Sada je: čet mar 28, 2024 6:10 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 298 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: sri jan 03, 2018 3:32 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Ovo pišem više za sebe nego za tebe, pa mi nemoj zamjeriti ako ti se ne sviđa. Sve što ti treba za život možeš naučiti iz zadnjeg dana Isusovog života.
1. Osjetljive i nježne duše jedino što mogu je da budu cijeli život svećenici laici. Da cijeli život traže Boga i da im je Bog najvažniji, jer jednostavno drukčije ništa i ne mogu. Da se mole, jer čitanje i proučavanje ukopčava lijevu stranu mozga, ali izgovaranje molitve u molitvenom položaju, klečanje, sklopljene ruke ukopčava desnu stranu mozga.
2. Isus je prao noge učenicima. Tako smo i mi pozvani da rado služimo svima oko sebe. Kad radiš za plaću onda si primoran na rad. Isus poziva ne željeno služenje jedni drugima.
3. Patnja. Ljudska smo bića i svatko od nas pati, zbog ljubavi, novca, bolesti, nepravde itd. Poput Isusa kojeg su tukli, vrijeđali i ubili. Zadnji sati Isusovog života pokazuju patnju svakog čovjeka. Svaki čovjek od rođenja do smrti pati. Nebitno je koliko tko i kako tko. Kad prihvatimo patnju kao nešto normalno od čega ne bježimo i čemu se ne opiremo onda nećemo ni zamjeriti onima koji su nam krivi, koji su nam prouzročili patnju. Rekao je neki svećenik: radosno trpljenje. I to je transcendencija o kojoj maštamo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: čet jan 04, 2018 11:48 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
ŽIVOT DAVANJA
Gary Wilkerson

Svi volimo slušati propovedi i čitati knjige o Božjim blagoslovima. Istina je da Bog ima darežljivu prirodu i da možemo crpiti pomoć kad naučimo više o tome. Ali naše hodanje s Hristom mora nas pokrenuti iz života dobivanja u život davanja. Isus osnažuje taj prelaz nadomešćujući naš svetovni duh svojim vlastitim pobožnim Duhom. On nam kaže: "Blagoslovljen si i sad trebaš davati te blagoslove drugima."
To je veličanstvena teologija – ali to može biti najteži prelaz koji ćete ikada učiniti. Život dobivanja je lak; život davanje je težak – ali vrlo nagrađujući. Upamtite, Isus je blagoslovio; Isus je razlomio; Isus je dao. Ovaj se proces često kvari u nama nakon prvoga koraka – ne odlazimo dalje od dela blagoslova. Ne dopuštamo našem životu da bude slomljen pred Bogom, tako da nikada ne dospevamo do poslednjeg koraka – davanja. Zbog toga, mnogi nikada ne vide potpuno ispunjenje Božjega nauma u sebi.
Tokom Hristove službe, on je izvršio mnoga dela davanja, ali mnoštvo ga je prestalo slediti kad je počeo propovedati teške istine. Čak su ga ostavili i neki od njegovih učenika te je pitao Dvanaestoricu: "Zar ćete i vi otići?" (Iv. 6:67). Ali Petar mu je brzo odgovorio: "Gospode, komu ćemo otići? Ti imaš reči vječnoga života" (Iv. 6:68).
Vidite, kad je Isus otišao od davanja do zahtevanja nešto od njih, učenici su bili prisiljeni doneti izbor. Hoće li slediti Isusa ili će se vratiti u svoj stari život gde će izabrati svoj vlastiti program rada?
Program rada koji je Isus ostavio Petru bila je zapoved: "Hrani moje ovce." Zapravo, rekao mu je to tri puta (vidi Iv. 21:16-17). Rekao mu je: "Petre, moj narod treba pomoć, dakle, neguj ih. Hrani ih. Daj svoj život za njih."
Isus je opunomoćio Petra za život davanja i on to isto čini i za nas.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: pet jan 05, 2018 1:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Što kad bi jedna misao ukinula sve ideje i zakone i promijenila nas i kad bi ta jedna jedina misao bila apsolutno ispred svega ostalog? Isus je tu misao izrazio kao : ljubi Boga i ljubi bližnje kao sebe samog. Ja bi tu misao predočila kao: osjećam patnju i to je dobro. Promatram sebe jedno jutro: uhvati me patnja zbog usamljenosti, neizvjesnosti u vezi nečega, preopterećenosti obvezama, patnja jer sam prehlađena, patnja jer nisam dobila razumijevanje, patnja jer fali novaca, ili mladosti itd. Smatram da se slično događa sa svakim čovjekom. Osvjestim jednu patnju, uhvati me druga. I onda si kažem: patim zbog ovoga i to je dobro, dobro je patiti. Tako se stavljam iznad patnje, ne pokušavam proći glavom kroz zid, ne pokušavam otkloniti tu patnju, nego je prihvatim. I tada svi ostali zakoni i ideje dolaze na mjesto. Ne moram opraštati ovome ili onome jer mu nisam ni zamjerila, jer patnja koju mi je nanio nije problem,u redu je ako patim. Gotovo priglim svoju patnju, ali ovo je van ljudske logike.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: ned jan 14, 2018 5:20 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Postoji puno zakona, premišljanja, filozofije, ali stvar je u tome da se samo bojimo patnje, da ne želimo prigrliti svoju patnju. Želimo preskočiti patnju, zaobići patnju. Štogod više prigrlimo svoju patnju bliže smo Bogu, odnosno pročišćavamo se, spoznajemo kroz emocije, a ne kroz um.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: ned jan 14, 2018 5:36 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
E, sad, netko se više boji biti siromašan, netko biti sam, netko se boji biti bolestan, netko se boji gubitka mladosti, djece, budućnosti. Postoje razni strahovi. Što bi bio botoks i plastične operacije, pa i bezgranično kupovanje garderobe ako to nije strah da gubimo mladost i fizički izgled i neprihvaćanje toga.
Ili izbjegavamo dosadu, ili samoću, ili posao koji treba obaviti, ali ne prihvaćamo teškoće. I onda tražimo razne izgovore, objašnjenja, opravdanja za sebe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: ned jan 14, 2018 6:02 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
I kapitalizam je po svojoj definiciji upravo to... Treba zaraditi dosta novaca, i ako dobijem rak, kupit ću svoje zdravlje. Ili ako moje dijete izabere nekakav put za sebe koji mi se ne sviđa, onda ću to novcem izliječiti. To je materijalistički stav: za svaki problem postoji rješenje i ja ću ga naći i pobijedit ću na kraju. Ovakav stav je u redu, ali nije posve istinit. Kad ti netko umre, nema popravka, moraš patiti. Dakle, previše smo naučeni bježati od patnje. Posve smo zaboravili kako prigrliti svoju patnju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: pon jan 15, 2018 12:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
https://www.bitno.net/vjera/aktualnosti ... -od-kriza/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: pon jan 15, 2018 2:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
– Kako se nositi s tim olujama? Kako ići naprijed kada si pritisnut?

Pouzdati se, vjerovati, pustiti da te On vodi, biti siguran da je On uvijek s tobom, makar ti to ne osjećaš, znati da je On to u konačnici, zbog tvoga dobra, i dopustio. Biti spreman na trpljenje, biti spreman na borbu, biti spreman ponijeti križ, biti spreman učiniti upravo suprotno od onoga što ti svijet govori, a to je da ti stalno mora biti ugodno, da ti stalno mora biti dobro, da moraš uvijek biti zdrav, da moraš biti privlačan i mlad, da moraš imati sve, da moraš biti najbolji, naj, naj, naj, i da si najvažniji… I ako ti je malo zima, ako ti je malo teško, onda treba sve učiniti da to prođe. Jednostavno, neprestano ti ponavlja: “Siđi s križa!” Treba biti spreman učiniti potpuno suprotno prihvatiti patnju; zagrliti križ. Uostalom, Isus je s nama, On s nama trpi. Naša patnja i njegova patnja, sjedinjene, imaju veliku snagu, pročišćujuću, otkupiteljsku snagu; jer nije patnja zbog patnje, nego je patnja iz ljubavi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: uto jan 23, 2018 6:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Idem u crkvu jer mogu izgovarati svete riječi i sklopiti ruke. Isto činim kod kuće. Mislim da se moj emocionalni sustav na taj način dovodi u povoljniji položaj.

Ne sasvim povoljan, samo povoljniji, jer sam samo čovjek, odnosno grešna. Što znači grešan? Previše bahat, previše siguran u svoje sposobnosti, previše nemoćan, slab, uplašen, itd

Isus nije isto što i organizovana religija. Religija ima ljude koji su iskreni u svojim namjerama, a ima i ljude koji nisu drukčiji od bilo kojeg bankara ili kapitaliste.

Parazitska bića su kapitalisti i poslodavci razni. Neki ljudi imaju čudne religije, sotonizam, ali parazitska bića su u meni. Svatko od nas vodi bitku sam sa sobom. I to je najvažnija bitka.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: sri jan 24, 2018 8:05 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Zamislimo da smo program. Ovo je čudna pomisao. Zamislimo da je moj dan podijeljen na segmente. Točno ono što SVJESNO napravim prvih pola sata nakon buđenja ponavljat će se nesvjesno cijeli dan. Postoje tako i neka vjerovanja: pazi kako se ponašaš prvi dan u novoj godini. Tako će ti biti cijelu godinu. Ovo bi zaista bilo moćno upravljanje sa svojim životom, ali kažu da je podsvijest moćna.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: sri jan 24, 2018 10:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 04, 2010 10:12 am
Postovi: 192
pepeljuga je napisao/la:
Zamislimo da smo program. Ovo je čudna pomisao. Zamislimo da je moj dan podijeljen na segmente. Točno ono što SVJESNO napravim prvih pola sata nakon buđenja ponavljat će se nesvjesno cijeli dan. Postoje tako i neka vjerovanja: pazi kako se ponašaš prvi dan u novoj godini. Tako će ti biti cijelu godinu. Ovo bi zaista bilo moćno upravljanje sa svojim životom, ali kažu da je podsvijest moćna.


Nažalost ljudi se najčešće odmah sa buđenjem identifikuju sa prvim mislima koji im se jave. A kad su identifikovani onda nisu svesni.

Lek je da odmah postaneš svestan stanja u sebi koju je stvorila ta identifikacija. Da li je u pitanju emocionalno (poizitivno ili negativno) stanje, ili intelektualno stanje zavisi od toga da li je utisak koji su proizvele te misli pao na emocionalni ili intelektualni centar. Ukoliko si svestan svog unutrašnjeg stanja identifikacija sa svojim prvim jutarnjim mislima će se izbeći i onda se može reći da si se i svesno probudio.

Ostati svesno budan tokom celog dana zahteva mnogo energije koju odvajamo na pažnju. Pažnja nas drži budnim u sadašnjem trenutku.
Tu energiju uzimamo od negativnih emocija koje ionako razbacuju energiju svojom negativnošću, a kad si svestan svoje negativnosti tad je energija data pažnji koja održava tu svesnost.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: sri jan 24, 2018 12:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Hvala, Zoka. Donekle si se složio .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: pon jan 29, 2018 7:41 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Narodna izreka:" U dobru se ne povisi, u zlu se ne ponizi." Zaista, otkud narodu sve te istinite izreke? Ne smijemo kad nam je loše sažalijevati se, očajavati, pustiti da nas obuzimaju crne misli. Također, kad nam je dobro ne treba biti bahat, uobražen. Kažu da je Odisej takav bio. Bio je toliko jak i sposoban čovjek i smatrao je da sve može sam i bez Boga ili bogova, pa su ga bogovi osudili na dvadesetogodišnje lutanje. Nije se mogao vratiti kući dok nije shvatio svoje pogreške.
Ako smo previše očajni ili previše bahati osuđujemo sebe, kaže i Lazarev, na lošu sudbinu, loše zdravlje, lošu budućnost ili čak na smrt.
Zato, smatram, da svakodnevna molitva čovjeka upravo stavlja u određenu potrebnu ravnotežu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: uto feb 06, 2018 3:50 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Kaže Lazarev: čistiš svoju dušu putem molitve, rada, posta, ili putem loše sudbine, bolesti, i smrti. Više bi voljeli ova prva tri načina. I tako, ujutro se pomolimo, izrečemo svoje molitve kao nedjeljom na misi. Kaže Isus : vjera te tvoja spasila. Kad bi zaista imali vjere vjerovali da smo se pročistili, a da će sve ostalo Bog riješiti za nas. Najpovoljnije i najpametnije po nas. Jer kad čovjek donosi promjene onda to izgleda ovako: promijeni posao, stan, brak, zahuktava, objašnjava , ogovara, ali na kraju problemi ostaju isti ili još malo gori.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: ned feb 11, 2018 3:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Govore da smo isti kao ljudi otprije 40000 godina. Fizički, psihički i emocionalno. Iako danas imamo mobitele, a nekad toljage jednako osjećamo mržnju, strah, krivnju, tugu, ljutnju, pohlepu, ljubomoru.
Pećinski ljudi su imali rituale i magiju, i vjerovali su da im pomaže. Modernog čovjeka je školski sistem uvjerio da je magija i vjera glupost, a ipak oni koji vladaju svijetom itekako koriste magiju koja je, doduše, crna, odnosno služi tome da bi njima bilo bolje.
Moderni čovjek također koristi magiju. Ujutro se ustane, stavi cigaretu u usta, đezvu na vatru, stavi muziku, ili čita dnevnu dozu otrova iz štampe ili sjeda na kompjutor.To je naša svakodnevica, zadovoljstvo, zadovoljstvo i još malo zadovoljstva a koje vodi u mučni i isprazni dan i noć.
Sveti Benedikt je rekao: moli i radi. Zaista se čini glupo da nam jutarnji ritual bude primjerice trčanje i molitva ili pravljenje doručka i molitva. Čak i da izgovorimo riječi molitve automatski ipak smo taj dan i našu podsvijest usmjerili ka kršćanskom milosrdnom Bogu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: ned feb 11, 2018 7:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Ovo je pitanje vjere ili magije. Jer, ako imam neki problem, zašto bi i tražila načine kako da ga riješim ako sam se stavila u ruke Božje, a Bog će to i tako najbolje za mene napraviti.

I onda zaista možeš biti i bezbrižan.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: uto jul 31, 2018 3:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 21, 2010 4:59 pm
Postovi: 33
[size=85][/https://youtu.be/UfQbvn2ACzc


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: pon aug 06, 2018 9:19 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon aug 06, 2018 9:12 pm
Postovi: 2
:love7: Koristim astrologiju za svoje duhovno putovanje. Ovo je jedno mjesto astrologyjunction, ali idem na mnoge druge web stranice za čitanje, ako svi znate samo na hrvatskom jeziku, a ne engleskom, javite mi. Također kako mogu uploadati svoju sliku ovdje ?????


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 298 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz