Sada je: sub apr 27, 2024 9:14 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 31 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri apr 25, 2007 11:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 29, 2005 6:59 pm
Postovi: 235
Lokacija: Centar
gwydion je napisao/la:
Simonov Nekronomikon, kao prvi po uzoru na ono sto je pisao Lavkraft, su napravila 4 coveka. Dvojica od njih su mrtvi, a jedan od njih je bio herman Slater, tadasnji vlasnik Magickal Childea u New Yorku. Jos 88 sam to cuo od njihove prijateljice, a relativn oskoro su dva prezivela coveka kojasu ucestvovala u tome to potvrdila. Dakle to je prica o Nekronomikonu. Lavkraftov Nekronomikon, tj price koje se njime bave, je najveci ovdasnji ekspert za Lavkrafta, Dejan Ognjanovic iz Nisa, editovao i preveo jos pre godinu dana. zadnji put kad sam ga pitao stase sa tim desava rekao mi je da jos uvek stoji kod izdavaca i da se ceka.


Hej Gwydion , vi Srbi ste legende jer ste preveli mnogo toga što mi nećemo nikad =D> :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 25, 2007 3:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 23, 2007 3:06 am
Postovi: 94
Lokacija: Novi Sad
F. RA je napisao/la:
gwydion je napisao/la:
Simonov Nekronomikon, kao prvi po uzoru na ono sto je pisao Lavkraft, su napravila 4 coveka. Dvojica od njih su mrtvi, a jedan od njih je bio herman Slater, tadasnji vlasnik Magickal Childea u New Yorku. Jos 88 sam to cuo od njihove prijateljice, a relativn oskoro su dva prezivela coveka kojasu ucestvovala u tome to potvrdila. Dakle to je prica o Nekronomikonu. Lavkraftov Nekronomikon, tj price koje se njime bave, je najveci ovdasnji ekspert za Lavkrafta, Dejan Ognjanovic iz Nisa, editovao i preveo jos pre godinu dana. zadnji put kad sam ga pitao stase sa tim desava rekao mi je da jos uvek stoji kod izdavaca i da se ceka.


Hej Gwydion , vi Srbi ste legende jer ste preveli mnogo toga što mi nećemo nikad =D> :D


Mislim da se tu dve polovine Drine nadopunjuju posto i kod vas ima veoma bitnih prevoda. de Lubicza na primer.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 25, 2007 4:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 29, 2005 6:59 pm
Postovi: 235
Lokacija: Centar
Možda Lubicz i Laurence Gardner :D

Nisam još pročito niti jednu a trebao bi .

Hram u čovjeku i Tajna zavjetnog kovčega


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 30, 2007 12:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned nov 14, 2004 1:05 pm
Postovi: 149
Lokacija: Pula
Postoji prijevod simonicoma na hrvatskom. Prevela je jedna privatna izdavačka kuća prije par godina.

_________________
"The Knower of Truth should go about the world outwardly stupid like a child, a madman or a devil"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 14, 2007 12:49 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri maj 09, 2007 3:16 pm
Postovi: 9
Necromonicon knjiga je 99,9% fake i nije vrijedna spomena, bazirana na pričama od HP Lovecraft-a. Ipak priče HP Lovecrafta su dobar temelj za određena proučavanja. Mada on svjesno nije vjerovao u dubinu toga što piše ostaje činjenica da je on došao do ideja kroz snove te je kroz čitavo vrijeme života patio od njih a mnoge od njegovih priča su zapravo samo prenesene iz snova. U svakom slučaju, njegovi simboli se koriste u određenim magijskim sistemima (uglavnom Chaos) i čini se da se iza njih kriju određene energije...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 29, 2007 3:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Da, Chaos magovi svojataju sebi Necronomicon kao glavni izvor svoje "teologije". Kaotičari smatraju da su bogovi i demoni ustvari jake MISAONE FORME a ne zasebna bića. Uzimajući to za temelj svoje ideologije, oni štuju nepostojeće likove poput Miki Mausa ili Supermana. Dobro sam se nasmijao kad sam vidio jedan ritual pod nazivom Niži Istjerujući Ritual Zekoslava Mrkve na nekoj chaos web-stranici. Oni praktički stvaraju svoje astralne bogove jakim vizualizacijama.

Imajući to na umu, manje je bitno da li entiteti predstavljeni u Necronomiconu imaju zasebno postojanje kao inteligenti stvorovi ili su produkt zajedničke koncentracije psihokinetičke energije.

Čak i da je Necronomicon lažan, dao je jednu vrlo vrijednu filozofiju modernim magovima i okultistima: "Nisu li svi bogovi samo refleksija ljudske psihe, arhetipovi nesvjesnog Uma? Chtulhu u tom smislu, nije ništa stvarniji nego Zeus ili Jahve."

Imam doma Necronomicon koji sam kupio u Novoj Arci (ezoterijski dućan u Zagrebu). Nisam ga baš jako detaljno proučavao, ali sadrži neke nefikcijske elemente, npr. sumeranski jezik i mitologiju.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Necronomicon?
PostPostano: uto aug 25, 2009 11:20 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 19, 2009 7:25 pm
Postovi: 33
Ajde ako moze neko da okaci link za Simonicom ili Dee-jev Necronomicon ali na srpskom ili hrvatskom.Unapred zahvalan.

_________________
.::Black Legion Captain::.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: uto aug 25, 2009 12:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto okt 28, 2008 2:28 pm
Postovi: 227
Lokacija: Koprivnica ㄟ㋛ㄏ
tehuti je napisao/la:
Imam doma Necronomicon koji sam kupio u Novoj Arci (ezoterijski dućan u Zagrebu). Nisam ga baš jako detaljno proučavao, ali sadrži neke nefikcijske elemente, npr. sumeranski jezik i mitologiju.

Ako ti nije problem, mogao bi ti to skenirati.
Bilo bi dobro imati ga na domaćem jeziku.

PS. sad kad sam ti vidio nick sjetio sam se Katzforums-a.
Svaka čast! =D>


Zadnja izmjena: Marduk; uto aug 25, 2009 3:35 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Necronomicon?
PostPostano: uto aug 25, 2009 2:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 19, 2009 7:25 pm
Postovi: 33
Hvala,puno bi mi značilo ako bi to skenirao,ili ako ima neko već gotov e-book pa da okači.
Našao sam ja Dee-jev Nomicon ali je pisan onim gothic fontom i ne mogu da ga čitam uopšte,a još je i na english...tako da...ako može bilo bi lepo...

_________________
.::Black Legion Captain::.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Necronomicon?
PostPostano: čet sep 16, 2010 1:32 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet sep 16, 2010 11:04 am
Postovi: 1
Lokacija: beograd-skopje-bitola
Cartman je napisao/la:
jel ima ko ikakvih informacija o ovoj knjizi ?ja samo povrsno znam da je to knjiga mrtvih,obicaji i rituali demona i to..jel netko ima neki dokumentarac ili knjigu da se moze downloadowat... unaprijed hwala =)


ja imam tu knjigu,to je ceremonijalna magija za prizivanje demona,lordova,duhova itd.svako ima svoj pecat i moze se koristiti do 3 puta ne vise od toga......ali ne bih ti preporucio da se bavis time jer to je visi stepen magije sa koi moze da barata isklucivo osoba koja ima vise od 20 godina iskustvo o okoltisticke nauke,osoba koja experimentise i je posvecena time.u suprotno mozes samo otvoriti kapiju i da doneses haos u tvom zivotu i tvoju okolinu.!!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Necronomicon?
PostPostano: čet sep 16, 2010 3:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto okt 28, 2008 2:28 pm
Postovi: 227
Lokacija: Koprivnica ㄟ㋛ㄏ
Potpisujem to u potpunosti!!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 31 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 109 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz