Sada je: pet apr 26, 2024 9:52 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 81 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Hermetizam
PostPostano: čet feb 21, 2008 8:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jul 18, 2007 7:46 am
Postovi: 155
Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Sinteza religija,praksi i filozofija koja je bila razvijena helenističkoj Aleksandriji, navodno se tu nalaze predavanja boga Totha, grč. Hermsea.
Glave stavke su da su svi dio jednog izvora i da je život neuništljiv.
Jedna od najstarijih egzoterijskih škola, što mislite o njoj?

_________________
RESPECT TO THE MAN IN THE ICE-CREAME VAN!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hermetizam
PostPostano: čet feb 21, 2008 8:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Anonimus je napisao/la:
Sinteza religija,praksi i filozofija koja je bila razvijena helenističkoj Aleksandriji, navodno se tu nalaze predavanja boga Totha, grč. Hermsea.
Glave stavke su da su svi dio jednog izvora i da je život neuništljiv.
Jedna od najstarijih egzoterijskih škola, što mislite o njoj?


Moja životna filozofija je eklekticizam (oduvijek sam bio eklektik) i hermetizam. Smatram ih sinonimima, jer hermetizam obuhvaća univerzalna učenja kao što su naprimjer 7 hermetičkih zakona iz Kybaliona. Danas se hermetizam smatra sintezom svih zapadnih okultnih tradicija, koje danas imamo: Kabala, alkemija, simbolizam, Ruža i Križ, tarot, astrologija, arheo-astronomija, sveta geometrija i druge.

No ja bih čak rekao, da je to izvorno duhovno učenje svih kultura od davno minulih dana Lemurije i Atlantide. Kao takav, hermetizam požima sve ostale filozofije i prakse nastale kasnije do današnjeg dana.

Temeljni hermetični tekst je zbrika Corpus Hermeticum (današnji znanstvenici su mišljenja da potječe iz 2.stoljeća poslije Krista, pisano u Aleksandriji), navodno napisan perom Hermesa Trismegistosa za kojeg se vjeruje da je unificirao sve znanosti prije potopa i zapisao ih na stupove Jachina i Boaza (tako barem kaže rana masonska legenda "Pjesma o Zanatu").

Oko starosti te zbirke se jako polemiziralo. Neki istraživači tvrde (oni manje ortodoksniji) da je djelo ustvari helenistička kopija ranijih tekstova iz rane dinastijske epohe drevnog Egipta.

Nag Hamadi tekstovi pronađeni 1945. su ustvari pisani od Esena, tajnog židovskog društva pretkršćanskih gnostika koji su u gnosticizam uveli hermetična učenja. Prema njihovom ustroju (3 stupnja inicijacije) se obnovila današnja masonerija.

Thoth/Hermes/Merkur je prema nekim teorijama bio postojeći mudrac, visoki adept, začetnik svih tajnih društava baziranih na duhovnom učenju, izumitelj pisma, umjetnik, znanstvenik i mag istovremeno. Njemu su pripisivane svi naj epiteti kao na primjer: Ao Ao Ao Tehuti (Thoth, triput najveći) ili Ao Ao Ao Djehuti u ranijem staro-egipatskom dijalektu.

Neki kažu da je on ustvari samo personifikacija sveg znanja, te da je povijesni hermes nepostojeća osoba. Svaka od teorija o porijeklu Hermesa Triput Najvećeg (Hermes Trismegistos na grčkom) ima svoje logičnosti i rupe.

Ja nisam poklonik ni jedne određene, jer sam primarno zainteresiran za ezoterijske elemente a ne egzoterijske, koji samo stvaraju zabune i akademicima i okultnim praktičarima.

Cijeli hermetizam počiva na jendostavnim kozmičkim zakonima, ali koji se, da bise shvatili u praksi, trebaju stavili u kontekst kompleksne filozofije. Drugim riječima, ta originalna učenja sa toliko duboka, da su se razgranala na hrpu drugih pravaca unutar ezoterijskih sustava.

Svakome toplo preporučam da pročita Corpus Hermeticum, djelo istinskog majstora, tko god da on bio (čovjek, vanzemaljac ili nešto treće) :D

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 21, 2008 9:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jul 18, 2007 7:46 am
Postovi: 155
Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Da, Corpus je doista u dijelovima inspirativan, to me je i potaklo na otvaranje teme i diskusije same. Sadrži mnoge odgovore, i on sam (Trismegistos) govori da se svučemo iz odjeće i maski svakodnevnice te da se prestanemo skrivati. Naravno da su ti problemi postojali oduvijek, a ne kako mnogi govore da su današnja tvorevina. Naravno da su današnje okolnosti omogućile otuđivanju novu dimenziju, ali ono je oduvijek postojalo i vjerojatno je dio čovjekove biti. No što ti misliš o iznešenoj tezi da je želja uzrok smrtnosti,ako sam dobro pročitao.

Pozdrav!

_________________
RESPECT TO THE MAN IN THE ICE-CREAME VAN!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 21, 2008 10:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Anonimus je napisao/la:
Da, Corpus je doista u dijelovima inspirativan, to me je i potaklo na otvaranje teme i diskusije same. Sadrži mnoge odgovore, i on sam (Trismegistos) govori da se svučemo iz odjeće i maski svakodnevnice te da se prestanemo skrivati. Naravno da su ti problemi postojali oduvijek, a ne kako mnogi govore da su današnja tvorevina. Naravno da su današnje okolnosti omogućile otuđivanju novu dimenziju, ali ono je oduvijek postojalo i vjerojatno je dio čovjekove biti. No što ti misliš o iznešenoj tezi da je želja uzrok smrtnosti,ako sam dobro pročitao.

Pozdrav!


Želja je uzrokovana nedostatkom svijesnosti, našeg Jastva. Sve želje proizlaze iz čovjekovog ega, našeg neobuzdanog astralnog tijela (Ruach) i upravo zbog želja ne možemo postići Alkemijsko Vjenčanje (Veliko Djelo) jer želje su projekcije ega.

Tako barem trenutačno razmišljam.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 21, 2008 10:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Anonimus je napisao/la:
Da, Corpus je doista u dijelovima inspirativan, to me je i potaklo na otvaranje teme i diskusije same.


Da, posebno je interesantan dio gdje Nous (Božanski Um) opisuje Hermesu kako je stvorena Priroda ili Kozmos. Prepuno alkemijskih i astroloških aluzija, naravno, treba čitati između redaka.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hermetizam
PostPostano: pet feb 22, 2008 12:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 18, 2007 5:47 pm
Postovi: 94
Anonimus je napisao/la:
Sinteza religija,praksi i filozofija koja je bila razvijena helenističkoj Aleksandriji, navodno se tu nalaze predavanja boga Totha, grč. Hermsea.
Glave stavke su da su svi dio jednog izvora i da je život neuništljiv.
Jedna od najstarijih egzoterijskih škola, što mislite o njoj?



=D> :thumbup: =D>

P.S.
"Najmracnije je prije svitanja"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 22, 2008 1:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jul 18, 2007 7:46 am
Postovi: 155
Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Tehuti, koji su tebi nabolje teze hermetizma, nick ti također nešto otkriva.
Nema šta,on je doista legenda, misliš li da je bio stvaran i u kojoj dozi, barem po tebi. Toth naravno

_________________
RESPECT TO THE MAN IN THE ICE-CREAME VAN!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 22, 2008 3:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Anonimus je napisao/la:
Tehuti, koji su tebi nabolje teze hermetizma, nick ti također nešto otkriva.
Nema šta,on je doista legenda, misliš li da je bio stvaran i u kojoj dozi, barem po tebi. Toth naravno


I da i ne. Možda je postojala osoba, mudrac koji je inspirirao nastanak mita o velikom inicijatu još u vremena drevnog Egipta. A isto tako vjerujem da je Thoth možda neka razvijena duša koja je inkranirala atlantiđanskig svećenika, ako ti to čudno zvuči pročitaj ovo. Nedavno se pojavilo djelo koje je navodno pisano od Thotha a zove se:

The Emerald Tablets Of Thoth The Atlantean

The history of the Emerald Tablets is strange and beyond the belief of modern scientists. Their antiquity is stupendous, dating back some 36,000 years B.C. THe writer Thoth, an Atlantean Priest-King, who founded a colony in ancient Egypt after the sinking of the mother country.

Kod:
http://rapidshare.com/files/57025490/The_Emerald_Tablets_Of_Thoth.pdf


Ovo je moj upload. Preporučam ti da ga pročitaš jer me zanima tvoje mišljenje. Spominju se negativni shapeshifteri koji preuzimaju oblik ljudi i dolaze iz astrala. Knjiga je pisana u obliku pjesme u poetskom arhaičnom stilu, ali spominje čak i vanzemaljski brod skriven pod sfingom od samog majstora Thotha koji je imao nekoliko ljusdkih inkarnacija.

Naravno, možda to sada smrdi na New Age, ali kako sam se uvjerio, u knjizi se nalaze mnoge duboke hermetičkne teze u stilu Corpus Hermeticuma ili Kybaliona.

Knjiga je navodno napisana u vrijeme početka atlantiđanske civilizacije kada je Thoth bio glavni svećenik u ljudskom obliku.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 22, 2008 5:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jul 18, 2007 7:46 am
Postovi: 155
Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Imam neke poteškoće sa tim uploadom,al sam pejsto naslov knjige/tablica u tražilicu i našao stranice sa prijevodima. Pa ću to malo pročitkati,a kada to učinim i izraziti mišljenje o istom.
Nešto ranije sam već čitao o tothu kao svećeniku s atlantide koji je osnovao egipat, i tamo živio nekoliko milenija zapisujući tajne na hjeroglife,učio svećenike svojoj magiji i konačno bacio neke čini na ključne hjeroglife da bi postale nevidljive ljudima opasnih namjera.
Čuo sam također i o reinkarnacijmama Totha,ne samo kao mladog Totha koji ponovno otkriva nasljeđe svoga djeda nego već i u drugim zgodama.
Ovo sa shapeshifterima mi sliči na david icke ,reptile rasu. Neznam,valjda si čuo o njima,ako ne ću ti preporučit neke izvore.
A čak sam i čuo za nekakav hram ispod svinge, da između njenih šapa leže vrata u knjižnicu mislim,il nešto slično.
Stvari koje si istaknuo, već donegdje i otprije poznam.
Što se tiče new agea, ma danas ljudi svašta trpaju u tu kategoriju,od konzumerizma, trešreligjoznosti, pobijede materije nad duhom, mnoge slične stvari te njihove kombinacije.
Al što je ,dosita sumljivo zvuči ta datacija spisa, 38 000 godina,doista brdo, al ko zna, istina je doista čudna, treba biti oprezan.
Mogla bi ova tema poslušiti kao rasprava za razne smjerove, jer to i je hermetizam - sinteza. Barem sam je ja tako shvatio!

Pa kada nešto pročitam, već ti izrazim svoje mišljenje.


Pozdrav!

_________________
RESPECT TO THE MAN IN THE ICE-CREAME VAN!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 22, 2008 6:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jul 18, 2007 7:46 am
Postovi: 155
Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Evo pročitao sam prvu tablicu

Čudno, uopće nema dijaloge, jako vezane uz Hermetizam, no i mnoga antička djela. Sumljivi su mi bili i mnogi termini. Oni se mogu pripisati slobodnome prijevodu,ili pogreškama samog prevoditelja.
No da Toth sebe naziva magičarom? Nisam pročitao mnogo hermetike,no ono što jesam, on nikad ne iznosi svoje titule, a ni riječ magija se ne spominje baš,barem ne izravno. Ili pak eter, također se u Corpusu na neki način spominje,ali ne pod tom riječju.
A ona kletva mi je također sumljiva,iako simpatična. U stilu da su Egipćani naj.... ako nisu nastavili njegova učenja. Danas je pounato kako je završilo, barem u većine stanovnika. Još ću pročitati nekoliko tablica, da isrpnije proučim tematiku, al doista podsjeća na patku, no ne treba značit. Jer i u laži ima istine!

_________________
RESPECT TO THE MAN IN THE ICE-CREAME VAN!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 22, 2008 8:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Anonimus je napisao/la:
Ovo sa shapeshifterima mi sliči na david icke ,reptile rasu. Neznam,valjda si čuo o njima,ako ne ću ti preporučit neke izvore.
A čak sam i čuo za nekakav hram ispod svinge, da između njenih šapa leže vrata u knjižnicu mislim,il nešto slično.
Stvari koje si istaknuo, već donegdje i otprije poznam.
Što se tiče new agea, ma danas ljudi svašta trpaju u tu kategoriju,od konzumerizma, trešreligjoznosti, pobijede materije nad duhom, mnoge slične stvari te njihove kombinacije.
Al što je ,dosita sumljivo zvuči ta datacija spisa, 38 000 godina,doista brdo, al ko zna, istina je doista čudna, treba biti oprezan.


Pozdrav!


Dio koji se možda odnosi na reptile (The Key of Mystery, 8.pločica) :

"Far in the past before Atlantis existed,
men there were who delved into darkness,
using dark magic, calling up beings
from the great deep below us.
Forth came they into this cycle.
Formless were they of another vibration,
existing unseen by the children of earth-men.
Only through blood could they have formed being.
Only through man could they live in the world.

In ages past were they conquered by Masters,
driven below to the place whence they came.
But some there were who remained,
hidden in spaces and planes unknown to man.
Lived they in Atlantis as shadows,
but at times they appeared among men.
Aye, when the blood was offered,
for they came they to dwell among men.

In the form of man they amongst us,
but only to sight were they as are men.
Serpent-headed when the glamour was lifted
but appearing to man as men among men.
Crept they into the Councils,
taking forms that were like unto men.
Slaying by their arts
the chiefs of the kingdoms,
taking their form and ruling o'er man.
Only by magic could they be discovered.
Only by sound could their faces be seen.
Sought they from the Kingdom of shadows
to destroy man and rule in his place."

Ako ovo nije plagijat, ni modernije djelo (za razliku od originalnih tvrdnji), ovdje imamo najstariji spis koji spominje negativno orjentirana OPS bića koja su sposobna mijenjati oblik. Tvrdnja postavljena davno prije Icke-a i Tsariona. Zanimljivo je i to da se kaže se često prikazuju ljudima kao ljudi da ih zavaraju i infiltriraju razne levele vlasti. Također u nekim pločicama se nazivaju Braćom Mraka, ili čak Crnim Bratstvom.

Citat:
Mogla bi ova tema poslušiti kao rasprava za razne smjerove, jer to i je hermetizam - sinteza. Barem sam je ja tako shvatio!

Pa kada nešto pročitam, već ti izrazim svoje mišljenje.


Jedva čekam. Ja sam već pronašao hrpu hermetične filozofije i kabalističkog simbolizma unutar stihova ovog ultra-čudnog teksta.

O da, ova tema definitivno vodi u razne smjerove. Trenutačnog sam mišljenja da ova knjiga, čak i da je plagijat ili podvala, sadrži duboke koncepte koje također srećemo i u helenističkoj školi hermetizma.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 22, 2008 9:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jul 18, 2007 7:46 am
Postovi: 155
Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Pa ako se mene pita definitivno se radi o Reptilima ala David Icke, kako god bilo, primjer penetracije u više slojeve društva fino je izložen.
No trebam ti priznat da mi smrde ove pločice na plagijat, nekako mi nisu u điru hermetizma. Ja sam pročitao samo Corpus ,pa znam jako malo,al oni ne ističu puno nazive,većinom u prenešenom značenju. Barem kolko ja znam.

_________________
RESPECT TO THE MAN IN THE ICE-CREAME VAN!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 20, 2008 10:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 23, 2007 3:06 am
Postovi: 94
Lokacija: Novi Sad
A da malo, recimo, obratite pažnju na ono što poučava američki Institut za hermetičke studije?

_________________
www.prosvetljenje.net


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 20, 2008 11:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
gwydion je napisao/la:
A da malo, recimo, obratite pažnju na ono što poučava američki Institut za hermetičke studije?


Na što misliš? Dali je ovo stranica tog Instituta?

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 20, 2008 11:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 23, 2007 3:06 am
Postovi: 94
Lokacija: Novi Sad
Nietzsche je napisao/la:
gwydion je napisao/la:
A da malo, recimo, obratite pažnju na ono što poučava američki Institut za hermetičke studije?


Na što misliš? Dali je ovo stranica tog Instituta?


Baš na to mislim.

_________________
www.prosvetljenje.net


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 23, 2008 2:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jul 18, 2007 7:46 am
Postovi: 155
Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Malo sam pogledao stranicu i nisam vidio ništa šokantnog ili nečeg sličnog, ili moža pak nisam razumio ono što sam trebao...

_________________
RESPECT TO THE MAN IN THE ICE-CREAME VAN!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 23, 2008 3:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 23, 2007 3:06 am
Postovi: 94
Lokacija: Novi Sad
Anonimus je napisao/la:
Malo sam pogledao stranicu i nisam vidio ništa šokantnog ili nečeg sličnog, ili moža pak nisam razumio ono što sam trebao...


Ko je govorio o šokantnom? To je institut koji podučava hermetizam u jednom čistom obliku, dakle stranica je za preporućiti, a ne za šokirati se?

_________________
www.prosvetljenje.net


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 23, 2008 4:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Drago mi je da postoje takve organizacije kojima je cilj ljudima približiti hermetički sadržaj.

Stranica čak ima i službene kurseve.

Nevezano za to, došao sam do zaključka kako je cijeli korpus dijela i ideja hermetizma pripisana Hermesu, a taj Hermes je nitko drugi no masonski Hiram jer je etimologija hebrejskog imena Hiram vrlo bliska riječi Heru-Ammon i da riječ Hor-Mse (Hermes) u staro-egipatskom znači Sin (Sunca).

Još kad uzmemo da egipatska riječ Phre znači "Sunce"i Mas (Mse)= Sin onda nam je jasno otkuda riječ Freemason, koja ustvari znači Sin Sunca, ili inicijat. Izvor ove tvrdnje je William Tyler Alcott koji je puno pisao o solarnoj mitologiji i astroteologiji.

Sin Sunca je titula Hermesa ili Adepta, što je zanimljiva poveznica.

Ne kažem da je i jedna osoba (Hiram i Hermes) od njih povijesna ili mitološka već da sigurno postoji još suptilnija veza između njih nego što obično mislimo.

Triput veliki Thoth (Hermes Trismegistos), kako su ga zvali Egipćani ili Hermes u grčkoj verziji, identičan Hiramu Abiffu koji je triput napadnut od podređenih masona-zanatlija na tri strane svijeta, isto tako Hiram je planet Merkur u dnevnoj kući kada vlada Blizancima i u noćnoj Djevicom. Blizanci su Apolon (Ljepota) i Heraklo (Snaga) a djevica je Mudrost. Ova tri aspekta Merkura vežu ga za grčkog Hermesa Trismegistosa ("Triput najveći") i egipatskog Thotha - "Ao Ao Ao Djehuti", na egipatskom triput najveći Thoth. Isto tako ova tri aspekta Merkura su povezana za tri velika majstora pri podizanju Hrama na ovaj način: Mudrost (Istok - Solomon), Ljepota (Jug - Hiram Abif) i Snaga (Zapad - kralj Hiram iz Tira). Ova tri stupa krase masonske hramove (no samo su dva česšće spomenuta), ali i Drvo Života u Kabali.

Manly P. Hall, veliki historičar, učenjak masonerije i opće okultne tradicije (Istoka i Zapada), izjednačava Hermesa sa Hiramom i Mojsijem jer riječ Moses (na hebrejskom se sastoji od slova Mem + Šin + He = Mošeh ) ima u sebi sadržano Mse ili Sin (Sunca).

Krist i ostali umirući bogovi su vezani za Hermesa ili planet Merkur, a ne za Sunce jer ono je Otac, a Mjesec Majka.

Ovo nije samo egzoterijski trag (miješanje raznih tradicija i mitova u Misterijima), već govori o dubokoj povezanosti ovih arhetipova učenog boga koji umire te se opet rađa, Thoth koji sudi u zagrobnom životu Egipćana a Krist je također nebeski sudac.

Ovdje sam napisao poveći post o mogućnosti takve veze između Merkura i Bogočovjeka Krista:

http://www.galaksija.info/forum/viewtop ... &start=140

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 23, 2008 6:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jul 18, 2007 7:46 am
Postovi: 155
Lokacija: Rijeka, Hrvatska
gwydion je napisao/la:
Anonimus je napisao/la:
Malo sam pogledao stranicu i nisam vidio ništa šokantnog ili nečeg sličnog, ili moža pak nisam razumio ono što sam trebao...


Ko je govorio o šokantnom? To je institut koji podučava hermetizam u jednom čistom obliku, dakle stranica je za preporućiti, a ne za šokirati se?



Ma biti će da nisam dobro shvatio post, čemu sam i dap naznake u svojoj izjavi....
Tehuti odlično si opisao korijene Hermetizma

_________________
RESPECT TO THE MAN IN THE ICE-CREAME VAN!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 23, 2008 6:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Anonimus je napisao/la:
Ma biti će da nisam dobro shvatio post, čemu sam i dap naznake u svojoj izjavi....
Tehuti odlično si opisao korijene Hermetizma


Hvala. Da imam više vremena raspisao bih se, ali jebiga... :D

Ostatak sam napisao na svom "matičnom" threadu. Do nekih "slučajnosti" samo došao sam a neke sam naučio iz raznih izvora.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 81 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz