Sada je: čet mar 28, 2024 3:31 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Posebnosti rh- (negativne) krvne grupe
PostPostano: uto jun 08, 2010 10:27 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon okt 22, 2007 11:36 pm
Postovi: 71
Misterija krvnih grupa je jedna od zagonetki koja se tice gotovo svakog covjeka osobno. Zagonetka je u tome sto znanstvena zajednica nema rjesenje kako je nastala krvna grupa minus. U ovoj temi svi imamo nesto zajednicko. Oni sa - zele znati vise o tome kako je - nastao, no i ove sa + takoder zanimaju te razlike.

Neke posebnosti negativne krvne grupe:
1. ljudi sa negativnom krvnom grupom, nemaju u evoluciji zajednickog pretka sa ljudima koji imaju pozitivnu krvnu grupu.
2. rh- krvna grupa ne moze biti klonirana, ostale mogu. (tako navodno i rh- ljudi ne mogu biti klonirani)
3. u prirodi osim kod ljudi ne nalazimo rh- (?)
4. 0- (univerzalni donor) je cista krv, bez antigena (kao i 0) i bez rhesus monkey gena (kojeg ima +).

Obiljezja ljudi sa negativnom krvnom grupom:
1. oko 14-15% ljudi na planetu ima - krvnu grupu
2. najveci postotak - zivi medu bjelackim stanovnistvom u Europi, a najmanje ih ima u Azijskim zemljama, Africi, medu crncima i medu indijancima starosjediocima u Americi.
3. 0- je univerzalni donor. Svatkom moze biti transplantirana ta krv i ona je najtrazenija te najpracenija.
4. imaju extra kraljezak, trticu (?)
5. normalna tjelesna temperatura im je prosjecno niza
6. manji krvni tlak od prosjecnog
7. bolje mentalne i analiticke sposobnosti
8. osjetljivost na EM i ELF polja
9. pojacana osjetila
10 pojacano negativno ionsko zracenje (Negative-ion shielding) oko tijela
11. tanje rebrene kosti

Zanimljivosti:
Hemoliticka bolest se javlja kada su partneri zena rh-, a partner rh+. Ukoliko majka ne dobi injekciju antitijela, a njeno dijete bude rh+, njeno tijelo ce proizvoditi obrambeni mehanizam koji zeli ubiti fetus. Ako prva trudnoca i uspije bez injekcije antitijela, druga gotovo sigurno nece jer je kod druge trudnoce obrambeni mehanizam zene ojacao te ce ubiti fetus, tj doc ce do spontanog pobacaja. Prirodni obrambeni mehanizam - zene ubija + plod. Tako nesto se ne dogada nigdje u prirodi. Pozitivna majka ne odbacuje fetus ukoliko je dijete -, niti ako je +. Zamislite samo koliko je bilo spontanih pobacaja u stoljecima povijesti posto ljudi nisu znali za krvne grupe, a mnogi od nas to ne znaju niti danas.

U Bibliji, osim rijeci Bog najcesce koristena rijec je krv. Biblija i mnoge druge knjige pricaju price o ljudima bogovima koji su bili na zemlji i razmnozavali se sa obicnim ljudima smrtnicima (knjiga postanka).

Americki indijanci imali su obicaj zarezivanja ruke i mijesanja krvi kako bi postali braca po krvi. Razlog nastanka ovog obicaja mozda je u tome sto su indijancima bili poznati golim okom vidljivi efekti mijesanja negativne i pozitivne krvne grupe (indijanci su preko 95% pozitivni).

Uz rh- vezu se zanimljive i neobicne sposobnosti. Negativna krvna grupa se povezuje sa povecanim psihickim mocima i povecanim kvocijentom inteligencije no ipak i slabije razvijeno fizcko tijelo. Karakteristicne i vrlo ceste su plave ili zelene oci te plava kosa. Mnogo je poznatih vladara, umjetnika, znamenitih ljudi opcenito -. Tko su sve bili ti poznati ljudi sa ovom rijetkom krvnom grupom nadam se da cemo doznati u ovoj temi.

rh- smatra se mutacijom nepoznatog porijekla koja se biljezi u Europi prije oko 25,000 do 35,000 godina. Najvise ih je u Basque u sjevernoj Spanjolskoj gdje je i najvise 0- u svijetu, pa u juznoj Francuskoj. Jedna od genetickih posebnosti medu ljudima u Basque je razlika u obliku i spojevima kosti (shape and sutures (bone joints) of cranial bones of Basques). Evo jedna temi zgodna Basque mitologija.

---

Negativna i pozitivna grupa jednostavno nisu kompatibilne. Svi imamo istog pretka, no 15% ljudi ne ulazi u te okvire. Da li je moguce da su + i - dokaz o nekad 2 razlicite vrste civilizacija?

Postoje jos mnogo drugih osobina koje se vezu uz negativnu krvnu grupu, no previse su opca, generalizirana tako da bi se svatko mogao prepoznati u njima. Opcenito pokusaji opisivanja osobina grupa ljudi je najcesce promasen pokusaj. Trebali bi tako ostati vise otvoreni prema poznatim fizickim razlicitostima kako bi obje strane naucile kako o sebi tako i o drugima.

Znanost ima teorije kako je moglo doci do nastanka negativne krvne grupe, no zasad su to samo teorije koje nisu opce prihvacene, pa je znanstvena zajednica prema tom pitanju i dalje otvorena te trazi odgovor.

Informacije vezane za ovu temu sam vadio sa foruma:
http://forum.hr/showthread.php?t=492569
http://www.abovetopsecret.com/forum/thread331248/pg1

Ima jos mnogo zanimljivosti vezanih za ovu temu, podijelite svoja iskustva i razmisljanja. Negativna krvna grupa se cesto povezuje sa kraljevskim krvnim linijama, utjecajnim i poznatim ljudima. Zaista me zanima koliko je tocna ta tvrdnja. Da li ima negdje popis poznatih ili utjecajnih sa negativnom krvnom grupom? Jeste li culi za neke?

_________________
Misli su materija. Materija je svijest.


Zadnja izmjena: gocat; uto jun 08, 2010 10:33 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Posebnosti rh- (negativne) krvne grupe
PostPostano: uto jun 08, 2010 10:32 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon okt 22, 2007 11:36 pm
Postovi: 71
Primati od kojih je po teoriji evolucije nastao covjek imaju 23 para kromosoma, ljudi imaju 24. Vecinu dijelova junk DNK, covjek ne dijeli niti sa jednom vrstom u prirodi.

Rhesus positive (rh+) i Rhesus negative (rh-). Rhesus positive znaci da u toj krvi postoji Rhesus monkey gen koji je zajednicki predak ljudi sa rh+. Rhesus negative znaci da u krvi ne postoji Rhesus monkey gen.

U Japanu prilikom ispunjavanja formulara za zaposljavanje ima pitanje koja ste krvna grupa. U nekim zemljama je svojevremeno bio zakon po kom se parovi prije sklapanja braka trebaju testirati na krvne grupe.

Ovaj misterij moze biti na razne nacine nepremostiva prepreka za mnoge pojedince, parove. Pogledi na svijet su prilicno individualni od covjeka do covjeka. Netko se tako ne moze zamisliti sa partnerom druge nacionalnosti, netko ne bi mogao biti sa nekim druge vjere i slicno. Jeste li ikada culi da je neki par prekinuo zbog nekompatibilnosti krvne grupe? Problem moze biti veci nego sto izgleda. Ako pretpostavimo da je zena rh-, moramo uzeti u obzir da ona u sebi ima PRIRODNI obrambeni mehanizam koji ce unistavari rh+ krvna zrnca u fetusu. Sada govorimo o problemu koji nema izmisljene, imaginarne podjele poput nacionalizma ili religije, ovaj puita imamo pravu fizicku nekompatibilnost u nekom paru. Sto vi mislite o tome? Da li bi razlika u krvnim grupama mogla biti dovoljan razlog za ljude koji su vise okrenuti prirodnom putu, da ne izaberu partnera iz suprotne krvne grupe? Meni ovo djeluje kao i vise nego velika prepreka za mnoge upoznate sa temom.

Zasto tako mali broj ljudi zna svoju krvnu grupu? Koliko sam cuo, po sluzbenoj duznosti lijecnik vam ne mora reci vasu krvnu grupu, iako mu je informacija dostupna. Krv se uzima vise puta tokom zivota no ljudima se ne objasni koja su krvna grupa. Ja zelim saznat svoju krvnu grupu sto je jednostavnije moguce, no bez obzira sto to sigurno pise negdje u nekim mojim medicinskim dosjeima, najvjerojatnije cu morat ic na ponovno testiranje, samo da mi se to kaze. Zasto? Npr roditelji bi morali znati za svoju djecu koja su krvna grupa, za svaki slucaj, no mnogi roditelji rekao bi i vecina ne zna koje krvne grupe im je dijete. Da li u hrvatskoj ima za kupiti kakvih testova za testiranje krvne grupe?

Postoje i obrnute teorije vezane uz krvne grupe. Neke teorije govore kako su svi neandertalci imali rh-. Znanost kaze da je najstarija krvna grupa 0. Prije oko 35,000 godina ili manje pojavila se 0-. Prije oko 20,000 godina nastala je grupa A, prije 10,000 godina grupa B, a AB grupa se pojavila oko 1500te godine.

_________________
Misli su materija. Materija je svijest.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Posebnosti rh- (negativne) krvne grupe
PostPostano: uto jun 08, 2010 12:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1353
Lokacija: Split
tko ti govori da ljudi ne znaju krvnu grupu. mislim da večina zna.
a postoje i podgrupe i to je čak i promjenjljivo.
ja sam AB , ali jednom prilikom su mi napisali u karton dok sam bio davatelj krvi A2B .
u okultnom smislu, krv je nositelj ega. antropozofski gledano, imaš dvije ritmike, cirkulaciju krvi i disanje.
može se i primjetiti da je u plućima jedini "prirodni" dodir krvi sa zrakom.
steiner je imao predavanje: "krv je sasvim osobit sok", pa možda ti bude od koristi.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Posebnosti rh- (negativne) krvne grupe
PostPostano: uto jun 08, 2010 6:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1353
Lokacija: Split
sjetio sam se još jednog detalja. cijela južna i srednja amerika je prije mješanja imala samo jednu krvnu grupu i to: 0.
čak su i poznavali neki oblik transfuzije.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Posebnosti rh- (negativne) krvne grupe
PostPostano: uto jun 08, 2010 7:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
MonteChristo je napisao/la:
sjetio sam se još jednog detalja. cijela južna i srednja amerika je prije mješanja imala samo jednu krvnu grupu i to: 0.
čak su i poznavali neki oblik transfuzije.


Dobro. Ja imam krvnu grupu "0" negativna!
Jel to sad znači da sam ja OPD biće, jer prema "default-u" mogu dati svoje krvi svima kojima je potrebna!?

:roll: :wink:

:love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Posebnosti rh- (negativne) krvne grupe
PostPostano: uto jun 08, 2010 7:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1353
Lokacija: Split
aamon je napisao/la:
MonteChristo je napisao/la:
sjetio sam se još jednog detalja. cijela južna i srednja amerika je prije mješanja imala samo jednu krvnu grupu i to: 0.
čak su i poznavali neki oblik transfuzije.


Dobro. Ja imam krvnu grupu "0" negativna!
Jel to sad znači da sam ja OPD biće, jer prema "default-u" mogu dati svoje krvi svima kojima je potrebna!?

:roll: :wink:

:love3:


je, javi se na druga vrata desno. dobićeš potvrdu.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Posebnosti rh- (negativne) krvne grupe
PostPostano: uto jun 08, 2010 7:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
MonteChristo je napisao/la:
aamon je napisao/la:
MonteChristo je napisao/la:
sjetio sam se još jednog detalja. cijela južna i srednja amerika je prije mješanja imala samo jednu krvnu grupu i to: 0.
čak su i poznavali neki oblik transfuzije.


Dobro. Ja imam krvnu grupu "0" negativna!
Jel to sad znači da sam ja OPD biće, jer prema "default-u" mogu dati svoje krvi svima kojima je potrebna!?

:roll: :wink:

:love3:


je, javi se na druga vrata desno. dobićeš potvrdu.


Al nemogu!
Ovdi je isprid mene već 25 ijada judi!!!!

:angel4:

:love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Posebnosti rh- (negativne) krvne grupe
PostPostano: uto jun 08, 2010 7:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Ja ima onu krvnu grupu koja moze davati krv svima a kad primam krv mogu samo od osobe sa istom krvnom grupom....zna li neko koja je to krvna grupa?

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Posebnosti rh- (negativne) krvne grupe
PostPostano: uto jun 08, 2010 8:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Ja ima onu krvnu grupu koja moze davati krv svima a kad primam krv mogu samo od osobe sa istom krvnom grupom....zna li neko koja je to krvna grupa?


NULA NEGATIVNA!

:thumbup:

:love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Posebnosti rh- (negativne) krvne grupe
PostPostano: uto jun 08, 2010 8:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
aamon je napisao/la:
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Ja ima onu krvnu grupu koja moze davati krv svima a kad primam krv mogu samo od osobe sa istom krvnom grupom....zna li neko koja je to krvna grupa?


NULA NEGATIVNA!

:thumbup:

:love3:

Znaci nisam nula pozitvna, znaci ja bi mogla ubit svoju bebu ako bude nula pozitivna ...

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Posebnosti rh- (negativne) krvne grupe
PostPostano: uto jun 08, 2010 9:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 23, 2008 8:46 pm
Postovi: 242
Lokacija: zagreb
Ja nisam do evo svoje tristtreće znao svoju krvnu grupu. Sad znam. Haug.
Na uputnicu 50 kn a bez uputnice 200-300 krvavih kuna u Petrovoj.
majkegiimspalimvampirske.
Ili daš krv pa ti odrede za đaba a i sengvić dobiješ ili rakiju. ili šamar, nisam siguran.
bem ti, vrelo informacija


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Posebnosti rh- (negativne) krvne grupe
PostPostano: uto jan 17, 2012 1:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 08, 2011 1:36 pm
Postovi: 43
Eto i ja sam rh - krvna grupa i baš sam čitala o "posebnostima" ljudi sa neg. faktorom, nalazim se u dosta toga, slučajnost ili ne ko će ga znat, al nebi bila na ovom forumu da vjerujem u slučajnosti :D Šta vi mislite o svemu tome, da podignem malo ovu temu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Posebnosti rh- (negativne) krvne grupe
PostPostano: sri jan 18, 2012 9:05 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 08, 2011 1:36 pm
Postovi: 43
skoro svi americki predsjednici, kraljevska obitelj v.britanije, faraon itd. svi od reda su imali, imaju rh - faktor..spooky ako uzmemo u obzir da je svega 15% stanovnistva rh neg.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Posebnosti rh- (negativne) krvne grupe
PostPostano: ned jan 22, 2012 1:52 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet mar 27, 2008 11:04 pm
Postovi: 17
Lokacija: Croatia, uvijek u pokretu
Ne kaže se đabe "plava krv". :D interesantan podatak, zanima me otkuda ti? S obzirom da David Icke u svojim knjigama govori da su gotovo svi američki predsjednici bili u krvnom srodstvu, a i u srodstvu sa europskim kraljevima (engleska i francuska), pa sve do babilona i faraona itd... On tvrdi da su oni gmazovska rasa. A ovo što si ti sada naveo se dosta podudara sa ovime.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Posebnosti rh- (negativne) krvne grupe
PostPostano: pon jan 23, 2012 7:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 08, 2011 1:36 pm
Postovi: 43
Navela hehe :D to sam procitala na nekom sajtu, al nemam pojma vise kojem jer sam ih citala puno na tu tematiku. U biti je 5% sveukupnog stanovnista rh neg. a 15% ih je u Europi, najvise u Baskiji.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Posebnosti rh- (negativne) krvne grupe
PostPostano: pon jan 23, 2012 9:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
Evo ovdje jedna tabela o krvnim grupama za cijeli svijet. Nedaj boze [-o< da odem u Kinu, Hong-Kong, Peru ili Süd-Korea pa da mi zatreba transfuzija. Inace 4% ljudi imaju 0- na svijetu. -u zadnjem redu velike tabele ( weltweit )

http://de.wikipedia.org/wiki/Blutgruppe


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Posebnosti rh- (negativne) krvne grupe
PostPostano: pon jan 23, 2012 9:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Po nekim izvorima na koje sam pre naleteo, Isusova krvna linija ima rh- predznak. To bi valjda bila i ta "prava krv"

Nemam pojma odakle mi to, ne sećam se. U svakom slučaju, možda vam pomogne oko istraživanja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Posebnosti rh- (negativne) krvne grupe
PostPostano: pon jan 23, 2012 9:46 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
U mojoj vampirskoj knjižici piše 0+ :twisted:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Posebnosti rh- (negativne) krvne grupe
PostPostano: pon jan 23, 2012 9:57 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
promatrač je napisao/la:
U mojoj vampirskoj knjižici piše 0+ :twisted:

Također
Mogu davat samo pozitivnima, a primat od sebi ravnih
i šta je najbolje od svega, tako mi krvi,
stalno sam na pozitivnoj nuli

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Posebnosti rh- (negativne) krvne grupe
PostPostano: pon jan 23, 2012 10:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
vjetar je napisao/la:
promatrač je napisao/la:
U mojoj vampirskoj knjižici piše 0+ :twisted:

Također
Mogu davat samo pozitivnima, a primat od sebi ravnih
i šta je najbolje od svega, tako mi krvi,
stalno sam na pozitivnoj nuli

:wink:



0+
Ne ! Primati mozes od 0- i 0+. OK davati mozes svima pozitivnima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz