "holokaust" je naziv za genocid nad Židovima (te, u širem značenju, i sustavno istrebljivanje drugih grupa), koje je za vrijeme Drugog svjetskog rata provedeno u Europi na teritoriju pod kontrolom nacističke Njemačke i njenih saveznika.
Ukatko "najstrašniji zločin u povijesti čovječanstva"; Nikad više (osim u Gazi)

Taj "holokaust" nije ni prvi ni zadnji ali je najspominjaniji;
Ne spominje se tako revnosno recimo istrijebljenje mezoamerikanaca (od 60 miljuna na 2) od 1519 i Corteza pa na dalje..., Ukrajinski holokaust pod Staljinom, Armenski pod Turcima, Španjolski nad Maurima (famozna rekonkvista), Crveni Kmeri, Ruanda...uopće se u istom kontekstu ne spominju masovno i sustavno istrebljenje bilo kojih drugih grupacija ljudi (a nije da nije bilo)...

Taj progon Židova isto tako nije prvi ali se nekako zaboravlja spomenuti prijašnje (osim generalizirajući) kao i razloga progona tj. pogroma

Govore nam o zločinačkoj naravi rasnih zakona u nacista ali ti i takvi segregacijski zakoni postojali su u SAD do 1960 ili u Južnoj Africi do 1990-tih... nema bitne razlike između govora Hitlera, Pieter Botha ili bilo kojeg pripadnika KuKluxKlan-a dan danas (jednako kake)

Navode imperijalističku i ekspanzionističku prirodu trečeg Raicha a pri tome zaboravljaju recimo da su i dan danas npr. Kanada i Australija Engleski dominion i u biti pod vlasti Engleske kraljice....da su SAD recimo anektirale kraljevinu Hawaii i sl.

Isto tako uvjerava nas se da su svi Židovi bili na isti način tretirani od nacista no pri tome se recimo zaboravlja i prešućuje ono što je kontradiktorno tome, recimo izvjesni Erhard Milch;
http://en.wikipedia.org/wiki/Erhard_Milch
koji je ni više ni manje za vrijeme WW2 obnašao visoku funkciju Generalfeldmarschall-a, a za koju mu nije smetalo što je židov !?
A bilo ih je još takvih, po nekim podacima oko 100,000 vojnika židovskog porijekla ???
Što više isti Generalfeldmarschall Milch je uredno suđen i osuđen na Nuremberškom suđenju ali se uvijek nekako zaboravi spomenuti njegovo ime kao i da je bio židov!

Daje nam se informacija da su konc-logori originalna nacistička izmišljotina a uredno se zaboravlja spomenuti da su isti zapravo Engleska izmišljotina još od vremena Burskih ratova tj. Kitchenera i njegovog blockhauza
http://angloboer.com/crimes.htm

Govori nam se o svireposti i okruntosti nacista i pritom se recimo zaboravlja na Tatare, Hune, Mongole ili npr. Osmanlijske "običaje"; danak u krvi, čerečenje... Onaj ko pročita Bibilju može zapaziti historijske zapise o recimo genocidu u Jerihonu i sličnim okrutnostima....

Kad se sve razloži ne može se ne primjetiti da je nacistička diktatura zapravo koristila "uobičajene" zločinačke i genocidne metode, svireposti i okrutnosti toga i prijašnjih vremena... jednako kako je okrutno i svirepo bilo baciti atomsku bombu na civile u Hiroshimi i Nagasakiju, zaliti šume u Vijetnamu s "Agent orange", da ne spominjem nastavke kaubojskih ratova...

Ni žogosanje ljudi poput stoke nije nacistička novost jer je tetoviranje i označavanje robova bila uobičajena praksa u robovlasničkim državama.

Jedno od zločinačkih "novotarija" što se definitivno može pripisati nacistima bi bilo "industrijsko" ubijanje ljudi u koncentracijskim logorima što je na žalost i sramotu ljudskog roda i društva doista bilo i prakticirano... no pitanje je u kolikoj mjeri jer dosta ljudi je umrlo tijekom robovskog rada, od neuhranjenosti i bolesti.. evo poznata Ana Frank od tuberkuloze... dosta tijekom transporta...za što su sve naravno krivi nacisti i o tome nema diskusije.

No postavlja se pitanje zašto se pokušava prikazati da su svi umrli u "pećima" i na isti način?

Ali pitanje svih pitanja je ovo:
U zapadnim demokracijama možete negirati postojanje Boga, možete osporavati i propitkivati sve i svašta, možete se izrugivati tuđim vjerskim osjećajima (slike Muhameda) pravdajuči se slobodom govora ali ako razmišljate o ili dovedete u pitanje 6 miljuna mrtvih židova i način na koji su ubijeni idete na 3 godine u zatvor žigosani kao revizionista i antisemita!

Zašto je čak i akademska rasprava o holokaustu kazneno djelo? Što se pokušava spriječiti? Sa čega se pokušava skrenuti pažnja?

Da li je stvarno bitno dali je počinjen zločin nad 6 milijuna ili 5,99 milijuna s obzirom da je zločin stvarno počnjen (jer je svaka pojedinačna žrtva bitna i ima pravao na potpuni pijetet) ili je bitan motiv tj. razlog zbog kojih je strašni zločin počinjen !?
Dakle ne što se desilo u holokaustu, nego zašto se desio!

Koji je stvarni razlog iza tog zločina kao i svih drugih pogroma židova tijekom stoljeća i koji je razlog u namjeri sprečavanja diskusije?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 27, 2009 5:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
metuzalem je napisao/la:
Ali pitanje svih pitanja je ovo:
U zapadnim demokracijama možete negirati postojanje Boga, možete osporavati i propitkivati sve i svašta, možete se izrugivati tuđim vjerskim osjećajima (slike Muhameda) pravdajuči se slobodom govora ali ako razmišljate o ili dovedete u pitanje 6 miljuna mrtvih židova i način na koji su ubijeni idete na 3 godine u zatvor žigosani kao revizionista i antisemita!

Zašto je čak i akademska rasprava o holokaustu kazneno djelo? Što se pokušava spriječiti? Sa čega se pokušava skrenuti pažnja?


da widio sam kad si napisao to. sto se tice owog dolje pitanja rekao bih da kriju istinu. ocigledno im nije stalo da se sazna prawa istina (kakwa god ona da je). ustwari, nekako mi je najlogicnije posto nawale na swakoga tko dowede u pitanje holokaust, da ta "istina" smrdi, da je prenapuhana (necu reci da zlocina nije bilo), da lazu i samim time ponowno bih citirao owo:

"Cionistički režim je svestan da se, ako se opštepoznata slika holokausta dovede u pitanje, u pitanje dovodi i suština cionističkog režima.“
jos kad cowjek sazna da je osiwac izraela n. goldman rekao sljedece: "Bez Ausvica, Izraela ne bi ni bilo.", kockice se moraju poceti slagati bez obzira na swe...

inace ewo na nekom sajtu sam skinuo nesto sto je Edgar J. Still napisao. objektiwno razmisljanje (moram priznati) iako neke stwari ne zelim uzeti za istinu jer neznam prawu srz problema, ali sam primjetio da je pisao o nekim stwarima poput tebe u prethodnom postu:

Jedan član mejling liste me je nedavno obavestio da je moje ime dodato kratkom spisku “Američkih Ekstrema” na internet strani “Lige protiv Klevetanja” (ADL – Anti-Defamation League), zajedno sa osobama kao što su Ernst Zandel, Vilijam Piers, Dejvid Irving, Dr. Ed Filds, Vilis Karto i Bo Gric među ostalim, svi označeni pod “oni koji poriču Holokaust.” Ovim pojedincima iznad odma da kažem da mi je čast i da nisam zaslužio da budem ubrojan u vaše redove.

A ADL-u kažem… THHBBTTT! To je to! Dosta mi je ovoga! Ovaj “Holokaust” biznis je prekoračio sve mere. Kao pas koji ujeda decu po komšiluku, mora se likvidirat…za svagda.

Hoćete li “poricanje Holokausta,” vi odvratni jevrejski šovinisti? Daću vam poricanje Holokausta i neću ga strpat u akademsku odeću.

Znate, nikad nisam baš “shvatio” ovaj Holokaust biznis. Prvo, to je se dogodilo pre mnogo godina tako da nije bitno za današnji život. Drugo, nije se desilo meni.

Šta više, moja porodica ga nije prouzrokovala, i zašto bi ja onda brinuo o tom? Zapravo, nekoliko članova moje porodice su učestvovali u tom ratu kojeg su belosvetski Jevreji otvoreno proglasili protiv Nemačke 1933 god., nekoliko godina pre nego što je se Nemačka usudila da odgovori jevrejskim zahtevima koji su zvali na njeno uništenje.

Holokaust kao Vera

Od tada je Holokaust uzeo osobine državne vere u zapadnim nacijama. Prosto ga niko nemože dovest u pitanje na bilo koji način zbog pretnje zatvorom. Ne šalim se – zatvorom! “Sveti Holokaust,” da se tako izrazim. Izgleda pomalo čudno… baš one države koje su spasile Jevreje nanoseći poraz Nemačkoj su porobljene od strane tih istih Jevreja. Nemačka je naravno postala najporobljenija od svih.

Nedavno me je jedan jevrejski tolk-šou voditelj, Doni Dojč, ispitivao o ovoj temi na nacionalnoj televiziji. Zahtevo je da sazna da li ja mislim da je cifra od 6 miliona umrlih Jevreja u Holokaustu preuveličana. “Vidi,” rekoh mu, “i jedan bi bio previše, ali su brojke veoma naduvane. Uostalom, oni stalno menjaju natpis ispred Aušvica. Prvo je glasilo kako je 4 miliona Jevreje umrlo tamo, onda su ga tiho zamenuli sa natpisom koji je tvrdio da je tu nastradalo 2.6 miliona jevrejski žrtava. Danas na natpisu piše da je samo 1.5 miliona Jevreja umrlo u Aušvicu dok se ozbiljne diskusije vode o smanjenju te cifre na oko 700,000, ali ovo smanjenje nikako da objasni onih ukupnih 6 miliona.”

Dojč, i dalje insistirjaući da je cifra od 6 miliona Jevanđelje (“sveto,” nezaboravite), je izgledao kao da će puknit kada sam ja nastavio: “Znaš, 75 miliona ljudi, vojnih i civilni lica, je umrlo širom sveta tokom Drugog svetskog rata, a mi moramo da poštujemo samo onih 6 miliona.” Bio sam prekinut tek što sam hteo reći da većina od tih 6 miliona nije ni postojala i pored toga, da mislim kako bi Jevreji trebali da daju počast nama koji smo ih oslobodili a ne obrnuto. Takav je ishod svaki put kada sloboda govora udari u zid svetog Holokausta – mora mu se poklonit.

Sveti haps

Sada hapse akademike za blage reči slične onim mojim na nacionalnom tv-u. Jevreji su organizovali hapšenje Ernsta Zandela ovde u Americi pod izgovorom da mu je viza odavno istekla, te su ga deportovali u Kanadu gde je proveo dve godine u tamnici samo zato što je reko da je 6 miliona prevuličana cifra; sada je pred njim moguća kazna od pet godina u jevrejsko-kontrolisanoj Nemačkoj za isto krivično delo.

U ponavljanju Zandelove pantomimne deportacije, naučnik, istoričar i izdavač Dr. Germar Rudolf je uhapšen u Americi pod lažnom optužbom da mu viza nije u redu i deportovan u Nemačku od strane Jevreja. Sada ovakve događaje nazivam “biti Zandelovan.”

Dejvid Irving, jedan od najpoštovanijih istorijski autora/akademika u svetu, sada trune u evropskom zatvoru po naredbi Jevreja. I drugi – mnogi drugi. Svi se moraju suočit sa dugim zatvorskim kaznama samo zato što su rekli da je cifra od 6 miliona naduvana. Vidite, ja nebi mogo da smislim nešto ovako apsurdno. Zatvor…zbog istine! Nisu čak ni optuženi da lažu, a naravno da nelažu. Zatvoreni su pod nejasnom optužbom “poricanje Holokausta.” Šta se to ovde dešava?

Stanje se pogoršava

Sačekajte – biće gore.

Prošlog meseca su odvratne Ujedinjene Nacije usvojile rezoluciju koju je Izrael pripremio i u kojoj stoji da se 27 januar označi kao “Međunarodni Dan Sećanja na Žrtve Holokausta.” UN-ov dekret odbacuje “bilo kakvo poricanje Holokausta kao istorijskog događaja, bez obzira da li se poriče potpuno ili delimično.”

Bilo bi dobro da sad nađete definiciju “čutspe,” jevrejskog termina.

Ali sačekajte – biće još gore!

Verovatno nećete verovati šta ću vam sad reći. I sam nemogu da verujem. Prošle sedmice je američki Predstavnički Dom usvojio jevrejsko-sponozorisanu rezoluciju kojom se svaki januar u godini označava “Mesecom jevrejske istorije” širom Amerike. Sve što je preostalo jeste da Predsednik izda prikladno izvršno naređenje kako bi ova rezolucija postala zakon. Da li sam pomenuo da je Dom Predstavnika glasao jednoglasno? Jednoglasno. To znači da smo i ti i ja glasali za to pošto naši predstavnici glasaju za nas. Jednoglasno. Možete li verovat?

Sada idite potražite definiciju “hubris” (oholost), termin koji bi stvarno trebao biti jevrejski.

I mislili ste da vam je dosta “Meseca crnačke istorije” (februar)? Ništa još niste videli. Odma iza njega dolazi “Mesec jevrejske istorije.” Veoma prikladno. Šta? Ne kopčate šalu? Razmislite.

Ubijanje đavola

Eh sada, nisam ja nikakav istoričar. Nisam nikakav autoritet za Drugi svetski rat, niti ja tvrdim da sam akademik. Ali pošto su Jevreji pozatvarali sve one koji se uklapaju u ovaj opis (iznad) i koji su se usudili da govore o ovom tkzv. “Holokaustu,” onda je na nama da nastavimo gde su oni zaustavljeni. Šta bi trebali da uradimo? Trebali bi da izvučemo ovaj mit Holokausta na svetlost dana, i da na očevid celog sveta kolcem probijemo njegovo zlo srce, za svagda.

Pomenuo sam natpise u Aušvicu. To je dovoljan dokaz, eto tu se odma zna da je 6 miliona jedna laž. Laž – ne greška – jevrejska laž! Ali ima još puno toga.

O i naravno, ako su nacisti ubili sve te Jevreje, kako onda ima toliko onih koji su “preživeli Holokaust?” Samo pitam.

Holokaust tokom Prvog svetskog rata

Da li ste znali da su Jevreji smislili ovu laž od 6 miliona još tokom Prvog svetskog rata? Ne, nisam ni mislio da ste znali. Oni hoće da zaboravite o ovoj njihovoj tvrdnji koja jednostavno nije mogla da prijone. Valjda je narod onda bio čitaniji i obrazovaniji, inače bi laž prošla baš kao i danas u “kauč potejto” zemlji. “Šest miliona muškaraca i žena umire” u Ukrajini, tvrdio je Američki Hebrej (American Hebrew) periodični list 31 oktobra 1919 god., baš ista tvrdnja koju će Jevreji koristit i dvadeset godina kasnije.

Vidite, Jevreji su misleli da će osnovat Izrael odmah posle Prvog svetskog rata zbog obećanja u Balfurovoj deklaraciji po kojoj bi Jevreji dobili Palestinu ukoliko uvuku Ameriku u rat protiv Nemačke. Pošto jevrejsko proročanstvo iz Tore zahteva 6 miliona Holokaust žrtava među Jevrejima pre nego što se oni vrate u Obećanu zemlju, bili su primorani da izmisle Holokaust tad i tamo. Tora je pozivala na pročišćenje “izabranih“ duša kroz žrtvovanje 6 miliona u “rasplamsalim pećima,“ pošto nečistim dušama nije bilo dozvoljeno da se vrate u Obećanu zemlju. To je pravi izvor ovog “6 miliona“ mita, kao i mita o “pećima.“

Kako god, Britanija nije mogla da ispuni svoje obećanje koje je Lord Balfur dao Jevrejima pošto je Palestina još uvek bila u posedu Turske. Trebalo je još dvadeset godina i još jedan svetski rat da bi se Balfurovo obećanje ispunilo. Tiho su poslali laž od 6 miliona na odmor samo da bi je ponovo oživili pred početak Drugog svetskog rata. Ista tvrdnja od 6 miliona Jevreja koji umiru je ponovo predstavljena kao deo propagande da bi se Amerika još jedanput prisilila u rat i ako njeni interesi nisu bili u opasnosti.

Jevrejska oholost

Stvarno morate posedovat znanje i najmanjeg delića jevrejske oholosti kako bi mogli shvatit njihovo uverenje da će Boga zavarati i tako se vratit u “Obećanu zemlju“ ukoliko nauče svet da recitira njihovu laž od 6 miliona. Oh i još nešto, Jevreji zapravo tvrde da su njihovi najbolji rabini dovoljno sposobni da pobede Boga u raspravi. Oholost. Ovog **** uradite šta sam vam reko pre i sami se uverite. Zbog ovoga je cifra od 6 miliona sveta našoj novoj državnoj veri, Holokaustu. Ako postoji jevrejski Bog, u šta iskreno sumnjam jer su većina Jevreja ateisti, onda je on stvarno glup.

75 miliona ljudi je izginulo širom sveta tokom Drugog svetskog rata. 75 miliona. Ali mi trebamo da damo poštovanje za i da se setimo samo onih 6 miliona? Od 75 miliona!!! Samo 6 miliona... od kojih većina prvobitno nikad nije ni postojala!

Prosta logika

Čitava premisa jevrejskog Holokausta prkosi prostoj logici: Zašto bi Nemačka, koja se bori na dva fronta... a nafta je oskudna... sa manjkom u svim potrebnim namirnicama... prebacila milione Jevreja železnicom... na stotine i hiljade milja... ka logorima izgrađenim za njih... pa da ih hrani... da ih oblači... da ih tetovira kako bi ih sve imala na okupu...samo da bi ih UBILA?

Neshvatljivo je. Da su Nemci hteli da pobiju Jevreje, oni bi to uradili kao ruski Jevreji koji su pobili 20 do 80 miliona ruski Hrišćana ranije u veku... sa metkom u potiljak, gde su ih god našli.

Ili, kao što bi moj prijatelj Al reko: U svim evropskim zemljama pod nemačkom okupacijom je bilo 2.4 miliona Jevreja. Posle rata, 3.8 miliona Jevreja je predalo papire za obeštećenje radi Holokausta. Ostalih 6 miliona je tragično nestalo. Više Jevreja je primilo penzije nego što ih je bilo u okupiranoj Evropi zato što su se mnogi posle rata iz Rusije preselili na zapad i obmanom došli do penzija.

Čak i površna istraga dokazuje da Jevreji lažu. Na primer, Jevrejska Enciklopedija potvrđuje Al-ove cifre. Da nije tako, jevrejska cifra od 15 miliona u celom svetu pre sukoba bi pala na 9 miliona umesto zabeleženih 16 miliona širom sveta posle Drugog svetskog rata. Tako je – jevrejsko stanovništvo u svetu je se u stvari uvećalo tokom Drugog svetskog rata!

Zapravo, jevrejski Holokaust iz Drugog svetskog rata nije u stvari uzeo svoj oblik do kasnih 1950-ti. Zato se u memoarima mnogih vođa i generala iz Drugog svetskog rata, uključujući Ajzenhauera, Čerčila i De Gola, kao što je prof. Ričard Lin nedavno ukazao, “nemože naći nikakav pomen o nacističkim ’gasnim komorama,’ te ’genocida’ nad Jevrejima, ili o ’šest miliona’ jevrejski žrtava rata.“

Evidencija

“A gasne komore u Aušvicu?“ vi pitate. Prema Vilis Karto-vim kasnim i odličnim Spotlajt novinama, niko drugi nego Dr. Frančisek Piper koji je viši nadzornik i arhivar u Državnom Muzeju Aušvic je priznao na filmu da je “Krema 1,“ jedina navodna “ubilačka gasna komora“ koja je izložena svake godine za stotine hiljada posetilaca u Aušvicu, napravljena tek posle rata od strane Sovjetskog Saveza.

U 1948, tri godine posle završetka rata, zvanična “Saveznička Komisija za Istragu“ je zaključila da niko nije umro od otrovnih gasova u bilo kojem od nemački koncentracioni logora, zaključak do kojeg je takođe došao i stručnjak savremene inžinjerijske forenzike Fred Lojhter posle dugog pregleda okoline i zgrada. Lojhter je izgubio svoje privatno preduzeće, posao i ugled samo zato što je rekao istinu o inžinjerijskim i hemijskim testovima... mnogi od ovih su bili ponovljeni pod istragom Dr. Germar Rudolf-a koji je potvrdio Lojhterove rezultate. To je taj veliki kriminalni prestup zbog kojeg Dr. Rudolf sada leži u nemačkom zatvoru. I mit Holokausta još uvek istrajava!

“Ali priznanja krivice...“ vi galamite. Netačne. Sve i jedna. Svi oni nemački oficiri su mučeni od strane Jevreja pre Nirnberškog šou suđenja, većini su zgnječili jaja tokom ove procedure, što je razlog zbog kojeg su oni potpisali sve one ispovesti. Šta više, oni su stavili potpise na uviđaje koji su većinom bili pisani engleskim jezikom, jezikom kojeg većina njih nije mogla ni čitat ni govorit. Znate li o mučenju koje Jevreji danas primene na Palestincima kada ih uhvate? To je ništa kada se uporedi sa onim šta su Jevreji (koji su učestvovali u posleratnoj istragi) radili nemačkim zarobljenicima u Nirnbergu. I kud dalje kada znamo da su svi tužioci i sudije u Nirnbergu bili Jevreji.

Nema ratnih avionskih fotografija koje su zabeležile kamare leševa ili rad krematorije. Razumni ljudi pitaju, “Ako je šest miliona umrlo, gde su onda tela?“ To pitanje, kao i proročanstvo iz Tore, je odakle priče o gasnim pećnicama potiču: “Otišli su kroz dim.“ Tela nisu nađena onda, niti je bilo ikakvog nabujalog dima koji je potico iz logora, niti su ikakvi ostatci nađeni osim manjeg broja zatvorenika umrlih od tifusa i drugih bolesti tokom zarobljeništva, u bilo kojem od upotrebljivanih logora.

Podaci Međunardnog Crvenog Krsta jasno pokazuju da je manje od 300,000 Jevreja umrlo tokom Drugog svetskog rata u (svim) nemačkim koncentracionim logorima. Kao rasa, Jevreji su doprineli dosta manje ratnom poduhvatu nego i jedan drugi narod koji je učestvovo, i zbog toga je se njihovo svetsko stanonvništvo uvećalo tokom rata, za razliku od većine ostalih zaraćenih strana.

Apsurdne tvrdnje da su od Jevreja pravili sapune i šešire za lampe su potpuno potučene još davno, a Jevreji bi hteli da vi to zaboravite sada kada su od njihove 6-milionske prevare napravili veru. Ipak, potpuni nedostatak dokaza o jevrejskim sapunima i šesirima za lampe bi oslabio njihovu novu veru, zar nebi?

Pravi Holokausti

U međuvremenu ima i pravih holokausta koji su se u stvari dogodili tokom prošlog veka, ali nisu zapamćeni. Šta više, Jevreji prave tužbe kako bi zataškali njihov pomen i/ili tačan opis u državnim školama i u sadašnjim medijima.

Neosporeni genocid nad 1.5 miliona Jermena u rukama njihovih turskih ugnjetača 1915 god. naročito izaziva bes jer je Turska u to vreme bila pod kontrolom Donmeh Muslimana. Eh sada, možda ovo neznate, ali Donmeh Muslimani su jedna sekta u celini sastavljena od Jevreja koji su “prešli“ na Islam, ali su u stvari tajno nastavili da praktikuju Judaizam i odbili da se mešaju sa pravim Turcima. Ovo je bio Holokaust iz prošlog veka i prouzrokovali su ga Jevreji. Moja deca su jednom četvrtinom Jermeni (moja žena je polu Jermenka, polu Nemica...ako se ovo ubraja i zašto, a ja sam polu Škot i polu Irac). Da li bi se mogli ubrojat u one koji su preživeli Holokaust?

U posle-revolucionarnom, jevrejsko-konrolisanom Sovjetskom Savezu sistematski je ubijeno između 20 i 80 miliona Belih Hrišćana od 1917 do 1953. Ovo je bio drugi Holokaust dvadesetog veka, počinjen od strane Jevreja kao predpremijera onog čega spremaju američkim Hrišćanima u ovom veku. Šta? Niste valjda misleli da će se de-Hrišćanizacija američkih škola, vlade i Božića zaustavit ovde, da li ste?

Treći Holokaust dvadesetog veka je se dogodio kada su saveznici zapaljivim bombama gađali Drezden u Nemačkoj tokom Drugog svetskog rata, prosto da bi videli da li se može napravit vatrena oluja koja bi se potom sama stišala. Uspeli su... a u vrtlogu koji je sledio ubijeno je i do 500,000 ljudi, većinom civila, i uništen je jedan od najlepših gradova onog vremena. Pošto je rat bio sproveden po nalogu i u korist Jevreja, krv Drezdena je na jevrejskim glavama (da pozajmim frazu iz Jevanđelja, “Krv njegova na nas,“ rekoše Jevreji koji pripremiše razapnuće Isusa Hrista).

Četvrti Holokaust, naravno, je američko ravnanje Nagasakija i Hirošime nuklearnim bombama. Da bi se objasnila jevrejska veza, potrebno je kratko objašnjenje. Amerika je presekla naftne isporuke Japanu, prisiljavajući Japan da napadne Perl Harbor. Frenklin Ruzvelt je unapred znao o Perl Harboru, ali je dozvolio da se to dogodi kako bi Amerikanci konačno bili dovoljno šokirani da bi dozvolili njegovu objavu rata Japanu, koji je do tada bio upleten u dugotrajni rat manjih razmera samo sa Kinom. Japan bi sigurno izgubio Kinu bez nafte, i tako je bio prisiljen da se istrese nad Amerikom. Zbog Japanovog pakta za obostranu odbranu sa Nemačkom, američki Jevreji su imali opravdanje da takođe objave rat Nemačkoj, njihov glavni cilj da se Amerika umeša u Japanov rat koji je do tada bio ograničen u Aziji. Prema tome, nuklearni Holokaust koji je odrešen nad Japanom se takođe može stavit pred noge međunarodnih Jevreja.

Istina je pokazala smešno sporni jevrejski Holokaust kao laž. Toliko malo Jevreja je umrlo tokom Drugog svetskog rata, i ti Jevreji su većinom umrli od prirodnih uzroka, da se termin Holokaust nebi ni trebo upotrebljavat kao oznaka za ono što se njima dogodilo. Zaista, četiri događaja dvadesetog veka koji u stvari zaslužuju termin Holokaust su svi bili prouzrokovani od strane Jevreja, za poboljšanje sopstvenih interesa!

Zašto?

Kada se jevrejski Holokaust može lako opovrgnuti, zašto ga se Jevreji drže tako vatreno? Postoje mnogi razlozi, uključujući i proročanstvo iz Tore naravno, koji se moraju uzeti u obzir. Uzgredno, kada već pričamo o proročanstvu, da li verujete u njega? Da li ste znali da jevrejskog stanovništva u Sjedinjenim Državama ima oko 6 miliona? Da li ste znali da jevrejskog stanovništva trenutno u Izraelu takođe ima 6 miliona? Da vidimo sada, ako se proročanstvo ispuni, šta mislite koje će nuklearka zbrisati pre?

Ali da se vratimo dobitku kojeg Jevreji izvlače iz Holokausta: Prvi i najvažniji jeste da Holokaust štiti Jevreje, kako pojedince tako i ceo narod, od kritike. Takođe je i dostavio silne dohodke, i u odšteti (reparacije) i u doprinosu u vidu pomoći od obmanutih, po najviše američke pomoći Izraelu koja je do početka sadašnjeg rata protiv Iraka koštala svaku američku porodicu oko 64,000 dolara. Šta više, “Holokaust“ gaji vrstu “oni-protiv-nas“ mentaliteta za Jevreje koji ga koriste kako bi organizovali svoju braću da teže ka istim ciljevima. I Holokaust omogućava Izrael da pravi i vodi američku politiku na Bliskom Istoku. Holokaust takođe skreće pažnju od mnogih jevrejsko-prouzrokovani istinitih holokausta dvadesetog veka.

U završnici

E to je pravo poricanje Holokausta! Ne ovaj amo tamo, “Čekaj da vidimo, da li je bilo 6 miliona ili 5 miliona?“ biznis zbog kojeg ljudi kao što su Zandel, Rudolf i Irving leže u zatvoru, čekajući suđenje. I Bože kako to Jevreji zaslužuju, verujte mi. Kada su me označili pod “onaj koji poriče Holokaust,“ tražili su ovo. I za peni, i za paundu. Neću da ih čujem kako se žale samo zato što sam im dao ono zbog čega su me optužili. I nisam završio. U stvari, tek se zagrejavam.

Zanimljivo... kada mi je Dojč uputio to pitanje na nacionalnom tv-u, o broju Jevreja koji je stradao tokom Holokausta, prvi odgovor koji mi je prošao kroz misli, kao kroz teleprompter, je bio kao neka udarna šala jer tako moj um često radi. Odupreo sam se impulsu da mu odma kažem šta mi je bilo u mislima te sam odlučio da kažem ono što sam već pomenuo gore. A šta je u stvari moj “izopačeni“ um smislio? Odgovor “nije dosta!“ Nemojte me shvatit pogrešno, nepredlažem da mi uradimo Jevrejima isto što su i oni uradili nama, nanoseći zlo nekoliko ****. Ali da je 6 miliona umrlo tokom Drugog svetskog rata, da li mislite da bi mi imali ovakvih problema sa Jevrejima danas?

Kao što volim da kažem: Slažem se sa onim koji kažu da je anti-Semitizam bolest. Dobijete je od Jevreja!

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 27, 2009 7:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 18, 2008 12:44 pm
Postovi: 227
ovo "w" ubija brate!!!
ali stvarno :)

židovi... jedini "narod" koji ima ime za svoje "protivnike", antisemit
nedao bog da se kaže nešto protiv njih, vidjeli smo što se desilo kada je ona spisateljica pitala "a što s palestincima?" na TVu
linč!
a dan-dva poslje je osvanula kao neka "lista židova", totalni fake, koji je pokazao koliko su jadni ugroženi...

ALI, nije narod ovih židova koji ne znaju što se događa kriv, krivi su ti neki iza maske židovstva


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 27, 2009 7:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
mrktrb je napisao/la:
ovo "w" ubija brate!!!
ali stvarno :)


znaci onda te mogu smatrati prosloscu? :mrgreen:

mrktrb je napisao/la:
židovi... jedini "narod" koji ima ime za svoje "protivnike", antisemit
nedao bog da se kaže nešto protiv njih, vidjeli smo što se desilo kada je ona spisateljica pitala "a što s palestincima?" na TVu
linč!


ako se ne waram rekla je sljedece: "holokaust je dim, a gaza pickin dim."

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 27, 2009 8:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 02, 2007 4:58 pm
Postovi: 352
Lokacija: Croatia,Zagreb
potpuno se slazem..jucer sam se zgrozio kad sam cuo predsjedinka da su primitivci i povijesni revizionisti svi koji istrazuju partizanske zlocine??? nemoguce i nevjerovatno da se ta izjava kaze i da nitko na to ne reagira..nego cak stovise, na to se pljesce i likuje u novinama,ista stvar je i sa zidovima, svi su primitivci i revizionisti koji preispituju zlocine od strane njih...imaju status nepogrijesivih..grozno

_________________
NWO hejter


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 27, 2009 10:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:16 pm
Postovi: 114
Lokacija: uz more
_Dario_ je napisao/la:
potpuno se slazem..jucer sam se zgrozio kad sam cuo predsjedinka da su primitivci i povijesni revizionisti svi koji istrazuju partizanske zlocine??? nemoguce i nevjerovatno da se ta izjava kaze i da nitko na to ne reagira..


Evo ja ću reagirati :mrgreen: - čovjek je samo želio pojasniti da se ne može izjednačavati nacističko-fašistička imperijalna ideologija (koja je btw. došla na ove naše prostore pokoravati domicilno stanovništvo) i oslobađanje od iste! Toliko bi svakome trebalo biti dovoljno jasno. Osim, ako netko ne smatra kako bi danas možda svima bilo bolje da su ovi prostori južne pokrajine Grosse Deutschland i sjeverno-istočni Grande Italie a svi mi da smo samo beznačajne nacionalne manjine?!

Uostalom, što se precjednika tiče - čovjek se zapravo i obranio od onih koji ga cijelo vrijeme napadaju. I poručio, jasno i glasno da ne opravdava nikakve zločine, pa tako ni partizanske!
.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 27, 2009 11:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
i jedna žrtva je zločin.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 28, 2009 12:04 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:16 pm
Postovi: 114
Lokacija: uz more
Neki bi rekli da su to sve lekcije.

Mada nije jasno što ovime zapravo želiš reći? Jasno da je svako ubijanje s predumišljajem (ili bez njega?) zločin, to nitko ne spori.
Nije pitanje koji je veći - pitanje se postavlja o značaju!
Kako za Holokaust, tako sada i za borbu protiv nacizma-fašizma.

Meni se jedino čini kako se obrazovni sustav u posljednje vrijeme toliko srozao da više nitko ne mari kako i što je pravo a što krivo. Pa će uskoro (kao što je već uobičajeno u Rusiji ili Njemačkoj) postati "normalno" opet biti nacist.
A ovdje se može pročitati (copy/paste) iz jednog članka kako čovjek (koga se očito favorizira) kaže;
bad.ass je napisao/la:
Zanimljivo... kada mi je Dojč uputio to pitanje na nacionalnom tv-u, o broju Jevreja koji je stradao tokom Holokausta, prvi odgovor koji mi je prošao kroz misli, kao kroz teleprompter, je bio kao neka udarna šala jer tako moj um često radi. Odupreo sam se impulsu da mu odma kažem šta mi je bilo u mislima te sam odlučio da kažem ono što sam već pomenuo gore. A šta je u stvari moj “izopačeni“ um smislio? Odgovor “nije dosta!“ Nemojte me shvatit pogrešno, nepredlažem da mi uradimo Jevrejima isto što su i oni uradili nama, nanoseći zlo nekoliko ****. Ali da je 6 miliona umrlo tokom Drugog svetskog rata, da li mislite da bi mi imali ovakvih problema sa Jevrejima danas?

Bože sačuvaj da se upuštam u raspravu o Holokaustu i da brojim s nekim sve poubijane ili filozofiram o cionističkoj politici, jer u krajnjoj liniji sve se svodi uvijek na isto - MANIPULACIJA!
Ali kako bi i ovdje sveprisutni "Kasipopeici" "rekli" - "ako te netko napadne učinit ćeš sve da se obraniš!" I to, po "njima" - nije zločin?!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 28, 2009 6:29 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Govori nam se o svireposti i okruntosti nacista i pritom se recimo zaboravlja na Tatare, Hune, Mongole ili npr. Osmanlijske "običaje"; danak u krvi, čerečenje... Onaj ko pročita Bibilju može zapaziti historijske zapise o recimo genocidu u Jerihonu i sličnim okrutnostima....

Kad se sve razloži ne može se ne primjetiti da je nacistička diktatura zapravo koristila "uobičajene" zločinačke i genocidne metode, svireposti i okrutnosti toga i prijašnjih vremena... jednako kako je okrutno i svirepo bilo baciti atomsku bombu na civile u Hiroshimi i Nagasakiju, zaliti šume u Vijetnamu s "Agent orange", da ne spominjem nastavke kaubojskih ratova...

Ni žogosanje ljudi poput stoke nije nacistička novost jer je tetoviranje i označavanje robova bila uobičajena praksa u robovlasničkim državama.


Veoma ću se složiti. Kao što sam rekla na susednoj temi - problem što se organizovano ubijanje i porobljavanje drugih ljudskih bića u našoj civilizaciji izjednačava sa nekom vrstom herojskog ili bogougodnog akta smatram posebno patološkom crtom. I Hitler tu nije nikakav izuzetak.

Slično tome ni mržnja prema Jevrejima i njihovi progoni zaista nisu izum nacisitičke Nemačke, mada su upravo tu doživeli posebno patološke oblike, praćeni drugim progonima svega što će „onečistiti“ rasu. Naprotiv, progon jevrejskih zajednica je obeležio istoriju gotovo čitavog evropskog prostora. Suprotno rasprostranjenom uverenju, ova mržnja nema religiozne korene, niti je bazirana na tome da nam moj prijatelj Dušan i moja prijateljica Maja (ko bi rekao da se iza ovih pristojnih imena kriju zli Jevreji, ali verujte mi na reč :mrgreen: ) rade o glavi.

Razlozi su mnogo banalniji - politički: kada je hrišćansku veru trebalo nekako ugurati u Sveto Rimsko carstvo, napravljeni su i određeni zahvati u Bibliji. Budući da je Spasitelj – eto nezgode – (važio kao) razapet od strane rimskih vlasti, koje bi sada trebalo da prihvate tu novu veru, moralo se iznaći rešenje da se to nekako pomiri i da se novi gazda ne uvredi baš previše. Pa je tako pored ostalog nastao i onaj politički pamflet o Ponciju Pilatu, koji se upinje da spase Isusa, pa onda nudi da ga pomiluje, ali eto Jevreji ne daju, već daju prednost ubici i zločincu Varavi, pa Poncije ponovo pokušava, ali eto, gomila ne da, pa on još pere ruke na kraju. O, simbolike. Drugim rečima, bilo je potrebno naći nekog drugog ko će biti kriv za to razapinjanje. Ova interpolacija je očigledna - kao što je očigledan i njen pamfletski karakter – i dokazana.
To, naravno, nikoga nije sprečilo da nakači po svemu sudeći esena Isusa na prethodni materijal Starog Zaveta i sliku o strašnom, osvetničkom bogu.
Moram reći da mi ponekad zaista teško polazi za rukom da shvatim kako ljudima uspeva da povežu tolike suprotne stavove koji su sadržani u onome što se naziva hrišćanksim pogledom na svet i da se ne daju omesti tim nekoherentnostima.

Postoji još jedan razlog za pogrom Jevreja kroz istoriju. A razlog za to je da se – verovatno upravo zbog progona kojima su bili izloženi – najčešće pokazuju kao prilično sposobni, a i vredni te su shodno tome često predstavljali bogatiji sloj neke zajednice. Te, kada bi se nekom lokalnom vlastelinu ispraznila kasa, ništa lakše, a ni bogougodnije, nego organizovati jedan lokalni progon ubica našeg Spasitelja i zaplene njihove imovine. To je ono što se naziva društveno odobrenim nasiljem. Koje se u ovom slučaju i finansijski isplati.

Mada su dobili sredstva i sa strane, nacisti su pribegli ovom istom receptu, jer zašto bi se odstupalo od dobre tradicije? 8)

Da li je u nacističkoj Nemačkoj bilo progona Jevreja ili ne? Ako materijalni dokazi nisu dovoljni, možete poslušati Hitlerove govore, to je autentičan materijal. Najzad, pročitajte pažljivo ovaj gornji tekst. On ne govori o izraelskoj vladi, ne govori o politici Izraela, niti govori o finansijsko-interesnim grupacijama, već govori o Jevrejima. Dakle, o ljudima različitog mentalnog sklopa, različitog načina razmišljanja, različitih prioriteta, različitih ideala, koji pripadaju jednoj naciji. U tome je poenta. Pročitajte tekst, nije potrebno ništa više.

Ne mislim da su ovde izneti bilo kakvi argumenti da holokausta nije bilo, naprotiv smatram da ovakvi tekstovi predstavljaju svojevrstan dokaz za njega.

Kao što sam rekla na susednom topicu, potpuno je neosporno i svakom ko iole razmišlja svojom glavom vidljivo da se holokaust danas koristi da bi se maskirale mnoge aktivnosti: ne smete na primer reći ništa protiv politike Izraela, jer ćete biti proglašeni za antisemitu. Ali je pitanje da li ovaj argument pominjemo zato što nam je na duši palestinski narod ili mržnja protiv Jevreja. A odgovor na to pitanje neka svako potraži za sebe, jer ide na njegovu dušu.

Cifra od 6 miliona gotovo sigurno jeste preuveličana – pored ostalog i zato da bi maska bila uspešnija - ali moram da priznam da je pitanje da li je ubijeno 6, 5 ili jedan million ljudi (inače, sve samih zaverenika) zato što pripadaju nekoj veri/naciji, zaista smatram minornim. Mnogo manje minornim nego kvaku u umu koja vodi do toga, da se pripadnici jedne nacije proglašavaju za metafizičko zlo i glavne krivce za sve nevolje ovog sveta.

Iskreno - kao što je slučaj i kod onog autora “Plača kamenja” - bila bih izuzetno zabrinuta kada bi autor ovog teksta došao u poziciju da donosi bilo kakve odluke – ili utiče na njih - od kojih zavisi sudbina većeg broja ljudi.

Citat:
Isto tako uvjerava nas se da su svi Židovi bili na isti način tretirani od nacista no pri tome se recimo zaboravlja i prešućuje ono što je kontradiktorno tome, recimo izvjesni Erhard Milch;
http://en.wikipedia.org/wiki/Erhard_Milch
koji je ni više ni manje za vrijeme WW2 obnašao visoku funkciju Generalfeldmarschall-a, a za koju mu nije smetalo što je židov !?
A bilo ih je još takvih, po nekim podacima oko 100,000 vojnika židovskog porijekla ???


U Hitlerovim redovima je bilo i homoseksualaca – za koje se znalo - pa to nije bila nikakva prepreka za progone homoseksualaca od strane nacista. A zaista se nadam da do kraja neću čuti da je Hitler bio zagovornik homoseksualizma.

Pa kad smo već kod homofobije i ostalih fobija :wink: , na ovom topicu nešto o karakteristikama fašističkih režima:
http://www.galaksija.info/forum/viewtop ... =fa%9Aizam


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 28, 2009 10:52 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
kin93 je napisao/la:
A ovdje se može pročitati (copy/paste) iz jednog članka kako čovjek (koga se očito favorizira) kaže;


o boze, koga ja to faworiziram? ta rekao sam prije nego sam postawio taj clanak da se ne slazem sa nekim stwarima iznesenim od strane g. stilla.

kin93 je napisao/la:
Bože sačuvaj da se upuštam u raspravu o Holokaustu i da brojim s nekim sve poubijane ili filozofiram o cionističkoj politici, jer u krajnjoj liniji sve se svodi uvijek na isto - MANIPULACIJA!
Ali kako bi i ovdje sveprisutni "Kasipopeici" "rekli" - "ako te netko napadne učinit ćeš sve da se obraniš!" I to, po "njima" - nije zločin?!


jeste, manipulacija tamo, manipulacija wamo. swe je izmanipulirano jer cijeli sustaw smrdi i postawljen je (namjerno) na losim temeljima. da li to znaci da ja necu diskutirat o tim manipulacijama? nije waljda da cu poput new agera reci "to je sila bozja, tako je tribalo biti" i poceti neku kwazi meditaciju bez interesowanja zasto je to tako!? :wink:

ako netko uwidja da je holokaust preuwelican, zasto to ne reci otowreno? tko? zasto? koji su glawni razlozi? kome je u interesu? koji su to glawni i nedodirljiwi ljudi wodili (i/ili jos wode) glawnu rijec u swijetu? da odmahnem rukom i kazem: "ah, to je samo jos jedna manipulacija?". mislim da ne. uprawo kroz takaw nacin razmisljanja/istraziwanja cowjek moze skuziti sto se ustwari dogadja, zasto se swe owo dogadja. i najwaznije, tko smo, zasto smo? isti oni koji i jesu stworili owakaw sustaw kroz manipulaciju, lazi, obmane. preware, profit su upali u jamu iz koje nemogu da izadju. rupa bez dna. samo, nisu swjesni toga, jer mora postojati neki balans. neka protuteza, a manipulacije i owaj sustaw je jedan od njih.
kako da cowjek "skuzi" sto je bit, swrha, esencija swega ako mu je swe na pladnju? a otkriwanjem (za pocetak) manipulacije, njihowih igara, samo smo blize istini, kakwa god da ona jeste... :mrgreen:

sto se tice kasiopejaca, nisam ih nesto narocito citao, no onda sljedeci put kada ti netko (nedaj boze! 8) ) zaprijeti ziwotom/pocne batinati/da plescurinu/ubije boga u tebi ti mu reci da ako moze jos malo. :wink:
narawno, ona albanska krwna osweta ne dolazi u obzir i na takaw nacin samo primitiwci mogu razmisljati, ali znas onu "tko tebe kamenom, ti njega kruhom". ne, ja ga necu kruhom, necu ga nikako, ali cu ga pokusati zaustawiti. necu ga ubiti, izmlatiti, prebiti na mrtwo ime jer nisam takaw, stowise otkad sam u owom "swijetu" poceo sam i kukce drugacije da gledam :mrgreen:

da ne duljim, najpametniji citat sam procitao od korisnika cezara (kaze da ga je negdje procitao) i wazi (mislim) za swe: "swe sta jeste isprawno je, jer da nije nebi ni bilo"

samim time, ako ja razmisljam/propitkujem/mislim/pricam o necemu (u owom slucaju manipulaciji) isprawno je, zar ne? da nisam takaw nebih pricao i onda bi takodjer bilo isprawno jer ocigledno nebih dostigao owaj nacin razmisljanja. dakle, kako god da je - isprawno je. koliko god to bilo bolno, neprawedno. samim razmisljanjem o tome i pokusajima da se dopre do istine, radi se isprawno. netko ce reci da je i nacizam isprawan, ubijanje, klanje ljudi, ziwotinja, unistawanje... ne, nije isprawno ali samim time sto uwidjamo da nije stwara se neka energija da uwidimo sto se ustwari dogadja. jer kao sto znate, mora postojati neki balans a u owom OPS swijetu ga ima. i tesko je biti OPD u owom OPS swijetu. tesko...

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 28, 2009 11:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:16 pm
Postovi: 114
Lokacija: uz more
bad.ass je napisao/la:
kin93 je napisao/la:
A ovdje se može pročitati (copy/paste) iz jednog članka kako čovjek (koga se očito favorizira) kaže;


o boze, koga ja to faworiziram? ta rekao sam prije nego sam postawio taj clanak da se ne slazem sa nekim stwarima iznesenim od strane g. stilla.


Ma neee, ti jedino favoriziraš taj "W" :mrgreen: koji je potpuno besmislen, ali dobro,... još je besmislenija ova tema koju si otvorio.
To je moje mišljenje. Jer ne vodi ničem dobrom.

bad.ass je napisao/la:
inace ewo na nekom sajtu sam skinuo nesto sto je Edgar J. Still napisao. objektiwno razmisljanje (moram priznati) iako neke stwari ne zelim uzeti za istinu jer neznam prawu srz problema, ali sam primjetio da je pisao o nekim stwarima poput tebe u prethodnom postu:


A ovdje je lijepo Arja napisala i podsjetila sve koji se pitaju što je pravo a što krivo - da pogledaju teme o fažizmu/nacizmu i njihovom značenju. Kad se o tome više ne uči (ili pogrešno?) u školama.
To, pa onda možemo brojati kosti :roll: ako se nekome baš hoće?!
Uz korištenje malo kvalitetnijih izvora od ovoga koji si ti znakovito dao, ne prejudicirajući, naravno, ništa. Ali izazvavši kontra-efekt. Jer s nekim pseudo-nacistom zaista ne vjerujem tko se normalan može poistovjetiti?
I to još na ovom forumu. Zar ne?! :wink:

Sve 5!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 28, 2009 11:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Arja je napisao/la:
Kao što sam rekla na susednom topicu, potpuno je neosporno i svakom ko iole razmišlja svojom glavom vidljivo da se holokaust danas koristi da bi se maskirale mnoge aktivnosti: ne smete na primer reći ništa protiv politike Izraela, jer ćete biti proglašeni za antisemitu. Ali je pitanje da li ovaj argument pominjemo zato što nam je na duši palestinski narod ili mržnja protiv Jevreja. A odgovor na to pitanje neka svako potraži za sebe, jer ide na njegovu dušu.


ne mrzim nikoga, ali ako widim neprawdu reagirat cu/reci cu/ucinit cu nesto. widis, ako ja recimo widim da netko tuce na mrtwo ime nekog drugog, s tim da znam i jednog i drugog, da li cu ja u tom trenutku sjesti i razmisliti da li moja pomoc toj osobi koja prima udarce moze znaciti da ga ja wolim/newolim. da li mi je platio kawu pa mu zbog toga necu pomoci, a ako je onda cu mu pomoci. shawaca li dokle je doslo?!

zar ne widis da se wrtimo u krug zbog takwih nawoda i swetinje poput holokausta. zlocin se desio i to je neupitno, no to im ne dozwoljawa prawo da se ponasaju poput rockefellera (mozda i jesu? :wink: ) i sakate/ubijaju/muce palestince, zatwaraju swe rewizioniste jer dowode neke stwari u pitanje, a onda kad bi ljudi trebali reagirati, namecu nam da mi mozda tako reagiramo zbog mrznje prema zidowima?! shwaca li itko owu glupost?! owaj nonsens? owu idiotariju koja se dogadja swaki sekund dolje na bliskom istoku, a ja se eto moram pitati da li ja mozda mrzim zidowe? ne, ne mrzim. rekao sam wec da nikoga ne mrzim, ali dokada ce nam se swima nametati taj osjecaj kriwice (a JA nisam kriw!) zbog necega, samo zato da nebih reagirao na neprawdu?

dakle ja se nemam sta pitati. ako i jeste poginulo 6 000 000 zidowa to im nikada ne bi trebalo dawati prawa da se ponasaju kao sada. nikakwa mrznja, nikakwa neprawda s moje strane ne postoji prema zidowima, samo nerazumjewanje zasto se ponasaju tako bahato, prepotentno, umisljeno, arogantno, bezobrazno...

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 28, 2009 12:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
kin93 je napisao/la:
Ma neee, ti jedino favoriziraš taj "W" :mrgreen: koji je potpuno besmislen, ali dobro,... još je besmislenija ova tema koju si otvorio.
To je moje mišljenje. Jer ne vodi ničem dobrom.


widis, ja mislim da nije besmislena. nimalo. jos se pitas cemu moze woditi? da postanemo nacisti? nebih hwala. u potrazi sam za istinom i samo istinom, a ako me netko prijeci/ugrozawa/prijeti/optuzuje/etiketira u nastojanju da otkrijem prawu stwar to samo moze znaciti da sam blize istini...

bad.ass je napisao/la:
inace ewo na nekom sajtu sam skinuo nesto sto je Edgar J. Still napisao. objektiwno razmisljanje (moram priznati) iako neke stwari ne zelim uzeti za istinu jer neznam prawu srz problema, ali sam primjetio da je pisao o nekim stwarima poput tebe u prethodnom postu:


jeste, no lijepo si izbjegao sljedeci pasos: iako neke stwari ne zelim uzeti za istinu :mrgreen:

inace moram priznati da nisam primjetio taj dio pri kraju tog teksta od still-a. brzopletost mi je mana... :wink:

kin93 je napisao/la:
To, pa onda možemo brojati kosti :roll: ako se nekome baš hoće?!
Uz korištenje malo kvalitetnijih izvora od ovoga koji si ti znakovito dao, ne prejudicirajući, naravno, ništa. Ali izazvavši kontra-efekt. Jer s nekim pseudo-nacistom zaista ne vjerujem tko se normalan može poistovjetiti?
I to još na ovom forumu. Zar ne?! :wink:

Sve 5!


nije bit u brojanju kostiju, nego zasto holokaust prowode u swetinju? zasto se to dogadja? jos malo pa ce je pretworit u neku sektu, religiju... istina, ako ce rewizionisti u detalje raditi istraziwanja, neka rade. kao sto je powrh auswica postoja natpis od 4 000 000 poginulih, pa 2 000 000, sada 1 500 000. eto, dakle mjenjaju natpise. zasto? pa sto da se ne pitam pobogu ko tu koga jebe u zdraw mozak? i onda se ja poistowjecujem sa pseudo-nacistima? widim da nisam daleko od toga da zawrsim na ADL listi... :mrgreen:

poz

p.s. osudjujem swaki zlocin pocinje sa strane njemaca prema zidowima u ww2 :mrgreen:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 28, 2009 12:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
kin93 je napisao/la:
,... još je besmislenija ova tema koju si otvorio.
To je moje mišljenje. Jer ne vodi ničem dobrom.


zašto uljudna i akademska rasprava o jednom zločinu i manipulacijama u svezi istog ne vodi ničem dobrom?
zašto postaš na temu koja je besmislena?

mislim da je bitno za napomenuti da nisu svi židovi/jevreji istovremeno i cionisti
evo primjera; http://en.wikipedia.org/wiki/Yisroel_Dovid_Weiss
taj rabbi je prilično aktivan u osudi suvremenih cionističkih zločina i prilicno kontradiktorno za jednog židova proglašen je već uobičajeno i manipulativno za antisemita.

Nisu ni svi talijani bili Musolinijevi crnokošuljaši, niti svi njemci i Hitlerovi naciste niti su svi hrvati bili Pavelićeve ustaše, ... niije ispravno poistovječivati naciju i ideologiju...jer to je manipulacija TPTB.

A osim toga zna se što je Hitler pisao o Slavenima pa ga to nije spriječilo da žica slavene da ratuju za njega; http://hr.wikipedia.org/wiki/369._pojačana_pješačka_pukovnija
(zanimljiv ratni put; prvo se bore za njemce a poslje protiv istih ? volio bih znati IQ istih )

Zaključno, mislim da nije neophodno niti preporučljivo jako se emocionalno angažirati oko stvari koje su se davno desile i ne može se više na njih utjecati, ono što je jedino bitno iz povijesti je razlučiti razlog zbog kojeg se nešto desilo, vidjeti što je i na koji način utjecalo i razotkriti motive zbog kojih se desilo i zašto se na dalje manipulativno inzistira na određenoj verziji prošlosti.

eto kin93 zato je ova tema u odjeljku Manipulacija ljudskih bića


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 28, 2009 3:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
http://whatreallyhappened.com/IMAGES/Ga ... index.html

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 28, 2009 6:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:16 pm
Postovi: 114
Lokacija: uz more
First thing, first.

kin93 je napisao/la:
Ali kako bi i ovdje sveprisutni "Kasiopeici" "rekli" - "ako te netko napadne učinit ćeš sve da se obraniš!" I to, po "njima" - nije zločin?!


bad.ass je napisao/la:
sto se tice kasiopejaca, nisam ih nesto narocito citao, no onda sljedeci put kada ti netko (nedaj boze! 8) ) zaprijeti ziwotom/pocne batinati/da plescurinu/ubije boga u tebi ti mu reci da ako moze jos malo. :wink:


Sad molim te pročitaj još jednom što sam ja napisao. Očito nisi shvatio (tvoja brzopletost?) na što se to odnosilo i zašto?!
Mada sam to ubacio više kao anegdotu i s obzirom da je ovaj forum nekako već debelo „ogrezao“ u te famozne skripte i kanalizirane poruke pa se stječe dojam kako ih svi prate i „vjeruju“ u njih?! No, očito da griješim.
Mada o tim „porukama“ imam neko drugo mišljenje koje ovdje sada nije bitno.
Bitno je to da je ta opaska išla u smjeru obrane od napada na antifašizam koji sam ovdje prepoznao, pa sam i reagirao.

A i to je ono što smatram besmislenim – otvaranjem ovakve teme otvorit će se niz drugih tema koje će samo doći opet do one točke, koju smo već ionako svi prepoznali – MANIPULACIJA! U međuvremenu se prepucavajući, trošeći dragocijeno vrijeme na lov duhova prošlosti od kojih se neće privući ništa dobro. Upravo suprotno.

I to je odgovor na ovo tvoje;

bad.ass je napisao/la:
ako netko uwidja da je holokaust preuwelican, zasto to ne reci otowreno? tko? zasto? koji su glawni razlozi? kome je u interesu? koji su to glawni i nedodirljiwi ljudi wodili (i/ili jos wode) glawnu rijec u swijetu? da odmahnem rukom i kazem: "ah, to je samo jos jedna manipulacija?". jeste, manipulacija tamo, manipulacija wamo. swe je izmanipulirano jer cijeli sustaw smrdi i postawljen je (namjerno) na losim temeljima. da li to znaci da ja necu diskutirat o tim manipulacijama? nije waljda da cu poput new agera reci "to je sila bozja, tako je tribalo biti" i poceti neku kwazi meditaciju bez interesowanja zasto je to tako!? :wink:


+ još ovo; o svemu tome i ovdje piše uzduž i poprijeko. I u masu knjiga i na stotinama web stranica. Ali, kako i sam kažeš – ne znaš, jer nisi pročitao. Utoliko je teže o takvim teškim temama započinjati ispočetka i bez temelja, jednim prostim pitanjem – „što se točno desilo“. To, možda nitko nikada neće otkriti. Zapravo – sigurno neće.
A pogotovo je nespretno i nesretno u ovim našim uvjetima i prostorima, gdje povampireni duhovi vrebaju iz svakog kutka da zaposjednu svaku slobodnu česticu i zatruju je mržnjom, jer im nije u interesu širenje „pozitivnih vibracija“, i pogled u budućnost. Upravo suprotno.
Ha'jmo rajo, opet sve ispočetka - Tko je koga i zašto? Mada još uvijek nismo sigurni u svoje porijeklo, nema veze, ovo je važnije.
Kako kome!

Upravo sada slušam kako se jedan od tih domaćih licemjera javlja na TV zazivajući svog vraga, jer tako ga uče i upućuju njegovi financijeri. Ili netko zaista misli kako se razno-razni „odbori za ljudska prava“ i njihovi glasnogovornici hrane u pučkim kuhinjama a ne od raznih Soros/ Rothchild institucija i banaka a sve pod krinkom borbe za prava čovjeka?! Koja prava, čija prava. Živih ili mrtvih? Obično se aktiviraju kada treba „obraniti“ poginule, iskopati im kosti i pronaći krivca. Makar i nekog minornog vojničića, bitno je zadovoljiti formu i opravdati uložena sredstva – u „borbi za ljudska prava“.
Da, tek kad se stvore uvijeti za ugrožavanje, slijede akcije za borbu protiv istog. Stara priča, novo vrijeme.

bad.ass je napisao/la:
da ne duljim, najpametniji citat sam procitao od korisnika cezara (kaze da ga je negdje procitao) i wazi (mislim) za swe: "swe sta jeste isprawno je, jer da nije nebi ni bilo"
samim time, ako ja razmisljam/propitkujem/mislim/pricam o necemu (u owom slucaju manipulaciji) isprawno je, zar ne? da nisam takaw nebih pricao i onda bi takodjer bilo isprawno jer ocigledno nebih dostigao owaj nacin razmisljanja. dakle, kako god da je - isprawno je. koliko god to bilo bolno, neprawedno. samim razmisljanjem o tome i pokusajima da se dopre do istine, radi se isprawno. netko ce reci da je i nacizam isprawan, ubijanje, klanje ljudi, ziwotinja, unistawanje... ne, nije isprawno ali samim time sto uwidjamo da nije stwara se neka energija da uwidimo sto se ustwari dogadja. jer kao sto znate, mora postojati neki balans a u owom OPS swijetu ga ima. i tesko je biti OPD u owom OPS swijetu. tesko...


Mislim da moj komentar ovdje neće mnogo pomoći a da bi shvatio što si ovdje pokušao a nisi uspio dokazati onim „najpametnijim citatom“ (mada u suštini mu ništa ne fali).
Zapravo, opet je to ona ista forumska priča kako je vjerodostojnije ono što je netko nekad ovdje napisao iz prisjećanja nego sve ono što mnogi slobodni i priznati umovi pišu na stotinama stranica, ali ih malo tko čita. I oni su bili iskorišteni i bačeni na smetlište povijesti. Ili im to tek slijedi. Većini možda uzalud, osim njima samima. Tu mislim na ipak ozbiljne svjetske povijesničare i kritičare sadašnjosti a ne neke „kanalizatore“ svijesti ovih ili onih entiteta iz inih dimenzija i sl.
Takvi mogu biti i ti OPD, ako se već volimo igrati
ovim „novokomponiranim“ terminima, koji su tako slatko primamljivi.

Jasno da je ispravno (a ne „isprawno“!) razmišljati o svemu i propitivati svijet oko sebe, ali i za to treba imati mjere i načine.

bad.ass je napisao/la:
, no lijepo si izbjegao sljedeci pasos: iako neke stwari ne zelim uzeti za istinu
inace moram priznati da nisam primjetio taj dio pri kraju tog teksta od still-a. brzopletost mi je mana...


Nisam ništa izbjegao, sve piše, ništa obrisano. Sve mi je jasno. Ali!
To nisu „neke“ stvari – to su preozbiljne „stvari“ od kojih bi trebao na vrijeme se ograđivati a ne kasnije pokrivati brzopletošću. Mada te je za razumijeti. Iako, da nisam pokrenuo pitanje napisavši kako se nekim tekstom favorizira neki neo-nacistički huškač ne bi ni došlo do ovog tvog demantija, jer bi sve i dalje ostalo neprimjećeno – zar ne?! :wink:

Ali kad spominješ tu neku „energiju“ – ja samo ponavljam – da se zaziva ona negativna energija koja se hrani baš i upravo ovakvim temama koje nikud ne vode, već drže sudionika u robovlasničkom sistemu i crpe ga do iznemoglosti. A sam „rob“ na taj način – misleći kako traži izlaz, ne samo da neće postati slobodan, već će i skončati prije vremena. Čak prije od nekog koji je cijeli život posvetio proučavanju povijesti u potrazi za (svojom) istinom.
Dok će „robovlasnik“ vrlo lako naći novu žrtvu i posao će se nastaviti – „The show must go on“.

I zato vidim ovu temu kao dobru podlogu za provokaciju „nečastivog“ koji (opet) želi zavaditi i zavladati – čak i ovim dijelom matrixa!
Boriti se protiv toga se može i meditacijom, jasno. I zanemarivanjem. To će ("njih") najviše zaboljeti a ne puste priče, pitanja i diskusije, kojima se samo dodatno i neprekidno hrane.
Ali i svakim drugim (za ovaj prostor) raspoloživim i primjerenim sredstvima. Npr. pisanjem o temama koje su zdravije i naprednije s pogledom naprijed a ne nazad!

(Nije ovo sve ništa osobno, nadam se da je to shvatljivo?) :wink:

Ali ipak moram i za kraj jednu osobnu; s obzirom da ovo tvoje „ww“-anje shvaćam kao krajnju zajebanciju (jer to i jest) onda te ne mogu niti doživljavati kao ozbiljnog „tragača za istinom“. Pa bih s tim želio i završiti s tobom na ovoj preozbiljnoj i teškoj temi. I to mi je pomalo i žao. Zaista.

I još -
malo linkova do dijela ozbiljnijeg materijala u potrazi za istinom, nisu knjige, ali su ipak podeblji tekstovi, za početak dosta;

The Fraud Of Zionism

Auschwitz: Myths and Facts

From The Holocaust In Europe To The Holocaust In Rwanda

Bez izvučenih citata, odobravanja ili ne s autorima. Tek materijal za češljanje i učenje. That's all!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 28, 2009 7:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:16 pm
Postovi: 114
Lokacija: uz more
@metuzaleme, prijatelju stari :)

>>
„zašto uljudna i akademska rasprava o jednom zločinu i manipulacijama u svezi istog ne vodi ničem dobrom?
zašto postaš na temu koja je besmislena?“
>>

Eto, napisao sam sve i zašto postam na ovoj temi (koja s neo-nacističkim citatima ne izgleda nimalo uljudna niti akademska) – ali Bože moj, svatko ima svoje doživljaje stvarnosti. I opet ću, kad osjetim poriv! A ti ne imaj ništa protiv, žemo stari ;)

I da malo razbistrimo tmurne oblake i otjeramo zle demone i vampire prošlosti evo jedan prigodan vic, koji sam (gle vraga) dobio baš jutros od jedne prijateljice koja pojma nema na čemu sam ja cijeli dan, danas.

Pa kaže;

Došao Švabo poslije Drugog svjetskog rata u Bosnu da nađe pokojnog tatu i pita Hasu:
- "Znate li možda gdje je pokopan Hans Kruger, znate bio je u SS diviziji ? Dobro bih platio za ovakvu informaciju, kako bih oca mogao pokopati u domovini"
Haso:
- "Ne znam jarane, ovdje ti je ginulo i hajvana i insana... ko će to znati."
Sluša Mujo to preko plota i zove Švabu.
Mujo:
- "Meš' čini da znam, jel ti tata ono bio plav, visok ?"
Švabo:
- "Ja, ja natuirlich."

Odvede ga Mujo do jedne šljive, počeše kopati i stvarno, nađoše posmrtne ostake. Švabo isplati Muji 10.000 maraka i ode sav sretan.
Pita Haso Muju:
- "Šta ti je bolan Mujo, što proda rodjenog babu, Omera."
Mujo:
- "Ko ga jebe, svakako je vazda govorio: Da mi se samo dokopat Njemačke !"

:rofl


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 28, 2009 8:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
kin93 je napisao/la:
Sad molim te pročitaj još jednom što sam ja napisao. Očito nisi shvatio (tvoja brzopletost?) na što se to odnosilo i zašto?!


ako se ne waram, odnosilo se na to da bi nasiljem (zbog obrane) uzwratili "nasiljem", zar ne? inace - proswjetli me...

kin93 je napisao/la:
Bitno je to da je ta opaska išla u smjeru obrane od napada na antifašizam koji sam ovdje prepoznao, pa sam i reagirao.


awaj sada. ja stwarno ne widim gdje je tu itko napadao antifasizam? jednostawni razgowori ljudi koji zele neke stwari (istinu) na widjelo. uostalom, zasto si se ti uopce trudio da branis nesto? zasto uopce osjecas "potrebu" da branis ista? antifasizam jeste donio "nowo" doba. no powijest pisu pobjednici, e zato i jeste owo manipulacija...

kin93 je napisao/la:
A i to je ono što smatram besmislenim – otvaranjem ovakve teme otvorit će se niz drugih tema koje će samo doći opet do one točke, koju smo već ionako svi prepoznali – MANIPULACIJA! U međuvremenu se prepucavajući, trošeći dragocijeno vrijeme na lov duhova prošlosti od kojih se neće privući ništa dobro. Upravo suprotno.


ajde sada ti meni objasni kako bi ljudi uopce (sa)znali sto je to manipulacija owih wrsta, da nisu odlucili grebati ispod powrsine jer su osjecali da mnogo toga ne stima u toj "istini". kako bi ti uopce i saznao IKADA da je owo swe manipulacija da nije bilo ljudi koji su bili u potragom za istinom bez obzira na swe? da nije bilo njih tko zna da li bi owaj forum uopce i bio ziw, a mozda je to tako i tribalo da bude? #-o
powrh toga, rekao bih onda da su swe teme unutar owog podforuma bespotrebne posto se nalaze pod imenom manipulacija. swasta...

kin93 je napisao/la:
+ još ovo; o svemu tome i ovdje piše uzduž i poprijeko. I u masu knjiga i na stotinama web stranica. Ali, kako i sam kažeš – ne znaš, jer nisi pročitao. Utoliko je teže o takvim teškim temama započinjati ispočetka i bez temelja, jednim prostim pitanjem – „što se točno desilo“. To, možda nitko nikada neće otkriti. Zapravo – sigurno neće.


ne trebam ni procitati tih stotinu knjiga da se shwati da je manipulacija u pitanju. ta zar i nisi maloprije rekao da je SWE manipulacija i da je to gubljenje wremena. onda se ni nebi trebao truditi da citam/razmisljam o tome kad je swa "istina" wec recena. samim time sto (ti mislis) da nikada nece biti otkriwena, ne znaci da cu ja posustati u trazenju i/ili komentiranju na owom topicu unutar owog podforuma...

kin93 je napisao/la:
A pogotovo je nespretno i nesretno u ovim našim uvjetima i prostorima, gdje povampireni duhovi vrebaju iz svakog kutka da zaposjednu svaku slobodnu česticu i zatruju je mržnjom, jer im nije u interesu širenje „pozitivnih vibracija“, i pogled u budućnost. Upravo suprotno.
Ha'jmo rajo, opet sve ispočetka - Tko je koga i zašto? Mada još uvijek nismo sigurni u svoje porijeklo, nema veze, ovo je važnije.
Kako kome!


ako se ti plasis toga i osjecas potrebu nas branis od toga - samo naprijed. mene nikakaw powampireni duh nece napuniti mrznjom jer osjecam smrad manipulacije/obmane na kilometre... :mrgreen:

kin93 je napisao/la:
Upravo sada slušam kako se jedan od tih domaćih licemjera javlja na TV zazivajući svog vraga, jer tako ga uče i upućuju njegovi financijeri. Ili netko zaista misli kako se razno-razni „odbori za ljudska prava“ i njihovi glasnogovornici hrane u pučkim kuhinjama a ne od raznih Soros/ Rothchild institucija i banaka a sve pod krinkom borbe za prava čovjeka?! Koja prava, čija prava. Živih ili mrtvih? Obično se aktiviraju kada treba „obraniti“ poginule, iskopati im kosti i pronaći krivca. Makar i nekog minornog vojničića, bitno je zadovoljiti formu i opravdati uložena sredstva – u „borbi za ljudska prava“.
Da, tek kad se stvore uvijeti za ugrožavanje, slijede akcije za borbu protiv istog. Stara priča, novo vrijeme.


mislis "stara prica", nowa MANIPULACIJA?! ajde sada ti reci meni kako bi TI saznao owo swe gore da nisi citao i uwidio da je u pitanju MANIPULACIJU? da li si i ti naljecao na neke koji su (tebi) goworili da je nepotrebno traziti to swe jer je u pitanju welika MANIPULACIJA? swasta...

kin93 je napisao/la:
bad.ass je napisao/la:
da ne duljim, najpametniji citat sam procitao od korisnika cezara (kaze da ga je negdje procitao) i wazi (mislim) za swe: "swe sta jeste isprawno je, jer da nije nebi ni bilo"
samim time, ako ja razmisljam/propitkujem/mislim/pricam o necemu (u owom slucaju manipulaciji) isprawno je, zar ne? da nisam takaw nebih pricao i onda bi takodjer bilo isprawno jer ocigledno nebih dostigao owaj nacin razmisljanja. dakle, kako god da je - isprawno je. koliko god to bilo bolno, neprawedno. samim razmisljanjem o tome i pokusajima da se dopre do istine, radi se isprawno. netko ce reci da je i nacizam isprawan, ubijanje, klanje ljudi, ziwotinja, unistawanje... ne, nije isprawno ali samim time sto uwidjamo da nije stwara se neka energija da uwidimo sto se ustwari dogadja. jer kao sto znate, mora postojati neki balans a u owom OPS swijetu ga ima. i tesko je biti OPD u owom OPS swijetu. tesko...


Mislim da moj komentar ovdje neće mnogo pomoći a da bi shvatio što si ovdje pokušao a nisi uspio dokazati onim „najpametnijim citatom“ (mada u suštini mu ništa ne fali).


widis to je problem. zaprawo ja ne pokusawam dokazati nikome nista. ja samo pisem sto osjecam i mislim, dok ti imas potrebu da branis (antifasizam?) nesto/nekoga/ideologiju...

kin93 je napisao/la:
Zapravo, opet je to ona ista forumska priča kako je vjerodostojnije ono što je netko nekad ovdje napisao iz prisjećanja nego sve ono što mnogi slobodni i priznati umovi pišu na stotinama stranica, ali ih malo tko čita. I oni su bili iskorišteni i bačeni na smetlište povijesti. Ili im to tek slijedi. Većini možda uzalud, osim njima samima. Tu mislim na ipak ozbiljne svjetske povijesničare i kritičare sadašnjosti a ne neke „kanalizatore“ svijesti ovih ili onih entiteta iz inih dimenzija i sl.
Takvi mogu biti i ti OPD, ako se već volimo igrati
ovim „novokomponiranim“ terminima, koji su tako slatko primamljivi.


sto fali OPD/OPS teoriji?

kin93 je napisao/la:
Jasno da je ispravno (a ne „isprawno“!) razmišljati o svemu i propitivati svijet oko sebe, ali i za to treba imati mjere i načine.


i ja se slazem. isprawno je, no o etalonima nebih sada...

kin93 je napisao/la:
bad.ass je napisao/la:
, no lijepo si izbjegao sljedeci pasos: iako neke stwari ne zelim uzeti za istinu
inace moram priznati da nisam primjetio taj dio pri kraju tog teksta od still-a. brzopletost mi je mana...


Nisam ništa izbjegao, sve piše, ništa obrisano. Sve mi je jasno. Ali!
To nisu „neke“ stvari – to su preozbiljne „stvari“ od kojih bi trebao na vrijeme se ograđivati a ne kasnije pokrivati brzopletošću. Mada te je za razumijeti. Iako, da nisam pokrenuo pitanje napisavši kako se nekim tekstom favorizira neki neo-nacistički huškač ne bi ni došlo do ovog tvog demantija, jer bi sve i dalje ostalo neprimjećeno – zar ne?! :wink:


nista ja ne prikriwam. rekao sam istinu, da nisam widio/procitao taj dio, a to sto ti smatras drugacije - kako hoces. pa i rekao sam da se sa nekim stwarima ne slazem? i samo zato sto cu reci da je holokaust prenapuhan i sto ga sada koristi narod X da bi rasturali narod Y na isti nacin kako je narod Z rasturao narod X prije 50 godina? pa zar nisu nista naucili?! ako ce(s) me zbog toga proglasiti/etiketirati kao neprijatelja no# 1, neka...

kin93 je napisao/la:
Ali kad spominješ tu neku „energiju“ – ja samo ponavljam – da se zaziva ona negativna energija koja se hrani baš i upravo ovakvim temama koje nikud ne vode, već drže sudionika u robovlasničkom sistemu i crpe ga do iznemoglosti.


brate, mene NE interesira sta ce ona izazwati. ja trazim neke stwari. nacin na koji postupaju sa osobama koje istrazuju cinjenice holokausta je isti nacin na koji su postupali krscani prema newjernicima/hereticima prije 150-200 godina. samo "profinjenije". suti, muci, ne razmislja o tome, ne citaj jer je njihowa "istina" istina - smrdi brate, smrdi do neuma... :mrgreen:

kin93 je napisao/la:
A sam „rob“ na taj način – misleći kako traži izlaz, ne samo da neće postati slobodan, već će i skončati prije vremena. Čak prije od nekog koji je cijeli život posvetio proučavanju povijesti u potrazi za (svojom) istinom. Dok će „robovlasnik“ vrlo lako naći novu žrtvu i posao će se nastaviti – „The show must go on“.


eh, hwala sto si me proswjetlio. postedio si me citanja stotina knjiga da saznam owu kratku informaciju. neznam sto bih bez tebe. samo onda zasto kada komentiram cezarowu izreku "swe sto jeste isprawno je, jer da nije nebi ni bilo" ja moram procitati stotine knjiga da bih shwatio neke stwari, ali zato si ti u prawu sa owom swojom izjawom? :love3:

kin93 je napisao/la:
I zato vidim ovu temu kao dobru podlogu za provokaciju „nečastivog“ koji (opet) želi zavaditi i zavladati – čak i ovim dijelom matrixa!


neznam sto onda radis na owom podforumu s osobama koje su ocigledno pali pod trans "necastiwog"?

kin93 je napisao/la:
Boriti se protiv toga se može i meditacijom, jasno. I zanemarivanjem. To će ("njih") najviše zaboljeti a ne puste priče, pitanja i diskusije, kojima se samo dodatno i neprekidno hrane.


da li bi ti dosao do toga nacina razmisljanja da neznas za MANIPULACIJU?

kin93 je napisao/la:
Ali ipak moram i za kraj jednu osobnu; s obzirom da ovo tvoje „ww“-anje shvaćam kao krajnju zajebanciju (jer to i jest) onda te ne mogu niti doživljavati kao ozbiljnog „tragača za istinom“. Pa bih s tim želio i završiti s tobom na ovoj preozbiljnoj i teškoj temi. I to mi je pomalo i žao. Zaista.


nije osobno, brate, nije. no etiketiras mene zbog slowa "W"? proglasawas me nesposobnim/nekompetentnim/zajebantom zbog toga? po cemu se molim te onda ti razlikujes od osoba koje diskriminiraju druge zbog boje/rase/gowora? a ti mene samo zbog slowa "W"?

sto da kazem sljedece osobi koja ne zeli wise diskutirati sa mnom o owome jer sam inferioran njemu, jer su osobe kao on PRAWI TRAGACI (tm) za istinom? a nista, zaboli me moje loshe dupe sto me smatra takwom osobom. nista osobno, to sam se obracao TWOM EGU... 8) :thumbup:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 85 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz