Sada je: uto maj 14, 2024 8:38 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Ponerologija - Lobaczewski
PostPostano: pet apr 14, 2006 3:39 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4217
Naučna Studija o Zlu Prilagođenom za Političke Svrhe

(The Scientific Study of Evil Adjusted for Political Purposes)


slika


by Andrew M. Lobaczewski

Prvi rukopis ove knjige završio je u vatri pet minuta prije dolaska tajne policije u komunističkoj Poljskoj. Druga knjiga, koja je teškom mukom ponovo bila sastavljena od strane naučnika koji su radili u uslovima nevjerovatne represije, bila je poslana po jednom kuriru u Vatikan. Njen prijem nikada nije bio potvrđen a od samog kurira nikada nije bilo ni traga ni glasa, tako da je i taj rukopis sa svim svojim dragocjenim podacima bio izgubljen. Treći rukopis je napravljen kada je jedan od naučnika koji su radili na tom projektu pobjegao u Ameriku 1980-tih godina. Zbigniew Brzezinski ga je zagušio.

Politička Ponerologija: naučna studija o Zlu prilagođenom za Političke Svrhe bila je kovana u retorti upravo onih stvari koje proučava. Naučnici koji su živjeli pod jednim represivnim režimom odlučili su da to klinički prostudiraju, da prouče utemeljivače i pristalice jednog zlokobnog režima kako bi odredili koji to zajednički faktor igra ulogu kod propagacije čovjekove nehumanosti prema čovjeku.

Šokantna, u svom klinički šturom opisu istinske prirode zla, dirljiva kod autorovog opisa patnje koju su doživjeli ovi naučnici koji su bili kontaminirani ili uništeni upravo od one bolesti koju su proučavali, ova knjiga bi trebala biti obavezna literatura za svakog čovjeka iz svake države, koji zagovara moral i humanost. Razlog za to je taj što se moral i humanizam ne mogu dugo odupirati grabežljivosti Zla. Znanje o njegovoj prirodi, kako ono pravi svoje mreže i kako se širi, znanje o podmuklosti njegovog lukavog pristupanja, je jedini antidot.

***

Dakle, ovi naučnici su tako stigli i do psihopatije, kao zajedničkog faktora u propagaciji nehumanosti i zla na ovoj planeti. Oni tu razotkrivaju mnoge aspekte ovog psihičkog poremećaja, kao i mehanizme djelovanja ovih individua u promociji zla.

Srećom, neki pripadnici Quantum Future grupe došli su u kontakt sa ovim manuskriptom i Dr Lobačevskim, koji sada ima preko 80 godina, preveli su knjigu na engleski i nedavno su je javno objavili.

Mislim da je ovo jedna od najvažnijih knjiga ikada objavljenih na ovoj planeti, tako da preporučujem svima koji poznaju engleski da je što prije nabave:

http://qfgpublishing.com/

Garantujem da će se ova “investicija” svakome isplatiti.


Pozdrav!


P.S. Ja ću, naravno, nastaviti sa prevodom pojedinih pasusa iz te knjige, koliko mi to vrijeme dozvoljava, tako da oni koji ne poznaju engleski mogu steći kakvu takvu sliku o čemu se radi.

_____________
Znanje spašava!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 05, 2006 11:37 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4217
Novi projekat!!!


Molim sve koji su zainteresovani da pripomognu oko prijevoda knjige Political Ponerology, A. Lobaczewski, da se jave na galaksijski@gmail.com


Knjiga ima oko 300 strana i poslaću je onima koji se jave za prijevod u
pdf formatu.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 06, 2006 9:44 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
#-o Uh, ja bi pomogao, ali me još čeka oko 1000 stranica Kasiopejskih transkripti... ako se nitko ne javi, ja ću nakon što sve ovo do kraja prevedem.

Ajmo ljudi... pomoz'mo čovjeku...

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 07, 2006 4:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 17, 2006 1:04 am
Postovi: 185
Lokacija: kroejša
Javio bi se i ja al morao bi najprije naučiti materinji jezik :mrgreen:

_________________
"Man is the measure of all things: of things which are, that they are so, and of things which are not, that they are not."
Protagoras
http://www.999.bloger.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 09, 2007 5:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 19, 2005 6:45 pm
Postovi: 168
....

_________________
On izgubi mnoge stvari: bijedu, bol, muku, tjeskobu, ambiciju, ljubomoru, mržnju, posesivnost, nasilje - sve izgubi. Postigne ono što je već bilo tu, on se sjeti.


Zadnja izmjena: Faaip de Oiad; čet nov 06, 2008 11:11 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 09, 2007 5:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 25, 2007 12:52 pm
Postovi: 197
Lokacija: Zagreb
hmm...a zašto prevoditi kad je već prevedena i može se skinuti sa 4shared čiji link je na jack-ovoj stranici. A ako ste lijeni potražiti evo direktan link za d/l:
http://www.4shared.com/account/file/199 ... s1j6K0i2te

_________________
We don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz