Sada je: čet mar 28, 2024 10:25 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1642 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 83  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub jul 14, 2012 7:17 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2011 3:36 pm
Postovi: 248
Lokacija: skopje


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub jul 14, 2012 8:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
Dobar klip.Ona je napisala par knjiga al najbolja joj je zeleno za zdravlje.
Koga zanima moze skinuti ovde.
http://www.4shared.com/office/x8K70_e8/ ... o_za_.html

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub jul 14, 2012 9:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2011 3:36 pm
Postovi: 248
Lokacija: skopje
http://zdravirecepti.blogspot.com/2010/ ... 9011292235


Citat:
Biljni proteini su superiorniji Dugo je vladala zabluda o nadmoći životinjskih nad biljnim izvorima proteina. Mit o “kompletnim” proteinima se i dalje prepričava, a njegov opstanak najviše ide na ruku milionskoj industriji mesa, mleka i mlečnih proizvoda, kao i proteinskih dodataka. Hajde zato da jednom za svagda raščistimo zbrku oko esencijalnih aminokiselina i proteina.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned jul 15, 2012 3:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
vasco je napisao/la:
http://zdravirecepti.blogspot.com/2010/11/proteini-nije-vam-potreban-visak.html?showComment=1342169171949#comment-c2447901119011292235


Citat:
Biljni proteini su superiorniji Dugo je vladala zabluda o nadmoći životinjskih nad biljnim izvorima proteina. Mit o “kompletnim” proteinima se i dalje prepričava, a njegov opstanak najviše ide na ruku milionskoj industriji mesa, mleka i mlečnih proizvoda, kao i proteinskih dodataka. Hajde zato da jednom za svagda raščistimo zbrku oko esencijalnih aminokiselina i proteina.


da su biljni proteini superiorniji zasto bi 99% ljudi koristili zivotinjske proteine za izgradnju misica? Pazi nazalost je istina da vecina biljnih proteina nisu kompletni.Soja,Kinoa i Konoplja su kompletni ,ostalima cak i pasulju fali koja aminokiselina

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sri jul 18, 2012 10:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
pa svi biljni proteini su kompletni.. svaka biljka sadrzi svaku aminokiselinu koju sadrzi i meso, jedino je razlika u kolicini pojedine aminokiseline koju pojedina namirnica sadrzi... voce, povrce, mahunarke, orasasti plodovi i semenke..
pitanje je ustvari koliko nam je proteina potrebno, i da li su bolji ti vec "izgradjeni" proteini iz mesa ili ovi "slozeniji" iz biljne hrane... pa na kraju krajeva konzumacija kojih je zdravija... za izgradnju misica je u svakom slucaju daleko najvise potrebna vezba, dzaba bilo kakvi proteini...

medjutim, ne znam zasto se spominju samo neke biljke kao "kompletne", bogate su i raznorazne druge semenke, orasasti plodovi....
evo primer za bademe, procitaj u tabeli listu aminokiselina:

http://ndb.nal.usda.gov/ndb/foods/show/ ... =Full&new=

evo ti sad neka riba, to sam napamet odabrao neku:

http://ndb.nal.usda.gov/ndb/foods/show/ ... =Full&new=

eto ovi bademi recimo imaju vecu kolicinu nekih aminokiselina (7 nabrojanih) od ove ribe.. a i bademi i riba imaju svih 18 nabrojanih...

mozes i sam probati u Search result, ukucati namirnicu, pa posle odabrati Full report da bi ti izlistalo i aminokiseline...

pa eto, ako se jos neko brine da ce mu iz badema faliti dovoljna kolicina neke aminokiseline moze da potrazi neku drugu biljku koja sadrzi vise te odredjene aminokiseline... mada su to meni malo totalno preterane stvari... prica o proteinima se preduvala do maksimuma...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet jul 19, 2012 6:08 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2011 3:36 pm
Postovi: 248
Lokacija: skopje
Citat:
.. za izgradnju misica je u svakom slucaju daleko najvise potrebna vezba, dzaba bilo kakvi proteini...



=D> :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet jul 19, 2012 7:04 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Saty je napisao/la:

da su biljni proteini superiorniji zasto bi 99% ljudi koristili zivotinjske proteine za izgradnju misica? Pazi nazalost je istina da vecina biljnih proteina nisu kompletni.Soja,Kinoa i Konoplja su kompletni ,ostalima cak i pasulju fali koja aminokiselina


Tih 99% ljudi su neinformirani i ne znaju, upravo ta velika vecina puni bolnice, puni račune farmaceutskih kompanija i trosi novce na losu hranu koja se reklamira u medijima. Da ne spominjem u kakvom zdravstvenom stanju budu nakon 20-30 godina bildanja i trpanja mesom i "kvalitetnim" proteinima.

Glavna i najvaznija razlika izmedju mesa kao proteina i biljnog proteina je ta sto sa mesom uz protein dobijes jos hrpu mogucih i vjerovatnih problema sa zdravljem i dobru podlogu za razne bolesti u bliskoj buducnosti. Da ne spominjem usporavanje probave odakle sve pocinje it sl.......

Vjerujem u ono sto je Walker napisao u jednoj svojoj knjizi, da je jedina kvalitetna zivotinjska masnoća - vrhnje i to sirovo u jako malim kolicinama i ne svakodnevno, te kozje mlijeko.

I sam koristim ponekad sirove mlijecne proizvode (kiselo mlijeko, kozje mlijeko) ali su stvarno jako mali postotak u mojoj prehrani. Trenutno moj glavni izvor masnoća i proteina je avokado i pšenične klice koje jedem svakodnevno. Mišići stoje odlicno, a ne radim nista, tu i tamo nesto joge, ali ne redovno. Osjecam se super i to i je bit sirove hrane za razliku od kuhane opceprihvacene hrane. Prije kad sam zderao sve zivo i mrtvo, morao sam trenirati 5 puta tjedno da se tijelo ne bi opustilo ili dobilo salo-visak. i bio sam stalno premoren, zivcan depresivan i anksiozan. Sada viska nema niti drugih problema, jer hrana koju jedem ne stvara visak, lako i brzo se probavlja i organizam ju upija bez problema. Naslage se ne prave, a misici se kvalitetno odrzavaju.

I sto je najbolje, bicikl nisam vozio-trenirao preko 2 godine i neki dan sam sjeo i odvozio 80% nekadasnje rute bez problema, bez umora i bez upala misica poslije. Skoro kao i da nisam imao dužu pauzu.

Uglavnom ljudi, manite se onoga sto radi vecina ljudi, nisu oni krivi sto previse vjeruju komercijalnim medijima, a i nemaju hrabrosti niti volje da sami potraze istinu i zdravlje za sebe. Da sam slusao doktore ostao bih bez puno puno vise novaca, bez krajnika, sluznice, bez pola debelog crijeva, nosio bih naocale jos uvijek, kozu ne bih smio pokazati u javnosti, imao bih cireve na zeludcu, alergije bi me ubijale preko cijele godine, ne bih mogao disati na nos i vjerovatno ne bih imao dijete. I sto je najgore, bio sam medju zdravijim ljudima koje znam !!

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet jul 19, 2012 12:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2011 3:36 pm
Postovi: 248
Lokacija: skopje
http://www.youtube.com/watch?v=rlwY7BAIdOs
Prvi korak do zdravlja 4 - (hrana) - OTROVI U HRANI pogledajte sta se sve ubacuje u hranu

http://www.youtube.com/watch?v=5eXymp_DE6M
Prvi korak do zdravlja 7 (hrana) - SODA BIKARBONA - SVET BEZ RAKA - DR.SIMONCINI

http://www.youtube.com/watch?v=8vOE-RDb2hA
Prvi korak do zdravlja 2 (hrana) - Izuzetan film o vaznosti sirove hrane bez kuvanja

http://www.youtube.com/watch?v=l8GhjGxWv_8
Prvi korak do zdravlja 5 (hrana) - Alex Jones - OTROVI U HRANI

Prvi korak do zdravlja 1 (hrana) - sve iz filma imate u knjizi ARNOLD EHRET - POSTOM DO ZDRAVLJA
http://www.youtube.com/watch?v=KqCh_HlCQ0A

http://www.youtube.com/watch?v=of-cCRpr_pQ
The Beautiful Truth (2008) Gerson Cancer Therapy (srpski prevod)

http://www.youtube.com/watch?v=6X49jfXrI20
Dr. Slađana Velkov - Predavanje 06.06.2012. na Salašu Volić

http://www.youtube.com/watch?v=vzx_IBd8Zb0
12 koraka do sirovu hranu sa Victoria Boutenko (oba dela)

Biljna Isharan .com
http://www.youtube.com/user/Biljna123/videos


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet jul 19, 2012 3:46 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri mar 14, 2012 7:07 pm
Postovi: 10
dzabaludin je napisao/la:
Saty je napisao/la:

da su biljni proteini superiorniji zasto bi 99% ljudi koristili zivotinjske proteine za izgradnju misica? Pazi nazalost je istina da vecina biljnih proteina nisu kompletni.Soja,Kinoa i Konoplja su kompletni ,ostalima cak i pasulju fali koja aminokiselina


Tih 99% ljudi su neinformirani i ne znaju, upravo ta velika vecina puni bolnice, puni račune farmaceutskih kompanija i trosi novce na losu hranu koja se reklamira u medijima. Da ne spominjem u kakvom zdravstvenom stanju budu nakon 20-30 godina bildanja i trpanja mesom i "kvalitetnim" proteinima.

Glavna i najvaznija razlika izmedju mesa kao proteina i biljnog proteina je ta sto sa mesom uz protein dobijes jos hrpu mogucih i vjerovatnih problema sa zdravljem i dobru podlogu za razne bolesti u bliskoj buducnosti. Da ne spominjem usporavanje probave odakle sve pocinje it sl.......

Vjerujem u ono sto je Walker napisao u jednoj svojoj knjizi, da je jedina kvalitetna zivotinjska masnoća - vrhnje i to sirovo u jako malim kolicinama i ne svakodnevno, te kozje mlijeko.

I sam koristim ponekad sirove mlijecne proizvode (kiselo mlijeko, kozje mlijeko) ali su stvarno jako mali postotak u mojoj prehrani. Trenutno moj glavni izvor masnoća i proteina je avokado i pšenične klice koje jedem svakodnevno. Mišići stoje odlicno, a ne radim nista, tu i tamo nesto joge, ali ne redovno. Osjecam se super i to i je bit sirove hrane za razliku od kuhane opceprihvacene hrane. Prije kad sam zderao sve zivo i mrtvo, morao sam trenirati 5 puta tjedno da se tijelo ne bi opustilo ili dobilo salo-visak. i bio sam stalno premoren, zivcan depresivan i anksiozan. Sada viska nema niti drugih problema, jer hrana koju jedem ne stvara visak, lako i brzo se probavlja i organizam ju upija bez problema. Naslage se ne prave, a misici se kvalitetno odrzavaju.

I sto je najbolje, bicikl nisam vozio-trenirao preko 2 godine i neki dan sam sjeo i odvozio 80% nekadasnje rute bez problema, bez umora i bez upala misica poslije. Skoro kao i da nisam imao dužu pauzu.

Uglavnom ljudi, manite se onoga sto radi vecina ljudi, nisu oni krivi sto previse vjeruju komercijalnim medijima, a i nemaju hrabrosti niti volje da sami potraze istinu i zdravlje za sebe. Da sam slusao doktore ostao bih bez puno puno vise novaca, bez krajnika, sluznice, bez pola debelog crijeva, nosio bih naocale jos uvijek, kozu ne bih smio pokazati u javnosti, imao bih cireve na zeludcu, alergije bi me ubijale preko cijele godine, ne bih mogao disati na nos i vjerovatno ne bih imao dijete. I sto je najgore, bio sam medju zdravijim ljudima koje znam !!

Pozdrav dzabaludin.
Vidim da imas dosta iskustva u vezi sirove ishrane, pa me zanima kako bi se trebali hraniti amaterski sportisti. Da li bi mogao da napises jelovnik za par dana (sa hranom koja moze lako da se nadje na ovim prostorima)? A cime se zimi treba hraniti?

Presao sam na sirovu hranu (ne bas 100% sirova), nejedem meso itd., bavim se rekreativno sportom i za mesec dana sam par kila oslabio. Nisam bodibilder pa da su mi misici glavna stvar u zivotu, ali kako se ovakvom hranom mogu dobiti misici?

Ja za dorucka jedem voce i(li) zelene kasaste sokove (po Victoriji Boutenko), za rucak klice sa povrcem i orasastim plodovima i uvece voce ili povrce ili kasaste sokove. . . Sta bi trebao da ispravim, neki savet?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet jul 19, 2012 8:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2011 3:36 pm
Postovi: 248
Lokacija: skopje
vezbaj cucnjeve oni utjecu na razvoj svih grupa misica! ... evo ti eksperta
http://www.youtube.com/results?search_q ... h&oi=spell

http://www.youtube.com/watch?v=_IlgWnwgEak




Zadnja izmjena: vasco; čet jul 19, 2012 8:33 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet jul 19, 2012 8:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
dzabaludin je napisao/la:
Saty je napisao/la:

da su biljni proteini superiorniji zasto bi 99% ljudi koristili zivotinjske proteine za izgradnju misica? Pazi nazalost je istina da vecina biljnih proteina nisu kompletni.Soja,Kinoa i Konoplja su kompletni ,ostalima cak i pasulju fali koja aminokiselina


Tih 99% ljudi su neinformirani i ne znaju, upravo ta velika vecina puni bolnice, puni račune farmaceutskih kompanija i trosi novce na losu hranu koja se reklamira u medijima. Da ne spominjem u kakvom zdravstvenom stanju budu nakon 20-30 godina bildanja i trpanja mesom i "kvalitetnim" proteinima.

Glavna i najvaznija razlika izmedju mesa kao proteina i biljnog proteina je ta sto sa mesom uz protein dobijes jos hrpu mogucih i vjerovatnih problema sa zdravljem i dobru podlogu za razne bolesti u bliskoj buducnosti. Da ne spominjem usporavanje probave odakle sve pocinje it sl.......

Vjerujem u ono sto je Walker napisao u jednoj svojoj knjizi, da je jedina kvalitetna zivotinjska masnoća - vrhnje i to sirovo u jako malim kolicinama i ne svakodnevno, te kozje mlijeko.

I sam koristim ponekad sirove mlijecne proizvode (kiselo mlijeko, kozje mlijeko) ali su stvarno jako mali postotak u mojoj prehrani. Trenutno moj glavni izvor masnoća i proteina je avokado i pšenične klice koje jedem svakodnevno. Mišići stoje odlicno, a ne radim nista, tu i tamo nesto joge, ali ne redovno. Osjecam se super i to i je bit sirove hrane za razliku od kuhane opceprihvacene hrane. Prije kad sam zderao sve zivo i mrtvo, morao sam trenirati 5 puta tjedno da se tijelo ne bi opustilo ili dobilo salo-visak. i bio sam stalno premoren, zivcan depresivan i anksiozan. Sada viska nema niti drugih problema, jer hrana koju jedem ne stvara visak, lako i brzo se probavlja i organizam ju upija bez problema. Naslage se ne prave, a misici se kvalitetno odrzavaju.

I sto je najbolje, bicikl nisam vozio-trenirao preko 2 godine i neki dan sam sjeo i odvozio 80% nekadasnje rute bez problema, bez umora i bez upala misica poslije. Skoro kao i da nisam imao dužu pauzu.

Uglavnom ljudi, manite se onoga sto radi vecina ljudi, nisu oni krivi sto previse vjeruju komercijalnim medijima, a i nemaju hrabrosti niti volje da sami potraze istinu i zdravlje za sebe. Da sam slusao doktore ostao bih bez puno puno vise novaca, bez krajnika, sluznice, bez pola debelog crijeva, nosio bih naocale jos uvijek, kozu ne bih smio pokazati u javnosti, imao bih cireve na zeludcu, alergije bi me ubijale preko cijele godine, ne bih mogao disati na nos i vjerovatno ne bih imao dijete. I sto je najgore, bio sam medju zdravijim ljudima koje znam !!


razumem te i sto najgora stvar kod mesa je da se stoka hrani sojinom sacmom i kukuruzom koji je gmo i onda sve to posle ljudi unose,da ne spominjem antibiotike i hormone rasta.A meso ima verovatno najopasnije masti od svih.Najbolji primer je atkinsonova dijeta i kolko je zivota odnela.Uh avokado i ja volim mada skup je ko djavo

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pet jul 20, 2012 7:38 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
nanovskim je napisao/la:
Pozdrav dzabaludin.
Vidim da imas dosta iskustva u vezi sirove ishrane, pa me zanima kako bi se trebali hraniti amaterski sportisti. Da li bi mogao da napises jelovnik za par dana (sa hranom koja moze lako da se nadje na ovim prostorima)? A cime se zimi treba hraniti?

Presao sam na sirovu hranu (ne bas 100% sirova), nejedem meso itd., bavim se rekreativno sportom i za mesec dana sam par kila oslabio. Nisam bodibilder pa da su mi misici glavna stvar u zivotu, ali kako se ovakvom hranom mogu dobiti misici?

Ja za dorucka jedem voce i(li) zelene kasaste sokove (po Victoriji Boutenko), za rucak klice sa povrcem i orasastim plodovima i uvece voce ili povrce ili kasaste sokove. . . Sta bi trebao da ispravim, neki savet?


Ne trebas ispraviti nista, sirova hrana je takva kakva je i to treba shvatiti i prihvatiti nakon nekog vremena. Ona ne stvara visak, ne stvara masu koja vecina ljudi zeli kada ide u teretanu. Sve se otopi oko misica i vezivnog tkiva i ostane kost, koza i misici. To je to, kad se na to naviknes i na pogled sebe u ogledalu, onda ti vise nece biti bitno, a do tada pusti da prođe neko vrijeme. Ja sam se stanjio 3 broja u na hlačama, sve hlace sam morao mjenjati, neke majice su se "ispuhale" spram prije, ali cuj sve ima svoje. Ti vidi sta ti je bitnije, izgled ili zdravlje. Recimo da nije sve savrseno na sirovoj hrani, ali jedno 90% svega je dobro. Prije je bilo skoro pa obrnuto. Prije sam bio veci, tezi, siri, opcenito sam bolje izgledao svima (bar tako kazu)......ali bio sam umorniji, bolesniji, pospaniji, zivcaniji, uplaseniji, nesigurniji itd......

Ne mogu ti reci sta je dobro za tebe, ja znam sta je dobro za mene trenutno, ali i to se stalno mijenja, stalno ucis i shvacas nove stvari. Nije to transformacija preko noci. Svatko treba pronaci sta je za njega najbolje, svatko je drugacije konstitucije i razlicitih navika. Ali ovo sto si nabrojao od hrane je ok, to je klasik i time se i ja hranim. I istina je da tu nema neke velike filozofije, gledaj koja sirova hrana je kaloricnija i to jedi. Banane, orasasti plodovi, sjemenke, avokado imaju kalorije i tezinu, ovoga svega drugoga moras jako puno pojesti i prezderavati se da bi napravio istu korist. To nije bas ugodno ni lijepo. Nekome je jednostavnije pojesti hamburger i dobiti 1500 kalorija, nego 15-20 banana. Potrazi na netu koje su sirove namirnice najbogatije proteinima, one ti odrzavaju i grade misice koji stoje, cak i malo rastu, ali nikada ne opadaju. To je samo ako ih gradis sirovom hranom :) Ako krenes s kuhanom lose kombiniranom hranom, dobijas "masu" tj. otpad koji se veze oko misica i vezivnog tkiva, pa izgledas sire, deblje i veće. Ali to nije misic kako svi bilderi misle, kad se otopis, ostane pravi misic, ali bez umjetne mase, koja te ustvari truje i otezava normalan rad organizma i uzrokuje problema sa zdravljem.......

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned jul 22, 2012 9:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 31, 2011 12:03 pm
Postovi: 94
Venus je vecinski na sirovom! Kako super!



http://www.cbsnews.com/8301-505263_162- ... _multiline


Oni koji se bave sportom trebaju dovoljno kalorija unjeti. A koliko je to kalorija za pojedinca to sam mora otkriti. Isprobavati. Ocito ne ispod 1500. :) Isto tako odmah se vidi razlika. Ja jedem dovoljno da sam "prizemljena" i da odradim sve do kraja s puuuuno energije. Ako ne stignem pojesti dovoljno voca i u zurbi sam, spasava me suho voce.

Sto se tice gubljenja kilograma to isto ovisi, ja mislim puno i o otrovima u tijelu. Ja nisam imala problema s tim.

Meni ce sljedeci mjesec biti moja prva godina na sirovom. Najbolja godina mog zivota. :toothy2:


Trenutno radim i guram dva treninga. Ova mi je prehrana olaksala sve i pruzila mi mogucnosti. A ogroman je plus sto se ne gubim pripremajuci hranu. Mikser nisam mjesecima koristila. Ali fale mi zeleni sokovi iz sokovnika. Morat cu se anglazirat za to! :D

_________________
“What a great thing for leaders that men do not think.”


Zadnja izmjena: valeria; ned jul 22, 2012 10:01 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned jul 22, 2012 10:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 31, 2011 12:03 pm
Postovi: 94
dzabaludin je napisao/la:
Ako krenes s kuhanom lose kombiniranom hranom, dobijas "masu" tj. otpad koji se veze oko misica i vezivnog tkiva, pa izgledas sire, deblje i veće. Ali to nije misic kako svi bilderi misle, kad se otopis, ostane pravi misic, ali bez umjetne mase, koja te ustvari truje i otezava normalan rad organizma i uzrokuje problema sa zdravljem.......


Ljudi se iznenade kad izgube kile koliko su zapravo mlohavi ili nemaju misicnu masu. Puno deckiju u teretani bas gledam su sigurno 70-80% masni s nesto malo misica na rukama koje forsaju da je za plakat. I puno njih duda one shakove s dodatnim proteinima! :lol:

Lijepi misici se mogu savrseno izgraditi i na odredenom sportu, i jednostavnim vjezbanjem ko sto je trcanje i bickl. Naravno sasvim je ok ubaciti utege! Samo za sve treba vremena, vremena!

_________________
“What a great thing for leaders that men do not think.”


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pon jul 23, 2012 12:28 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
najbolja kombinacija je joga+teretana... no kao sto se pocinje s jogom polako i postepeno, tako bi valjalo i sa teretom... ali jedan savim normalan misicav izgled je dovoljan, preterano naduvavanje ne moze biti prirodno..

joga je specificna.. mnogi bilderi kad bi probali jogu shvatili bi koliko uopste nemaju snage... :) joga iziskuje iskonsku snagu.. i moze najbolje formirati i ojacati "unutrasnje" misice... ona sastavlja misice iz samog temelja, slicno kao i sirova hrana...

zato svi bivsi klasicni bilderi koje znam sada izgledaju ocajno.. to je tuga i zalost u sta se pretvore... u pitanju je cisto neznanje... potrebno je pre svega ojacati kosti i pomocu joge povecati fleksibilnost i podmazati zglobove, ligamente i tetive... normalizovati tonus misica za razliku od regularnog vezbanja koje povecava misicnu napetost... joga je mama sportova, osnova za bilo koji sport... pogotovo ako je u pitanju profesionalni... ne znam dal je uopste potrebno spominjati i psihicke, emotivne i duhovne koristi od joge.. podizanje nivoa energije, optimizma i entuzijazma kao i veceg osecaja svesnosti i budnosti kao i smanjenje nivoa nasilnosti, nervoze, iritabilnosti kao i podloznost bolestima......

cuo sam neku pricu da nemacka fudbalska reprezentacija ima joga instruktora i da je fudbaleri praktikuju... sto je sjajna stvar, jer definitivno moze spreciti i raznorazne moguce povrede... drugar mi rece da nemacki reprezentativac Miroslav Klose (koji je vec u poodmaklim godinama) pre nego sto ce uci na teren kao zamena uopste se ne zagreva sa strane vec samo uleti jer je vec fizicki spreman.. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: uto jul 24, 2012 9:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
Link do transkripta intervjua koji je Steve Prussack radio sa Jameth Sheridanom tokom ovogodišnje Veganpalooze http://tinyurl.com/cznfrmc

Ne malo sam se iznenadila saznavši da sve te priče oko leukocitoze, koju Nazarov i ostali autori prepisuju jedan od drugih, bez prethodne provere i istraživačkog rada naprosto nisu tačne. Termički obrađena biljna hrana ne izaziva leukocitozu, za razliku od na primer hrane životinjskog porekla, uključujući i raw animal products.

Takođe podvlači da frutarijanska ishrana dovodi do deficijencija. Ko želi sebe da zavarava da unosom isključivo svežeg i suvog voća cveta od zdravlja, može da pogleda na šta liči Marina Grubić, promoterka takvog načina ishrane u Srbiji.

Ima još dosta korisnih podataka (na primer, toksičnost EPA masnih kiselina), tako da je tekst za svaku preporuku.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sri jul 25, 2012 1:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
zvonchica je napisao/la:
Link do transkripta intervjua koji je Steve Prussack radio sa Jameth Sheridanom tokom ovogodišnje Veganpalooze http://tinyurl.com/cznfrmc

Ne malo sam se iznenadila saznavši da sve te priče oko leukocitoze, koju Nazarov i ostali autori prepisuju jedan od drugih, bez prethodne provere i istraživačkog rada naprosto nisu tačne. Termički obrađena biljna hrana ne izaziva leukocitozu, za razliku od na primer hrane životinjskog porekla, uključujući i raw animal products.

Takođe podvlači da frutarijanska ishrana dovodi do deficijencija. Ko želi sebe da zavarava da unosom isključivo svežeg i suvog voća cveta od zdravlja, može da pogleda na šta liči Marina Grubić, promoterka takvog načina ishrane u Srbiji.

Ima još dosta korisnih podataka (na primer, toksičnost EPA masnih kiselina), tako da je tekst za svaku preporuku.


dobar intervju, evo ukratko sta fali takvoj dijeti
A fruitarian diet is known to cause deficiencies in calcium, protein, iron, zinc, vitamin D, most vitamins B (especially B12) and essential fatty acids.Zubne probleme da nepominjem
Oni za unos masti pojedu 1/3 avokada.Totalni je mit da masti goje.Marina izgleda kao da je pobegla iz koncentracionog logora,doduse i ja nisam bio nista bolji dok sam bio raw vegan.Uprkos tome stalno mi je bilo hladno i imo sam problema sa koncentracijom.Kad je odeca pocela spadati sa mene e onda sam reko -ovo ne funkcionise! Raw vegan dijeta je najbolja za Kapa tip a najgora za Vata tip.Citam herberta seltona i pitam se dal je taj covek normalan.Njegov savet za dnevni obrok dorucak -dinja rucak- salata od povrca vecera-jabuka.Ima logike, ako se poredimo sa majmunom koji ima najslicniju genetiku kao nasu raw vegan dijeta bi trebala biti najbolja za nas ali ocigledno nije za svakog.

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sri jul 25, 2012 3:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
Saty je napisao/la:
dobar intervju, evo ukratko sta fali takvoj dijeti
A fruitarian diet is known to cause deficiencies in calcium, protein, iron, zinc, vitamin D, most vitamins B (especially B12) and essential fatty acids.Zubne probleme da nepominjem
Oni za unos masti pojedu 1/3 avokada.Totalni je mit da masti goje.Marina izgleda kao da je pobegla iz koncentracionog logora,doduse i ja nisam bio nista bolji dok sam bio raw vegan.Uprkos tome stalno mi je bilo hladno i imo sam problema sa koncentracijom.Kad je odeca pocela spadati sa mene e onda sam reko -ovo ne funkcionise! Raw vegan dijeta je najbolja za Kapa tip a najgora za Vata tip.Citam herberta seltona i pitam se dal je taj covek normalan.Njegov savet za dnevni obrok dorucak -dinja rucak- salata od povrca vecera-jabuka.Ima logike, ako se poredimo sa majmunom koji ima najslicniju genetiku kao nasu raw vegan dijeta bi trebala biti najbolja za nas ali ocigledno nije za svakog.


Ovo je najkorisniji intervju koji sam čula/pročitala od raw foodera, a prodefilovalo ih je mnogo tokom prošlogodišnje RawPalooze i ovogodišnje VeganPalooze. Što se tiče frutarijanaca, dovoljno je samo pogledati na šta liči dr Dough Graham u svojoj 58-oj godini http://tinyurl.com/d6psl5v

Pritom mi je posebna smejurija to dr koje dodaje ispred imena, jer je jedina njegova veza sa medicinom položeni kurs hiropraktičara :mrgreen:

Što se tiče zuba, oni lideri iz pokreta koji su zadržali mrvu poštenja (poput Patenaude-a) upozoravaju sve kojima je voće najzastupljenije u svakodnevnoj ishrani, da vode računa o karijesu i povlačenju desni.

Kolika je foliraža i neznanje prisutno u pokretu kod najisturenijih lidera i promotera govori i činjenica da kada sam imala prepisku sa možda najpoznatijom ženom koja promoviše sirovu ishranu u Srbiji, na pitanje kako koristi semenke i orašaste plodove, odgovor je bio da ja suviše komplikujem stvari i uvodim preveliki broj pravila, da na sirovoj ishrani sve treba da bude opušteno i jednostavno - ne mora da se potapa, može i u suvom stanju da se jede, može u mlin za kafu :) To što ništa korisno neće dobiti konzumacijom takvog semena/orašastog ploda (kod koga nisu eliminisani inhibitori klijanja), nema veze :) A tek mi je hit kad od ovih zapadnih lidera iz pokreta čujem dnevni meni - za doručak jabuka, ručak krastavac i paradajz (po jedan, da se ne pretera), a večera dve breskve :D To što se topi, to su sve otrovi i smeće, e ali kad spadneš na 15 kg, od tog trenutka će organizam sam da stvara zdravo tkivo :) Totalni ludaci.

Po Fuhrmanu, unos zdravih masti (semenke, orašasti plodovi, avokado) može da ide od 10-40%, a u istom procentu ide i unos mahunarki. Kao što lepo reče Sheridan, kako je moguće da su se makrobiotičkom ishranom toliki ljudi izlečili od raka, artritisa, lupusa, ukoliko je kuvana hrana otrov.

Nemoj džabe da gubiš vreme sa Sheltonom, pređi na Fuhrmana, Neal Bernard-a i McDougall-a, a od ovih domaćih je dobar mr Milovan Milošević "Servis - Čišćenje organizma". Prva trojica prate savremena istraživanja, ne lupetaju dogmatično i jedino što im zameram je upotreba mikrotalasne.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet jul 26, 2012 10:07 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Zvoncice super tekst fala veliko evo citam i mnogo sam saznao sto nijesam znao..

A ljudii- sta kazete na ovo? http://www.dimitritrade.com/canah/hamp_ ... _puder.htm

NA sta vam ovo lici?
Zasto se koristi samo jezgro a ne i ljuska?

Trazio sam po netu da nadjem semenke ali samo ova kompanija..
Nisam pitao dilera imali on nesto jer na carini vece kolicine ne bi prosle:)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet jul 26, 2012 2:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
snoopy je napisao/la:
A ljudii- sta kazete na ovo? http://www.dimitritrade.com/canah/hamp_ ... _puder.htm

NA sta vam ovo lici?
Zasto se koristi samo jezgro a ne i ljuska?

Trazio sam po netu da nadjem semenke ali samo ova kompanija..
Nisam pitao dilera imali on nesto jer na carini vece kolicine ne bi prosle:)

Ja sam kupovala u Bio špajzu celo konopljino seme, sve sa ljuskom. Duže može da ti stoji (ali svejedno moraš da držiš na tamnom i hladnom mestu, jer u suprotnom hoće brzo da užegne) kad je u ljusci. Meni je super za pravljenje mleka, pogotovo kad žuriš, ne moraš da čekaš niti da potapaš, nego koristiš odmah. Uvek sam pre za integralnu varijantu, gde god može (i susam kupujem integralni). Ovaj prah do koga si slao link je za široku (komercijalnu) upotrebu, dodaš ga kašikom u napitak po želji i to je to, dok ti je za seme sa ljuskom potreban blender. Meni je bilo ok da ih grickam i na suvo :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1642 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 83  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 20 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz