Sada je: čet mar 28, 2024 5:19 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 298 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: uto maj 09, 2017 4:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
snoopy je napisao/la:
poporitopopone je napisao/la:
Pepeljuga,razumem te skroz ali nazalost u takvom svetu zivimo.Pokusavam ovog ispod da se drzim i veruj mi ,ako hoces naravno,da je isravno koliko god se cinilo teskim.

,,Ne slusaj taj glas na povrsini koji te cini ljutim.Slusaj onaj dublji glas koji ce te od sada voditi,glas koji se SMEJE! Slusaj ga i SMEJ SE zajedno sa njim.SMEJ SE !!!"

Don Huan Matus

Svako dobro i srecno :hello2:


Iz koje si knjige izdvojio ovaj pasus od Don Huana?
Da nije mozda aktivna strana beskraja ?


Da

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: pon maj 15, 2017 7:28 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Oproštaj. Netko ti učini nepravdu. Ako si nepravedna osoba i kad bi imao priliku isto bi učinio drugome. Ako si pravedna osoba, nikad ne bi učinio ono što su učinili tebi, a to znači da nikad nećeš razumjeti onoga tko ti je učinio nepravdu, a to znači da nikad nećeš OPROSTITI onome tko ti je učinio nepravdu, a to znači da ćeš TI, a ne onaj koji je nepravedan ostati zauvijek zarobljen neopraštanjem i mislima o nepravdi koja ti je učinjena.

Kako oprostiti? Skoro pa nikako. Ipak postoji metoda. Moliš krunicu za onoga tko ti je učinio nepravdu."Molite se za svoje neprijatelje." Gotovo želiš povratiti dok to radiš, imaš neke fizičke manifestacije. Unutar tebe se odvija čišćenje podsvijesti.

Kako ću znati tko mi je neprijatelj? Neprijatelj ti je onaj na kojeg si maloprije pomislio. Ustvari razmišljaš o nepravdi koju ti je učinio.

Osjetiti ćeš nakon nekoliko dana da nemaš više toliku potrebu ogovarati "neprijatelja". Otopio se ledeni obruč oko tvog srca, kao u bajci Ledena kraljica. U bajkama su skrivene istine.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: sri maj 17, 2017 4:47 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Eckhart Tolle: Kako se osloboditi vlastita uma
Najvažniji korak na vašemu putovanju prema prosvjetljenju jest ovaj: naučite raskinuti poistovjećenost s vlastitim umom. Svaki put kad izazovete prekid u struji misli, pojačava se svjetlost vaše svijesti. Jednoga dana možda ćete shvatiti da se smijete glasu u glavi, kao što biste se nasmijali vragolijama djeteta. To znači da sadržaj uma više ne shvaćate ni izbliza tako ozbiljno, budući da vaš osjećaj vlastitog ja ne ovisi o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: sri maj 17, 2017 5:26 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Pročitala sam da neki istočni redovnici mole: Bože, spasi cijeli svijet osim mene.
To bi odgovaralo kršćanskoj molitvi: Bože, prikazujem svoje muke i patnje za spas svijeta.
A što je drugo Isus mogao moliti na križu, nego: Bože, spasi cijeli svijet osim mene.
I kad želimo imati, dobiti, riješiti svoje odnose i bolesti, onda trebamo moliti ovu molitvu.
Ovo je molitva Nesebičnosti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: sri maj 17, 2017 6:25 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Isus je ozdravljao, oživljavao, istjerivao zle duhove. Ljudi su ga vukli za rukav i govorili: Pomozi mi. To radimo i danas. I naravno da želimo riješiti svoje probleme, to je normalno i ljudski. Međutim, brojne knjige samopomoći; kako imati novac, kako imati ljubav, kako biti uspješan, kako pobjeđivati, kako biti zdrav....Osjećate li kako nas to opterećuje? Kako se osjećamo neuspješno, jadno, čak i neduhovno ako ne pronađemo rješenja za sve to? Osjećate li kako se ne stavljamo u ruke Božje? Kako želimo volju svoju, a ne njegovu? I onda nas ovakva molitva konačno oslobađa tereta koji smo si sami nametnuli, tereta uspjeha.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: sri maj 17, 2017 2:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Kad se moliš prekidaš neke uznevjerene misli, primjer misli o tome kako te je netko uvrijedio. Ako djetetu govoriš nježne riječi, životinji, kažu čak i biljci to im paše. Ako govoriš nježne riječi , to čuje tvoja podsvijest, tvoja podsvijest čuje kad se moliš, kad govoriš nježne riječi, pomirljive i tvoja te podsvijest neće više nagovarati na osvetu, na očaj, da se osjećaš jadno, povrijeđeno. Tvoja podsvijest upravlja tvojim umom. Primjer, nešto se desilo davno, u djetinjstvu. Ti pojma više nemaš da se desilo, ali tvoja podsvijest je zapamtila nešto neugodno i kad vidiš određenu osobu reagiraš odbrambeno. Onda se moliš za tu osobu i tvoja podsvijest briše program neugode i obrane, bijesa, žaljenja i slično.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: čet maj 18, 2017 10:18 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Naše navike postaju naš karakter. Ako nam se te navike ne sviđaju potrebna je promjena. I Lazarev kaže da je potrebna promjena karaktera. Dakle, ne sviđa mi se što previše pričam, primjer. Učinit ću tri koraka: prestat ću pričat ovog trenutka, i za jedan sat, i s onom prijateljicom. Iako se to čine sitne navike, postepeno postaju dio karaktera. Sutra ponovo tri koraka, itd.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: čet jun 01, 2017 7:42 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Duhovno, pravilni stavovi, svijest smo puno puta prožvakali. To su umni stavovi o Bogu, o ljubavi, o prijateljstvu, o tome kako sami krojimo svoju sudbinu, kakve su nam misli i emocije takav nam je život itd.
Želim objasniti nešto drugo, a to je energija i tijelo. Pročišćavanje čakri, energija ide kroz tijelo ili je blokirana itd. Dakle, da bi napredovali u ovome gore ne možemo ako ne napredujemo u ovom dolje. Ide jedno s drugim. Energija i svijest.
Nevoljkost od ranih jutarnjih sati, nezadovoljstvo, nemoć, ogorčenost, svadljivost, nedostatak svega, novaca, odnosa, dobrote. Ukratko, nemamo energiju. Depresija. Uninije, rekao bi Lazarev.
Energija neće poteći sama od sebe, odnosno bez naše suradnje, bez našeg truda. To je cijena.
Kako to učiniti? Danas svi posjedujemo mobitele. Možemo naštimati mobitele da nam zvone svaki sat ili sat i pol, ili dva sata. Kad mobitel zazvoni učinit ćemo tri koraka u nekom svom poslu. A onda će to prerasti u možda deset koraka. Dakle, na neki način kontroliramo svoj um, svoju volju, svoje misli. Nećemo ostati u nekim svojim depresivnim mislima nego ćemo imati samokontrolu.
Depresivne misli smanjuju energiju, samokontrola povećava energiju.
Kad se energija probudi, ona ima vlastiti život, ide bez vaše kontrole po svim čakrama itd.
Bez energije nema napretka. Nema što pokrenuti svijest. Nema čak ni vjere, ni molitve, odnosno ne možemo se moliti s vjerom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: čet jun 08, 2017 12:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Kad nam se dogodi nešto nepovoljno po nas, situacije ili ljudi, gotovo automatski preuzmu nas negativne misli i uhvati neraspoloženje.
Ideja je slijedeća...Dogodi se nešto nepovoljno i razmišljamo: ovo mi se dogodilo nepovoljno, ali zato će ovo drugo biti povoljno. Makar te dvije stvari i ne bile povezane. Jer tako radi um, tako smo prevarili svoj um....Dogodilo se nešto nepovoljno, um želi sve moguće negativne scenarije, ali ponudimo svaki put ono povoljno i um ne može izazvati negativne emocije, odnosno tugu, strah, bijes.
Treba samo biti maštovit.
Primjer, moja mama je bila neugodna prema meni- nepovoljno...ali zato će dugo živjeti-povoljno.Jer ove dvije stvari su metafizički zaista povezane. To nije uzročno posljedični zakon, ali je metafizika.
Negativne emocije oduzimaju čovjeku energiju, bez energije život nam se ne odvija kako priželjkujemo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: pon jun 26, 2017 7:50 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Gledali ste seriju na tv Dekster? Ukratko, Dekster je poremećeni forenzičar koji ima odmalena potrebu za ubijanjem. Njegov otac ga je usmjerio da ubija zlikovce, da bi nekako umanjio Deksterovo zlo. Dekster ima poremećenu svjesnost. Ipak, kad vidimo kako on ubije čovjeka, sve isplanira, onda satima pomno sve očisti divimo se toj energiji, divimo se kakav je radnik. Želimo takvu usredotočenost i ustrajnost.
Dekster je primjer poremećene svijesti. Ispravna svijest, ali Deksterova snaga i energija....to je ono što čovjeku treba. Svijest i energija.
Znamo što je pad energije. To je kad se ujutro probudiš, prisjetiš koliko imaš posla za obaviti i ne želiš ustati. Onda dolazi nemoć, lijenost, nezadovoljstvo, ljut si čak i na vrijeme i na susjede i na cijeli svijet.Kod pada energije učiniš tri koraka, a onda još korak, još korak, još korak i neki se tako ne zaustave cijeli dan, a neki uzmu predah i sve ponovno. To je slično kao da kotrljaš kolica nizbrdo, gurneš ih i onda se kotrljaju sama, ali čak i ako ih kotrljaš uzbrdo nakon tvoja prva tri koraka kolica krenu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: sri jul 19, 2017 8:01 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Silazak s pozornice? ...Kad se sjetim sebe otprije 20 godina....Znam da sam naučila puno. Naučila sam tako puno da sve ono što sam tada smatrala uspjehom ili neuspjehom, sretnim ili nesretnim, pametnim ili glupim, sve što sam toliko ozbiljno držala sad je za mene samo igra. Igra koja se čini besmislenom, ali za mene je duboko smislena: okopavati kupus iako ga je tuča uništila, suprostaviti se autoritetu samo da vidiš da li možeš, prelazit svoje granice, učiniti ono što nikad prije ne bi učinio, fokusirati se na jednu fiks ideju i ostvariti ju usprkos rodbini koja te sputava, omalovažava, pozvati policiju na susjeda koji te uvrijedio iako se policije bojiš još od vremena kad je bila milicija....Predivno! Tko bi želio umrijeti kad je život splet takvih boja i mirisa? Igra. Netko te uvrijedi, a ti se veseliš jutarnjoj molitvi, netko ti ne da jesti, a ti i tako postiš.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: čet jul 20, 2017 9:36 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Upravo oni koji Rade na sebi, a smatram da svi na ovom forumu rade ili pokušavaju raditi na sebi trebaju godine i zapravo cijeli život da bi prevladao svoje djetinjstvo, okolinu, odgoj, očekivano ponašanje, da bi razbio neke svoje iluzije o braku, o ljudima, o novcu, o djeci. Zato onaj tko Radi na sebi želi sebi što duži život da bi poput filozofa promatrača promatrao igru i iskušavao sebe, svoju snagu, sposobnost, mudrost. Naravno, stalno pokušavaš promijeniti pravila igre i pobijediti u igri iako shvaćaš da je sve samo igra.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: čet aug 03, 2017 12:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Intervju sa Kalii
31. srpnja u 14:46 ·
Za početak shvati a kasnije razumi da ne možeš doći na mjesto određene rezonancije ukoliko u tebi ne postoji rezonancija koja odgovara tom mjestu.
Bhaerava Kaala blog


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: pet aug 11, 2017 11:02 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
http://www.bebamur.com/blog/bolje-je-po ... i-v-zeland

Na internetu sam pročitala ovu priču... Neka baka je rekla da kad ima problem pusti taj problem tri dana i dođe rješenje problema. Jer i Isus je trebao tri dana. Iako su ga ubili, nakon tri dana je uskrsnuo. Ovo što govori Vadim Zeland me podsjeća na tu priču. "Bolje je posmatrati nego kontrolisati." Primjerice ne pričaš o problemu koji te muči tri dana i rješenje dođe, rješenje od Boga, a ne od tvog uma.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: sub aug 19, 2017 7:09 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Treba dati desetinu Bogu, jer ja sam nosilac obećanja, zauvijek svećenik Božji. Rođena da saznajem, da živim po Božjem, da predam desetinu, odnosno da se trudim, mučim, donesem rezultate.
Jer ja sam Sin Božji, nisam sluga, nego Sin. Sin zna, može, hoće, mijenjajući sebe mijenja svijet. Sin se prelijeva u svijet. Sin se ne boji, Sin se prelijeva. Sin Božji, odnosno Ja je sukreator s Bogom. Sin Božji nije sluga.
Ja utječem na svijet, na stotine, hiljade, desetine hiljada, na milione, na cijeli svijet. Moja borba nije uzaludna, a Ja nisam slučajnost na ovom svijetu, iako me uvjeravaju da jesam, oduzimaju mi moju snagu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: sub aug 19, 2017 7:21 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Jahve je uzvišen nad sve vlastodršce, nad sve zemlje, nad svom zemljom. Jakov je njegov miljenik, ja sam Jakov, i ti si Jakov i svi su Jakov koji vrše volju Njegovu.
Pjevajte Bogu vašemu, slavite ga. Kad slavite Boga, slavite i čovjeka, jer je na njegovu sliku stvoren, i slavite život i sve što je bog stvorio, i travu, i nebo, i sunce, i zvijezde. I to je jedina pravda, slaviti dar koji nam je poklonjen- život. Biti zahvalan i radostan.
Slaviti, moliti, pjevati, razvijati svoje grlo, razvijati svoje emocije i svoju vezu s Bogom.
Tako se redovno pravilno i pravedno postavljamo i onda stižu Božji blagoslovi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: ned aug 20, 2017 8:24 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Do ovog sam došla vlastitom spoznajom....a isto sam pročitala da je rekao neki pravoslavni sveštenik prije dva tri dana. Nije dovoljno misliti molitvu, nego zaista izgovarati glasno ili šaptati kad si sam. Jer, preko grla čovjek povezuje više čakre i niže čakre ili viši svijet sa životinjskim u sebi ili koristite izraze koje želite. Svi znamo da su potreba za seksom, hranom, prihvaćanjem, druženjem osnovne ljudske potrebe i da imamo i "više" misli od ovih.
Nitko nikome ne može objasniti što je molitva, možemo samo osjetiti svatko za sebe. Ne možemo objasniti čak ni sebi. Osjetimo na sebi promjene kad svakodnevno ponavljamo jednostavne molitve tipa krunice ili Gospode pomiluj.
Kao kad bi u cvijet nalio najednom dosta vode i ne bi koristilo. A kad svaki dan kapneš nekoiko kapi vode... Slično je i s molitvom.
Dodala bi slijedeću usporedbu...Depresivan čovjek koji se želi ubiti ili nekom nauditi... Kad se svakodnevno moli zaista neće imati takve pomisli.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: ned aug 20, 2017 9:27 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Nemoj kaditi tuđim bogovima. Nemoj se moliti bogu novca, bogu uspjeha, bogu lagodnog života, bogu uživanja. Nemoj se ni moliti bogu tuge, bogu straha, bogu očaja, bogu zavisti.
Imaj veselje samo u jednom jedinom Bogu koji te nikad ne ostavlja, kojeg ti nitko ne može oduzeti, čak ni smrt. U Njegovim očima zauvijek si vrijedan i na početku života i na kraju života. Samo se traži tvoja odanost i suradnja. Možeš biti bezbrižan i sretan kad se staviš u ruke Božje.
Toliko opterećujemo svoj um svojim mislima, toliko se opterećujemo. A dovoljno je reći: "Osam dana, ili tri dana, ili mjesec ili šest mjeseci stavljam ovaj problem, Gospodine Bože, u tvoje ruke. Bit će kako je najbolje za sve nas. " I treba smo čekati i slaviti jedinog Boga.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: ned aug 20, 2017 9:38 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Isus je uskrsnuo, i uzašao na nebo dušom i tijelom. Doći će kraj vremena, i mi ćemo uskrsnuti dušom i tijelom, nema reinkarnacije, nema novog tijela. Ostvarili smo se kao sinovi i kćeri Božje, uspješno smo završili svoju misiju. Naučili smo sve što je potrebno, postali bogočovjek. Svladali smo lekcije iz ljubavi, suosjećanja, miroljubivosti, pravednosti, hrabrosti i žrtve.
" Blago čistima srcem,
jer oni će Boga gledati!
Blago mirotvorcima:
jer oni će biti nazvani sinovima Božjim!
Blago progonjenima zbog pravednosti,
jer, njihovo je kraljevstvo nebesko!"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: ned aug 20, 2017 3:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Sveti Pavao kaže:" Krist će se drugi put pokazati da spasi one koji ga očekuju."
Zaista, po svojoj pravednosti nikad ne bi ušli u raj. Svojom žrtvom, Krist nam je izbrisao grijehe, odnosno svakom od nas kupio je ulaznicu za raj. Ali neki od nas će ulaznicu zabaciti, zametnuti, poderati jer ne vjeruju, izgubiti.
Bolje je objašnjeno u Novom zavjetu...Deset djevojaka koje su imale ulja za svjetiljke su ušle u raj (udale se), a one lude koje nisu imale ulja nisu ušle u raj.
A kako očekivati Krista? Postiti, moliti, posvetiti se, ali bitnije tražiti načine i popravljati svoj karakter. Živjeti onako kako Bog očekuje.
Jer, ako je neki svećenik postio i molio i pritom godinama silovao djecu...zaista je nebitno što i kako je molio nakon takvog čina. Mislim da se on raju i ne nada i da služi drugog Gospodara.
Treba imati ulja, odnosno dobrih, pravednih djela da bi naša svjetika svjetlila i da bi pronašli put do raja.
Bog će pustiti u raj onoga tko je zaradio deset novčića, kao i onoga tko je zaradio dva novčića, ali neće pustiti onoga tko nije zaradio baš ništa i još govori:" Gospodine, kupiš tamo gdje nisi sijao." odnosno govori da je Bog nepravedan što ga tjera da se trudi i popravlja.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 298 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz