Sada je: sub apr 27, 2024 11:12 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 31 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Necronomicon?
PostPostano: uto jun 06, 2006 4:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 16, 2006 7:09 pm
Postovi: 233
Lokacija: mljaze
jel ima ko ikakvih informacija o ovoj knjizi ?ja samo povrsno znam da je to knjiga mrtvih,obicaji i rituali demona i to..jel netko ima neki dokumentarac ili knjigu da se moze downloadowat... unaprijed hwala =)

_________________
Beam me up, Scotty !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 07, 2006 4:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Da, knjiga je glupost. Imao sam ju negdje, mislim da ju imam još uvijek na jednom od kompova no tko će znati gdje... Ništa vrijedno nabavljanja osim ako si nabrijani teenager koji želi zavađati gothic djevojke. :) No postoje i bolje metode, npr. da imaš velik penis.

Ili ako te zanima štivo za strašenje male djece. Npr. ono "Maja ne jedeš kelj, saču ti pročitat' nešto iz nekronomikona buhuhuh". Nikad nisam čitao samo sam malo proskrolao i nakon par rečenica rekao "mmmda".

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 07, 2006 5:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
http://en.wikipedia.org/wiki/Evil_Dead

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 07, 2006 10:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 16, 2006 7:09 pm
Postovi: 233
Lokacija: mljaze
Pantagruel je napisao/la:
Da, knjiga je glupost. Imao sam ju negdje, mislim da ju imam još uvijek na jednom od kompova no tko će znati gdje... Ništa vrijedno nabavljanja osim ako si nabrijani teenager koji želi zavađati gothic djevojke. :) No postoje i bolje metode, npr. da imaš velik penis.

Ili ako te zanima štivo za strašenje male djece. Npr. ono "Maja ne jedeš kelj, saču ti pročitat' nešto iz nekronomikona buhuhuh". Nikad nisam čitao samo sam malo proskrolao i nakon par rečenica rekao "mmmda".



izchill.jel imas sposobnost bit objektivan?

Esperio Maximuse hFala al to su dezinformacije..vechinom

iskopo sam nesta.

http://www.digital-brilliance.com/necron/necron.htm

zanimljivo

_________________
Beam me up, Scotty !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 07, 2006 10:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat iz tvog linka:

"It is, after all, only a book."

:)

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 08, 2006 1:09 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 17, 2006 1:04 am
Postovi: 185
Lokacija: kroejša
Ovi dečki http://www.necronomiconbooks.com prodaju Necronomicon ukoričen ručno u različitm vrstama kože al ne i ljudske :mrgreen:

_________________
"Man is the measure of all things: of things which are, that they are so, and of things which are not, that they are not."
Protagoras
http://www.999.bloger.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 08, 2006 3:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 16, 2006 7:09 pm
Postovi: 233
Lokacija: mljaze
Esperio Max je napisao/la:
Citat iz tvog linka:

"It is, after all, only a book."

:)


ma shta oni znaju =)

_________________
Beam me up, Scotty !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 08, 2006 9:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 17, 2006 1:04 am
Postovi: 185
Lokacija: kroejša
U početku bijaše riječ...
sve su to "samo" knjige ;)

_________________
"Man is the measure of all things: of things which are, that they are so, and of things which are not, that they are not."
Protagoras
http://www.999.bloger.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 08, 2006 10:32 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
U početku bijaše riječ..


Što je krivo prevedeno... Logos - nije riječ, već misao.

Dakle:

U početku bijaše MISAO...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Necronomicon?
PostPostano: pet jun 16, 2006 9:03 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned nov 14, 2004 1:05 pm
Postovi: 149
Lokacija: Pula
Cartman je napisao/la:
jel ima ko ikakvih informacija o ovoj knjizi ?ja samo povrsno znam da je to knjiga mrtvih,obicaji i rituali demona i to..jel netko ima neki dokumentarac ili knjigu da se moze downloadowat... unaprijed hwala =)

Postojanje te knjige je izmislio H.P.Lovecraft u svojim horor pričama i kao takva ne postoji.

Ovo što se nalazi na netu i u knjižarama je samo zanimljiv način da se skrene pažnju na svoje djelo tako da mu se daje tako bombastičan naziv nepostojeće knjige.

Npr. najpopularniji "Necronomicon" tzv. Simonov Necronomicon, upotrebljava sumeransku mitologiju u svojim ritualima. No, to što su dali lažni naziv knjizi ne znači da ti rituali ne funkcioniraju.

_________________
"The Knower of Truth should go about the world outwardly stupid like a child, a madman or a devil"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 16, 2006 9:04 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned nov 14, 2004 1:05 pm
Postovi: 149
Lokacija: Pula
Jedan od boljih linkova i knjiga u vezi necronomicona :

http://www.necfiles.org/

_________________
"The Knower of Truth should go about the world outwardly stupid like a child, a madman or a devil"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 10, 2006 3:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 15, 2006 9:34 pm
Postovi: 156
Al-Azif, jel? ( the sounds of nocturnal insects believed by the Arabs to be the howlling of demons )

Ima nešto u toj knjizi ili oko nje... H.P.Lovecraft je bio s jednom ženom - ta žena je prije toga bila s Alisterom Crowleyem - ovaj je bio glavni igrač njemačke okultne organizacije OTTO...

Toliko sam ja pročitao... S njom su se petljali John Dee i izgorjela Vatikanska biblioteka, jel...

13 velikih Duhova - podzemni grad...

Link ne radi Baphomet... alternativa?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 10, 2006 6:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned nov 14, 2004 1:05 pm
Postovi: 149
Lokacija: Pula
Cowboy Bebop je napisao/la:
Link ne radi Baphomet... alternativa?

Sad sam isprobao i radi.

Probaj opet.

_________________
"The Knower of Truth should go about the world outwardly stupid like a child, a madman or a devil"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 13, 2006 2:42 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 15, 2006 9:34 pm
Postovi: 156
Da hvala - radi... Neki glitch je bio u pitanju s ovom mojom krntijom starom... Da, zanimljivo je. Uglavnom ono što sam već pročitao. Na kraju ispada da je zanimljivije što se događalo sa samim kopijama Necronomicona nakon Lovecrafta za vrijeme uspona nacističke partije itd...

Ma bila prijevara ili ne - zanimljivo je - svejedno... Thnx za link...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 13, 2006 7:28 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned nov 14, 2004 1:05 pm
Postovi: 149
Lokacija: Pula
Cowboy Bebop je napisao/la:
Da, zanimljivo je. Uglavnom ono što sam već pročitao. Na kraju ispada da je zanimljivije što se događalo sa samim kopijama Necronomicona nakon Lovecrafta za vrijeme uspona nacističke partije itd...

Ako si pročitao valjda si shvatio da Necronomicon ne postoji i da nema nikakve veze sa nacističkom partijom.

_________________
"The Knower of Truth should go about the world outwardly stupid like a child, a madman or a devil"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 13, 2006 4:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 15, 2006 9:34 pm
Postovi: 156
Da, da - pročitao sam - jasno mi je. Nego priče koje su izvezene oko Necronomicona. Čitao sam ih davno i po jednoj imaš onu urbanu legendu da su Nazi pokupili sve postojeće kopije iz svih biblioteka... To je ono - kao HYPE PROPAGANDA za Necronomicon... Na tu priču sam mislio.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 13, 2006 4:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned nov 14, 2004 1:05 pm
Postovi: 149
Lokacija: Pula
Cowboy Bebop je napisao/la:
Da, da - pročitao sam - jasno mi je. Nego priče koje su izvezene oko Necronomicona. Čitao sam ih davno i po jednoj imaš onu urbanu legendu da su Nazi pokupili sve postojeće kopije iz svih biblioteka... To je ono - kao HYPE PROPAGANDA za Necronomicon... Na tu priču sam mislio.

Ljudi vole tajnovite pričice. Šteta što ih ne provjeravaju jer bi puno naučili pokušavajući naći dokaze za ili protiv.

Valjda se zato i zovu urbane legende 8)

_________________
"The Knower of Truth should go about the world outwardly stupid like a child, a madman or a devil"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 13, 2006 9:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 29, 2005 6:59 pm
Postovi: 235
Lokacija: Centar
Čovjek možda misli na Lyttona i njegov roman Vril 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: necro
PostPostano: uto mar 06, 2007 8:58 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned feb 25, 2007 3:53 pm
Postovi: 15
Lokacija: omis
necronomicon
http://www.yourfilehost.com/media.php?c ... Necro1.pdf


necronomicon simon
http://www.yourfilehost.com/media.php?c ... osimon.pdf


spellbook
http://www.yourfilehost.com/media.php?c ... _ebook.pdf


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 25, 2007 4:28 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 23, 2007 3:06 am
Postovi: 94
Lokacija: Novi Sad
Simonov Nekronomikon, kao prvi po uzoru na ono sto je pisao Lavkraft, su napravila 4 coveka. Dvojica od njih su mrtvi, a jedan od njih je bio herman Slater, tadasnji vlasnik Magickal Childea u New Yorku. Jos 88 sam to cuo od njihove prijateljice, a relativn oskoro su dva prezivela coveka kojasu ucestvovala u tome to potvrdila. Dakle to je prica o Nekronomikonu. Lavkraftov Nekronomikon, tj price koje se njime bave, je najveci ovdasnji ekspert za Lavkrafta, Dejan Ognjanovic iz Nisa, editovao i preveo jos pre godinu dana. zadnji put kad sam ga pitao stase sa tim desava rekao mi je da jos uvek stoji kod izdavaca i da se ceka.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 31 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 107 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz