Sada je: čet mar 28, 2024 7:49 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 45 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rat u Ukrajni,ISIS na bliskom Istoku i otvorene granice
PostPostano: sub jul 26, 2014 9:38 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
galaksija je napisao/la:
Kod “alternativnih” sajtova, čovjek takođe treba biti oprezan. I to područje je uveliko kontrolisano. Na primjer, Infowars priča o svemu osim o genocidu Izraelaca nad Palestincima a takođe je poznat po tome što nije dozvolio ni pomenuti mogućnost da je Mossad odradio dobar dio posla kod rušenja STC-a, 11/09/01, za šta postoji prilično dokaza, dok je Assagne, kao “borac za istinu” poznat po izjavi da ga nerviraju konspirativne teorije u vezi sa 911, ukazujući na to da je zvanična ("bin-ladenska") verzija događaja istinita!?

Nadalje, u vezi A. Jonesa, možda ne bi bilo loše uzeti u obzir i ovaj članak: Alex Jones exposed as Stratfor double agent

..
Nećemo se igrati ― muslimani su učestvovali u rušenju WTC-a, i to bi svima nama trebalo biti sasvim dovoljno ― ko je još tu uzeo učešće najmanje je bitno, stoga je Julian potpuno u pravu.
Palestinci, pogotovo jer rat ne mogu dobiti, su napravili ključnu grešku prihvatajući savez sa terorističkim organizacijama poput Hamasa: da Arafat to nije uradio možda ne bi ni bio ubijen, a Palestinci bi danas imali kakvu-takvu državu.
Sve ostalo: da je Hamas dijelom stvoren kao zapadnjačka udica koju su muslimani odlično progutali, da trgovci oružjem odlično žive ― priče su za neku drugu diskusiju.
No svijet je poraliziran jer trenutno taj kontrast potiče SAD, a sutra to može biti Rusija ili Kina.
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajni,ISIS na bliskom Istoku i otvorene granice
PostPostano: sub jul 26, 2014 11:50 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned jul 20, 2014 9:03 pm
Postovi: 11
Lokacija: Zagreb
Pa što da radimo samo sjedimo i žalimo se? Znam da većina ljudi nikad neće razumjeti polovicu ako ne i više od ovoga što spominjemo niti će ih biti briga, a što je najgore njihovo glasanje i nesposobnos razumjevanja svijeta bi nam moglo dovesti ljude na koje nas je 1984 upozoravala, a onda nitko neće niti smjeti drugačije razmišljati ili misliti. Duh se može razvijati samo u prosperitetu nikad u ratu ili siromaštvu. Biti ovdje i čekajući prosvjetljenje opće javnosti je kao čekati da ti se ručak sam zaradi.
Ljudi će uvijek sljediti dominantni trend razumjeli ga ili ne tako da mi možemo pisati najbolje članke kada nisu u centru reflektora nitko se neće niti praviti da ga razumije, a kamoli pohvaliti.
Bez klasno društvo kao i društvo bez novaca nikad neće funkcionirati barem ne sa ljudskom rasom. Ja zbilja ne vidim drugi način kako možemo zaokupiti pozornost ljudi sa događajima u svijetu osim dominantnim trendom. Možda zvuči nisko ali kako kaže i KRS-ONE ponekad se bog mora spustiti među ljude da bi ima pokazao pravi put. Ponekad moramo sići iz više svijesti da bi mogli razumijeli one dole niske svijesti . Može se tvrditi da je novac nebitan ali svi ljudi čije sam knjige čitao o reinkarnaciji ili duhovnosti već su posjedovali dovoljno bogastva da si mogu priuštiti takav život. Biti duhovan ne znači da moraš biti siromašan. Samo su i siromašni neuki i zatupljeni. Otđite na internet i upišite World IQ index


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajni,ISIS na bliskom Istoku i otvorene granice
PostPostano: sub jul 26, 2014 1:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
IDALI je napisao/la:
Pa što da radimo samo sjedimo i žalimo se? Znam da većina ljudi nikad neće razumjeti polovicu ako ne i više od ovoga što spominjemo niti će ih biti briga, a što je najgore njihovo glasanje i nesposobnos razumjevanja svijeta bi nam moglo dovesti ljude na koje nas je 1984 upozoravala, a onda nitko neće niti smjeti drugačije razmišljati ili misliti. Duh se može razvijati samo u prosperitetu nikad u ratu ili siromaštvu. Biti ovdje i čekajući prosvjetljenje opće javnosti je kao čekati da ti se ručak sam zaradi.
Ljudi će uvijek sljediti dominantni trend razumjeli ga ili ne tako da mi možemo pisati najbolje članke kada nisu u centru reflektora nitko se neće niti praviti da ga razumije, a kamoli pohvaliti.
Bez klasno društvo kao i društvo bez novaca nikad neće funkcionirati barem ne sa ljudskom rasom. Ja zbilja ne vidim drugi način kako možemo zaokupiti pozornost ljudi sa događajima u svijetu osim dominantnim trendom. Možda zvuči nisko ali kako kaže i KRS-ONE ponekad se bog mora spustiti među ljude da bi ima pokazao pravi put. Ponekad moramo sići iz više svijesti da bi mogli razumijeli one dole niske svijesti . Može se tvrditi da je novac nebitan ali svi ljudi čije sam knjige čitao o reinkarnaciji ili duhovnosti već su posjedovali dovoljno bogastva da si mogu priuštiti takav život. Biti duhovan ne znači da moraš biti siromašan. Samo su i siromašni neuki i zatupljeni. Otđite na internet i upišite World IQ index



Sto se mene tice i ti mozes biti neki tajni vladin agent, pogotovo posto bi isao u politiku i sto bi uvukao ljude u to smece. Sve je prevara politika jos veca, i onda bi ti u to govno. Tko je u politici posten i moralan??????? Sami prevaranti i lopovi....... Tu na forumu sam vec procitao sto bi ljudi trebali raditi, val znanje je na fejsu jednom napisao isto to. Treba prestat sa svime, sa radom i sa svim mogucim glupostima...... Samo to objasni 90% ljudi...... I za kraj svi su ista govna SAD, Rusi, Kinezi, svi su se uz finu klopu i cugu za istim stolom sve dogovorili......

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajni,ISIS na bliskom Istoku i otvorene granice
PostPostano: ned jul 27, 2014 12:20 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned jul 20, 2014 9:03 pm
Postovi: 11
Lokacija: Zagreb
Hehe vladin agent ta je dobra. Kao da sam imao osjećaj da će nekome to pasti na pamet. Nisam rekao da bi ja išao u politiku nego da bi ljudi mogli financirati one koji im mogu promjeniti živote ,a ideja da vlada može funkcionirati bez vlasti je anarhija i ne funkcionira kao i sustav bez klasnog društva imali smo Jugoslaviju za eksperimentiranje i SSSR tako da je vrlo važno to ti vodi državu i ne vidim nikoga to se pokazao u Hrvatskom sabor da se zalaže za osnove slobode.
Prava slobode govora, legalizaciju vatrenog oružja, marihuane(koju samo osobno i gura George Soros sa 80 milijuna dollara), davanje vlasti lokalnim samoupravama i pravedno suđenje pred porotom.
To je smatranje današnjih mladih ljudi da glasanjem ne mogu ništa promjeniti zato i ne glasaju niti novcem niti glasom i ne angažiraju se oko vlastitih prava dopuštajući da manjina odlučuje umjesto njih. Ne znajuči niti za što se mogu zalagati i vjeruju misleći kako je samoobrana grijeh i biti muškarac koji nešto čini je nužno loše. Jer u svijetu dječaka biti mušarac je zastrašujuće. Što vjerojatno možemo zahvaliti BPA-u i plastici. Jednom kad shvatiš da su sve velike revolucije dobijali mušarci, a uspoređuju nas danas sa njima mi smo dječaci navikli na urbanizacijski život gradova misleći da svatko tko želi donjeti revoluciju agresivnog stava, smatra se opasnost za okolinu jer bi moglo privuči ljude iz neželjenih kadrova što je u biti pravi aktivizam riskiranje.
Već su dokazali da je internet najlošiji oblik aktivizma funkcionira jedino kao oblik niskog aktivizma ali kada pređe u aktivizam visokog i riskantnog aktivizma ljudi se počinju raziliazitlaziti i bježati: http://blog.hootsuite.com/history-of-banning-twitter/ . Ne drži ih vjera u zajdnički cilj nego prijateljstvo u stvarnom životu .
Ne želim biti grub ali onog trena kad Galaksija kao forum postane dominantan medija što mislite da neće biti vladinih napada u oblicima propagande da će samo ležati i diviti vam se. Da neće biti prijetnja. Ako ikad dođe to te razine svijesnosti ljudi kako vi pričate dogoditi će se ono što se uvijek događa kako kaže i Gandhi. "Prvo ubiju tvoj karakter, a onda tebe". Smješno misliti da kad ljudi počinju ovdje otkrivati informacije da se vlada neće pobrinuti da ih ugasi od hakerskih napada pa i do fizičkih.
Znaš upoznao sam jednog aktivista u Hrvatskoj neće mu reći niti ime. Misliš da kad počinješ dodirivati mase ljudi da ti ne dolaze na vrata? Vjeruj mi dugo sam u ovome . Proučavaosam NSA, Amričeku vladu i tiranije. Samo oni koji su imali novaca imali su samopouzdanja i sigurnost te su i opstali. Kao i aktivist kojeg ja znam nije siromašan čovjek niti kukavica.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajni,ISIS na bliskom Istoku i otvorene granice
PostPostano: ned jul 27, 2014 7:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
IDALI je napisao/la:
Samo su i siromašni neuki i zatupljeni.


Prvo definiraj sto znaci biti siromasan. Sa ovom tvrdnjom se ne mogu nikako slozit. O ovom se da pricat u nedogled......

IDALI je napisao/la:
Hehe vladin agent ta je dobra. Kao da sam imao osjećaj da će nekome to pasti na pamet. Nisam rekao da bi ja išao u politiku nego da bi ljudi mogli financirati one koji im mogu promjeniti živote ,a ideja da vlada može funkcionirati bez vlasti je anarhija i ne funkcionira kao i sustav bez klasnog društva imali smo Jugoslaviju za eksperimentiranje i SSSR tako da je vrlo važno to ti vodi državu i ne vidim nikoga to se pokazao u Hrvatskom sabor da se zalaže za osnove slobode.
Prava slobode govora, legalizaciju vatrenog oružja, marihuane(koju samo osobno i gura George Soros sa 80 milijuna dollara), davanje vlasti lokalnim samoupravama i pravedno suđenje pred porotom.
To je smatranje današnjih mladih ljudi da glasanjem ne mogu ništa promjeniti zato i ne glasaju niti novcem niti glasom i ne angažiraju se oko vlastitih prava dopuštajući da manjina odlučuje umjesto njih. Ne znajuči niti za što se mogu zalagati i vjeruju misleći kako je samoobrana grijeh i biti muškarac koji nešto čini je nužno loše. Jer u svijetu dječaka biti mušarac je zastrašujuće. Što vjerojatno možemo zahvaliti BPA-u i plastici. Jednom kad shvatiš da su sve velike revolucije dobijali mušarci, a uspoređuju nas danas sa njima mi smo dječaci navikli na urbanizacijski život gradova misleći da svatko tko želi donjeti revoluciju agresivnog stava, smatra se opasnost za okolinu jer bi moglo privuči ljude iz neželjenih kadrova što je u biti pravi aktivizam riskiranje.
Već su dokazali da je internet najlošiji oblik aktivizma funkcionira jedino kao oblik niskog aktivizma ali kada pređe u aktivizam visokog i riskantnog aktivizma ljudi se počinju raziliazitlaziti i bježati: http://blog.hootsuite.com/history-of-banning-twitter/ . Ne drži ih vjera u zajdnički cilj nego prijateljstvo u stvarnom životu .
Ne želim biti grub ali onog trena kad Galaksija kao forum postane dominantan medija što mislite da neće biti vladinih napada u oblicima propagande da će samo ležati i diviti vam se. Da neće biti prijetnja. Ako ikad dođe to te razine svijesnosti ljudi kako vi pričate dogoditi će se ono što se uvijek događa kako kaže i Gandhi. "Prvo ubiju tvoj karakter, a onda tebe". Smješno misliti da kad ljudi počinju ovdje otkrivati informacije da se vlada neće pobrinuti da ih ugasi od hakerskih napada pa i do fizičkih.
Znaš upoznao sam jednog aktivista u Hrvatskoj neće mu reći niti ime. Misliš da kad počinješ dodirivati mase ljudi da ti ne dolaze na vrata? Vjeruj mi dugo sam u ovome . Proučavaosam NSA, Amričeku vladu i tiranije. Samo oni koji su imali novaca imali su samopouzdanja i sigurnost te su i opstali. Kao i aktivist kojeg ja znam nije siromašan čovjek niti kukavica.


Ako ne bi ti isao sigurno bi isao neki drugi, na koji nacin bi po tebi npr. neki POLITICAR mijenjao zivote drugih ljudi, takav covjek sigurno nebi sjedio u saboru ili slicnoj vrsti klupe.. I da si u toj klupi, zar ne mislis da imaju puno vece sile nego ti u toj klupi i da li bi se mogao oduprijeti kada bi imao moc???

Ne vidim nikakav problem od legaliziranja trave, isto je ko i sa alkoholom, ak neznas pit nemoj pit, ak pretjerujes nemoj to ni radit. Isto tako i sa travom, to sto raste iz Zemlje ne znaci da se neko treba napusavat po cijeli je... dan. Pojedi vise lubenice pa ce te rezat u zelucu, a isto raste iz Zemlje.

Ja sam isto mlad u trideset i kojoj, prije sam isao na glasanja krizat listice, sad mi je bolje ostat doma ili prosetat ili bilo sta drugo nego gubit vrijeme na takva izdrkavanja. Sloboda izbora i glasanja je iluzija.

Kakve veze ima revolucija sa muskarcima. Mislim da ti vise mislis na neke sukobe ili ratove, gdje su u prvim redovima teze budale i mesari... I kao drugo mislim da revolucija kao takva nista dobrog nece donjet, samo novi sistem gdje ces i dalje biti rob...

Veli Gandi i ovo "First they ignore you, then they ridicule you, then they fight you, and then you win."

Mislim da se ovaj forum zatvori, da bi se otvorio neki drugi.....

Da nije kukavica i da je tako veliki aktivist, znalo bi se za njega!!!!!!!



I za kraj da kazem neznam uopce zasto sam se upleo u ovo sve jer na kraju svi samo pricamo i pricamo, i nitko od nas nista nezna. Mozda sam trebao kak Gurdijev kaze samo promatrat, procitat, ne pridonosit nikakvu paznju i nikakve negativne emocije........

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajni,ISIS na bliskom Istoku i otvorene granice
PostPostano: ned jul 27, 2014 8:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
IDALI je napisao/la:
Hehe vladin agent ta je dobra. Kao da sam imao osjećaj da će nekome to pasti na pamet. Nisam rekao da bi ja išao u politiku nego da bi ljudi mogli financirati one koji im mogu promjeniti živote ,a ideja da vlada može funkcionirati bez vlasti je anarhija i ne funkcionira kao i sustav bez klasnog društva imali smo Jugoslaviju za eksperimentiranje i SSSR tako da je vrlo važno to ti vodi državu i ne vidim nikoga to se pokazao u Hrvatskom sabor da se zalaže za osnove slobode.
Prava slobode govora, legalizaciju vatrenog oružja, marihuane(koju samo osobno i gura George Soros sa 80 milijuna dollara), davanje vlasti lokalnim samoupravama i pravedno suđenje pred porotom.
To je smatranje današnjih mladih ljudi da glasanjem ne mogu ništa promjeniti zato i ne glasaju niti novcem niti glasom i ne angažiraju se oko vlastitih prava dopuštajući da manjina odlučuje umjesto njih. Ne znajuči niti za što se mogu zalagati i vjeruju misleći kako je samoobrana grijeh i biti muškarac koji nešto čini je nužno loše. Jer u svijetu dječaka biti mušarac je zastrašujuće. Što vjerojatno možemo zahvaliti BPA-u i plastici. Jednom kad shvatiš da su sve velike revolucije dobijali mušarci, a uspoređuju nas danas sa njima mi smo dječaci navikli na urbanizacijski život gradova misleći da svatko tko želi donjeti revoluciju agresivnog stava, smatra se opasnost za okolinu jer bi moglo privuči ljude iz neželjenih kadrova što je u biti pravi aktivizam riskiranje.
Već su dokazali da je internet najlošiji oblik aktivizma funkcionira jedino kao oblik niskog aktivizma ali kada pređe u aktivizam visokog i riskantnog aktivizma ljudi se počinju raziliazitlaziti i bježati: http://blog.hootsuite.com/history-of-banning-twitter/ . Ne drži ih vjera u zajdnički cilj nego prijateljstvo u stvarnom životu .
Ne želim biti grub ali onog trena kad Galaksija kao forum postane dominantan medija što mislite da neće biti vladinih napada u oblicima propagande da će samo ležati i diviti vam se. Da neće biti prijetnja. Ako ikad dođe to te razine svijesnosti ljudi kako vi pričate dogoditi će se ono što se uvijek događa kako kaže i Gandhi. "Prvo ubiju tvoj karakter, a onda tebe". Smješno misliti da kad ljudi počinju ovdje otkrivati informacije da se vlada neće pobrinuti da ih ugasi od hakerskih napada pa i do fizičkih.
Znaš upoznao sam jednog aktivista u Hrvatskoj neće mu reći niti ime. Misliš da kad počinješ dodirivati mase ljudi da ti ne dolaze na vrata? Vjeruj mi dugo sam u ovome . Proučavaosam NSA, Amričeku vladu i tiranije. Samo oni koji su imali novaca imali su samopouzdanja i sigurnost te su i opstali. Kao i aktivist kojeg ja znam nije siromašan čovjek niti kukavica.
Financirali smo već one koji su se ufali da nam mogu promijeniti živote, od '80-ih do '90-ih prošlog st., i vidimo šta je ispalo: to desetljeće je doba najveće kreativnosti ― problem je jedino što je mnogo više bilo žrtvovanih, a vidimo kakve su nakon '90-ih danas posljedice cijele te priče.
U toj davnoj deceniji bivša Jugoslavija je imala najveću stopu iseljeništva ― i da bude još gore ― značajnu cifru su činili izuzetni stručnjaci - također je u tom periodu broj psihijatrijskih devijacija i zloupotrebe droge bio u najvećem i neviđenom porastu, dočim je trebalo da danas svi ti prostori budu na nivou SAD-a, a nisu.
A zašto nisu: jer se neko dobro nahranio nama, a to je priča za neku drugu diskusiju.
To je, zapravo, guru-princip koji je vertikalan, duhovnost i kreativnost suradnje su uvijek horizontalni.
Svako ko želi revoluciju neka je vodi, jer ima moju punu podršku ― neka se odrekne svih svojih beneficija ili bude spreman da će mu se dogoditi neki veliki belaj i neka je vodi.
Problem je što mnogi miješaju: revoluciju, neoliberalizam, siguran posao, propovjedničku ulogu, poziciju gurua, zadovoljavanje seksualnih nagona, intelekt, agresivnost, miješanje u tuđu intimu, sakrivanje svoje intime ― što, naravno, ne ide.
U vezi financiranja ne tražim da mene bilo ko financira, niti želim javno bilo koga financirati: verbalno, materijalno ili na bilo koji drugi način.
Balkan, ustvari, uopće i ne zna u čemu se nalazi: izgleda da marihuana one sklone maštanju brzo upućuje na krivi trag: misle da su veliki revolucionari jer se bore protiv dominacije jedne svj. kompanije u budućnosti, koja je samo paravan za nešto mnogo gore...
Preporučujem čitanje, prema mišljenju hafingtonovaca vodećeg američkog suvremenoga pripovjedača, romana The Circle Davea Eggersa (SAD, 2013).
:hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajni,ISIS na bliskom Istoku i otvorene granice
PostPostano: ned jul 27, 2014 9:34 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Ukoliko posmatramo situaciju na terenu s metafizičke platforme, čini se da je trenutno stanje u stvari odraz čovjekove nesposobnosti da se integriše, odnosno, da posmatra i tumači realnost s aspekta svih svojih komponenti a ne samo (manje-više programirane) ličnosti. S tim u vezi, čovjek nije u stanju ni da svjesno dejstvuje u smislu nekog poboljšanja uslova života na ovoj planeti. Da li je uopšte moguće svjesno živjeti u ovoj realnosti, to ostaje pitanje?!

Ono što bi mogli nazvati jednom normalnom ličnošću (ili „kočijašem“ iz one gnostičke Parabole o kočiji, koju sam već mnogo puta pominjao), skoro da nije u stanju da prevaziđe svoje mentalne, ideološke, religijske, nacionalne, kulturalne itd. programe koji joj farbaju percepciju. Razjedinjenost komponenti svog bića (uma, duha i duše), čovjek demonstrira skoro na svakom koraku. Nema integriteta.

A svako kao ima „svoje“ mišljenje.

Čovjekovi stavovi prema nečemu kao i ponašanje uveliko su predvidljivi ukoliko znamo odakle je, tj. kakva mu je religijska, nacionalna, ideološka, kulturalna... pozadina. Stvar ide dotle da mnogima karakteristike i ponašanje više određuje astrološki znak u horoskopu, nego neka svjesnost.

A svako misli da je svjestan, dok istovremeno demonstrira da je u stvari ono što je Gurđijev nazivao „mašinom“. To je ono što se u učenju Četvrti put označava „čovjekom koji cijeli svoj život provede u jednom snu, mada se on u tom svom snu može baviti i naukom, pa čak pisati i knjige“.

Ukoliko neki čak uspiju da prevaziđu ili isključe ličnost, kao npr. uz pomoć hipnoze, te dokuče ostale svoje komponente, susrešće se uglavnom s tri različite svijesti, svijesti Uma, svijesti Duha i svijesti Duše. Svaka od njih će imati drugačija svojstva i doživljavaće realnost drugačije. Da li je ova „trocentričnost“ ljudskog bića, normalna ili nije (tj. da li je ona rezultat jedne manipulacije s viših nivoa egzistencije), to ostaje pitanje?! Ako one od nas, bez komponente Duše, među koje bi spadale i psihopate, nazovemo „dvocentričnim bićima“, oni će se uglavnom manifestovati „jednocentrično“ kao što se uglavnom manifestuju i oni od nas koji su „trocentrični“ u svom neintegrisanom obliku.

Prema gnostičkim izvorima, teoretski je moguće da se kočijaš (um), konji (duh), putnik (duša) i kočija (fizičko tijelo) integrišu u jednu cjelinu, međutim, kako se čini, u praksi je to veoma teško izvesti. Odale, većina nas doživljava realnosti kroz percepciju „kočijaša“ a takođe kao kočijaši ulaze i u direktnu interakciju s njom, naravno, uz prateće posljedice (koje će često da se svode na ono Mujino: „Ljudi, ovdje definitivno nešto nije u redu, ja ga već treći put pušim!?“)

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajni,ISIS na bliskom Istoku i otvorene granice
PostPostano: ned jul 27, 2014 9:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
Galaksija, u tebe zbrka pojmova.

Kompontente nisu um, duh i duša, nego intelekt, emocije i tijelo. Ono "trocentrični" se odnosi na to. Kočijaš nije ličnost. Kočijaš je um. Um jest težište oko kojeg se ličnost formira, ali daleko od toga da su istoznačni. Konj nije duh nego emocije. Putnik nije istoznačan s dušom al' ajde možemo reći da je blizu.

galaksija je napisao/la:
To je ono što se u učenju Četvrti put označava „čovjekom koji cijeli svoj život provede u jednom snu, mada se on u tom svom snu može baviti i naukom, pa čak pisati i knjige“.


To se ne označava tako "u učenju Četvrti put" nego je to samo jedna Gurđijevljeva opaska kako ju je prenio Uspenski. Ništa više i ništa manje. Uzgred, izuzev Uspenskog, malo je ozbiljnih indikacija da išta slično "četvrtom putu" postoji.

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajni,ISIS na bliskom Istoku i otvorene granice
PostPostano: ned jul 27, 2014 10:19 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Samo tako je napisao/la:
Galaksija, u tebe zbrka pojmova...


Ja sam naveo koje se komponente javljaju u praksi prilikom podvrgavanja hipnozi (kao npr. kod SIMBAD, FMS itd. seansi) a ne u nekoj od teorija. U vezi s emocijama, svaka od komponeti može imati svoje. Što se navoda Gurđijeva i 4-tog puta tiče, čovjek može pokušati obratiti pažnju i na suštinu/sadržaj a ambalažu ostaviti na stranu.

A možda možemo dozvoliti i mogućnost da se u međuvremenu malo i napredovalo u razumijevanju strukture ljudskog bića?!

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajni,ISIS na bliskom Istoku i otvorene granice
PostPostano: pon jul 28, 2014 9:21 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
galaksija je napisao/la:
Ja sam naveo koje se komponente javljaju u praksi prilikom podvrgavanja hipnozi (kao npr. kod SIMBAD, FMS itd. seansi) a ne u nekoj od teorija. U vezi s emocijama, svaka od komponeti može imati svoje.


Nije istina. Evo što si rekao:
galaksija je napisao/la:
Prema gnostičkim izvorima, teoretski je moguće da se kočijaš (um), konji (duh), putnik (duša) i kočija (fizičko tijelo) integrišu u jednu cjelinu



galaksija je napisao/la:
Što se navoda Gurđijeva i 4-tog puta tiče, čovjek može pokušati obratiti pažnju i na suštinu/sadržaj a ambalažu ostaviti na stranu.


Apsolutno. Jednu opasku onako uzgred izrečenu od čovjeka da ilustrira misao, u ko zna kakvom kontekstu i među kakvim ljudima, uzimaš kao nešto što se stalno govori u četvrtom putu. A taj četvrti put je nešto što je on spomenuo par puta, možda također ilustrativno. Nakon Uspenskog četvrti put nije više ni spomenut. Osim ako nemaš neke druge informacije?

galaksija je napisao/la:
A možda možemo dozvoliti i mogućnost da se u međuvremenu malo i napredovalo u razumijevanju strukture ljudskog bića?!

..

Ne razumijem što to znači. Da si odmakao od Gurđijeva?

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajni,ISIS na bliskom Istoku i otvorene granice
PostPostano: pon jul 28, 2014 10:28 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
autentika je napisao/la:
Nećemo se igrati ― muslimani su učestvovali u rušenju WTC-a, i to bi svima nama trebalo biti sasvim dovoljno...


Prije nekih 9 godina, napisah ovaj članak Konspiracije, velike i male. Ovdje slijedi jedan izvod koji bi u ovom slučaju bio relevantan:

Citat:
Da bi se objasnio princip rada dezinformacije tj. kako ona može da “reguliše” svijest čovjeka, poslužiću se jednim banalnim primjerom kao što je “teroristički” napad na STC i Pentagon. Veoma je malo ljudi koji su razmislili svojom glavom u vezi pozadine ovog slučaja a još manje onih koji su poduzeli jedno dublje istraživanje.

Dr. A. Pastore je jedan od nekolicine koji su detaljno proučili stvar. On je predstavio taj događaj tekstom pod naslovom Čudnije od Fantazije, i to na takav način da svako ko ima 2 funkcionalne i povezane nervne ćelije može prateći izneseni materijal, linkove i reference, doći do zaključka da zvanična verzija tog događaja nema nikakve veze sa objektivnom realnošću.

**

Moj susjed Brian W. samog sebe smatra veoma informisanim čovjekom jer svakog dana čita novine, sluša radio i gleda televiziju. Događaj 11 septembra 2001. g. ga je toliko bio zapanjio da on dugo vremena nije mogao doći sebi. Njegov pogled na muslimane i islamsku religiju prekonoći se promijenio. Već idući dan, nakon što je uz pomoć medija saznao sve detalje, njemu već nije bilo jasno zašto Buš nije odmah bacio nuklearnu bombu na Avganistan, jer se tamo krije bin Laden. Kad je uključio malo više “logike” došao je na ideju da bi najbolje bilo izvršiti nuklearni napad i na Irak, Iran i ostale islamske zemlje, jer su svi oni isti. Njima se ne može vjerovati. S kolegom s posla, koji je inače iz Pakistana, on je odmah prestao da priča, jer i on mora biti isti kao i oni teroristi. Sad ga se još i boji, jer taj kolega uvijek nosi na posao jednu poveću torbu u koju vrlo lako može da stavi bombu. Ko zna šta on ima u toj torbi…može nas dići sve u vazduh, kad god hoće, mislio je stalno Brian dok su mu žmarci išli niz kičmu. I onaj susjed koji stanuje u trećoj kući od njegove nekako sumnjivo izgleda. Ima tamnu kožu, mora da je Arap. Brian je počeo tri puta da provjerava da li je dobro zaključao vrata prije nego što je išao u krevet a kad god je nešto šušnulo u blizini on je skakao iz kreveta kao oparen računajući da mu se Arapi šunjaju oko kuće. Kad je uspjevao da zaspe, sanjao je kako ga onaj musliman, njegov kolega s posla, raznosi u paramparčad bombom.

Tako je sa olakšanjem dočekao momenat kada su Amerikanci napali Avganistan, pa Irak… Što ih više pobiju, to bolje, razmišljao je Brian. Što manje muslimana to više sigurnosti za poštene hrišćane. Uhh, da sam bar malo mlađi, i ja bih otišao tamo da im pokažem svog boga, razmišljao je on. Čak je počeo i sanjati kako kosi Arape mitraljeskim rafalima. I tako on mjesecima.

Jednom prilikom nađemo se mi u društvu i on mene onako s neba pa u rebra priupita - šta ja mislim zašto se muslimanski svijet neće bar kolektivno izvinuti Amerikancima. Ja ga upitam – zašto?! Njemu opet ne bi jasno kako ja to ne znam na šta je on mislio. Pa zbog ovih terorističkih napada, reče on nestrpljivo u očekivanju mog odgovora. Ja mu kažem, pa vjerovatno zato što ih oni nisu ni počinili. A onda će on - Pa čitaš li ti novine, gledaš li ti televiziju, slušaš li ti radio!?! Ja mu kažem da ono što čitamo, slušamo i gledamo, pa čak i učimo u školi ne mora istovremeno da bude i istina.

Onda ga ja priupitam da li se on ikada potrudi da prouči nešto sam a ne da prihvata sve onako kako mu je servirano. S obzirom da on o takvoj jednoj varijanti nikada nije razmišljao, ja sam mu donio orginalnu verziju teksta Čudnije od Fantazije i predložio da pokuša uz pomoć ovog teksta, linkova i navedene literature sam da istraži stvar, pa da mi onda kaže sta je zaključio.

Nakon nekoliko dana vidim da mu nije lako. Brian se pati jer se ne može tek tako lako odreći one svoje slike u čije stvaranje je uložio toliko vremena, truda i energije a u tekstu kojeg je pročitao ima mnogo informacija koje prijete da je unište ili bar dobro uzdrmaju. Ne zna, jadan, ni kako bi sad oživjeo sve one Arape koje je u snu pobio. Sada na mene poprijeko gleda, kao na nekoga ko pokušava da ga nasamari. Nešto mu ipak nije jasno ali mu nije jasno šta mu nije jasno. Gdje je greška? Čak sam dobio utisak da je on sada i na mene ljut!?

Inače nije uputno razbijati tuđe iluzije, jer ljudi sa razbijenim iluzijama nemaju se više na šta “osloniti”, a s obzirom nemaju dovoljno stabilnih elemenata na osnovu kojih bi “operisali”, oni gube ravnotežu, postaju nervozni, bijesni na one koji su im “razbili” iluziju a često i agresivni.

Generalno je pravilo da ljude treba pustiti da se brčkaju u iluziji koliko god hoće. Sve drugo podrazumijeva kršenje njihove slobodne volje.

LINK




Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajni,ISIS na bliskom Istoku i otvorene granice
PostPostano: pon jul 28, 2014 10:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Haha, super tekst galaksija =D>

Sto rece Ajnštajn "Predrasude je teze razbiti nego atom" :D

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajni,ISIS na bliskom Istoku i otvorene granice
PostPostano: uto jul 29, 2014 7:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub dec 04, 2004 6:32 pm
Postovi: 31
Pozdrav,
redovito Vas čitam već 10 godina i rijeđe se uljučim u rapsravu, tek kad se skupi a imam osjećaj da se dovoljno skupilo s obzirom na situaciju u svijetu.

U prva 2 posta je uglavnom sve rečeno i do vrlo sličnih zaključaka sam i sam došao ali nadovezao bi se neke naredne postove i komentare.

Npr ako smo svijesni da nam slijedi relativno uništenje ne vidim razloga da sad idemo bježati u neke zemlje koje bi bile pošteđene umiranja i razaranja.

Ako polazimo od pretpostavke da naš kraj ne predstavlja ovaj fizički život onda ne vidim što bi dobili da sad idemo bježati u neke rupe, skloništa, daleke zemlje i otoke.

Zar nismo uvidjeli kako se jedina prava borba odvija u našoj glavi i da je glavni cilj toga što smo ovdje da nešto naučimo i poslije budemo malo mudriji u duhovnom svijetu i vićim stupnjevima postojanja/denzitetima.

Da li za nas ima nekakav nastavak nakon ovog fizičkog života? Ja mislim da ima iako me prolazi jeza nakon što sam pročitao text Geneza koji mi je dao misliti o nekim opcijama koje do tada nisam smatrao relevantnim.

Postojanje nekog Stvoritelja ne dovodim u pitanje jer ni Svemir ni mi nismo mogli nastat slučajno ali otvara se pitanje vezano za našu svrhu i našu trajnost.

Naravno u ljudskoj psihi je jako prisutan faktor "želim vjerovati u ono što mi ide u prilog" i na toj osnovi počivaju SVE svjetske religije, tamo nam jednostavno piše ono što bi mi voljeli da je tako, barem u konačnici nakon mnogih najava patnje i stradanja.
Pravu istinu znat ćemo kad umremo a možda ni tada jer to ovisi da li nam prava istina ide u prilog ili ne ide.

Teško je promatrati sva ova svjetska zbivanja vez uvida u širi globalni kontekst nastanka i razloga postojanja čovječanstva, cijelog Svemira pa i onog iza Svemira što sigurno postoji a mi ne vidimo.

Razmišljajući o tome me često zaboli glava, ponekad mi dođe da poludim i na kraju se zapitam "jesam li normalan" a zatim dođe pitanje definicije "normalnog" i tada mi polako stvari počinju biti sve jasnije.

Evo samo jedna jednostavna usporedba, ako promatramo neku veću farmu, npr krava i bikova, te životinje ne razmišljaju puno ni gdje su ni što su, žive od danas do sutra a vrijeme provode hraneći se, igrajući dok su mali, istraživanjem prostora oko sebe, reprodukcijom i hijerarhijom.

Mnogo puta vidimo bikove koji žele biti "glavni i selu" i do iznemoglosti se tuču da bi jedan drugome pokazali tko je glavni i stekli pravo da gospodare tim pašnjakom i kravama oko sebe ne razmišljajući o posljedicama.

Pitam se da li bi ti bikovi i krave poludjeli u pravom smislu riječi da odjednom doznaju i spoznaju što ih zapravo čeka, da ih čeka brutalno klanje od strane ljudi koji ih hrane (koje neki od njih možda smatraju Bogovima), umiranje u mukama dok ne izkrvare, rezanje njihovih mrtvih tijela i zamrzavanje u svrhu prehrane drugih bića.

Tijekom zadnjih desetak godina čitajući alternativne textove sa svih strana nije mi bilo lako, nerijetko određenu rečenicu ili pojam bi morao pročitati po nekoliko puta i onda odvojiti par minuta za pokušati shvatiti smisao koja bude ponekad između redaka a ponekad skroz otkrivena ali je moja svijest očito nije bila spremna prihvatiti zbog toga što se kosila sa svime do tada "naučenim".

Nije dovoljno pročitati neki text i odma biti mudar i pametan, to je dugotrajan "proces" u kome nas očekuje sporo "sazrijevanje" svijesti koja se gradi kockicu po kockicu.

Ima mnogo stvari koje sam ja prije 10 godina odmah odbacivao kao "neosnovane", "nemoguće", čak i prije 4-5 godina u neke stvari sam odbijao ne samo povjerovati nego uopće ih prihvatiti kao eventualno moguće. Kako su godine prolazile sve više mogućih hipoteza je dobijalo svoj smisao a u tome je naveliko pomoglo ne-zaboravljanje "nemogućih teorija" nego ipak spremanje sa strane u neku ladicu svijesti/mozga za moguću daljnju obradu u budućnosti i povezivanje sa dobivenim novim invormacijama.

Svatko od nas mora sam da dođe do određenih spoznaja, ne pomaže nikakvo "otvaranje očiju na silu". U privatnom životu o ovim stvarima mogu pričati samo sa 2 osobe a i to niti do pola dubine samin tema jer oni jednostavno iako se trude ne uspijevaju prijeći neki zid koji im je nametnut od strane systema (odgoj, škola, vjera, društvo itd...).
_____________________________

Ono šta mi je jako teško bilo prihvatiti je činjenica da postoji vrlo velika mogućnost da je cijeli nama poznati svijet oko nas umjetno stvoren, to se jednostavno kosilo sa mojim viđenjem svijeta.

Oduvijek sam vjerovao u Stvoritelja, vanzemaljce, duhovna bića i da ima nečeg poslije ali da živimo u Matrix-u sam odbacivao.

Da se razumijemo, otvoren sam za sve pristupe i ne tvrdim kategorički da svi mi živimo u Matrix-u jer to ni ja ni Vi ne možemo 100% znati, samo kažem da mi se čini kako živimo u nekom umjetnom svijetu koji mi svaki dan sve više i više sliči onome iz Matrix-a.

Imam osjećaj kao da smo u nekoj vrlo usavršenoj video igri, da smo daljinski upravljani od strane nekih bića koje ne vidimo.
Možda naših duša koje s vremena na vrijeme odluče bacit jednu partiju (život) u svrhu nekih novih spoznaja, učenja i da je svatko od nas neprestano pod nadzorom od rođenja pa do smrti.

NA Vašim stranicama sam se prvi put susreo i za pojmom "organski portali" koje sam u početku jako teško "prožvakao" ali nisam se predavao, mučio sam se sa mislima "što bi bilo kad bi bilo" i na kraju sam zaključio da postoji jako velika šansa ste u pravu i da organski portali itekako postoje svuda oko nas i da ih je većina šta je pomalo zabrinjavajuće.

Ima samo jedna razlika, tj dodatak na definiciju organskih portala koju sam u svojoj glavi osovno nadodao.
A to je da su organski portali jednostavno tijela sasvim kao i naša za koje duhovna bića (duše) nisi bile zainteresirane da ih nastane i "zakupe" u ovom fizičkom životu i da sa njima upravlja generalni program ove video igre i vodi ih kroz život po unaprijed određenim pravilima,

Oni se ne zanimaju previše za bilo što alternativno (osim kad im je zadatak da unose pometnju, sumnju i negiranje određenih tema), uglavnom kao šta ste i Vi često pisali žive relativno mirnim životom u SKLADU sa systemom bez prevelikih oscilacija baš kao i NPC-ovi u video igrama.
______________________

P.S. Izvinjavam se ako se se udaljio od teme ali pošto dugo nisam pisao smatrao sam da bi bilo najbolje da dam uvod u moje gledište situacije i stanja u svijetu a u narednom postu ću doći do najnovijih zbivanja u svijetu i pokušaju da određene sile uvedu diktaturu nad svima
(iako je to već i sada skoro ali prikriveno zar ne?)

_________________
Ne znam što je istina, znam samo da "službena istina" nije istina!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajni,ISIS na bliskom Istoku i otvorene granice
PostPostano: uto jul 29, 2014 10:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub dec 04, 2004 6:32 pm
Postovi: 31
Evo da nastavim post od prije...

Pod pretpostavkom da je ovaj naš svijet/svemir umjetan mogu misliti da su nas (vozila, pokretnine) kao i sve "fizičko" što vidimo stvorila neka bića kojim odgovara da stalno i neprestano bude neko komešanje na Zemlji i oni imaju iz toga koristi.

Znači da naša (ako je uopće i možemo nazvati naša) civilizacija od svog početka je pod strogom kontrolom i nadzorom od strane nekih bića koje ne mogu poistovjetiti sa Bogom/glavnim Stvoriteljem ali očito da ta bića nisu u kontradikciji sa njim inače nebi postojala i radila što ih je volja.

Ta bića nisu fizička i hrane se energijom a bili su u direktnoj i indirektnoj vezi sa ljudskim vladarima na zemlji oduvijek i ukazivala su se ljudskim precima u raznim oblicima, neki službeno a neki neslužbeno, npr nije isključeno da je određena grupacija bila "gladna" i da su tu i tamo navodili plemenske vođe na obavljanje raznih žrtvovanja po svijetu.

Sad će neko pomisliti da ako su oni iz perspektive čovjeka zli i izazivaju patnju ljudi kako to da viši Stvoritelj koji je dobar to dozvoljava da se događa kroz miljune godina?

Odgovor je vrlo jednostavan i dovoljno je upitati "što je dobro i što je zlo?"
Zar mi kroz hiljade godina ne promodimo genocid nad životinjama, njihovo uzgajanje, istrebljivanje i mučenje koje je u stvari puno gore od ovog koji se nad nama provodi.
Sve ovisi iz koje se pozicije gleda na stvari.

Ta bića koja su na ovom forumu opisani kao vanzemaljci 4 denziteta (a možda i daleko šire) su izgleda stvorili ovaj umjetan svijet oko nas kao i nas same, izgradili su uvjete za naše postojanje, uzgojili nas i dopustili da se uz njihov nadzor i kontrolu raširimo po svijetu a svrha našeg fizičkog postojanja je da proizvedemo određenu količinu energije za naše tvorce a to se upravo najviše postiže krot ratove i patnju.

Svi su na dobitku, fizički naši tvorci koji dobijaju energiju/hranu, Bog kojem za napredak svijesti duša odlično posluže ta fizička tjela a i samim dušama u svrhu sazrijevanja i povećavanja svijesti sa kojim se uzdižu u hijerarhiji postojanja.

Prema tome ovo sadašnje stanje u svijetu sasvim odgovara onima iznad koji polako ali sigurno dodatno zahuktavaju već ionako vruću situaciju na Zemjli, koji direktno ili indirektno imaju pod svojom kontrolom sve svjetske sile i koji su izgleda odabrali USA sa satelitima da preko njih ostvare veću kontrolu i diktaturu nas stanovništvom planete.

Propaganda je nevjerojatna i moram priznati da me iznenadilo koliki broj ljudi je potpao pod njen utjecaj čak i uz pretpostavku da pola ljudi na Zemlji su "prazni roboti" mislim da možemo reći kako je propaganda zahvatila većinu onih za koje možemo reći da su "popunjeni dušom".

Zapanjen sam reakcijom prosjećnog čovjeka pa i mojih prijatelja koji "ne vide" stvari koji su meni toliko vidljivi. Skoro se potpuno zanemaruju hiljade mrtvih civila u Gazi dok istodobno se na sva zvona oplakuju sluge "zapada".

Ja živim u Hrvatskoj i naši mediji su vrlo često toliko pristrani kao da život svih nas ovisi o tome koliko ćemo li mrziti onu "drugu stranu" iako ni po čemu mi nismo strana u sukobu ni u Ukrajini ni u Gazi. Svjestan sam da im naređeno da takvom žestinom pišu ali ovo veličanje jednih i demoniziranje prelazi sve granice dobrog ukusa.

Ako slučajno netko nepristran napiše neki neodobravajući komentar odma stiže lavina primitivaca, često debilnih nacionalista koji takvog komentatora odma izvrijeđaju na sve moguće načine a u nedostatku argumenata iz rukava izvlače sulude usporedbe trenutnih sukoba sa ratom u bivšoj Jugoslaviji i sve neistomišljenike etiketiraju pogrdnim imenima na nacionalnoj osnovi a to u stvari nema veze s realnošću.

Takve bezobzirne provokatore je u biti jako lako prepoznati, postovi su im uglavnom kratki, antigramatički pisani svakakvim riječnikom bez puno smisla i uvjeren sam da velik broj njih su upravo "umjetni ljudi" čiji "visokoumni" stavovi stižu tamo iz nekog kompjutera u svemiru ili s Mjeseca gdje već piše po 99 mogućih odgovora na svaki komentar i bira se najprikladniji s obzirom na političku situaciju u određenoj zemlji.

Što raditi? Ne, ne znam ni sam, znam samo da neću potpasti pod ovu suludu propagandu i da se neću složiti sa systemom bez obzira na posljedice.

Ponekad pokušam pričati o svemu ovome sa članovima svoje obitelji, većina me počne ćudno gledat pa onda okrenem temu jer vidim da nema smisla a ponekad mi kažu: "daj pusti te stvari, zašto se preokupiraš glupostima, uklopi se u svijet i radi ono što radi većina mladih".

Ne znam, ali to za mene nisu gluposti, za mene su gluposti upravo ignoriranje ove sulude situacije oko nas, znači baš obrnuto nego šta mi većina govori.

Što nam slijedi? Za nas, Vas, čovječanstvo? Nemam baš svijetle prognoze jer promatrajući koliko USA i sateliti ulažu napora da izazovu sukob širih razmjera ne vidim načina da taj sukob bude izbjegnut.

U vezi ovog i narednih sukoba, ratova i patnji koji nam izgleda neminovno slijede ne želim reći da su Rusi, Palestinci, Iranci i Kinezi anđeli ali sile koje su uz USA, Izael i GB izgledaju visestruko gore, barem trenutno.

_________________
Ne znam što je istina, znam samo da "službena istina" nije istina!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajni,ISIS na bliskom Istoku i otvorene granice
PostPostano: sri jul 30, 2014 1:19 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
U nastavku, u vezi s pojašnjenjem mojih navoda iz poruke gdje sam naveo moj „pogled na situaciju s metafizičke platforme“, navodne „zbrke pojmova“ i ostalog, prvo moramo uzeti u obzir to da „metafizičku platformu“ ne podrazumijeva isključivo JEDNO ezoteričko učenje, niti su obavezne definicije koje se u njemu koriste.

Tumačenje realnosti iz okvira jednog učenja i uzimanje u obzir definicija koje se koriste samo u tom učenju, podrazumijeva – „kontejnerizaciju“. (Od svakog učenja, religije i ideologije, može se napraviti „kontejner“.)

Za razliku od toga, ljudi koji tragaju za istinom ili se nalaze na ezoteričkom putu razvoja svog bića, mogu uzimati u obzir više ezoteričkih učenja, iskustva i nalaze drugih, kako i svoja vlastita iskustva i opservacije, te na taj način sklapati mozaik u vezi s generalnom situacijom na terenu.

Kad poredimo određena ezoterička učenja koja su nam dostupna, primjetićemo među njima neke sličnosti a takođe i razlike. Nadalje, u nekima od njih neće biti pomenuti detalji u vezi s vanzemaljskom interakcijom, što ide dotle da će tu mogućnost isključivati većina sljedbenika jednog takvog učenja (jer toga tamo jednostavno nema). Međutim, u realnosti, postoji mnogo onih koji su tu vrstu interakcije dobro osjetili na svojoj koži a postoje i oni koji su pokušali poduzeti nešto u vezi sa rasvjetljavanjem te problematike. S obzirom da istraživanje stalno traje, nesuvislo bi bilo s današnje tačke gledišta, „zacementirati“ se u kosmologiji nekog od tih manje-više starijih učenja (što bi bilo karakteristično za jednog klasičnog „kontejneraša“), bez uzimanja u obzir nekih novijih nalaza koji dolaze s mnogih strana.

U tom smislu, kad kažem da možemo dozvoliti mogućnost da se u međuvremenu napredovalo u razumijevanju strukture ljudskog bića, to se ne mora mehanički prevoditi u smislu neke moje tvrdnje da sam ja napredovao više od Gurđijeva.

Nadalje, kad čovjek uzme u obzir novije nalaze, primjetiće bar to da postoji velika vjerovatnoća da sama razjedinjenost komponenti bića nije jedini faktor koji čovjeka čini „vanjskim“ te se i ponaša u skladu s tim:

Citat:
Gurđijev: Ovaj ‘vanjski krug' kome mi pripadamo i kojeg jedino znamo, je krug mehaničkog čovječanstva. Prvi znak po kome se taj krug raspoznaje je taj što među ljudima koji mu pripadaju nema niti može biti zajedničkog razumijevanja. Svako razumije na svoj lični način, i svako drugačije.

Ovaj krug se ponekad naziva krugom ‘jezičke zabune’, tj. to je krug u kome svako priča svojim jezikom, gdje niko nikoga ne razumije, niti se iko trudi da ga drugi razumiju.

U ovom krugu jedno zajedničko razumijevanje između ljudi je nemoguće, osim u rijetkim slučajevima u vezi stvari koje nisu od nekog ozbiljnijeg značaja i koje se nalaze u okviru granica datog stvorenja.


(Ovo je ujedno i razlog zašto se malo šta uopšte može poduzeti u smislu popravljanja situacije na “vanjskom terenu”. Doduše, to ne znači da čovjek istovremeno nema neke šanse da poduzme nešto na “unutrašnjem terenu”.)

Ovo iznad se takođe može primjeti ne samo kod većine nas, nego čak i kod eksperata na polju učenja Četvrti put.

Nadalje, može se primjetiti i to da je isto učenje Moravjev nazivao “ezoteričkim učenjem istočnog pravoslavlja” s tim što ga je on tumačio i adaptirao za individualni rad a njegovo tumačenje tog učenja nije bilo identično s Gurđijevim, isto kao što se ni pogledi Uspenskog, kao jednog od tumača istog učenja, nisu obavezno morali podudarati s pogledima ostale dvojice. Dakle, ne može se reći da svako ko proučava taj materijal, mora obavezno da ga interpretira na isti način i da koristi terminologiju na isti način.

Ukoliko se, na primjer, ispostavi to da pored “razuđenosti” komponenti čovjekovog bića, postoje i entiteti koji su u stanju da manipulišu i/ili kontrolišu čovjeka/čovječanstvo na razne načine, onda “rad na sebi” može da dobije jednu “novu dimenziju” a takođe i slika situacije na terenu. Postoje i neke indikacije da stvar može da ide dotle, da i te komponente budu kontrolisane (kao npr. raznim implantima) na svom nivou, što sve obično ide izvan percepcije budne svijesti ličnosti.

S obzirom, da se u tom kontekstu sagledavanja situacije na nivou bića (kao npr. uz pomoć metoda koje sam prethodno pomenuo) konzisteno pojavljuju tri komponente od kojih svaka predstavlja jedan “poseban” entitet s odgovarajućim “tijelom” i sviješću; i od kojih je jedna - Um, druga - Duša (ukoliko je čovjek ima) i treća - Duh, onda smatram da se tu sasvim slobodno može upotrijebiti pojam kao što je “trocentričnost”, mada on ne mora isključivo biti istovijetan istom pojmu iz 4-puta. A koliko znam, u praksi se “emocionalno tijelo” nije pojavilo, bez obzira na to što ono postoji u nekim ezoteričkim teorijama koje čovjek može da uzima kao svetinje ali ni ne mora. Nije obavezno.

**

Uzimajući u obzir sve ovo, po mom mišljenju, manipulacija čovječanstva se odvija na dva nivoa. Prvi nivo podrazumijeva uglavnom manipulaciju preko psihopata (ljudi kojima nedostaje komponenta duše), dakle, koji nemaju “trijadu,” nego imaju “duadu,” a da se ne bi moralo izmišljati ovakve pojmove kao što je “duada”, mislim da je praktičnije reći da su ti ljudi jednostavno – “dvo-centrični”.

Taj nivo manipulacije se donekle može predstaviti “normalnim” ljudima na jedan relativno razumljiv način, što sam i pokušao onim tekstom Kurto ili Murto?!, kojeg sam ranije pomenuo. S obzirom na sadašnji nivo svijesti, činjenica je da taj prvi nivo manipulacije nije lako vidljiv “normalnom” čovjeku (čitaj: normalno programiranom čovjeku). Kako mu tek onda mogu biti vidljivi neki viši nivoi manipulacije?!

Međutim, ukoliko se odnekud počne, psiho-patološki akti mogu biti prepoznati od strane normalnih ljudi isto kao i individue koje ih upražnjavaju. S jednim znanjem o prirodi psihopatije, ljudi bi teoretski mogli preduprijediti i psihopatološke aktivnosti i zaštititi se od njih, bilo ko i odaklegod da upravlja tim “vozilima” u ljudskim tijelima (ili “živim mrtvacima” kako je Gurđijev nazivao ljude bez duše) koja sprovode psiho-patološku agendu na ovoj planeti. Kad bi čovječanstvo dostiglo nivo svjesnosti koji bi mu bio potreban da se ovaj problem razumije i da se uspješno nosi s njim, ono će izaći na kraj s patokratijom, isto kao jedan individualac koji će izaći na kraj sa jednim psihopatom, nakon što postane svjestan s čim ima posla.

Nadalje, kao što na individualnom nivou, postoje ljudi koji se uspješno odupiru vanzemaljskim napadima (kao npr. otmicama) i manipulaciji, tako je moguće i da se kao čovječanstvo odupremo manipulaciji od strane vanzemaljskih entiteta (koja bi podrazumijevala drugi ili "viši" nivo manipulacije).

Teoretski, naravno.

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajni,ISIS na bliskom Istoku i otvorene granice
PostPostano: čet aug 07, 2014 10:15 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
French Report - ISIL Leader Mossad Agent


..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajni,ISIS na bliskom Istoku i otvorene granice
PostPostano: pon aug 18, 2014 11:39 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon aug 18, 2014 9:34 am
Postovi: 25
Pritišću nas, sa svih strana.
ISIS, Ukrajina, Gaza, Ebola, avioni, rupe, poplave i divlje vrijeme...
Lonac očito kipi i nadam se da sve to znači da se "oni" zadnjim atomima snage bore protiv nas i protiv istine. Bacili su puno karata na stol, mediji toče pića i griju vatru, a budale idu, ginu i ubijaju.

Meni je ovo super, kao da su pronašli kutiju gumenih bombona previše kod nekog, sigurno se ne piše dobro, pogotovo kada sa svih strana stiže neko oružje i oprema:
http://www.jutarnji.hr/skandal-u-talija ... a/1213454/
:)

IDALI je napisao/la:
... možemo informirati ljude...

Jedini koje možemo i trebamo informirati smo sami sebe.
Nismo mi nikakvi informatori niti smo tu da "učimo" nekog ako on to ne želi, kada smo i sami daleko od "istine" ili "znanja".


IDALI je napisao/la:
Duh se može razvijati samo u prosperitetu nikad u ratu ili siromaštvu.

Nebi se složio, mislim da su patnje i boli tu upravo iz razloga da nam "duh" raste i da se razvijamo.
Neke od najvećih promjena na meni uslijedile su nakon najvećih patnji, one su katalizator. Moji izbori su me doveli do njih i nakon toga se treba s njima nostiti.
Tako je i na globalnoj razini, makrokozmički smo dovoljno radili sranja, okretali glavu, gurali pod tepih, birali lakši put. Vrijeme je za naplatu.

galaksija je napisao/la:
Nadalje, u vezi A. Jonesa, možda ne bi bilo loše uzeti u obzir i ovaj članak: Alex Jones exposed as Stratfor double agent

Apsolutno je jasno da je Jones nepouzdan i infiltrator. Barem meni, od prvog puta kad sam ga vidio. "Sloboda" nema veze s onim pod što ju on prodaje.
Zanimljive su i njegove poveznice s Tedom Turnerom.
No dobro, 5 dolara nije puno za platit u zamjenu za malo informacija. Ali čekaj, kad se tih 5 pomnoži sa stotinama tisuća!? Hmmmm...

IDALI je napisao/la:
Pa stvar je vrlo jednostavna vrijeme je da počnemo biti politički aktivni...

Politika je prevara ovog sustava, politici nije mjesto u ispravnom svijetu, politika i sloboda nemaju veze jedno s drugim. To je paradoks, a dok netko priča o slobodi i u priču unosi autoritete politike koji VLADAJU nad nama, svoju slobodnu volju predaje njima i živi u kognitivnoj disonanci.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajni,ISIS na bliskom Istoku i otvorene granice
PostPostano: uto aug 19, 2014 7:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Citat:
IDALI je napisao/la:
Duh se može razvijati samo u prosperitetu nikad u ratu ili siromaštvu.

Nebi se složio, mislim da su patnje i boli tu upravo iz razloga da nam "duh" raste i da se razvijamo.
Neke od najvećih promjena na meni uslijedile su nakon najvećih patnji, one su katalizator. Moji izbori su me doveli do njih i nakon toga se treba s njima nostiti.
Tako je i na globalnoj razini, makrokozmički smo dovoljno radili sranja, okretali glavu, gurali pod tepih, birali lakši put. Vrijeme je za naplatu.


http://4dlog.blogspot.com/2014_08_01_archive.html

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajni,ISIS na bliskom Istoku i otvorene granice
PostPostano: uto aug 19, 2014 7:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
i onda se zapitati koliko je ljudi usled tih "(ne)edukativnih" teškoća popilo atrofiju osećaja kao duhovni razvoj ...

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajni,ISIS na bliskom Istoku i otvorene granice
PostPostano: uto aug 19, 2014 9:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
kartikeya je napisao/la:
Citat:
IDALI je napisao/la:
Duh se može razvijati samo u prosperitetu nikad u ratu ili siromaštvu.

Nebi se složio, mislim da su patnje i boli tu upravo iz razloga da nam "duh" raste i da se razvijamo.
Neke od najvećih promjena na meni uslijedile su nakon najvećih patnji, one su katalizator. Moji izbori su me doveli do njih i nakon toga se treba s njima nostiti.
Tako je i na globalnoj razini, makrokozmički smo dovoljno radili sranja, okretali glavu, gurali pod tepih, birali lakši put. Vrijeme je za naplatu.


http://4dlog.blogspot.com/2014_08_01_archive.html



Procitao nesto sa ovog linka i dosta me muci opcenito ta tema u vezi umiranja pa docekivanja sivih i ostale gamadi.... To bi znacilo da nema nikakve mogucnosti bjezanja odavdje, a zdravi razum mi govori da mora postojat nacin da se pobjegne, mora ga bit mora!!!!!!!!

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 45 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz