Sada je: čet mar 28, 2024 6:59 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Cujem Glas Neceg ili Nekog
PostPostano: sri sep 02, 2015 3:46 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned jul 24, 2011 9:05 pm
Postovi: 11
Veliki pozdrav svima na forumu i drago mi je da postojite . Opisat cu jedan period mog zivota koji je za mene enigma do danas.
U 30 godini sam prekinuo odnos sa roditeljima koji su me svojski iskoristavali 10 godina ( novac, usluge,tkz pravi Rob ) . Okrenuo sam stranicu zivota I krenuo dalje, ozenio se. Procitao sam dosta knjiga o duhovnoj nadogradnji pa ponekad i po dvije knjige dnevno trazeci odgovor zasto mi se to desava. Zbog cega postoji takav otac-vampir koji je spreman sve unistiti pa I samu porodicu.
Vratit cu se na ono najbitnije to je ono sto mi se desilo 30.10.2010 godine oko 18h (mislim da je noc vjestica :( ) . Te sedmice sa citao , Castaneda ,Donosioce Novog Svitsnja pa presao na Gurdjijeva. Tog dana mi je privukla paznju jedana knjiga na policama ( ove prethodne sam citao online a neke sam imao) "Put kojim se redje ide" od Skot Pek . Citanje sam krenuo oko 9h I zavrsio oko 17h ( svaku knjigu upijam I analiziram kroz svoj zivot I postavlham pitanja) ali ono sto mi se desilo poslije necu nikada zaboraviti.

Odjednom sam ostao bez zraka I pao na koljena I poceo da jecam ili pokusavam da dodjem do zraka otprilike svakih 10 sekundi I jasno sam cuo Glas : Sve ce biti dobro I dosta si tragao odmori malo, cujem te. Sve mi se poslozilo pod navalom emocija zelio sam da to podjelim sa bliznjima, zvao sam sve da im kazem da sam dobro. Dalje mi je Glas pricao 7 dana posto sam po prirodi sumljicav, sedam dana mi je dokazivao I govorio. Nisam sam jeo tih dana samo da ujutru pojedem rum plocicu (kandit) tako mi je rekao.

Sve mi je pricao I dokazivao a ja sam slusao I lebdio. Slao me je na razna mjesta I rekao sta ce biti ( odgovore na moja sumljicava pitanja) . Pitao sam ko si ti? Odgovarao: Ja sam onaj sto Jesam . Imao sam ogromnu snagu I energiju, nisam spavao niti odmarao, neko cudno stanje. Samo cu navesti jedan primjer a bilo ih je dosta , bio sam na trznici , pijaci (setao gradom tih dana kao budala) kazem ja ovo je glupost hocu ovo da prekinem Glas kaze evo ti dokaz da sam tu I da je istina:

Stani na pocetak svih tezgi I pogledaj u tezge sa strane I glava prodavca koja izviri naprijed od njega kupi 1kg paradajza, 0,5 kg crvenog luka I 2 kg paprika I to ce te kostati tacno tacno onoliko koliko imas u novcaniku sitnog novca , i tako je I bilo . Mozete zamisliti moje iznenadjenje.

To je dokaz ali opet menu nejasno s kim imam posla, uvijek mogu to da prekinem da my kazem da ide ali opet mi zao informacija koje mogu dobiti. Zivio sam 7 dana po tim pravilima I toliko mi je dokaza dao I u takve situacije sam dolazio a naravno nikog nisam ugrozio. I kada sam vidio da to ne vodi nicemu prekinuo sam rekao da ode. Rekao da ce otici ali da je uvijek tu.

Da li sam stupio u kontakt sa svojim andjelom cuvarom, zastitnikom? Pitanje ostaje sta mi se to desilo ? Imam sve zapisano I to nekoliko rokovnika ali najvrednije je to stanje I taj osjecaj koji sam tada imao. Poslije godinu sam pogledao film Razgovori sa Bogom, kontam ima tu nesto.
Moze li mi neko dati odgovor ili bar misljenje ?
Zainteresovan sam za svako pitanje koje mi mozete postaviti koje me moze odvesti do bar nekih odgovora.


Zadnja izmjena: kinderlo; pet sep 04, 2015 2:26 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cujem Glas Neceg ili Nekog
PostPostano: sri sep 02, 2015 4:34 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned jul 24, 2011 9:05 pm
Postovi: 11
Evo sada sam pronasao nesto u spisima iz tog vremena koje sam detaljno unosio. Na pitanje kako bih mogao da vidim neke stvari unaprijed ili da dodjem do duhovnih odgovora koje me interesuju , sta je to na sta treba posebno da obratim paznju?

Odgovor Glasa je sledeci :

"Znakovi su svuda oko nas ali treba doci do tacnog znacenja svakog od njih , posebno moramo voditi racuna o nasim trenutnim mislima one stalno dolaze i prolaze i nesto je slicno tim znakovima koje vidimo , osjetiomo cujemo nasim culima.
Sve ono sto nam dolazi spontano tj. nije nastalo metodom sugestije nasih cula moramo uzeti u samoanalizu. U istu tu formulu moramo moramo uzeti i vremenski kontinuitet i vremensko trajanje znakova , tako neki znakovi vidjeni prije nekoliko godina mogu odjednom biti povezani sa trenutnim mislima ili znakovima.
U pitanju su tkz. check point koji (trenutno obiljezavamo zavisno od stepena vaznosti) jako je bitno sve obiljeziti i zapamtiti jer je dovoljno mala inicijacija da se sve poveze u jednu vecu cijelinu."

Po ovom pravilu ima dnevno i nekoliko desetina check pointa i kako sve to pamtiti i analizirati a ne poluditi . Cudan je to algoritam ali je potrebna velika koncentracija i stabilnost da covjek ne skrene u ludilo. To je kao hodanje po zici . U nekoliko slucajeva je ovo pokazalo tacno i po mojim procjenama i izracunavanjima oko 80% je tacnost ovakvih pogadjanja. Pokusao sam i da odredjene stvari pogodim ( one koje su mi bitne ) ali to tako ne ide. Ima pravilo da one same dolaze i uvijek iznenadi tacnost takvih analiza.



Nastavit cu sa pisanjem


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cujem Glas Neceg ili Nekog
PostPostano: čet sep 03, 2015 8:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Kinderlo, meni je ovo najbolja prica koju sam procitao na forumu do sad.
Ono sto sam momentalno povezao je odgovor koji ti je dao kad si ga pitao ko je.
Da li si znao da kad je Mojsije video zapaljeno drvo koje nije gorelo, glas mu je rekao:
" i am that i am"

Po mom misljenju, ti si prodro u sustinu stvari a to se manifestovalo u vidu glasa.
Moguce je percepirati i kao svetlost.
U svakom slucaju, to sto si doziveo je prilicno napredno veruj mi.
Ja na primer mogu da dobijam odgovore preko svetlosti, to je ono sto zovu vidjenje kod Castanede
i uverio sam se u preciznost vise puta kada sam pitao za razmestaj elemenata po sobi.

Kako god, ako bi rekao sta je to bilo, definitivno bi rekao da si pricao sa bogom.

Jako bih voleo da procitam jos nesto o ovome pa ako imas volje prenositi zabeleske to bi bilo vrhunski, ovo za znake je bas vredno ! :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cujem Glas Neceg ili Nekog
PostPostano: čet sep 03, 2015 8:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
A opet,da li su ``nase misli`` bas nase :-k ?

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cujem Glas Neceg ili Nekog
PostPostano: čet sep 03, 2015 9:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
poporitopopone je napisao/la:
A opet,da li su ``nase misli`` bas nase :-k ?

Ko je rekao da jesu?
I nisu, ali i jesu, potrebno je razlikovati nase prirodne od onih koje se infuziraju preko oreola


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cujem Glas Neceg ili Nekog
PostPostano: čet sep 03, 2015 9:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Strategija stranih entiteta je vaistinu briliantna.
Uredili su stvari tako da entitet preko koga nas drze u zabludi kao mi kokoske, preko kojih nam sapucu gluposti i sisaju nam svest mi sami proglasimo kao svetost i ceznemo za time.

Kad sam pun entuzijazma pricao roditeljima o ovoj prici danas, keva je poredila sve to sa onim Dzonom Nesom u fazonu glasovi ludila. Beda.

Ovo sto je on doziveo je nesto sasvim drugo, garantujem.
Taj glas je bog, taj glas je veza sa nasom prirodom u najcistijem obliku.

Ono sto ludaci cuju je samo glas stranih parazita koji nesvesno cuju skoro svi ljudi samo jace i jasnije.
Zato ljudi i polude.
Koliko mi se cini, kinderlo je danas doneo mudrost, ne ludost...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cujem Glas Neceg ili Nekog
PostPostano: pet sep 04, 2015 11:21 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned jul 24, 2011 9:05 pm
Postovi: 11
snoopy je napisao/la:
Kinderlo, meni je ovo najbolja prica koju sam procitao na forumu do sad.
Ono sto sam momentalno povezao je odgovor koji ti je dao kad si ga pitao ko je.
Da li si znao da kad je Mojsije video zapaljeno drvo koje nije gorelo, glas mu je rekao:
" i am that i am"

Po mom misljenju, ti si prodro u sustinu stvari a to se manifestovalo u vidu glasa.
Moguce je percepirati i kao svetlost.
U svakom slucaju, to sto si doziveo je prilicno napredno veruj mi.
Ja na primer mogu da dobijam odgovore preko svetlosti, to je ono sto zovu vidjenje kod Castanede
i uverio sam se u preciznost vise puta kada sam pitao za razmestaj elemenata po sobi.

Kako god, ako bi rekao sta je to bilo, definitivno bi rekao da si pricao sa bogom.

Jako bih voleo da procitam jos nesto o ovome pa ako imas volje prenositi zabeleske to bi bilo vrhunski, ovo za znake je bas vredno ! :)


Drago mi je da si se ukljucio u diskusiju da imam sa nekim porazgovarati o ovim velikim stvarima . Ovaj algoritam koji sam gore naveo vec analiziram 5 godina i mislim da sam dosao do pojedinih odgovora koje sam sebi postavljao. Licno po meni ima tumacenja jako ucenih ljudi koji su se pitali ista pitanja i davali odgovore ili ih dobijali iz Kolektivne svijesti ( po Jungu) ili nekog mnogo veceg i boljeg od nas.
Nastavit cu pisati o Glasu i primjerima , dokazima na koje sam dolazio analizom i razmisljanjem a prvenstveno traganjem .
Definitivno bio sam skeptican ali ako mi neko da konkretan dokaz o necemu , spreman sam da u to vjerujem i da iz toga ucim.
Pokusat cu da se drzim nekih svojih samospoznaja i da ne idem teoriju svega.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cujem Glas Neceg ili Nekog
PostPostano: pet sep 04, 2015 11:34 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned jul 24, 2011 9:05 pm
Postovi: 11
poporitopopone je napisao/la:
A opet,da li su ``nase misli`` bas nase :-k ?


Ovo je jako dobro pitanje , mozda i prvo koje sam sebi postavio. Necu valjda da trosim svoje vrijeme u iluziju svoje maste i nekih zamisljenih glasova koji odzvanjaju u mojoj glavi.
Prvenstveno sam pomislio ovo se ego poigrava sa mnom , citajuci sve te knjige pokupio sam odredjene obrasce i oni su izgradili cijeli sistem odredjenih vjerovanja ( logicki , teoretski potkovana) . Zamisli JA sam Neko i meni se neko obraca i JA sam veoma pocestvovan sa tim i imam znanja koji drugi nemaju i bla bla bla. Ovako nesto ne mogu da prihvatim bez dokaza , to je samo moja sujeta i ego koji igra kolo po mojoj glavi dok ga ja ne uhvatim i osvjetlim :) ( kao lampom).
Ovo nije Glas koji bezazleno prica , nego on tacno i koncizno objasnjava stvari koje se mogu provjeriti.
Mozda ce u daljem pisanju biti malo jasnije


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cujem Glas Neceg ili Nekog
PostPostano: pet sep 04, 2015 12:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Citat:
Dalje mi je Glas pricao 7 dana

...

Ako imaš volje..., bi li rekao da je glas bio više muški ili ženski, dubok, visok ili djetinji? Da li si glas čuo isto kao što čuješ ukućane kad pričaju ili si "čuo" gotove fraze i izjave bez da možeš samo izgovaranje izjava razaznati auditorno svojim unutarnjim uhom (više kao verbalizirane izjave bez da se zaista čuje neka boja glasa)? Često ljudi i jedno i drugo zovu "glas". Možda je u tvom doživljaju koji je kako kažeš trajao više dana bilo i jedne i druge varijante? Shvaćaš šta te pitam, ne... teško mi je formulirati jer ima ovoga i ima onoga... a čini mi se da je iz ovoga što si naveo ranije meni ostalo nejasno koja je priroda tvog iskustva.

I drugo pitanje: ako je u pitanju auditorno čuti glas možeš li reći iz kojeg smjera je dolazio, ako možeš odrediti smjer (strana svijeta)?

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cujem Glas Neceg ili Nekog
PostPostano: pet sep 04, 2015 12:33 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned jul 24, 2011 9:05 pm
Postovi: 11
U prvom sam postu rekao da je to trajalo oko 7 dana ( intezivnog obracanja Glasa) i prvih dana meni se sve cinilo kao da mi se to sam Univerzum obraca pa kontam ako je vec tako sto ne postavim pitanja koja su me brinula i interesovala oduvijek.
Najcesce Glas mi se obracao dok setam i hodam ( brinuo sam se da ne pocnem pricati sam sa sobom , bilo bi malo cudno za okolinu) tako sam ga pitao : Kako ljudi razumiju Boga, tu visu silu, nekog ko je sve stvorio ili je to nastalo samo , kako vec ?
Odgovor
"Ta Visa Sila je u nama i mi smo svi povezani medjusobno i svakodnevno gledajuci ljude u oci mozemo doci do konekcije do vise svijesti . Mnogi nece dugo gledati u tvoje oci jer je nekulturno ili se boje ( zasto buljis) , da nisi manijak ili sta vec . Osobe koje duze da gledaju u oci sa pogledom NESTO MI JE POZNATO U TVOJIM OCIMA , " nesto kao da vidim u njima ali mi stalno izmice " su ljudi koji su Tragaoci.
Znanje se ne prenosi samo rijecima, zvukom nego i samom prisutnoscu kraj druge osobe koja moze da prenese krucijalna znanja koja idu drugim kanalima a ti kanali i metodi nama nisu nikada objasnjeni . Npr . stara bakica koja nema skolu koja je nepismena prica pricu o necemu nebitnom , dosadnom ali tvoja paznja treba biti usmjerena na bakicu jer u njenim ocima nesto ima ( osjecas da nesto primas ) . Cesto poslije takvih razgovora mi se osjecamo prijatno i nekako ispunjeno.
Da bi se doslo do takvih odgovora treba to sprovesti u praksi i gledati ljudima u oci i Traziti Visu Silu, Svijest, Apsolut.."

Od tada sam isao i gledao ljudima u oci i mogu vam reci dolazio u svakakve situacije . Pojedini ljudi ne zele kontakt ocima pogotovo sa nepoznatim ljudima, ponekad se desavalo da me covjek gleda i okrene se skroz zato sto niko ne zeli skinuti pogled. Kontam sta je ovo nekakava sizofrenija ( posto sam u isto vrijeme i trazio na netu sta mi se to desava) jer kazu: " Kada se ti Bogu obracas to je Molitva a on tebi je sizofrenija". Za mene je ovo bio eksperiment kako da dodjem do odredjenih informacija i znanja koja su kodirana, zasticena a sada imam priliku da ih otkrijem i da nesto naucim. Zamislite mene idem ulicom i gledam ljude dok god drze pogled , ja ga ne sklanjam , niti odstupam.
Jos jednom naglasavam da je moje stanje tih dana bilo kao da ledbim i primam informacije iz sekunda u sekund, osjecao sam se nadmocno, slobodno jako ali opet u mogucnosti da to prekinem u svakom trenutku.

Na moje pitanje : Kako cu to sve zapamtiti , dosta je informacija ,podataka kako da se sjetim ?

Odgovor :

Ti samo treba da se sjetis stanja kako si se osjecao i sve ce opet biti tu.

U tom vremenu niti sam jeo, niti puno spavao samo primao informacije i odredjena znanja i sam ne znam kako i zasto. Malo mi je nelogicno bilo ako je nekakva psihicka bolest ( sto sam se pitao) mislim da ne bih mogao o tome da razmisljam . Opet kontam to je nemoguce ovo je iluzija moje maste , treba mi dokaz, nema osnova da u to vjerujem da mi neko prica i da mi govori stvari u nekim zagonetkama i nepovezanim recenicama . A onda cujes : " Ajde ti malo stani ovdje sada ce kisa da ne pokisnes " ..
Stanem kod nekakve garaze koja je natkrivena i stvarno ne prodje 20 sekundi krenu kisa ( ona sitna ) . Kaze Glas : Nece dugo , malo odmori...
Kao nekakav sarkazam , ironija , ko se ovo zajabava sa mnom
Nista se sa druge strane ne cuje, meni mozak radi 100% pomislih nisam znao ni da je oblacno a kamoli da ce kisa danas od svih tih pricanja i pripovjedanja.
Onda u mojoj glavi 1000 pitanja , zar je ovo moguce? Da li je ovo dobro ili lose , sta se desava ? Ako nekom kazem poslat ce me u ludnicu ako ne kazem mogu totalno skrenuti, jer ovo nema smisla.
Definitivno mi se neko obraca ko ima odredjeni informacije ali nemam pojma ko i kako sam to dozvao, to je u mojoj glavi ....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cujem Glas Neceg ili Nekog
PostPostano: pet sep 04, 2015 1:00 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned jul 24, 2011 9:05 pm
Postovi: 11
sen-sei je napisao/la:
Citat:
Dalje mi je Glas pricao 7 dana

...

Ako imaš volje..., bi li rekao da je glas bio više muški ili ženski, dubok, visok ili djetinji? Da li si glas čuo isto kao što čuješ ukućane kad pričaju ili si "čuo" gotove fraze i izjave bez da možeš samo izgovaranje izjava razaznati auditorno svojim unutarnjim uhom (više kao verbalizirane izjave bez da se zaista čuje neka boja glasa)? Često ljudi i jedno i drugo zovu "glas". Možda je u tvom doživljaju koji je kako kažeš trajao više dana bilo i jedne i druge varijante? Shvaćaš šta te pitam, ne... teško mi je formulirati jer ima ovoga i ima onoga... a čini mi se da je iz ovoga što si naveo ranije meni ostalo nejasno koja je priroda tvog iskustva.

I drugo pitanje: ako je u pitanju auditorno čuti glas možeš li reći iz kojeg smjera je dolazio, ako možeš odrediti smjer (strana svijeta)?

Pozdrav


Kada mi se obraca to je dubok muski Glas i kratak odgovor u zagonetkama ali opet dosta receno. Npr Zar ne mislis malo da trebas provjeriti email? Kada provjerim znam da nije bez razloga ali na prvu ne mogu ga otkriti , svaki email procitam od tog dana i zapamtim ono najvaznije ( obiljezim u svojoj glavi) u roku od 7 dana dolazim do informacija koje mi mogu pomoci oko postavljenih pitanja . Ima i ovakva situacija : Jedem razmisljam o hrani , zvakanju i trenutnoj situaciji, pokusavam da se smirim i od jednom Glas : Sta je sa vratima na autu? Kakve to veze ima sa ruckom, hranom, strahom sta vec. Jssno mi je da ce nesto biti sa vratima samo trebam paziti na to , to je 90% tako.

Od kuda dolazi Glas kao iza razmisljanja kako da objasnim kao da imam pripovjedaca iza ledja ali na nekom povisenom polozaju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cujem Glas Neceg ili Nekog
PostPostano: ned sep 06, 2015 1:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
dobro si rekao: pripovjedač.
jedna njegova varijacija (u imenu) je tzv. Manji Čuvar (antropozofski Lesser Guardian), sudeći na temelju (tematika i) prenešenih "dijaloga". moja iskustva s njim su priča za sebe i neću o tome; reći ću tek da sam ga u suočavanju ja odbila i opirala mu se do kraja. osim toga, kod mene se nije pojavljivao u vidu bukvalnog glasa, već samo kao intenzivno i moćno prisustvo i momentalna izgovorena i/ili shvaćena (na više nivoa) misao, ideja, izjava ali bez čutog glasa. pravi rojevi su to znali biti...

kao i svi mi, ispada da ćeš sam morati nadoći kako integrirati ta iskustva. možda nije na svakom datom koraku primarno otkriti što se zbiva (usred roja), već kuda na vidikovac:
ako imaš volje, prouči: http://www.scribd.com/doc/225395917/Unu ... tva#scribd
ako ne možeš skinuti sa skribida, ima i ovdje cijeli tekst: http://www.duhovnaizgradnja.com/forum/v ... f=11&t=817

"Treba vremena, prakse i strpljenja da naučite prepoznati glas Gospodov. Ima puno drugih glasova obmane, ali Njegove riječi su uvijek blage, ljubazne, smirene, umirujuće, lako ih se prihvaća, bez sakrazma, bez gorčine, bez osuđivanja, bez grubosti, čiste su, jasne, ponizne i prekrasne. Nema emocionalno nabijenih riječi, u njegovom glasu nema nikakvih emocija (u koje biste bili potaknuti ili navođeni); njegove riječi su nedvosmislene, bez sarkazma, lako se prihvaćaju, uvijek su blage, stabilne, moralne, ne proturječe Spisima, odmah se razumiju, činjenične su, mudre, lako shvaćene i NIKAD vas ne ostavljaju da pogađate što bi mogle značiti.

Brojni glasovi neprijatelja su emocionalno nabijeni, sarkastični, nepotpuni, osuđujući, grubi, zastrašujući i gorki. Neprijatelj koristi brojne glasove: vaš, vaših prijatelja, rođaka, 'učitelja', osoba od autoriteta, itd."

pozdrav i sretno!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cujem Glas Neceg ili Nekog
PostPostano: sri jan 18, 2017 2:09 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto jan 17, 2017 8:27 pm
Postovi: 14
tih 7 dana sam i ja dozivio, ali posle toga sam dozivio jos bljeskova. u tih 7 dana ti si posmatrac, sto se vise naucis promatrajuci vise napredujes.. do sledeceg bljeska


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cujem Glas Neceg ili Nekog
PostPostano: ned sep 17, 2017 3:03 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto sep 12, 2017 2:32 pm
Postovi: 19
https://www.google.hr/search?q=voice+to+skull&rlz=1C1AOHY_hrHR754HR754&oq=voice+to+skull&aqs=chrome..69i57j0l5.8304j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
https://www.google.hr/search?rlz=1C1AOHY_hrHR754HR754&q=satellite+target+individual&spell=1&sa=X&ved=0ahUKEwi-1tnmr6zWAhVLbRQKHfS1A3oQvwUIIigA&biw=1440&bih=779

:twisted: =; .

:angel4: :thumbup: .


sz

_________________
https://s21.postimg.org/r8hsd3m07/52_sz.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=YDG1XvzpbTM
sz52.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cujem Glas Neceg ili Nekog
PostPostano: pon sep 18, 2017 4:46 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned jul 24, 2011 9:05 pm
Postovi: 11
Danas dobijem email da je ova tema još aktivna.

Šta da vam kažem, to iskustvo sa glasom je nesto sto ce me pratiti kroz cijeli život. Dosta izjava su ostale i bruje u mojoj glavi i sada poslije 6 godina.
Nikada se nije pojavila ta opsesija koja je trajala 7 dana ali uvijek imam saveznika koji je tu i koji mi pomaže.
Najviše sada učim kada putujem i upoznajem ljude , upoznao sam novi način prenose informacija koji ljudi koriste a da to nije govor i neverbalna komunikacija , definitivno se to odvija na nekom višem nivou. Tako od svake osobe naučim nesto novo, odredjene informacije koje su se prenosile sa koljena na koljeno . Ta razmjena je uzajamna a veoma korisna.

Sada ću vam reći šta se desilo zadnjeg dana na tom 7- dnevnom putovanju:
Tog sedmog dana sam razgovarao o religiji i o svemu na tu tematiku , on mi je rekao da je najbolje da se spremim i krenem u BG na VMA i posjetim patrijarha Pavla i on će mi dati odgovor. Rekao sam mu da je to nemoguće, da imam obaveze ovdje ,da me uopšte neće pustiti do njega , ne znam patrijarha i šta mi on to može važno reci.
Glas je rekao da je najbolje da krenem i da će se sve posložiti i da će se sva vrata otvarati i da neću nalaziti na prepreke. Patrijarh mi ima nešto važno reci i on je na samrti ( što je bila istina poslije nekoliko dana je preminuo).Patrijarh ima nešto važno da ti kaže što ne može nikome reći a što će tebi dati ujedno i odgovore na tvoja pitanja. Pravoslavna crkva se nalazi u velikoj duhovnoj krizi i na tebi je da pomognes , on će ti reći kako i na koji nacin.
Moj odgovor je bio da nikako ne mogu ići i da sam mozda pogresna osoba za sav taj teret koji mi je stavljen na ledja ovih sedam dana. Ako si ti taj što jesi onda i ja imam mogućnost izbora i mogu da odlučim - rekao sam. Ako bih samo slijepo slusao to je onda gubitak moje sopstvene volje i razuma, kako da radim nešto što smatram da je ludost, ko sam ja da budem pozvan. Na kraju sam rekao da sa ovim završava i da ne mogu da nosim taj teret bez mogućnosti odlučivanja iako sam dobio dosta dokaza koje je nemoguće objasniti.
Poslije tih sedam dana Glas je polako utihnuo i kao da je nestao, prije svega sam ga pitao da li je ovo kraj komunikacije. On je rekao : Nikad te neću ostaviti i uvijek ces osjetiti moju prisutnost , tu sam da stitim i pomazem. Tvoj život nije običan i čitaj izmedju redova i kroz vrijeme tu su odgovori na tvoja pitanja.

Sada cekam tu 2018 godinu koja je presudna za moj život, rečeno mi je da će sve biti riješeno i da cu biti baš tu gdje trebam i u pravo vrijeme.
Nisam više na prostorima Ex Yu možda i za to ima neko razumno objašnjenje ali na svako pitanje dobijem odgovor da moram "Čekati ". Na pitanje šta čekati, koliko cekati i zašto cekati samo čujem TIŠINU.


Zadnja izmjena: kinderlo; pon sep 18, 2017 5:59 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cujem Glas Neceg ili Nekog
PostPostano: pon sep 18, 2017 5:43 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned jul 24, 2011 9:05 pm
Postovi: 11
Sada sam pogledao rokovnik gdje sam radio zabilješke iz tih dana i vidio sam odredjene dogadjaje koje sam i zaboravio :
6 dan
Sve je Bog, on je svuda i bilo bi dobro da kupiš Novi Zavjet da malo citas. Podji sada u crkvu i kupi .
Stigao sam do crkve i tražio sam Novi Zavjet da kupim i čiji mi je rekao da je cijena 17 KM , Glas je vrisnuo u meni "To je necuveno . Reci mu kako ga nije sramota da prodaje svetu knjigu" tako mu i rekoh , čovjek ništa ne reče samo spusti glavu.

"Nosi je da je svi vide" - reče. To ti je kao svjetlost u mraku .

Krenuo sam nazad prema stanu i negdje na pola puta vidim jednu baku u crnini gleda u zemlju i priča (mumlja) . Tacno se sjecam kao sada ona je bila pod jednim dugovjecnim drvetom (žalosna vrba) i šetala tamo ovamo. Tuda moram proci do stana, Glas mi reče samo naprijed i knjigu drži sa dvije ruke . Baka je počela da priča sa nerazumljivo jezikom, nesto izmedju latinskog i grčkog, u prvi mah mi se učinilo da to dobro ne čujem. Išao sam za njom i rekao da mi ponovi ,ona mi je uporno okretala ledja i pričala tim jezikom , meni se učinilo da sanjam. Sigurno sam ponovio tri,četri puta da mi ponovi a ona je kao neku mantru ponavljala i pokretala se u mjestu ili išla tamo -vamo . Nisam joj mogao vidjeti lice i nisam osjetio strah u tom momentu, nisam se bojao ništa tih 7 dana samo sam želio odgovore na moja pitanja koja sam postavljao i trazio tako dugo.
U tom trenutcima , nije bilo Glasa bio sam sam , to mi je bilo veoma zanimljivo i nisam vjerovao da neko priča tak jezik u po bijela dana. Nisam pitao Glas ko je to, šta je to , samo sam ga pitao zašto Novi Zavjet nosim javno i otvoreno ( mala je knjiga mogao sam je staviti u džep od jakne). On mi reče da će ljudi uvijek nešto komentirati ako je vide kod običnog covjeka, da ne trebamo da sakrivamo riječ Boziju, sam pogled na nju govori sam za sebe.Ta knjiga je sifrovana sama za sebe i čitajući i uporedjujuci u vremenu i licnom dogadjajima ona daje odgovore.


Sada kada čitam te zabilješke, drago mi je da sam ih zapisao . Nikada neću zaboraviti taj osjecaj lakoće , sigurnosti i hrabrosti. slika

Sent from my SM-G935V using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cujem Glas Neceg ili Nekog
PostPostano: pon sep 18, 2017 7:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub maj 06, 2017 8:59 pm
Postovi: 96
Bog nikada ne zaboravlja obećano, i njegove mudrosti su ludost pred svetom!

Srećna ti nova godina , evo prvi da ti čestitam :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz