Sada je: sub apr 27, 2024 9:09 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Diplomski rad
PostPostano: pet dec 07, 2007 12:31 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto dec 04, 2007 12:42 am
Postovi: 8
Lokacija: Dubrovnik
Pozdrav svim userima ovih foruma. Nov sam, i prijavio sam se jer mi treba pomoc. Radim diplomski rad i odlucio sam da zagolicam ljude s temom pod imenom "Individualnost". Ono sto cu nabrojati su aspekti kontrole koja dolazi svijesno/nesvesno od neke grupe ili pojedinaca/okolisa. Ono sto moram je da nadjem jedan aspekat kontrole i da napravim istragu o njemu. S toga slijedi molba-da li mi iko moze navesti neke tipove podsvijesne/indirektne kontrole bilo grupe ili pojedinaca/okolisa koje bih mogao iskoristiti za istragu? Hocete mi pomoci da proslijedim ljudma znanje koje ce ih mozda zagolicati da istraze i preispitaju okolinu u kojoj zive i vide da li je njihovo ponasanje zaista ono sto jesu?
Od srca svima hvala.

-Znanje ce preovladati-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 07, 2007 1:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Toga imaš svuda oko sebe, ali očigledno ne vidiš, pa je otuda i pitanje kako ćeš da napišeš, jedino da ti neko izdiktira.
Opet, ako to budeš tačno napisao izbaciće te sa faksa.
Bolje nađi neku drugu temu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 07, 2007 2:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 28, 2007 8:53 pm
Postovi: 75
Ja sam Ja ,
imaš samo na ovom webu obilje materijala koji ti
je potreban za diplomski, čitaj sve redom i eto ti traga !
Pozdravljam te i želim ti puno uspeha u istražiivanju
Semjase.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 07, 2007 2:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Evo mozda ova knjiga odgovara temi:

http://www.4shared.com/file/19834707/b7 ... ogija.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 07, 2007 6:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Baš ste rešili da čoveku uništite karijeru :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 08, 2007 1:53 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 7:41 pm
Postovi: 143
Ja bih ti preporucila da prvo krenes od sebe jer ako pronadjes individuu u sebi, moci ces je naci i u drugima. Ja licno mislim da unikatna individua nepostoji. Svi mi u sebi nosimo dio svoje najblize okoline,svjesno ili nesvjesno i svi se ustvari i bojimo biti samo svoj. Ali da bi covjek bio "samo svoj"on sebe mora dobro poznavati. Kad malo bolje i dublje "prosetas kroz sebe"pa saberes i oduzmes dosta toga, onda stavi sebe u fazu eksperimenta i posmatraj sta i koliko utice na tebe. Ustvari, da bi postigao to, trebao bi "sebe"da izbrises.Kad budes poprimao "novine"pokusaj da putem filtriranja dokucis,sam sebi objasnis,zasto ti se nesto svidja-pa prihvatas, ili nesto nesvidja-odbijas.
Biti iskren, do bola iskren, prema samom sebi,...
Sto bi jedan hafiz rekao"nazovi sebe sa kucnog na mobilni" :wink:
Mozda ce ti raja sa foruma bolje pomoci ako postavis konkretna pitanja, ovako si zaronio duboko...
Ja sam samo jedna mala kap i rado cu podijeliti sa tobom pozitivnu energiju koju moze da posjeduje jedna kapljica.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 08, 2007 11:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 28, 2007 8:53 pm
Postovi: 75
Što se tiče fakulteta, izgleda da je nažalost
Pantelija u pravu, mora da odluči :
borba za ISTINU , ili borba za KARIJERU .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 09, 2007 2:41 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto dec 04, 2007 12:42 am
Postovi: 8
Lokacija: Dubrovnik
Hvala vam svima na pomoci i savjetima i pogotovo tebi, Kapljice. :)

Pantelija, ja jesam i smatram sebe jednim svijesnim bicem. Od kako mi je jedan prijatelj pomogao da otvorim oci, moj svijet se okrenuo za 360 stepeni. Znam koji su utjecaji okoline i grupa - politika, nacija, regija, religija, stereotipi, ljudi koji ti subjektivno daju savjete i govore sta da radis, tradicija, udruga, zajednica, klubovi, mediji... to je meni sve poznato. Ali isto tako znam da ima drugih izvora kojih nisam ni ja ni vecina ljudi svjesno a to zelim da otkrijem. Naravno ja sam se, izlgeda, se predstavio kao veci laik ali usitinu presao sam vec preko metafizike/planeta na galaksiji i sad kanim da pocnem citati Znakove pored puta. Opet, kolicina znanja koju sam primio je mozda 2% od sveukupnog tako ce netko reci da jos uvijek jesam laik, ali za razliku od drugih, ja sam se probudio. Sve informacije koje sam nasao na galaksiji su mi jako dragocijene i postao sam nezasit.

Ja sebe ne smatram materijalistom, ako nista, bar se smatram manjim nego ostali i zato ne brine me ni najmanje sto ce mi ko reci na faxu i sto ce mi biti sa karijerom. S obzirom da mi se projekat bazira na istrazi, napravit cu dovoljno dobru da ostavi ljude u razmisljanju. To je prvi korak, a ostalo cu prepustiti nasoj znatizeljnoj ljudskoj prirodi i znanju da otvore put onima koji zele to i koji nisu pali pod neki duboki utjecaj.

Uveliko se slazem, tesko da je danas bilo tko individualno unikatan radi tih utjecaja i po meni, netko moze biti istinsko svoj ako je najusamljenija osoba na svijetu. Po meni ludjaci su vise svoji nego bilo tko drugo. Oni bar ne padaju lako pod utjecaje drugih. Mi ostali moramo izboriti put do nas samih a Kapljica je predivno objasnila kako. To se moze donekle, po mome, opisati kao instinkt. To je mozda jos jedna od mnogih varki ali ja smatram da taj osjecaj koji nam govori kako postupiti je pokusaj naseg istonskog JA da se pokaze.

Cijenit cu sve naknadne i nove informacije jer znanje nema cijene i dodtano ce mi pomoci da ostvarim svoj cilj.

-Znanje ce preovladati-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 09, 2007 6:01 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Od kako mi je jedan prijatelj pomogao da otvorim oci, moj svijet se okrenuo za 360 stepeni.


Heh... ako je za 360, onda si ostao na istom... naime, to je puni okret, krug... tako da dođeš na istu točku. Ali, ako se krećeš po SPIRALI, onda je to jedna oktava "više", pa na to... čestitam!!! =D>

Ma, samo peri, daj ljudima opcije za razmišljanje, tako i tako karijera bi ti odsad trajala najviše 5 godina, s obzirom na kraj velikog ciklusa... hehe!

Svaka čast na ovom tvom hrabrom pokušaju da se kaže istina.

Čuvaj se poslije "povratnog vala" i udara kojom će ti vjerojatno matrix pokušati "vratiti" radi destabilizacije njegovog poretka. Ali, što te ne ubije - ojača te! Više-manje svi tragaoci to nekako prođu, uvijek ih matrix pokušava nekako suzbiti. A znanje štiti.

Hehe, barem u današnje vrijeme ima puno literature s kojom možeš potkrijepiti svoje tvrdnje u radovima... samo daj!!!

:thumbup:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 09, 2007 8:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Ja ti samo kažem da si izabrao pogrešnu temu za diplomski rad.
Institucija od koje tražiš diplomu je glavni neprijatelj individualnosti i osnovna poluga kontrole nad ljudima.
Ako to ne vidiš meni je to dokaz da još nisi progledao nego samo trepnuo i, kao što Jack kaže, poskočio, obrnuo se 360* i ostao na istom.

A ti Jack,
toliko nam soliš o matriksu da je jasno da još nisi ni upoznao tvorca te ideje, Bodrijara. Zato uzmi ovo (Žan Bodrijar: Simulakrumi i simulacija) i pod hitno pažljivo da pročitaš i naučiš napamet.
http://www.ivantic.net/Ostale_knjige/Bodrijar.pdf

Iskreno se nadam da će tvoji komentari o Matriksu posle toga postati smisleniji od smajlija koje koristiš. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 09, 2007 9:25 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Dobro, možemo to onda nazvati "sistem"... ili kako god...

Uglavnom, to ti se vrati kao linč, negodovanje, podbadanje, šikaniranje, ismijavanje, sprečavanje tvojih radova da se izdaju, laganje o tebi, dovođenje u neprijatne i/ili opasne situacije... itd.

Pa sad ti to nazovi kako želiš.
:occasion5:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 10, 2007 3:05 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto dec 04, 2007 12:42 am
Postovi: 8
Lokacija: Dubrovnik
Hehe, hvala Jack. Mada znacenje tog okretanja za 360 stepeni je da poceo da se okrecem i svaki stepen da razgledam sa novim znacenjem, tako da, iako sam se mozda vratio na pocetak, vratio sam se sa skroz drukcijim pogledima na zivot i ono sto sam uzimao zdravo za gotovo, ne uzimam ni za zdravo ni za gotovo.

Odlucan sam za ovom mojom idejom i sad mi je prekasno da odustanem od svega jer sam vec registrovao temu. Hvala na opomeni da ocekujem povratnu reakciju, ali kakva god da bude, moj rad ce vec biti objavljen. 8) Sto vise, kad ha budem zavrsio, objavit cu vam link da ga preuzmete pa cete imati priliku vidjeti sto sam pisao.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 10, 2007 8:30 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Skini i ti Bodrijara sa linka koji sam dao, on ti je dao odgovor na temu koja te interesuje. Veži svoj rad za njegovo delo i bolje ćeš proći, on bar ima neku težinu i priznanje u intelektualnim krugovima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 10, 2007 9:54 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
JaSamJa je napisao/la:
Odlucan sam za ovom mojom idejom i sad mi je prekasno da odustanem od svega jer sam vec registrovao temu. Hvala na opomeni da ocekujem povratnu reakciju, ali kakva god da bude, moj rad ce vec biti objavljen. 8) Sto vise, kad ha budem zavrsio, objavit cu vam link da ga preuzmete pa cete imati priliku vidjeti sto sam pisao.


Hajde, samo naprijed!!!

Jedva čekam vidit tvoj rad!

:wink:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 10, 2007 1:42 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto dec 04, 2007 12:42 am
Postovi: 8
Lokacija: Dubrovnik
I da, zaboravih da kazem... Pantelija u pravu si kad kazes da je instiucija u kojoj studiram jedna od glavnih poluga za poremecaj nase individualsnosti. To nisam bio svijestan prije 6 mjeseci ali danas je druga prica.

Sto oni u sustini rade? Po meni, prvobitno nas uce da postanemo jedan jaki OPS, tacnije to kako ne smijemo pruziti milosti suradnicima i konkurentima jer ako to dozvolimo, propast cemo u poslu (studiram Menadzment). Jos jedna stvar koju nas uce je to kako da, na sto laksi nacin, prihvatimo sistem, ili matrix, i kako je to jedini nacin da postignemo nesto u zivotu.

Na sve to mi je palo na pamet da jos jedan veliki utjecan na nasu individualnost dolazi od firmi ili korporacija u kojima radimo. Tu isto poprimamo svijest kompanije i zelimo biti uspijesniji od drugih bez obzira na posljedice. Ne zelimo da dozvolimo konkurenciji da dobije jer odmah to znaci da gubimo u poslu. Opet, cisto OPS razmisljanje.

Meni je kasno da odustanem od faxa. Tu sam vec 4 godine i ovaj diplomski mi je zadnja obaveza prema njemu. Poslje sto zavrsim razmisljam kud dalje. Traziti i praviti karijeru je naravno suludo jer ioanko ce biti kratkog roka (5god). Drago mi je da sam na vrijeme shvatio na sta nas navodi vecina fakulteta i ne zelim da idem tim putem. Jedino sto mi ostaje je da trazim jos znanja i da pomognem u njegovom sirenu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 10, 2007 10:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 28, 2007 8:53 pm
Postovi: 75
Ja Sam Ja,
Bravo, Majstore, uz tebe smo !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 10, 2007 11:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jul 28, 2007 11:55 pm
Postovi: 125
Lokacija: ZG
Bravo JaSamJa =D>

Jel postoji bolji način da završiš faks nego u velikom stilu tako da lijepo pokažeš kamo takvo razmišljanje i ponašanje vodi?

Mislim da ne postoji bolji način da se oprostiš od te institucije ( na koju sam i ja nažalost potrošio nekoliko godina svog života) nego da im lijepo vratiš milo za drago i još za to ( ako uspiješ) dobiješ diplomu!

Ako uspiješ u svom naumu proglasiti ćemo te Facom godine na Galaksiji! :D

_________________
'The truth is the truth whether we know it or not'


Zadnja izmjena: Scorpio22; uto dec 11, 2007 12:16 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 10, 2007 11:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 13, 2006 8:37 pm
Postovi: 147
A sto za promenu ne bi iskoristio taj faks da lakse dodjes do novca koji ti je u ovom sistemu naophodan za zivot.
Mene je upravo faks doveo do stranica galaksije jer kao strucna osoba radim i mogu minimum 50% da surfam po netu jer i 10% moga rada meni isplati dan. Da radim bilo koji manje kvalifikovan posao fizicki ili kakva sekretarica, uzjasili bi mi za vratom sve i jedan radni minut i iscrpili svu energiju tako da bi se tesko mogla posvetiti bilo kakvom istrazivanju za svoju dusu posle.
A ovako imas lagodan radni dan a imas i novac, mozes i otputovati gde hoces, sresti se sa raznim ljudima, kupovati i isprobavati sta god pozelis na tom svom istrazivackom putu.

:)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 11, 2007 1:20 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon okt 22, 2007 11:36 pm
Postovi: 71
Svakoj svijesnoj individui na ovom forumu i općenito je zajedničko da vjeruju sebi.
Svaka svijesna individua traži kroz vlastita iskustva da izgradi neke stavove koje će provoditi kroz život.

Većina ljudi vjerovati će izvoru znanja koje može dolaziti bilo od kuda.
Ljudi na ovom forumu vjeruju kako svi izvori znanja mogu biti korumpirani, tako da prihvaćaju one koje su u stanju sami shvatiti i iskusiti.

Kad gledamo ljude pojedinačno, primjetiti ćemo da postoje ljudi koji se povode za drugima, i ljude koji pokušavaju da se ne povode za nikim, nego da razmišljaju vlastitim zaključivanjem.

Individue koje prihvaćaju tuđa vjerovanja gube svoj identitet, zamijenjujući ga za tuđi. Na taj način ti pojedinci postaju kopije drugih.
Individue koje vjeruju sebi, znaju da su na putu neprestanog rada na sebi i mogućeg preispitivanja svih iskustva.

Ljudi misle da zadržavaju svoju individualnost i kada ćine suprotno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 11, 2007 1:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 02, 2007 4:58 pm
Postovi: 352
Lokacija: Croatia,Zagreb
dajte ljudi nemojte bit smjesni,kakve su ovo gluposti o nepotrebnosti fakulteta,pa nece ga zrak cijeli zivot hraniti! ja npr studiram fakultet politickih znanosti,i odlicno mi je,i uopce nemislim ganjat neku karijeru,jer sam opcenito skroman covjek,zelim se ljepo zaposlit nekako da budem sam svoj gazda,jer nepodnosim kad mi netko zapovjeda i puse za vrat, i to je to...JaSamJa puno uspjeha na diplomskom,i da nakon diplomskog ganjaj magisterij,nema predaje,ne odustaj lako...idi do kraja,svoj cilj ispunit ces samo konacnim uspjehom,nikad ne ostavljaj poslove na pola obavljenim,nek ti Bog udjeli snagu za uspjeh,drzim fige :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 94 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz