Sada je: čet mar 28, 2024 11:26 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: COINTELPRO - Internet Free Speech Under Threat!
PostPostano: čet mar 13, 2008 4:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Internet Free Speech Under Threat! Eric Pepin - Higher Balance Institute Sue SOTT for 4.47 Million Over SOTT Forum Comments!

Ovih dana se moze videti na koje sve nacine se 'kontrolni sistem' obracunava sa onima koji svojim radom i delovanjem ugrozavaju poredak postojeceg matriksa. Naime, izvesni "Higher Balance Institute" iz drzave Oregon podnosi tuzbu protiv Signs of the Times website-a (sott.net) zbog iznosenja laznih optuzbi i finansijskih gubitaka navodno nastalih kao posledica tih "laznih" optuzbi.

Detaljno o tome ovde: Sott.net

Diskusija o doticnom Eriku Pepinu i njegovom cointelpro higher balance institutu: Signs of the Times forum

S obzirom da je doticni Eric Pepin evidentni psihopata i cointelpro dezinformator, nije zacudno da se kontrolni sistem sluzi njime u svojim "zakulisnim" radnjama. Iako se mozda na prvi pogled cini da je u pitanju licni interes jedne OPS osobe, zanimljiva je cinjenica da je o doticnom coveku i toj temi pisalo dosta sajtova, ali po svemu sudeci niko drugi nije tuzen zbog toga. Mozda je to pokazatelj da stvari imaju dublji smisao nego sto se to na prvi pogled cini.

Za mene licno Sott.net predstavlja mozda najbolji sajt na engleskom jeziku koji postoji u internet svetu, na kome se moze procitati puno informacija o realnosti u kojoj zivimo a koje nisu bazirane na "rekla-kazala" pricama nego na faktima iz razlicitih izvora i njihovom analizom.

U tom smislu, preporucio bih svima koji imaju iskrenu volju za saznanjem i shvatanjem "sire slike" realnosti oko nas da posvete vise vremena i energije clancima na sajtu Signs of the Times, jer kako stvari stoje, ipak postoji mogucnost da u nekoj buducnosti nece vise biti dostupni na internetu.



Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 15, 2008 8:09 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 14, 2006 9:33 pm
Postovi: 96
Lokacija: Zagreb
To je samo po sebi zabrinjavajuće ali isključivo ako nemam na umu koliko ljudi su oblatili sa u principu totalno smiješnim i lako oborivim "argumentima" (Michael Tsarion, Eckarht Tolle, abovetopsecret.com, montalk.net, itd. itd.) tako da im ne vjerujem ni riječi sto kažu. Pričaju napamet uglavnom. Taj site je opcenito toliko nekredibilan da po meni ne treba uzimati zdravo za gotovo sta oni kazu, pa tako ni tko je i da li je "psihopata" :shock:.

Inace pročitala sam topic a i čitam sign of the times evo treću godinu. Zadnje dvije iz čiste zabave.

Mada znaju imati zanimljive topice.

_________________
Onaj tko je nešto naučio, ali to ne provodi u život, nalik je čovjeku koji je upalio lampu, a zatim pokrio svoje oči.
(Nagarjuna)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 16, 2008 10:07 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
To je samo po sebi zabrinjavajuće ali isključivo ako nemam na umu koliko ljudi su oblatili sa u principu totalno smiješnim i lako oborivim "argumentima" (Michael Tsarion, Eckarht Tolle, abovetopsecret.com, montalk.net, itd. itd.) tako da im ne vjerujem ni riječi sto kažu.


Tsarion mi ne lezi narocito, Tol je opet jedan od mojih omiljenih autora, a na montalk-u se zaista mogu naci prilicno interesantni clanci.

No, na zalost, netrpeljivost, konflikti i nedostatak saradnje izmedju razlicitih grupa tzv. truthseekers-a je izuzetno cesta pojava. Kod drugih ih primetim veoma lako, kod sebe mnogo, mnogo teze :wink: .

Ne bi trebalo ni da iznenadi, jer kao „vanjski ljudi“ mi zivimo u svetu jezickog nerazumevanja – cak i kada razumemo leksiku i sintaksu - i tek dostizanje objektivne svesti nam moze pruziti uvid u stvarnost kakva jeste po sebi, istinsko razumevanje i istinsko medjusobno razumevanje. Sve do tada cemo ciniti pokusaje da tecnu i stalno pokretljivu i promenljivu realnost zamrznemo u neki manje ili vise subjektivni pogled na svet i sudove cemo donositi na osnovu tih koncepata. Poricanje koncepata samo po sebi ne daje ama bas nikakve rezultate i po pravilu vodi do jos jednog ladicnog uverenja na osnovu koga interpretiramo realnost.
Sve ovo vazi, naravno, i za tragaoce. :wink:

Medjutim, dok ne stignemo do tog nivoa, nema nam druge do da se sluzimo onim sredstvima rasudjivanja koja nam stoje na raspolaganju i da uz punu svest o njihovim granicama pokusamo da donesemo sud o nekim dogadjajima uz sto manje uplitanja subjektivnih procena simpatije i antipatije.

Tako, sto se mene tice:
I ja mislim da se na SOTT-u mogu naci veoma vredne informacije.

I takodje mislim da je scenario finansijskog iscrpljivanja putem tuzbi zbog kleveta onih izvora informacija koja nisu po volji ks-u veoma verovatan. Neka asocijacija mi je tzv. Zakon o informisanju iz 1998. kojim su bile predvidjene drakonske kazne za tzv. klevete, a njihova definicija ostavljala ogroman prostor za slobodnu interpretaciju, i koji se u i pored brojnih tribina, protesta, zalbi Vrhovnom sudu na neustavnost zakona, u praksi pokazao kao prilicno delotvoran. Nezavisno od same teme, ali moram da pomenem, ovaj rat protiv medija je kulminaciju doziveo atentatom na Slavka Curuviju, vlasnika tadasnjeg „Dnevnog telegrafa“. A moram priznati i da danas na ove dogadjaje gledam iz znatno sire perspektive.

I takodje, lekcija da pazimo na udice koje se povremeno zabacuju i ne progutamo ih. Mreza nezavisnih i medjusobno solidarnih pojedinaca je mnogo manje izlozena nego strukturirane grupe i organizacije.

U vezi sa slobodom govora na ovom linku jedan slucaj tuzbe zbog klevete:
Lingens vs Austrija


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 22, 2008 9:10 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Vec kada smo kod ugrozavanjem protoka informacija na razne nacine, ... ovo je poruka koju sam dobila kada sam pokusala da preko googla odem na stranicu Michaela Toppera:

Warning - visiting this web site may harm your computer!
You can learn more about harmful web content and how to protect your computer at StopBadware.org.

Suggestions:
Return to the previous page and pick another result.
Try another search to find what you're looking for.
Or you can continue to http://www.bibliotecapleyades.net/esp_autor_topper.htm at your own risk.

If you are the owner of this web site, you can request a review of your site using Google's Webmasters Tools.
Advisory provided by
#-o

Ovde njegov odlican preveden clanak:
http://www.galaksija.com/metafizika/eko ... ergije.htm


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 22, 2008 6:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 14, 2006 9:33 pm
Postovi: 96
Lokacija: Zagreb
Arja,

upozorenje o tome da bibliotecapleyades.com (a ne samo članak o Topperu)
mogu instalirati neželjeni software nije plod zavjere nego vrlo korisna obavijest. Instaliraj neki antispyware program pa provjeri sama.
Takvu obavijest imaju mnoge web stranice i općenito se radi o stranicama koje su napravili amateri, bas kao i ova stranica u pitanju, što vidi svatko tko se time bavi.

U zadnje vrijeme stalno se spominje, pa i na ovom forumu, kako se internet kontrolira ili kako se spriječava dotok informacija. Zanimljivo da se informacije o tome pojavljuju bas na internetu samom. Također primjećujem inflaciju raznih siteova o zavjeri, foruma itd.. Netko tko zbilja želi kontrolirati informacije može ovu ili bilo koju stranicu jednostavno maknuti sa interneta.

Internet po svojoj prirodi nije moguće kontrolirati drugačije nego otvoreno i agresivno. Na internetu svatko može pisati maltene šta hoće. Ima pregršt primjera za to.


Citat:
Tsarion mi ne lezi narocito, Tol je opet jedan od mojih omiljenih autora, a na montalk-u se zaista mogu naci prilicno interesantni clanci.


Mislim da si ovime sve rekla. Uostalom ovo gore je baš i moje mišljenje.
Međutim na sott-u nećeš nać normalne zaključke u tom smislu. Oni su ili plaćeni od CIA, ili usefull idiots ili reptili.
Dakle tamo ne dolazi u obzir recimo reći, "OK, to se ne slaže sa našim mišljenjem, nema veze", nego ćeš vidjeti Lauru kako na osnovi pola sata gledanja videa od Tsariona izvodi zaključke o cijelokupnom njegovom dijelu, ili će netko na osnovi toga sta Tolle gostuje u Oprah showu proglasiti njegove knjige mumbo-jambom. Što su pričali o Tom Coxu sa montalk.net to je već legendarno. Od toga da je maltene ubojica do toga da je klinac i da šta on ima uopće govoriti. Evo to je razina argumentacije skrivena iza njihovog "istraživačkog rada".

Prvo donijeti sud, zatim intezivno tražiti argumente koji će taj sud potvrditi.
Nakon toga svakog tko misli drukčije uputiti na popis literature koju mora pročitati da bi se sa njim uopće moglo pričati i odmah upotrijebiti argumentum ad hominem.

Napraviti ću primjer njihove argumentacija na prvom postu od Aragorna čisto primjera radi.
----------------------------Dakle primjer----------------------------

Citat:
Ovih dana se moze videti na koje sve nacine se 'kontrolni sistem' obracunava sa onima koji svojim radom i delovanjem ugrozavaju poredak postojeceg matriksa.


Aragorn, iz tona tvoga posta očigledno je da si vezan za sott.net te ne možeš objektivno sagledati stvarnost nego dopuštaš da tvoje "svete krave" vode tvoje prosuđivanje. Molim te da ponovo pročitaš pravila foruma. Tvoj post je buka koju mi želimo smanjiti na ovom forumu.



Citat:
Naime, izvesni "Higher Balance Institute" iz drzave Oregon podnosi tuzbu protiv Signs of the Times website-a (sott.net) zbog iznosenja laznih optuzbi i finansijskih gubitaka navodno nastalih kao posledica tih "laznih" optuzbi.


Higher Balance Institute je organizacija koja značajno doprinosi jačanju svijesti te je stoga očigledno da kontrolni sistem pokušava na svaki način ocrniti a cointelpro web stranice poput sott.net služe kao kanali širenja dezinformacija.

Citat:
Detaljno o tome ovde: Sott.net

Diskusija o doticnom Eriku Pepinu i njegovom cointelpro higher balance institutu: Signs of the Times forum


Makla sam linkove sa Sott.neta i sign of the times foruma jer ovdje na ovom forumu ne želimo dizati posjećenost cointelpro stranicama. Ubuduće ako se odlučis na učestvovanje na ovom forumu ispred linkova stavljaj underscore (_).

Citat:
S obzirom da je doticni Eric Pepin evidentni psihopata i cointelpro dezinformator, nije zacudno da se kontrolni sistem sluzi njime u svojim "zakulisnim" radnjama.


Na koji si način povezan sa sott.net-om? Evidentno je da si u nekoj vrsti financijske ovisnosti o njima te ti je u interesu ocrniti Eric Pipena samo na osnovi informacija sa interneta. Dotičnu osobu ne poznaječ osobno te tvoj post ne mogu drukčije shvatiti negho kao buku, koja je na ovom forumu zabranjena. Na osnovi jednog topica na siteu tipa sott.net daješ takve kvalifikacije o čovjeku kojeg ni ne poznaš osim po pisanjima novina i interneta za koje znamo da se kontroliraju i da namjerno plasiraju dezinformacije.

Moravjev kaže da budući nemamo indvidualnost kao ljudi 1,2,3 i budući se ponašamo kao mašine većina onog šta vjerujemo i jesmo je čista mehanika. Tvoje bivanje na forumu sott.net je uzrokovalo mehanički u tvojoj ličnosti određena mišljenja koja nemaju veze sa objektivnom stvarnošću. Na taj način formiras negativni magnetni centar.

[tu po mogućnosti dugi citat kasiopejaca, gurđijeva ili uspenskog ili moravjeva, po mogućnosti više njih]


Citat:
Iako se mozda na prvi pogled cini da je u pitanju licni interes jedne OPS osobe, zanimljiva je cinjenica da je o doticnom coveku i toj temi pisalo dosta sajtova, ali po svemu sudeci niko drugi nije tuzen zbog toga.


Imaš li neke čvrste i konkretne dokaze o svojim tvrdnjama ili su to samo tvoja mišljenja. Mi ovdje na ovom forumu raspravljamo argumentirano i ne zanimaju nas ičija mišljenja. Meni se čini da si došao na ovaj forum sa nekim zadatkom.

Sve novine koje su pisale o tome na neosnovan način su makle svoje članke kad je postalo očito da se radi o dezinformaciji. Ostalo su mahom blogovi koji manje više citiraju te novine ili sott.net.


Citat:
Mozda je to pokazatelj da stvari imaju dublji smisao nego sto se to na prvi pogled cini.


Uvijek imaju, kao i tvoj post.

Citat:
Za mene licno Sott.net predstavlja mozda najbolji sajt na engleskom jeziku koji postoji u internet svetu, na kome se moze procitati puno informacija o realnosti u kojoj zivimo a koje nisu bazirane na "rekla-kazala" pricama nego na faktima iz razlicitih izvora i njihovom analizom.

U tom smislu, preporucio bih svima koji imaju iskrenu volju za saznanjem i shvatanjem "sire slike" realnosti oko nas da posvete vise vremena i energije clancima na sajtu Signs of the Times, jer kako stvari stoje, ipak postoji mogucnost da u nekoj buducnosti nece vise biti dostupni na internetu.


Tu si se napokon odao, otvoreno reklamiraš cointelpro stranicu na koju si se zakačio nakon što si neupućen u objektivnu realnost pao žrtvom kontrolnog sustava.

----------------------------------------------------------------------------

Dakle, to obično tako izgleda.

_________________
Onaj tko je nešto naučio, ali to ne provodi u život, nalik je čovjeku koji je upalio lampu, a zatim pokrio svoje oči.
(Nagarjuna)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 22, 2008 7:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 14, 2006 9:33 pm
Postovi: 96
Lokacija: Zagreb
Da se nadovežem kad sam već išla pisati o tome.

Njihova halabuka oko toga kako se napadom na njih onemogućava sloboda kruženja informacija je čista demagogija.

Naravno, ako se dovoljno puta ponovi ljudi povjeruju.
To je tužba a ne presuda. Samo dižu paniku koja je odlična za reklamu.

Netko tko ima pristup internetu a danas ima gotovo svatko, može širiti informacija do mile volje i nitko ga živ ne može spriječiti.
Može izdat knjigu, može osnovat recimo yahoo grupu ili anonimni forum na nekom od servisa i sl., može imat e-mail listu i slat materijala koliko hoće. Ja samo na kompjuteru imam toliko knjiga i videa da mi mogu trajat cijeli život.

Mogu to prepržiti, dati prijateljima, isprintati, štampati i ako sam dovoljno pametna nitko mi ne može ništa. Mogu me jedino ubiti ali ne vidim kakva bi korist bila njima od toga. Nisam im baš toliko bitna.

Nemam ja ništa protiv što oni imaju svoju udrugu/organizaciju/sektu ili što god već imaju i druže se razmjenjuju mišljenja i takve stvari. Ali samo da demistificiramo neke stvari.
Sott.net je tipicna piramidalna organizacija na čijem vrhu je zna se tko, Laura i Ark.
Svi ostali su podanici ili poltroni. Imamo podanike koji su u hijerarhiji malo vise od drugih podanika. Međutim ovdje se to podaništvo očituje u brzini usvajanja Laurinih stavova i slaganja sa njom i svima šta ona radi.
Ili lamentiranja kako se "secret history of the world" ne prodaje kako bi ona očekivala. E pa Laura, neke knjige se prodaju a neke ne. Međutim, ona to jednostavno ne shvaća nego bilo šta da njoj ne krene od ruke je reakcija kontrolnog sustava na njene planetrano važne akcije.

Dakle ja ako nisam dobra pijanistica nisam kriva ja nego je kriv kontrolni sistem. Tako i Laura ako ne piše knjige koje ljude zanimaju, nije kriva ona nego kontrolni sustav koji se malte ne samo njom bavi.

Pa da su je zbilja htjeli tužiti poslije svega šta je pričala o NATO-u, SAD-u, Bush-u, Rumsfeldu i sl. imali su sto puta bolje prilike.
To je Amerika, tamo je normalno tužiti nekog. Čitala sam da je u Italiji neki čovjek tužio Vatikan jer se razočarao u Boga!
Što to znači, da kontrolni sustav mrzi Vatikan, sumnjam...

Oni su jednostavno toliko rigidno kompaktni da jednostavno nema slobode misli nego samo rigidno ponavljanje floskula i demagojije.
I to nema veze sa egzotericnim krugom nego sa zdravim razumom. Mi možemo raspravljati o prirodi Boga i ne slagat se međusobno ali znamo da je 2 + 2 = 4. Ako netko tvrdi da je 2 + 2 = 5 onda imamo razloga staviti u sumnju i neke druge stvari koje ta osoba govori.
To i sam Ark kaže.

A samo pogledajte šta ti ljudi izvaljuju i njihov nivo istraživanja.

Na forumu abovetopsecret je na prvi april neko postao da je traceanjem Ip adrese servera od abovetopsecreta došao da je server u sjedištu CIA u Langleyu.
Odmah je osvanu članak na sott.net napisan od Laure kako je očito da je abovetopsecret cointelpro sajt jer ga CIA financira šta se može dokazati traceanjem IP adrese. :lol: :lol: :lol: :lol:
Dakle to je Laurino istraživanje. Ljudi su plakali kad se to desilo od smijeha. Još se danas to prepričava.

Ili dalje, netko spomene neki site i pita Lauru dal' je cointelpro sajt.
Kaže Laura onako sumnjičavo da vjerojatno i da može biti a kao argument onako isprve da je site jako skup, da odakle im novaca za tako skup i uređen sajt???

Ali sajt nije skup, BESPLATAN JE. :lol:
To je generički sajt koji se besplatno može skinuti sa interneta... bas kao i ovaj phpBB forum.
http://www.joomla.org/

Ma ima tu toliko bisera da bolje da stanem odmah jer nikad neću završiti.
Pa pogledajte samo taj štos sa underscoreom prije linka, pa znate zašto to ona radi, da vlasnici tih siteova ne bi mogli vidjeti u web statistici da se na tom forumu raspravlja o njima. Naime kad stisnete link sa recimo ovog foruma link na taj forum će se pojaviti vlasniku sajta kao informacija gdje su sve linkovi na njegov sajt.

Znaju oni srediti te stvari. A kako su samo sebe digli na googlu. Stavili su u meta tags za svoj site "abovetopsecret.com" tako da su se zbog velike posječenosti abovetopsecret.com-a digli izuzetno na trazilicama. Naime kad ste utipkali abovetopsecret dobili biste i sott.net. To se Ne radi. Barem ne ako ste pristojni i fer. Kad su ih ovi upozorili odmah je Laura producirala članak kako kontrolni sustav ne da radi! Valjda je kontrolni sustav dao i njenog bivšeg muža, zbog kojeg se rastala jer je ovaj reptil!

Uzet ću toliko skromnosti da ne pričam o stvarima u koje nisam predobro upućena kao što je njeno mijenjanje kasiopejskih transkripti, tužba za pronevjeru veće količine novaca zbog čega se ne smije pojaviti u Americi (njeno objašnjenje je meni jako neuvjerljivo ali ajde...), blačenja još hrpe ljudi itd..

I nakon svega ju je netko tužio i kao to je čudno!!!
Vidim na njenom siteu da je već skupila 55 000 EUR pomoći, eh da bar netko mene tuži :D.[/u][/b]

_________________
Onaj tko je nešto naučio, ali to ne provodi u život, nalik je čovjeku koji je upalio lampu, a zatim pokrio svoje oči.
(Nagarjuna)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 22, 2008 7:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
Higher Balance Institute vs. Sott.net

situacija me podsjeća na klasičnu scenu iz filmova zabune kada se dva lika (obično ih glumi isti glumac) međusobno optužuju "nisam ja on je..."

hm, netko je ziher cointelpro samo tko pitanje je sad....

i ako mi sada trošimo vrijeme i energiju na to tko je cointelpro a tko nije onda je cointelpro s PSYOP pobijedio... win-win situacija za njih....

uglavno svaku informaciju primiti na znanje i prepustiti intuiciji/iskustvu na odluku a za sve ostale slučajeve preporučam pročitati od Christoper J. Lamb:Rewiew of Psychological Operations Lessons Learned from Recent Operational Experince


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 22, 2008 7:26 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pitanje je da li su u tim materijalnim tijelima, koje zovemo Ark i Laura, još uvijek one prijašnje, NEPROMJENJENE duše...

Uz tehnologiju je sve moguće...

Dakle, bezveze se fokusirati na sve te gluposti, svejedno je TKO nešto kaže, već je bitno ŠTO kaže. Rekla to Laura, Pepin, Bush, Hitler, Dalai Lama, moja susjeda Pepica ili Štef koji živi već 50 godina u divljini... svejedno.

NEMA autoriteta ( ukoliko im to jako polarizirani OPS ne omoguće )... !!!

Treba uvijek razmislit svojom glavom, o čemu god da se radilo...

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 23, 2008 12:56 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jul 28, 2007 11:55 pm
Postovi: 125
Lokacija: ZG
Sve je to dio "Zavadi pa Vladaj taktike" , što su ljudi podjeljeniji među sobom to je lakše vladati masonima, illuminatima, kvorumu ili kako god se zove elitna grupa iza kulisa koja piše povijest ovog "malo pomaknutog" planeta.

Michael Tsarion,Montalk i Sott rade jako dobar posao, svatko je dobar u nečemu ali nitko nije u svemu i zbog toga i nekih glupih sitnih razlika su u takvim odnosima kakvim jesu iako svi rade na istom cilju.

_________________
'The truth is the truth whether we know it or not'


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 23, 2008 11:37 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Netko tko zbilja želi kontrolirati informacije može ovu ili bilo koju stranicu jednostavno maknuti sa interneta.
Internet po svojoj prirodi nije moguće kontrolirati drugačije nego otvoreno i agresivno. Na internetu svatko može pisati maltene šta hoće. Ima pregršt primjera za to.


Pomicanje sa interneta nije iskljuceno. Pokusajte da udjete na primer na link koji vodi do jedne Toperove stranice sa ovog sajta:

http://theinfovault.net/IE/vault/resources.html

Doduse, meni Toper veoma lezi, pa je moguce da suvise subjektivno procenjujem stvari i pridajem vise vaznosti ovakvim dogadjanjima, nego sto zasluzuju, medjutim, sa druge strane u poslednje vreme mi se prilicno cesto dogadja da pristup do odredjenih stranica, koje mi privuku paznju, bude onemogucen ili otezan na razlicite nacine.
Jos jedan primer: na ovom sajtu citati iz jedne knjige o tehnologiji holografskih projekcija.
http://www.soulwise.net/99faking.htm
Link do te knjige:

I saw all this as a preface to some material I wish to quote from a new book which I just discovered by Anna Hayes. Anna Hayes is a life long abductee/contactee/experiencer with great conscious memories of what has happened to her. I would like to quote what she says about the Zetas and their plans for the future. This is from Anna Hayes first book in the Voyagers series titled "The Sleeping Abductees" (c) 1999.
Anna Hayes 'Voyager Series' books are available at www.annahayes.com


Medjutim, gle, „Voyager Series“ nije vise ’available’ na navedenom linku (kliknite).
Jednostavno je zamenjen template stranicom.

U pogledu slobodnog protoka informacija, internet zaista ima ogromne prednosti u odnosu na konvencionalna sredstva informisanja i pruza mnogo, mnogo vise slobode, ali ima i svoje zakonitosti i nacine da se paznja prosecnih korisnika (pod prosecnim se ne podrazumeva nista pezorativno) usmeri na odredjenu stranu a odbije od druge. Samim tim, otvorena i agresivna kontrola nije jedini nacin kontrole interneta. Najzad, i sama si navela nacine boljeg rangiranja na googlu.
Otezan pristup nekim stranicama – sto se moze postici na najrazlicitije nacine – je jedan od nacina u suprotnom pravcu, jer ljudi odustaju ako otvaranje stranice traje duze od dvadesetak sekundi.

Postoji jos jedan vazan aspekt. A to je da mi smatramo da su neke slobode, koje sada imamo, same po sebi razumljive. One to i jesu, u smislu da bi tako i trebalo da bude, ali njihovo postojanje u nasoj 3D stvarnosti na zalost nije samo po sebi razumljivo. Nadjemo se zatecenim kada nam delovanjem odredjenih elemenata odjednom budu uskracene.
Tako trenutno uzivamo u blagodetima relativno slobodne komunikacije putem interneta. To treba da cuvamo, ne da verujemo da nam je ona data na poklon. Nema besplatnog rucka u univerzumu :wink: .

Nezavisno od konkretnog slucaja, ogranicavanje protoka informacija putem podizanje tuzbi zbog kleveti, po mom misljenju, kao sto sam rekla, nije nimalo zanemarljiva. Pogotovo sto sam imala prilike da vidim koliko je jedan rigidan zakon bio efikasan u slucaju stampanih medija.

Zamislite da nakon jedno mesec-dva slicna tuzba bude podneta protiv Ajka (koji se uzgred na Sott-u takodje lose rangira), pa onda protiv montalk-a, Toper je ionako nestao, pa za sledecih mesec dana protiv Tsariona, Karla Tarner i Fil Snajder su ionako mrtvi - umrli pod veoma sumnjivim okolnostima, pa za kojih mesec dana protiv onog pantelijinog Sverdlova, Don Elkins (Ra materijal) je takodje ionako mrtav - samoubistvo pod sumnjivim okolnostima ... i tako dalje i tako dalje ... a mi nastavimo da lamentiramo o slobodi komunikacije internetom.

Sto se Sott-a tice, ni meni se ne dopada sto imaju obicaj da okrpe ljude uz sumnjive argumente i takodje se sa njihovom verzijom nekih koncepata koji su meni vazni ne slazem uvek. Takodje, ima tamo i dosta ljudi na odredjenim frekvencijama koji se prosto kace za grupe koje prepoznaju kao elitne i vazne - velika posecenost, dosta energije, osecaj vaznosti - a da su pri tome u stanju/ili su izabrali :wink: da koriste samo formativni deo intelektualnog centra, kojim se ovi sadrzaji ne mogu shvatiti (vidi temu o organskim portalima hehe :mrgreen: – salim se, naravno). I ti ljudi doprinose odredjenom nivou komunikacije.

Kasiopejski materijal je sa druge strane odlican i mnoge, mnoge predstavke koje je Laura napravila na osnovu njega i nezavisno od njega. Kasiopejci su opet samo deo price – mnoge, mnoge informacije iz nase stvarnosti, takodje mnoge o sustini patokratije i mnogo ulozenog truda.
To ce jos jedno vreme biti tako – da se prema mnogim/gotovo svim izvorima ne mozemo jednoznacno odrediti – uvek je na nama samima da razlucimo svojom glavom i odvojimo informacije od onoga sto nam se kod izvora ne dopada ili nas privlaci.

Citat:
Sve je to dio "Zavadi pa Vladaj taktike" , što su ljudi podjeljeniji među sobom to je lakše vladati masonima, illuminatima, kvorumu ili kako god se zove elitna grupa iza kulisa koja piše povijest ovog "malo pomaknutog" planeta.

Michael Tsarion,Montalk i Sott rade jako dobar posao, svatko je dobar u nečemu ali nitko nije u svemu i zbog toga i nekih glupih sitnih razlika su u takvim odnosima kakvim jesu iako svi rade na istom cilju.


U sridu!
:thumbup:
Da pokusamo da prilikom procene drugih/ drugih izvora ne primenjujemo iste nacine/principe koje kod njih uocavamo kao negativne.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 23, 2008 6:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
vidim tema je osetljiva :mrgreen:
pa ne bi da diram u dubinu
onima kojima je osetljiva igra:Ja sam pravi borac za slobodu,svi ostali su agenti matrixa,svaki napad na moj lik i delo je napad na Istinu,i tako u krug,ringe ringe jaja ...
nije loshe da dobro prochitaju jackov post:
Jack987 je napisao/la:
Pitanje je da li su u tim materijalnim tijelima, koje zovemo Ark i Laura, još uvijek one prijašnje, NEPROMJENJENE duše...

Uz tehnologiju je sve moguće...

Dakle, bezveze se fokusirati na sve te gluposti, svejedno je TKO nešto kaže, već je bitno ŠTO kaže. Rekla to Laura, Pepin, Bush, Hitler, Dalai Lama, moja susjeda Pepica ili Štef koji živi već 50 godina u divljini... svejedno.

NEMA autoriteta ( ukoliko im to jako polarizirani OPS ne omoguće )... !!!

Treba uvijek razmislit svojom glavom, o čemu god da se radilo...

:mrgreen: :wink:

bilo kakvo vezivanje ideje za likove i formiranje armije sledbenika,vodi tamo gde vodi :evil:
i diskusiju pretvara u vashar tashtine...
... i nishta od uchenja
koliko god nekoga neshto teralo da brani Laurin lik i delo,
kao shto nekoga tera da taj izgradjeni lik i delo napada
chini mi se da je to suvishno,
nema potrebe ovde Lauru pljuvati,
niti ima potrebe lizati joj junachke rane zadobijene u borbi

shto se tiche pljuvanja,
Laura je samu sebe najbolje popljuvala kad je zabranila da se njena knjiga"secret history of the world" prevede i stavi na ovaj forum,iako joj svaka treca rechenica pochinje sa parolom da se znanje treba shiriti besplatno da bi shto vishe ljudi saznalo istinu i osvestilo se,
izgleda da samo odredjeni "borci" dobijaju licencu da znanje shire besplatno
nebitno dali je tome razlog shto se knjiga slabo prodaje,
ili neko nije dovoljno dobar i poslushan sledbenik,
ili mu Laurina uniforma ne stoji dovoljno lepo,
da se nastavilo sa prevodom ovaj forum/sajt bi bio tuzen od Laure zbog zloupotrebe autorskih prava,i onda bi neko tu imao ulogu borca za shirenje znanja a neko ulogu agenta matrixa koji dobre ljude sprechava u tome i nastoji da ih drzi u mraku neznanja
sve je relativno,i shto se pre neko odveze od toga to ce mu pre ova tema postati neosetljiva 8)

shto se lizanja rana tiche,
eto,55.000 eura je vec tu ali od vishka glava ne boli,ko zna,ako se nakupi poveca gomila novca,mozda se Laura predomisli i dozvoli prevodjenje i stavljanje knjige na ovaj sajt,pogotovu ako na uplatnici navedete da pare uplacuju njeni sledbenici sa ovog foruma :mrgreen:
/
Vesela Vjestica je napisao/la:
Nemam ja ništa protiv što oni imaju svoju udrugu/organizaciju/sektu ili što god već imaju i druže se razmjenjuju mišljenja i takve stvari. Ali samo da demistificiramo neke stvari.
Sott.net je tipicna piramidalna organizacija na čijem vrhu je zna se tko, Laura i Ark.
Svi ostali su podanici ili poltroni. Imamo podanike koji su u hijerarhiji malo vise od drugih podanika. Međutim ovdje se to podaništvo očituje u brzini usvajanja Laurinih stavova i slaganja sa njom i svima šta ona radi.
Ili lamentiranja kako se "secret history of the world" ne prodaje kako bi ona očekivala. E pa Laura, neke knjige se prodaju a neke ne. Međutim, ona to jednostavno ne shvaća nego bilo šta da njoj ne krene od ruke je reakcija kontrolnog sustava na njene planetrano važne akcije.

Dakle ja ako nisam dobra pijanistica nisam kriva ja nego je kriv kontrolni sistem. Tako i Laura ako ne piše knjige koje ljude zanimaju, nije kriva ona nego kontrolni sustav koji se malte ne samo njom bavi.

Pa da su je zbilja htjeli tužiti poslije svega šta je pričala o NATO-u, SAD-u, Bush-u, Rumsfeldu i sl. imali su sto puta bolje prilike.
To je Amerika, tamo je normalno tužiti nekog. Čitala sam da je u Italiji neki čovjek tužio Vatikan jer se razočarao u Boga!
Što to znači, da kontrolni sustav mrzi Vatikan, sumnjam...

Oni su jednostavno toliko rigidno kompaktni da jednostavno nema slobode misli nego samo rigidno ponavljanje floskula i demagojije.
I to nema veze sa egzotericnim krugom nego sa zdravim razumom. Mi možemo raspravljati o prirodi Boga i ne slagat se međusobno ali znamo da je 2 + 2 = 4. Ako netko tvrdi da je 2 + 2 = 5 onda imamo razloga staviti u sumnju i neke druge stvari koje ta osoba govori.
To i sam Ark kaže.

A samo pogledajte šta ti ljudi izvaljuju i njihov nivo istraživanja.

Na forumu abovetopsecret je na prvi april neko postao da je traceanjem Ip adrese servera od abovetopsecreta došao da je server u sjedištu CIA u Langleyu.
Odmah je osvanu članak na sott.net napisan od Laure kako je očito da je abovetopsecret cointelpro sajt jer ga CIA financira šta se može dokazati traceanjem IP adrese. :lol: :lol: :lol: :lol:
Dakle to je Laurino istraživanje. Ljudi su plakali kad se to desilo od smijeha. Još se danas to prepričava.

Ili dalje, netko spomene neki site i pita Lauru dal' je cointelpro sajt.
Kaže Laura onako sumnjičavo da vjerojatno i da može biti a kao argument onako isprve da je site jako skup, da odakle im novaca za tako skup i uređen sajt???

Ali sajt nije skup, BESPLATAN JE. :lol:
To je generički sajt koji se besplatno može skinuti sa interneta... bas kao i ovaj phpBB forum.

=D> =D> =D>
sve biser do bisera :mrgreen:
dubina istrazivanja je zapanjujuca :mrgreen:
kao okriviti kontrolni sistem shto je postavio MekDonalds na svakom coshku pa je borcima za slobodu teshko odoleti big-meku,i dok se okrenesh vec si krmacha od 120kg,
ko je kriv?
pa normalno,kontrolni sistem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
idi begaj :mrgreen:

P.S.
kad smo vec kod osetljivosti,
hvala moderatorima shto su Omovu temu o kontejniranoj svesti oznachili kao osetljivo shtivo,jer tu temu treba shto ceshce chitati,to bi smanjilo broj tema koje bi slobodno mogli oznachiti kao zuta shtampa

P.P.S.
pozdrav za Shtefa 8)
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 23, 2008 7:09 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Idi, bre, nat. Sto se toliko uzbudjujes zbog ove teme? Pa, svi upravo govorimo o tome da treba odvojiti informacije od izvora. Neko na Sott-u nalazi vredne informacije, neko smatra da je Sott smaracina – to je pitanje licne procene. Aragornu je Sott vazan, Vesela Vjestica ima potpuno drugacije misljenje. I to je ok. Kako cemo uopste napredovati ako ne budemo ucili da prosudjujemo svojom glavom? Zasto nametati drugima svoju sliku o svetu i svoju procenu nekih izvora?
Cemu sarkazam?

Tema je koncipirana kao „napad na slobodu govora na internetu“. Primer na Sott-u je samo jedan. Da li je to realno ili ne, to mi se pitanje cini kljucno, ne koja je boja Laurinih carapa i sta je ko kome rekao u konkretnom slucaju #-o .

Osho ima jednu divnu pricu koja se zavrsava recima „zasto je ti jos uvek nosis?“ Bilo bi je dobro procitati.
Dakle, predlazem da se pozabavimo mogucnostima ugrozavanja slobode govora na internetu – da li su realne ili ne. A terete – u vidu procena dopadanja i nedopadanja, Laura - te potrebe da se to misljenje nametne drugima – pokusamo da nekako ostavimo za sobom.
Zasto je jos uvek nosis? 8)

Citat:
hvala moderatorima shto su Omovu temu o kontejniranoj svesti oznachili kao osetljivo shtivo,jer tu temu treba shto ceshce chitati,to bi smanjilo broj tema koje bi slobodno mogli oznachiti kao zuta shtampa


Nema na cemu. Tema je odlicna.
Pridruzujem se predlogu da se sto cesce cita.
Pa ce vremenom svako dati svoj doprinos smanjenju zute stampe. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 23, 2008 7:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 14, 2006 9:33 pm
Postovi: 96
Lokacija: Zagreb
Teorija zavjere je jedno, paranoja je drugo a granice su poprilično sive.


Arja je napisao/la:

Pomicanje sa interneta nije iskljuceno. Pokusajte da udjete na primer na link koji vodi do jedne Toperove stranice sa ovog sajta:

http://theinfovault.net/IE/vault/resources.html



Link na taj fan club ne radi. Tipičan primjer zastarjelog linka.
Fan club od Toppera radi godinama na tribe.net.

Topperova crkva/organizacija koju je osnovao se zove Southern Crown.
Evo, već godinama ničim smetana.

http://southerncrown.tribe.net/

Inače, tekstovi od Toppera su objavljivani u njegovoj publikaciji Thunderbird i kompilirani u Magnum Organumu i u Mother book koji se mogu skinuti već godinama neometano na internetu. Nisam primjetila da itko ima nešto protiv toga.

Citat:
Doduse, meni Toper veoma lezi, pa je moguce da suvise subjektivno procenjujem stvari i pridajem vise vaznosti ovakvim dogadjanjima, nego sto zasluzuju, medjutim, sa druge strane u poslednje vreme mi se prilicno cesto dogadja da pristup do odredjenih stranica, koje mi privuku paznju, bude onemogucen ili otezan na razlicite nacine.


Zanimljivo, meni se to uopće nije desilo, ali baš nikad.


Citat:
Jos jedan primer: na ovom sajtu citati iz jedne knjige o tehnologiji holografskih projekcija.
http://www.soulwise.net/99faking.htm
Link do te knjige:

I saw all this as a preface to some material I wish to quote from a new book which I just discovered by Anna Hayes. Anna Hayes is a life long abductee/contactee/experiencer with great conscious memories of what has happened to her. I would like to quote what she says about the Zetas and their plans for the future. This is from Anna Hayes first book in the Voyagers series titled "The Sleeping Abductees" (c) 1999.
Anna Hayes 'Voyager Series' books are available at www.annahayes.com


Medjutim, gle, „Voyager Series“ nije vise ’available’ na navedenom linku (kliknite).
Jednostavno je zamenjen template stranicom.


Kao još milijun stranica svaki dan na internetu. Pogotovo kao ove sa topcities.com ili geocities.com. Kad tamo nađeš pokvarene linkove onda je to baš to - potrgani linkovi. Pogotovo kod lijenih webmastera kojih je većina.

Dotična gospođa je sama ukinula svoju domenu jer je od Anna Heyes promijenila ime u Ashayana Deane i ima novu stranicu http://www.azuritepress.com/.

Također o tome koliko je kontrolirana svjedoči da se njena knjiga prodaje na amazon.com.

http://www.amazon.com/s/ref=nb_ss_gw/00 ... es&x=0&y=0
Žena inače gostuje po radiju, šalje članke po netu i ima je svugdje.

Ok sad kad smo riješili te probleme da se obazrem na ostatak teksta.

Ja pricam o kontroli interneta a ti pričaš o kontroli svijesti.
Internet nije moguće kontrolirati osim brutalno i očito, a to je čišćenje fizičko stranica sa servera šta do sad nije zabilježeno osim ako uračunamo sporadične napade hackera koji sebi i drugima valjda trebaju nešto dokazati. A tada padaju i navijački forumi, crkvene stranice, vrtlarski sajtovi i tu nema diskriminacije. Naravno navijači će to argumentirati kao da im je suprotstavljena grupa to napravila a ovih x teoretičara zavjere da je to CIA operacija.

Dakle internet omogućava ljudima da bez zadrške maltene napadaju Busha, Izrael, da govore da je engleska kraljica reptil i jede djecu i nitko ništa ne poduzima. Po istom sistemu imaš stranice od bbc-a koje lansiraju svoje informacije. I to je ok, neka ljudi/reptili pišu šta hoće.

Ti spominješ odvlačenje pažnje prosječnog korisnika u drugim pravcima. E to nije problem interneta nego problem prosječnog korisnika.

I zato...

Citat:
Samim tim, otvorena i agresivna kontrola nije jedini nacin kontrole interneta. Najzad, i sama si navela nacine boljeg rangiranja na googlu.


...ovo nije točno.
Primjer... jedini način da utječem na sadržaj galaksija.com je da ubijem vlasnika sajta, prijetim mu fizički, ili da izbrišem sajt sa servera. Nije baš suptilno jelda...

Rangiranje na googlu je poštena borba prsa u prsa. Slabiji gube...
Ja sam koristila cijeli arsenal trikova da sajtovi koje sam ja napravila budu više na googlu. Netko drugi je koristio svoje, ali to nema veze sa kontrolom interneta nego sa činjenicom da su drugi sajtovi imali ili više ili manje posjetitelja od mene. Ali činjenica je da ja nisam nikog pitala za dozvolu šta sam stavila gore i to je još uvijek gore.
Vjerojatno je problem što pod pojmom internet ja i ti podrazumijevamo različite stvari.

Citat:
Otezan pristup nekim stranicama – sto se moze postici na najrazlicitije nacine – je jedan od nacina u suprotnom pravcu, jer ljudi odustaju ako otvaranje stranice traje duze od dvadesetak sekundi.


99.99999999% stranica koje se sporije otvaraju su si same krive. Nema zavjere!!!
Primjeri koje sam doživjela ili osobno ili vidjela na internetu.

Webmaster kupi jeftini server koji ima ograničeni bandwidht.
Jednostavnom provjerom se može vidjeti da je na tom serveru kojih 3 ili 4 porno sitea.
I naravno kad padne noć a teenageri dolaze i gledaju multimedijalni materijal sa tih sajtova svi ostali se zblokiraju jer server ima mali bandwidht.
Ili još bolje, sam webmaster stavi hrpu materijala i onda se čudi kako mu se sajt sporo otvara.
Ili još bolje, sajt je na dot.net platformi pa treba 3 minute da se iskompilira stranica ako netko nije bio na njoj unazad 20 minuta.

Kvaliteta i izrada mnogih tih stranica jasno sugeriraju da se radi o potpunosti neiskusnim webmasterima i nije ni čudo da se simptomi vide na svakom koraku, od dizajna, nekompatibilnosti sa drugim browserima ili konstantnim problemima u radu stranice.

Ostatak tvog posta je tvoje mišljenje s kojim se ja mogu i ne moram slagati ali kako god bilo nema smisla filozofirati o tome.

Kako god bilo, odgovorno tvrdim da želim raširiti određeni materijal po netu ne bi me ništa na internetu samom zaustavilo osim čiste i direktne sile.

_________________
Onaj tko je nešto naučio, ali to ne provodi u život, nalik je čovjeku koji je upalio lampu, a zatim pokrio svoje oči.
(Nagarjuna)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 23, 2008 7:58 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Ja sam koristila cijeli arsenal trikova da sajtovi koje sam ja napravila budu više na googlu.


Da, i ja, ali sam to maknuo od kad su jednoj mojoj prijateljici zbanirali stranice u Google pretraživaču na 30 dana jer je imala tekst u istoj boji pozadine ( skriveni tekst, koji pretraživači vide, a ljudi ne )... Netko ju je prijavio ( vjerojatno konkurencija ), jer da je to sam Google našao - zbanirali bi već odavno i moju stranicu.

Dakle, oprezno više s time, pogoršali su uvjete.

Neki ljudi vide u svemu zavjeru, a neki u ničemu. Istina je vrlo vjerojatno negdje između...

Kako bilo... Vincent Bridge ima jednu percepciju... Laura drugu... netko treći - treću... itd.

A da sad sebe citiram ( užas #-o ):

Citat:
Pitanje je da li su u tim materijalnim tijelima, koje zovemo Ark i Laura, još uvijek one prijašnje, NEPROMJENJENE duše...

Uz tehnologiju je sve moguće...



Da ne bude zabune: NE TVRDIM DA JE TAKO, već da je to JEDNA od MOGUĆNOSTI !!! Jako cijenim ono što su te 2 duše učinile već za sve ostale... i svaka im čast. Kako će one dalje - to je njihova stvar!
=D>


:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 23, 2008 8:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
uvek istichem da postove ne treba brisati,jer su svedoci trenutka u vremenu/prostoru u kojima se svako od nas u datom trenutku nalazi,gde i kako se nalazi mehur u kome postojimo,ja i dandanas uchim chitajuci postove koje je Kuronja ostavio 8)

prethodni post sam pisao oflajn,imajuci u vidu SVE postove(od sinoc) sa ove teme,to shto su neki postovi od sinoc obrisani mozda je promenilo sveukupan tonalitet na temi,shto je mozda razlog da moj post kod tebe pobudjuje ovako zbunjujuce besmislena pitanja:
Arja je napisao/la:
Idi, bre, nat. Sto se toliko uzbudjujes zbog ove teme? ... Zasto nametati drugima svoju sliku o svetu i svoju procenu nekih izvora?
Cemu sarkazam?

praviti se blesav i nije neki sport 8)
shto se uzbudjivanja tiche ,tu sam veoma zahtevan,potrebno je puno vishe atributa da bi me neka tema uzbudila 8)


Arja je napisao/la:
Osho ima jednu divnu pricu koja se zavrsava recima „zasto je ti jos uvek nosis?“ Bilo bi je dobro procitati.

svakako,ako moze link na prichu ili smernica u kojoj knjizi da je potrazim
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 23, 2008 8:28 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
svakako,ako moze link na prichu ili smernica u kojoj knjizi da je potrazim


"Moj put, put belih oblaka" - vec naslov sugerise lakocu.
Koja nam je izgleda svima potrebna na ovom putovanju. :wink:

Nemam je u e-formatu. Sto je potpuno u skladu sa temom :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 23, 2008 10:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Vesela Vjestica je napisao/la:
Da se nadovežem kad sam već išla pisati o tome.

Njihova halabuka oko toga kako se napadom na njih onemogućava sloboda kruženja informacija je čista demagogija.

Naravno, ako se dovoljno puta ponovi ljudi povjeruju.
To je tužba a ne presuda. Samo dižu paniku koja je odlična za reklamu.

Netko tko ima pristup internetu a danas ima gotovo svatko, može širiti informacija do mile volje i nitko ga živ ne može spriječiti.
Može izdat knjigu, može osnovat recimo yahoo grupu ili anonimni forum na nekom od servisa i sl., može imat e-mail listu i slat materijala koliko hoće. Ja samo na kompjuteru imam toliko knjiga i videa da mi mogu trajat cijeli život.

Mogu to prepržiti, dati prijateljima, isprintati, štampati i ako sam dovoljno pametna nitko mi ne može ništa. Mogu me jedino ubiti ali ne vidim kakva bi korist bila njima od toga. Nisam im baš toliko bitna.

Nemam ja ništa protiv što oni imaju svoju udrugu/organizaciju/sektu ili što god već imaju i druže se razmjenjuju mišljenja i takve stvari. Ali samo da demistificiramo neke stvari.
Sott.net je tipicna piramidalna organizacija na čijem vrhu je zna se tko, Laura i Ark.
Svi ostali su podanici ili poltroni. Imamo podanike koji su u hijerarhiji malo vise od drugih podanika. Međutim ovdje se to podaništvo očituje u brzini usvajanja Laurinih stavova i slaganja sa njom i svima šta ona radi.
Ili lamentiranja kako se "secret history of the world" ne prodaje kako bi ona očekivala. E pa Laura, neke knjige se prodaju a neke ne. Međutim, ona to jednostavno ne shvaća nego bilo šta da njoj ne krene od ruke je reakcija kontrolnog sustava na njene planetrano važne akcije.

Dakle ja ako nisam dobra pijanistica nisam kriva ja nego je kriv kontrolni sistem. Tako i Laura ako ne piše knjige koje ljude zanimaju, nije kriva ona nego kontrolni sustav koji se malte ne samo njom bavi.

Pa da su je zbilja htjeli tužiti poslije svega šta je pričala o NATO-u, SAD-u, Bush-u, Rumsfeldu i sl. imali su sto puta bolje prilike.
To je Amerika, tamo je normalno tužiti nekog. Čitala sam da je u Italiji neki čovjek tužio Vatikan jer se razočarao u Boga!
Što to znači, da kontrolni sustav mrzi Vatikan, sumnjam...

Oni su jednostavno toliko rigidno kompaktni da jednostavno nema slobode misli nego samo rigidno ponavljanje floskula i demagojije.
I to nema veze sa egzotericnim krugom nego sa zdravim razumom. Mi možemo raspravljati o prirodi Boga i ne slagat se međusobno ali znamo da je 2 + 2 = 4. Ako netko tvrdi da je 2 + 2 = 5 onda imamo razloga staviti u sumnju i neke druge stvari koje ta osoba govori.
To i sam Ark kaže.

A samo pogledajte šta ti ljudi izvaljuju i njihov nivo istraživanja.

Na forumu abovetopsecret je na prvi april neko postao da je traceanjem Ip adrese servera od abovetopsecreta došao da je server u sjedištu CIA u Langleyu.
Odmah je osvanu članak na sott.net napisan od Laure kako je očito da je abovetopsecret cointelpro sajt jer ga CIA financira šta se može dokazati traceanjem IP adrese. :lol: :lol: :lol: :lol:
Dakle to je Laurino istraživanje. Ljudi su plakali kad se to desilo od smijeha. Još se danas to prepričava.

Ili dalje, netko spomene neki site i pita Lauru dal' je cointelpro sajt.
Kaže Laura onako sumnjičavo da vjerojatno i da može biti a kao argument onako isprve da je site jako skup, da odakle im novaca za tako skup i uređen sajt???

Ali sajt nije skup, BESPLATAN JE. :lol:
To je generički sajt koji se besplatno može skinuti sa interneta... bas kao i ovaj phpBB forum.
http://www.joomla.org/

Ma ima tu toliko bisera da bolje da stanem odmah jer nikad neću završiti.
Pa pogledajte samo taj štos sa underscoreom prije linka, pa znate zašto to ona radi, da vlasnici tih siteova ne bi mogli vidjeti u web statistici da se na tom forumu raspravlja o njima. Naime kad stisnete link sa recimo ovog foruma link na taj forum će se pojaviti vlasniku sajta kao informacija gdje su sve linkovi na njegov sajt.

Znaju oni srediti te stvari. A kako su samo sebe digli na googlu. Stavili su u meta tags za svoj site "abovetopsecret.com" tako da su se zbog velike posječenosti abovetopsecret.com-a digli izuzetno na trazilicama. Naime kad ste utipkali abovetopsecret dobili biste i sott.net. To se Ne radi. Barem ne ako ste pristojni i fer. Kad su ih ovi upozorili odmah je Laura producirala članak kako kontrolni sustav ne da radi! Valjda je kontrolni sustav dao i njenog bivšeg muža, zbog kojeg se rastala jer je ovaj reptil!

Uzet ću toliko skromnosti da ne pričam o stvarima u koje nisam predobro upućena kao što je njeno mijenjanje kasiopejskih transkripti, tužba za pronevjeru veće količine novaca zbog čega se ne smije pojaviti u Americi (njeno objašnjenje je meni jako neuvjerljivo ali ajde...), blačenja još hrpe ljudi itd..
[/u][/b]


Kako bih rekao, u svemu ovome sto si napisala ima i istine ali i dosta iskrivljenih interpretacija, koje me neodoljivo podsecaju na misljenje Vincenta Bridgesa, u stvari kao da si neke delove i prepisala sa njegovih sajtova, sto je naravno ok ako se poklapa sa tvojim misljenjem. Samo mislim da je to suvise jednostrano posmatrana slika.

O toj temi je vec bilo reci ovde:
http://www.galaksija.info/forum/viewtop ... opaea+cult

Vesela Vjestica je napisao/la:

Napraviti ću primjer njihove argumentacija na prvom postu od Aragorna čisto primjera radi.
----------------------------Dakle primjer----------------------------

Citat:
Ovih dana se moze videti na koje sve nacine se 'kontrolni sistem' obracunava sa onima koji svojim radom i delovanjem ugrozavaju poredak postojeceg matriksa.


Aragorn, iz tona tvoga posta očigledno je da si vezan za sott.net te ne možeš objektivno sagledati stvarnost nego dopuštaš da tvoje "svete krave" vode tvoje prosuđivanje. Molim te da ponovo pročitaš pravila foruma. Tvoj post je buka koju mi želimo smanjiti na ovom forumu.



Citat:
Naime, izvesni "Higher Balance Institute" iz drzave Oregon podnosi tuzbu protiv Signs of the Times website-a (sott.net) zbog iznosenja laznih optuzbi i finansijskih gubitaka navodno nastalih kao posledica tih "laznih" optuzbi.


Higher Balance Institute je organizacija koja značajno doprinosi jačanju svijesti te je stoga očigledno da kontrolni sistem pokušava na svaki način ocrniti a cointelpro web stranice poput sott.net služe kao kanali širenja dezinformacija.

Citat:
Detaljno o tome ovde: Sott.net

Diskusija o doticnom Eriku Pepinu i njegovom cointelpro higher balance institutu: Signs of the Times forum


Makla sam linkove sa Sott.neta i sign of the times foruma jer ovdje na ovom forumu ne želimo dizati posjećenost cointelpro stranicama. Ubuduće ako se odlučis na učestvovanje na ovom forumu ispred linkova stavljaj underscore (_).

Citat:
S obzirom da je doticni Eric Pepin evidentni psihopata i cointelpro dezinformator, nije zacudno da se kontrolni sistem sluzi njime u svojim "zakulisnim" radnjama.


Na koji si način povezan sa sott.net-om? Evidentno je da si u nekoj vrsti financijske ovisnosti o njima te ti je u interesu ocrniti Eric Pipena samo na osnovi informacija sa interneta. Dotičnu osobu ne poznaječ osobno te tvoj post ne mogu drukčije shvatiti negho kao buku, koja je na ovom forumu zabranjena. Na osnovi jednog topica na siteu tipa sott.net daješ takve kvalifikacije o čovjeku kojeg ni ne poznaš osim po pisanjima novina i interneta za koje znamo da se kontroliraju i da namjerno plasiraju dezinformacije.

Moravjev kaže da budući nemamo indvidualnost kao ljudi 1,2,3 i budući se ponašamo kao mašine većina onog šta vjerujemo i jesmo je čista mehanika. Tvoje bivanje na forumu sott.net je uzrokovalo mehanički u tvojoj ličnosti određena mišljenja koja nemaju veze sa objektivnom stvarnošću. Na taj način formiras negativni magnetni centar.

[tu po mogućnosti dugi citat kasiopejaca, gurđijeva ili uspenskog ili moravjeva, po mogućnosti više njih]


Citat:
Iako se mozda na prvi pogled cini da je u pitanju licni interes jedne OPS osobe, zanimljiva je cinjenica da je o doticnom coveku i toj temi pisalo dosta sajtova, ali po svemu sudeci niko drugi nije tuzen zbog toga.


Imaš li neke čvrste i konkretne dokaze o svojim tvrdnjama ili su to samo tvoja mišljenja. Mi ovdje na ovom forumu raspravljamo argumentirano i ne zanimaju nas ičija mišljenja. Meni se čini da si došao na ovaj forum sa nekim zadatkom.

Sve novine koje su pisale o tome na neosnovan način su makle svoje članke kad je postalo očito da se radi o dezinformaciji. Ostalo su mahom blogovi koji manje više citiraju te novine ili sott.net.


Citat:
Mozda je to pokazatelj da stvari imaju dublji smisao nego sto se to na prvi pogled cini.


Uvijek imaju, kao i tvoj post.

Citat:
Za mene licno Sott.net predstavlja mozda najbolji sajt na engleskom jeziku koji postoji u internet svetu, na kome se moze procitati puno informacija o realnosti u kojoj zivimo a koje nisu bazirane na "rekla-kazala" pricama nego na faktima iz razlicitih izvora i njihovom analizom.

U tom smislu, preporucio bih svima koji imaju iskrenu volju za saznanjem i shvatanjem "sire slike" realnosti oko nas da posvete vise vremena i energije clancima na sajtu Signs of the Times, jer kako stvari stoje, ipak postoji mogucnost da u nekoj buducnosti nece vise biti dostupni na internetu.


Tu si se napokon odao, otvoreno reklamiraš cointelpro stranicu na koju si se zakačio nakon što si neupućen u objektivnu realnost pao žrtvom kontrolnog sustava.

----------------------------------------------------------------------------

Dakle, to obično tako izgleda.


Vrlo zanimljivo poređenje sa metodom koju primenjuju na sott forumu. Mislim, taj metod otprilike tako izgleda, a licno se ne slažem sa njim i mislim da je ekstreman, ne umeren i da ogranicava "protok" u diskusiji.

Ali sa druge strane, ove komentare si ipak ti napisala, i koliko god to možda bilo rečeno u šali, mislim da su neki od njih zlonamerni a neki posledica neznanja. Onaj deo o "finansijskoj ovisnosti" necu ni komentarisati, ali vecina ljudi koji prate ovaj forum znaju da baš i nismo u sjajnim odnosima sa tom grupom.

Iz ovog posta vesele vestice, a vidim i iz neki drugih, stice se utisak da ja sad branim neciju licnost ili kao sto nat kaže "lizati joj junachke rane zadobijene u borbi", pa da ne bude neke zabune, reci cu isto ono što sam rekao u uvodnom postu:

"preporucio bih svima koji imaju iskrenu volju za saznanjem i shvatanjem "sire slike" realnosti oko nas da posvete vise vremena i energije clancima na sajtu Signs of the Times, jer kako stvari stoje, ipak postoji mogucnost da u nekoj buducnosti nece vise biti dostupni na internetu."

To što se lično ne slažem sa načinom funkcionisanja neke grupe ili metodom koji primenjuju na svom forumu, ne znači da su članci na tom sajtu automatski lošiji zbog toga, nego ih svejedno i dalje smartam vrlo značajnim. A koliko vidim neki članovi ovde uporno kritikuju "lik" zanemarujući "delo", pri tome optužujući druge da su emotivno vezani za to, konkretno mene. Iako ja pričam o člancima, meni se upućuje kritika da branim nečiju ličnost. Hm, zanimljiva zamena teza. Meni to izgleda kao skretanje pažnje na nebitne stvari.

Sa druge strane, kako se čini, ostrašćenost sa kojom vesela vestica kritikuje sott, a pre svega sott forum, jedino može biti objašnjena emotivnim učešćem, odnosno kao da je imala neprijatna iskustva sa njima, pa sad ovde dokazuje nešto oko čega će se većina nas ovde složiti.

Dakle, ponoviću još jednom. Preporučujem svima da čitaju članke na sott sajtu jer lično smatram da su vrlo poučni. Ako se nekim slučajem desi da taj sajt bude ukinut, postavlja se pitanje ko je sledeći, i čini mi se da je naivno misliti da se stvari ne mogu razvijati u tom pravcu.

Citat:
Dakle, bezveze se fokusirati na sve te gluposti, svejedno je TKO nešto kaže, već je bitno ŠTO kaže.


Da, upravo se o tome radi, čini se da je priča previše otišla u pravcu KO kaže, a ne ŠTA kaže, i kao da se time opravdava cela priča oko tužbe. Otprilike "dobili su šta su i zaslužili" ili možda "ko se u blatu igra, zablatnjavi se". Ta vrsta ignorantnosti me podseća na ignorantnost onih Poljaka koji su u drugom sv ratu živeli u okolini Aušvica i pravili se da ne vide šta se tamo dogadja, totalno nesvesni da su oni sledeći na spisku. Možda poređenje nije najzgodnije, ali suština je ista.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 14, 2008 12:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 14, 2006 9:33 pm
Postovi: 96
Lokacija: Zagreb
Posao se nakupio pa se baš nema vremena ići po netu ali rekla da navratim malo na ovaj site, a kad tamo :lol:.

Nova runda prikupljanja pomoći da se spasi internet kao takav. Ovaj put 71 000 EUR :shock: .

Naravno nema sumnje da će se naći dobrovoljci kao i prošli put ali koliko vidim ovaj put im nešto sporije ide. Ali nije to toliki biser kao popratni tekst gdje se objašnjava da bez te stranice maltene sve propada. Obavezno pročitati popratni tekst gdje je Laura "objasnila" situaciju. Kome se ne da - mali sažetak. Počinje dramatično, spominju se klimatske promjene, ratovi, uništavanje Amerike. I taman kad postaje nejasno kakve to veze ima sa novcima nagla digresija da je SOTT maltene obavezan da bi istina izašla na vidjelo. Svi ostali su pretpostavljam cointelpro.
Odmah zatim žali se kako nema novaca jer se knjige loše prodaju (vidi čuda!). [/u]

_________________
Onaj tko je nešto naučio, ali to ne provodi u život, nalik je čovjeku koji je upalio lampu, a zatim pokrio svoje oči.
(Nagarjuna)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz