Sada je: čet mar 28, 2024 12:04 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Knjiga Dokaz da postoji Raj
PostPostano: pon apr 24, 2017 8:21 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon apr 24, 2017 7:58 pm
Postovi: 7
Pozdrav svim forumašima!

Kao što vjerojatno vidite, novi sam na ovom forumu, a registrirao sam se kako bih sa Vama podijelio jednu knjigu koju sam nedavno pročitao. Koliko vidim, ta tema na ovom forumu još nije otvorena, pa evo, neka ja budem prvi koji će je otvoriti. O čemu se točno radi. Riječ je o knjizi američkog autora Ebena Alexandera koja se zove DOKAZ DA POSTOJI RAJ.

https://www.youtube.com/watch?v=spJOxg7xpAk

Spomenuti autor, po profesijii neurokirurg, obolio je od iznimno rijetkog i egzotičnog oblika meningitisa uslijed kojeg je pao u duboku komu. Premda naizgled totalno mrtav i beživotan, njegova svijest je i dalje postojala i to u nekoj višoj dimenziji postojanja u odnosu na ovu našu, zemaljsku, dimenziju u kojoj živimo. Prema njegovim riječima, našao se upravo u Raju, u pravom smislu te riječi. Nastavno na njegov opis tog predivnog, prekrasnog i bajkovitog mjesta, Raj je izrazito živopisno mjesto, prepuno boja, drveća, cvijeća, rijeka, jezera, slapova, ljudi, gradova u kojima isti stanuju, a cijelokupni dojam tog dojmljivog mjesta povečavaju milijuni šarenih leptira koji prekrivaju čitavo područje nebeskog Raja. Međutim, cijela ta priča o njegovom putovanju u Raj i natrag ne bi bila ni izbliza toliko zanimljiva da u Raju nije sreo jednu prelijepu žensku osobu za koju se kasnije ustanovilo da je bila njegova preminula biološka sestra koju nije imao prilike za svog života upoznati jer je živio kod svojih posvojitelja, lišen bilo kakvog kontakta sa svojom pravom obitelji.

Što se mog osobnog dojma tiče, ne znam koliko ima istine u toj knjizi, ali knjiga je svakako vrijedna čitanja zbog svoje zanimljivosti i potkrijepljenosti dokazima. U svakom slučaju, preporučam da ju pročitate. :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Knjiga Dokaz da postoji Raj
PostPostano: uto apr 25, 2017 9:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 10, 2013 5:24 pm
Postovi: 52
Ne kužim zašto bi itko ovu i slične knjige trebao pročitati osim ako ne želi upasti u još veći san i postati još veći mrtvac nego što je sada.
Bolje pročitati crvenkapicu ili pepeljugu, kraće su i poučnije.

Mislim da za svakoga tko se bavi nekom praksom krož duži vremenski period je ovo jednom riječju - presmiješno.

Mo'š misliti, čovjek opisuje kako je u raju sve predivno i fantastično. :rofl


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Knjiga Dokaz da postoji Raj
PostPostano: uto apr 25, 2017 11:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 02, 2014 9:01 pm
Postovi: 145
Ne postoje raj/pakao/cistiliste, postoji reinkarnacija.

https://www.youtube.com/watch?v=lwjmJtBphwc


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Knjiga Dokaz da postoji Raj
PostPostano: sri apr 26, 2017 1:35 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon apr 24, 2017 7:58 pm
Postovi: 7
Jericho je napisao/la:
Ne postoje raj/pakao/cistiliste, postoji reinkarnacija.

https://www.youtube.com/watch?v=lwjmJtBphwc



Slažem se. Reinkarnacija postoji, ali što se nalazi IZMEĐU reinkarnacija? Dakle između ovog i budućeg života? Očito je da postoji neka vrsta duhovnog svijeta između naših zemaljskih života, a Eben Alexander je taj duhovni svijet opisao kao Raj.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Knjiga Dokaz da postoji Raj
PostPostano: sri apr 26, 2017 1:38 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon apr 24, 2017 7:58 pm
Postovi: 7
Krambambuli je napisao/la:
Ne kužim zašto bi itko ovu i slične knjige trebao pročitati osim ako ne želi upasti u još veći san i postati još veći mrtvac nego što je sada.
Bolje pročitati crvenkapicu ili pepeljugu, kraće su i poučnije.

Mislim da za svakoga tko se bavi nekom praksom krož duži vremenski period je ovo jednom riječju - presmiješno.

Mo'š misliti, čovjek opisuje kako je u raju sve predivno i fantastično. :rofl



Priznajem, i ja sam isto to mislio o navedenoj knjizi sve dok je, iz puke znatiželje, nisam i sam pročitao. Ona je naglavačke promijenila moje poimanje života i smrti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Knjiga Dokaz da postoji Raj
PostPostano: sri apr 26, 2017 6:08 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon apr 24, 2017 7:58 pm
Postovi: 7
Također je bitno napomenuti da staroindijske vede, jedne od najstarijih, ako ne i najstariji spisi na svijetu govore o duhovnom Raju kao predivnom mjjestu s prekrasnim krajolikom, planinama, jezerima, osebujnim palačama, i tako dalje. Dakle, ne govori samo Eben Alexander o Raju, već o istoj temi govori i Srimad Bhagavatam- jedna od knjiga vedskog znanja koja broji preko 1000 stranica i najvažniji je dragulj veda.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Knjiga Dokaz da postoji Raj
PostPostano: sri apr 26, 2017 8:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 02, 2014 9:01 pm
Postovi: 145
Hiram je napisao/la:
Jericho je napisao/la:
Ne postoje raj/pakao/cistiliste, postoji reinkarnacija.

https://www.youtube.com/watch?v=lwjmJtBphwc



Slažem se. Reinkarnacija postoji, ali što se nalazi IZMEĐU reinkarnacija? Dakle između ovog i budućeg života? Očito je da postoji neka vrsta duhovnog svijeta između naših zemaljskih života, a Eben Alexander je taj duhovni svijet opisao kao Raj.


AKo se ne varam po tibetanskoj knjizi mrtvih treba 49 dana da bi se dusa reinkarnirala.Jel pise u knjizi koliko traje taj raj o kome govoris?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Knjiga Dokaz da postoji Raj
PostPostano: sri apr 26, 2017 9:15 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon apr 24, 2017 7:58 pm
Postovi: 7
Jericho je napisao/la:
Hiram je napisao/la:
Jericho je napisao/la:
Ne postoje raj/pakao/cistiliste, postoji reinkarnacija.

https://www.youtube.com/watch?v=lwjmJtBphwc



Slažem se. Reinkarnacija postoji, ali što se nalazi IZMEĐU reinkarnacija? Dakle između ovog i budućeg života? Očito je da postoji neka vrsta duhovnog svijeta između naših zemaljskih života, a Eben Alexander je taj duhovni svijet opisao kao Raj.


AKo se ne varam po tibetanskoj knjizi mrtvih treba 49 dana da bi se dusa reinkarnirala.Jel pise u knjizi koliko traje taj raj o kome govoris?


Ne, autor knjige Eben Alexander ne navodi koliko točno traje to razdoblje Raja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Knjiga Dokaz da postoji Raj
PostPostano: sri apr 26, 2017 9:23 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon apr 24, 2017 7:58 pm
Postovi: 7
Tibetanska knjiga mrtvih je snažno obojena lokalnim folklorom i mitovima pa nema univerzalnu vrijednost mada je moguće da je bazirana na nekim iskustvima. Prije svega Bardo joge.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Knjiga Dokaz da postoji Raj
PostPostano: čet apr 27, 2017 9:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Hiram je napisao/la:

Ne, autor knjige Eben Alexander ne navodi koliko točno traje to razdoblje Raja.


Hhahaha Alexandru fali slovo J ispred prezimena ahaha,sorry ali mene je nasmijalo pa mozda ce jos nekog

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Knjiga Dokaz da postoji Raj
PostPostano: pet apr 28, 2017 10:50 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon apr 24, 2017 7:58 pm
Postovi: 7
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Hiram je napisao/la:

Ne, autor knjige Eben Alexander ne navodi koliko točno traje to razdoblje Raja.


Hhahaha Alexandru fali slovo J ispred prezimena ahaha,sorry ali mene je nasmijalo pa mozda ce jos nekog


Mislim da mu je Eben ime, a ne prezime


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 22 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz