Sada je: čet mar 28, 2024 4:32 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 77 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Nov i slobodan način života u skladu s prirodom
PostPostano: uto nov 08, 2011 9:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub maj 29, 2010 9:46 am
Postovi: 166
...a kad uvedu porez na imovinu, teren će biti tvoj dok plaćaš za njega najamninu (porez) državi.
Po svemu, ako želiš sve odjebati i otić živit u špilju, autometski se nađeš u gomili prekršaja za koje te mogu kažnjavat. Ako živiš u špilji, nemaš novca, nemaš čime platit kazne, što onda? Pretpostavljam, zatvor.
Čovjek smije živjet samo u kući koje je napravljena po građevinskim propisima, na lokaciji koju je odredio državni službenik. To znači da ne može od svoje plaće sagradit baraku ili jednostavnu i jeftinu kuću od prirodnih materijala te u njoj živjet, nego mora sebe prodat u ropstvo ( zadužit se) da bi mogao steći pretjerano skupu imovinu ako želi svoj krov. To je, naravno, moguće u banditskoj državi u kojoj se egzistencija vezuje uz posjedovanje osobne karte.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nov i slobodan način života u skladu s prirodom
PostPostano: pet nov 11, 2011 6:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 27, 2009 9:03 am
Postovi: 240
http://www.archdaily.com/181324/yeta-la ... campaign=0

ili uselite u 'kubik drva' :mrgreen:

_________________
so long, and thanks for the fish!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nov i slobodan način života u skladu s prirodom
PostPostano: uto dec 06, 2011 12:07 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
Mađarska uništava sve usjeve zasijane GMO žitaricama koje je napravio Monsanto!!!


http://matrixworld-hr.com/2011/12/05/madarska-unistava-sve-usjeve-zasijane-gmo-zitaricama-koje-je-napravio-monsanto/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nov i slobodan način života u skladu s prirodom
PostPostano: uto dec 06, 2011 1:01 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
dodo je napisao/la:
Mađarska uništava sve usjeve zasijane GMO žitaricama koje je napravio Monsanto!!!


http://matrixworld-hr.com/2011/12/05/madarska-unistava-sve-usjeve-zasijane-gmo-zitaricama-koje-je-napravio-monsanto/




hvala Bogu, da napokon njihovim politicarima dodje iz guzice u glavu, sa zeljom da se ovo prosiri na ostale zemlje, pa nek se m o n s a n t o i slicni j........


:thumbup: :love3: :love12:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nov i slobodan način života u skladu s prirodom
PostPostano: uto dec 06, 2011 7:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
Five things you can do right now to help stop the economic plundering of our world


http://www.naturalnews.com/034333_economic_plundering_evil_corporations_Wall_Street_bankers.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nov i slobodan način života u skladu s prirodom
PostPostano: čet dec 15, 2011 4:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
Ima nade i za mlade!

Genijalna ideja, primjer koji valja slijediti!!!

Britanski grad koji uzgaja svo svoje povrće, svjedoči poboljšanju građanskog života i padu kriminala kao rezultat

U sklopu projekta "Incredible Edible" (nevjerojatno jestivo) neiskorištene gradske površine pretvorene su u povrtnjake i voćnjake. Cilj je bio da grad bude po pitanju opskrbe hranom- voćem i povrćem sam sebi dovoljan, što im je i uspjelo.

""Ako se travnjaci koji su služili kao odlagalište za smeće i pasji WC, pretvore u mjesto puno bilja i voćaka, ljudi ga neće vandalizirati. Mislim da smo čvrsto "ožičeni" da ne štetimo hrani, rekla je Warhurst, uzimajući u obzir ideju da kada se nudi besplatno voće i povrće to može dovesti do zloupotrebe. Ustvari, desilo se sasvim suprotno - ovaj program je popravio društvene odnose u zajednici i doveo do postupnog smanjenja kriminala iz godine u godinu"

British town grows all of its own vegetables, witnesses improved civic life and reduced crime as a result

http://www.naturalnews.com/034412_home_gardening_vegetables_civic_buildings.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nov i slobodan način života u skladu s prirodom
PostPostano: čet dec 15, 2011 8:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
Još jedna adresa o "Alternative News":

British Town Grows All Of Its Own Vegetables, Witnesses Improved Civic Life And Reduced Crime As A Result

http://beforeitsnews.com/story/1512/160/British_Town_Grows_All_Of_Its_Own_Vegetables,_Witnesses_Improved_Civic_Life_And_Reduced_Crime_As_A_Result.html

" When the small British mill town of Todmorden, tucked in between Yorkshire and Lancashire, first began installing fruit and vegetable gardens all around the area as part of the Incredible Edible program, it likely had no idea that the novel, yet simple, concept would make the town a foremost inspirational and self-sustaining model of the future.

Fresh herbs, succulent greens, and tasty fruits can be found growing near civic buildings, college campuses, supermarket parking lots, and various other places. Small garden plots, raised planting beds, and even small soil strips in these areas can be found brimming with fresh produce, all of which are free to anyone who want it, and at any time "


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nov i slobodan način života u skladu s prirodom
PostPostano: sub dec 17, 2011 8:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 27, 2009 9:03 am
Postovi: 240
genijalno :thumbup:

i ovakve zelene žive fasade:
http://landscapeinvocation.com/green-wa ... -favorite/
vidila sam jednu uživo u Madridu
nešto predivno
zamislite da sve gradske ulične fasade imaju na sebi te biljke.... nova šuma

_________________
so long, and thanks for the fish!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nov i slobodan način života u skladu s prirodom
PostPostano: ned dec 18, 2011 1:25 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
Umom možemo doći samo do jednog nižeg nivoa znanja, za sve više od tog, potrebno je SRCE!

Um je spona sa materijalnim svijetom, srce je spona sa duhovnim svijetom/dušom/našim Višim Ja.

Slušajući iz pozicije uma, za mnoge umove puno toga što je rečeno u ovom videu, činit će se glupošću. Slušajući srcem, osjeća se istinitost izrečenog.

"Stari" video (2009./2010.), iz perspektive za koji dan 2012., dobiva dodatno na težini.

Mislim da ovo vrijedi ponovo poslušati:

http://vimeo.com/17125789


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nov i slobodan način života u skladu s prirodom
PostPostano: ned dec 18, 2011 2:31 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 4:36 am
Postovi: 12
Jel to od osobe koja je odbacila vlastitu djecu, i onda prodaje priče kako treba slušat srce?
Citat:
Umom možemo doći samo do jednog nižeg nivoa znanja, za sve više od tog, potrebno je SRCE!

Um je spona sa materijalnim svijetom, srce je spona sa duhovnim svijetom/dušom/našim Višim Ja.

Slušajući iz pozicije uma, za mnoge umove puno toga što je rečeno u ovom videu, činit će se glupošću. Slušajući srcem, osjeća se istinitost izrečenog.

Ovo je klasična manipulacija. Srce odnosno srčana čakra može samo osjećati emocije, dok (kritički) um i eventualno intuicija kod nekih (treće oko) razlučuju istinu. Srce nema pristup znanju i ne može osjetiti istinu. Zato se toliko forsiraju emocije, da bi ljudi bili zatupljeni i hipnotizirani pozitivnim osjećajima koji paraliziraju um, i kao takvi bili pasivne lutke pod kontrolom manipulatora.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nov i slobodan način života u skladu s prirodom
PostPostano: ned dec 18, 2011 3:40 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Citat:
Ovo je klasična manipulacija. Srce odnosno srčana čakra može samo osjećati emocije, dok (kritički) um i eventualno intuicija kod nekih (treće oko) razlučuju istinu. Srce nema pristup znanju i ne može osjetiti istinu. Zato se toliko forsiraju emocije, da bi ljudi bili zatupljeni i hipnotizirani pozitivnim osjećajima koji paraliziraju um, i kao takvi bili pasivne lutke pod kontrolom manipulatora.

Ono što je uobičajeno da se naziva emocijama je većinom mnogo niže od emocija, nema veze sa srcem, obično je to samo egotrip ili nekakva emulacija koja je zamjena za emocije budući da OP psihopate ni ne mogu imati emocije nego eto na svoj način pokušavaju emulirati dušu iz nižih centara ko po nekom priručniku/programu.
U oba slučaja bilo da cvatu od sreće ili plaću od tuge, sve je plod nižih centara.

Ako plaću nad zlom u svijetu i tako izražavaju svoju duhovnost, u biti im radi crv u glavi koji ih poistovjećuje sa žrtvama pa im proradi animalni strah, predatorski um, i plaću nad sobom.

Ako cvatu od sreće, uspjeli su se uskladiti sa svojim ogledalom, programom, priručnikom "kako emulirati dušu" i dobivaju blis od usklađenosti sa gospodarom kojeg ne vide, koji je opet u vezi sa predatorskim umom.

:twisted: :love4:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nov i slobodan način života u skladu s prirodom
PostPostano: ned dec 18, 2011 10:19 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 4:36 am
Postovi: 12
Uz navedeno, siguran sam da se putem utjecaja na srce mogu manipulirati i oni koji nisu OP psihopati. Dakle putem namjerno izazvanih i forsiranih pozitivnih emocija tipa ljubav, nada, sreća, zadovoljstvo. Mnogima je takvo stanje dovoljno da isključe mozak i završe s potragom za istinom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nov i slobodan način života u skladu s prirodom
PostPostano: pon dec 19, 2011 1:13 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
@tex

Citat:
Jel to od osobe koja je odbacila vlastitu djecu, i onda prodaje priče kako treba slušat srce?


1. O čemu ti čovječe pobogu, ovdje govoriš????????????????????????????????

Kakva djeca, tko je odbacio čiju djecu???

2. nemam namjeru objašnjavati dalje što sam gore napisala, jer oni kao ti, koji se na ovakav način obraćaju ljudima koji misle drukčije (i za to gle čuda imaju svoje argumente, o kojima nakon ovakvih komentara dežurnih "sveznalica", nema smisla uopće raspravljati), sami su o sebi kao i težini svojih riječi sve rekli!!!

3. Kako može netko pisati o srčanoj čakri i njenom značenju, kada mu je očigledno disfunkcionalna?

4. žao mi je, jer sam se nadala nekoj konstruktivnijoj raspravi, s manje ega, a više srca...

5. nada zadnja umire :love5: :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nov i slobodan način života u skladu s prirodom
PostPostano: pon dec 19, 2011 9:21 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
tex je napisao/la:
Uz navedeno, siguran sam da se putem utjecaja na srce mogu manipulirati i oni koji nisu OP psihopati. Dakle putem namjerno izazvanih i forsiranih pozitivnih emocija tipa ljubav, nada, sreća, zadovoljstvo. Mnogima je takvo stanje dovoljno da isključe mozak i završe s potragom za istinom.

Mislim da ne, ako je stvarno srce u pitanju... hoću reć da je lako pobrkati srce i niže centre, a pogotovo za one koji nisu zavirili u srčanu čakru pa ipak proglasili da znaju što je to.
Uglavnom nikog ne osuđujem, sam eto tako primjećujem slijepe ulice u ovom svijetu koji je ionako jedna razgranata slijepa ulica.
I ne kažem da nema nade... :kiss: samo se treba znati dignuti sa stolice na kojoj sjediš i odbaciti je onda kad treba.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nov i slobodan način života u skladu s prirodom
PostPostano: pon dec 19, 2011 10:12 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 4:36 am
Postovi: 12
dodo je napisao/la:
O čemu ti čovječe pobogu, ovdje govoriš????????????????????????????????
Kakva djeca, tko je odbacio čiju djecu???

Samoproglašena šamanka čiji video stavljaš, supruga i vlastitu djecu. U stvari cijela njena obitelj ju je odbacila jer je patološka lažljivica.


Citat:
2. nemam namjeru objašnjavati dalje što sam gore napisala, [color=#FF0000]jer oni kao ti, koji se na ovakav način obraćaju ljudima koji misle drukčije (i za to gle čuda imaju svoje argumente, o kojima nakon ovakvih komentara dežurnih "sveznalica", nema smisla uopće raspravljati), sami su o sebi kao i težini svojih riječi sve rekli!!!

Nemaš namjeru raspravljati jer jednostavno nemaš argumente.

Citat:
3. Kako može netko pisati o srčanoj čakri i njenom značenju, kada mu je očigledno disfunkcionalna?

Hm, ja to vidim tako da je moja funkcionalna jer je pod mojom kontrolom, dok tvoju i preko nje tvoj um kontroliraju drugi.

Citat:
4. žao mi je, jer sam se nadala nekoj konstruktivnijoj raspravi, s manje ega, a više srca...

Za konstruktivnu raspravu je potreban kritički um s kojim si nažalost deficitarna, a ne "srce" koje je bezvrijedno u argumentiranoj raspravi, što vidiš i sama.

Citat:
5. nada zadnja umire :love5: :love3:

To je jako tužno kad samo nada preostane...suosjećam :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nov i slobodan način života u skladu s prirodom
PostPostano: pon dec 19, 2011 6:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
@tex

Napisala sam tu preko 400 postova (ti tek 10ak), pa valda se iz njih može nešto suvislo reći o mom umu, ali i o mom srcu, pa neka svatko za sebe sudi . . . uostalom, vrijeme će tako i tako pokazati svakom svoje. . .

Ne tvrdim da sam nepogrešiva, ali tvrdim da ako zaista želiš doprinijeti ovoj temi, onda ćeš nam dati link na kojem i sami možemo provjeriti takve informacije o dotičnoj "pripovjedačici", i sami provjeriti vjerodostojnost istih, kontekst zbivanja itd. . . i sami donijeti o tom svoje mišljenje.

Ja ti se unaprijed zahvaljujem!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nov i slobodan način života u skladu s prirodom
PostPostano: pon dec 19, 2011 6:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
German village generates 321 percent more renewable energy than it needs, earns millions selling it back to national power grid


http://www.naturalnews.com/034440_renewable_energy_Germany_power_grid.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nov i slobodan način života u skladu s prirodom
PostPostano: pon dec 19, 2011 8:31 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 4:36 am
Postovi: 12
dodo je napisao/la:
Ne tvrdim da sam nepogrešiva, ali tvrdim da ako zaista želiš doprinijeti ovoj temi, onda ćeš nam dati link na kojem i sami možemo provjeriti takve informacije o dotičnoj "pripovjedačici", i sami provjeriti vjerodostojnost istih, kontekst zbivanja itd. . . i sami donijeti o tom svoje mišljenje.

Ja ti se unaprijed zahvaljujem!

Već sam postavio ovaj članak:
viewtopic.php?p=120507#p120507

No ako već tražiš vjerodostojnost, to si trebala napravit prije nego što si zagrizla u njenu priču. Žene šamani su rijetkost, a bjelkinja koja je preko noći postala šaman je već nemoguće. Ako to nije barem sumnjivo onda ne znam što jest. Dvije organizacije na koje se ona poziva i njihova pripćenja u vezi nje. Nijedno nativno pleme je ne priznaje ni odobrava:
Citat:
SOTA does not know and has no affiliation with Keisha Crowther aka "Little Grandmother." Don Alejandro "Wande...ring Wolf" does not know or "recognize" her as a "Shaman," "Wisdom Keeper," or "Elder" of the Continental Council of Indigenous Elders of the Americas as she claims. Neither Don Alejandro nor the SOTA project authorized use of "Wandering Wolf's" messages or the SOTA video material used in support of the personal opinions she shares in her videos and viral messages. Much of information she is sharing is misleading and "taken" out of context.

SOTA is not here to push anyone else down. The truth will eventually reach the surface. Our prayers are that Mrs. Crowther learns a valuable lesson and she, as well as her team and followers, benefit as result."

Citat:
"The Culture and Elders Committee of the Confederated Salish and Kootenai Tribes of the Flathead Reservation protect the intangible cultural resources of the tribes including language, songs, stories etc.

No tribal Elders or elders have met with nor do they condone the claims and actions made by Kiesha Crowther.

She is not their 'shaman', she has no right to claim this title and the Elders and elders of CSKT of the Flathead Reservation would like her to cease and desist immediately from making such false claims that erode the traditions that members of the CSKT Culture and Elders Committee are trying to preserve."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nov i slobodan način života u skladu s prirodom
PostPostano: uto dec 20, 2011 6:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
@tax

Pogledala sam stranicu koju si postao o Kiesha Crowther i trenutno mislim ovo:

Ljudi rade nekad loše stvari sa dobrim namjerama i dobre stvari sa lošim namjerama. Da, rekla je neke dobre stvari, ali očigledno ima svojih problema, hahahahahahhaha. Odkako znam za nju činilo mi se da ima kod nje jedna doza nesigurnosti/straha, poslušala sam je 1. puta prije oko godinu dana i nije se činilo loše, ali me se nije tada previše dojmila. Nedavno sam je ponovo poslušala i primijetila da to što priča poklapa se s nekim stvarima i mojim osobnim uvjerenjima i što je najbitnije osjetila sam pozitivnu energiju slušajući je, ne smatram je „štetnom“. Ipak, svi smo mi još uvijek podložni manipulaciji, netko u većoj, netko u manjoj mjeri, često je nismo ni svjesni kada se odvija. I da, treba uzimati sve s oprezom, jer evo i Kiesha ima svojih problema, hahahahhahaha.

Hvala ti, naučila sam nešto više!

S druge strane ja sam možda nepopravljiva budala. Srce, ili ono što ja pod tim smatram, ako je za nešto zapelo, uzalud sva racionalizacija. Ova žena očito JE napravila neke greške i ima neke svoje slabosti/probleme, ali na mene djeluje pozitivno. Detalji oko njene ličnosti, porijekla da budem iskrena nisu me uopće zanimali, zanimala me njena poruka i to je ono što me slušanju iste privuklo. U ovom dole videu ona kaže: „The message is good. I am not the message. I am a human being.“ (Poruka je dobra. Ja nisam ta poruka. Ja sam ljudsko biće.)

U tom videu ja ne nalazim ništa loše, svaka joj je na mjestu i možda sam se ja stvarno pozdravila sa zdravim razumom, ali ne nalazim tu ništa loše! S druge strane, uzmimo i ovo u obzir: da ljude koji žele snažno pozitivno utjecati na druge, prenijeti neku snažnu pozitivnu poruku – bivaju vjerojatno ponekad napadnuti od negativnih sila koje ih pokušavaju sabotirati i igraju na kartu svih njihovih znanih i neznanih slabosti. A opet, time tjeraju „nosioce poruke“ da rade na sebi kako bi zadržali taj „status“ i bili manje podložni manipulacijama. Pa sad, čemu frka, vrijeme će učiniti svoje, a kako ovo naše juri, nećemo morati dugo čekati . . .

[url]
http://www.youtube.com/watch?v=aH9gI8FU ... re=related[/url]

Što se tebe tiče, evo i tebi (i još nekim drugima) jedna pouka, pa sad, nadam se da ćeš shvatiti je kao sasvim dobronamjernu:

Da si umjesto onakvih riječi i osuda samo napisao nešto tipa: "Hej narode, pogledajte malo ovu stranicu na kojoj piše i druga strana priče. "

Ja bih poruku shvatila istog trena, pogledala tu stranicu i bila pametnija za koju informaciju, bez cijele ove drame prije toga i umjesto da ti "uzvraćam udarac" bila ti zahvalna. Čemu to uvijek "obrušavanje" na nekog kada pokaže drugačije mišljenje ili jednostavno nešto ne zna. Pa nikad tvrdila nisam, niti znam ikog tko tvrdi da je pobro svu pamet ovog svijeta. To "obrušavanje", zaista je nepotrebno. I bez toga ja bih svoje naučila, dapače, još prekjučer, hahahahahahaha.

Na kraju krajeva, kakva je to pamet obrušavati se na "slijepca" jer ne vidi nešto. Lijepo postate link i svi sretni. Tome forum i služi, nitko ne može znati sve o svima i svemu. I da, svi smo ponekad brzopleti i površni, hebiga - nadam se jednog dana i ja dobiti koji DNA lanac više, a dotad snalazi se svatko kako najbolje zna.

Inače, "obrušavanje" je česta pojava na forumima i pitam se uvijek iznova, čemu to ljudi?

Ako imate humanu namjeru i želite ljude po nekom pitanju prosvijetliti, dovoljno je poslati link sa protuargumentima ili iznijeti vlastite bez „spuštajućih“/uvredljivih komentara forumašu/sugovorniku... prerastimo to već jednom... braćo i sestre, hahahahahahahaha...

U moru ružnih vijesti i niskih vibracija, žudimo (ja svakako jesam) konačno čuti i nešto dobro, pa se zeznemo tu i tamo. Makar, ponavljam, hvala na ukazanim informacijama, opreznija definitivno nakon njih jesam, ali unatoč njima njene poruke kod mene nisu izgubile na sjaju. Pa sad, vrijeme će pokazati svoje...

Živjeli! :love5: :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nov i slobodan način života u skladu s prirodom
PostPostano: uto dec 27, 2011 4:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
Bilo (kako sam kaže) Plejadanac Alaje, psihoterapeutica (kažu nove psihologije) Louise L. Hay, bilo Kiesha Crowther (sa zavrzlamama oko svog identiteta) i mnogi drugi - poruka koja se sve češće čuje glasi: one misli u koje ulažemo svoju energiju, njih time jačamo, jačamo njihovu materijalizaciju. Ako su naša preokupacija npr. rat i razaranja - po toj logici - time potenciramo iste, ako su naše misli ispunjene mirom, ljubavlju, obiljem, osmišljavanjem svijeta u kojem ima dovoljno svega za sve, koji je organiziran na mudrim duhovnim osnovama, tada to i potenciramo.

U prilog tome, mogu samo reći da na primjeru vlastitog života uvjerih se u istinitost tih tvrdnji. Problem je "samo" u tome kako se zadržati u toj energiji. Negativnosti je toliko sa svih strana, da im je teško odoljevati. Opet, svaki čovjek i svaki život je priča za sebe, ali gore spomenuti "univerzalni zakon" ima mi itekako smisla.


http://matrixworld-hr.com/2011/12/27/lousie-l-hay-trinaesti-dio-rast-i-izgradnja-sebe-negativnost-nas-ubija/

"Lousie L. Hay – trinaesti dio: Rast i izgradnja sebe – negativnost nas ubija!

Louise L. Hay je poznata spisateljica i aktivista u borbi za poboljšanje kvalitete života ljudi, najpoznatiji je njen rad na polju pozitivne motivirajuće psihologije. Louise L. Hay je stvorila potpuno novu vrstu psihologije koja ima fokus na spoznaji i samospoznaji uz novu dimenziju humanosti bez hladnog kalkuliranja stanja i odmaka od pacijenata. Koliko je njen rad važan pokazuju milijunski tiraži njenih knjiga i još više štovatelja njenog životnog djela. Nastavljamo s izvodima knjige: „Kako iscijeliti Duh i Tijelo.“

“S lakoćom pronalazim odgovore u svojoj svijesti.”

Ne želim biti debela.

Ne želim biti bez novca.

Ne želim biti stara.

Ne želim živjeti ovdje.

Ne želim imati ovakvu vezu.

Ne želim biti kao moja majka ili otac.

Ne želim propasti u ovom poslu.

Ne želim imati ovakvu kosu, nos ili tijelo.

Ne želim biti usamljena.

Ne želim biti nesretna.

Ne želim biti bolesna.

Ono na što obratite pažnju, raste. Gore navedene rečenice pokazuju kako smo, odrastajući u određenoj kulturi, naučili boriti se protiv negativne mentalne energije, vjerujući da će, ako tako učinimo, tj. ako se izražavamo na ovaj način, pozitivno odmah doći do nas. Ali, to ne funkcionira na taj način. Koliko ste često lamentirali o stvarima koje ne želite? Je li vam to ikada donijelo što želite? Želite li uistinu promijeniti svoj život, gubite vrijeme ako se borite protiv negativnog. Što više mislite o stvarima koje ne želite, sve ih više stvarate u svom životu. Stvari koje nikada niste voljeli vjerojatno se još nalaze u vašem životu. Ono na što obratite pažnju, razvija se i postaje stalno prisutno u vašem životu. Uklonite se što dalje od ili na ono što želite imati. Hajde, preokrenimo gore navedene negativne izjave u pozitivne.

Ja sam vitka.

Ja sam financijski uspješna.

Ja sam zauvijek mlada.

Ja se sada selim na bolje mjesto.

Ja imam prekrasnu ljubavnu vezu.

Ja sam svoj čovjek.

Ja volim svoju kosu, nos i tijelo.

Ja sam ispunjena ljubavlju i pozitivnim emocijama.

Ja sam radosna, sretna i slobodna.

Ja sam u potpunosti zdrava.

Naučite razmišljati u pozitivnom obliku. Meka pozitivne izjave budu jedini temelj onoga što govorite. Prečesto mislimo u negativnom obliku. Negativne izjave samo stvaraju još više onoga što kažete da ne želite u svom životu. Ako govorite: “Ja mrzim svoj posao”, to vas nikamo neće dovesti. A izjava: “Ja sada prihvaćam prekrasan novi posao”, otvorit će sve puteve u vašoj svijesti da se to i dogodi. Neprestano stvarajte pozitivne izjave o tome kakav biste život željeli. Međutim, postoji jedna vrlo važna točka u svemu tome: vaše izjave uvijek moraju biti u sadašnjem vremenu, na primjer “Ja sam” ili “Ja imam.” Vaša je podsvijest toliko poslušna da će, ako nešto izjavite u budućem vremenu (“Ja hoću” ili “Ja ću imati”), sve ostati na tome – daleko u budućnosti, izvan vašeg dohvata.

Proces razvijanja ljubavi prema sebi


Kao što sam prije napomenula, bez obzira na to kakav je problem, najvažnije je raditi na tome da volimo sebe. To je magični štapić, koji nas rješava problema. Prisjetite se vremena životu. Ili vremena kada ste bili zaljubljeni i kada vam se činilo da nemate nikakvih problema. Prema tome, s ljubavlju prema sebi narasti će vaše dobro raspoloženje i sreća, pa će vam se činiti da ste na sedmom nebu.

Ljubav prema sebi čini vas sretnima.

Nije moguće stvarno voljeti sebe ako ne prihvaćate sebe takvima kakvi jeste i ako se ne cijenite dovoljno. To znači da ne smije biti niti malo kritiziranja. No, već mogu čuti primjedbe na ovo.

“Ali, ja uvijek kritiziram sebe.”

“Kako bih mogla voljeti nešto takvo na sebi?”

“Moji roditelji, nastavnici i ljubavnici uvijek su me

kritizirali.”

“Kako ću se motivirati ako se ne kritiziram?”

“Ali, nije u redu da radim takve stvari.”

“Kako ću se promijeniti ako se ne kritiziram?”

Treniranje uma

Samokritika je samo vraćanje uma na stari način razmišljanja. Razmotrite kako ste to istrenirali svoj um da se sada omalovažavate i opirete promjenama. Ignorirajte takve misli i pozabavite se ozbiljnim poslom koji je pred vama. Hajde, vratimo se na vježbu koju smo ranije učinili. Ponovo se pogledajte u ogledalo i recite “Ja volim sebe i zadovoljna sam sobom kakva jesam.” Kako se osjećate nakon toga? Je li malo lakše nakon onih vježbi opraštanja koje smo prošli? Ključ pozitivnih promjena nalazi se u prihvaćanju sebe i nekritiziranju. U onim danima kada je prevladavao moj samoprijegor, događalo se da samu sebe ponekad ošamarim. Tada nisam poznavala značenje prihvaćanja samoga sebe. Moja uvjerenost u vlastite mane i ograničenja bila je jača od uvjerenja koje su drugi imali o meni. Ako bi mi netko rekao da me voli, moja bi reakcija bila: “Zašto? Što netko može vidjeti u meni?” Ili bih izgovorila već klasičnu misao: “Da samo znaju kakva sam ja u stvari, ne bi me voljeli.” Tada nisam bila svjesna da sve dobro počinje onog trena kada prihvatimo ono što je u nama i kada zavolimo sami sebe. I meni je trebalo puno vremena da sa sobom ostvarim miran odnos, prepun ljubavi. Prvo sam počela tragati za dobrim stvarima u sebi, za koje sam mislila da su moje kvalitete. Čak mi je i to pomoglo da se moje zdravlje poboljša. Dobro zdravlje stvara se s osjećajem ljubavi prema sebi. Jednako je i s uspjehom na poslu, ljubavlju i s iskazivanjem kreativnosti. Kasnije sam naučila voljeti i odobravati sve na sebi, čak i one osobine za koje sam mislila da nisu dobre. To se dogodilo kada sam se već počela mijenjati nabolje.

Ja prihvaćam sebe

Preporučila sam ovu vježbu tisućama ljudi i rezultati su bili zapanjujući. Idućih mjesec dana neprestano si ponavljajte:”Ja prihvaćam sebe.” Učinite to barem tri do četiri puta tijekom dana. Nikako manje, već samo više. Kada ste zabrinuti, razmišljajte o tome i neprestano prolazite kroz problem. Meka vam izjava”Ja prihvaćam sebe” postane mantra koju izgovarate dok hodate, nešto što si neprestano ponavljate svaki dan. Ponavljanjem izjave”Ja prihvaćam sebe” sigurno ćete iz svoje podsvijesti izvući sve što je suprotno tome.

Kada naiđete na negativne misli kao što su: “Kako mogu prihvaćati sebe ako sam debela?”, ili “Glupo je misliti da to može pomoći”, ili “Misi ti ni za što”, ili na bilo koju drugu negativnu misao, vrijeme je da preuzmete kontrolu nad umom. Nemojte pridavati važnost tim mislima. Probajte sagledati da vas takve misli drže u prošlosti. Zato im tiho recite: “Oslobađam vas se jer odobravam samu sebe.” Dok budete radili ove vježbe, u vama se mogu javiti reakcije: “To je glupo”, “Me čini mi se da je ovo istina”, “To je laž”, ili “Kako mogu odobravati sebe kada radim ovakve stvari?” Dopustite tim mislima da prođu. To su samo misli otpora. One nemaju nikakvu moć nad vama ako vi ne odaberete vjerovati u to. “Ja prihvaćam sebe, ja prihvaćam sebe…” Ma što se dogodilo, ma što vam netko rekao i ma što vam netko učinio, samo nastavite to ponavljati. U stvari, kada to budete mogli reći sebi i onda kada vam netko radi nešto što vi ne odobravate, znat ćete da ste odrasli i da se mijenjate.

Misli nemaju moći nad nama sve dok im to mi ne dopustimo. Misli su samo riječi spojene zajedno. One nemaju značenje same po sebi. Mi im pridajemo značenje. Također i odabiremo koje ćemo im značenje pridati. Hajde, odaberite one misli koje će vas podržavati. Do samopuzdanja vodi nas i oslobađanje od obraćanja pažnje na mišljenja drugih ljudi. Na primjer, da vam ja više puta kažem: “Vi ste plava svinja”, vi ćete se ili smijati ili iznervirati, ili ćete misliti da sam luda. Malo je vjerojatno da ćete povjerovati da je to istina. Jednako su tako i mnoge misli koje ste odabrali misliti o sebi, ekstremne i neistinite.

Vjerovanje da vaša vrijednost ovisi o obliku vašeg tijela jednako je kao da ste povjerovali da ste plava svinja. Često ono što mislimo da nije u redu s nama, predstavlja našu osobenost. To nas čini jedinstvenima i drukčijim od drugih. Priroda se nikada ne ponavlja. Od početka života na Zemlji nije bilo dviju jednakih snježnih pahuljica ili kišnih kapi. I svaka se tratinčica razlikuje od bilo koje druge tratinčice. Naši se prsti razlikuju kao i mi. Stvoreni smo da bismo bili drukčiji. Kada to prihvatimo, nemamo više potrebe natjecati se i uspoređivati s drugima. Pokušati biti kao netko drugi uvreda je samom sebi. Došli smo na ovaj planet da bismo pokazali tko smo mi zapravo. Ja nisam znala tko sam dok nisam počela voljeti sebe kakva jesam u ovom trenutku."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 77 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz