Sada je: ned apr 28, 2024 5:19 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 282 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri feb 14, 2007 8:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
spyro je napisao/la:
Hay FORMICA :D

- Svaka čast na hrabrosti, stvarno triba imat muda pa ova iskustva podijelit sa nama kojima je ovo nešto sasvim skroz novo. Zanima me jedna stvar ali ne znam hoćeš li znati šta te pitam jer nisam siguran baš hoćeš li to imat u memoriji.

Citat:
Čovjek je zapravo kao špica od kajsije ili kao badem. I ima jedan šav s prednje strane kao na špici. Kad se ta dva šava spoje otvore se špice i tad se pomješaju sadržaji špice. Unutra se nalaze nekakve raznobojne kugle koje se izmhešaju međusobom i sudaraju se. Tad upoznaš potpuno drugu osobu i sve njene prošle živote i sve što će biti. Osjećaj je intezivno prijatan, zapravo nešto slično se ne može ni doživjeti na drugi način.


- Otprilike koliko prošlih života stane ovde.( tvoj primjer otprilike) Znam da nema određenog broja ali otprilike: tisuče, dvije ili više. Kad si već ovo dotaka onda da i to vidim, jer postoji nešto šta se zove "veliko brisanje memorije." Ne znam baš točno jer fenomen vala nisam proučia dobro ali to mi nekako liči da je val ono šta ja zovem "velikim brisanjem memorije". Treba to još vidit šta je šta ('). Ima mladih i starih "duša" zavisi di je ko u kojoj fazi ciklusa. Ovo šta ti zoveš špica od kajsije ili kao badem ( u nedostatku prave riječi za usporedit :wink: ) ne bi ustvari moglo bit ništa drugo nego nešto u šta se svi ti životi arhiviraju za vrijeme jednog ciklusa. Ti ciklusi su prije bili jako veliki ali zbog fenomena sužavajuče spirale oni su sve krači i krači. Sad je prosječan cikus između 100.000(?) do 30.000(?) godina. Sužavajuča spirala se sužava jer duša radi sve više i više "loših" stvari u svojoj egzistenciji( u stvari se tako namisti pa to samo postaje sve gore i gore, kompletna situacija sa svima, uzrožno posljedična veza) pa to želi šta prije poništit. Ovo isto treba prvo vidit u kojem smjeru to ode, da li prema 7 D ili prema dole, ne znam ni sam. Nešto pretpostavljam ali nisam siguran, treba malo povezat činjenice. Time will tell. Isto je kao i između života kad "prazni memoriju" kako bi mogla neopterečeno živjeti jedan novi život samo šta su ovde ciklusi puno veči.
Molim te reci mi nešto više o tome iz tvoje točke gledišta pa čemo to pokušat malo bolje istražit.

Hvala unaprijed. :D :wink:


(- Naravno kad budeš ima vremena, jer ti je sen-sei već postavila neka pitanja pa bi bilo fer da ona ima prednost. Ja ču ti uskočit sa činjenicama tako da to svima i logički bude shvatit i obujmit. Koliko mogu pridonijet razumijevanju svega ovoga pridonijet ču ali nemam detalje ni iskustvo kao ti pa se tu ne možemo niti uspoređivat. Šta znam reču, a ti podijeli sa nama svoje iskustvo.):mrgreen:

(Ovo gori šta sam napisa je samo u grubo, tek osnovna šema, brojevi su samo otprilike približno i osnova je ok ali šta ko di i kuda je upitnik ok )

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 14, 2007 9:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Sen-sei
Oni mi izgledaju kao ljudi sa nogama i rukama čak i kosom. Otkrio sam da su delfini kad mi je jedan ponudio da uđem u njegovu svijest. Tad imaš sve sveosjećaje koje i on ima. Zaista mi je bilo jasno zašto uživaju u morskom životu. Osjećaj snažnog tijela i strujanje vode oko tijela pri iskakanju i zaranjanju je fantastičan. Kad sam poslije puno godina prvi put u životu skočio u more plivao sam kao delfin što je izazivalo smijeh kod đece. Namučio sam se dok sam naučio da plivam rukama.

A one oznake 3D i tako dalje su oznake denziteta to sam vidio na ovom forumu.

Te gadove zapravo teško možeš viđeti. Oni se kriju u tami oči im svijetle crvenom bojim i ponekad se vidi bljesak oštrih zuba. Samo pilje u tebe i uživaju a ti umireš od straha, što ih strašno uveseljava. Kad ukopčaš da ti ne mogu ništa onda idu. Moguće da su to gušteri. Njih nema u ovom našem svijetu, makar ih ja nijesam niđe vidio. Pa ni u onom drugom ih uglavnom nema. Jedino se skupljaju kod onih koji se plaše. To tačno znam. Ljudi u astralnom svijetu su isti kao u ovom osim što imaju onaj kanap što ih vezuje sa tijelom. Taj kanap se obično ne vidi.

Da i svi drugi izgledaju kao ljudi, nije me zanimao njihov fizički izgled jer me zanimao izgled u tom stanju astralnom.

Ne ovi su imali fizičko tijelo. Postoje i oni bez tijela. Oni su nešto posebno. Puno se razlikuju od nas. Njih sam našao samo na jednom mjestu. A ove kao mi ima koliko god hoćeš. Čak mi se čini da nema ovećeg kamena na kome nećeš naći nekog.

Arbitrium Liberum

Jeste izgleda da si u pravu. U nekim knjigama sam našao upravo takav opis kavi su mi izgledali. Na njih nijesam obraćao pažnju kad su otišli. Jedva sam iščekao da odu i ne viđeli se više. Gadni su brate. Prvo dođe jedan i gleda te , polako se počinju sakuplati više njih. Kako ih ne vidiš potpuno samo sijenke mašta počinje da radi i pojavljuje se strah, ato ih silno uveseljava. Potpuno razumijem đesu koja se boje noću zaspati, znači oni su tu neđe. Djeci treba objasniti da imaju besmrtnu dušu i da im niko ništa ne može. Da se trebaju smijehom suprotstaviti strahu jer su oni toliko grdni da ih je sramota pojaviti se na viđelo. Pomaže i naučiti ih molitvama pa da prizovu pomoć Hrista i Bogorodice. Takođe pomaže staviti nož ispod jastuka. Ne mora biti neki oštri, dovoljan je i tupi nož od pašade. I da znaš da bi mogao odvojiti se od Zemlje moraš proći crnog stražara koji ti ne dozvoljava prolaz. A za denzitete bijelog Stražara koji je mnogo teža prepreka. A da bi došao do bijelog moraš proći naše zemaljske oni su kao dežurni i izazivaju najdublje poštovanje. To su ljudi koji ostaju u blizini ljudi i pomažu im, valjda nešto kao svetci. To su stvarno dobri momci. Sa jednim našim crnogorskim sam se puno družio i puno sam ga zavoljeo, bilo mi je žao kad mi je dozvolio prolaz, jer se poslije nijesmo gledali.

Spyro

Onaj moj pratilac mi je govorio da ne treba gledati u sebe takvog zašto ne znam. Jesu li kugle ili svjetlosti raznih boja neznam ali snam da su te boje prelijepe. To sjećanje koje imaš se ne briše. To zauvjek ostaje u tebi. Međutim kad se rodiš tad se postavi kao neka brava koja ti ne da da se sjetiš. To sjećanje je dostupno kako sam čuo a nijesam probao i regresivnim sjećanjem. A koliko sam života proživio nijesam brojao, vjerujem na stotine. Kad sam sa škoplskom ekskurziom bio u nekom muzeju viđeo sam jedan eksponat ispod kojeg je pisalo da je dio konjske opreme. Ja sam se nasmijao i objasnio vodiču da se radi o alatki za obradu drveta jer sam se sjećao tog predmeta iz nekog od ranijih života valjda iz doba Kelta.. I pazi vrijeme ne postoji to su ljudi umislili da bi objasnili stvarnos dosta skučenim čulima i shvatanjima. Što se tiče velikog talasa sjećam se nekoliko njih i tad se isto memorija ne briše. Ja se ne sjećam drugih stvari već samo onih vezanih za moj život tada. Tako da nemam pojma o Cezaru jer ga nikad nijesam ni vidio, ko zna po kojim sam se vukojebinama vucarao tad, tako da ne mogu ni locirati na vremenskoj skali kad sam koji život živio. To se gleda na drugi način. Vrijeme u 4D je već drugačije a u 5D ili 6D đe sam takođe bio čini mi se da vremena uopšte nema, zapravo su mi ova dva zadnja ako su uopšte to bili, bili toliko strani da ništa nijesam shvatao a i ono malo što se sjećam je vrlo nejasno.
:)

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 14, 2007 9:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Citat:
Ja se ne sjećam drugih stvari već samo onih vezanih za moj život tada. Tako da nemam pojma o Cezaru jer ga nikad nijesam ni vidio, ko zna po kojim sam se vukojebinama vucarao tad, tako da ne mogu ni locirati na vremenskoj skali kad sam koji život živio.


- E na ovo sam se pošteno nasmija. Ovi si stvarno lipo reka. -

:mrgreen: :wink:

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 14, 2007 10:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Pa taman je tako :mrgreen: :mrgreen:

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 15, 2007 1:33 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Citat:
I da znaš da bi mogao odvojiti se od Zemlje moraš proći crnog stražara koji ti ne dozvoljava prolaz. A za denzitete bijelog Stražara koji je mnogo teža prepreka. A da bi došao do bijelog moraš proći naše zemaljske oni su kao dežurni i izazivaju najdublje poštovanje. To su ljudi koji ostaju u blizini ljudi i pomažu im, valjda nešto kao svetci. To su stvarno dobri momci. Sa jednim našim crnogorskim sam se puno družio i puno sam ga zavoljeo, bilo mi je žao kad mi je dozvolio prolaz, jer se poslije nijesmo gledali.


- Ovo je stvarno zanimljivo. Više sam upoznat sa materijalnim svemirom a manje sa energetskim, ali pomalo kroz ovu temu "područje između života" polako shvačam neke fizičke zakone. Sve u svemu izgleda da se netko potrudio napravit i zaštitnu energetski mrežu i prolaze između ovih dvaju realiteta. Miriše opet na MATRIX samo u nekoj nižoj zoni. Kao da se svaki viši denzitet trudi da kontrolira onaj ispod sebe. Barem u ovom slučaju je to sigurno sto posto točno. Jako zanimljivo. Stalno nešto primječujem i to mi bode oči. Nekome je ovde jako stalo da one ispod sebe kontrolira. Ima razno raznih beštija i aveta ali kad malo njih maknemo sa strane kako nam ne bi prekidali proces misli onda se vidi da je tu neka stroga kontrola i hijerarhija. Ovo nema veze sa pojmom "Bog" jer kad bi tako nešto bilo onda to sigurno ne bi bilo ovdje. Bog ne kontrolira niti želi kontrolirati. On ima svo znanje i baš iz tog razloga ima apsolutnu kontrolu a ovdje nije tako. Ovdje su straže,prolazi,razno razna ubjeđivanja, brilijantne manipulacije ljudskom sviješču,prijetnje i sve šta nema veze sa apsolutnom kontrolom koja nema potrebu za ovim metodama. Ovo je prisutno na oba denziteta( 3 i 4). Kontrola znači sposobnost pokretanja nečega, rukovanje i upravljanje tim istim te po želji prekidanje tog nečega. Ovo je daleko od dobre kontrole. Ovo je mafija. Ovdje osim toga neko nekome limitira i sposobnost kretanja. Ukratko dok plešeš po njihovome dobro je. Treba ovo stvarno shvatit.
Nisu ovde sve čiste. Ima ovde puno toga pa bi bilo dobro stvarno jednu po jednu stvar proanalizirat i stvarno vidit u kakvoj je ona odnosu s nekom drugom stvari. Nije mi to sve ni potrebno al hebi ga zanima me. Znatiželja je heben osječaj. :mrgreen: :wink:

FORMICA, može malo pomoć oko ovoga, nadrobi detalja šta više vezano uz ovo šta sam stavia pod citat. ( Hvala ) :D :wink:

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 15, 2007 3:14 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
- Koliko dugo sam u metafizici i fizici i prošlim životima i svemiru opčenito, a tek mi se sad zaista upalila lampica da energetski ( 4 denzitet ) i materijalni ( 3 denzitet ) svemir okupiraju isti prostor. -

- Razlika je u frekvenciji -

- Uopče nisam iša za tim. - - Vrijeme je druga stvar, vjerovatno se može ubrzavat i usporavat ili nešto u tom smislu, jer je tu fizika fleksibilnija pa su barijere ( materija energija prostor i vrijeme ) fleksibilnije ili možda čak i kruče več u zavisnosti od onoga što se je i koje se tijelo posjeduje. Vjerovatno ima neke svoje zakone ali su oni svi ovisni o materiji ( u ovom slučaju nestabilnija materija=energija ) po pređenom prostoru. -

- Ako ovi niži denziteti prebivaju unutar ovog svemira onda se to prenosi i na više denzitete naspram našega. -

- Dobro za ove više ne znam ali za 4 denzitet ovo ima smisla. -

- To je druga stvar šta mi iz perspektive fizičkog tijela ne vidimo to i ne možemo se ponašat drukčije u materijalnom svijetu. Pas vidi samo crno i bijelo a osa ( ili pčela :mrgreen: ) široki spektar boja. Čovijek vidi šta vidi. Stvar hebene percepcije ništa više. I energetska tijela vjerovatno titraju ( postoje u vremenu ) na nekoj svojo frekvenciji koja je da je. -

- Vjerovatno ima neki zakon da se ova energetska i materijalna frekvencija ne mogu spojit osim pod nekim zadanim uvjetima ili tako nešto. Možda je taj zakon jedino u našoj glavi. :mrgreen:

- A možda je je stvar u skroz nečemu drugome.Tko če ga znat, ovo mi nekako izgleda logično. -

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 15, 2007 6:59 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
- Moram ti još ovo napisat kako bi mi lakše prenia podatke vezano uz ove straže i koji oni k čuvaju.

Postoje tri svemira - moj , od onog drugog i materijalni svemir.

- moj je moj

- od onog drugog je od onog drugog a tih drugih individua ima pitaj Boga koliko no to nije bitno ,uglavnom od onog drugog,njegov svemir.

- materijalni ili fizički koji se sastoji od materije, energije,prostora i vremena.

- Ovaj materijalni služi kako bi ovo dvoje mogli KOMUNICIRAT. -

- denzitet je nivo svijesti i to je ok ali ovaj bijeli stražar ne može čuvat moju svijest nego jedino od grupe drugih koja je kreirala vlastiti svemir po svojim zakonima. Ako je to onda još uvijek spada pod materijalni svemir šta i mora samo pod drugim fizikalnim zakonima. Ne može nikako čuvat ulaz u denzitet več u neku drugu vrstu materijalnog svemira koji je možda po fizici drukčiji i to je jedino šta može bit. To je čista istina a ti mi sad uzmi ove podatke šta sam ti ih da i preko toga mi opiši ono u citatu gore. Ne čuva on denzitet več ulaze u neke druge materijalne svijetove. :D :wink:

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 15, 2007 2:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
A mozda i u neke druge realitete, realitet je isto sto i dimenzija ali ne i denzitet, denzitet je nivo svesti, a realitet odnosno "svemir" svako ima svoj a svi zivimo u jednom oko koga smo se dogovorili kako ce da nam izgleda, jedini problem je sto nam se u stvaranju naseg realiteta (svemira, prostora za zivot, postojanja) malo "pomaze" sa strane. Inace vecina ljudi moze po svom nahodjenju da ubrzava ili usporava vreme, i da ga bira,kao i da menja realitete, samo sto toga zbog "pomoci" sa strane naravno nije svesna.
Nisu samo 3. i 4. denziteti tu, svi su tu, oko nas, dali cemo ih videti i ziveti u njima, zavisi od nivoa svesnosti/svesti. Cetvri denzitet bi trebalo da ima promenljivu fizikalnost, odnosno da svest upravlja materijom, i gde fizicka tela ne bi bila "zatvor" kao na trecem, nego nesto sto se po zelji menja i doteruje, ako covek uopste zeli da ima telo.

To sto je Formica video strazare, ne znaci da stvarno postoje, niti njihovo nepostojanje ne znaci da to nije istina, nozda je on to sve doziveo na svoj nacin, a neko drugi bi na svoj, sto opet ima veze i sa svesnoscu i znanjem o stvarima i dogadjajima koje dozivljava, kao sto on i rece. tako je on to video.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 15, 2007 9:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Arbitrium Liberum lijepo si to rekao. To su moji doživljaji, a sad dali bi i neko drugi tako doživio ne znam. Mada vjerujem da bi.

Spyro da to si dobro primjetio. Svi denzitetei postoje uporedo. Naše ograničene moći shvatanja i čula nam ne omogućuju da vidimo više denzitete. Što o avionu može misliti pašče? Ono će čuti i viđeti avion ali mu je potpuno izvan shvatanja o čemu se radi pa ga zapravo i ne vidi. Na brzinu ću ti reći. Kad me jedan veliki prevarant (on je crvene boje) na prevaru namamio da prođem kroz neku kapiju ispod luka, što je značilo da postajem njegov, puno sam se naljutio i odlučio sam da se žalim glavnom. Pošto on nije na Zemlji morao sam se odvojiti od nje. To sam mogao samo ako pređem mostove. E tu je bio onaj crni stražar. Prevario sam ga tako da je on propao u ambis a ja sam mogao slobodno da se odvojim od Zemlje. Obišao sam oko 1500 svjetova na kojima sam sistemom otvaranja one špice saznavao sve o tim svjetovima.Svi su oni isti kao mi a ima ih bezbroj. Sve to što sam naučio istovremeno je bilo i znanje na onom svijetlom mjestu. Da ga nazovemo znanje ljudske vrste ili planete Zemlje. Zbog toga su i pratilac i učitelj bio zahvalan. Na žalost nijesam našao glavnog a shvatio sam da ga nema u svemiru. Kad sam od pratioca tražio da mi pokaže vrata kuda ću moći ići dalje da tražim on me poveo u onu pećinu đe sam već bio. To je put kuda se ide kad se umire. Dali sam morao prolaziti i kroz ono svijetlo ne znam ali sam tamo naišao na svetca da ga tako nazovem. Nijesam mogao ići dalje dok me on nije pustio a i to se desilo. Kad sam prošao i ovo naišao sam na bijelog stražara. On je stvarno puno moćniji od svih ranijih koje sam vidio. I pored svega što sam mu ispričao nije me htio propustiti. Naravno i njega sam prevario isto kao i onoga crnog mada me puno boljelo i onda sam mogao otići na neko sasvim drugačije mjesto. Tu je bio jedan starac koji je znao đe je glavni ali se nećkao reći mi kako se stiže kod njega. Napravio sam takve zafrkancije da mi je nakraju sve rekao samo da me se trsi. Morao sam izaći iz svemira. I to sam uspio poslije puno muke. S unutrašnje strane svemir izgleda kao jaje. Zametak je otprilike kao ovaj vidljivi svemir. Zatim postoji ogroman prostor praznine tako da se svemir čak ni nevidi . Zapravo i nije prazan jer se osjeća „nagnutost” tog prostora i ona ti pomaže da se orijentišeš. Inače bi lutao po toj praznini do kraja vremena. I to bude kao žumance. Onda se naiđe na neku opnu koja je mekana i možeš proći kroz nju. Tu moraš biti oprezan jer se iza nje nalaze, strune ili ribe kako sam pročitao nekoga da ih zove. Čim se tamo uđe te strune te opkole i ne možeš se maći. Što se više koprcaš više te stežu. Moraš se umiriti i vrlo polagano vratiti. Te strune imaju inteligenciju i u vezi su sa vim drugim strunama kojih ima bezbroj. Stari me naučio kako se one prolaze. Vrlo lagano se izvlači membrana prema napolje i pravi se tunel. To se mora raditi vrlo lagano i ne smije se ninašta misliti jer se strune odmah usmjer na tebe. I to bude kao bjelance. Tako sam došao do crne prepreke fantastično tvrde i to bude kao kora od jajeta. Ta prepreka se treba pažljivo posmatrati dok se uoče zlatasti odsjaji i tad se vidi mreža šavova po kojima se lako otvori ta ljuska i izađeš iz svemira. Napolju je sve drugačije. Mirisako je na svježe i novo. U početku se ništa ne vidi ali kad se bolje zagledaš vidiš bezbroj stubova koji se iz mraka „dižu” prema udaljenoj zelenkastoj svjetlosti. To su drugi svemiri kojih ima bezbroj. Tad sam vidio i neke crne sijenke kako se kreću oko stubova. Na jednom stubu ih je bilo dvadesetak na gomilu i nešto su tamo činjeli, na mene niko nije obraćao pažnju. To mjesto mi se puno sviđelo i odlučio sam da tamo dovedem svu rodbinu i drugove. Zovnuo sam jednu sijenku da ga pitam ko je i kakvo je ovo mjest. Kad je na mene obratio pažnju porazila me ogromna inteligencija i znanje te sijenke. Istovremeno toliko strano kao ništa što sam do tad vidio. Povlažeći se u užasnom strahu nazad vidio sam zeleni odsjaj „gore” i znao sam da je tamo glavni. Jedva sam pobjegao od struna i stuštio se na Zemlju. Onda sam osjetio da je ona sijenka ušla u svemir. Izgledao je kao nebo puno zvijezda samo što nije bio nebo i nijesu bile zvijezde. E on je ono što mi zovemo Bog, mada je pravi Tvorac neđe još dalje i sumnjam da je ikada dolazio ovamo. Ovo „zvjezdano nebo” koje je fantastično inteligentno i isto toliko različito od bilo čega što se nalazi u svemiru je organizovalo suđenje na kojem smo bili ja moj pratilac, ja i onaj crveni prevarant. Svi smo ispričali sve i meni je presuđeno da budem sa jednim fantastično dobrim iz zlatnog oblaka. On je puno ličio na Hrista i zaista je dobar a čini mi se da je i on dio zvjezdanog neba. I to je to. Više nijesam lutao po svemiru nego samo po Zemlji. Obično šetam po gradovima svijeta što dalje od ovih naših krajeva jer je bilo puno bola i straha i patnje tokom zadnjih ratova. Tek prije pola godine sam ponovo počeo da šetam po gradovima Balkana, ali ima još bola ovuda. Šteta nekad je bilo ovuda najljepše za šetnju. I divim se Tvorcu kako je sve dobro učinio.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 16, 2007 5:31 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
FORMICA,hvala na "postiću" :D :wink:

- Evo samo kratko jer sam se maloprije ( sad je 5 ujutro ) odnosno prije nekih sat ili dva vratia sa ajmo reč "poslovnog" puta pa da sad puno ne pišem, a stvarno bi se dalo puno toga i napisat. :D

- Temu; građa ( jednog ) materijalnog svemira i temu " paralelnih svemira" bi obradia odvojeno od ove kako bi lakše pratili kako jednu tako i drugu temu. To je sve povezano ali čisto radi lakšeg "snalaženja u prostoru" (:mrgreen:) a za to sam već otvoria topik " 7. denzitet" pa čemo to tamo malo rasturit. :wink:

- Zanimljivo da si spomenia "suđenja". Jako zanimljivo. Ne bih sad o ovome puno ali stvarno jako zanimljivo. Vratit čemo se na ovo ali sad čemo to malo "preskočit". Ima vremena. :wink:

- U pravu si šta se tiče bola i toga svega opčenito, ne samo na Balkanu nego i praktički svugdje gdje se makneš. Možemo živjeti u iluzijama i govoriti da nam je dobro itd ali stanje na terenu kad sve zbrojiš i nije baš nešto bajno. Ma sve to i nije toliko ni važno iz neke "više" perspektive" :mrgreen: ali eto nešto se mora radit i u "životu" pa ako već moram u ovom materijalnom svijetu imati i ulogu u igri onda biram onu koja donosi dobro riješenje največem broju individua. A i onako nemam trenutno neku drugu ( eventualno "bolju":twisted: ) ideju. :roll:

- Šta se "Tvorca" tiče i to kako je on ovo sve divno i bajno kreira... ... .... ne znam baš, nisam baš siguran. Ne bi puno ovo komentira jer prvo treba definirat taj pojam "Tvorac". Ali nečemo ni sada o tome.

Pozdrav i hvala na opširnim informacijama.:D

(P.S - nisam zna da si iša ovako u širinu i dubinu a kamo li da ti je to uopče dostupno u memoriji. ( Ludilo brale !!! ):mrgreen: :wink: .)

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 16, 2007 7:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 28, 2006 2:43 am
Postovi: 79
Lokacija: Svemir
Ljudi, Formica i ostali, ja sam lagano sumnjiv što se tiče ovoga što je Formica prepričao. Sumnjiv sam čisto zato što jako malo znam o tome iz vlastitog iskustva, a štaš, čovjek je uvijek sumnjiv prema onome što ne zna. Makar tri mjeseca je prošlo od kad sam počeo pratit ovaj sajt.

E sad, pošto je uzrok sumnji znatiželja, mene zanima, kako mogu saznati išta o svojim prošlim životima (naime, i prema tome sam sumnjiv donekle, jer jedino zbog čeg bi mogao prihvatiti postojanje prošlih života je osjećaj koji me zna prožet, a to je da se dogode trenuci u kojima se osjećam kao da sam proživio Grke (Spartanci) i 70-e, nekad osjećaj dođe sam od sebe, nekad na temlju nekog vanjskog utjecaja). U stvari zanima me da li čovjek može sam istražiti prošle živote i kako? Ili treba pomoć nekog psihologa/psihijatra/hipnotizera - pa ak treba - preporučite mi nekog koji to stvarno zna? I kako postić ovo o čem Formica priča, o tom putovanju kroz svijest, denzitete, svemir, izvan svemira i nazad na zemlju sa tim svojim pratiocem... Fakat me zanima, pa ljudi pomozite mi da znatiželju pretvorim u znanje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 16, 2007 8:39 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
- Evo pokušat ču ti ja dat neke odgovore na tvoja pitanja ali skužaj šta neče biti detaljnija nego samo u kratkim crtama i skužaj ako na koje tvoje pitanje i ne dam odgovor ponajviše iz razloga šta sam posljednja 24 sata provea na putu pa baš i nisam od neke energije za ić u detalje a i ne može se to sve u detalje ni preko ovakvog načina komuniciranja kao šta je internet ni objasnit.

- Za početak: sumnja je dobra stvar. ( Naravno ne govorim o nekoj opsesivnoj i neuravnoteženoj sumnji već o sumnji u smislu da čovijek traži odgovore na svoja pitanja i da želi da ti odgovori budu i logični i da funkcioniraju u ovom materijalnom svemiru. ) Ne bi ni bilo baš pametno gutat ono šta drugi pričaju i govore jer kao šta reče jedan moj dobar poznanik( inače uspješan obiteljski i poslovan čovjek ) : da sam sluša druge ko zna di bi sada bia. Prema tome uvijek razmišljaj svojom glavom i ne daj da ti drugi nameču odgovore. Uvaži ih kao podatke i kao znanje ali ih dobro izvagaj da bi uopče vidio da li ti to samome tebi ima neku logiku ili nema. Nitko ne zna sve i zato je potrebno uvijek tražiti i tražiti dok se ne dobije odgovor na svoje pitanje a sa kojime se je zadovoljan. Osim toga ono šta funkcionira za tebe i šta je za tebe istina ne mora biti i za onog drugog. A i zašto bi bila. S druge strane imamo prirodne zakone koji su jednaki za sve i ignoriranje takvih stvarnih prirodnih zakonitosti mogli bi nazvati svakako samo ne inteligencijom. Ovo sam sve jednostavno mora napisat kako bi ovo u samom startu bilo dano na uvid svakome tko zaista želi malo pobliže stvarno ić istraživat ovu temu koja je toliko široka da je to ajme.:mrgreen:

- Šta se tiče ovih ispod pitanja, odmah u startu razdvoji dvije stvari. Jedna je vračanje mislima u prošlost a drugo je izlaženje iz tijela.

- "Izlaženje iz tijela"; se odvija u sadašnjem trenutku i u tom trenutku ( vremenskom periodu ) osoba sama ( ajmo reč za malo dobit neku predožbu šta je to ; točka gledišta ili centar misli ili tko god hoče neka ovde stavi bilo koji naziv samo da to podrazumjeva samoga sebe odnosno onoga koji gleda materijalni svijet oko sebe) nije unutar svog tijela nego izvan njega i praktički može se od istog i udaljiti po želji.

- "Vračanje"; se isto tako ( a kao i sve u životu ) odvija u sadašnjem trenutku samo šta tada osoba šalje dio svoga uma u prošlost kako bi došla do nekih podataka koje je ona u prošlosti iskusila i doživjela.

- Pozdrav.:D :wink:

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 16, 2007 12:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Citat:
U stvari zanima me da li čovjek može sam istražiti prošle živote i kako? Ili treba pomoć nekog psihologa/psihijatra/hipnotizera - pa ak treba - preporučite mi nekog koji to stvarno zna? I kako postić ovo o čem Formica priča, o tom putovanju kroz svijest, denzitete, svemir, izvan svemira i nazad na zemlju sa tim svojim pratiocem... Fakat me zanim


A zasto te zanima? Sta ces dobiti time?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 16, 2007 11:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Spyro
Upravo tako. Zato i volim sa vama da da pričam jer se razumijemo. Sami ti to ljepše kažeš. Inače je teško o tome govoriti jer fale riječi.

MissLove
Što će ti da ispituješ ono što si već proživjela? Dobro ako ljudi imaju problema zbog događaja od ranije onda u redu, a kad nemaš nema potrebe. Za ovaj život je dovoljno iskustvo iz ovog života. Prošli životi su dosadni isto kao kad bi rješavala uvijek istu ukrštenicu.

Meni se čini da je „ono” stanje pravo prirodno stanje naših duša, a da je ovo (pošto je ograničeno) samo privremeno stanje potrebno radi sticanja iskustva. Đe smo bili, okle smo došli i đe ćemo otići nije trenutno nama dostupno, valjda tako treba. Ja sam sad zadovoljan, potpuno mirno očekujem da odživim još ovo što je ostalo naravno da naročito pazim održati ravnotežu i sačuvati karmu da je ne izglibam jer se teško vraća. Ravnoteža otprilike bude ovako: što misliš kako čovjek gleda na vodu u sred Sahare dok umire od žeđi? A sad zamisli što isti taj čovjek misli o istoj toj vodi kad upane u Moraču nabujalu od jesenjih kiša? Ja mislim da sve treba isprobati i biti srećan što je isprobano, pa bilo ugodno ili neugodno.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 16, 2007 11:34 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
MissLove,

Možeš to saznati regresijom ( ima sad više vrsta, sa hipnozom, bez hipnoze... ) ili napraviti "vraćanje" baš kako je opisano u knjizi "Dijanetika", Hubbard.

Koji ćeš postupak koristiti to je tvoja odluka, ali bitnije je ono što ćeš saznati. Ako imaš nekih blokada, vjerojatno će ti saznanje o uzroku te blokade - i rješiti taj problem, tj. i blokadu. Ima tu na forumu tema o regresiji, pročitaj sve, pa možda tamo postavi pitanje tko je dobar terapeut za to, i možda i na kojem području ( ja znam jednog dobrog u Južnoj Africi... hehehe )...

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 18, 2007 1:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
- 7. Denzitet -
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=1275

slika

- Da bi se lakše "snalazili u prostoru" o građi i postanaku te razvoju ovog našeg "materijalnog svemira" ( kad se shvati kako je jedan napravljen lako je shvatit i ostale pa da ih je ne znam koliko ) čemo malo "pobliže" u topiku 7.Denzitet. "Ljudski um" razmišlja linearno šta bi pojednostavljeno značilo da razmišlja korak po korak. Dakle korak po korak i ima vremena. Život je igra i nije ni zanimljivo dobit sve odgovore od jednom. Veći gušt je malo po malo otkrivati djeliće velike slagalice i igrati se spajanja. Ovo sve treba shvatiti kao: "Pričam ti priću". Nekome če se svidjeti, nekome neče ali nije to ono šta je bitno. Bitno je igrati se pa di puklo da puklo. Jedan čovjek=jedna priča. Svatko ima svoju koja je potpuno drukčija od priće ( iskustva,doživljaja ) onog drugog. Nitko ne zna sve a i kako bi znao kad je svatko svemir za sebe. Samo događaji iz ovoga života da se stave na papir ima se šta za ispričati, a o događajima iz prošlih života da i ne pričamo. Zato sam i nazvao ovu temu "područje između života" a ne "prošli životi". Mene osobno najviše zanima tko i gdje i u kojoj "točki" na putu između smrti ( kraj jednog života ) i rođenja ( početak novog ) "pomaže" da nam "sječanja" na prošle živote budu nedostupna. Ovo govorim bez onoga " ako " jer znam osnovni postupak brisanja memorije a on je takav da ga ne možeš napravit sam sebi već ti netko mora "dat ruke".Da li je taj netko : dobar, loš ili zao ili to samo tako mora da bude. Ako je ovo drugo onda je sve ok a ako je ovo prvo onda ... ... ... :twisted: :mrgreen: :wink:

A sve mi se čini da je ono prvo mada je istina obično negdje na pola puta, negdje na sredini. Treba vidit pa di puklo da puklo.

:D :wink:

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 20, 2007 1:02 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 28, 2006 2:43 am
Postovi: 79
Lokacija: Svemir
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Citat:
U stvari zanima me da li čovjek može sam istražiti prošle živote i kako? Ili treba pomoć nekog psihologa/psihijatra/hipnotizera - pa ak treba - preporučite mi nekog koji to stvarno zna? I kako postić ovo o čem Formica priča, o tom putovanju kroz svijest, denzitete, svemir, izvan svemira i nazad na zemlju sa tim svojim pratiocem... Fakat me zanim


A zasto te zanima? Sta ces dobiti time?



Zanima me zato što mi zvuči zanimljivo i htio bi istražiti šta sam prije bio, radio, di sam bio... Jednostavno mi je primamljivo. Ne znam šta ću dobiti time jer nisam još to nikad ni pokušao. Sigurno je da bi trebao dobiti barem nekakve informacije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 20, 2007 1:06 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 28, 2006 2:43 am
Postovi: 79
Lokacija: Svemir
FORMICA je napisao/la:
Spyro


MissLove
Što će ti da ispituješ ono što si već proživjela? Dobro ako ljudi imaju problema zbog događaja od ranije onda u redu, a kad nemaš nema potrebe. Za ovaj život je dovoljno iskustvo iz ovog života. Prošli životi su dosadni isto kao kad bi rješavala uvijek istu ukrštenicu.



Pa htio bi ispitati da li sam prije uopće išta doživio, tj proživio. Jer ili se ne sjećam ili sam sasvim novi entitet. To bi volio znat.

Ostalima, također fala za ovo kaj ste rekli.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 20, 2007 4:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
MissLove je napisao/la:
FORMICA je napisao/la:
Spyro


MissLove
Što će ti da ispituješ ono što si već proživjela? Dobro ako ljudi imaju problema zbog događaja od ranije onda u redu, a kad nemaš nema potrebe. Za ovaj život je dovoljno iskustvo iz ovog života. Prošli životi su dosadni isto kao kad bi rješavala uvijek istu ukrštenicu.



Pa htio bi ispitati da li sam prije uopće išta doživio, tj proživio. Jer ili se ne sjećam ili sam sasvim novi entitet. To bi volio znat.

Ostalima, također fala za ovo kaj ste rekli.


Pa dobro to nije problem. Postoje postupci ispitivanja prošlih života. E sad jesi li novi ili ne posebno je pitanje. Vjerujem da je nastankom svemira stvoreno sve i nema potrebe stvarati išta novo dok se ovo već stvoreno ne završi. Znam da ovako mora biti, a zašto je to tako pričali su mi ali pojma nemam.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 20, 2007 6:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
- MissLove, ... znatiželja je zahebana stvar. :mrgreen: :wink:

- U svakom slučaju ne zaboravi usmjeriti svoj pogled prema budučnosti. -

- (-( Beskonačna je. ) -) - :mrgreen: :wink:

- Što više čovjek ima budućih ciljeva ( ovo uglavnom mislim na sadašnji život jer ćemo budući izabrati sami a za izbor treba imati slobodnu volju, a za slobodnu volju treba imati svijest ( znanje o tome da se zna ( praktično precizirano: nešto što treba da se zna i što je usko povezano uz rješavanje tog i tog pitanja pa koji je da je )) to je i mentalno zdraviji a to znači i više razumniji ( ima više razumijevanja, shvaćanja ) i skladniji sa samim sobom i s okolinom i okruženjem ( uključujući i druge individue ) pa prema tome i sretniji sa samim sobom i sa onim što ga okružuje i što na neki način i čini da on u neku ruku i jest ono što je u ovom životu. -

- Sreća je savladavanje znanih prepreka prema zadanom cilju, i u prolaznom smislu, kontemplacija ili prepuštanje zadovoljstvu. -

kontemplacija (lat) = misaono poniranje u bit predmeta; razmišljanje, umovanje.
- ( u ovom slučaju ovdje gore navedenom ; se misli na umno ( mentalno ) - prepuštanje zadovoljstvu ( npr razmišlanje o nečemu pozitivnome itd. ) -

- U svakom slučaju ne zaboravi usmjeriti svoj pogled prema budučnosti. -

- Pozdrav. -:D :wink:

- ( - P.S – dobro prouči materijale i tehnike ( koje god da jesu ) i jedan ozbiljan savjet sa moje strane: izbjegavaj hipnozu i sve tehnike u kojima ti nemaš svijest ( znanje ) o tome što se radi ( dešava ) ( a raditi će se na tebi a ne na nekome drugome ) - pamet u glavu prije bilo koje akcije ) -:wink:

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 282 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 105 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz