Sada je: čet mar 28, 2024 11:38 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2319 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 116  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet sep 21, 2007 12:16 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 13, 2005 1:21 am
Postovi: 259
Morpheus je napisao/la:
Ako je vjerovati kas transkriptima nama nema zime, odnosno njima su dani odbrojanai. 8)


Morfeju, dobrodošao!

Temelji Matriksa se ljujaju i uskoro će se raspasti... Vladavina zmajeva će se završiti i svanuće nova zora čovečanstva. Srećni smo što živimo u ovim prelomnim i burnim vremenima...sloboda je blizu!

Ali biće čupavo.

Pozdrav. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 21, 2007 12:18 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub sep 15, 2007 11:13 am
Postovi: 21
STALKER je napisao/la:
Morpheus je napisao/la:
Ako je vjerovati kas transkriptima nama nema zime, odnosno njima su dani odbrojanai. 8)


Morfeju, dobrodošao!

Temelji Matriksa se ljujaju i uskoro će se raspasti... Vladavina zmajeva će se završiti i svanuće nova zora čovečanstva. Srećni smo što živimo u ovim prelomnim i burnim vremenima...sloboda je blizu!

Ali biće čupavo.

Pozdrav. :)


Hvala na dobrodoslici i pozdrav svim ljudima!:)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 21, 2007 1:16 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri maj 16, 2007 12:53 pm
Postovi: 28
Lokacija: sanctuary
Jack987 je napisao/la:

Danas na dnevniku bilo da je jedan pao ( mislim negdje u Južnoj Americi ) i da je napravio krater, a ljudi koji su pristizali vidjeti da su se pomalo gušili i imali problema sa disanjem...


:mrgreen: :wink:


Da, da...

Samo ovaj zadnji, opet Peru, nije bio meteor. Tražio sam malo po netu i veliki broj stručnjaka koji baš proučavaju meteore se ne slažu s tvrdnjom koja je plasirana u javnost, tvrdnjom da se radi o meteoru.
Najvažnija činjenica koju oni navode u prilog tezi koja pobija pad meteora je to da bi u slučaju da je ono stvarno bio meteor koji je napravio krater promjena 20m i dubine 5m, negdje moralo doći do očitavanja podrhtavanja tla tbog siline udarca meteora u tlo. Takva podrhtavanja tla nisu zabilježili nigdje u svijetu a da bi se odnosila na područje gdje je navodni meteor pao.
Druga stvar koju ti isti poznavatelji meteora tvrde je oblik kratera koji se uopće ne podudara s dosad viđenim kraterima od udara meteora,. Tak krater prije liči na krater od eksplozije razorne bombe ili nečeg sličnog.

I sad jedno od objašnjenja kako je do toga došlo a uklapa se u iniciranje početka 3. sv. rata o čemu ova tema govori. Ovo je samo uvod a ostatak članka možete pročitati ovdje
http://z13.invisionfree.com/THE_UNHIVED_MIND/index.php?showtopic=32636

Russian Military Intelligence Analysts are reporting today that one of the United States most secretive spy satellites, the KH-13, targeting Iran was ‘destroyed in its orbit’ with its main power generator powered by the radioactive isotope Pu-238 surviving re-entry and crashing in a remote region of the South American Nation of Peru, and where hundreds are reported to be ill from radiation poisoning.

Western media reports are stating that the US spy satellite debris hitting Peru was caused by a meteor, but which, according to these reports, would be ‘impossible’ as the size of 30-meter crater, if caused by a meteorite, would have hit the ground with about as much energy as 1 kiloton tactical nuclear weapon, and which would have been recorded by the seismic stations around the World.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 23, 2007 9:53 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub sep 22, 2007 1:55 pm
Postovi: 20
Lokacija: cistina
Siddarta je napisao/la:
U ovom tekstu se nigde ne spominje galaktičko poravnanje, prolazak Venere, Alieni, Denziteti, kalendar Maya... ne. Ovo je čista naučna teza. Ali ono što me privuklo u textu je datum mogućeg Sudnjeg dana, koji se zastrašujuće poklapa sa ostalim najavama ovog događaja. Da li je ovo posle svih netačnih proročanstava o kraju sveta, kojima smo zatrpavani prethodnih godina, stvarni datum apokalipse??


Poz Siddarta.Ma sta ja znam treba li tako razmisljati.Sudnji dan je po meni nerijesiva enigma ljudskog mozga,mi zapravo samo nagdjamo na temelju raznih pronalazaka i raznih prica zemljine proslosti.Cisti bingo na sudnji dan je nemoguc,mozda njega nikad i ne bude barem ne ovako kako se ovde iznose tumacenja,kao ni 2012 godine,i sta onda? Jedino se pitam sta ako smo cjelo vrijeme sami sebe obmanjivali po pitanju te godine i uzaludnog iscekivanja prenesenih nam vizija pomoci.Onda cemo si reci pa nema veze idemo dalje,pivo mi je u frizideru jel treba kobasice sada dobro zaliti,sta je bilo - bilo je hehehe :lol:

_________________
liberty dany


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 25, 2007 1:29 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned sep 02, 2007 12:06 am
Postovi: 19
.


Zadnja izmjena: Dshadow; pet dec 25, 2009 3:24 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 26, 2007 6:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 23, 2005 7:55 pm
Postovi: 48
code16 je napisao/la:
Kako god bilo, kraj svijeta ili ne sve više ljudi shvaća besmisao suvremenog naćina života i bježi od nametnutih 'vrijednosti' primjer:

http://www.neokultura.org/
http://www.backtobasicliving.com/

Copy/pasteat ću i zanimljiv tekst s jednog foruma pod naslovom "Kult ekonomizma"

Meni osobno je totalno svejedno dali će doći do ekonomskog kolapsa zapadne civilizacije, invazije vanzemaljaca ili nuklearnog rata htio bi jedino skupiti lovu, kupiti imanje živjeti u miru i promatrati iz prvog reda predstavu za koju smatram da smo mi živi veliki sretnici koji ju imaju ćast i priliku vidjeti.

Kod:

Kult ekonomizma
(novi kultovi na Zapadnom Balkanu)

Danasnje doba je doba idealizama i posvecenosti idealima. Od “Moskve do Pekinga i od Melburna do Stokholma”. Na zaprepescenje nacionalista, i u Zagrebu i u Beogradu saopstavaju se gotovo identicni stavovi, sve je vise ljudi koji su za jedan opsteprihvaceni ideal spremni da zrtvuju sopstvene zivote, kao i zivote svojih bliznjih. Svakodnevno, ovi novi idealisti to i cine. Svakodnevno, preziruci svoje male obicne zivote, svoje postojanje, prirodu i sam zivot novi idealisti odustaju od zivota za sebe u korist mehanickog, tehnoloskog raja, spremni da bez predaha rade i po sesnaest sati dnevno, subotomi nedeljom, nocu, spremni da uvek i u svakom trenutku zive u skladu sa idealima trzista.

Ovi novi ideali (Ekonomizam) jesu jedna vrsta religije neprekidnog odricanja. Uvereni u svetost svog puta, noseni plimom osecaja bezgranicne licne savrsenosti koju sticu kao poklonici ovog kulta, u svakom svesnom trenutku, izmedju budjenja i sna, oni streme, rade, postizu, propovedaju, odlaze na “team building”, veruju, opet cine, opet se trude, napajaju se na izvorima, ponovo rade, zaradjuju novac, zaradjuju jos vise novca, kupuju, konzumiraju, hrane se po elitnim fancy restoranima, odlaze na skupe i nedostizne turisticke destinacije, kupuju intimnost prostitutki oba pola, ponovo kupuju, jos jednom prodaju, gube energiju, piju energetske napitke, meditiraju, mantraju, treniraju, odlaze na casove joge, na skupove “nekonvencionalnih i nefrormalnih”, citaju Zen mudrosti, uce o dizajnu, use o arhitekturi, uce da vole arhitekturu, citaju o Barceloni, pripremaju se za borbu, bore se, radjaju decu, kidisu, ujedaju, podmazuju polne organe kada organizam zakaze, odlaze kod alternativnih lekara, idu na rok koncerte, idu na tehno koncerte, studiraju i jos milion raznih drugih trzisnih aktivnosti, a sve u slavu svog kuta - ekonomizma.

Sve je ekonomija, jedna groznica, jedan revolucionarni zanos, jedno bepostedno cinjenje. Jedan hobsovski rat. I sledbenici ekonomizma jesu u ratu. U neprekidnom ratu. Ohrabreni silinom svete Amerike, naoruzani protestantskom radnom etikom, ispunjeni objasnjenima istinskih apostola keonomije, u ovom trenutku, u svakom trenutku, jedni umiru, radjaju se novi, ali zanos i zar i akcija ostaju. Jer, nicega nema van produktivnog, “trzisno korisnog” cinjenja, zaradjivanja, svetih brojeva sa berze, radosti domacica u robnim kucama, iskrene i kratke radosti dece ispred najnovijih konzola za igru, jos boljih i jos naprednijih stvari koje ih okruzuju i sve cvrsceg i dubljeg uverenja da ih niko i nikada ne sme kociti i zaustavljati na njihovom Putu.

Ovi idealisti sa revolucionarnim zarom napadaju one koji im se suprotstave. Novi idealisti zele privatizaciju, da sve ima vlasnika, da svaka stopa planete i kosmosa bude necija. Tek tada se sticu pravi uslovi za zaradjivanje, za trziste, za poetiku robe, za Licno usavrsavanje. Novi idealista nije nacionalista ali voli da ga vide kao deo Nacionalne elite. Pogotovo u zaostalijim sredinama u kojima Crkva Ekonomizma jos uvek nema siru potporu i gde zastarele ideje solidarnosti i socijalne pravde jos uvek imaju uporiste u siromasnim masama koje nas idealista najcesce vidi kao zaostale i nezahvalne. (Jer, da su pametni,uspesni, da imaju “dobre gene” kao on, kao ostali sledbenici Crkve ekonomizma, i oni bi bili kao i on ili ona)

Za ove simpaticne idealiste nema vece nagrade od trenutka kada se usled nesavrsenosti tela i religioznog flagelantskog naprezanja javi bolest. Koliko srecnih poslovni ljudi govori rado o svom visokom pritisku, o svojim infarktima, o pacemakerima, o stetnim navikama, o nesanici. Nista ih ne ushicuje kao dvojstvo: uspeh u sirenju Dogme / smrt organizma. Jer sustina ove doktrine i jeste smrt svega zivog i pretvaranje u nezivu, merljivu, trzissnu stvar.

U brobu, novi idealista ulazi mlad. Oni i one su svesni da im je radni vek svega petnaestak godina, odnosno do cetrdesete godine i da samo sacica odabranih prezivi ova prvobitna iskusenja i predje u gotovo nedostizni stupanj Uspeha. Jer, kako je telo trosno i kako smo fizicki ograniceni, samo pojednici najcvrsce volje, idealisti spremini da u POTPUNOSTI odbace radost pukog postojanja imau dovoljno snage da Uspeju.

Jer Uspeh je sve. Uspeh znaci obicno vise novca, tog osnovnog elementa bozije milosti, panacea. Ali dubina i samoodricanje nasih idealista je tolika da zadovoljstvo u zgrtanju novca ne lezi u stvarima i ljudima koje Odabrani idealisti mogu kupiti za svoj novac. Ne, posedovanje ne znaci zadovoljstvo, posedovane stvari ne mogu se iskoristiti. Za to nema vremena jer nema zaustavljanja i nema zadovoljstva, postoji samo bezglava i fanaticna trka napred. Nasuprot verovanjima, novi idealista veoma kratko uziva u robi koju mu kupuje carolija njegovog uspeha. Svrha je u posedovanju BMW automobila, ali religiozno samomucenje postize se svakodnevnim sedenjem od po nekoliko sati u tom istom automobilu u toku odlaska na posao i dolaska sa posla.


Mediji razvijenih ekonomija neprekidno stvaraju i umnozavaju zitija svetaca ekonomizma. Ponekad su to price o Uspesnima seniorima, to jest onima koji su prevazisli prva iskusenja i postali etablirani i poznati, ponekad cak i tumaci ili apostoli nove religije. Bilo da se radi u poslovnim ljudima, fudbaleriima, glumcima, anarho aktivnistima - protivnicima globalizacije, modnim zvezdama, feministkinjama, vrtuozima, borcima za pravdu, pevacima i pevacicama itd. Etabliranima je dozvoljena cak i konstruktivna kritika pojavnosti Religije Ekonomizma (Stvarnosti) bez ulazenja u sustinu (Madona, Bono, Dzordz Soros, Naomi Klajn, itd). U stvarnosti, zivoti vecine Uspesnih su nepresusna tema medija i tabloida. Prema njima Uspesni zive u raju na zamlji, u svojim vilama i bazenima, materijalno sigurni, oslobodejni sumnji, oslobodejni straha. Slobodni, u statusu svetaca, sekusalno pozeljni, okruzni obozavaocima i obozavateljkama, neprekidno u centru paznje religioznih masa zeljnih uspeha i identifikacije. Istovremeno, zitija ovih svetaca isticu mucnost njihovog uspeha, proces sazrevanja, kompeticiju, nemilosrdnost, redukciju emocionalnog zivota i ostale nedace koje treba pretrpeti da bi se stiglo do stepenika slave. Ovo uliva samopouzdanje Adeptima ekonomizma i masi sledbenika da istraju u zrtvovanju sebe za simbol.

Dubina zrtve, istinska ljudska patnja danasnjih idealista uporediva je jedino sa srednjovekovnim monasima koji su ziveli na stubovima, mucili se izgladnjivanjem, spavali na lestvicama, bicevali se, odricali se tela i uopste mucili sebe na najrazlicitije nacine sve u cilju dosezanja Carstva nebeskog.

Danasnji idealista, revolucionar ekonomizma podnosi jos vecu zrtvu. U groznicavoj groznici svojih postignuca, beskrajnog bola sa kojim vodi svoj Posao, novi idealista odrice se sopstvenog vremena. Ovu zrtvu hriscanski mucenici nisu bili u stanju da podnesu. U njihovo doba, subjektivno vreme jedinke nije bilo odvojivo od ciklicnog prirodnog vremena. Novi vernik, nasuprot njima, stremi dalje. Njegovo vreme jeste vreme ekonomije, on zivi u vremenu berze i kako je ekonomija globalna neke su berze uvek otvorene, pa je tako i vreme novih idealista u potpunosti okupirano ekonomijom. Postoji naravno i kratki period sna, taj atavizam naseg zivotinjskog porekla, ali horde naucnika i misticara rade na sredstvima koja bi trebalo da nas oslobode i ovog ogranicenja.

Bilo da je radnik u fabrici, predstavnik poznate multinacionalne kompanije, programer, nastavnik u skoli, ili nesto drugo, novi idealista ne poznaje ciklicnost vremena. Njegovo vreme je linearno, to je vreme doktrine o “prirodnom ekonomskom rastu” ili samo o Rastu. jer idealisti nemaju nameru da stanu. Pokusaj da ih se zaustavi radaja fanaticni religiozni bes. Na putu ekonomije, na putu pretvaranja zivog u mrtvo nema stajanja ni usporavanja.

Zadovoljiti se prostim kretanjem jeste odlika Slabih (gubitnici). Brzijna mora rasti, profit ove godine mora biti veci od profita za prethodnu godinu. Jos jedan NGO projekat, jos jedan napor public relations manager-a. Prvi izvod mora biti pozitivan a rast eksponencijalan. Delatnik idealista je zato stalno ubrzan, on hronicno “nema vremena”. On ga ZAISTA nema. Njegov racionalni mozak, njegov ekspandirani ego groznicavo radi. “Mogao bih jos i ovo, mogao bih jos i ono” jeste cesta misao novih idealista. Zadovoljstva nema. “Mogao” prerasta u “morao”, grza savesti zbog propustenih prilika na svakom polju raste. propustenost zna!ci neostvarenost, neostvarenost znaci smanjenje brzine licnog napretka (progres) i licnog usavrsavanja. U ovom smislu, sve je ekonomija i sve je progres, kokteli, pogledi sefova, voznje automobilom, brzina kojom vozite bicikl, obim grudi, duzina penisa, broj veza, intimna iskustva, broj dana u godini u kojima ste aktivni. Sve se moze izgubiti i sve je unapred izgubljeno.

A ipak nas idealista ne posustaje u svojoj mrznji spram zivota i ostalih nizih obliak postojanja.


Baš me je ovaj tekst naveo na razmisljanje... No ono što je stvarno problem je kako u ovom svijetu i u nasoj situaciji pronaci nacin ili neki balans kako poci drugim putem (primjer neokultura) i prezivjeti da te sistem ne pregazi. Kad se kaže vrijeme je novac misli se na to ako ne reagiraš pravovremeno na neke situacije možeš se oprostiti s lovom kojom placas stanarinu/hranu/rezije za taj mjesec itd. Svi smo prisiljeni htjeli ili ne nehtjeli "igrati" kako sistem kaze jer u suprotnom si pregažen. Evo npr ja kao fotograf se zaista trudim da svoje životne troškove mogu podmiriti nekim pasivnim izvorom prihodom (npr. online prodaja fotografija) što bi mi dale više slobodnog vremena koje bi mogla posvetiti sebi i dragim ljudima, no zaista nije lako. Iznad svega cijenim vrijeme koje imam ovdje na zemlji i nikad nisam ni zeljela puno, ni trcala za novcem no još sam uvijek u potrazi za rješenjem koje bi mi dalo više tajma i platilo režije! Zna li tko kako?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 26, 2007 8:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 19, 2005 6:45 pm
Postovi: 168
.......

_________________
On izgubi mnoge stvari: bijedu, bol, muku, tjeskobu, ambiciju, ljubomoru, mržnju, posesivnost, nasilje - sve izgubi. Postigne ono što je već bilo tu, on se sjeti.


Zadnja izmjena: Faaip de Oiad; pet nov 07, 2008 2:08 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 27, 2007 12:17 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
[offtopic]
Mnogo lepih zena! :) Što me veseli jer su lepe. Ali što je lepo?
Nekako mi se cini da Photoshop tu ima ulogu. Prilicnu...
...I tako opet se skriva prirodna ljepota unutarnjeg bića...
..šminkom... photoshopom... whatever...
[/offtopic]

Sve se brije na tu 2012. Majanski kalendar & shit.
Tko kaze da je to true uopste?

//Sudbina je onakva kakvu je sami stvorimo bilo pojedinacno &|| globalno!

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 28, 2007 2:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 23, 2005 7:55 pm
Postovi: 48
Faaip de Oiad je napisao/la:
Evo mali citat za vas jednog čovjeka, malo pametnijeg od nas, a kojeg bi trebao poznavati svaki iole obrazovan čovjek s ovih prostora:

"Svaki ljudski naraštaj ima svoju iluziju u odnosu prema civilizaciji; jedni veruju da učestvuju u njenom raspaljivanju, a drugi da su svedoci njenog gašenja. U stvari, ona uvek plamsa i tinja i gasne, već prema tome sa kog mesta i pod kojim uglom je posmatramo."

Ko zna odakle je ovo dobija moj respect (ako mu to išta znači). :)



Ovo mi se jako sviđa! Istina! =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 28, 2007 10:17 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Ko zna odakle je ovo dobija moj respect (ako mu to išta znači).


Meni ništa ne znači, ali eto... znam da je to već slučaj...


Citat:
citatom iz Andrićevog remek-djela Na Drini ćuprija: "Svaki ljudski naraštaj ima svoju iluziju u odnosu prema civilizaciji, jedni vjeruju da učestvuju u njenom raspaljivanju, a drugi da su svjedoci njenog gašenja. U stvari, ona uvijek i plamsa i tinja i gasne već prema tome sa kog mjesta i pod kojim uglom ju posmatramo."


Da, sve se dešava simultano, mi u 3. denzitetu samo imamo iluziju početka, trajanja i kraja. U stvari, to je CIKLUS, koji izgleda, btw., završava oko 2012. godine, koja je i naslov ove teme.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: 2012 - Moramo jos puno toga otkriti je popravni necemo imati
PostPostano: sri okt 31, 2007 11:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 28, 2007 9:41 am
Postovi: 89
Lokacija: Skopje
Prorostvata na drevnite Mai govorat za toa deka vremeto koga se ke sopre e samo nekolku godini ponapred. Ve}e nekolku godini slusame kosmoloski izve{tai za planetarno izedna~uvawe so centarot na galaksijata, kako i za ne{to {to stana poznato kako Photon Belt.
Mnogumina, upateni vo drevnite ezoteriski znaewa, smeataat deka vo 2012, nasata planeta ke bide izlozena na eden vid “perenje” ako mo`e da se kaze taka, so fotonska energija.
Photonic energy e najvisoka poznata manifestirana forma na svetlinata koja mo`e da bide zabele`ana na fizicko nivo.
Vo momentov, celiot na{ solaren sistem se dvi`i vo nasoka na ogromen pojas na fotonska energija nare~en Photon Belt. Vo 1991 koga satelitite go otkrija fotonskiot pojas, Robert Stanley go kometira{e ova otkritie so slednive zborovi:
Centarot na na{ata Galaksija, emitira celo izobilstvo na fotoni. Na{iot solaren sistem vleguva vo ovaa oblast na na{ata Galaksija, sekoi 11000 godini, potoa pominuva niz nea 2000 godini, za na kraj da ja kompletira galakti~kata orbita – sekoi 26000 godini.
Noel Huntley vo svojata kniga THE PHOTON-BELT ENCOUNTER (January, 1998) go istaknuva slednovo: ¬So pomo{ na satelitskite sistemi, astronomite vo 1961 otkrile unusual nebula – mnogu ~udna vselenska maglina.
Obi~no lu|eto go razbiraat fenomenot na vselenska maglina kako ogromna oblakovidna masa na gasovi i pra{ina. ^udno e toa {to, ovaa vselenska maglina poseduva niza anomaliski svojstva i zatoa bila nare~ena Golden Nebula – Zlatna maglina. Ova fascinantno otkritie ne bilo prezentirano pred javnosta vo vistinsko svetlo duri do mnogu pokasno, koga isplival podatokot deka ovaa vselenska maglina se nao|a na pat na proektiranata orbita na dvi`ewe na na{iot solaren sistem niz na{ata Galaksija.
Duri vo ranite 1980-ti, preku radio, oficijalnite lica na NASA dale samo kratka po¬¬t¬vrda deka na{iot solaren sistem neminovno }e se sudri so “electromagnetic cloud” vo ne taka dale~na idnina.
Toa zna~i deka The Photon Effect }e bide posledica na samata procesija (gru¬pacisko vselensko dvi`ewe) na na{iot so¬la¬ren sistem so svoite planeti okolu ona {to e poznato kako Central Sun - Alcyone, locirano vo soyvezdieto na Pleiades. Na ovaa counter-clock¬wi¬se cyclic procession okolu Alcyone i se potrebni 25 860 godini za da se os¬t¬vari kompletirawe na orbitata. Na{eto dene{no Sonce i site planeti koi orbitiraat okolu nego, moraat da pominat dva pati niz ovoj Fotonski Pojas, edna{ vo pravec na Sever i edna{ vo pravec na Jug. Za vreme na ovoj ciklus, postojat dva perioda na temnina i dva perioda na svetlina.
“The periods of darkness” koi go sodr`at najgolemiot del od rotacijata okolu Centralnoto Sonce, se sostojat od dva perioda po 10 500 godini. Po zavr{uvaweto na sekoj period od 10 500 godini, vleguvame vo “period of to¬tal light” koj trae 2000 godini {to vpro~em i e samiot Photon Belt.
So samoto vleguvawe na na{iot solaren sistem vo ovoj Fotonski Pojas, radijacijata na na{eto Sonce }e bide promeneta. Elektonite }e bidat iz¬lo¬`eni na Fotonskiot efekt i }e generiraat fotonska radijacija. Ako na¬¬{eto Sonce prvo vleze vo Fotonskiot Pojas, toa }e is~ezne od na{eto vidno pole i nie na Zemjata }e ostaneme vo totalna temnina za kratko.
Ako na{ata planeta poprvo vleze vo Fotonskiot Pojas, toga{ drevnite zapisi pronajdeni {irum svetot govorat deka celoto nebo }e izgleda kako da se kape vo “ogan”.
Edna{ {tom efektot na fotonskata energija zapo~ne, site raboti }e po~nat da emitiraat light i phosphorescence. Temninata ednostavno nema da postoi.
^esti~kite vo va{ete race, celoto telo, kamewata, drvjata, zgradite, zemjata, vodata, ili ka`ano so drugi zborovi, ~esti~kite vo bukvalno s¡ }e po~nat da emitiraat silna svetlina.
Normalno, onie koi {to gi razbiraat me¬ta¬fizi~kite aspekti na svet¬li¬nata, sfa}aat deka ova e od ogromna va`nost za site nas i `ivotot na celata planeta voop{to. Svetlinata ne e ne{to {to samo ni pomaga da gledame, tuku taa e mnogu pova`na za nas otkolu sme svesni za toa.
Taa ne povrzuva so spiritualniot pat, so na{iot evolutiven napredok koj vodi kon steknuvawe na ~istota na na{eto bitie, koe potoa nemi¬no¬v¬no vodi do harmonizirawe na na{eto bitie so kosmi~koto postoewe.
Dali e ova ona istoto {to vo Biblijata se pojavuva vo simboli~na for¬ma, proces na pro~istuvawe niz koj celata Zemja }e pomine vo idnina. Ako toa e taka, Michael Tsarion, avtorot i izveduva~ot na predavaweto sni¬me¬no vo video zapisot 2012 - Where History ends, postavuva pra{awe:
Sekoj pat koga }e zavrtime izvor na enormno silna svetlina kon nas, ne~istotijata i flekite na na{ata obleka se najmnogu vidlivi.
Toga{ dali ovie promeni koi }e se slu~at, vleguvawto na na{iot sola¬ren sistem vo Fotonskiot Pojas, se tokmu toa od koe takanare~enite “Chil¬dren of Nephilim” ili “The Immoral ones” gr~evito se pla{at?
Op{to e poznato deka ovie “Children of Nephilim” se poznati pod razni imiwa kako Reptoids, Reptilian Blood lines, Children of the Great Evil itn., i tie se tokmu onie isti su{testva koi pred mnogu iljadnici godini dojdoa na na{ata planeta i zavladeaja so na{iot svet. Od toga{ pa navamu toj e obvitkan vo materijaliziran oblak na zloba i nasilstvo, bidej}i tie se seu{te tuka me|u nas. Lo{oto e toa {to ~ove{tvoto voop{to ne e ni svesno deka toa e taka.
Dali kalendarot na Maite govori tokmu za toa da ne predupredi deka vleguvaweto vo Fotonskiot Pojas }e donese ~istewe na site ne~istotii na Zemjata kako nekoj vid na “Car Wash”?
Dali ovie nasilni, zlobni i kriminalni strukturi koi vladeat so na¬{i¬¬ot svet se pla{at tokmu od toa?
Osven toa, postoi mislewe deka ~ove~kata DNA kako posledica na Pho¬ton Belt effects }e pretrpi pozitivna promena, odnosno }e ima evoluciski skok od momentalnite 22 DNA codons kon 64 codons vo na{ata DNA.
Ovaa bio-hemiska promena vo DNK-ta }e predizvika i ogromna promena vo svesta, odnosno taa }e dobie svesnost za svoite posuptilni tela. Sve¬sta }e se preseli vo posuptilnite svetlosni tela, ili }e po~ne da ope¬ri¬ra na mno¬gu povisoka frekvencija. Ovaa ekspanzija na svesta e povrzana so spi¬ri¬¬tualniot spektar na na{eto bitie i zatoa e esencionalno bitno za se¬koj od nas, da se zapoznae so ovie informacii i kako maksimalno da se pri¬¬premi za toj nastan. Deepak Chopra govori deka Fotonite doa|aat od nikade, ne mo`at da se zarobat, tie edvaj mo`at da se svrzat so vremeto, a nemaat nikakvo svoe sedi{te vo samiot prostor.
Pretstaveno so drugi zborovi, svetlinata nema nikakov volumen i ne poseduva masa. Sli~nosta pome|u mislata i fotonot e mnogu dlaboka. I dvete se kreiraat vo dimenzija nadvor od prostorot i vremeto kade {to prirodata gi kontrolira site procesi preku kreativna inteligencija.
Za celosno da se razbere golemata slika mora da se razbere slednovo istaknuva Virgil Armstrong:
Po zavr{uvaweto na sekoj period na spiritualen mrak koj trare 10 500 godini, na{iot solaren sistem vleguva 2000 godini vo totalna svetlina, {to vsu{nost go pretstavuva Fotonskiot Pojas.
Sledej}i ja taa logika, go dobivame odnosot deka vo eden ciklus imame 21 860 godini na spiritualen mrak i 4000 godini na totalna svetlina. Drug na~in na gledawe na ovoj fenomen, e toj deka vo edno kompletirawe na orbitata, postojat 5/6-tini temnina i 1/6-tina svetlina, ili odnos od 5:1 dominacija na temninata vrz svetlinata.
Fascinantno zaprepastuva~ki e podatokot deka momentalno se nao|ame mnogu blisku do vremeto koga povtorno izleguvame od period od 10 500 godini i vleguvame vo period od 2000 godini totalna svetlina.
Ona na {to izveduva~ot Michael Tsarion saka da istakne vnimanie e toa deka ovaa ideja za Pentagram ili odnos 5:1 e mnogu bitna da se razbere. Pentagram-ot e encrypted symbol, upotrebuvan od mnogu Mega Cooperations, Military Establishments, na znamiwa, duri i samiot Pentagon e namerno izgraden vo oblik na Pentagram – odnos 5:1. Bidete sigurni deka toa ne e slu~ajno izgradeno taka, i deka istite manipulatori go upotrebuvaat istoto drevno magisko znaewe da ne kontroliraat.
Da prodol`ime ponatamu. Od astronomski aspekt, vo 2012 na{eto Sonce }e se izedna~i so galakti~kata centralna to~ka. Ovoj podatok bil mnogu, mnogu va`en za drevnite lu|e. Vsu{nost, od ona {to denes ni e poznato, site ovie kosmopolo{ki nastani bile mnogu va`ni za drevnite op¬{¬te¬stva. Osven toa, slu{ame za skriena Astrologija i razli~nite aspekti na 12-te znaci na Zodijakot, potoa efektot koj se dobiva od izramnuvaweto na polot na na{ata planeta so galakti~kiot centar itn.
Na 21 Dekemvri 2012, pri samoto izgrejsonce, Sonceto i na{ata planeta }e bide vo prava linija so Galakti~kiot centar. Ova u{te se narekuva i planetarno poramnuvawe i istoto e smetano za vrhovna va`nost za `ivotot na na{ata planeta.
Veruvale ili ne, Maite znaele se za ova i toa so neverojatna preciznost. Spored Carlos Barrios, Mayan Day-Keeper’s tie gledale na 21 Dekem¬vri 2012 kako na prepora|awe…po~etok na New Era, koja e rezultat na pominuvaweto na solarniot meridijan niz galakti~kiot ekvator i poramnuvaweto na Zemjata so centarot na na{ata Galaksija.
>> “At sunrise on December 21, 2012 for the first time in almost 26 000 years the Sun rises to con¬¬junct the intersection of the Milky Way and the plane of ecliptic.”
Ovoj kosmi~ki krst e smetan za otelotvoruvawe na Sacret Tree, The Tree of Life, drvo koe e zapameteno vo site svetski spiritualni tradicii. Nekoi analiti~ari smetaat deka ova poramnuvawe so kosmi~koto srce na na{ata galaksija vo 2012 }e otvori kanal na kosmi~ka energija koj }e pominuva niz Zemjata, ~istej}i celiot `ivot koj `ivee na planetata, voedno podignuvaj}i go celiot `ivot kon higher level of vibration.
Drug istra`uva~ John Major Jenkins koj pove}e od dvaeset godini gi istra`uval podlabokite aspekti na u~eweto na Maite, istaknal: “Navlegov dlaboko vo akademskata literatura so cel da go dekodiram drevnoto znaewe na Maite. Sledej}i ja logikata na nivnoto astronomsko znaewe naidov na zaprepastuva~ki fakti koi govorat deka tie poseduvale neverojatni znaewa za dvi`eweto na nebeskite tela vo na{ata galaksija.
Osobeno me zainteresira end-date scenarioto koe tie go datiraat za 2012. Po detalni istra`uvawa ne mi e jasno kako tie lu|e pred 2300 godini mo`ele da znaat za galakti~koto poramnuvawe na na{iot solaran sistem so centarot na na{ata galaksija? Kako e mo`no da go izbrale to~niot da¬tum 2300 godini vo idnina koga toa }e se slu~i? ]e vi ka`am kako – tie poseduvale znaewe daleku ponapredno od ona za koe veruvame deka pose¬du¬va¬le. Vpro~em tie go dobile toa znaewe od nivnite predci koi po¬te¬k¬nu¬va¬at mnogu mileniumi porano.
Zaprepastuva~ki? – Ne. Dokazite ja¬sno go pot¬vrduvaat toa, a poradi nekoja neopravdana pri~ina modernata nauka gi za¬tvora o~ite. Edno tre¬ba da ni e jasno na site – Ova znaewe ne poteknuva od pri¬mi¬tivni lu|e koi se ma~ele seto ova matemati~ki i astronomski da go izra~unaat, tuku govorime za znaewe na mnogu postara no neverojatno nap¬redna ci¬vi¬li¬zacija.”
Na jazikot na Maite, “Ahau” e naziv za Sonceto, a “Ajpu” e naziv za svet¬li¬nata od koja {to site sme se do{le i vo koja site }e se vratime. I dvata naziva obilno se koristat za da go pretstavat krajot na na{eto poznato fizi~ko postoewe i nov po~etok na svesno postoewe na edna povisoka frekvencija od Univerzumot.
Amerikanecot Steven Hanauer istaknuva deka negovite istra`uvawa vodat kon zaklu~ok deka se pribli`uvame kon ne{to prekrasno i ne{to esencionalno va`no za ova kriti~no vreme za ~ove{tvoto. So drugi zborovi nie imame prilika da ja podigneme na{ata svesna vibracija na ce¬loto ~ove{tvo kon novi viso~ini. Toj proces e kompletno ostaven na nas. Nie mo`eme da bideme izbranite so toa {to }e se podgotvime fi¬zi¬~ki, emocionalno, mentalno i spiritualno.
Nie amerikancite, poso~uva Steven, osobeno po vtorata polovina na 1940-tite, se naviknavme na `iveewe vo nekoj vid polusonuva~ka sostojba, veruvaj}i deka toj glamurozen `ivoten stil na koj se naviknavme }e pomine bez nikakvi posledici po na{ite du{i kako i po samata planeta voop{to. Stanuva o~igledno, deka krajniot den se pribli`uva, pa taka pred nas stoi izborot dobrovolno da se razbudime od la`niot son i da se promenime, ili da bideme nasilno i iznenadno razbudeni od istiot - no najverojatno premnogu kasno.
Postignavme fasninantni ne{ta preku na{ata tehnologija, no poradi nejzinata zloupotreba i prekumerna upotreba, skoro go uni{tivme ce¬liot `ivot na planetava. Zemjata }e pre`ivee, no nie mo`ebi ne, odnosno ba¬rem ne vo fizi~kata dimenzija. Na{ite tehnolo{ki dos¬tig¬nu¬va¬wa kako nuklearna energija, genetskiot in`enering itn., ja nadminaa na{ata spiritualna svesnost i respektot kon celiot `ivot voop{to.
Za da razbere {to najverojatno }e se manifestira pred nas, neophodno e da go razbereme slednovo:
So epohi, Schumann’s Resonance (SR) obezbeduvala orkestarski puls za `i¬¬vo¬tot na ovaa planeta – planetarnoto srcevo ot~ukuvawe, koe go dik¬ti¬ra samoto tem¬po na zdavje i blagosostojba. ELF frekvenciite (Branovi so eks¬tremna dol`ina od 1 do 40 Hz) na [uma¬no¬va¬ta rezonansa se tesno pov¬r¬¬¬za¬ni so human brain-waves.
Pri¬rod¬ni¬te ili ve{ta~kite promeni vo SR direktno vlijaat na na{ite mozo~ni branovi. Liquid crystals (DNK-ta, mozo~nite komori i celu¬lar¬ni¬te stru¬k¬tu¬ri) vo ~ove~koto telo mo`at da operiraat kako antena za de¬te¬k¬ti¬rawe i dekodirawe kako na globalnite taka i na lokalnite ELF sig¬na¬ls.
Govorime za perfektna simbioza pome|u vibraciite na celularnite stru¬kturi vo ~ove~koto telo i vibraciite na samata Zemja ili SR.
Pretstaveno so drugi zborovi, postoi harmoni~na povrzanost pome|u na{ata planeta i na{ata svest.
Richard Alan Miller >> “Earth’s low frequency isoelectric field, the magnetic field of the Earth and the electrostatic field that emerges from our own bodies are closely interwoven!”
Na¬{ite vnatra{ni ritmovi vlijaat vrz nadvore{nite ritmovi, vrz na{iot balans, REM pa¬te¬kite, kako i mentalniot fokus.
Ili e obratno? – Dali zra~ewata na mentalnite, emotivnite i psih¬o¬lo¬{¬kite sostojbi na `ivite su{testva koi egzistiraat na Zemjata gi pre¬di¬zvi¬kuvaat promenite in the electro-magnetism of our planet?
Wilhelm Reich e ubeden deka DA. Naj~esto na{ite materijalisti~ki ube¬du¬va¬wa ne vodat kon zaklu~ok deka najva`no e fizi~koto telo da bide zdra¬vo a potoa svesta, odnosno svesta se klasificira kako sekundarna va¬`nost. No kako po~nuvame s¡ pove}e i pove}e da ja razbirame povr¬za¬no¬sta pome|u svesta i svetot okolu nas, povrzanosta pome|u psihi~kata ene¬r¬¬gija i fizi~kata energija, doa|ame do sosem drug zaklu~ok – Cons¬ciou¬sne¬ss has lot more power over the matter, otkolu {to sme mislele porano!
Steven Hanauer ponatamu go istaknuva zaprepastuva~kiot fakt deka “Ma¬yan Calendar” e edinstveniot na javnosta poznat kalendar koj e zasnovan na Galakti~ki Ciklusi.
Maite tvrdele deka go kreirale ovoj kalendar so cel da ja moni¬to¬ri¬ra¬at svetlinata koja {to doa|a od centarot na na{ata Galaksija i kako taa vlijae vrz na{ata DNK !?!
Od kade znaele za DNK-ta na ~ovekot i kako tolku precizno ja pret¬sta¬vu¬¬va¬le vo svoite crte`i ?
Denes blagodarej}i na makotrpnata rabota na Fritz Popp, znaeme deka DNK-ta ne samo {to apsorbira svetlina tuku taa i emitira svetlina. DNK-ta e vsu{nost most pome|u na{eto fizi~ko telo i na{ite po¬sup¬ti¬lni tela. Modernata nauka denes, sovr{eno razbira iako javno ne go pri¬znava toa, deka na{ata svest direktno vlijae vrz DNK-ta i obra¬t¬no, pa ta¬ka uporno bara na~ini kako preku genetski modificirana hrana i dru¬gi sredstva da dobie zaprepastuva~ki rezultati vo pogled na ma¬ni¬pu¬la¬ci¬ja na ~ove~kite bitija.
Ako seto ova prethodno navedeno vi izgleda fantasti~no, {to }e ka`e¬te na ova: “Earth’s background base frequency or “heartbeat” called Schumann resonance or SR is rising dramatically!”
Iako (SR - [umanovata rezonansa) znae da varira na nekoi geografski re¬gioni, so dekadi globalnite merewa ja poka`uvaa vrednosta od 7.8 cycles per second. Dolgo vreme ova vrednost na SR bila smetana za konstanta.
Neodamne{nite izve{tai od merewa poka`uvaat vrednost od 11 cycles per second so tendencija za porast. Modernata nauka kreva ramewa i nema ade¬k¬vatno objasnuvawe zo{to e toa taka. Planetarnata rezonansa se po¬ka¬~u¬va s¡ pove}e i pove}e poradi drasti~nata promena vo svesta na bitijata koi {to `iveat na Zemjata – {to vpro~em e mnogu biten moment koj treba da se razbere. Na~inot na na{eto odnesuvawe, kon nas samite, kon drugite bitija i samata okolina direktno vlijae na rezonansata na na{ata pla¬neta.
Za da se povrzat rabotite vo edna sovr{ena jasna slika treba da se raz¬be¬¬re i slednovo: “Pred okolu 150 godini e zapo~nat proces na kola¬bri¬ra¬we na Earth’s magnetic field – magnetnoto pole koe ja {titi na{ata pla¬ne¬ta i site su{testva koi `iveat na nea.
Negovata silina e namalena za 10-15%, a slabeeweto e intenzivirano oso¬¬beno vo posledno vreme. Toa indicira na zaklu~ok deka liniite na mag¬net¬na¬ta sila koi {to normalno ja opkru`uvaat na{ata planeta, tr¬¬pat nekoj vid na promena vo polaritetot, {to predizvikuva globalno sla¬be¬e¬we of the planetary magnetic field¬.
Ka`ano so ednostavni zborovi, za vreme na (reversal-ot) inverzijata na magnetnite planetarni linii, glavnoto magnetno pole oslabuva, skoro go sne¬mu¬va, a potoa povtorno se pojavuva so sprotiven polaritet. Potoa, oznakite vo kompasot koi normalno se naso~eni kon sever }e poka`uvaat kon jug, a toa povtorno i povtorno se slu~uva vo ciklusi koi traat mnogu iljadi godini.
Samiot magnetic reversal mo`e mnogu lesno da gi uni{ti planetarnite energetski sistemi i satelitite, da gi povredi kosmonautite, zna~itelno da gi pro{iri ozonskite dupki, da kreira polarni aurori nad ekvatorot, da gi zbuni pticite, ribite i `ivotnite koi migriraat a se oslonuvaat vrz stabilnosta na magnetnoto pole kako navigaciski orientir.
Ona {to mo`ebi e od neprocenliva va`nost e toa da se razbere deka pred nego {to }e bideme osvesteni vo slednata povisoka dimenzija (ast¬ra¬l¬¬¬¬na¬¬ta dimenzija) celata na{a planeta }e pomine niz eden vid na kos¬mi¬~ko skenirawe na odnosot pome|u svetlata i temnata sila.
Op{to e poznato deka ovie “Children of Nephilim” se svesni za toa {to do¬a|a i zatoa uporno se stremat kon toa da vo momentot koga kosmi~kata ener¬gija }e pristigne direktno od centarot na na{ata galaksija i }e ost¬va¬ri direkten kontakt so globalniot energetski obrazec na Zemjata, pla¬ne¬tarnata emotivna energija koja zra~i od svesta na bitijata, da pliva vo dominanten negativen naboj vo re¬lacija 5:1.
Toa go pravat preku radio i TV mediumite, preku HAARP, preku pre¬diz¬vi¬kuvawe na ve{ta~ki ekonomski krizi, vojni, globalno nezadovolstvo i sli¬¬~ni metodi. Obratete vnimanie na primer na Animal Chanell koj e me|u najgledanite kanali vo Evropa. ]e zabele`ite deka 24 ~asa se emituvaat emi¬sii za krokodili, lavovi, gu{teri, zmii, pajaci, {korpii i kakvi ne drugi yve¬rovi i gnasni insekti. Site tie vi se namerno servirani da pre¬diz¬vi¬kaat kaj vas budewe na stresna frekvencija na svesta, odnosno pre¬diz¬vi¬ku¬¬vawe na negativen emotiven naboj vo forma na gadewe, strav, razd¬raz¬li¬vo¬st, nap¬na¬tost, netrpenie itn. Posebna komponenta koja u{te po¬ve¬}e go zgolemuva efektot e prika`uvaweto na krvta koja kape od ulo¬ve¬no¬to `ivotno.
Ka`ano so ednostavni zborovi da pre¬diz¬vi¬ka generacija na ne¬¬ga¬tivna energija odnosno vturnuvawe na va{ata sve¬st vo jak neprijaten emo¬¬¬tiven ambient koj rezultira so nervozno od¬ne¬su¬va¬we i netrpelivost. A poradi toa {to samata svest zra~i taa negativna ener¬¬¬gija se emituva od nas i odi nasekade vo prostorot okolu nas.
Dodadete go na toa faktot deka vo momentot nekolku milioni ako ne i po¬¬¬¬ve}e od milijarda gleda~i go gledaat Animal Channel – mo`ete da za¬mi¬sli¬¬¬te kakov emotiven naboj se {iri na povr{inata na na{ata planeta.
Za¬¬bele`ete deka toa go pravat, povtorno i povtorno, bez razlika {to ima¬at na raspolagawe dokumentarni emisii za ogroment broj otkrieni `i¬vo¬tin¬ski vidovi na planetava koi se fascinantni da se vidat i koi voop{to ne se agresivni.
Svesta na decata dodeka ne e izvalkana (naj~esto do 7-11 god) e mnogu mo}na i silno emitira psihi~ka energija vo okolinata a so toa e i bitna komponenta vo planetarnoto nivo na svesnosta. Sepak onie koi se pozadi seto ova (shadow goverment) mislele i na toa – Cartoon Network i Boome¬rang odli~no si ja vr{at svojata funkcija.
Osven {to ni go vrzuvaat vnimanieto za temi koi se daleku od toa da ne napravat sre}ni i da ne podu~at ne{to nas i na{ite najbliski, osven {to ni go kradat vremeto za da ne go upotrebime za ne{to korisno, tie ni prika`uvaat iskrivena slika za realnosta i ja pottiknuvaat perverzijata ili prevrtenata slika vo koja glavnite junaci postojano stradaat i vodat vojna. Zatoa vo posledno vreme izlegoa filmovi koi nemaat nikakva vrska so realnosta kako Betmen, Spajdermen i drugi, vo koi glavnite junaci se kreaturi koi ne se prifateni od okolinata. Ako znaeme deka sekoj gleda~ se poistovetuva soglavniot junak, toga{ porakata e deka nie ne sme prifateni od okolinata i mora postojano da vojuvame so taa neprijatelska okolina.
Za dobroto na svoite deca, obrate malku vnimanie na slednive dob¬ro¬na¬merni smernici. Eden den koga ste poslobodni, sednete od strana i nab¬qu¬du¬vajte {to se slu~uva so va{eto dete dodeka gi gleda ovie kanali. Na ovie kanali koi se vo paketot na site kablovskite transmisii vo zemjata, }e go zabele`ite slednovo: Site crtani filmovi, koi bi trebalo da pre¬diz¬vi¬ku¬vaat zabava za na{ite deca, se ispolneti so nasilstvo, is¬me¬ju¬vawe, st¬rav, zlobnost, sceni koi dolikuvaat kako na onie od samiot pekol. Di¬gi¬mon, Pokemon, Juxio, Skubidu itn., duri i modernite serijali na Tom i Xeri se is¬po¬l¬enti so prekumerni dozi na nasilstvo, maltretirawe, ubivawe i sli~no i ako se potrudite da zabele`ite voop{to ve}e ne sodr`at komi~ni komponenti.
Ako go poglednete va{eto dete dodeka gi gleda tie crtani, }e za¬be¬le¬`i¬te deka toa e vo gr~, stegnato, napnato, duri i ispolneto so strav i gadewe a sepak pod dejstvo na nekoi sublimirani poraki (naj~esto hipnoti~ki kom¬po¬ne¬n¬ti ve{to dodadeni vo samata frekvencija na tv prenosot koi ne se zabele`livi pri nor¬ma¬lnoto gledawe, se dodeka ~ovekot ne se donese vo sostojba na povi{ena budnost i senzitivnost na vibraciite koi do¬a|a¬at od tv transmisijata) ednostavno e primorano da gleda vo istite bez `elba da go promeni kanalot ili da pravi ne{to drugo. Po zav¬r¬{u¬va¬we¬to na crtanite, va{ite deca stanuvaat, razdrazlivi, nezadovolni, ag¬re¬sivni i so vpe~atok deka realnosta na `ivotot e lo{a i vo celiot svet da gledaat neprijatel na koj ne treba da mu se veruva.
Ako vi e gri`a za va{eto dete, prekinete im go izvorot od kade {to tie se napojuvaat so takvi emocii. Od druga strana ulicata }e si go napravi svoeto duri i ako ne dozvolam moite mali deca da gi gledaat tie crtani – bi konstatiral nekoj roditel.
Na ova bi odgovorile so slednovo: Sekojdnevno obra}ajte mu vnimanie na va{eto dete za moralnite principi na postoeweto, nau~ete te go po¬~i¬tuva `ivotot, da meditira i da stane svesno za svoite potencijali, ob¬ja¬sne¬te mu deka negovata prava esenca e svesta i deka taa go kontrolira vo¬ziloto (fizi~koto telo) so koe se dvi`i niz ovoj fizi~ki del od uni¬ve¬r¬zu¬mot. Zapi{ete go na nekoj kurs po samoodbrana kako Aikido, Tai Chi i sl., kade }e nau~i za svojot vnatre{en balans, kade }e nau~i da se brani na ulica od onie koi go sledat patot na nasilstvoto, drogata i ne¬ga¬tiv¬nosta.
Rabotete so va{ite deca so ESP karti i zgolemete go nivoto na nivnata ek¬s¬trasenzorna percepcija. Taka onoj del od mozokot koj voobi~aeno ne se koristi vo niedno obrazovanie od {kolstvoto do religioznoto, a koj pomaga vo kreativnosta i posuptilnite sferi od na{iot `ivot i go pravi ~ovekot da bide ^ovek, a ne robot koj samo gi povtoruva ve}e ka`anite ne{ta nau~eni na pamet, Povtoruvajte im go faktot deka se kosmi~ka tvo¬rba (svesnost) koja mo`e da postoi vo najrazli~ni planovi na sve¬sno postoewe vo Univerzumot, blagodarenie na koristewe svoite po¬sup¬ti¬lni tela i sposobnosti.
Vodete gi vo nasoka na svetlata sila i taka }e go storite najdobroto za niv. Znajte deka iako tie se pod va{a odgovornost, tie ne se va{a sop¬stve¬no¬st. Kako {to vie ne ste bile sopstvenost na va{ite roditeli. Sekoj od nas e sloboden na svoj na~in a sepak site sme povrzani na nekoj misti~en na¬~in. Taka }e gi pripremite za 2012 i toa e mo`ebi najdboroto {to mo¬`e¬¬te da go storite za niv, dokolku navistina sakate da im pomognete na niv i na celata planeta voop{to.
Ova e esencionalno bitno da se razbere, osobeno sega koga mo`ebi se bli¬¬¬`at denovite koga seto ova {to go gledame okolu nas }e zavr{i:
Ova fizi~ko telo e kloniran (bio-unit) biokompjuter koj e mnogu po¬mo¬}en i so daleku pove}e funkcii od kolku {to se pretpostavuva.
Sekoj biocomputer poseduva central processing unit – mozok, koj vo sekoe del¬~e od sekundata ob¬¬rabotuva, sintezira i kanalizira mi¬li¬ja¬¬r¬¬¬di in¬for¬ma¬ci¬¬ski edinici od¬go¬vorni za skoro isto tolku bio-hemiski pro¬¬¬¬cesi vo obe¬zbe¬duvaj}i ja negovata fun¬kci¬ona¬ln¬o¬st.
Toa e sa¬mo mi¬ni¬ja¬tu¬ren del od ona {to ovoj glaven bio procesor e spo¬so¬ben da go obezbedi. Osobeno pome|u kompjuterskata populacija jasno e poznato deka vo svetot na kompjuterite ona {to ja obezbeduva fun¬kci¬ona¬lno¬sta pome|u softverskite i hardverskite komponenti se drajverite.
Vo ovoj na{ biokompjuter, drajverite se vo kodot na na{ata DNK. Site ovie in¬for¬macii plovat vo vodi vo koi Illuminati-te ni pod koi uslovi ne sakaat ~o¬ve{tvoto da zaplovi, pa zatoa gledajte ovie informacii da gi dostavite do drugi bitija koi se vo proces na budewe.
Da prodol`ime…Consciousness (Svest) e ona {to sme nie. Ne postoi Um i ne postoi Duh ili Du{a. Barem ne vo onakov smisol vo koj religiite ni go pret¬sta¬vu¬va¬at koi vpro~em i ni go zamagluvaat pogledot kon toa koi sme nie na¬vi¬sti¬na. Znam deka seto ova se kosi so site va{i sfa}awa, re¬li¬¬gi¬ski ubeduvawa, iskustva itn., no ve molam imajte trpenie i pro¬dol¬`e¬te da ~i¬tate ponatamu.
[to se odnesuva do umot – vedna{ }e vi obrazlo`am zo{to toj e iluzija. Se dodeka se manifestirame na relacija Mind-Spirit-Body se pos¬ta¬vu¬va¬me vo situacija deka ona {to navistina sme nie, ona {to go mislime, per¬ci¬pi¬rame od stvarnosta, ~uvstvuvame itn., e samo del od na{iot um i ni{to drugo, dodeka na¬{eto povisoko JAS, Duhot ili Du{ata ako sakate pove}e, spie dlaboko vo nas. Op{to e prifateno deka vo momentite na fizi~kata smrt, du{ata izleguva od teloto i duri toga{ vistinski doa|ame vo dopir so nea.
POGRE[NO! – Sekoj moment nie sme vo dopir so na{ata vistinska pri¬¬roda – SVESTA. Se raboti za edno te isto – umot, duhot, du{ata i sve¬sta se edno te is¬to. Ako vi e te{ko, ona {to do v~era za vas pretstavavalo Um, Duh ili Du¬{a, pre¬to¬pe¬t¬e go vo eden naziv Svest i }e si go pronajdete svoeto vi¬sti¬n¬sko JAS i to~¬¬kata na vnatre{niot balans.
Per¬spektivata deka ona {to mo¬mentalno go ~uvstvuvame, mislime ili is¬kusuvame vo ovaa stvar¬no¬st e generirano samo preku na{iot um za koj mi¬¬slime deka ne e na{eto povisoko Jas, Duh ili Du¬{a, predizvikuva ilu¬zi¬¬¬ja deka seto iskuseno ne e direktno is¬ku¬stvo na na{ata vis¬ti¬n¬ska pri¬ro¬da.
Vistinata, se sostoi vo slednovo:
Seto ona {to vo momentov go mislite, ~uvstvuvate, i preku koe go per¬ce¬pi¬ra¬te ovoj tekst, na¬re~eno so edno ime “Consciousness - Svest” i so koja go kon¬tro¬¬lirate va¬{e¬to fizi~ko prevozno sredstvo mo`e da po¬stoi i nadvor od va{iot bio¬kom¬pju¬ter, {to vpro~em e i vistinskata `ivotna oko¬¬¬lina na is¬ta¬ta i od tamu poteknuva.
Dodeka e vo simbioza so biokompjuterot, svesta mo`e da funkcionira na razli~ni frekvencii, a vo zavisnost od frekvencijata na koja {to mo¬men¬¬¬¬talno opstoi, bio-procesorot (mozokot) gi aktivira soodvetnite pro¬gra¬¬¬mi vo DNK-ta koja e prisutna vo sekoja bio-}elija od biokompjuterot.
Na najgolemiot broj ezoteristi ova im e poznato kako eksteriorizacija na svesta, odnosno koga svesta se pro{iruva i stanuva senzitivna za zra¬~e¬wa mnogu posuptilni od onie koi postojat vo fizi~kiot plan na Uni¬ver¬zu¬mot. Sepak toa e samo mal del, a prikaznata vodi mnogu podlaboko od ona {to na prv pogled izgleda.
Ka`ano so ednostavni zborovi, Univerzumot poseduva najmalku sedum slo¬¬evi na svesno postoewe, koi se razlikuvaat po svojata gustina i brzina na vib¬ri¬ra¬we.
Na{ata svest mo`e zaedno so beskrajno mnogu drugi sves¬no¬sti od celiot Kos¬mos, svesno da egzistira vo bilo koj od niv ko¬ri¬ste¬j¬}i so¬odvetno vo¬zi¬lo ako mo`am taka da se izrazam, nekoj vid na ene¬r¬ge¬t¬sko vo¬zilo koe ja po¬se¬duva soodvetnata gustina i brzina na vibrirawe na od¬¬re¬¬de¬n plan na po¬sto¬ewe. Na primer na{ata svest mo`e da se vozi niz astralnata di¬men¬zi¬ja na postoewe so pomo{ na ona {to vo ezoterijata e poznato kako ast¬ra¬lno te¬lo, koe ja poseduva soodvetnata gustina i brzina na vibrirawe na ast¬ra¬l¬niot plan.
Ova e mnogu bitno da se razbere >> Dodeka ne sme “prikop~ani” so bio¬kom¬¬¬pjuterot (svesta se nao|a pome|u dve inkarnacii), na{ata svest e slo¬bo¬¬dna da se dvi`i po celiot Uni¬¬ver¬zum do¬¬kol¬ku go ima potrebnoto znae¬we za toa.
Iako toa denes ne e taka, i dodeka sme “prikop~ani”, klo¬ni¬ra¬nata bio edi¬nica (na{eto fizi~ko te¬lo) e sposobna da obezbedi pristap na ~o¬ve~¬koto bitie niz sekoj od ovie di¬menzii. 95-te procenti od ona {to op{to e poz¬nato ka¬ko otpad na DNK-ta i koe navodno ne slu`i za ni{to, e da ja podr`i na¬{a¬ta svest vo bilo koj od ovie planovi na egzistencija.
Orginalniot kloniran obrazec na biokompjuterot e dizajniran da bide kompatibilen nositel na svesta, centralniot procesor (mozokot) da bide 100% funkcionalen i pod celosna svesna kontrola na svesta. Zamislete civilizacija kade sekoj eden e sposoben telepatski da komunicira, telekineti~ki da deluva vrz okolinata, fizi~ki da levitira i da leta, da materijalizira preku pette elementi, fizi~ki da se teleportira na od edno mesto na drugo, svesta da gi koristi site sedum nositeli a so toa i da bide prisutna po svoja volja vo bilo koj od ovie sedum planovi na svesno postoewe vo Univerzumot. Tokmu takvi i bile na{ite biokompjuteri, dragi moi, veruvale ili ne, pred ne{to pomalku od 5 milioni godini.
Ako po~nete da obra}ate vnimanie }e zabele`ite deka svoj dvojnik mo`ete da pronajdete vo eden od 5-50 iljadi lu|e ako ne i pomalku. Pod dvojnik ne mislam samo na zaprepastuva~ka fizi~ka sli~nost tuku na identi~nost i vo mentalniot profil – in other words, host (bio-unit) with the same genetic software.
Denes, za razlika od pred nekolku milioni godini, pa duri i za razlika od pred nekolku desetici iljadi godini, biokompjuterot e totalno hen¬di¬ke¬piran ili osakaten ako pove}e sakate so samo edna funkcionalna pa¬ri¬ca vo DNK-ta. Genetskata promena e izvr{ena so pomo{ na napredna teh¬no¬¬lo¬gija od strana na kultura od yvezdite a vo slednive nekolku go¬di¬ni }e naidete na mnogu dokazi za toa.
Vo sekoj slu~aj, osnovnata cel na Svetskata Farmacija koja e vo celosna soptvenost na Illuminatite (Reptilian blood lines), e namerno kont¬ro¬li¬ra¬na ili da predizvikuva vi¬rus vo samiot bio¬kom¬pju¬te¬r (navodno pre¬diz¬vi¬ku¬va¬j}i isceluvawe a vo po¬za¬di¬na ona {to go pra¬vi e nezamisliva {teta vrz drugite bioedinici po¬re¬metuvaj}i ja ne¬ko¬ga{ privremeno nekoga{ trajno nivnata funkcionalnost) ili da sp¬re¬~u¬va po¬¬¬java na bio-hemiski pro¬cesi vo DNK-ta od¬go¬vorni za povisoki sen¬zor¬ni per¬cepcii – na{ buden pri¬stap kon posuptilnite nivoa na svesna egzi¬sten¬cija.
Nekoga{ lu|eto gi `igosuvale, vo koncentracionite logori im te¬to¬vi¬rale broj, a denes gi pelcuvaat ili kloniraat so drugi poniski po svest `ivotni formi kako sviwi, kravi, majmuni, ptici i drugi `ivotni preku vakcinacijata koja e obvrzna, a u{te tatkoto na vakcinata Edward Jenner pre¬dup¬re¬duval da se vnimava. Denes tehnologijata e otidena dotamu da mo`e pre¬ku vakcinata da se kontroliraat od koi bolesti }e zaboli od¬re¬dena grupa lu|e po boja, rasa i drugi svojstva, kako i da se vgradi ele¬ktro¬ns¬ki ele¬ment (popoznat kako ^ip) preku koj mo`e da se iniciraat bo¬le¬sti preku emitirawe na odredeni frekvencii od sistemot HAARP, od sa¬te¬lit ili preku predavatelite za mobilnata telefonija.
Na biokompjuterot ne mu e potrebna hrana za da pre`ivee, bidej}i toa mo`e da opstoi samo na son~eva svetlina. No za toa e potrebno svesta konstantno da se dr`i na povi{ena frekvencija – nekoj vid na op¬sto¬ju¬va¬we vo meditativna sostojba. Ovoj proces kaj ~ove~koto bitie naj~esto po~¬nuva so toa {to ~ove~koto bitie po~nuva da stanuva vegeterjanec a po¬toa postepeno kako se podu~uva vo opstoeweto na svojata svest na po¬vi¬so¬ka spiritualna frekvencija i taa ishrana se isfrla za da na kraj bide do¬vo¬lno polu~asovna meditacija na son~evi zraci za da se napolnatat ba¬te¬ri¬ite na biokompjuterot.
Samata DNK mo`e da se promeni vo zavisnost od ona vo {to veruvame. Naj¬efektiven na~in da se promeni DNK koja momentalno operira so dve pa¬rici i kako takva prete`no obezbeduva svesta da bide samo budna na ova fizi~ko nivo preku biokopjuterot i mnogu bledo budna na astralno nivo koga e nadvor od nego vo pro¬ce¬sot koj se narekuva son, da po~ne da operira so mnogu pove}e parici a so toa i da se slu~i pridvi`uvawe i pre¬mestu¬va¬we na ogromno koli~evstvo genetski ma¬te¬rijal vo ramkite na Junk DNA, a so toa svesta da stane budna na ast¬ral¬ni¬ot plan i povisoko e veruvale ili ne, ne e preku ni{to drugo tuku SVETLINATA !!!
Zatoa Fotonskiot Pojas poseduva tolkava va`nost za nas – koga na{iot solaren sistem }e vle¬¬ze vo nego, site atomski ~esti~ki od koja e sostavena materijata }e po~nat da emitiraat sil¬na prodorna svetlina a {to se odnesuva do nas ~ove~kite bitija – toa }e pre¬¬¬dizvika direktna pro¬mena vo na{ata DNK i globalno budewe vo po¬vi¬so¬ki¬te sferi na po¬sto¬ewe.
Da go rezimirame seto ova >>
Na 21 Dekemvri 2012, pri samoto izgrejsonce, Sonceto i na{ata pla¬ne¬ta }e bide vo prava linija so Galakti~kiot centar. Ova u{te se narekuva i pla¬ne¬tarno poramnuvawe i istoto e smetano za vrhovna va`nost za `i¬vo¬tot na na{ata planeta. Toa }e predizvika promena vo na{ata DNK i ~o¬ve¬{tvoto }e bide razbudeno vo edna povisoka realnost na postoewe.
Pred toj proces kompletno da se slu~i }e postoi odreden period vo koj emo¬tivniot energetski obrazec }e bide staven na proba – vo smisol dali sve¬tlata ili temnata sila }e preovladee. Ova e mnogu bitno za Illuminati-te a u{te pova`no za nas dokolku sakame da pomogneme vo procesot.
Podatokot deka vistinskiot centar na planetarnata zemjina masa se na¬o¬¬|a vo cen¬ta¬rot na bazata na Golemata Piramida ili nultiot mi¬ri¬di¬jan (0 degree meri¬dian) e namerno skrien od strana na mo}noto tajno dru¬{t¬vo na Illuminati-te.
Po site astronomski i matemati~ki pravila za edno nebesno telo, po¬~et¬niot meridijan treba po~nuva od Giza platoto, a so toa stanuva vid¬li¬vo deka geografskata dol`ina i geografskata {iro~ina na site svetski “drevni lokaliteti” kako Stonehenge, Eastern Island, Lassa, Mohenjo Daro, Pueblo Bonito, Machu Picchu, Kokino itn., se poklopuvaat vo mre`a so idea¬lno pre¬ci¬¬zna ge¬o¬met¬ri¬ska logika. Vistinata e taa deka tie pretstavuvaat aku¬pun¬kturni to~ki na samata planeta a onie koi gi izgradile ovie lokaliteti znaele {to pravele. Stanuva jasno deka drevnite koi tie i da bi¬¬le, po¬se¬du¬vale sovr{eno znaewe za magnetnite strui koi postojat pod pov¬r¬{i¬na¬ta na planetata, pa taka svoite “Hramovi”, opservatorii ili sveti mesta ako pove}e preferirate, gi po¬sta¬¬vuvale odnosno gradele na lokacii kade ovie magnetni strui se mak¬si¬ma¬¬¬¬lno koncentrirani, ofor¬mu¬vaj¬}i pri toa mnogu mo}na planetarna ene¬r¬¬¬¬¬¬ge¬t¬ska mre`a. A kako drevnite mo`ele da gi odredat so milimetarska preciznost ovie to~ki na stotici mesta na planetava? – sigurno ne od zemja, tuku od viso~ina i so upotreba na mnogu napredna kompjuterska tehnologija.
Sporedete ja za moment na{ata planeta kako ~ove~ko telo. So pomo{ na znaewa dobieni od Akupunkturata, terapeutot zaboduva tenki igli na to~ni lokacii vo na{eto telo so cel da ja stimulira energijata vo tie centri, so cel da predizvika osloboduvawe na vitalnata energija ili da ja potisne istata dokolku e potrebno. Istoto va`i i za celata planeta. Najdobrite arheo astronomi kako simboli~no gi narekuvaat majstorite po planetarnata geomantija, sovr{eno dobro znaat deka postoi plane¬ta¬ren Feng [ui.
Ako vo nekoj slu~aj sakate da ja potisnete pozitivnata energija na pla¬ne¬tata, postavete na to~nite lokacii obelisk ili statua so poseben ob¬lik i }e ja postignete svojata cel. Tokmu toa znaewe i go upotrebuvaat Illuminati-te u{te od vremeto po potonuvaweto na prvata ATLANTIDA.
So toa {to e oficijalno e prifateno re{enieto nultion me¬ridijan da bide smetan za geografska to~ka vo Greenwich Anglija, celata ovaa drev¬na planetarna mre`a ne ni e vidliva a ako ne ja gledame ne mo`eme ni da ja razbereme. Trgnuvaj}i od toa nultiot meridijan da po~nuva od Gre¬en¬wi¬ch Anglija, toga{ site ovie drevni sveti mesta kako se narekuvaat se nadvor od site matemati~ko-geometriski {emi na planetava. Za nekoj povtorno da gi otkrie, treba da se vra}a nanazad mnogu iljadi godini, da gi pro¬u~u¬va drevnite tekstovi koi seu{te se na raspolagawe a mo`ete da zamislite kolku malku lu|e tragaat vo taa nasoka. Ako ne ste svesni deka poda¬to¬ci¬te postojat, kako }e gi pronajdete. Odli~na strategija na sve¬ts¬ki¬te ma¬ni¬pu¬latori, {to u{te edna{ demonstrira visoka in¬te¬le¬gen¬ci¬ja i tr¬pe¬li¬vo¬st za realizacija na svoite planovi od koi nekoi trebaat ve¬ko¬vi da se ost¬va¬rat.
Vo sekoj slu~aj, kalendarot na Maite se predmet na intenziven interes za mnogu iljadi istra`uva~i bidej}i e fokusiran kon 21 Dekemvri 2012.
S¡ }e se promeni – stoi vo proro{tvoto. Mr. Carlos Barrios e istori~ar, ant¬ro¬po¬log i istra`uva~. Toj bil roden vo El Altiplano , visoramninata vo Gva¬te¬mala. Negoviot dom dolgo vreme bil vo Huehuetenango – mestoto na `i¬ve¬ewe na dene{noto Maya Mam pleme i pove}e od 25 godini gi ist¬ra¬`u¬val Maya ways. Toj na svoite 25 godini postanal Mayan Ajq'ij – ce¬re¬mo¬ni¬ja¬l¬en sve¬{tenik i spiritualen voda~ ili Eagle Clan. Zaedno so svojot brat Gerardo intervjuiral okolu 600-tini lu|e pripadnici na Maite i toa na vozrast od nad 50 godini. Site ovie lu|e, potomci na Maite, bile upa¬teni vo tajnite na drevnite znaewa na Maite {to na Barrios i na negoviot brat im dalo edna mnogu jasna slika za nivnite kalendari. To~nata in¬ter¬pre¬ta¬cija na kalendarite e mnogu bitna veli Mr. Barrios.
Mnogu od svetskite istra`uva~i se ubedeni deka poramnuvaweto so srceto na galaksijata vo 2012 }e otvori kanal za kosmi~ka energija da po¬mine niz na{ata planeta, ~istej}i go pri toa celiot `iv svet {to `ivee na nea i podignuvaj}i go na povisoko nivo na vibracija. Ovoj pro¬ces ve}e e zapo~nat konstatira Mr. Barrios : “Promenata se zabrzuva se¬ga a }e pro¬do¬l¬`i u{te pove}e da se zabrzuva.”
Ako lu|eto na Zemjata mo`at da izdr`at do 2012 da ostanat vo dobra sos¬tojba i bez da ja uni{tat planetata premnogu, tie }e se podignat na ed¬no novo, povisoko nivo na egzistirawe. No za da se postigne toa, mo¬ra¬me da gi transformirame enermno mo}nite sili koi {to sakaat da go blo¬ki¬raat patot.
Datumot koj e specificiran vo kalendarot — Winter Solstice in the year 2012 — ne se odnesuva na krajot na svetot. “^ove{tvoto }e prodol`i”, zak¬lu¬¬~uva toj, no na drug na~in. Od ova }e imame prilika da bideme pove}e lu¬¬|e. Nie denes `iveeme vo najbitnata epoha spored kalendarite i pro¬ro¬{¬¬t¬¬¬vata na Maite. Site proro{tva na svetot, site spriritualni tradicii poso~uvaat kon 2012. Zatoa pove}e nema prostor za igrawe. Spi¬ri¬tu¬al¬ni¬ot ideal na ovaa Epoha e AKCIJA.
Mnogu mo}ni bitija se reinkarnirani vo ovaa epoha. Ovie bitija se mnogu mo}ni a toa va`i i za dvete strani, i svetlata i temnata strana. Ko¬¬ristewe na visoka magija e vo tek od dvete strani, vojnata e ve}e zapo¬~¬na¬¬¬ta na astralno nivo. Rabotite }e se promenat, no na lu|eto e ostaveno da odlu~at dali ovie promeni }e dojdat na lessen ili na te`ok na~in.
Eden mudar starec, direkten potomok na Maite, po ednomese~na me¬di¬ta¬cija vo edna pe{¬te¬ra Huehuetenango prenesol ednostavna i direktna po¬ra¬ka: Toj povikal, site ~ove~ki bitija da se soedinat i da go podr`at `i¬vo¬tot i svetlinata. Vo momentot sekoja individua ili grupa odi po svojot sopstven pat. Starecot od planinite ka`al deka postoi nade` ako lu|eto na svetlinata se zdru`at i se soedinat na nekoj na~in.
Nadovrzuvaj}i se na ova, Mr. Barrios objasnuva: “@iveeme vo svet na po¬la¬ri¬tet: den i no}, pozitivno i negativno. Svetlinata i temninata si se potrebni edna na druga. Tie go pretstavuvaat balansot. Vo dene{no vreme, temnata sila e mnogu silna i mnogu jasna za ona {to go saka. Tie imaat svoja vizija i svoi prioriteti do koi cvrsto se dr`at, i mnogu se uporni i re{eni po sekoja cena da go ostvarat ona {to go sakaat. Tie se vnatre vo sekoja vlada, sk¬ri¬e¬ni pozadi smoking odeloto i bidete sigurni deka uporno rabotat na mnogu na~ini da go spre¬~at ~ove{tvoto da bide spremno da vleze vo narednata dimenzija vo 2012. ”
“Od Svetlata strana, sekoj eden misli deka e najva`niot, deka svoeto sopstveno razbirawe ili razbiraweto na svojata grupa e to~noto i go sodr`i klu~ot za seto ova. Postoi golema razdelenost vo kulturite i mi¬s¬lewata, pa taka ~esto pati doa|a do ego natprevari {to predizvikuva po¬de¬le¬nost a so toa Svetlata strana nema SINGLE FOCUS !”
Kako {to Mr. Barrios poso~uva, temnata sila }e raboti da ja izblokira fuzijata pome|u spiritualnite grupi na celata planeta preku negirawe deka takov nastan ni se pribli`uva i cvrsto dr`ewe do materijalizmot.
Temnata sila isto taka uporno i efektivno raboti da gi uni{ti onie koi rabotat so svetlinata za da ja osposobat Zemjata za promenite koi pretstojat. Tie ja sakaat energijata na stariot svet, na materijalizmot vo koj }e mo`at da u`ivaat vo temninata na telesnite zadovolstva. Tie ne sakaat svetot da se promeni. Tie ne go sakaat spriritualnoto obe¬di¬nu¬va¬we. Tie sakaat da ostanat na ovoj plan na egzistencija bidej}i se pla{at od naredniot.
Edno treba da ni bide jasno na site nas. Temnata Sila ne mo`e da bi¬de uni{tena ili voeno pobedena. Taa e premnogu silna i jasna za toa, pa zatoa trgnuvaj}i po uni{tuvaweto na zloto e pogre{na strategija. Temninata vo site svoi gnasni formi, mo`e samo da bide transformirana koga e soo~ena so ednostavnosta na ~istoto i neizvalkano srce. OVA e toa {to vodi kon fuzija na site nas koi sakame da doka`ame deka sme vredni da se narekuvame ~ove~ki bitija i deka sme vredni da ostaneme `iteli na ovaa Vselena. Toa e klu~ot koj }e ne povrze site. Otvorete go va{eto srce, ne se pla{ete da go iska`ete toa i sekoj den od denes barem po 15-tina minuti zra~ete ja celata planeta so emocii na prijatelstvo, me|usebno razbirawe, qubov i svetlina. Ispravete gi gre{kite {to ste gi napravile vo minatoto a koi mo`at da se ispravat, napravete prijatel od sekoj va{ neprijatel. Najdete na~in da go postignete toa. Toa e klu¬~ot!!!
Treba site da rabotime zaedno, na planetarno nivo, da go postigneme mi¬rot, balansot, da deluvame vrz temnata sila so cel da ja osvetlime od vnatre, da ja potsetite deka sekoga{ postoi izbor da se prejde kon svetlinata zo{to temnata strana na kraj vodi vo gasewe na svesta i potonuvawe vo ni{taviloto, vi¬zu¬ali¬zirajte, upotrebete ja Tajnata – Za¬ko¬not za privle~nost ~ii os¬no¬v¬ni cr¬ti vi se objasneti, pomognete vo procesot. Na celata planeta i e potrebna va{ata pomo{.
Sekoj od vas iako e samo zrnce pra{inka e biten i mo`e mnogu da stori, zatoa {to sekoe zrnce pra{inka koga }e se promeni, go menuva celiot Univerzum. Nekoga{ e dovolno edna kapka za da se prelee ~a{ata. Taa kapka mo`ebi si ti!
Sekoj od vas e biten i mo`e mnogu da stori. Ne gi otfrlajte ovie misli, razmisluvajte, napravete svoe istra`uvawe po internet, pobarjte mis¬le¬we od svetskite astronomski dru{tva i pra{ajte dali ne{to somnitelno se slu~uva vo momentov so na{iot Solaren Sistem. Razbudete se, zo{to popraven ispit od ova nema. Samo ~istoto srce i iskrenoto prijatelstvo i po~ituvawe ne vodat bezbedno nadvor od ova.
Povtorno }e istaknam, sekoj eden e potreben. Znajte deka ne ste tuka bez pri~ina. Sekoj koj e tuka sega vo ovoj prostor i tokmu vo ova vreme ima svoja va`na uloga. Ova e te{ko, no posebno vreme za site nas. Sega imame {ansa da evoluirame, no morame da se podgotvime za ovoj moment vo istorijata. Zatoa u{te edna{ ponizno ve molime, promenete go na~inot na koj razmisluvate dokolku e vo sprotivnost so zakonite na Univerzumot i @ivotot, razberete {to se slu~uva, po~nete da svetite i da emitirate svetlina za da pomognete vo ovoj proces na osvetluvawe i osvestuvawe!
Vo prodol`enie }e poso~ime na nekoi fakti koi nema da vi ka`at preku mediumite a koi }e morate da se obidete sami da gi proverite preku internet i ostanati underground sources.
Nepoznato na 99% od populacijata koja `ivee na povr{inata na pla¬ne¬ta¬¬¬va, no dobro poznato na organizacii kako NASA, e toa deka Zem¬jata ne e edi¬n¬¬¬¬stvenata planeta vo na{iot Solar System koja iskuskuva GLO¬BA¬LNO ZATOPLUVAWE !!!
Najgolemiot broj lu|e smetaat deka globalnoto zatopluvawe e pre¬diz¬vi¬ka¬no od industrisko zagaduvawe i ispu{tawe na jagleroden dioksid. No ova ni vo koj slu~aj ne go objasnuva globalnoto zatopluvawe na ofi¬ci¬jalno najodale~enata planetata vo na{iot sone~ev sistem – Pluton. Os¬ven toa, zapazeni se divijacii vo negovata orbita i postojat sigurni po¬da¬to¬ci deka toj vo posledno vreme u{te pove}e se odale~uva od Sonceto. NASA, normalno, oficijalno ne go povrzuva globalnoto zatop¬lu¬vawe na Zem¬jata so globalnoto zatopluvawe na drugite planeti od na¬{i¬ot son~ev si¬stem.
Profesorot po Geology Dr. Alexey Dmitriev od Siberian Department of Russian Academy of Sciences gi prou~uval ovie fe¬no¬me¬ni dolgo vreme i zaklu~il deka drasti~nite promeni koi se slu~uvaat vo na{iot Solaren Sistem se predizvikani od highly charged material koj vo skoro vreme navlegol vo na{iot Solaren Sistem vo ovoj region od Galaksijata. Ova mnogu kratok prikaz na neodamne{nite promeni koi se slu~ija vo na{iot Solaren Sistem na koi Dr. Dimitriev poso~uva:

- Planetarnite polovi na Uran i Neptun trpat silni promeni
- Intenzitetot na sjasnosta na Neptun e zgolemena za 40%
- Kaj Jupiter e zabele`ano duplirawe na magnetnoto pole
- Intenzitetot na sjajnosta na Saturn e zgolemena
- Na Pluton e zabele`ano zgolemuvawe na temnite to~ki
- Na Saturn se pojavuvaat ~udni aurori
- Kaj Venera e zabele`ana promena na temnite zoni vo svetli i obratno, za potoa sjajnosta celata planeta rapidno da se zgolemi
- Okolu Mese~inata se zabele`ani nekoj vid na atmosferski oblaci sostaveni prete`no od natrium i kalium
- Dramati~ni klimatski promeni se zabele`ani na Mars kade sne`nite vrvovi pronajdeni na nekoi lokacii zabrzano se topat
- Porast na Son~evata solarna aktivnost (solar flares)
- Porast vo Son~evata heliosfera (magnetno pole na Sonceto) za celi 1000%!

Site od gorenavedeni promeni se pojavija vo tekot na izminatite dve de¬ka¬di!
Son~evata heliosfera e magnetno pole vo oblik na kapka koja se rastegnuva do prostor nadvor od na{iot Solaren Sistem. Opa{kata na “kapkata” poka`uva kon sprotivnata nasoka od koja na{iot Solaren Sis¬tem patuva ?!?
So drugi zborovi, heliosferata li~i kako opa{ka na kometa. Ovaa plasma energy vo 1990 be{e 4 - 40 astromical units dlaboka (astronomska edinica e ras¬tojanie od Zemjata do Sonceto koe iznesuva 93 Milioni milji.) Denes he¬liosferata poseduva sloj od energetska plazma so dlabo~ina od celi 100 astronomski edinici. Ova enormno zgolemuvawe seu{te ~eka na objasnuvawe od zapadnata nauka.
Neodamna NASA objavi podatok za zgolemenost na brzinata vo dvi¬`e¬we¬to na solarnite ~esti~ki za celi 400 %. Ova se dovolni nau~ni dokazi (iz¬vorot doa|a od razni strani no najve}e od Siberian Department na Ruskata Aka¬demija na Nauki) deka na{iot So¬la¬ren Sistem minuva niz drasti~ni pro¬¬meni vo poslednite dve dekadi, a ne¬obi¬~nata aktivnost rapidno raste od den na den.
Se postavuva pra{aweto, zo{to NASA gi ignorira ovie fakti koi si¬gu¬r¬no i se poznati i namerno ja dr`i javnosta nesvesna za ovie nastani?
Poentata na seto ova gorenavedeno e toa deka na utroto na 21 Dekemvri 2012 lu|eto treba da organiziraat specijalni grupni meditacii (vo zavisnost od lokalnoto vreme na sekoja zemja) na to~ni lokacii na zemjinata povr{ina kako Great Piramid, Stonehenge, Pueblo Bonito, novo¬pro¬najdenite piramidi vo Bosna, Observatorijata Kokino (Kumanovsko) vo Makedonija itn. Celta na ovie meditacii e aku¬mu¬la¬ci¬jata na pozitivna psihi~ka energija koja u{te pove}e }e ja zasili ene¬r¬gi¬jata koja {to }e bide oslobodena od glavniot a voedno i najmo}en spiritualen underground centar poznat kako [ambala. Osven toa }e imame i pomo{ od na{ite prijateli od yvezdite ~ija cel e mir, harmonija i pro¬spe¬ritet vo ovoj del od Galaksijata, i koi tajno sproveduvaat novi pre¬pravki vo na{ata DNK za da staneme sposobni da ja izdr`ime globalnata pro¬mena vo 2012.
Lu|eto koi }e gi vodat meditaciite treba da bidat dlaboko upateni vo tajnite na visokiot ezoterizam i da kreiraat mo}en ednoboen ritam na svest koja zra~i nasekade vo prostorot a osobeno gore i dole za da se postigne akupunkturnata cel.
Najdobro e lu|eto da bidat obu~eni prethodno vo posebni tehniki preku koi }e mo`at da vlezat vo dlaboka meditativna sostojba i da bidat sposobni da se odr`uvaat vo istata podolgo vreme a voedno i da izvr{at sinhronizacija so svesta na ostanatite. Ako toa ne e slu~aj, to¬ga{ do¬vol¬no e silno da se pee pesna koja budi mo}ni emocii vo po¬zi¬ti¬ven pravec.
Ne¬{to sli~no koga odite na koncert i koga iljadnici glasovi se stopuvaat vo edno i ja ~uvstvuvate ogromnata psihi~ka vibracija koja se generira od toa, so taa razlika {to ovoj pat celta ne e dobra zabava tuku gr~evita bor¬ba da opstaneme. Deka ova ne e igra~ka, mo`ebi e do¬vol¬no da se napomene deka posledniot pat koga ova se slu~uva{e, Atlantida be¬{e na test, a ne go polo`i testot. Da ne ja povtorime istata gre{ka i nie zo{to na izgrejsonce na 21 Dekemvri 2012 seto ova }e prestane da egzistira onakvo kakvo ni bilo poznato.
Pred ovoj nastan u{te eden e mnogu biten a toa e poramnuvaweto vo edna prava linija pome|u Sonceto-Zemjata-Venera {to }e se slu~i 6 Juni 2012. Gorenavednite napatstvija za 21 Dekemvri 2012 va`at potpolno isto i datumot koga }e se slu~i tranzitirawe na planetata Venera pome|u Zemjata i Sonceto. Kako {to prethodno poso~ivme i ova poramnuvawe e mnogu bitno i }e doprinese do mnogu promeni na na{ata planeta. Za nas }e bide vidlivo kako temna to~ka koja }e se pojavi na eden rab od Sonceto, a dodeka stigne na drugata strana }e pomine vreme od okolu {est ~asa. Ovie {est ~asa treba site onie koi se svesni za spiritualnoto zna~enite na ovie nastani da gi pominat vo meditacija i na lokalitetite na koi prethodno poso~ivme.
Tibetanskite lami ne pre¬dupreduvaat deka vo 2012 }e dojde vreme koga sekoj eden }e treba da se opredeli dali }e odu~i da prodol`i po patot na samovolieto, sebi~nosta, al~nosta, nasilstvoto, arogancijata i ne¬mi¬lo¬sr¬dnoto uni{tuvawe na majkata priroda ili }e se odlu~i da za~ekori po pa¬tot na svetlinata koja vodi kon Kosmosot.
Za kraj ve ostavame so svedo{tvoto na Andrew Tomas koj 1977 imal sre¬d¬ba so eden Tibetanski Lama vo eden mnogu star manastir visoko vo pla¬ni¬ni¬te severno od Darjeeling, India.
Andrew sakal da ja otkrie podlabokata dimenzija na Tibetanskoto Budastvo i iskreno go zamolil stariot mudrec da mu otkrie ne{to za divine Plan (Bo`estveniot plan za ~ove{tvoto) i kako najdobro toj mo`e da po¬mo¬g¬ne vo realizacijata na istiot.
Nasetuvaj}i iskreni nameri od strana na dojdenecot Tibetanskiot Lama se slo`il da mu otkrie ne{to od tajnite znaewa i go odvel do tajna vrata vo podrumot. Na v~udonevidenost na dojdenecot, pred nego se otvoril dolg skalest hodnik koj vodel dlaboko vo planinata do edna {iroka podzemna pe{tera so stalaktiti i stalagmiti.
Tuka Lamata mu otkril mnogu raboti od koi me|udrugoto bil fas¬ci¬nan¬t¬niot aspekt od negovoto u~ewe koj govorel za PRE¬DU¬PRE¬DU¬VA¬WE KON CELOTO ^OVE[TVO!
Stariot mudrec govorel za Incoming Age of Tara – Bo`icata na planetata Venera, poznata i pod imeto Kuan Yin. Toj go donel pred edna bronzena statueta i mu rekol na Andrew deka taa e sveta i deka sve{¬tenicite ja poistovetuvaat so Kuan Yin. Pred statuetata postoel pomal voden bazen napolnet do vrv so voda dobiena od kapeweto na pe{terskite stalaktiti. Tibetanskiot Lama mu se obratil so zborovite: “Ova se solzite na Tara, koja go oplakuva padot na ~ove{tvoto od Kosmi~kiot Raj. Dali si slu¬{¬nal za ezeroto Lhama Lamtso vo Tibet vo koe mo`at da se vidat jasni vizii. Ovoj skrien voden bazen e mnogu sli~en na toa sveto ezero i vo nego isto taka mo`at da zabele`at sliki i vizii od ogromna va`nost po na¬{a¬ta planeta.”
Dojdenecot od qubopitnost poglednal vo vodata no osven ref¬lek¬ti¬ra¬~¬ka¬¬ta svetlina na plamenot na mnogu sve}i postaveni naokolu ne videl ni¬{to drugo.
“Pogledni podlaboko Brate...U{te podlaboko...Om Mani Padme Hum” – in¬to¬ni¬ral Lamata.
Ona {to sledelo ponatamu dojdenecot go opi{uva so slednive zborovi: “Refleksijata vo vodeniot bazen po~na da is~eznuva i sloj na nekoja ~udna maglovitost ja prekri vnatre{nosta na vodata. Neo~ekuvano po~nav da gledam sliki vo bazenot so skoro ista jasnina kako da gledam televija vo boja…Prvata scena be{e na{ata planeta videna od vselenata, so svoite ogromni okeani, kontinenti i masivni formacii na oblaci. Za minuta ili dve pojavata na celata planeta po~na dramati~no da se me¬nu¬va¬…¬V~u¬do¬nevideno zjapaj}i vo magi~niot ekran vo vodata, zabele`av ka¬ko naj¬gusto naselenite mesta na na{ata planeta naedna{ po~nuvaat da sta¬nuvaat prekrieni od gusti sivi, crni, kafeni i crveni oblaci. Pov¬re¬me¬no, ovie masivni oblaci bea probivani od crveni fla{evi mnogu sli~ni na eksplozii zabele`eni od golema viso~ina. Mnogu poretko, temnite ob¬la¬kovidni masi bea osvetluvani i razbivani od prodorni sini, ro¬ze¬vi i zla¬tni zraci. Paralelno so niv se pojuvaa yvezdi, gi razbivaa oblacite i povtorno gi snemuva{e. No toa trae{e kratkotrajno i ona {to povtorno slede{e be{e progoltuvawe na celata planeta od enormno golema i gusta aura so temni odvratni boi.”
Stariot Lama progovoril: “Ja nabquduva{ momentalnata mentalna i emotivna vibracija na na{ata planeta koja ja zra~i ~ove{tvoto, a kako {to mo`e{ da zabele`i{ nejziniot kvalitet e nikakov – pogledni samo vo toa gusto sivilo na sebi~nost...Sinite zraci se spiritualnite aspi¬ra¬cii na malcinstvoto, zagu{eni od masata na mislovni formi ispolneti so sebi~nost, `elba, st¬rast, qubomora, zavist, omraza i al~nost {to ne¬mi¬novno se reflektira vrz gigantska aura okolu na{ata pla¬ne¬ta…Ta`no e toa {to ova se slu~uva so iljadnici godini…Na{ata pla¬ne¬ta e bolna od pogre{nata naso~enost na globalnata mislovna sila na ~ove{tvoto.”
Dojdenecot prodol`uva da go opi{uva svoeto svedo{tvo:
- “Na momenti ovie gnasni temni oblaci se rastegnuvaa vo vselenata kako pipci na oktopod. Generalno, be{e lo{a slika i mene me obli nekoj vid na neprijatno ~uvstvo na smram pred starecot, vo smisol na zapadniot stil na `iveewe…Na kraj brilijatni sini, rozevi i sne`no-beli fla¬{e¬vi se pojavija kako sekavici od gromovi i ja osvetlija globalnata aura.”
- “Dali toa se pozitivni mentalni emisii na grupi na lu|e”? – zapra{al An¬drew.
- Da, toa e zra~eweto na svesnostite na spiritualnite grupacii {irum svetot, a najsilniot efekt go postignuvaat `itelite na [ambala. Sega gleda{ deka mislata na sekoj ~ovek e mnogu bitna, bidej}i ako taa zra~i silna emo¬ti¬v¬na transmisija na qubovta taa predizvikuva harmonizirawe vo celata aura na planeta…Ova e toa {to lu|eto treba da go pravat dosta ~esto i toa sistematski i sinhronizirano so {to celata planeta }e po~ne da emitira spiritualni vibracii koi }e go neutraliziraat negativnoto vlijanie na onie koi seu{te ne se razbudeni i koi nesvesno ili svesno ja pov¬reduvaat na{ata planeta…
Tokmu ova ni e potrebno vo godinite {to sledat, bidej}i promenite vo na{iot So¬la¬ren Sistem ve}e ja manifestiraat nesopirlivata mo} na ona {to nadoa|a. Esencionalno e va`no sekoj od nas da se podgotvi do krajot na 2012 a toa }e go stori ako prestane da konzumira meso, prestane da go navreduva, ismejuva i povreduva drugiot, }e po~ne da ja respektira pri¬ro¬da¬ta, da opstojuva vo meditativna sostojba na harmoni~nost i kako takov da stane izvor na pozitivni vibracii a najve}e preku toa {to }e po~ne da go razbira zakonot na drevnite - “Law of One - deka S¡ e od ista energija ko¬ja se manifestira samata sebesi vo najrazli~ni formi i deka SITE SME EDNO!”


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 31, 2007 11:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 28, 2007 9:41 am
Postovi: 89
Lokacija: Skopje
There is solid evidence that our solar system is experiencing extreme changes on every level. NASA is keeping the general public unaware of this, but what is NASA for the West, for the East is the Siberian department of the Russian Academy of Sciences. The readings which their scientists generated, clearly indicates that these changes are caused by our movement into highly charged material and energetic non-uniformity or a higher density of aetheric energy in nearby interstellar space.
In simple worlds, the Photon Belt or the Golden Nebula which was discovered in early 1961 is responsible for all this changes in the climate, in the DNA of all life forms etc. Extraterrestrial life forms and their crafts are usually moving trough planes which are higher than this physical dimension. From the evidence we gathered some of them can be classified as friendly and helpful in the evolution of our race.
By now, it is obvious that some of those ETs are making rearrangements in our solar system - like the case of the huge space ships detected on the Saturn's rings. Like visitations and activity on all other planets in our solar system, the Earth atmosphere is surrounded by ET vehicles which are making adjustment for the time around 21 Dec 2012 when the Earth will be hit with the strong beam of light from the center of our Galaxy.
This beam of Light will happen as a result of the alignment between our planet, our Sun and the center of our Galaxy, which happens once in 26 000 years. The Maya and Vedic records are clear about this cosmic event, and how it will affect the consciousness. So it happened many times before, so we better prepare for it. There is strong evidence that early Maya culture was influenced by mysterious Olmec people who possessed knowledge of Atlantis or Mu - this connection is very important.
The Shumans resonance (S.R.) or the heartbeat of the planet, was for a long time considered as constant by the military - 7.83 cycles per second. Today it is 12 c/s and increasing. We are not sure how the readings will be in the end of 2012 and would it cause an extinctions of the all life in the physical plane and will it be moved on more subtle one, probably etheric or astral plane. This S.R is very important because it influence all the life on Earth, it influence our brain patterns etc.
There is opinion that if we do not evolve and adjust ourselves to be capable of holding our consciousness into the state of higher sensory perception, radiating strong positive emotions or holding ourselves into the spiritual emotional state which is in harmony with nature, our physical body will probably not hold and it will be destroyed. Perhaps you are wondering what is this got to do with the UFOs spotted on Saturn and the radio signal -- please have patience, I will explain the connection.
If we manage to change our ways, stop hurting other life forms, start respecting the mother nature, maybe our biocomputer, which we call a physical body, and which is only a host for our immortal consciousness, as the end of 2012 will approach, it will become half etheric, it will survive the drastic DNA change in the area of the molecule we call Junk DNA, and perhaps some of us will remain in this physical plane as beings with full consciousness. The return in the Golden Age it is said.
The governments are aware of these fats and that the physical body of immoral consciousness will be destroyed because it simple can not stand the photonic energy -- the beam of Cosmic Light from the center of our Galaxy will cause all the particles to start emitting bright light, which will clean all the dirt and only those who are moral will enter a New Era of Light. The next 2000 years are the era of the New Golden Age.
The Illuminati are the ones who are standing on the top of the pyramid of human manipulation and they gave an order to NASA to start building above the planet a missile shield starting in January, 2012. Many people assume that those individuals know what they are doing and that this shield is ether all ready operational or it will be very soon. Perhaps they are trying to build some plasma shield which will not allow a photon light to penetrate into our planet and deliver the cosmic change.
There are some rumours about mineral which do not allow the photons to pass.
Anyway, protections from what -- the asteroids, aliens, internals enemies, what? -- No. Protection for the immoral ones who can not stand the Devine beam of Light. Major news for those individuals -- there is no way out of this; the time of this Era is coming to an end. No one can stop it. All those changes in our solar system have spiritual connection. That is all about.
At the moment, our DNA is mutating and the genetic material is rearranging itself naturally by the cause of these major changes in our solar system. We are becoming more telepathic, clairvoyant and much more aware in the astral plane while we are dreaming. All those effects and much more will increase in the years that will come.
Genetically modified food, fluoridation, vaccine nano implant controlled by HAARP -- they are all there to stop the natural inducing of the bio-chemical processes required for this change in your DNA to happen. Crop circles are very important in this all scenario. All the mathematicians, all the experts who are not involved in the government's secret agendas, should help with decoding of these messages. Most of those pictograms are manmade but some of them are not. The difference is obvious.
The research in the S.R. is also needed and how it will affect us. Practising meditation, astral projection, and ESP exercise can also help in the process. The radio signal which was generated from the Saturn system is very important and must be PROPERLY decoded. Perhaps the message had telepathic spectrum also. Since the message audio signal was recorded, the telepathic record should be there also. Block the thinking process completely and see how the message sounds inside your consciousness.
Try to find it. With some humans the change in the DNA is happening faster. They will be the first that will lead the way. The true message is addressed to them like the pictograms we call crop circles. Find out on which dates are the important planetary alignment, there is one in 2007 connected to the Moon and one in June 6, 2012 connected to Venus -- which is very, very important. Know that every consciousness radiates energy. See that yours radiates positive emotions most of the time.
The zero meridian in Greenwich is totally wrong and put on purpose by the Illuminati for reason that if you start drawing patterns from that spot all of the ancient sacret sites are not visible. If you can not see the connection, you do not know it exist and you can not understand it. The truth is this: The real zero meridian is in the center of the base of the Great Pyramid. The Giza Plato with all the pyramids corresponded with constellation of Orion exactly at 10500 BC.
The pyramids were built by the visitors from the Orion and served as some kind of Star Gate. No matter how crazy that sounds it is the truth. Anyway, if you start from Great Pyramid's center, all the ancient sites like Stonehenge, P.Bonito, Eastern Island, Machu picchu and other pyramids around the world are in the exact place as some kind of energetic acupuncture of the planet. Those places are very important for all of us. Much more than we realize. We will shortly explain...
The ancient were aware of this magnetic streams bellow the planet's surface and they build the monuments on the spots where this energy is the strongest. Those places are very important and the human beings who are on the side of Light should be there on dates when the previously planetary alignments will occur to be in the meditative state and to try to generate most Divine emotions possible, and to help our mother planet in the transformation process. People have to be aware of this.
Just for the record:
•Uranus and Neptune have endured polar shifts
•A change in the intensity and brightness of Neptune by 40%
•Doubling of the magnetic field of Jupiter
•Brightness increase in Saturn
•A growth of the dark spots on Pluto
•Auroras on Saturn
•Venus is showing reversals of areas of dark and light and is becoming brighter overall
•The moon is growing a sodium potassium atmosphere
•200% growth of the atmosphere of Mars that is getting thicker.
(Reply)
•Dramatic climate changes on Mars such as the melting of the ice caps
•An increase in the Sun's solar activities (solar flares)
•A growth of the heliosphere (magnetic field of the Sun) by a 1000%!

This is it friends. It's happening and NASA is keeping us unaware of all of these changes in our solar system. It's not happening only on Earth it's everywhere and it is coming to us.
There is solid evidence that on some occasions UFOs had disabled a nuclear war heads inside the military bases around the world. Obviously someone overthere is watching on us and that is not such a bad news on the Saturday evening. In their secret abduction activities they are speeding up the process of the DNA upgrade. Also they are rearranging our whole solar system for the event that is coming.
Those ships spotted close to Saturn were with the diameter of the planet Earth and capable of transporting whole civilization. The intelligent life forms capable of building this crafts are certainly far advanced that we are. Let's hope they know what are doing and that they are friendly to us.
For a finish line we can say only this -- People open your eyes and heart because this is not a game anymore and it's happening. The question is what you are going to do about it. Will you change your ways, your life style and prove that you are a truly human being?

-You can find more of this in the excellent book "Extraordinary Powers in Humans" by the author Pane Andov -- published by Trafford Publishing.

http://www.amazon.com/Extraordinary-Pow ... 25130178/r


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 01, 2007 3:06 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned sep 02, 2007 12:06 am
Postovi: 19
..


Zadnja izmjena: Dshadow; uto sep 06, 2011 11:34 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 01, 2007 12:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 28, 2007 9:41 am
Postovi: 89
Lokacija: Skopje
Postovani Dshadow,

Kako prvo trebamo skontati sta ustvari se desava. Morami poceti od nule i sklapati samo one djelove mozaika koi smo potpuno sigurni da su tacni. Svakakve lazne smernice ili nedovljno ispitane smernice mogu voditi u pogresni zakljucak. A to u jos pogresni i itd, za da na kraju ne budemo ni odaleko blizu do shavatanja sta upravo se desava pred nasim nosevima i sta mi svi kako ljudska bica trebamo uraditi.

Da otpocnemo ovako:

Prvo sta smo mi?

-Consciousness koja od najboljeg sto znamo je besmrtna. Ne postoji dusa, ne postoji atman. Ne postoji UM. Sve dokle mislimo da u ovom momentu mislimo samo sa UMOM a nasa prava esenca spava negde duboko u nama mi smo u zabludi. I to u zabludi koju neko tamu zeli da budemo.

-Ako sve ovo uopste ne odgovara sa vasim sistemom verovanja, sa onim sto su vas ucili u skolama ili sto ste procitali u vedama i sl. onda sve to - UM, Dusa, Duh, Atman itd strprajte u jedno SVEST.

-Ono sa cime citate ovaj tekst, ono sa cime rezonujete moju komunikaciju nije um, vec direktno ono sto ste vi. Kada to prihvatite, vracate svoj unutrasni balans i svaki momenat od ove voznje dobija drugaciji sjaj i vaznost.

-Ovaj Univerzum je sastavljen namanje od 7 poznatih slojeva svjesnog postojanja. Svaki od njih se razlikuje po stepenu gustoce i po brzini vibriranja. Nasa svest moze da opsti i da prelazi u bilo koji od ovih planova egzistencije ukoliko koristi soodvetno vozilo koje odgovara stepenu gustoce i brzini vibriranja tog plana (fizicko, etericko, astralno, mentalno, kauzalno itd).
Na primer, dok spavamo dubokim snom, nasa svest se vraca na astralni plan samo sto mi nismo svesni doga i to dozivljavamo kako delimican blic svesti koji nazivamo san. Neki od nas su prirodno nadareni da imaju bolju svesnost u astralu od drugih a neki od nas se duge godine obucavaju u tu vestinu koja u ezoteriji je postala poznata kako astralna projekcija.
Ja licno sam jedan od njih a moje znanje na tom polju mozes pogledati na sledece linkove:

http://books.google.com/books?q=extraor ... cad=legacy

http://www.trafford.com/07-1086

Ono sto je u svetu poznato kao astral projection and remote viewing je upravo kljuc onoga sto mi kao ljudska bica moramo otkriti. Input koji se nalazi na internetu nije dovoljan da skontamu Cjeli Mozaik i kako postpupiti na pravi nacin.
Upravo ono sto se naziva JUNK DNA je tamo da podrzi nasu svest na visim razinama od ove fizicke sto je nekada davno i bilo potpuno aktivno. Ono sto se desilo sa ovim nasim fizickim telima (koje nisu nista drugo osim bioloske klonirane jedinice) je genetska intervencija od najmanje jedne kulture koje je dosla izvana naseg suncanog sistema.
Upravo zato sada ima samo jedan dupli helix DNA molekula koji je dovoljan jedinstveno da podrzi svest da citas ovaj tekst i budes delimicno budan tu i jos manje budan astralnog plana dok spavas.

Bez hrane i vode covek moze izdrzati x vremena - (mada ima Jogina koji mogu i bez hrane i bez vode, kao na pr. Jasmuheen) ali bez spavanja covek krahira posle 3-4 dana. Zasto?

Dok spava, njegova svest se izdvaja od fizickog tjela u astralnom vozilu i po prirodni automatizam ono prikuplja vitalnu energiju. Kad se vraca u svoje fizicko vozilo ta energija se distribuira u cjelu auru (energetski omotac) u svaki energetski kanal i u svaki energetski centar koji ljudi obicno zovu cakre.

Kraj prvog djela










-Svako od nas je veoma bitan igrac u vremenu koje sad se nalazimo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 01, 2007 12:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 28, 2007 9:41 am
Postovi: 89
Lokacija: Skopje
Drugi Deo - sta preduzeti oko 2012

Zatim energija se distribuira u svako nervno vlakno u svaki nervni splet, osvezuje energetski nivo mozga itd.
Ova nase fizicko tjelo je biokopjuter. Ono sto u kompjuterskom svetu je poznato kao drajveri - ono sto spaja hardverske komponente sa softverskim i cini da sve to funkcionise- u nasem biokpjuteru je DNA. Information DNA exchange je upravo ono sto se deseva u svakom mili sekundu u svakoj nasoj celiji. Ono sto trebamo shavatiti da nasa SVEST i nasa DNA megusobno deluju jedno na drugo.

Znaci MI SMO SVEST. Ta svest moze da operira na visim frekfencijama. Ono sto je poznato kako exteriorizacija svesti nije nista drugo nego nasa svest koga se podigla na jedan malo visi stepen vibriranja. Tu u stvari i stizu poruke od ETs I same Svesti Zemje GAYA.

Znam da sve ovo dobro zvuci kako lepa Naucna Fantastika ali molim te budi strpljiv - objasni cu ti ono sto znam.

Kraj drugog dela


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 01, 2007 1:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 28, 2007 9:41 am
Postovi: 89
Lokacija: Skopje
Nas Suncev Sustav ako ne i sire, momentalno prolaze nis gusti oblak nabijene energije. Taj oblak je u eterickom sloju pa tako fizicki ga ne mozemo videti ocima.
To prouzrokuje promene u na svim planetima a najvise na Suncem. Gosti sa drugih svetova upravo prave pripreme ostalih planeta za momenat kad ce se desiti kulminacija 21 Dec 2012 i kad iz centralne tacke Mlecnog Puta ce doci snazan snop fotonske svetlosti - udariti u nase Sunce i nas planet. U toku je mutacija nase DNA i onaj deo koji nazivamo Junk DNA upravo se menja.

Postaje vise senzitivni, telepatski otvoreni, vidoviti, svesni astralnog plana dok spavamo itd.

Rezime ovog dela mozaika:

-Mi smo svest koji koristi ovaj host koji je u realnosti kloniran biokompjuter. Centralna upravljacka jedinica je nas mozak, a DNA u krvi je ono preko koje on dobija impulse, informacije, ili predaje impulse, informacije, stvara bio-hemiske tekucine i sve ono ostalo sto radi.

-Ova DNA je dugo bila inertna i samo sa jednu paricu, sto smo prije napomenuli da je dovoljna samo da obezbedi ovu budnu svest ovde i delimicno dok spavamo. Ali ona se sada menja i postaje veoma aktivna zaradi ulaza naseg solarnog sistema u nevidljivi oblak nabijene etericke energije.

-Meditacija, unutrasnje odmaranje, ESP, vezbe za razvijanje Chi energije, gledanje u Yantre itd, sve to moze pomoci u smislu ubrzanja te promene u nasem DNA molekulu.


Kraj treceg dela


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 01, 2007 1:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 28, 2007 9:41 am
Postovi: 89
Lokacija: Skopje
-Ovo je poznato od strane Illuminati - Temple of the Sun - Reptilian Bloodlines koji su ili direktni gosti sa zvezda u vremenu Atlantide ili njihovi hibridni potomci. Vidi istrazivanja i predavanja David Icke - covek ima svojih genijalnosti. Iskucaj na Google Search - Bush Satanic i videces koliko toga ces da vidis sto neko ne zeli da vidis. Oni manipuliraju sa nama jos od vremena prve Atlantide druze. Osim toga idi na You Tube i potrazi Bush Reptilian i imaces priliku da vidis dosta pouzdanih video dokaza za ono sta u pozadini se desava. WTC 9/11 je njihova tvorevina. Oni su sami srusili svoje kule, i cjela stvar je prevara. Koji Bil Laden - to ti je sve farsa. USA i ostale glavne drzave su kontrolirani od bica koje nisu ljudska - i to nema vise sumjnje. Previse je dokaza isplivalo u zadnje dve godine koje uopste se ne mogu pobiti.

-Ono sto Illuminati pomocu Genetski modificirane ishrane, nano-vakcinacija vezana za HAARP instalacije, E-codovi, TV Sublimirano zracenje i mn.drugo nastoje da ucine je da uspore ili sprece promene koje se desavaju u nasem DNA molekulu ili EVOLUCIJU.

Kraj cetvrtog dela


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 01, 2007 1:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 28, 2007 9:41 am
Postovi: 89
Lokacija: Skopje
Znaci u svakom momentu se menjamo. Neki su vise svesni ovih promena neki manje.

-Drugi aspekt.
Mi nismo sami. Svudo okolu na eterickom sloju pliva od UFO aktivnosti pa i od zivih stvorenja koji nisu ljudski.

Ovo nekih dobrih smernica ukoliko si zainteresovan. Probaj da ih Downloadiras od nekuda.
"UFO The Greatest Story Ever Denied".
"Secret Space - Illuminati Conquest of Space"
"2012 - Where History Ends" - Michael Tsarion
"Freedom or Fascism – Time to Choose" – David Icke

To su samo neki - mi imamo arhivu od stotine najboljih sirom cjelog sveta.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 01, 2007 1:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 28, 2007 9:41 am
Postovi: 89
Lokacija: Skopje
Nismo Sami ?!?

Do sada je puno dokaza da neki od ovih "Gostiju" su dobronamerni neki nisu.
Grays - Sivi su odgovorni pretezno za Alien Abduction scenario - i oni su deo koji nas treba radi nasih osecanja i ono sto posedujemo u nasoj DNA. To je takozvani META GEN - gen koji moze da generira ogromnu energuju samo sa upotrebom jedne jedinstvene misli.

Puno je dokaza da Reptoidi i Sivi rade zajedno.
Puno je dokaza da sa super tajnih baza sirom zemje gadjaju UFOi i da ponekad to gadjanje ima uspeha. Onda na koordinatima gde je palo pogodjeno UFO, putuje specijalni vojeni tim i sabire ono sto je ostalo, transportuje ostatke do svojih baza i pokusava da izvuce bilo kakvu korisnu tehnologiju. Ono sto vidis danas, laseri, integralna kola, optika, internet - sve je to uzeto iz strane tehnologije.
NASA laze ceo svet od samog pocetka. Lagala je za prve Lunarne misije pa zasto da joj verujemo na bilo sto ona kaze. Ionako NASA je kontrolirana od masonskih pokreta, koje opet pokrecu Illuminati, koji pak na kraju su manipulirani od Reptilina bloodlines.

NASA je naredila da se u orbiti podignu najmanje 5000 ogromnih ogledala sa objasnjenjem da zeli da upotrebi zrake od Sunca za razbijanje vecih asteroida. To ne prolazi vise ni kod malu djecu.

Ova gamad zele da postave OGLEDALA u pokusaju da odbiju snazan zrak svetlosti koji ce doci oko 21 Dec 2012. Koji je najbolji nacin da odbijes laser ili snazan snop svetlosti - Ogledalo.

Ipak ovo ima i drugu pricu.
Ipak neko u visokim vojnim krugovima vise ne zeli da slusa YES SIR i pocinje cela lopta da puca. Sve vise informacija teku i ubrzo cemo doznati skoro sve ono sto je bilo skrivano skoro 60 godina.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 01, 2007 2:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 28, 2007 9:41 am
Postovi: 89
Lokacija: Skopje
Postoje pouzdani dokumentovani dokazi da u nekoliko navrata grupacije UFOa su prolete iznad voenih baza sa nuklearnim naoruzanjem i deaktivirale proektile. Vojska (najcesce americka i ruska) nisu znali kako da reaguju, bili su na RED ALERT, kontakt je snimen na video traci, uhvacen na radarima i to sve je potkrepljeno sa dokazima visokih vojnih oficera.

Znaci - GLEDANO iz jedne druge strane - NEKO TAMO NAS CUVA da se nuklearno medjusebno ne raznesemo!

Postoje drugi dokazi da kada se gadja sa Zemje, UFOi beze ali ne uzvracaju.
Postoje cvrsti dokazi da Mesec nije prirodna tvorevina, da je prazan u sredini i da nekoliko ET kultura tamo rade neke aktivnosti. Puno toga sugerise da je u posredi neki veoma bitan mineral, kako i ogromne baze sa koje se monitorira ljudska farma koja postoji na Zemji.

Puno toga jos mora da se otkrije a vremena ima toliko malo. Mozda ne ostaje ni pet godina.

Sumanova resonansa je veoma bitna. Kako sto svi znamo - stoljecima je bila 7.83 ciklusa po sekundi, i vojska ju je smetala kao kostantu i prema njoj je stimala svoje radio frekfencije. Danas je na nekim mestima skoro 13 ciklusa po sekundi.

Ova Sumanova resonansa deluje na cjeli planet. Rotacija naseg planeta usporava a postoje indikacija da ce oko 21 Dec 2012 ona potpono da se zaustavi. Zato i Maje kazu taj datum je kraj vremena. Vreme se ubrzava ili raspada a u momentu kada Zemja stane - stace i sve sto znamo onakvo kakvo je.
Neke informacije su isplivale da kada se rotacija zaustavi, planet ce ostati inertan za kratko vrijeme i da ce zatim ponovo da se okrece u sprotivnom smeru. Precesioni proces naseg planeta koji traje oko 26000 godina ce biti zavrsen.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2319 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 116  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz