Sada je: čet mar 28, 2024 11:23 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: MULTIMEDIJALNA KNJIGA
PostPostano: čet nov 14, 2013 1:53 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet nov 14, 2013 1:11 pm
Postovi: 5
Nedavno sam napravila jednu multimedijalnu knjižicu sa dvije atraktivne teme: "nlo" i "nema smrti", u kojoj se nalaze tekstovi i video klipove, te fotografije na ovu temu. Namjera mi je da se široj javnosti malo približe ove teme, tj. onima koji nisu baš upoznati sa nekim dešavanjima (a takvih je zaista mnogo), a kojima se ova knjižica može poslati kao dodatak mejlu (oko 5 Mb), ili se može sada skinuti sa sajta arheološke fondacije u BiH: www.piramidasunca.ba/bs/iz-mog-ugla/item/8969-knjiga-čuda.html
Najljepše molim sve vas da ovu knjižicu ili link za njeno snimanje postavite na svoju veb stranicu ili pošaljete prijateljima i poznanicima, jer u vremenu u kome živimo važno je da ljudi malo prošire vidike, a često su lijeni da sami tragaju za informacijama. To naravno ne važi za one koji čitaju tekstove na ovom i sličnim sajtovima, jer oni su već upoznati sa mnogim informacijama.
Nadam se da ćete podržati ovu moju želju da skromno doprinesem "buđenju svijesti" kod ljudi, a trenutno pripremam i drugi dio knjige koji će obraditi još dvije interesantne teme: regresivnu hipnozu i teoriju šuplje zemlje.
Unaprijed hvala svima na pomoći
Još jedna napomena: da bi se sadržaji mogli vidjeti u zamišljenom formatu, neophodno je knjižicu sačuvati i dozvoliti prikaz sadržaja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MULTIMEDIJALNA KNJIGA
PostPostano: pet nov 15, 2013 12:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 02, 2007 6:51 pm
Postovi: 67
Pogledao sam knjigu, djeluje zanimljivo. Svaka cast na trudu i zalaganju ali imam malu primjedbu i odnosi se na samo formatiranje dokumenta - mnogo ozbiljnije bi djelovalo kad bi koristila neki od standardnih fontova i neko malo klasicnije formatiranje stranice bez mnogo sarenila, ovako djeluje kao slikovnica za malu djecu. Slike bi mozda bilo bolje organizovati u odvojene galerije ako ih ima mnogo. Takodje, moja licna preferenca je PDF u odnosu na DOC, a vjerujem i mnogih drugih koji citaju elektronske knjige pa prepurucujem da nakon formatiranja konvertujes u PDF i ponudis u tom formatu za download.

Ovo shvati kao konstruktivnu kritiku jer zelim da se tvoj rad ozbiljno shvati :)
Sve najbolje!

_________________
The howling winds blow
On this moonlit night
Eyes locked in fear
With a dark embrace
The bitter cold winds
Freeze the tears that fall
Hands held in grace
As we take the final step


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MULTIMEDIJALNA KNJIGA
PostPostano: pet nov 15, 2013 5:35 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet nov 14, 2013 1:11 pm
Postovi: 5
Hvala na prijedlozima. Nisam egoista, pa mi primjedbe ili prijedlozi ne padaju teško, baš naprotiv.
Što se tiče fonta, ja sam to namjerno napravila- ne volim ništa "standardno", pa ni font. Nek' se šareni, ljudima je interesantnije za gledati. Ja lično imam averziju prema uobičajenim formatima.
A, što se tiče pdf-a, e to sam htjela da uradim, ali nisam uspjela. Ne znam koji je razlog, ali možda je to zato što knjiga sadrži video priloge. Ali, ako neko zna kako se ovakvi sadržaji mogu prebaciti u pdf, molim da mi javi, jer i ja mislim da bi ljepše izgledalo u pdf-u.


Sinoć je na istoj veb stranici objavljen i drugi dio: http://www.piramidasunca.ba/bs/iz-mog-u ... 94-knjiga-čuda-ili-čudna-knjiga-2.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MULTIMEDIJALNA KNJIGA
PostPostano: pet nov 15, 2013 10:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 02, 2007 6:51 pm
Postovi: 67
Evo uspio sam da konvertujem s ovim alatom http://convertonlinefree.com/, ali problem je sa embedovanim videom, probaj naci neki slican sajt, mozda uspije, kazem problem je jer formatiranje u wordu nije kompatibilno sa razlicitim aplikacijama, zato je najbolje koristi sto jednostavnije formatiranje.

Pogledao sam i drugu knjigu, jos jednom da pohvalim trud, lijepa je to kompilacija svih materijala koje smo imali prilike citati zadnjih desetak godina. Opet kazem, ja volim kad pisem da to djeluje malo ozbiljnije pa pratim taj neki klasicni stil formatiranja dokumenta, naravno da nije obavezno :)

Doduse, posto je kompilacija poprilicno ozbiljna, ja bih razmotrio opciju da neko od sljedecih dopunjenih i prosirenih izdanja ima malo ozbiljniji format jer smatram da su informacije ponudjene u knjizi od izuzentnog znacaja.

Takodje, u nekim sljedecim izdanjima, ono sto bih ja licno promijenio, mozda redoslijed nekih poglavlja, jer vjerovatno ce tu biti jos dosta materijala i bice potrebno organizovati da bude sto preglednije. Svidja mi se sto su navedeni i spomenuti skoro svi bitni izvori o kojim smo diskutovali na forumu godinama, i moglo bi se tu dodati jos linkova i izvora, tako da neke buduce generacije mogu imati jedan, mogao bih slobodno reci, alternativni udzbenik. Mozda to sada djeluje kao fikcija, ali ova knjiga me sigurno navela na jedno takvo razmisljanje.
Kada kazem udzbenik, uvijek se sjetim kapitalnog djela Vala Valerijana - serije Matrix knjiga, koja je definitivno knjiga koja mi je promijenila poglede na zivot iz temelja.
Tako isto smatram da bi neki buduci udzbenici trebali imati u referencama ovakva kapitalna djela da neke buduce generacije imaju kompletan uvid i laksi pristup trazenju istine.

Nakon svega, mogu reci da s obzirom da je ovo prvo izdanje, izgleda vise nego dobro, i uvijek postoji prostora za unaprijedjivanje.

Mozda sam ja pristupio i malo previse ozbiljno ovoj temi (a ti mozda malo opustenije), ipak sam zelio da dam na znacaju tvome radu i zalaganju, jer ja sam nisam uradio ni blizu ovoliko za zajednicu, iako znam da sam imao kapaciteta.

U svakom slucaju, sve pohvale i ako budem mogao biti od kakve pomoci, tu sam. :)

_________________
The howling winds blow
On this moonlit night
Eyes locked in fear
With a dark embrace
The bitter cold winds
Freeze the tears that fall
Hands held in grace
As we take the final step


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MULTIMEDIJALNA KNJIGA
PostPostano: sub nov 16, 2013 12:05 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet nov 14, 2013 1:11 pm
Postovi: 5
Puno hvala na komplimentima, prosto mi je neprijatno :oops: , i na želji da s pomogne. Ja sam amater, ovo mi je prvi pokušaj da neko svoje znanje skupim na jedno mjesto. Sigurna sam da to može puno bolje, ali sam malo žurila, jer mislim da je "high time" da ljudi znaju za neke stvari. Svašta se najavljuje za bližu budućnost, mislim u smislu razotkrivanja informacija na globalnom planom, pa sam mislila da pomognem da se ljudi malo pripreme....Kad su neke informacije ovako "na hrpi" i dođu nekome u vidu jednog dokumenta, onda ga makar znatiželja natjera da otvori dokument i pogleda.

U svakom slučaju, hvala svima, i još jednom molim da šalju gdje god mogu...

Inače, mi smo komšije, tj. živimo u istom gradu :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MULTIMEDIJALNA KNJIGA
PostPostano: sub nov 16, 2013 10:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 02, 2007 6:51 pm
Postovi: 67
Drago mi je da i u mom gradu jos ima svjesnih ljudi, da nisu svi pobjegli glavom bez obzira.
Mozda se i sretnemo jednog dana, ko zna :hello2:

_________________
The howling winds blow
On this moonlit night
Eyes locked in fear
With a dark embrace
The bitter cold winds
Freeze the tears that fall
Hands held in grace
As we take the final step


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MULTIMEDIJALNA KNJIGA
PostPostano: ned nov 17, 2013 2:01 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet nov 14, 2013 1:11 pm
Postovi: 5
I meni je drago da ih ima. I ja umalo nisam pobjegla nekoliko puta.

Možda se i sretnemo :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 20 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz