Sada je: čet mar 28, 2024 11:46 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 350 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: pon mar 10, 2014 7:54 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Monte Christo, da li je Steiner negdje govorio o tome kada te "zahvate" ti ahrimanski utjecaji pri rođenju? Jer i sama sam nailazila na slično uočavanje toga, točnije "horoskop" se otkriva kao prvi "program" kojem smo izloženi, no nisam detaljnije raspetljavala tu priču pa me interesira, da li je to obrađivao detaljnije ili je samo spomenuto?

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: pon mar 10, 2014 11:22 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1353
Lokacija: Split
pa moj post nije napisao steiner nego ja. ne znam da je govorio o rođenju ali se dobro sjećam da je govorio o prestanku utjecaja nakon smrti. ako se malo bolje o tome razmisli onda se vjerojatno čak ni ne radi o prestanku utjecaja već o nemogućnosti da utjecaji djeluju. o horoskopu nemam pojma osim šta znam da je za određeni broj ljudi obvezno pogrešan. pogotovo o programima nemam pojma. kada te tresne auto je li to programirano vozilo i vozač ili te stvarno tresnilo. jer ako je samo programirano onda program učitaš iznova.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: pon mar 10, 2014 11:35 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1353
Lokacija: Split
@alf

nemoj se ljutit na mom možda ciničnom odgovoru ali taj način razmišljanja patentirale su tete u dječjim vrtićima kako bi djeci stvari napravili razumljivijima a računaju i s time da će im možda dobro doć ako jednog dana budu programeri. kvaka je u tome da ne moš složene stvari napravit jednostavnima, jedino se možeš uhvatit u koštac s njihovom složenošću.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: uto mar 11, 2014 8:07 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Ne ljutim se samo me interesiralo da li je o tome detaljnije govorio. Koliko vidim govorio je da utjecaji prestaju nakon smrti - iako u prvom si postu naveo u zagradi "uglavnom" - pa me eto to zainteresiralo, no dobro, hvala na odgovoru!

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: čet mar 20, 2014 1:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1353
Lokacija: Split
Kao što skup informacija ne čini znanje tako ni inteligencija ne čini mudrost.

Nagradno pitanje: što je na ovoj slici pogrešno?

slika

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: čet mar 20, 2014 7:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 17, 2012 7:04 pm
Postovi: 52
Alo. ovde planeta Zemlja. Vreme: totalna dominacija materije. Prvo kaži šta je nagrada pa ćemo videti da li uopšte vredi uključivati vijuge.

Što se mene lično tiče ja se predajem bez borbe: Šta god sam do sada mislio - ispalo je da nisam bio u pravu. Gde god je trebalo da stignem, zakasnio sam...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: čet mar 20, 2014 7:37 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
MonteChristo je napisao/la:
što je na ovoj slici pogrešno?


Transhumaniziranje imaginacije?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: pet mar 21, 2014 12:03 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1353
Lokacija: Split
hehe ovo je cudan natjecaj pa nagrada ako netko zna ide meni. sastoji se u zadovoljstvu.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: pet mar 21, 2014 7:15 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 17, 2012 7:04 pm
Postovi: 52
MonteChristo je napisao/la:
hehe ovo je cudan natjecaj pa nagrada ako netko zna ide meni. sastoji se u zadovoljstvu.


Recimo da Monte CH. zaslužuje mnogo više od najobičnijeg (ali profinjenog) zadovoljstva. Ako je poredak stvari na podnošljivo - zadovoljavajućem nivou, takve dobitke je realno i očekivati u njegovom slučaju.

Da krenemo od sitnica: Izgleda da su autori slike na nivou da im je Imaginativni svet motor za realnost. U stvarnosti je motorna snaga pozicionirana na malo dublje i finije sfere.

Eto koliko sam ja od reči: Prvo se predam bez borbe, a onda neprozvan odgovaram. Neću više- Ćasna pionirska.

Molim sledeće pitanje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: pet mar 21, 2014 8:27 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1353
Lokacija: Split
odgovor tocan. naravno moguca su i drugacija tocna objasnjenja.

zapravo bi trebalo glasit ili: Intuicija - pokretac tvojih misli

a ne bi bilo pogresno ni: Imaginacija - pokretac tvojih osjecaja

ovo je slikano na dalekom istoku i jasno se vidi zasto oni ne mogu dat doprinos u znanstvenom slislu. pretpostavljam da za imaginaciju misle na mentalnu sliku a ona moza bit i cista fantazija, nesto nestvarno. a slikano je u vjerojatno najvecoj svjetskoj firmi u svojoj bransi.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: sub mar 22, 2014 8:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1353
Lokacija: Split
ispada da sam ih omalovažio, ali nisam. cijeli istok, ne oko ekvatora već sjevernije, koreja, japan, kina ima daleko bolje socijalno okruženje nego bilo koja zemlja europe. puno više brinu za zajednicu u cjelini nego npr. mi, inteligentniji su od nas i život je puno opušteniji.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: ned mar 23, 2014 12:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 17, 2012 7:04 pm
Postovi: 52
To je odlična priprema ljudskih duša za nadolazeći "rat sviju protiv svih". Nasuprot tome ovi "naši" ovde kao da vrše zagrevanje ljudstva za nadolazeće sukobe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: pon mar 24, 2014 1:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1353
Lokacija: Split
IncognitoJa je napisao/la:
To je odlična priprema ljudskih duša za nadolazeći "rat sviju protiv svih". Nasuprot tome ovi "naši" ovde kao da vrše zagrevanje ljudstva za nadolazeće sukobe.


znaš da nije dobro naglašavat nešto što dolazi za više od 3000 godina.
pokazano je i dokazano da zanemarivanje sadašnjeg trenutka, vremena i prostora, ima teške posljedice za vlastiti razvoj. to posebno vrijedi za sljedeću, šestu epohu (to što napominješ je točno, ali to je sedma epoha), tzv. slavensku. koliko je ljudi među slavenskim narodima samo sklono misliti da sada ništa nije bitno, da će doć naše vrijeme. koje vrijeme? misle možda da ćemo onda mi tlačiti druge? to bi trebala biti slavenska epoha?
do nje zapravo ne mora ni doći. naravno da vremenski dolazi ali upitno je ono supstancijalno. ako sada dovoljan broj ljudi ne napravi korak u razvoju duše svjesti, u razvoju svog Ja tada će ta epoha biti promašena kakva god da izgleda izvana. usmjeravanje interesa na šestu epohu upropaštava ovu, petu epohu, i šanse za ispravnu evoluciju.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: uto mar 25, 2014 12:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1353
Lokacija: Split
izgleda da kad god napišem post ispadnem opak kada ga kasnije pročitam. znam da kužiš da sam samo želio naglasit važnost sadašnjeg trenutka.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: uto mar 25, 2014 6:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 17, 2012 7:04 pm
Postovi: 52
Monte CH, uživaj. Svaka Ti je na mestu, i sve je upravo onako kako bi i trebalo da bude.

Nastoj da sebe NE iscrpljuješ oko nebitnih stvari ili oko detalja. Lakše ćeš plivati :D

P.S. Ovo govorim (pre svega) i sebi. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: ned mar 30, 2014 1:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1353
Lokacija: Split
što doktor kaže o mišljenju:

Citat:
Kada kontempliramo samo mišljenje, podudaraju se dvije stvari koje se inače uvijek moraju javiti odvojeno, naime, koncept i opažaj. Ako propustimo to vidjeti, koncepte koje smo elaborirali s obzirom na opažaje nećemo moći smatrati kao bilo što osim kao blijede kopije tih opažaja, i opažaje ćemo uzeti kao da nam predstavljaju pravu stvarnost. Nadalje ćemo, po obrascu percipiranog svijeta za sebe izgraditi metafizički svijet; to ćemo nazvati svijet atoma, svijet volje, svijet nesvjesnog duha, ili bilo kako, svatko prema vlastitoj vrsti mentalnog lika. I nećemo primijetiti da cijelo vrijeme nismo radili ništa osim hipotetički izgrađivali metafizički svijet, po obrascu našeg vlastitog svijeta opažaja. Ali ako prepoznamo ono što je prisutno u mišljenju, shvatiti ćemo da u opažaju imamo samo jedan dio stvarnosti i da je drugi dio koji joj pripada, i koji punoj stvarnosti prvi dopušta da se pojavi, od nas doživljen u prožimanju opažaja mišljenjem.

U ovom elementu koji se u našoj svijesti pojavljuje kao mišljenje vidjet ćemo, ne blijedu kopiju neke stvarnosti, već samoodrživu duhovnu esenciju. I o tome ćemo moći reći da je za nas dovedeno u svijest kroz intuiciju. Intuicija je svjesno iskustvo -- u čistom duhu -- čisto duhovnog sadržaja. Esencija mišljenja može se dokučiti jedino kroz intuiciju.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: uto apr 08, 2014 1:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1353
Lokacija: Split
sjećate se boje breskvina cvijeta na jednoj strani spektra iz ciklusa predavanja o toplini ?
skoro je ista kao i boja cvijeta japanske (ali ne samo japanske već i korejske i kineske) trešnje. drugačija je od "naše" trešnje, ne daje plod ali cvijeta predivno. nažalost zakasnio sam s fotografiranjem kada su stabla bila puna cvjetova. povjetarac ih polako nosi u poljubac suncu (kako bi rekao haiku pjesnik). prizor iznimne ljepote.

slika

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: ned apr 20, 2014 10:55 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned apr 20, 2014 10:42 am
Postovi: 3
"Događaj objavljivanja Krista u eteričnom svijetu", predavanje Rudolfa Steinera iz 1910.:

* Scribd link *

* Preuzmi PDF *

Bit će od neizmjerne važnosti doseći događaj Kristovog objavljivanja, jer će drugi događaji slijediti nakon toga. Kao što su drugi događaji nadošli nakon Kristovog događaja u Palestini tako će, nakon što Sâm Krist bude ponovno vidljiv čovječanstvu u eteričnom tijelu, oni koji su ga nekada pretskazali postati njegovim nasljednicima. Svi koji su pripravili put za Njega postat će prepoznatljivi u novom obliku za one koji su iskusili novi Kristov događaj. Oni koji su nekada boravili na Zemlji kao Mojsije, Abraham i proroci opet će postati prepoznatljivi ljudskim bićima. Shvatit ćemo da je time što je Abraham prethodio Kristu, pripremajući put za Njega, time ujedno i preuzeo misiju kasnijeg pomaganja u Kristovim djelima. Čovjek koji je budan, koji ne spava kroz najveći događaj bliske budućnosti, postupno ulazi u zajednicu sa svima koji su pretskazali Kristov događaj; ujedinjuje se s njima. Tako se stvara još jedna skupina onih prema kojima ćemo se moći sami uzdići. Onaj tko je vodio silazak čovječanstva na fizičku razinu ponovno se pojavljuje nakon Krista i vodi čovjeka uvis kako bi ga ponovno ujedinio s duhovnim svjetovima.

Krist je uvijek prisutan, ali On je u duhovnom svijetu; možemo Ga doseći ako se uzdignemo u taj svijet. Sva antropozofska učenja trebaju u nama prerasti u snažnu želju da spriječimo čovječanstvo da taj događaj prođe neprimijećen, te da vrijeme koje imamo na raspolaganju iskoristimo da podučimo ljude sazrijevanju za razvoj tih novih sposobnosti i novo ujedinjenje s Kristom. Inače će čovječanstvo morati čekati dugo vremena dok se takva prilika ne ponovi – doista, sve do sljedeće inkarnacije Zemlje. Ako bi čovječanstvo ignoriralo ovaj događaj Kristovog povratka, vizija Krista u eteričnom tijelu bila bi ograničena na one koji bi se kroz ezoterijsko učenje dokazali spremnima za uzdizanje ka takvom iskustvu. Ali prijelomni trenutak – mogućnost da te sposobnosti čovječanstvo u cjelini zadobije i da se ovaj veliki događaj može pomoću tih prirodno razvijenih sposobnosti shvatiti od strane svih ljudskih bića – bio bi nemoguć još dugo vremena.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: sri dec 31, 2014 3:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1353
Lokacija: Split
SOLSTICIJ
------------
Usnula je duša Zemlje
U ljetnoj vrućini,
Jer blistava svijetlost
Sunca odraz
U vanjskom je prostoru.

Budna je duša Zemlje
U zimskoj hladnoći,
Jer svijetlo duha
Istinsko Sunce
U unutarnjem je biću.

Ljetni dan radosti
Za Zemlju je san.
Zimska sveta noć
Za Zemlju je dan.




SONNENWENDE
-------------------
Es schläft der Erde Seele
In Sommers heisser Zeit;
Da strahlet helle
Der Sonne Spiegel
Im äusseren Raum.

Es wacht der Erde Seele
In Winters kalter Zeit;
Da leuchtet geistig
Die wahre Sonne
Im innern Sein.

Sommers-Freude-Tag
Ist Erden-Schlaf;
Winter- Weihe-Nacht
Ist Erden-Tag.



SUMMER AND WINTER
---------------------------
Asleep is the soul of Earth
In Summer’s heat,
While the Sun’s outward Glory
Rays through the realms of Space.

Awake is the soul of Earth
In Winter’s cold,
While the Sun’s inmost Being
Lightens in Spirit.

Summer’s day of joy
For Earth is sleep.
Winter’s holy night
For Earth is day.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: pon mar 30, 2015 12:19 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 17, 2012 7:04 pm
Postovi: 52
+ 30.3.1925. Pored statue Hrista ... +
30.3.2015. ...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 350 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz