Sada je: sub apr 27, 2024 1:12 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon nov 28, 2005 11:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Slavisa je napisao/la:
Obracanje coveka Bogu, je molitva, a obracanje Boga coveku je sizofrenija...


Zašto bi to bilo tako? Uopće ne vidim razloga da Bog ne razgovara sa nama. Pa svi smo mi dio Boga, sve oko nas sačinjava Boga. Osobno ne gledam na Boga kao na neko biće koje nas promatra, povremeno nas kazni, ali i nagradi. Takvim ga prikazuju religije, što je žalosno. Bog je jedna univerzalna energija, koja obuhvaća SVE. Kad nam se Bog obraća, u biti nam se obraća jedan aspekt nas samih.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 01, 2005 5:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
MOONLIGHT


Slazem se sa tobom donekle. Ono sto je bitno je definisati svoja verovanja odnosno predstavu boga. Kada sam izjavio da je obracanje boga coveku sizofrenija, imao sam na umu teoloskog Boga, dakle onog iz religije u kog ja ne verujem. Naravno postujem one koji veruju jer je to njihov izbor.

Sto se tice Boga, kojeg si opisao kao energiju, tu bi se mogli naci, da kao energija moze da postoji kroz nas, kroz materijalni svet i da posredstvom toga prezentuje stvarnost. Postoje ljudi koji su filozofiju biti i recenice, MILSLIM DAKLE POSTOJIM, predlozili da izgleda kao MISLIM DA POSTOJIM.

Ali u opste, teoloski posmatrano, pitanje je da li bi teoloski Bog postojao da ne postojimo mi.

Hodacu ulicom, udaricu nogom u kamen, neko na mom mestu bi se zapitao da li taj kamen u opste postoji, a mozda je u sustini pravo pitanje da li postoji noga?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 01, 2005 3:55 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Ono sto je bitno je definisati svoja verovanja odnosno predstavu boga.


Heh, najbolje bi bilo IZBACITI vjerovanja, predrasude, unaprijed oblikovane zaključke i slična sranja i zamjeniti ih sa istinskim ZNANJEM.

Ostalo zaključiš sam iz toga... hehe! Rasprave o religijama su u Ostalo temi...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 09, 2005 6:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
E,ako vam nije problem,uzeo sam neka od vasih misljenja i ubacio ih u dokument koji trenutno pisem.To je tekst o religiji,a naslov je "Religija - i sve oko ove prevare"...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 09, 2005 6:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
AAAAAAAa...prepisujes a?

Salim se, sto se mene tice uzmi sve sto ti se cini ok i potpisi kako hoces. Ja nemam nista protiv.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 10, 2005 7:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
Nisam bio napisao vasa imena.Napisao sam "neki prijatelji sa foruma",ali mogu da stavim imena,ako zelite.Samo recite...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 11, 2005 10:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon nov 21, 2005 3:21 pm
Postovi: 60
Lokacija: zagreb
jel moze neko prokomentirat ono sto sam ja nipisao na ovu temu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 11, 2005 10:56 pm 
Offline
pod moderacijom
Avatar

Pridružen/a: uto apr 12, 2005 12:10 am
Postovi: 109
F. RA je napisao/la:
Dado je napisao/la:
Za razgovor s Bogom preporuča se ibogain.Nije skup,nije ga teško nabaviti i ne izaziva ovisnost.
Pozdrav


Je skup je itekako .
Do sada je pronađeno samo 3 grama ( da dobro si pročitao TRI GRAMA )
Zašto tako malo ?

Odgovor imaš u knjizi od Plečka : Droge bič novog doba :twisted:


Ovo nisam do sad vidio pa ću sad odgovoriti.

2000 kn za razgovor s bogom i nije neka cifra :wink:
Do njega sam i došao preko D.P.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 11, 2005 10:59 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pluton, nažalost nisam još stigel pročitat tu knjigu, ali kad pročitam, javim, napisal bum komentare.

Al dobro si napisal, mi sad proživljavamo svoje suprotnosti. I te lekcije moramo naučiti. Neznam kaj točno piše u toj knjizi, ali u svakoj knjizi obično ima svega, pa i neke istine zamotane u laži, ali ionak to mi sami trebamo uvidjeti kaj je istina, a kaj laž. Uzmemo gnostički filter i "peri".

No, težak je to posel, ima tu jako puno svega za razmislit, osobno mislim da je dobro pročitati što je moguće više svakakve literature, pa onda sam zaključit iz svega toga. Jer, kaj je za nekog dobro, to nemora biti i za drugog. Neko osjeća da je pravi tren za velki duhovni razvoj, a neko brije da su sve to gluposti i ide delat neki svoj posel. I to je u redu. Nek ide. Nije još spreman za duhovno, pa nek uči dok ne nauči. Kolko će mu trebat života za to - ovisi o njemu samom.

Nije bitno kaj bu neko rekel za neku knjigu. Recimo da Galaksija i ja imamo jako slične poglede, i da smo obojica pročitali tu knjigu. I naše subjektivne percepcije možda budu različite. Jedan veli da je dobra, drugi veli da je bljuzga. Ali, ti ionako moraš sam vidjet kako ona tebi "sjeda", nije bitno to kaj mi velimo o njoj. Jel me kužiš kaj ti hoću reć?

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 12, 2005 12:26 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon nov 21, 2005 3:21 pm
Postovi: 60
Lokacija: zagreb
je kuzim te jack.

procitaj knjigu mene je osobno dosta otvorila,al kao sto sam rekao najvise prva ove druge su mi malo cudne.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 12, 2005 12:29 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
procitaj knjigu


Bum. Javim kad bu gotovo.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 14, 2005 11:46 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Hej, ima 3 knjige plus još neke njegove... ajd pliz, reci mi s kojim "Bogom" on priča? Da uštedim vrijeme, jer ima previše toga... ovako napreskokce nebi komentirao.

Vidim da spominje Mojsija tam negdje kako je razgovarao s "bogom"... i jel to taj?

Jer ako jest, nebum dalje čital jer je jadni Mojsije razgovarao s Lizzardima preko projekcije... da dalje onda ne gubim vrijeme.

Ima nekih istina, ali ako su zamotane, generalno, u laži... ma tko će sve to profiltrirati tako brzo? Nema ionako još puno "vremena", pa da važniji projekt ne izgubi energiju...

Mene je recimo "otvorila" knjiga Udarac Ruskih Bogova. Nemaju istu tematiku, ali ipak me je otvorila. Nema veze, bitno je da te neka "otvori". Dalje ideš sam i razmišljaš svojom glavom. Poslije čak nekad uvidiš da i ta knjiga koja te otvorila nije adekvatna sa svim mogućim putevima napretka. Onda izabireš sam svoj put dalje.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 20, 2005 6:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon nov 21, 2005 3:21 pm
Postovi: 60
Lokacija: zagreb
nemrem ti ja sa sigurnoscu tocno tvrdit s kojim on bogom tamo razgovara,i kolko je od svega toga istina a kolko nije.znam samo da sam bas s tom knjigom poceo malo vise razmisljat svojom glavom jel bas o tome pocetak knjige i govori.

sad neznam,ak su izvor te knjige lizzardi njima sigurno nije u interesu da netko razmislja svojom glavom,sto bi znacilo da sam ja sve krivo shvatio.
hm,bas super!

a daj mi sad reci kak si ti tak siguran to za mojsija,mislim kak ja mogu biti u bilo sta siguran,to me nekad muci,i sta si tocno mislio kad si rekao da vise nema puno vremena.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 20, 2005 6:53 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Evo, za početak da rezimiramo, kao što sam već negdje drugdje na forumu napisao sličnu stvar:

Niti jedan izvor ( knjiga, tekstovi, kanaliziranje, komunikacija s nekim višim entitetom... ) nije 100% točan, niti ne može biti. Ako nije sve istina, nećemo to ni odbaciti. Jer, uvijek je to neka mješavina informacija i dezinformacija, pa na kraju ipak sami moramo profiltrirati za sebe kaj je istinito ili nije ( za nas, iz naše percepcije problema ).

Dobro, većinu ljudi s foruma, a i šire, otvorila je neka specifična knjiga ili tekst. Super. To sad uopće nije bitno koja jer bitno je da su "progledali" i počeli tražiti svoje alternativne puteve napretka u odnosu na "ovčji krug".

Ma ne moraš misliti da su izvor svih ovakvih knjiga Lizzardi. Obično su neki ljudi kojima su malo manipulirali, u svrhu da malo iskrive neke vrijednosti koje su već ljudi počeli sami uviđati ili istraživati. Ali neka te to ne obeshrabri. Kasnije ionako uvidiš što je istina, a što neistina. To je prirodni proces napretka. Saznanje.

Sigurni NIKAD nismo, niti možemo sa sigurnošću tvrditi bilo što što nismo mi osobno doživjeli i potvrdili za sebe. Ali opet, to i ne mora biti isto za sve osobe, već može varirati od jedne do druge.

Što se tiče Mojsija, pa tko bi mu se "javio"? Tko je odgovoran za razna "javljanja" u ovim prostorima svemira zadnjih 300000-njak godina? Tko vlada situacijom? I što je sve proizašlo iz svega toga?

Na ta pitanja ćeš vjerojatno naći odgovore proučavajući brdo materijala na forumu i šire, a i tada ćeš postati svjesniji i neće ti biti više teško tako nešto zaključiti. Bitno je da si počeo razmišljat svojom glavom. Dalje nije ni lako, ni jednostavno, ali je to preduvjet za napredak. Jer ako si neki programirani robot, što misliš, gdje ćeš i kako završiti?

Pitaj, ako što treba, tu smo svi da si pomognemo ( bar većina, osim povremenih provokatora na forumu )!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 26, 2006 2:03 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Ne znam zasto ste napustili ovu temu,pogotovo oni koji su citali CONVERSATION WITH GOD..svi oni mogu da opisu osecaj koji se dobija citajuci ..pa evo ja cu;kao prvo dobija se osecaj da si stvarno ti kao citac u konverzaciji sa bogom,i sva su pitanja ona koja bi ti postavio bogu..zatim ima veoma mnogo informacija o znacenju reci -sto oni u sustini znace i kako su nastali..zatimeducira svakoga -sto nije slucajnost jer na yemu ne radi sam vec je to grupa koja radi u institutu tamo u U.S.Inace se fokusira na tome da samo ljubav kao energija ima moc i ako je merimo od nule pa u pozitivi ona ima kreativni potencijal a ispod nule nema nicega..prema tome zlo ne postoji..=dobija se utisak da vas zele staviti pod kontrolu i da ste srecni jos zbog toga..ali se ima mnogo sta nauciti..i nisu 3 vec 9knjiga i koja ja od koje bolja.
N.D.Walsh ima i svoj sajt i fondaciju kao i neki medium i svako se moze uclaniti..a mogu se naci na netu njegova predavanja(trazi na yahoo i to video;moze njegovo ime ili converzation with god ,ili CWG)

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 109 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz