Sada je: čet mar 28, 2024 9:52 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Metod čišćenja karme
PostPostano: sri mar 28, 2018 2:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
Dobri odgovori. :) Treba prvo sređivati ovaj život i potisnute probleme.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metod čišćenja karme
PostPostano: sri mar 28, 2018 4:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2012 9:50 pm
Postovi: 60
Lokacija: sada i ovde
Sa ovim što je napisala arwen dor potpuno se slažem. Preko 90% naših problema dolazi od našeg odnosa sa roditeljima, bilo u prednatalnom periodu ili u najranijem detinjstvu. Kada se to sredi ima smisla tragati u vezi prošlih života ili u vezi nekih prikačenih entiteta. Ovde se postavlja pitanje zašto ti Tragom ptice dodo do sad nisi raščistila taj ponavljajući obrazac u tvom životu? Dugo si na forumu i mogla si da se detaljno obavestiš o svim stvarima vezano za uzroke u podsvesnim manifestacijama... A bilo kakva verijanta rada na sebi zahteva odgovornost i disciplinu. Ako si očekivala ovde lak odgovor u smislu uradi to i to i nestaće sve, to tako ne ide. Ili si možda očekivala da neko drugi to uradi za tebe. Pa čak i da je moguće tako nešto, da te neko oslobodi loših karmičkim obrazaca, ti bi vrlo brzo sve to ponovo nakupila jer nisi naučila ono što je trebalo i izvukla odredjene pouke iz toga. Mogu se loši podsvesni obrasci očistiti, pa i teške traume, ali treba uz to raditi i na drugačijim obrascima ponašanja i navikama, jer kakva korist ako raščistiš neku blokadu a i dalje imaš iste navike. Nova percepcija, novi odgovori na uznemirujuće situacije donose drugačije rezultate.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metod čišćenja karme
PostPostano: sri mar 28, 2018 9:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
zoka je napisao/la:
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Zasto mi se ponavlja jedan ti isti obrazac u zivotu? Ide sve u krug 20 godina. Sta je drugo do karma? Ne mogu stalno okretati novi list jer to sam radila 20 godina ne mogu vise, moram se rijesiti tog obrasca a kako? Meditacijom?


Potrebno je da iz sistema u kojem život utiče na tebe pređeš u sistem da ti utičeš na život. Dakle, neophodna je potpuna transformacija. Rad / 4. put predlaže praktikovanje Karma-Yoge. Karma-Yoga je nauka delanja sa ne-identifikovanjem. Ova fraza se mora zapamtiti. Ne smemo je promeniti u “nauka delanja bez identifikovanja”. Suština ideje Karma-Yoge je da se susretnemo jednako i sa prijatnim i neprijatnim stvarima. Znači, praktikovanjem Karma-Yoge, čovek ne teži neprestano da izbegne neprijatne stvari, kao što to ljudi obično čine. Život treba sresti sa ne-identifikovanjem. Kad ovo postane moguće, život nam postaje učitelj; ni u kakvom drugom smislu život ne može postati učitelj, jer život uzet sam za sebe je besmislen, ali uzet kao vežba on postaje učitelj. Nije život taj koji je učitelj, već čovekov odnos kroz ne-identifikovanje omogućava da život postane učitelj. Ništa ne može toliko promeniti biće kao ova praksa – naime, uzeti neprijatne stvari u životu kao vežbu. Bilo šta što deluje na biće odmah povećava našu snagu. Uzeti život sa ne-identifikovanjem ne znači prazno postupanje, to znači postupanje iz stvarne osnove, iz Cilja i iz razumevanja ideja Rada i značenja Rada.




@zoka

Jel bi to bilo nesto slicno kao sto je Ouspensky rekao:

"Želja je kad činiš ono što želiš. Volja je kad si u stanju da učiniš ono što ne želiš."

Sto bi u biti znacilo, da kada se covjek jednom prestane identificirat sa stvarima, u njemu se na neki nacin stvori volja koja mu daje snage da radi (djeluje) za ono od cega bjezi? I na taj nacin si ti taj koji utice na zivot?


Zoka daj molim te vise pisi ovdje, tako super slazes stvari u cjelinu, pregenijalno!!!! Hvala ti!!!

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metod čišćenja karme
PostPostano: čet mar 29, 2018 1:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 04, 2010 10:12 am
Postovi: 192
sector57 je napisao/la:


@zoka

Jel bi to bilo nesto slicno kao sto je Ouspensky rekao:

"Želja je kad činiš ono što želiš. Volja je kad si u stanju da učiniš ono što ne želiš."

Sto bi u biti znacilo, da kada se covjek jednom prestane identificirat sa stvarima, u njemu se na neki nacin stvori volja koja mu daje snage da radi (djeluje) za ono od cega bjezi? I na taj nacin si ti taj koji utice na zivot?


Zoka daj molim te vise pisi ovdje, tako super slazes stvari u cjelinu, pregenijalno!!!! Hvala ti!!!


Svakako da ima veze sa ovim što je Uspenski rekao jer volja je direktno povezana sa višim centrima i delovanje kroz volju menja odnos sila u zakonu trojke.

Poznato je da je Ličnost aktivna a da je Suština pasivna u mehaničkom čoveku, a ovo je usled delovanja života koji drži ovaj odnos između Ličnosti i Suštine. Život je Neutralna sila koja drži Ličnost aktivnom a Suštinu pasivnom.
Postoji samo jedna sila koja može da izmeni odnos između Ličnosti i Suštine - sila koja dolazi izvan života. To je Rad, ili uopšteno, svesni uticaji koji dozlaze od Svesnog Kruga Čovečanstva, van mehaničkog života. Kada Ličnost učinimo pasivnom, tada omogučujemo razvoj Suštine što je čini aktivnom. Rad je u tom slučaju Neutralna sila koja drži Suštinu aktivnom a Ličnost pasivnom.

Ovaj novi poredak je obrnut od prethodnog poretka. Preokret znaka se dogodio. To počinje kada Rad u čoveku počinje da biva jači od života. A to znači da nešto organizovano je nastalo u čoveku i počelo je da ga kontroliše. Jer Rad, koji dolazi iz Svesnih Uticaja, može da formira na pogodnom tlu, prijemni organ kroz koji čovek može da primi silu. I pošto je Suština najstvarniji deo u čoveku, a Ličnost relativno nestvarna, da bi se ovaj organ formirao ispravno, mora da se formira od onoga što je u čoveku najrealnije i najiskrenije. Ne može da se formira na spoljnjem čoveku, niti na hipokriti, u čoveku koji je Lažna Ličnost. Tako da ćete da shvatite da mnoge misli ulaze ovde u vezi odnosa Ličnosti i Suština, u vezi sa idejom nečeg novog koje se formira kao rezultat razvoja Suštine. Iz ovog razloga razmotrimo još jednom šta Rad kaže o odnosu Ličnosti i Suštine.

Mi svi koji smo u učenju 4. puta znamo kako je izuzetno učenje Rada o Ličnosti i Suštini. Ono kaže da pre svega Ličnost mora da se pravilno formira, i dok nije, Suština ne može da raste van određene ograničene tačke. Suština raste malo, a zatim Ličnost mora da se formira oko nje. Potom Suština može da raste koristeći hranu od Ličnosti, to jest, čineći Ličnost pasivnom. Stoga vidite da je čovek, pravilno shvaćen, niz eksperimenata nad sobom. Loše formirana Ličnost, u podudaranju sa detinjastom Suštinom, hendikepira čoveka. Ideja se sastoji u tome da čovek mora da ide van sebe u život i da se opet vrati - pokret sličan onome od grešnog sina (deo iz Jevanđelja). Život mora da potpuno deluje na čoveka pre nego što Suština može da raste iza svoje prirodne tačke. Ono što je izuzetno je da ljudi često misle da Suština može da raste sama od sebe. Rad kaže da ne može. Može da raste do određene tačke gde je i dalje detinjasta. Onda prestaje. Ličnost mora da stvori potencijal, eventualnu hranu za Suštinu i zbog koje Ličnost mora biti formirana i da postane aktivna. Čovek mora da nauči sve o životu u kojem je rođen na ovoj zemlji. Kasnije, ako ima magnetski centar, i ako želi, može da nađe načina da svoju razvijenu Ličnost učini pasivnom dugotrajnim unutrašnjim radom. Postupajući tako, ona hrani Suštinu kroz svoju unutrašnju borbu. Tako Rad, koji je čovekovo pravo drugo obrazovanje, počinje činjenjem Ličnosti pasivnom, unutrašnjom separacijom, ne-identifikovanjem, samo-sećanjem i tome slično.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metod čišćenja karme
PostPostano: čet mar 29, 2018 8:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Leo je napisao/la:
Tragom ptice dodo...

Karma je vrlo složena i ne rešava se lako, posebno ako smo imali velike zadatke da karmički odradimo, ako smo puno grešili. Ali se može razrešiti. Možeš poeti da čitaš knjige od Lazareva Dijagnostika karme... samim čitanjem počinje da se raščišćava karma, ali osoba može osetiti veliki otpor pri čitanju, pa i razne situacije mogu da krenu da joj se dešavaju koje traže raščišćavanje. Meni Lazarev veoma leži. Karma deluje kroz podsvesne obrasce... a to zahteva prvo osvešćivanje tih obrazaca pa svesni rad na njima. Sa jedne strane se energetski oslobadjaš postepeno tih obrazaca i sa novom svešću radiš na novim ponašanjima. Takodje je bitna suprotna pozitivna aktivnost koju ćeš obavljati u odnosu na tvoj karmički obrazac.

Takodje možeš probati sa Transformacijom karmičkih obrazaca, metod Tomislava Budaka. Meni je taj metod najkompletniji od svih, a prošao sam razne seminare. Zasniva se na raskidanju toksične povezanosti, ali to samo po sebi nije dovoljno... zatim je tu učenje lekcije koja je sadržana u tom karmičkom problemu, jer ako ne naučiš lekciju, onda će ti se ti obrasci ponavljati iznova sve dok je ne naučiš... a treća i najbitnija stvar u tom metodu je integracija našeg otcepljenog dela, kako integrišemo te delove svesniji smo i snažniji. I taj metod zahteva odgovornost i disciplinu koju ćemo primenjivati u svom životu, jer bez toga nikakva promena neće nastupiti.

To da se mozes cistiti samim citanjem knjige sam davno negdje procitala, a onda sam i sama probala to isto sa jednom knjigom. Dosla sam do zakljucka, da u biti ta knjiga ne cisti mene, vec da ta ista knjiga ima prikacen obrazac koji programira moj um, a taj obrazac je u vidu entiteta. Dakle knjige same po sebi nisu svete, knjige ne mogu da ociste ljude ako ih se samo procita. Vjezbe i ulaganje strpljenja u isto-vjerujem da moze.
Sto se tice transformacije karmickih obrazaca to jos nisam probala, ali budem probala. Naravno sve sto neko predlozi dobro je doslo.
U jednom postu si napisao tj. na vrlo grub nacin "napao moj problem". Osudio si me, prosudio pa jos mnogo toga sebi dao za pravo da mi napises. U biti volim da slijedim mirne ljude i one koji zrace mirnocom, lijepim gestama i one koji mi daju povod da sjedim pored njih. Bez obzira o kakvoj se tehnici radilo a da isti praktikuju dobicu zelju da i ja probam kako bih bila "kao oni". Takvi su me naucili da bilo kome (ako ikome dajem savjete) to radim na pristojan nacin, lagodan, miran...vrlo cesto se ne osjecam kompetetnom da dijelim bilo kome savjete osim ako nisam bas dobro potkovana u tome, u toj temi, ako nemam iskustva o necemu o cemu pricamo, a cak i tad se zapitam da li mogu, da li imam prava, jer moja duhovnost je jos u razvitku. Trudim se, ali sam u okruzenju takvih da pored njih ne osjecam pravo da bilo kome pametujem. A sa druge strane forum i jeste za razmjenjivanje iskustava, diskusije, povela sam temu, pitala sam, mozemo otvoreno razgovarati o svemu pa i pametovati zasto ne...tako da i ovo sto ti pisem neshvataj kao uvredu. Ja sam samo jedan u nizu tragaca za istinom, za onim za sto je najteze doc. Znam da tu istinu ne mogu ovdje procitat, ali ne moze niko od nas. Mozda ce mi samo nesto biti jasnije kao sad poslije razgovora sa tobom.
@zoka hvala jos jednom na iscrpnom postu , svaka cast covjece!

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metod čišćenja karme
PostPostano: čet mar 29, 2018 10:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2012 9:50 pm
Postovi: 60
Lokacija: sada i ovde
@tragom ptice dodo vrlo sam svestan kakvu sam ti poruku napisao kao i toga kakvo je osećanje ona mogla izazvati kod tebe. U njoj je bila potpuna dobronamernost, mada je mogla na prvi pogled zvučatu grubo. Niti sam te prosudio a jos manje osudio, to si tako ti doživela. Ja sam otvoren i iskren,često direktan a ti vidim ne voliš takav način obraćanja. Mogao sam i ja da izvučem razne zaključke iz tvog posta o meni pa to ne radim, niti bi mi to bilo korisno na bilo koji način. Najbolje bi bilo da se zapitaš koliko ima istine u rečima koje sam ti napisao, a radi se o velikom dugogodišnjem problemu koji ti se ponavlja. Pitanja su bila takva da direktno stavljaju odgovornost u tvoje ruke za tvoj život, a dobio sam reakciju da si se ti osetila povredjenim takvim pitanjima. Možda bi koučing sesije bile korisne za tebe, možeš razmotriti tu opciju ako želiš...

Od pričanja lepih pričica i pominjanja onoga što neko želi da čuje nema velike vajde kada je problem u pitanju. Problem se treba napasti u korenu i hrabro i istrajno se suočiti sa njim. Inače od rešenja ništa... Koren sve ljudske patnje je u odvojenosti od izvora.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metod čišćenja karme
PostPostano: čet mar 29, 2018 10:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Leo je napisao/la:
@tragom ptice dodo vrlo sam svestan kakvu sam ti poruku napisao kao i toga kakvo je osećanje ona mogla izazvati kod tebe. U njoj je bila potpuna dobronamernost, mada je mogla na prvi pogled zvučatu grubo. Niti sam te prosudio a jos manje osudio, to si tako ti doživela. Ja sam otvoren i iskren,često direktan a ti vidim ne voliš takav način obraćanja. Mogao sam i ja da izvučem razne zaključke iz tvog posta o meni pa to ne radim, niti bi mi to bilo korisno na bilo koji način. Najbolje bi bilo da se zapitaš koliko ima istine u rečima koje sam ti napisao, a radi se o velikom dugogodišnjem problemu koji ti se ponavlja. Pitanja su bila takva da direktno stavljaju odgovornost u tvoje ruke za tvoj život, a dobio sam reakciju da si se ti osetila povredjenim takvim pitanjima. Možda bi koučing sesije bile korisne za tebe, možeš razmotriti tu opciju ako želiš...

Od pričanja lepih pričica i pominjanja onoga što neko želi da čuje nema velike vajde kada je problem u pitanju. Problem se treba napasti u korenu i hrabro i istrajno se suočiti sa njim. Inače od rešenja ništa... Koren sve ljudske patnje je u odvojenosti od izvora.

Pa svako voli da se predstavlja kao otvoren i iskren. Mogu i ja to za sebe reci :) Ne mora se lijepo pricati, ali se trebaju birati rijeci kad se razgovara sa nekim. To rade razumni ljudi.

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metod čišćenja karme
PostPostano: sub apr 07, 2018 9:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Evo moze konkretnije, ne mora biti metod ciscenja karme, ali prekidanje karmickih okova sa nekom osobom, kako se to izvodi?

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metod čišćenja karme
PostPostano: ned apr 08, 2018 7:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Dodo, ne postoji samo jedan jednsotavan reept niti jedan jednostavan odgovor koji bi stao u jedan post. O tome su napisane knjige i knjige a ponešto smo otome pisali davno i na ovome mjestu. Potraži u starijim postovima

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metod čišćenja karme
PostPostano: ned apr 08, 2018 7:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Ako baš hožeš najkonkretnije najbrže : Phillis Christal : Kidanje veza. Osmica. Ima tema ovdje negdje, ukucaj u tražilici

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metod čišćenja karme
PostPostano: sri apr 11, 2018 7:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Ako baš hožeš najkonkretnije najbrže: call Mescaline...i pitaj ga sta te zanima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metod čišćenja karme
PostPostano: sri apr 11, 2018 9:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Javicu iskustva kad ga upoznam...
Bitno je jedno: Ne plasi ga se, ali ga postuj. uzivaj i...Zivi svesno!
Tako cu mu ja pristupiti.
Kazu da je San Pedro blazi po temperamentu..pa ti guglaj

PS. ptice ga se ne plase:
https://drive.google.com/file/d/12iuAee ... sp=sharing


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metod čišćenja karme
PostPostano: sub apr 14, 2018 8:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
A jel snoopy a da i koju zabu izlize isto =D> =D> [-o<

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metod čišćenja karme
PostPostano: sri apr 18, 2018 9:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
sector57 je napisao/la:
A jel snoopy a da i koju zabu izlize isto =D> =D> [-o<

Zasto tako kategoricno?
Ah, to je "droga" i to nije dobro.
Zapravo je to povezivanje sa frekvencijom biljaka, ne vidim sta je tu lose.
Zasto je na primer zdravo jesti sveze voce i povrce?

Jel si ti probao uopste nesto od "droga"?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metod čišćenja karme
PostPostano: sri apr 18, 2018 10:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Da li si znao da je rat protiv droga pokrenut od strane Amerike?
Od svih onih koje na forumu smatraju masonima i "iluminatima"
Rat protiv droga je isti kao sto se danas vode ratovi za naftu i ostale interese.
Ti si izgleda potpao u ispiranje mozga koje se vodilo 40 godina.
Tad je bio samo tv, danas ljudi pricaju o tome otvoreno.

Npr.

- Psilocibinske pecurke su se pokazale kao ekstremno uspesan tretman od posleratnih trauma vojnika kao i oslobadjanju zavisnosti

- Ayahuasca ne znam tacno u cemu pomaze ali generalno ljudi izvestavaju da osecaju dublji smisao prema zivotu.

-Male doze LSD-s podsticu produktivnost i izazivaju prijatne posledice kod stresnih radnih odnosa.
Mikrodozing lsda je posebno popularan u silicijumskoj dolini, steciste tehnologije.

- Ibogain leci heroinske zavisnike u 90% slucajeva

- kanabis pruza uvide o zivotu i vrednost zivljenja u trenutku.

- MDMA pomaze, opet vojnicima da prebole traume koje su doziveli.

- za Meskalin ne znam nista osim iz knjiga. Generalno, on ti "pokazuje kako treba ziveti"


Inace, sve te biljke se izvorno zovu "medicine" za razliku od tableta koje se zovu "drugs"
Mislim da samo u Srbiji( i balkanu) ljudi tablete koje su fakat droga zovu lekovi.
To nije lek vec droga.

Sa druge strane, sve ove biljke ne traze da ih ponovo koristis, ne stvaraju zavisnost i nepozeljne efekte poput zagadjivanja bubrega, nakupljanja vode ili problema sa srcem, tezinom itd.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Metod čišćenja karme
PostPostano: čet apr 19, 2018 8:55 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
snoopy je napisao/la:
sector57 je napisao/la:
A jel snoopy a da i koju zabu izlize isto =D> =D> [-o<

Zasto tako kategoricno?
Ah, to je "droga" i to nije dobro.
Zapravo je to povezivanje sa frekvencijom biljaka, ne vidim sta je tu lose.
Zasto je na primer zdravo jesti sveze voce i povrce?

Jel si ti probao uopste nesto od "droga"?


Nisam tako rekao, ali za sve te supstance ili biljke postoji odredeno vrijeme i period kada se moze konzumirat i koliko je covjek psihički stabilan u nekom momentu da bi to radio, sa kime bi radio.

Nema nikakave veze sa povezivanjem biljaka, pojedi previse lubenice naprimjer i imat ces problem sa zeludcem ili bilo kojeg drugog voca, pa ces imat sracku.

Da probao sam nesto od droga, cak za neke pojmove previse.

Nemozes ljudima prepisivat takve stvari i reci im da ce to rijesiti njihove probleme, jer se problemi kao takvi ne rjesavaju na takav nacin, ti nesto pojedes ili popusis i problem rijesen.





snoopy je napisao/la:
Da li si znao da je rat protiv droga pokrenut od strane Amerike?
Od svih onih koje na forumu smatraju masonima i "iluminatima"
Rat protiv droga je isti kao sto se danas vode ratovi za naftu i ostale interese.
Ti si izgleda potpao u ispiranje mozga koje se vodilo 40 godina.
Tad je bio samo tv, danas ljudi pricaju o tome otvoreno.

Npr.

- Psilocibinske pecurke su se pokazale kao ekstremno uspesan tretman od posleratnih trauma vojnika kao i oslobadjanju zavisnosti

- Ayahuasca ne znam tacno u cemu pomaze ali generalno ljudi izvestavaju da osecaju dublji smisao prema zivotu.

-Male doze LSD-s podsticu produktivnost i izazivaju prijatne posledice kod stresnih radnih odnosa.
Mikrodozing lsda je posebno popularan u silicijumskoj dolini, steciste tehnologije.

- Ibogain leci heroinske zavisnike u 90% slucajeva

- kanabis pruza uvide o zivotu i vrednost zivljenja u trenutku.

- MDMA pomaze, opet vojnicima da prebole traume koje su doziveli.

- za Meskalin ne znam nista osim iz knjiga. Generalno, on ti "pokazuje kako treba ziveti"


Inace, sve te biljke se izvorno zovu "medicine" za razliku od tableta koje se zovu "drugs"
Mislim da samo u Srbiji( i balkanu) ljudi tablete koje su fakat droga zovu lekovi.
To nije lek vec droga.

Sa druge strane, sve ove biljke ne traze da ih ponovo koristis, ne stvaraju zavisnost i nepozeljne efekte poput zagadjivanja bubrega, nakupljanja vode ili problema sa srcem, tezinom itd.





Rat protiv droga kao sto i sam znas je zato sto se na njima okrece jako puno love, a kada bi bilo legalno onda nema vise love na "crno" od strane onih krimosa pa sve do onih koji sa njima rade, a to su drzave i ostali brijaci. Znaci nece zaradivati krimosi vise, pod rijecju krimosi, ubrajam policiju, politicare, kartele, maafiju.... Jer kada bi bilo legalizirano ne bi bilo potrebe vise sa nicim, nit bi bile pune kaznionice niti bi ti ljudi imali para vise. A kriminal bi se smanjio za 80%.

Pricam i ja otvoreno o tome i ako te bas zanima probao dosta raznih tipova "droga". Ali stvar je u tome sto nikome nebi to preporucio samo tako, nego sa nekom dozom zadrzenosti prema tome ili u slucajevima kada su ljudi bolesni, pa bi im to pomoglo.

Kao i sve ostalo ljudi se lako navuku na sve. Pa tako i na to sto si nabrojao, pa u tome slucaju nemaju mjeru, zakrdase pa poslje imaju vece probleme nego sto su ih imali prije konzumacije.

Nemilice i nerado gledam to kod nekih ljudi. Recimo ovo sto pises za travu ima i druga strana tog novcica, a ta je da kad pocnu pusit svaki dan, nemogu bez nje u tome smislu da si moraju zapalit da skuliraju i da nisu zivcani. Sto nije dobro jer je onda covjek "navucen da si zapali" ako to napravi jednom u dva tjedna onda je to ok. Isto tako je zdravo popit jednu malu rakiju dnevno, ali ako prelazis to ondasi alkos.

To sto si rekao za MDMA dolazi isto tako koliko znam iz CIA krugova, a posto sam probao to sam i todosta puta, mogu samo reci da ti daje lazni uvid u ono sto trenutno osjecas, nakon dva dana zivot i razmisljanje u globalu je isto. Znaci konzumiras to i ti tom trenu se osjecas vrhunski,ljubav i sve ostalo, ali zato ljudi izgledaju prepigano i ko debili.

Gljive bi recimo svrsto u nesto sto je ok za opustanje u recimo malim dozama, ali opet da netko to napravi sa onima koji su iskusni iposebno u prirodi, bez ikakvih teskih industrijskih zvukova (tipa auti, grad i ostalo). Ali isto umjereno sve.

Tako da sam i za i protiv. To bi mogao reci jedino onim ljudima koji su umjereni u samome zivotu i koji su stabilni, inace ne.

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz