Sada je: čet mar 28, 2024 4:11 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 44 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Sinusi
PostPostano: čet jul 01, 2010 2:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 16, 2009 9:35 pm
Postovi: 47
Ovako, ja imam problem zapravo moja mama. "Izgubila" je osjet njuha, odnosno ne moze nista da osjeti, pomirise. Isla je kod doktora i snimala je sinuse ali na rengenu su joj cisti nosni putevi. Cinjenica je da se prehladila ali to nikako ne opravdava stvar zasto nakon 2 sedmice ne moze nista da osjeti, okus jela, miris ili smrad. Da li neko zna uzrok ovog preoblema, ili kako ovaj problem izlijeciti. Doktor joj je propisao da stavlja kapi morske vode, ali zapravo to rjesava druge probleme a ne povratak njuha. Svaki prijedlog pomaze.
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sinusi
PostPostano: sub jul 03, 2010 11:14 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 16, 2009 9:35 pm
Postovi: 47
Bump :help:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sinusi
PostPostano: sub jul 03, 2010 1:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Previse nakupljene sluzi i raznog smeca u tijelu i u glavi tokom vise desetljeca zivota. Unosom kuhane, rafinirane, pasterizirane, denaturalizirane i krivo kombinirane hrane nastaje sluz u tijelu koja je odgovorna za skoro sve bolesti i poremecaje zdravlja. Samim time su receptori okusa ili mirisa blokirani ili van funkcije trenutno. Potrebno je ocistiti organizam od smeca i sluzi na svim nivoima. Dakle ciscenje debelog crijeva, jetre, bubrega i promjena nacina zivota. To je jedini pravi i efikasan nacin djelovanja na glavni uzrok na fizickom nivou. Bilo kakvi alopatski lijekovi samo uklanjaju simptome privremeno, dakle dok se lijek koristi, a tu spadaju i trave i farmaceutski lijekovi.

Sve detaljno se nalazi u knjizi "Ciscenje organizma - G.P.Malahov"

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sinusi
PostPostano: ned aug 08, 2010 5:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 11:26 am
Postovi: 138
Već sam pisao o tome (kao i nekolicina drugih) da sam problem kronične upale sinusa riješio
otopinom kolidnog srebra. Ima tu dosta o iskustvima, pogledajte tamo da se ne ponavljamo.
Uglavnom mene je to spasilo i znam koja je muka upala sinusa.
I gotovo ništa ne košta.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sinusi
PostPostano: sub sep 25, 2010 5:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 04, 2008 8:56 pm
Postovi: 63
Lokacija: zaseok nedaleko Zagreba
Upravo sam zbrojala 2 i 2, dapače 1 + 1 i shvatila zbog čega sam se mučila sa sinusima godinama i kako se to može lako riješiti!
Nisam znala dal da to napišem pod "sinusi" ili "uzrok raka: kandida", a kako to sigurno muči mnoge (Artemida se još muči ili je riješila problem?) otvoriću novu temu takvog naslova.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sinusi
PostPostano: ned sep 26, 2010 12:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
Još se mučim - spremam se medicinski utvrditi uzrok (čula sam da se može iglom izvaditi uzorak iz sinusa da se odredi o kojoj je bakteriji riječ - ako uopće je stvar bekterije) - a onda u skladu s nalazom ću vidjeti liječenje - u svakom slučaju alternativno.
Eto inače sam stvarno zdrava i ako se prehladim - prehlada traje pa mogu reći manje od 1 dana - no sve mi to ode u sinuse i onda me bole 2,3 dana. A već ko što i rekoh - od kad znam za sebe ne dišem skroz čisto na nos.
Tazika stavi ovdje molim te link o svom iskustvu pa da pročitam.
A što se tiče te kandide - nisam baš upućena no čula sam da ljudi koji imaju kandidu u većem (štetnom) broju - imaju i želju za slatkim. Ja i nisam neki slatkojelac..... pa si mislim da nije kandida u pitanju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sinusi
PostPostano: uto okt 12, 2010 12:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
meni je konstantno začepljena bar jedna nosnica. uvidio sam da je uzrok tome spavanje na trbuhu, pa sad mijenjam tu naviku...također sam shvatio da mi je nos začepljen prvenstveno zbog toga što ne dišem njime. nos na koji se ne diše postaje začepljen smećem poput neke ceste kojom nema prometa...jako logično :)
zanimljiv tekst o disanju na nos i usta.

Citat:
Čovjekovi dišni putove izgrađeni su na takav način da je dopušteno disanje kroz usnu šupljinu ili kroz
nos. No od vitalnog je značaja kojim se načinom disanja čovjek služi jer jedan donosi zdravlje i snagu a drugi bolest i slabost.Vjerojatno je nepotrebno napomenuti da je ispravna metoda disanja disanje kroz nos, ali neznanje i neukost ljudi modernoga svijeta glede ove jednostavne stvari doista je zapanjujuća. Na svim životnim
putevima, u svim sferama života, pronalazimo ljude koji imaju naviku disati na usta i koji dopuštaju svojoj djeci slijediti ovaj užasni i zastrašujući primjer.

Mnoge bolesti kojima je civilizirani čovjek izložen, mnoge bolesti od kojih pati nedvojbeno su uzrokovane ovom općeprihvaćenom navikom disanja na usta.
Djeca kojoj se dopušta disati na takav način odrastaju s oslabljenim vi tali tetom i slabijom tjelesnom konstrukcijom. Kada odrastu, podložniji su bolestima a zdrastvene tegobe često prerastaju u kronične bolesti. Majka djeteta iz nekog primitivnog naroda ili plemena čini drukčije, bolje, a takvom postupanju ju očito vodi intuicija. Ona instinktivno prepoznaje da su nosnice ispravni kanali za dovođenje zraka u pluća te vježba svoje novorođeno dijete zatvarajući njegova mala usta, prisiljavajući ga time na disanje kroz nos. Kada dijete padne u san naginje njegovu glavu prema naprijed, potičući tako disanje na nos. Na taj način ova vrsta d i s a n j a postaje navikom. Kada bi majke našeg modernog društva prihvatile to isto, djeca bi zasigurno bila zdravija, a dobrohotni učinak očitovao bi se i na čitav ljudski rod.

Mnoge štetne bolesti nastaju kao posljedica navike disanja na usta. Brojni slučajevi prehlada i upala dišnih puteva pridružuju se istom uzroku. Međutim, velik broj ljudi zbog raznoraznih okolnosti prisiljen je držati zatvorena usta tijekom dana ali zato noću dišu na usta izlažući se bolestima. Pažljivo vođeni znanstveni eksperiment pokazao je da su vojnici i mornari koji spavaju otvorenih ustiju podložniji zaraznim bolestima od onih koji dišu ispravno, kroz nos. Primjer se odnosi na epidemiju kozica tijekom rata. Svi smrtni slučajevi odnosili su se na vojnike i mornare koji su disali na usta. Niti jedna osoba koja je disala na nos nije
podlegnula toj bolesti.

Organi disanja imaju u nosnicama svoj vlastiti zaštitni mehanizam, svoj filter ili pročišćivač prašine. Pri disanju na usta ne postoji ništa što bi zadržalo dah od ustiju do pluća; ne postoji ništa što bi ga pročistilo te iz zraka odstranilo prašinu i druge štetne nakupine. Na putu od usta do pluća otvoren je put prljavim i
nečistim supstancijama. Čitav je respiratorni sustav nezaštićen. Čak štoviše, takovo neispravno disanje propušta hladan zrak do organa te ga na taj način oštećuje. Upala respiratornih putova često nastaje kao posljedica udisanja hladnoga zraka kroz usta. Čovjek koji diše na usta noću, gotovo uvijek se budi s osjećajem prženja u ustima i suhoće u grlu. On izokreće jedan od prirodnih zakona i sije sjeme bolesti.

Doista treba upamtiti da usta ne pružaju nikakvu zaštitu respiratornim organima te da hladan zrak,prašina i nečistoća lako prolaze kroz ta širom otvorena vrata. Nasuprot tome, nosnice i nosni prolazi pokazuju
kako je priroda pažljivo riješila taj problem. Nosna šupljina suzuje se u dva uska, vijugava kanala koji sadrže
brojne dlačice. One djeluju kao filter ili sito. Odstranjuju nečistoću iz zraka kojega na taj način
pročišćuju, a nečistoća se također izdisajem izbacuje van. Osim ove važne uloge nosni kanali imaju još jednu
- zagrijavanje udahnutog zraka. Čitava unutrašnjost nosa prekrivena je dobro prokrvljenom i toplom
sluznicom koja dolazi u dodir s udahnutim zrakom. Na ovaj se način ne oštećuju osjetljivi organi grla ili
pluća.

Niti jedna životinja ne spava otvorenih ustiju. Niti jedan životinja ne diše na usta. Zapravo, jedino je
moderan čovjek izokrenuo ovo pravilo prirode. Primitivni narodi dišu ispravno. Vjerojatno je ova
n e p r i r o d n a navika c i v i l i z i r a n i h ljudi stečena neprirodnim načinom življenja, kroz one pogodnosti
i ugode koje slabe organizam i kroz prekomjerno utopljavanje.
Pročišćavajući i filtrirajući aparat nosnica priprema
zrak za osjetljive organe grla i pluća. Ukoliko zrak ne prođe tim prirodnim i pročišćujućim postupkom, nije pogodan i nije pripremljen za dodir s osjetljivim d i š n im organima. Nečistoća koju zaustavljaju i
zadržavaju sluznica i dlačice nosa, izbacuju se izdisajem.

U slučaju kada je nakupljanje nečistoće prebrzo ili kada čestice prljavštine nisu zaustavljene te kada dođu do
zabranjenog područja, priroda nas štiti mehanizmom kihanja kojim se nasilno izbacuju uljezi.
Zrak koji ulazi u pluća drugačiji je od vanjskoga zraka jednako kao što je destilirana voda drukčija od
vode iz slavine. Pročišćavajući mehanizam nosa koji zaustavlja i zadržava nečiste čestice zraka jednako je
važan kao i funkcija ustiju pri odvajanju koštica i kostiju, postupkom kojim se spriječava njihovo gutanje
i ulazak u probavni trakt. Slobodno možemo reći da je disanje na usta od iste vrijednosti kao i uzimanje
hrane kroz nos.

Druga osobina disanja na nos jest ta da nosni hodnici koji se ne koriste u dovoljnoj mjeri posljedično ne uspijevaju ostati čisti i prohodni, postajući začepljeni i nečisti, pogodni za iniciranje bolesti. Poput napuštene ceste koja uskoro postaje prekrivena otpadom i smećem,
nekorištene nosnice postaju ispunjene nečistoćom i zaraznim supstancijama.

Osoba koja ima naviku disanja na nos nema problema za začepljenim ili punim nosom. Međutim, onima koji su u manjoj ili većoj mjeri naviknuti disati
na usta i koji žele usvojiti ovaj prirodan i razuman način disanja priopćit ćemo nekoliko riječi glede
održavanja nosa čistim te kako očistiti nosne hodnike od nečistoće.

Poznata istočna metoda sastoji se od slijedećeg: ušmrkivanjem se u nos unese malo vode kojoj se
dopusti klizanje kroz nosni hodnik u grlo odakle se izbacuje kroz usta. Ima indijskih yogina koji uranjaju
lice u posudu vode i načinom usisavanja uvlače određenu količinu vode kroz nos. No ova metoda
zahtijeva određeni stupanj uvježbanosti. Prva je metoda jednako učinkovita i lakše ju je provesti.

Drugi dobar i Vrlo uspješan način je slijedeći: široko otvorite prozor i dišite slobodno zatvarajući
pritom jednu nosnicu prstom ili palcem, uvlačeći zrak kroz nosni otvor. Isti postupak treba ponoviti i s
drugom nosnicom. Ponovite vježbu nekoliko puta izmjenjujući nosnice. Ovom ćete metodom uspješno
pročistiti nosne puteve.

U slučaju hunjavice dobro je u unutrašnjost nosa unijeti malo vazelina ili kristalića kamfora. Udahnete li malo ulja od lijeske odmah ćete osjetiti poboljšanje.
Malo brige i pažnje rezultirat će čistim nosnim putevima. Bitno je da takvi i ostanu.

Yogi Ramacharaka, Disanje i zdravlje

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sinusi
PostPostano: pon nov 01, 2010 10:29 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned okt 31, 2010 8:23 pm
Postovi: 10
Ovako, imam 20 godina. Od svoje 7 godine se sjecam prve upale sinusa.
Imao sam devijaciju hrskavice koje je uzrokovala zaostatak lijevog sinusa i prerazvoj desnog sto ga stalno dovodi do opterecenja a i sluznice naravno.
Rjesim sam to djelom operativnim zahvatom, no imao sam udarac u nos i sad cu opet morat ispravljat hrskavicu, ali uspjevam disat na oba sinusa cak dok treniram jer sam se toliko istrenirao da sam sposoban tako disati iako mi doktor tvrdi i dalje da ja to nisam sposoban jer mi je prohodnost lijeve nosnice 1 posto :D kad ne patim od upale mogu zacepiti desnu nosnicu i udisati 20 puta na tuu 1 posto....

No da se vratim na stvar, buduci da sam godinama bio šopan antibioticima (prestao sam ih piti ima 2 godine) vjerovatno je to nacelo moj imunioloski sistem tako da se opet koliko se god cuvao godisnje zaradim par upala sinusa zacepe mi se angine i šow program koda sam u komi sad sam se naucio nosit stim pocnem se ljecit pravovremeno, sto opet meni govori uz sve moje mjere konstantno koristenje vitafona (uz pauze) prelazak na zdravu prehranu, treningom, vjezbama disanja, zivot na moru smrkanje mora, reiki, vjezbe otvaranja cakri... koji provodim ne dovodi do totalnog izljecenja sinusa i oporavak sluznice. Cak sam probavao sa nekakvom sumporastom vodom koja izvire u tuzli... pijem i čajeve i tako to.... Cak sam poceo rasciscavat odnose u obitelji tako da uklonim te neke psihicke pritiske koji i najvise utjecu na zdravlje covjeka...
Odkako sve to prakticiram stanje mi se poboljsalo kazem uspio sam svest takve upale na jednom.do dva put godisnje i dalje cu bit uporan i en odustajem ali imam osjecaj kao da jos nesto lezi iza toga. mozda nekakva bakterija gljivica ili nesto sto sma pokupio u djetinjstvu pubertetu.....

Mozda ce zvucat glupo ovo pitanje nisam upucen.. da li muskarci mogu imati tu gljivicu o kojoj se prica, ili druga gljivicna oboljenja?

Dali netko ima slicna iskustva? :D

Sto mi preporucujete? Da pokusam MMS? :help:

Btw. Artemida preporucio bi ti da si anbavis vitafon, prokrvljuje sinuse, na kapilarnoj razini, ili bilo koji dio tjela a koji stavis da djeluje i efekt se osjeca vec nakon tjedan dana prodises pravo nakon 3 tjedna :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sinusi
PostPostano: ned nov 07, 2010 3:01 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon okt 18, 2010 6:50 am
Postovi: 2
Ima neki deda u Banatskom Karadjordjevu mislim da se preziva Bogunovic. On pravi neku tecnost koju uspe u nos i nakon pola sata sve pocne da curi van.

Neverovatno je sta sve iscuri van nakon toga.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sinusi
PostPostano: ned nov 07, 2010 7:16 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned okt 31, 2010 8:23 pm
Postovi: 10
e pozdrav! to bi bilo dobro probat otvoren sam za sve opcije, no svojim istrazivanjima i citanjima u zadnje vrijeme sam skopčao neke stvari,
a to je da treba cistit CRIJEVA da bi mi bili cisti SINUSI! :glasses7:
pa i bubrege i jetru i krv! i prebacit prehranu jer imam candidu! :king:

i kad sve to odradim a poceo sam vec ima par dana onda cu biti kao :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sinusi
PostPostano: čet dec 09, 2010 2:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 10:50 am
Postovi: 228
Evo da i ja ispricam svoju pricu pa mozda nekom pomogne.Desetak godina imam problema sa sinusima i masu stvari sam probao: dosta ste vec naveli i nista nije pomoglo.Naime kod mene je upala takva da su svi sinusi zahvaceni.Po preporuci poznanika otisao sam kod zene koja ukapava neke kapi za sinuse.Mogu reci da je terapija poprilicno "zestoka" jer jako pece tj. gdje god imate upalu kada vam ukapaju kapi tu vas i pece.Rezultat je slijedeci:nakon vise godina teskih glavobolja i svih problema sa sinusima sve je smanjeno za 80 posto.Nisam skroz izljecen ali mi je mnogo bolje.Zena kaze da ne djeluje na svakog isto tj da vecina bude izljecena i ja joj vjerujem. Naime potrebno je terapiju primjeniti dva puta u najduzem periodu od mjesec dana sto sam ja i napravio.Ovo je sve bilo prije dvije godine.Kao sto sam naveo dosta mi je pomoglo ali nisam izlljecen.Ukoliko neko zeli da proba toplo mu preporucujem jer i ja planiram da idem opet posto trenutno nisam u mogucnosti.Jos da napomenem da je placanje na dobrovoljnjoj bazi tj koliko date(ja sam oba puta dao po 10 eura)Zena je inace koliko se sjecam medicinska sestra ili laborant zove se Djukic Jelena tel:+38123835276 adresa: 1. Oktobra 33 Banatsko Karadjordjevo-Srbija

_________________
Tragam za istinom-istraga je u toku!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sinusi
PostPostano: ned dec 26, 2010 6:03 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned dec 26, 2010 9:43 am
Postovi: 28
Probaj inhaliranje bosiljkom, tako sam ja resila upalu sinusa, imala sam glavobolje 24 sata, nisam znala stacu sa sobom, doktorka me poslala na sve pretrage moguce, proverila sam i vid, i krv i na kraju rengen, pa je ispalo da imam upalu sinusa gadnu, rekla mi da se inhaliram bosiljkom i dala mi kapi za nos i antibiotike. To je bilo pre nekoliko godina kad nisam znala za KS, znaci to umesto antibiotika i kapi za nos i nadam se da ce biti bolje :occasion5:
Probaj inhaliranje, KS, vise svezih namirnica, manje preradjenih i manje mlecnih proizvoda. Tj. ajmo zivet u skladu sa prirodom :lol:

:love12:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sinusi
PostPostano: pon dec 27, 2010 11:12 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet feb 26, 2010 7:37 pm
Postovi: 67
Posto zvanicna farmakomafija, truje, kao nikad pre - Jebes lek, koji nije prirodan !!! Evo recepta za sinuse:

Nadje se otpali plod divljeg kestena, iz njega se napravi sa nozicem - cepic, koji treba umetati u nos. Pri ovome treba voditi racuna da cepic bude dovoljno mali da moze da udje u nosnicu, i tako oblikovan da ne bude ostar da ne bi doslo do povrede. Na jeednom kraju cepica, onom koji ce biti na izlaznom delu iz nosnice, probusi se mala rupica kroz koju se proturi konac, da bi se cepic lakse izvadio. Cepic se uvek gura u jednu nosnicu, tako da moze da se dise na drugu. Ko ima zacepljenu drugu nosnicu, neka prvo proba da gura cepic u nju, a ukoliko ne pomogne i pri otpusavanju, znaci da je u pitanju mozda polip ili, slicno, pa dok je cepic u suprotnoj nosnici, potrebno je disati na usta. Divlji kesten u sebi ima neki vid supstance koja isparava u nosnici i razbija gnojnu masu koju prave sinusi, ali istovremeno i leci, zalecuje zlezde koje tu gnojnu masu prave u abnormalnim kolicinama. Cepic drzati svakog dana po jedan sat u jednoj nosnici, pa sat u drugoj. Za svaki turu, praviti novi cepic, od novog kestena. Pozeljno je ovo raditi i cesce, i onoliko dugo dok se ne oseti promena, koja dolazi jako brzo. Ovako se lece sinusi, trajno, a ne samo privremeno kao sto to radi zvanicna medicina cak i operacijom.

Imam vrlo veliki problem sa sinusima - ceo zivot. Upravo sam cuo za ovaj metod pa cu da pokusam, a prepisujem ga i vama...

Hronicna upala sinusa moze dovesti do mnogo drugih problema, kao recimo onemogucavanje ocnog zivca u obavljanju regularne funkcije, sto vrlo cesto dovodi do slabljenja vida - obicno kratkovidosti. Mnogi su izlecili problem sa vidom, kada su izlecili sinuse, posto kratkovidost i dalekovidost ne zavise ni do cega drugog, vec samo do utreniranosti i opustenosti ocnog zivca koji mora biti vrlo slobodan u obavljanju svoje funkcije. Drugi cest problem do kojeg vodi hronicna upala sinusa je otezano disanje, nesvesno, zbog zacepljenja u organizam se godinama ubacuje manja kolicina kiseonika nego sto je potrebno, prilikom disanja, sto moze prouzrokovati kardiovaskularne probleme (bolesti srca i krvnosudovnog aparata) i cerebralne probleme (slab dotok kiseonika u mozak).

Evo i jedan savet iz iskustva. Kada dodje do teske glavobolje, to je zato sto gnojni sekret ne moze da se izbaci napolje, vec preopterecuje iznutra sinusne supljine i vrsi pritisak na oci. Tu nista ne pomaze, i nema tog leka i inhalacije koja ce trenutno pomoci. Bol moze biti toliko jak, da trnu noge kao pri zubobolji. Najbolje resenje je otici pod tus, sto je moguce topliju vodu usmeriti tako, da mlaz stalno bije u celo, pri cemu oci trebaju biti maksimalno opustene. Nakon tusiranja, bol ce vec malo da popusti. Posle toga, najbolje je leci, pri cemu oci i dalje trebaju biti maksimalno opustene, Ovo raditi dok god sekret, sam od sebe ne izleti napolje. Kada se gnojni sekret izbaci - olaksanje i prestanak bola je trenutan.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sinusi
PostPostano: uto dec 28, 2010 4:45 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Eh, ja sam si prije dva tjedna htio probušiti dvije rupe na sinusima da imam nos ko papiga. :)

Hvala na ovom receptu, probaću, samo da mi je sad kesten...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sinusi
PostPostano: čet dec 30, 2010 10:49 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 3:27 pm
Postovi: 36
Ja sam isto imao dugogodisnji problem sa sinusima,isao na pretrage,pio razno razne gluposti.....isao kod nekih travara i nista.
Procitao "Zeleno za zdravlje"i poceo da jedem vise sirove hrane i gle cuda disajni putevi mnogo cistiji.
Isto poslje citanja "U potrazi za cudesnim" poceo sam da praktikujem vijezbu opustanja tijela sa mislima i desila se cudna stvar kad sam dosao do koljena.Kad sam se skoncentrirao na njih odmah su mi se procistili disajni putevi.
Sad kad pokusavam razumjeti zasto je to tako,pa rekao bi da materija koja se skuplja oko tijela ga stiska i tako dolazi do problema sa disajnim putevima,da budem jasniji ima dosta veze sa previse negativnih misli,cisteci um i tijelo sa tehnikama opustanja i organskom hranom(sirova vise pomaze) otklonit ce te sve tegobe,bolesti.....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sinusi
PostPostano: čet dec 30, 2010 12:39 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Boravak kraj osoba koje ne podnosiš, rad na poslu koji ne podnosiš, na kraj od boli ni sebe ne podnosiš..... (negativna energija).... istina je.

A ima i "čudna" stvar da mi je Wi-Fi dio routera u sobi zadavao glavobolje i to baš nekako propucavanje boli od sinusa prema stražnjem dijelu glave putem iznad ušiju preko "blatobrana".
Mogu pretpostaviti da je tu i problem sa implantima koji po teoriji često budu u sinusima i oko sinusa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sinusi
PostPostano: čet dec 30, 2010 5:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 3:27 pm
Postovi: 36
Vidio sam da je jos netko spominjao implante,iz mog iskustva prije bi rekao da ima veze sa negatinim mislima.
Jer cim krenem sa opustanjem tijela nestaje,a ne bavim se meditacijama da izbjegavam bol ili nesto slicno.
Samo kad pustim misli da mi teku,a ne povezujem se sa njima, cudne stvari se desavaju :D
( pozitivne)
:love3:

Sto se tice tehinke,posto radim yogu sve sam vise senzitivniji,pa npr. ako mi je mobitel u blizni gdje spavam budim se 15 puta u toku noci....pa cak i lap top.
Sve sta zraci treba micati od sebe jer ti ometa prirodnu frekvenciju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sinusi
PostPostano: ned feb 13, 2011 12:22 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet feb 11, 2011 1:00 pm
Postovi: 9
Bane je napisao/la:
Vidio sam da je jos netko spominjao implante,iz mog iskustva prije bi rekao da ima veze sa negatinim mislima.
Jer cim krenem sa opustanjem tijela nestaje,a ne bavim se meditacijama da izbjegavam bol ili nesto slicno.
Samo kad pustim misli da mi teku,a ne povezujem se sa njima, cudne stvari se desavaju :D
( pozitivne)
:love3:

Sto se tice tehinke,posto radim yogu sve sam vise senzitivniji,pa npr. ako mi je mobitel u blizni gdje spavam budim se 15 puta u toku noci....pa cak i lap top.
Sve sta zraci treba micati od sebe jer ti ometa prirodnu frekvenciju.


A šta misliš o ovoj zaštiti

http://bh.calivita.com/site.php?action= ... mmuniguard


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sinusi
PostPostano: pon feb 14, 2011 3:45 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned okt 31, 2010 8:23 pm
Postovi: 10
zeks31 je napisao/la:
Bane je napisao/la:
Vidio sam da je jos netko spominjao implante,iz mog iskustva prije bi rekao da ima veze sa negatinim mislima.
Jer cim krenem sa opustanjem tijela nestaje,a ne bavim se meditacijama da izbjegavam bol ili nesto slicno.
Samo kad pustim misli da mi teku,a ne povezujem se sa njima, cudne stvari se desavaju :D
( pozitivne)
:love3:

Sto se tice tehinke,posto radim yogu sve sam vise senzitivniji,pa npr. ako mi je mobitel u blizni gdje spavam budim se 15 puta u toku noci....pa cak i lap top.
Sve sta zraci treba micati od sebe jer ti ometa prirodnu frekvenciju.


A šta misliš o ovoj zaštiti

http://bh.calivita.com/site.php?action= ... mmuniguard


Ta zastita je obicni marketing. Ona nije sposobna zaustaviti zracenje.
" COMMUNIGUARD naljepnica je fizički informirana metalna smjesa " - ovo ti sve govori. Kao one cudotvorne narukvice, koje utjecu na covjekovo bio polje i poboljsavaju ravnotezu snag elasticnost itd, uvjeravaju ljude (bolje receno lazu) pomocu obicnih kinezioloskih trikova.

Rađe izbaci iz kuce sve sto ti ne treba i gasi iz struje sve sto ne upotrebljavas i ne spavaj blizu uticnica mobitela itd, pogotovo iz spavace izbaci elektroniku svu.
Sto se tice zastite ljudskog tijela od zracenja tu pomazu razna ulja kao npr maslinovo kojim se ja osobno stalno mazem, lice i cijelo tijelo, nisam siguran al razna ulja upijaju razlicite postotke zracenja mislim da to ima veza sa gustocom. Po ajurvedi preporucuju određena ulja bas za tu upotrebu.
Mrsaviji ljudi su obicno osjetljivi na zracenja jer nemaju masni sloj koze koji ce upiti i odbiti prodiranje zracenja u tijelo.

Uzroci buđenja tokom noci mogu također bit krivo postavljen krevet koji se treba postaviti istok-zapad glava istok noge zapad, a neki preporucuju i sjever jug.
Također nedovoljna fizicka aktivnost, te uzimanje hrane poslje 6 sati, gledanje televizije i kompjutera prije spavanja. Za dobar san meni osobno pomaze mjesavina čaja kamilica, kantarion (gospina trava) i lavanda.

otisli smo offtopic


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sinusi
PostPostano: ned okt 16, 2011 7:58 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri okt 05, 2011 3:49 pm
Postovi: 15
Moje iskustvo sa sinusima

Također sam imao dugotrajne upale sinusa svake zime,glavobolje, non stop nos .
neprohodan, doktoru nisam išao, zadnjih par godina ih nemam, a naveo bih što mi je pomoglo
Izbacio sam mlijeko i slatkiše jer navodno potenciraju stvaranje sluzi.
Uveo sam više korijenastog povrća u prehranu,pogovo luk, bijeli luk, hren
Čajevi su bili pravi udarac tim virusima i bakterijama i to mješavina 1.kadulja,kamilica,podbjel,trava iva,
2.stolisnik, trputac(bokvica)divizma,sljez,bršljan(1 list na 2 litre ne više),kopriva
Isključivo od tekućine sam pio te biljne čajeve 2-3 dana, nekada sa medom , nekada bez, i treba piti puno tog čaja, i kada nisi žedan pijuckaš čaj
, i u tome je poanta
Cijelonočne inhalacije istim čajem-u lonac cca. 4-5 litara se stavi veća količina uvarka-čaja pod 1. i 2. i to lagano kuha na lagano u prostoriji gdje spavam,to pripremim prije spavanja, (vlaži zrak i inhaliraš se lagano i prirodno, ja sam gasio peć oko 2-3 u noći), ujutro preporođen
Preko dana inhaliranje naribanim hrenom i lukom 3puta na dan dok ne krenu suze,
Ispiranje nosa uvarkom od bršljana lista i kadulje (oprez taj čaj ne pijete, samo točite u jednu pa drugu nosnicu-ispiranje)

Zadnju sam upalu imao prije tri godine,(dva tjedna mi je preko noći curilo toliko da mi maramice ništa nisu značile nego sam imao uza se ručnik koliko je to curilo cjelu noć, iz dana u dan ,žute, zelene i smeđe šmrklje pa i krvave često)
ovo sam sve napravio 3 dana za redom (potrebno je malo pripreme i discipline) i od tada nikada više,
zimi ako malo u nosu osjetim, da curi ili bilo kakav znak nadolaska moguće opasnosti pijem čaj, luk i hren jedem i to mi je dokazano dobra prevencija ,a primjetio sam da mi i paše, i da nisam ni gripe imao

Ako netko proba ovako bitno je i da vjeruje u prirodu i da ju voli, i uvjeren sam da može samo pomoći

Osim mog iskustva vjerujem da pomaže eterično ulje eukaliptusa, kapi od divljeg krastavca, detoksikacija organizma(neka od metoda),borove iglice...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 44 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz