Sada je: čet mar 28, 2024 2:09 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 26 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: TAROT ucenje
PostPostano: sub okt 07, 2017 8:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Ako neko hoce da mu pogledam u tarot neka napise ovdje javno datum rodjenja i pitanje. Otvaram samo jedan nacin tarota i mozete pitat ili za sebe ili za osobu, konkretno pitanje :ljubav, zdravlje, posao? Zatim datum rodjenja X osobe i broj od 1-10? Obzirom da sam pocetnik ne garantujem da ce sve napisano biti ispravno, tako da ovo moje ne uzimajte zdravo za gotovo. Eto sad vi izvolite :)

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: TAROT ucenje
PostPostano: sub okt 07, 2017 3:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
23.09.1988, 4:30h ujutru.
Moje pitanje je: sta da radim da bih svesno sanjao svaku noc ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: TAROT ucenje
PostPostano: sub okt 07, 2017 3:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
snoopy je napisao/la:
23.09.1988, 4:30h ujutru.
Moje pitanje je: sta da radim da bih svesno sanjao svaku noc ?

Ne mogu to.Nacin na koji ja otvaram tarot ne moze to.Mozete mi u privtnu poruku napisat pitanje a ja mogu ovdje odgovoriti ili kako zelite. znaci pitanje moze biti konkretno i jednostavno:ljubav,posao, zdravčje....nista vise :)

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: TAROT ucenje
PostPostano: čet okt 12, 2017 10:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 19, 2014 7:20 pm
Postovi: 89
Lokacija: pao naglavu
E super, ajde meni ljubav i zdravlje,
moj datum 21.06.1978.

I datum moje sada bivse devojke , 12.06.1990 oćemo se pomiriti?

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: TAROT ucenje
PostPostano: pet okt 13, 2017 8:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
pedjos je napisao/la:
E super, ajde meni ljubav i zdravlje,
moj datum 21.06.1978.

I datum moje sada bivse devojke , 12.06.1990 oćemo se pomiriti?

Hvala

karta koja tebe opisuje: zavodljivost negativne emocije, tuga, strah, bol, psihički problemi, zavaravanje, iskrivljavanje istine, intuicija, ljubomora sanjarenja, utjecaj majke,skorasnja proslost: konkretna ljubav i dobra komunikacija,sa ovim aprstraktna zelja,veza koja stremi ka braku, tvoje emocije sada: tesko razdoblje ,neka je rastava,pazi na sekiraciju radi nedaj boze srcanog ili mozdanog udara,ljut si, povrijedjen ponos,depresivan, patis,pazi na novce i poroke.ishod:pozitivan izlaz iz svega,ispunjenje zelja,zelja da dobijes djete sa njom,

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: TAROT ucenje
PostPostano: pet okt 13, 2017 10:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 19, 2014 7:20 pm
Postovi: 89
Lokacija: pao naglavu
Hvala, zaista moram priznati da je neverovatno...
Pun sam nerviranja, depresije, poroke imam...trenutno ne znam gde udaram..ali idemo napred nista ne moze da me spusti koliko ja mogu da se uzdignem. :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: TAROT ucenje
PostPostano: sub okt 14, 2017 8:15 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Hvala. Fino je kad pogledas nekom ko to trazi pa ti taj odgovori, da li sam sta pogodila ili ne. Ima ih jako puno koji nece da odgovore, a traze odgovor na pitanje!

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: TAROT ucenje
PostPostano: ned okt 15, 2017 2:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 19, 2014 7:20 pm
Postovi: 89
Lokacija: pao naglavu
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Hvala. Fino je kad pogledas nekom ko to trazi pa ti taj odgovori, da li sam sta pogodila ili ne. Ima ih jako puno koji nece da odgovore, a traze odgovor na pitanje!


Ne razumem zasto bi nekom bilo tesko da napise bar "hvala", ima tu svega..vaspitanja, kulture, lenjosti.
Ja neću da zvucim kao da te reklamiram niti zelim da koristim one otrcane fraze ali sve si pogodila, bukvalno sve sto si napisala se i zapravo desava u mojoj glavi.
A reci mi jer ja nikad nisam bio u dodiru sa Tarotom, jel mozes nesto da mi kazes za budućnost?

Odgovorila ili ne samo napred , na mojem primeru vidim da ti odlicno ide i mozda mozes da napredujes brzo, tj.brze nego neko bez talenta, inace poznato je da zene imaju izrazeniju intuiciju od muskaraca pa si i tu već u prednosti :D
Hvala jos jednom i srećno :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: TAROT ucenje
PostPostano: ned okt 15, 2017 5:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
pedjos je napisao/la:
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Hvala. Fino je kad pogledas nekom ko to trazi pa ti taj odgovori, da li sam sta pogodila ili ne. Ima ih jako puno koji nece da odgovore, a traze odgovor na pitanje!


Ne razumem zasto bi nekom bilo tesko da napise bar "hvala", ima tu svega..vaspitanja, kulture, lenjosti.
Ja neću da zvucim kao da te reklamiram niti zelim da koristim one otrcane fraze ali sve si pogodila, bukvalno sve sto si napisala se i zapravo desava u mojoj glavi.
A reci mi jer ja nikad nisam bio u dodiru sa Tarotom, jel mozes nesto da mi kazes za budućnost?

Odgovorila ili ne samo napred , na mojem primeru vidim da ti odlicno ide i mozda mozes da napredujes brzo, tj.brze nego neko bez talenta, inace poznato je da zene imaju izrazeniju intuiciju od muskaraca pa si i tu već u prednosti :D
Hvala jos jednom i srećno :thumbup:

hvala pedjos.ishod ti je buducnost. znaci pozitivan izlaz iz svega za onog koji pita tj.za tebe. ne radim nista specijalno,samo rasirim karte.

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: TAROT ucenje
PostPostano: pet okt 20, 2017 11:11 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Ljudi naisao sam na jednu mocnu tehniku sa kartama:
http://toncha.org/catalog/en/ItemDetail.aspx?itemId=i25
Prvi put sam o ovome davno cuo od Ruskih Dream Hackers-a ali mi je tek nedavno privuklo paznju.

Hajde da zajedno izvalimo kako se RADI sa ovim, jer ovo nije samo igra vec i magija...

Iskreno, ja znam Engleski ali mi igra bas nije jasna..

Ko ima volje, nek objasni na svoj nacin

PS. da se udje u igru, ima malo plavo dugmence PLAY


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: TAROT ucenje
PostPostano: sub okt 28, 2017 9:50 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri okt 25, 2017 10:41 am
Postovi: 3
Ćao :)

Može meni za brak i decu? Nisam udata ali imam neki osecaj po pitanju toga, zanima me šta ćeš mi videti :read:

17.10.1995.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: TAROT ucenje
PostPostano: pet nov 03, 2017 10:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
snoopy je napisao/la:
Ljudi naisao sam na jednu mocnu tehniku sa kartama:
http://toncha.org/catalog/en/ItemDetail.aspx?itemId=i25
Prvi put sam o ovome davno cuo od Ruskih Dream Hackers-a ali mi je tek nedavno privuklo paznju.

Hajde da zajedno izvalimo kako se RADI sa ovim, jer ovo nije samo igra vec i magija...

Iskreno, ja znam Engleski ali mi igra bas nije jasna..

Ko ima volje, nek objasni na svoj nacin

PS. da se udje u igru, ima malo plavo dugmence PLAY

Ni meni nije jasna ova igra. Ima li neko mozda pametniji?

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: TAROT ucenje
PostPostano: ned nov 05, 2017 5:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Ne moraš tu ništa "izvaljivati".
Nije u pitanju igra osim neka vrsta "reality igre".
Svaka karta u pasijansu određuje šta moraš napraviti slijedeće, redom kako su ispale do "željeno-istumačenog" cilja u vidu "krajnje" karte. "Krajnja" karta može biti bilo gdje, može biti prva, druga... deseta ili već. Slijed koraka, postupaka naznačen slijedom prethodno bačenih karata određuje koje aktivnosti (područje, tip) moraš izvesti i ćiribućiriba - nizom sasvim nevezanih (iz cilj) postupaka, a naznačenih tumačenjem svake bačene karte dotad - "krajnja" karta bi se trebala ostvariti sama od sebe u tvom životu. Teoretski.
LP

EDIT: Poduzimanju goreobjašnjenih aktivnosti (tj. igranju s ovim tzv. pasijansom na način "reality igre"), čini mi se da se "praktičar" (možda) i ne znajući stavlja u onu fazu u koju DH ulaze nakon "osnovne", recimo "naprednu". Morah dodati ovo upozorenje, jer isto postoji i u DH materijalu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: TAROT ucenje
PostPostano: uto nov 28, 2017 5:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
sen-sei je napisao/la:
Ne moraš tu ništa "izvaljivati".
Nije u pitanju igra osim neka vrsta "reality igre".
Svaka karta u pasijansu određuje šta moraš napraviti slijedeće, redom kako su ispale do "željeno-istumačenog" cilja u vidu "krajnje" karte. "Krajnja" karta može biti bilo gdje, može biti prva, druga... deseta ili već. Slijed koraka, postupaka naznačen slijedom prethodno bačenih karata određuje koje aktivnosti (područje, tip) moraš izvesti i ćiribućiriba - nizom sasvim nevezanih (iz cilj) postupaka, a naznačenih tumačenjem svake bačene karte dotad - "krajnja" karta bi se trebala ostvariti sama od sebe u tvom životu. Teoretski.
LP

EDIT: Poduzimanju goreobjašnjenih aktivnosti (tj. igranju s ovim tzv. pasijansom na način "reality igre"), čini mi se da se "praktičar" (možda) i ne znajući stavlja u onu fazu u koju DH ulaze nakon "osnovne", recimo "naprednu". Morah dodati ovo upozorenje, jer isto postoji i u DH materijalu.


Ja sam probao igrati , ali nikad mi neostane samo jedna karta.
U cemu je fora?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: TAROT ucenje
PostPostano: uto nov 28, 2017 9:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Vidi snoopy, ja nisam probala, samo sam čitala o tome kod Reutova.
Kako misliš da ti nikad ne ostane samo jedna karta?
Karte slažeš dok ne izbaciš iz špila kartu koja nosi značenje tog nekog tvog cilja. Šta ja znam, recimo, cilj ti je dama herc - jasno ti je šta bi značila. :wink:
Naravno, nije ti cilj karta, već ostvarenje želje koju karta predstavlja.
Nakon što si promiješao karte, izbacuješ iz špila - slažeš jednu do druge (zato se zove pasijans) sve dok ne dođeš do te dame herc. Kad si ju izbacio kao zadnju u nizu svog pasijansa, špil ostavljaš i primiš se posla: ideš redom šta ti kaže prva izbačena karta i to napraviš. Onda slijedeća. I teoretski - kad napraviš "zadatak" sa predzadnje karte, ostaje ti samo dama herc i ta bi se trebala ćiribućiriba manifestirati kao ostvarenje tvog sretnog kontakta sa dotičnom damom.
Zato su hakerosi i insistirali na ozbiljnosti. Ako nemaš neku mladu damu za zahercati - zaboravi na cijeli pasijans. Poanta im je da to nešto zaista želiš ostvariti.
Eto, to ti je teorija toga. Nadam se da sam jasnije opisala ovaj put?
Meni je uvijek bila zanimljivija ona dream strana cijelog DH.
Uostalom, koliko je meni poznato, osim Reutova, niti jedan (tada) znani DH-aš nije pisao o tome, osobito ne Sergej sam. A i nedugo nakon Reutovog romana, i sam DH materijal i osobito (strani) forumi koji su funkcionirali tada - nestali su svi odreda s neta i zamijenile su ih ... hm... kako da se sad izrazim ... ](*,) .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: TAROT ucenje
PostPostano: pon dec 11, 2017 2:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Ne znam kako, ocigledno nisam ukapirao kako se igra.
Kada se napravi spil, na sajt mozes da izaberes samo 2 karte koje su odvojene srednjom, i ili je isti broj, ili simbol. Tek onda, kad kliknes na te dve karte, one se izgube, nestanu iz spila.
E sad, ja tako ih vadim, i desi se da je takav aranzman da nemam vise karata koje mogu da uparim, i tako ostane vise karata...

Pogledacu kako se igra pasijans...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: TAROT ucenje
PostPostano: uto dec 12, 2017 2:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Ali sen-sei, ovo nije pasijans


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: TAROT ucenje
PostPostano: pet dec 22, 2017 7:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 30, 2006 6:52 am
Postovi: 366
Pozdravljam te pticice, nismo se odavno cule. Otvorila si interesantnu temu, ti se vjezbas, a ujedno dajes i odgovore <3 .
Imam vise pitanja, bas sam bezobrazna :wink:
Prvo za moju kcer me interesuje posao i brak 22.07.1990. 15:00h
Zatim za sina isto pitanje 04.06.1988. 08:00h
Zdravlje i posao za muza (haha) 21.02.1961. Ne zna kad je rodjen...veli uvece. :oops:
Mene takodjer interesira moje zdravlje 25.07.1966. 01:30 h (mama kaze da se ne sjeca ali je od prilike)...tako da se to nekada nije pazilo i upisivalo vrijeme rodjenja, ali makar zanm za svoju djecu.
Hvala :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: TAROT ucenje
PostPostano: pet mar 02, 2018 12:07 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet mar 02, 2018 12:01 pm
Postovi: 1
Hvala na ovome,
Nova sam na forumu, dugo sam pratila forum, ali se nisam ukljucivala. Prosto nisam znala sta bih pisala, nekako mi je interesantnije citati druge koji imaju i znaju sta da pisu o svemu.
Uglavnom moj datum 15.12.1971 a pitanje: da li cu se zaposliti u ovoj godini?
Hvala jos jednom na odgovoru i hvala na prelijepom forumu. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: TAROT ucenje
PostPostano: sub mar 03, 2018 8:37 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Ovako ja bih ovu temu zatvorila...
Dužna sam se javiti na nju jer sam i sama pokretač iste.
Zašto zatvaram?
U vrlo kratkom vremenu, na raznoraznim forumima javilo se njih mnogo koji su htjeli da im gledam u tarot. Ja sam tada stvarno bila u začetku, no, međutim, sve sam pogađala...Zapravo nisam ja pogađala već karte. Tad sam shvatila da je tarot itekako živ..karte su žive, apsolutno mogu da vide i da kažu o životnoj situacii čovjeka. Nevjerovatno. Ništa posebno ne radim, samo promješam i otvorim i to je to. Voljela bih kad bi se vas više uključilo u razgovor da mi pojasni ovaj fenomen. Da baš je fenomen! Ne smatram se nikakvim magom, daleko bilo još manje vješticom :D , ali KAKO karte govore sve o drugima? Po kojoj logici? Kad sam drugima otvarala i govorila njihove najsrivenije tajne , mnogi su bili šo-ki-ra-ni! Većina mi je tako odgovarala "Šokiran/a sam, sve je tačno!". Dvije cure sam upoznala preko karti i obje su mi tvrdile da im karte oduzmaju energiju. Jedna se cak razboli od njih. Poznajem tehnike reikija pa vrlo često energiziram karte da mi se ne bi desilo isto. Zaista nemam nikakve vidovnjačke sposobnosti, niti bilo kakve moći, sasvim sam obična i ne želim da budem neobična, niti težim nečem drugačijem, ali me zanima šta vi mislite osvemu ovome?
Iz razloga što ima mnogo ljudi, raznih karma i energija, ja ne želim više većini gledati, već samo manjini. Izvinjavam se što zatvaram temu :toothy2:

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 26 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz