Sada je: čet mar 28, 2024 11:09 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: ORME tvar, egypt. MFKZT (mufkuzt)
PostPostano: sri nov 28, 2007 12:01 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
http://www.youtube.com/watch?v=wb7nD8MYGbo
http://www.youtube.com/watch?v=SWyQzDDgZQQ
http://www.youtube.com/watch?v=QrVutRQuY9E

ORME orbitalno preraspodjeljeni monoatomski element iskreno nemam poima što to znači, ali ta tvar ima jako zanimljiva svojstva, jedno od najvažnijih je da gubi masu zagrijavanjem i da u jednom trenutku ima masu nula, tj odlazi u neke druge dimenzije, jednako tako je supravodljiva i na sobnoj temperaturi, već je bilo govora o tome na NRZ.
«Još su i Egipćani znali da ORME može obnoviti DNA» fascinantno i to iz dva razloga da su Egipćani znali za tako nešto kao što je ORME i da su znali za DNA.

ORME - orbitally re-arranged monatomic elements.
Čudesna tvar za koju su znali još drevni egipčani i nazivali je MFKZT (mufkuzt) a ponekad i "Što je to". Tvar koja je omogućavala besmrtnost faraona, tvar koju spominje Biblija, koja se povezuje sa MANOM, a srednjovjekovna alkemija ju je sakrila iza mističnih metafora.
Kako na to gleda moderna fizika i je li to karika koja nedostaje u objašnjavanju arhitekture živih stanica, popravka oštećenog DNK i otključavanja skrivenog genetskog potencijala?

Što je uopće ORME, ili m-state tvar kako ju naslućuje moderna fizika? Zašto je ta tvar nedetektabilna iako se nalazi u uobičajenoj tvari svuda oko nas?

Ako ne znate baš ništa o tome pročitajte ovo:
http://www.subtleenergies.com/ormus/...ns/Dallas1.htm

A onda ako vas zanima i ovo:
http://www.asc-alchemy.com/hudson.html

A za neka fizikalne probleme pročitajte ovo od Barryja Cartera:
http://www.subtleenergies.com/ORMUS/tw/what.htm
http://www.subtleenergies.com/ORMUS/...nductivity.htm

A ovo je također zanimljivo:
http://www.hbci.com/~wenonah/hudson/ormusgas.htm
__________________

s http://www.forum.hr/showthread.php?t=187972

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Zadnja izmjena: villy; ned nov 23, 2008 8:26 pm; ukupno mijenjano 3 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 07, 2007 11:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
Bravo Willy!
Odavno sam zainteresiran za ovu temu ali nažalost nisam imao vremena pretražiti net. Zanima me eksperiment, praktični. Ono što sam vidio, čitao, čuo je samo informativnog karaktera odnosno objašnjava teoriju. Međutim mene zanima praksa.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 07, 2007 11:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
Znanje je ogromno... nazalost od djetinsta uceni necemu sto nista ne vrijedi...(nepravilno razvijanje) kriva predaja, i veci dio nametnuto.
potpuno drugacija percepcija zivota..

"HVALA BOGU" da imamo internet, danasnju globalnu svijest.
Bilo je i vrijeme da se spoznaju mnoge stvari koje se kriju stoljecima.

Mlad sam kao i mnogi sto zele da zaplivaju punim jedriuma u nepoznato prostranstvo spoznaja, znanja.
Ovo sve kao i pomorci u doba jedrenjaka... nemamo vremena da se sidrimo na ta divna mjesta kraj kojih prolazimo munjevito..

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 23, 2008 6:34 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon apr 11, 2005 9:43 pm
Postovi: 3
Nema više filmića na tim linkovima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 23, 2008 6:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
Potrazite.... znaci da su s razlogom nestali
Sprmajte na svoje diskove, izma zgodnih altki za download.
Za mi je nisam ni ja pospremio..

Zabronajvajuce kada takve stvari nestanu ? niti jedan filmic ne mogu pronaci kao u prvom postu....

Nije kao oni prije:
http://www.youtube.com/watch?v=FT_zxNhd11U

http://www.youtube.com/watch?v=sCPefRM8Nls
http://www.youtube.com/watch?v=W8DgRgNBOeo
http://www.youtube.com/watch?v=TY7ZHeW6-OY
http://www.youtube.com/watch?v=pqDdvHfeyWo

http://www.youtube.com/watch?v=lAyvdhhQ0L0

Evo nesto na tu temu ponovo iskopano.


Ubrzo nakon što sam kasnih 1950-ih naučio čitati, otkrio sam stripove. Najviše sam volio stripove o superjunacima poput Supermana, Greena Lanterna i Batmana. Ranih 1960-ih počeo sam čitati znanstvenu fantastiku, a najdraži autori bili su mi Robert A. Heinlein i Isaac Asimov. Kad se na polici moje lokalne knjižnice sredinom 1960-ih pojavio Heinleinov Stranac u stranoj zemlji, bio sam toliko oduševljen da sam ga pročitao desetak puta. Kombinacija psihičkih moći i poboljšane socijalne interakcije koju je opisivao bila mi je izuzetno privlačna kao mladom tinejdžeru. Kasnih 1960-ih moja najdraža znanstveno-fantastična knjiga postala je Dina Franka Herberta. Snažno me privukla ideja da neka tvar («začin») može olakšati telepatsku komunikaciju, pa čak i imati ulogu u međuzvjezdanom putovanju teleportacijom. Tada nisam mogao ni slutiti da ću se jednoga dana susresti s takvom tvari u svom životu. Tijekom 1970-ih počeo sam se više zanimati za «duhovna» učenja, kao što su riječi Edgara Caycea i Jane Robertsinog Setha, te izgubljena evanđelja o Isusu. Sva su ta učenja imala zajedničku nit: naučavala su da je svatko od nas odgovoran za ono što nam se događa u našem životu. Mislim da je Seth to najbolje izrazio: «Vi stvarate vašu stvarnost». Kada sam to prvi put pročitao 1974., zapitao sam se kakvu bih vrstu stvarnosti želio proživljavati i kako bi se ona mogla manifestirati. 1980-ih sam se dobro upoznao s konceptima kao što su granice rasta, globalno zagrijavanje, naftni vrhunac i vladanje strukturama u našem svijetu. Krajem 1980-ih i tijekom većeg dijela 1990-ih radio sam kao aktivist zaštite okoliša i šuma. U svim tim stvarima postao sam vrlo svjestan kontrasta u onome što je vani u svijetu, i to je potaknulo moju želju da vidim više suradnje i povezanosti među ljudima. Uzroci mnogih problema s kojima se borimo u svijetu mogu se pronaći u strukturama koje smo stvorili i ovlastili da djeluju u naše ime. Mi stvaramo te strukture i dajemo im moć, a onda one počinju živjeti vlastitim životom. Strukture koje smo stvorili postaju naši gospodari, umjesto da budu naše sluge, kao što smo izvorno htjeli.

Jimovo iskustvo s toksičnim metalima

Sredinom 1970-ih upoznao sam izumitelja po imenu Jim. Tih sam godina radio s njim, pomažući mu da izradi i prodaje svoj supergenerator ozona. 1987. počeo sam poticati Jima da nam korištenjem ozona iz tog generatora pomogne u čišćenju raznih vrsta toksičnog otpada s kojima sam se susretao kao borac za okoliš. 1989. Jim je počeo koristiti svoj generator ozona u čišćenju toksičnih otpadnih voda iz zlatnog rudnika u istočnom Oregonu. Dok je koristio svoj generator na toj otpadnoj vodi, primijetio je da se događaju neke vrlo neobične stvari. U tanku za taloženje dobio bi tvar «sličnu šmrklju», koja bi «nestala u bljesku svjetla» kad bi je osušio na suncu ili bi odletjela iz njegovih ruku ako bi je sušio u mraku. Zbog tih je svojstava taj suhi prah nazvao «leteći pepeo». Jednom je prilikom čak primijetio da se lokvica «vode» koja se pojavila ispod tanka za taloženje kreće prema najbližoj osobi. Transkript mog intervjua s Jimom o tim događajima možete pročitati na http://www.subtleenergies.com/ormus/tw/jimstory.htm. Nakon što je Jim nekoliko tjedana radio na čišćenju otpada iz rudnika, slučajno mu je na ruke dospjelo malo ozonom aktivirane otpadne vode i doživio je tešku reakciju. Osjetio je šok od vode i ispustio je cijev koja je curila i koju je pokušao zabrtviti. Kad je otvorio šaku, zlatne niti izlazile su mu iz nadlanica. Nekoliko tjedana nakon toga iz njega bi iskočila iskra svaki put kad bi dodirnuo bilo što. Ubrzo nakon nezgode, počeo se osjećati vrlo bolesno i otišao je k liječniku. Liječnik je obavio neke testove i rekao Jimu da u krvi ima četiri puta veće razine olova i arsena od smrtonosnih. Ali Jim nije umro unutar dva tjedna, kao što je predvidio njegov liječnik. Umjesto toga, počeo je spavati 20 ili više sati dnevno sljedećih 18 mjeseci. Pri kraju tog razdoblja pregledao ga je drugi liječnik, koji je rekao da u krvi ima dvaput veće razine olova i arsena od smrtonosnih: bilo je to izvanredno poboljšanje. Dok se to događalo Jimu, izgubio sam kontakt s njim. I dalje sam pokušavao promicati upotrebu njegove ozonske tehnologije u čišćenju toksičnog otpada, ali svaki put kad bih nazvao, ljudi s kojima je bio rekli bi mi da spava i da ga se ne smije uznemirivati. Mislim da su zapravo mislili reći da ga ne mogu probuditi. Na kraju sam uspio doći do njega: ispričao mi je o svom stanju koje je bilo posljedica toksičnih razina metala u njegovom tijelu. Moja mama imala je prodavaonicu zdrave hrane, pa sam otišao do nje i upitao je što bi moglo pomoći tijelu da eliminira toksične metale. Ona je preporučila knjižicu dra. Kurta W. Donsbacha pod naslovom Vodikov peroksid, koja opisuje kako se koristi peroksid da se pomogne tijelu da kroz kelaciju izbaci olovo i arsen. Zato sam kupio knjigu i nešto 35%-tnog vodikovog peroksida koji se u njoj preporučuje, i odnio sam ih Jimu. Prvi je put popio samo nekoliko kapi u čaši vode. Jako mu je pozlilo i povratio je, ali sljedeći se dan osjećao bolje pa je to ponovio. Svaki dan osjećao je malo slabiju mučninu nakon što bi popio nekoliko kapi vodikovog peroksida u vodi, i sljedeći bi se dan osjećao bolje. 1995. snimio sam intervju s Jimom na vrpcu. Evo njegovog opisa nekih promjena koje su se dogodile nakon što je počeo uzimati peroksid: «Riješio sam se pozadinskih halucinacija, onog plavog, plavoljubičastog, plavog svjetla nakon jedne do dvije doze. Bilo mi je tako zlo od toga prvi put... mislio sam da ću umrijeti. Vrlo, vrlo jaka mučnina, dezorijentacija, itd, itd. Mokraća mi je doslovno bila tamno, tamno, tamno, tamno, tamno smeđa, crvenkasta. Više crvena nego... ali nisam se osjećao dobro. Još uvijek sam vidio boje dok nisam počeo uzimati vodikov peroksid, a tada je sve odmah prestalo. Nakon treće doze vodikovog peroksida, prestao sam vidjeti boje i prestao sam čuti zvučne halucinacije.» Nakon nekoliko tjedana uzimanja peroksida osjećao se dovoljno dobro da je odlučio otići na još jedan pregled. Ovaj put liječnik je rekao: „S vama je sve u redu. Nemate žive ni arsena. Normalne su razine. Dobro ste. Nema problema. Oko čega smo ono bili zabrinuti?“ Jim je u intervjuu rekao da su nakon dva tjedna uzimanja vodikovog peroksida toksični metali u njegovoj krvi pali s dvostruke smrtonosne razine na «vrlo, vrlo niske razine». Ali nešto je održalo Jima na životu tijekom onih 18 mjeseci. Nešto je smanjilo toksične metale s četverostruke na samo dvostruku smrtonosnu razinu. Što je to bilo? Nisam znao o čemu se radilo. Činilo se da nitko ne zna. To je bilo zagonetno. Bilo je zastrašujuće jer ga je nešto (vjerojatno olovo i arsen) gotovo ubilo. Bio je sve bolesniji i bolesniji, a onda se počeo oporavljati zbog zagonetnih razloga koje nitko nije mogao razumjeti. U razdoblju kad je cijelo vrijeme spavao praktički je bio nesuvisao: niste mogli razgovarati s njim. Bio je negdje drugdje. Kasnije je rekao: «Ne znam gdje sam bio, ali nisam bio ovdje.» Jim mi je ispričao više o svojoj priči nakon što je uzeo peroksid. Bila je to najnevjerojatnija priča koju sam čuo u svom životu. Nekim stvarima sam i sam bio svjedok prije nego što mu se po rukama prolila otpadna voda i «ozračila» ga, kako je on to nazvao. Vidio sam zlatna vlakna iz njegovih nadlanica, ali veći dio priče ispričao mi je nešto kasnije. Zapanjilo me što je ta čudotvorna tvar bila poput «začina» o kojem sam kao mladić čitao u knjizi Dina Franka Herberta. Činilo se da ta stvar radi sve: lebdjela je, nestajala je u bljesku svjetlosti, čak je od Jima napravila jak generator statičkog elektriciteta! Nešto u vezi s njom održalo je Jima na životu kad je trebao umrijeti. Nakon što mi je ispričao cijelu priču 1991., često sam mu govorio: «Jime, hajde da to proučimo.» On bi mi rekao: «Ne, ne želim imati nikakva posla s tim. To je grozno.» Htio sam dodatno istražiti tu čarobnu tvar, ali Jim nije htio surađivati.

ORME Davida Hudsona

Uspio sam nagovoriti Jima da svoju priču ispriča nekolicini prijatelja, a jedan od njih kontaktirao me 1995. kako bi mi ispričao o gospodinu po imenu David Hudson, koji je također imao tvar koja je nestajala u bljesku svjetla i odlebdjela bi iz ruku kad biste posegnuli za njom. Odmah sam kontaktirao Jima i rekao mu za čarobne materijale koje je David Hudson zvao «ORME» (Orbitalno Reorganizirani Monoatomski Elementi). To je zaintrigiralo Jima i, nasreću, obojica smo 1995. otišli na predavanje Davida Hudsona u Portland, Oregon, i čak smo se rukovali s njim. Ali odlučili smo da mu nećemo ispričati o Jimovim iskustvima jer smo smatrali da bi bilo bolje da nisu sva ORME jaja u istoj košari. To je izgledalo kao tehnologija koja bi mogla predstavljati priličnu prijetnju postojećim strukturama. Hudsonova metoda proizvodnje ORME-a bila je prilično teška i složena. Znao sam da te tvari možda nikada neće ući u široku upotrebu ako ne nađemo neke lakše metode njihovog dobivanja. Nakon što je naučio nešto više o prirodi ORME materijala, Jim ih se više nije bojao i odlučio je da će eksperimentirati s upotrebom ozona za njihovo dobivanje iz metala. Jimova metoda s ozonom funkcionirala je prilično dobro, ali također je bila teška i zahtijevala je njegov patentirani generator ozona kako bi uopće djelovala. Očigledno smo trebali neke jednostavne metode dobivanja ORME-a koje će svatko moći koristiti. Kako bismo više ljudi upoznali s postojanjem tih materijala transkribirao sam portlandsko predavanje Davida Hudsona i objavio ga na internetu u veljači 1996. Ubrzo su uslijedili i transkripti još nekoliko predavanja koje su mi drugi pomogli transkribirati. U veljači 1996. također je pokrenut The WhiteGold Internet forum od strane nekoliko ljudi koji su bili na Hudsonovom predavanju u Tampi, Florida. Ja sam bio jedan od izvornih članova tog foruma, a trenutačno sam njegov moderator. U svojim je predavanjima David Hudson spomenuo mnoge drevne stvari i pojave za koje je smatrao da bi mogle biti povezane s tvarima s kojima je radio: biblijska mana, kamen mudraca, izvor mladosti, orgonska energija, prana, ch'i, Sveti Gral, Velika piramida i Zavjetni kovčeg samo su neke od njih. Iako je David Hudson te materijale nazvao «ORME», ja taj oblik materije radije zovem «ORMUS» zato što nismo sigurni da su ti materijali zaista monoatomski. Izraz «ORMUS» također ima bogatu povijest koja je prilično u skladu s ovim tvarima. Magazin Nexus prvo je objavio dvodijelni članak o Davidu Hudsonu i ORME materijalima sredinom 1996. [sv. 3, br. 5 i 6, australsko izdanje]. Za njim je uslijedilo nekoliko članaka Laurencea Gardnera o nekima od mogućih drevnih referenci na te materijale. Prvi od tih članaka objavljen je krajem 1998. [sv. 5, br. 6, australsko izdanje]. Te drevne reference na zagonetne ili alkemijske tvari daju naslutiti da bi morali postojati laki i tehnološki nezahtjevni načini dobivanja ORMUS materijala.

Metode ekstrakcije ORMUS-a

Početkom svibnja 1997. doznao sam za jednog gospodina sa Sjeverozapada koji je razgovarao s Ramtha školom u Yelmu, Washington. Taj gospodin naučio ih je nekim novim tehnikama proizvodnje ORMUS-a. Za njega sam čuo od jednog kolege po ORMUS-u, imenom John, koji ga je ovako opisao: «Čini se da je njegov stav da bi to znanje trebalo podijeliti sa svijetom, stoga se on time bavi bez želje za osobnom kontrolom ili profitom... Izgleda da taj proces uključuje jednostavnu kemijsku metodu taloženja ORME-a i drugih minerala iz morske vode u nešto što ljudi zovu 'mlijeko bogova'.» Zvučalo je kao da bi se moglo raditi o jednostavnoj kuhinjskoj kemiji koju smo tražili, pa smo se John i ja dogovorili da se odvezemo i upoznamo tog čovjeka. Kad smo tamo stigli, dočekao nas je nizak, tamnokos čovjek u kasnim pedesetima. Dopustio nam je da snimimo naše razgovore, ali je zatražio da ne objavljujemo njegovo ime i kontaktne informacije. Kad smo potom na internetu objavili metode kojima nas je naučio, odlučili smo tog gospodina zvati «Esen», iz razloga koje ću objasniti nešto kasnije. 18. svibnja 1997. Esen nam je pokazao kako stvoriti bijeli talog iz morske vode korištenjem «mokre metode». Također je opisao druge metode dok smo bili tamo. Kad smo se vratili kući, svaki od nas otipkao je svoje bilješke o tim metodama i objavio ih na privatnoj e-mail listi za rasprave, osnovanoj upravo radi takvih stvari. Esena sam u njegovom domu posjetio četiri puta. Jednom prilikom poveo sam Jima da ga upozna. Esen nam je rekao da se oduvijek sjećao svog prošlog života kao esena s Mrtvoga mora. Pričao je kako su mu se prva sjećanja o tome javila dok je kao dijete živio na pacifičkoj obali. Rekao je da su mu u dobi od šest godina dopuštali da sam ide pecati s lukobrana. Ulovio je nekoliko riba i stavio ih u kantu, ali ih je odlučio baciti i umjesto toga napuniti kantu oceanskom vodom. Odnio je tu vodu kući i dodavao u nju lužinu [otopinu NaOH] dok se nije stvorio talog. Sjećajući se tog procesa iz svog života na Mrtvome moru, isprao je talog i pojeo ga. Kaže da to u jednom ili drugom obliku jede sve do danas. Naša privatna e-mail lista za raspravu postala je nakon prvog posjeta Esenu prilično aktivna. Htjeli smo putem interneta svijetu objaviti metode kojima nas je naučio, ali smo također htjeli predstaviti te metode na najsigurniji mogući način. 26. svibnja 1997. počeli smo pripremati naš dokument o Esenovim metodama. Taj dokument prošao je kroz 21 verziju i konačno je poslan na 50 web-lokacija širom svijeta 8. travnja 1998. Samo je nekoliko njih objavilo taj dokument na internetu. Tako smo sada imali način kako koncentrirati ORMUS elemente koristeći jednostavnu kuhinjsku kemiju. Ipak, želio sam imati još neki jednostavan način dobivanja tih materijala za slučaj da lužina ili morska voda postanu teško dostupne. Jimovi eksperimenti pokazali su da su ORMUS elementi reagirali na magnetska polja kao da su supervodiči (tj. levitirali su). On je više puta demonstrirao da su sposobni za Josephsonovo tuneliranje (teleportaciju) i da se čini da djeluju kao «portal» za «nastajuću materiju i energiju». Dokumentirao sam nekoliko Jimovih eksperimenata snimanjem na vrpcu i audiosnimkama njegovih objašnjenja. (Obično prikazujem te video i audio- snimke na svojim radionicama i nadam se da ću neke relevantne video- materijale prikazati na sljedećoj Nexusovoj konferenciji.) Na temelju pretpostavljene supervodljivosti ORMUS materijala u vodi, Jim je shvatio da bi moglo biti moguće koncentrirati ORMUS u vodi korištenjem neke vrste magnetske zamke. U ljeto 1996. Jim mi je dao nekoliko magnetskih zamki da ih testiram na potoku blizu mjesta gdje živim. Te su se zamke pokazale kao vrlo djelotvoran način koncentriranja ORMUS elemenata u vodi: tijekom sljedećih nekoliko godina na svojoj sam web-lokaciji objavio nekoliko nacrta za magnetske zamke. Linkove za neke od tih nacrta možete pronaći na http://www.subtleenergies.com/ormus/tw/magtrap.htm. Otada smo Jim, ja i drugi otkrili da je moguće dobiti određene elemente u ORMUS stanju primjenom raznih metoda. Također smo otkrili da su ORMUS elementi prilično česti u prirodi, iako ih je teško identificirati jer su praktično nevidljivi za spektroskopiju.

ORMUS i svijest

Razni istraživači primijetili su da se čini kako ORMUS elementi imaju važnu ulogu u biološkim sustavima. Također se čini kako ORMUS elementi djeluju na nekoliko područja povezanih sa sviješću, npr. čini se da služe kao komunikacijski medij za misli. Imaju i druge biološke funkcije. Neka od najvažnijih otkrića do kojih smo Jim i ja došli sugeriraju da bi ORMUS materijali mogli biti važan faktor u samoj svijesti. David Hudson i Esen također su tvrdili da je to istina. Mi slutimo da bi ORMUS elementi mogli omogućavati bržu i bolju komunikaciju između stanica, kao i olakšavati komunikaciju između jastva i svega drugog u svemiru. Čini se da mi je ta brža i bolja komunikacija pomogla da manifestiram mnoge stvari o kojima sam sanjao kao dječak. Ta brza manifestacija nije uvijek dobra stvar. Evo jednog ekstremnog primjera tog faktora manifestiranja... Imam prijatelja koji je proizvodio «nabijeni» bijeli zlatni prah. 2000. proveo je nekoliko mjeseci nastojeći ponoviti Hudsonov proces i dobiti kaljeni proizvod od «m-zlata». Kada je dobio kaljeni bijeli zlatni prah, kušao je oko šest mikrograma tog praha i nakon nekoliko sati postao je skoro potpuno onesposobljen. Nakon što je jednom progutao ORMUS zlato, više nije bio u stanju normalno živjeti preko godinu dana jer bi manifestirao sve na što bi pomislio. Ubrzo nakon što ga je progutao, njegovo ponašanje postalo je tako čudno da mu je supruga rekla da će ga odvesti u bolnicu, ali uspio ju je uvjeriti da tamo ne bi znali kako liječiti komplikacije nastale zbog uzimanja bijelog zlatnog praha. Rekao je da bi njegov um prizvao sve na što bi pomislio. Tijekom dana to je uglavnom mogao kontrolirati, ali postalo bi pravi problem tijekom noći. Ako bi pomislio da će doživjeti nezgodu za vrijeme vožnje, niotkuda bi se pojavio automobil i zamalo ga udario. Morao je naučiti prestati misliti o onome što nije želio kako bi izbjegao da se to manifestira. To brzo manifestiranje njegovih strahova postalo je tako nametljivo da je morao provoditi svaku budnu minutu uma fokusiranog na stvari koje su mu zaokupljale svu pažnju. Izbjegavao je kontakte s ljudima i izvodio je matematičke operacije kako mu misli ne bi lutale. Morao je uzimati tablete za spavanje kako ne bi sanjao. To stanje potrajalo je istim intenzitetom oko šest mjeseci, uz slabiji intenzitet još šest mjeseci. Kaže da je shvatio da su sva njegova uvjerenja bila samo uvjerenja i da nijedno od njih nije bilo istinito na neki fundamentalan način. Rekao je da su naša uvjerenja temelji fizičke stvarnosti i da, bez njih, stvari mogu postati jako klimave. To se dogodilo prije nekoliko godina, ali svaki put kad govorim s njim o tome postane vidno uzrujan, jer su sjećanja na to za njega još uvijek vrlo uznemirujuća. Druge osobe koje su uzimale ORMUS doživjele su slične učinke, ali u mnogo manjoj mjeri. Takvu vrstu ORMUS-a vrlo je teško proizvesti i nitko je ne prodaje. Nasreću, one vrste ORMUSA koje su dostupne nemaju takve učinke u tolikoj mjeri. Takve stvari također su važna tema u filmu Tajna i u učenjima Abrahama, o kojima piše bračni par Hicks. Prema tim učenjima, mi stvaramo našu vlastitu stvarnost doživljavajući kontrast, koji stvara želju za nečim boljim. Ispunjenje te želje odmah se dostavlja do naših vrata, ali još uvijek trebamo otvoriti vrata i pustiti ga unutra. Evo kako ja mislim da bi to moglo djelovati s ORMUS-om kao komunikacijskim medijem... Zamislite da gledate kanal koji vam se ne sviđa. Kada odlučite promijeniti kanal, pritisnete daljinski upravljač, a on pošalje određenu frekvenciju TV uređaju i promijeni kanal. Sada zamislite da je frekvencija koju šalje daljinski upravljač način kako se osjećate. Ako se bojite ili osjećate loše, to je frekvencija koja prebacuje na kanal koji vam se ne sviđa. Kad se osjećate dobro, to prebacuje na onaj kanal koji volite. Vaša namjera nije frekvencija koja mijenja kanal. Frekvencija je način na koji se osjećate. Pretpostavljam da je ORMUS medij koji prenosi frekvenciju. Što je medij gušći, to frekvencija brže putuje kroz taj medij. Možete čuti kako vlak dolazi stavite li uho na tračnicu prije nego što ga čujete kroza zrak. Gušći medij brže će donijeti natrag odjek svakog osjećaja koji u njega unesete. Ako su ORMUS elementi komunikacijski medij između uma i duha, donijet će nam odjek svega onoga što osjećamo o sebi. Mislim da je to ono što se događa s ORMUS-om, posebno s njegovim moćnijim oblicima. Mislim da on brže prenosi rezonanciju naših misli i vjerovanja i vraća nam odjek njihove manifestacije. Ako je to istina, evo načina da utvrdite jeste li spremni za moćnije oblike ORMUS-a... Proučite svoj život. Događaju li vam se ikada stvari koje ne volite? Biste li bili sretniji kad bi te stvari bile intenzivnije i trenutno povezane s mislima koje su ih prizvale? I obratno, primijetite koliko vam se redovno događaju stvari koje volite. Kad se ujutro probudite, razmišljate li o svom danu sa slatkim iščekivanjem ili sa strepnjom? Vaša uvjerenja misaone su navike koje ORMUS neće promijeniti. Kada uzmete ORMUS, on vam neće ukrasti slobodu odlučivanja. On ne čini da mislite samo o onome što želite i ne sprječava vas da mislite o onome što ne želite. Još uvijek možete izabrati koju ćete misao misliti u svakom trenutku. Trudite se da uvijek mislite o svojim anđelima, a nikada o svojim demonima – jer o kojima god budete mislili, manifestirat ćete ih u svom životu, a tu će manifestaciju uzimanje moćnijih oblika ORMUS-a samo ubrzati i pojačati. Lako je promijeniti način kako se osjećate mijenjanjem kanala vaših misli. Uvijek postoji nešto za misliti što čini da se osjećate bolje. Otiđite tamo i primijetite kako se «ono što želite» nastavlja redovitije pojavljivati. Ukratko, pretpostavljam da ORMUS elementi pružaju beskrajno gust, trenutan komunikacijski medij za naše misli i namjere.

Veza s rubnom fizikom

Moderni fizičari i drugi znanstvenici primijetili su ovu vrstu trenutne komunikacije. Čak su skovali i nazive za nju: kvantna koherencija ili nelokalna interakcija. Mnogi od tih znanstvenika također su iznijeli mišljenje da se ta trenutna komunikacija javlja na «mjestu» koje je podloga fizičke stvarnosti. Fizičar David Bohm to «mjesto» zove implicitni poredak, a našu fizičku stvarnost eksplicitni poredak. Biolog Rupert Sheldrake to «mjesto» zove morfogenetsko polje. Lynne McTaggart napisala je knjigu u kojoj su prikupljena mnoga znanstvena istraživanja o tom «mjestu» trenutne komunikacije. Ona to mjesto zove polje, a to je i naslov njezine knjige. Moju recenziju knjige Polje možete pročitati na http://www.subtleenergies.com/. Godine 1924. Albert Einstein je, nadovezujući se na rad Satyendre Natha Bosea, predvidio da bi trebalo biti moguće da dva ili više atoma uđu u isto kvantno stanje, pri čemu se njihove valne duljine preklapaju. To stanje materije zove se Bose-Einsteinov kondenzat (BEC). Trebalo je mnogo vremena, ali BEC je konačno stvoren u laboratoriju 1995. hlađenjem male grupe atoma do jedne milijuntine stupnja iznad apsolutne nule. Fizičaru koji je to postigao 2001. dodijeljena je Nobelova nagrada. BEC sastavljen od mnogo atoma bio bi, u stvari, beskrajno gusta tvar. Mi vjerujemo da ORMUS elementi mogu postati BEC-i sobne temperature. Ako je to točno, onda bi oni mogli predstavljati osnovu za sustav trenutne, nelokalne komunikacije, poput mistične veze koju su opisivali mudraci iz svih doba. Nazovimo taj komunikacijski sustav «unutarnja mreža» [«innernet»]. Smatramo da bi moglo biti potrebno da ORMUS elementi dosegnu određenu koncentraciju u tijelu prije nego što naprave kvantni skok u bolju, svjesnu, koherentniju komunikaciju unutarnjom mrežom. Korištenje ORMUS-a tu može pomoći, ali ta je koherentnost također funkcija nečega što su drevni mudraci zvali «svijest u jednoj točki». Ako na našem daljinskom upravljaču naizmjence pritišćemo dugme za dobar osjećaj i onaj za loš osjećaj, u zraku ćemo stvoriti uzorke interferencije. Slično tomu, uzorci interferencije tih dvaju osjećaja mogu ORMUS elementima onemogućavati ulazak u koherentno BEC stanje. Koristimo li ORMUS ne naučivši kako fokusirati naše osjećaje na ono što želimo, često možemo biti uspješni u privlačenju onoga što ne želimo. Postoje određeni dokazi da ORMUS elementi olakšavaju koherentnu komunikaciju u mozgu. Nekoliko istraživača ORMUS-a progutalo je različite proizvode od ORMUS-a dok su bili priključeni na EEG (elektroencefalograf). Svi su izvijestili da su njihove moždane hemisfere ušle u veću koherenciju unutar nekoliko minuta od uzimanja ORMUS-a. Izvijestili su da su unutar desetak minuta ušli u vrlo duboko «theta-delta» meditativno stanje, iako su bili potpuno budni i svjesni dok su bili u tom stanju. Neke od izvještaja možete pročitati na http://www.subtleenergies.com/ormus/tw/coherence.htm.

Rješenja za budućnost

No neki bi mogli reći da bi utjecaji ORMUS-a na svijest mogli biti samo «placebo efekt» i, uostalom, kako nam to pomaže da se nosimo s problemima naftnog vrhunca, gladi i klimatskih promjena s kojima se, kako se čini, trenutačno suočavamo? Već desetljećima tražim načine ublažavanja ili rješavanja tih problema. Čini se da učinci ORMUS-a na biljke pružaju odgovor «placebo» kritičarima, kao i na mnoge globalne probleme koje sam opisao. Klimatske promjene, uključujući globalno zagrijavanje, uzrokovane su raznim faktorima, koji uključuju promjene Sunčevog zračenja, promjene u reflektiranju od Zemljine površine i povećane razine «stakleničkih plinova» poput ugljika u atmosferi. Vjerujem da su klimatske promjene i kraj ekonomije temeljene na nafti najveće promjene u našem blagostanju kao kulturi i kao vrsti. Također vjerujem kako ORMUS ima potencijal pružiti najvažniji doprinos rješavanju oba ta problema. Evo zašto... Prvo, atmosferski ugljik potječe od izgaranja fosilnih goriva, deforestacije, promjena u oceanskim strijama i otapanja permafrosta u arktičkim područjima, pored drugih stvari. Kad bi postojao način da se poveća sekvestracija ugljika (vezanje ugljika u stablima, tlu, morskoj vodi i poljoprivrednim biljkama), to bi crpilo ugljični dioksid (jedan od najvažnijih faktora u klimatskim promjenama) iz zraka i zaključalo ga tamo gdje više ne djeluje kao staklenički plin. Čini se da ORMUS može više nego udvostručiti rast biljaka, a to će vezati veće količine ugljika. U Nexusu br. 17 (hrvatsko izdanje) dr. Roger Taylor opisao je kako je primjena ORMUS elemenata iz taloga morske vode gotovo udvostručila poljoprivrednu proizvodnju u jednoj godini. U njegovom članku možete vidjeti fotografiju koju sam snimio i na kojoj je uspoređena veličina dva stabla oraha koje uzgojio Esen. Jedno stablo bilo je preko četiri puta veće i dalo je preko četiri puta veći urod oraha nakon što mu je četiri godine davan istaloženi ORMUS iz morske vode, u usporedbi s drugim stablom uzgojenim bez ORMUS-a. Te promjene u poljoprivrednoj proizvodnji također bi trebale vrijediti za povećanje rasta šuma bude li se ORMUS ikada primjenjivao za čitave šume. Povećanje biomase također implicira povećanje količine biogoriva. Drugo, ORMUS također znatno poboljšava podzemni ekosustav. Ispod površine zemlje vjerojatno se nalazi veća biomasa nego iznad nje. Jedna vrlo važna komponenta te biomase su mikorizne gljive. ORMUS iz taloga morske vode tipično udvostručuje masu mikoriznih gljiva u tlu nakon mjesec dana primjene. Budući da te gljive mogu narasti u najveće organizme na Zemlji – formirajući podzemnu mrežu koja povezuje sva stabla i druge biljke na mnogo hektara zemlje – primjena ORMUS elemenata mogla bi značajno povećati vezanje ugljika u poljoprivrednim i šumskim tlima. Treće, mikorizne gljive hrane biljke otapajući minerale u tlu i pomažući u transportu tih minerala do biljaka s kojima su povezane. Njihova prisutnost smanjuje potrebu za dodavanjem hranjivih tvari i gnojiva u tlo. Budući da te hranjive tvari i gnojiva često potječu od nafte i potrebno ih je transportirati vozilima na fosilna goriva, smanjenje potrebe za gnojivima na pola također će značajno smanjiti oslobađanje ugljika u zrak. Četvrto, hranjive tvari koje su mikorizne gljive otopile i transportirale do s njima povezanih biljaka ostat će biološki dostupne i s vremenom će stići do oceana, gdje će hraniti oceanske mikroorganizme, koji su jedan od najvećih faktora vezanja ugljika na Zemlji. Tim oceanskim mikroorganizmima konačno je priznato da čine jednu trećinu ukupne biomase na Zemlji. Oni su također važan faktor u globalnoj klimi. Čini se da ORMUS elementi predstavljaju izvanredan način za uvođenje promjena u postojeće strukture – bile one institucije poput korporacija, vlade ili religije – olakšavanjem povezivanja u ljubavi. Čini se da nam također mogu pomoći da budemo manje ovisni o strukturama po pitanju hrane, zdravlja i energije. Kada ljudi govore o tome da dolaze geološke, ekonomske ili socijalne katastrofe, oni se općenito najviše boje da će to iscrpiti njihove izvore ili zalihe onih stvari za koje misle da su im potrebne. Često nisu svjesni da se strukture moraju promijeniti ili će ugušiti život. S ORMUS-om imamo priliku unijeti promjene u strukture bez katastrofalnih poremećaja koji bi inače mogli pratiti uništenje tih struktura. Znam da živimo u vremenu velike promjene, ali promjena ne mora značiti katastrofu. Oni ljudi koji surađuju sa svojim susjedima imaju veće izglede da će prosperirati u tim vremenima od onih koji su napunili bunkere hranom, benzinom i oružjem. Smatram da je najvažnija stvar koju će ORMUS materijali donijeti svijetu «trenutna karma». Primijetio sam da se i moje želje i moji strahovi manifestiraju daleko brže kako sam postajao sve zasićeniji ORMUS-om. Ta skoro trenutna povratna informacija pomaže mi naučiti da privlačim one stvari kojima posvećujem pažnju. Daleko više volim svoju pažnju posvećivati pitanju kako možemo izgraditi zajedništvo i ljubav u svijetu nego je posvećivati strahu od katastrofa koje bi se mogle dogoditi ako to ne učinimo. Gradeći zajedništvo i ljubav u našim susjedstvima, otkrivat ćemo kako se naša ovisnost o strukturama smanjuje. To će biti jedna enormna manifestacija ORMUS-a!





MOGUĆE NOVO STANJE TVARI KOJE MNOGO OBEĆAVA ZA POLJOPRIVREDU I ZDRAVLJE

Ovaj članak predstavlja uvod u novo i zasad slabo poznato otkriće koje bi moglo biti od velike važnosti za budućnost svijeta. Međutim, znanstveni ulozi su visoki: ako se te tvrdnje do kraja dokažu, morat ćemo uzeti u obzir grupu tvari – vjerojatno kemijskih elemenata – za koje se dosad nije ni slutilo da postoje. Za te tvari stvoren je naziv ORMUS. Neke od vrlo kontroverznih ideja o tome što su oni, kao i o njihovim izvanrednim kemijskim i fizičkim svojstvima, donosimo u ovom tekstu.

Ali prije svega, praktična važnost otkrića sastoji se u blagotvornim učincima tih elemenata na biljni i životinjski svijet. Kao što je detaljno opisano u tekstu, učinak dodavanja tih elemenata na prinose uzgajanih biljaka upravo je fenomenalan. Postignute su i izvanredne koristi za zdravlje ljudi i životinja.



Kako je David Hudson otkrio ORME

Priča o ovom otkriću počinje kasnih 1970-ih s bogatim vlasnikom plantaže pamuka iz Arizone čije je ime David Hudson. Budući da je vulkansko tlo toga kraja imalo neobična svojstva, a bilo je poznato da kamena podloga tla sadrži plemenite metale, odlučio je odnijeti uzorke na potpunu kvantitativnu analizu sadržaja elemenata. Analitičari su bili zbunjeni kad su otkrili da jedna frakcija prkosi analizi: nije pokazivala svojstva metala, nije kemijski reagirala i nije imala spektroskopski potpis. Na kraju je jedan operater spektroskopa predložio da ga «duže isprže». Tek su se tada počela pokazivati spektralna svojstva i, što je bilo posebno iznenađujuće, ukazivala su na prisutnost određenih plemenitih metala. To je očigledno zahtijevalo daljnja istraživanja pa je Hudson, imajući na raspolaganju znatna privatna sredstva, unajmio kemičare i odlučio riješiti problem. Rezultati do kojih je došao prilično su detaljno opisani u njegovom patentu.1 Također je održao više javnih predavanja. Ja sam prvi put čuo za ovaj fenomen gledajući devet sati video-snimaka njegovih predavanja.
Međutim, nijedan članak o ovoj temi nije se pojavio u nekom znanstvenom časopisu. Budući da su Hudsonove tvrdnje tako izazovne, odgađao sam pisanje o njima, nadajući se da ću pronaći akademsku potvrdu. Iako se čini da nikakvo službeno akademsko istraživanje nije u tijeku, slabo povezana grupa znanstvenika i laika radi na ovom pitanju već više godina. Bez prednosti primanja novčanih sredstava ili raspolaganja službenim laboratorijem, nemajući nikakve veze s Hudsonom, uspjeli su ponovno dobiti barem neke od njegovih navodnih rezultata. Njihov rad, zajedno s Hudsonovim, sažet je u nizu čanaka Barrya Cartera na njegovoj vrlo opsežnoj i informativnoj web-lokaciji.2 Postoji također i nekoliko vrlo aktivnih internetskih foruma, od kojih jedan, znanstvena radna grupa, raspravlja o raznim aspektima kemije i fizike, kao i o metodologiji ekstrakcije i analize tih materijala.

Kakvi se zaključci zasad mogu izvući? Postaje jasno da s ovim otkrićem ulazimo u jedno novo i vrlo kompleksno područje, no još smo na samim počecima njegovog upoznavanja. U stvari, moglo bi se reći da se otvara novo poglavlje u fizici, kemiji i biologiji. Sada se čini neupitnom osnovna činjenica, kako iz Hudsonovog rada tako i iz rada nezavisne grupe, da određeni broj plemenitih (i nekih ne tako plemenitih) metala, uključujući rodij, iridij, zlato, platinu, paladij, bakar i još nekoliko drugih, može postojati u potpuno drugačijem stanju, u kojem nemaju metalni sjaj – nego su u obliku sivog ili bijelog praha kada se izoliraju u krutom stanju.

Hudson je iznio još tri važne tvrdnje koje bi mogle biti sporne. Ustvrdio je da su u ORMUS obliku tih elemenata elektroni raspoređeni na takav način da više ne sudjeluju u kemijskim reakcijama. Isto tako, veze koje u normalnim okolnostima drže atome metala na okupu odsutne su, tako da su oni praktično monoatomski. Zbog toga ih je izvorno nazvao «orbitalno reorganizirani monoatomski elementi» ili ORME. Noviji radovi sada sugeriraju da bi barem neki od njih mogli biti diatomski, kao i da mogu postojati vrlo slabe veze s nekim drugim elementima, posebno alkalnim metalima. Zato je opći naziv izmijenjen u ORMUS. Također ih često nazivaju M-stanjem ovih elemenata.

Druga, još radikalnija tvrdnja bila je da nov raspored elektrona uključuje formiranje Cooperovih parova, tako da oni mogu biti (ili mogu postati pod određenim uvjetima) supervodljivi na normalnim temperaturama. Kao dokaz toga, Barry Carter je objavio kratak video-materijal koji pokazuje kako se sivi prah odbija od magneta. Moglo bi se, međutim, ustvrditi da taj fenomen «skakutavih zrnaca» sam po sebi ne dokazuje supervodljivost. Bez da dublje ulazimo u ovu kontroverzu, vrijedi spomenuti da postoji nekoliko publikacija glavne struje za koje je Hudson tvrdio da mogu pružiti neizravnu potvrdu.3 U njima se opisuje stanje «visokog spina» u koje je moguće dovesti neke metale i u kojem jezgra postaje izdužena i dobiva veću vrijednost spina. Međutim, nitko nije uspio proizvesti takvu vrstu tvari u većim količinama.

Hudson je proveo analizu velikog broja raznih materijala te izvijestio da je pronašao ORMUS elemente u većini uzoraka tla koje je testirao, ali posebno u tlima iz vulkanskih krajeva. Drugi istraživači kasnije su utvrdili njihovu prisutnost u većini testiranih uzoraka prirodne vode, a posebno visoke koncentracije našli su u morima, naročito u Mrtvom moru. Jedan istraživač ih je čak otkrio u zraku. (U vezi s tim, možda i nije previše iznenađujuće da se čak i teški elementi u monoatomskom obliku mogu ponašati kao rijetki plinovi.)

Hudsonovi su kemičari obavili analizu velikog broja biljnih tkiva i utvrdili da je ORMUS u najvećim koncentracijama prisutan u biljkama, posebno u aloji (Aloe vera), koje su uzgojene na vulkanskim tlima. Analizirali su također teleći i svinjski mozak i dobili zapanjujućih pet posto udjela u suhoj tvari. Te analize nije lako provesti, budući da zahtijevaju pretvorbu ORMUS-a natrag u metalni oblik. Za potrebe analize to se događa kod dugog prženja prije spektroskopske procedure koje je primjenjivao Hudson. Ali priprema metala u velikim količinama vrlo je dugotrajna procedura, koja nije ni izdaleka dovoljno razrađena ili opisana. Vrlo mali broj nezavisnih istraživača ima pristup opremi potrebnoj za spektroskopsku analizu, a osobno nisam čuo ni za jednog koji bi bio u stanju službeno obavljati takav rad. Nažalost, čini se da se sam Hudson, zbog raznih razloga (spominju se oni financijski i pravni), više ne bavi tim radom.

Još je mnogo toga potrebno učiniti u vezi s fizičkim i kemijskim svojstvima, između ostalog i rasvijetliti neke od izvanrednih opaženih fenomena. Na primjer, nakon što je filter-papirom procijeđeni vodeni preparat ORMUS rodija osušio na suncu, Hudson je primijetio da je on nestao uz jak bljesak, ali bez zvuka ili udarnog vala. Što je još neobičnije, dok je radio s ORMUS iridijem i naizmjenično ga podvrgavao zagrijavanju do crvenog usijanja i hlađenju, otkrio je da njegova težina snažno oscilira sa svakim ciklusom kaljenja – čak do toga da je, u jednoj točki, izgubio i zatim povratio svu svoju težinu. Ti su rezultati uključeni u hiperdimenzionalnu teoriju finskog teorijskog fizičara Mattija Pitkänena.4

Nezavisni istraživači potvrdili su nečujne bljeskove svjetlosti, a postoji i jedna tvrdnja o potvrdi promjena mase. Nekoliko njih primijetilo je jedan drugi neobičan fenomen: kapljice tekućine koje sadrže koncentrirane ORMUS elemente formiraju se na vanjskoj površini zatvorenih posuda – osobito pod utjecajem magnetskih polja. To ih je navelo na pretpostavku da atomi ORMUS elemenata mogu proći kroz stjenke kvantnim tunelima i povući sa sobom malo vode. Također još nije objašnjeno ni to što, kako je opaženo, određeni preparati ORMUS-a u vodenoj otopini dobivaju statički električni naboj. Pražnjenje se događa uz čujnu iskru, nakon čega se naboj ponovno stvara i opet ga se može isprazniti nebrojeno puta.



Biološki učinci ORMUS-a



Biologija ovih materijala također je potpuno otvorena za istraživanje. Međutim, moglo bi se reći da je novo poglavlje u biologiji već započelo - kvantnim shvaćanjem života. Prema tom gledištu, holistička svojstva života mogu se objasniti samo na temelju kvantne koherencije; to jest, naizgled nasumičnu aktivnost bioloških molekula (prema klasičnoj termodinamici) zapravo koordinira isti kvantni princip koji upravlja djelovanjem lasera. Ovu radikalnu reviziju biologije uvjerljivo je predstavila dr. Mae-Wan Ho.5

Nove vidike u kvantnoj biologiji otvorili su nedavni uzbudljivi radovi koji sugeriraju da, dok mali dio DNK služi za kodiranje bjelančevina, njen veći dio (takozvani DNK «otpad»), na način koji je neovisan o kemiji, djeluje na informiranje kvantnog «polja» tijela.6 To bi, zajedno s većim brojem objavljenih radova koji ukazuju na prisutnost supervodljivosti u živim organizmima, moglo značiti potvrdu Hudsonovih spekulacija o bliskoj vezi ORMUS-a s DNK – čak i da zapravo može ispravljati greške u DNK.7
Hudson je predvidio da bi ovi materijali mogli imati velikog potencijala u industriji – posebno kad su ga njegove analize navele na zaključak da ovih plemenitih metala u svijetu postoji daleko više u ovom nego u metalnom obliku. Međutim, u jednom je trenutku njegov ujak, koji se zanimao za alkemiju, iznio mišljenje da bi se možda mogla pronaći veza s «bijelim zlatom» koje su opisivali neki alkemičari, a koje je imalo ljekovita svojstva i produljivalo životni vijek.8 Zato je preparat s ORMUS-om dao jednom vrlo bolesnom psu koji je trebao umrijeti od raka i groznice uslijed ugriza krpelja. Kad se pas oporavio, ljudi su se počeli dobrovoljno javljati da ga i sami uzmu, i čini se da su rezultati bili dobri. Hudson je nakon toga podijelio uzorke mnogim liječnicima, predloživši im da isprobaju ORMUS na nekolicini svojih pacijenata na samrti. U svojim predavanjima, Hudson je predstavio slikovite izvještaje o nekim izvanrednim ozdravljenjima koja su se dogodila. On također spominje da je uzorke ORMUS rodija dao određenom broju laboratorija, uključujući Merck & Co. i američki Nacionalni institut za rak, koji su ga testirali na kulturama stanica raka i utvrdili da nije toksičan za te stanice.

Od tog vremena pojavili su se mnogi nezavisni proizvođači koji proizvode i prodaju koncentrate ORMUS-a pripremljene iz raznih izvora, uključujući morsku vodu, vodu iz dubinskih izvora, soli izvađene iz mineralnih naslaga i određene ljekovite biljke kao što je aloja. Ove proizvode trenutno uzima vjerojatno nekoliko tisuća ljudi. Iako se čini da većina njih nije bolovala od teških bolesti, mnogi su postigli poboljšanje općeg zdravlja i energije, često uključujući promjene stavova koje sami smatraju duhovnim. Usprkos tome, na forumima se može naći nekoliko izvještaja o ORMUS-u pripisivanim oporavcima od teških bolesti, uključujući rak. Ipak, sve podatke o ljudskom zdravlju treba smatrati anegdotalnim. Nisu provedena nikakva klinička ispitivanja, nema čak ni tablica prikupljenih rezultata. Ovdje je, naravno, potrebno shvatiti koliko treba paziti da se ne iznose nikakve tvrdnje o medicinskim vrijednostima materijala poput ovih, za koje ne postoje precizne analize.

Međutim, ukoliko se i suzdržimo od medicinskih kriterija, moguće je demonstrirati trenutne učinke ORMUS-a određenim tehnikama koje se široko primjenjuju u praćenju djelotvornosti terapija energetske medicine. Jedna je mikroskopiranje krvi primjenom tamnog polja. Par sati nakon uzimanja ORMUS-a (kao i kod mnogih drugih blagotvornih tretmana kao što su akupunktura, masaža, itd.), vidljivo je da crvene krvne stanice postaju zaokruženije i bolje odvojene, i smanjuje se količina sitnih otpadaka u krvi.9 Također postoje izvještaji EEG studija o povećanju ravnoteže između lijeve i desne hemisfere mozga.

Još jedna obećavajuća tehnika je bioelektrografija. To je nešto širi naziv koji uključuje Kirlianovu fotografiju i postupke koji su se razvili iz nje. Dr. Konstantin Korotkov ih je razradio u kvantitativnu znanost.10,11

Ovdje ću opisati vlastito iskustvo. Uzimao sam patentirani preparat ORMUS-a oko godinu dana, bio sam svjestan povećane energije i osjećaja dobrog zdravlja. Za testiranja sam koristio GDV opremu (za vizualizaciju oslobođenih plinova) koju je konstruirao dr. Korotkov. Prvo sam prestao uzimati ORMUS na dva tjedna, a zatim sam napravio početno (kontrolno) mjerenje GDV-om i odmah nakon toga uzeo veliku dozu ORMUS-a (šest puta veću od preporučene dnevne doze) i kasnije obavio nova mjerenja u intervalima. Slika 1 [koja ovdje nije objavljena, prim. ur.] prikazuje vremenski tok reakcije u kojem je površina slike narasla na maksimalnih 1,5 puta više od kontrole za oko četiri sata, nakon čega je polako opadala kroz narednih 12 sati. Iz opširnog rada dr. Korotkova s GDV-om očigledno je da, od mnogih parametara slike koji se mogu analizirati, površina najbolje ukazuje na stanje općeg zdravlja.

Čitatelji koji žele napraviti neke od ovih proizvoda za sebe mogu pogledati opise metoda na web-lokaciji Barrya Cartera.12 Najjednostavnija procedura uključuje samo podizanje pH vrijednosti otopine morske soli na 10,6 do 10,78. Nastali precipitat, koji se sastoji uglavnom od magnezijevog i kalcijevog hidroksida, povlači sa sobom na dno ORMUS elemente. Nakon toga dovoljno je isprati veći dio soli.



Rezultati ORMUS-a u poljoprivredi



Imajući u vidu poteškoće s pribavljanjem znanstvenih podataka u vezi s ljudskim zdravljem, veći naglasak moramo staviti na učinke na biljke. Ti učinci su neosporni i zaista fenomenalni. Može ih se vidjeti na nekoliko web-lokacija.13

Najčešće se koristi preparat koji je najjednostavniji i najjeftiniji: sirovi koncentrat dobiven iz morske vode. U poljoprivredi su se zapravo i prije otkrića ORMUS elemenata koristili proizvodi iz mora, posebno alge. Neki su ljudi čak izvještavali o dobrim rezultatima od polijevanja tla neprerađenom morskom vodom.

Dr. Maynard Murray14 zabilježio je velik broj podataka o zdravlju životinja hranjenih zrnjem uzgojenim na zemljištu tretiranom morskom vodom. Izveden je jedan eksperiment sa sojem miševa kod kojeg 90% jedinki normalno razvije spontani rak dojki. Međutim, od miševa hranjenih zrnjem s tretirane zemlje samo je 55% dobilo rak, a u drugoj generaciji ta je brojka smanjena na dva posto. Naravno, tako tretirana zemlja s vremenom bi postala preslana, pa bi prinosi počeli opadati. Međutim, procedura koncentriranja ORMUS-a vjerojatno povećava njegov udio u odnosu na sol oko 80 puta. Dr. Murray je komentirao da se ljudske populacije u kojima su maligne bolesti rijetke obično nalaze u krajevima gdje «vrlo malo vode otječe u more», tako da vitalni elementi koje voda ispire s planina ostaju i ponovno se koriste.

Potrebno je vrlo malo koncentrata: od deset do pedeset litara po hektaru, ovisno o kulturi. Međutim, rezultati korištenja koncentrata ORMUS-a daleko nadmašuju one dobivene s morskom vodom. Štoviše, bez fotografskih dokaza bilo bi teško povjerovati u njih. Na primjer, stablo oraha tretirano nekoliko godina naraslo je preko dvaput veće od kontrolnih stabala i sada daje šest puta veću masu oraha – a sami orasi su veličine mandarina! Stablo šljive dalo je, u prvoj godini tretiranja, pojedinačne plodove koji su bili gotovo dvaput teži od plodova kontrolnog stabla, a u drugoj godini bili su preko pet puta teži. Jedna fotografija prikazuje stabljike kukuruza koje su tako visoke da vlasnik mora stajati na ljestvama kako bi dohvatio vrh. Čini se da su visoke oko 3,6 metara. Uzgojene naranče bile su velike poput dinja! Mnogo je takvih primjera. Osim toga, postoje brojni dosljedni izvještaji osoba koje koriste ORMUS da biljke tretirane ORMUS-om nisu samo mnogo plodnije, nego i ranije sazrijevaju, trebaju manje gnojiva i otpornije su na štetočine. Čak su i ukusnije!

Moje osobno iskustvo tiče se krumpira. Od četiri reda (koji su se sastojali od dvije sorte), dva su bila tretirana, a dva su primala odgovarajuće količine vode. Prilikom vađenja, ukupna težina gomolja kontrolnih biljaka bila je 14,07 kg, a tretiranih 26,33 kg. K tomu, iako nemam prave kontrolne biljke, neke od mojih mrkava bile su teške preko jedne funte [0,454 kg].

Mjerenja dosljedno pokazuju da se prinosi nastavljaju povećavati tijekom druge i narednih godina nakon tretiranja. To se vrlo vjerojatno može pripisati ORMUS-ovom učinku povećanja broja mikoriza - gljivičnih simbionata nužnih za rast biljaka. Važnosti ovih gljiva još uvijek ne odajemo dovoljno priznanje.15 Kod pretjerane upotrebe kemijskih gnojiva i herbicida njihova količina u tlu ozbiljno se smanjuje.

Naravno, nema nikakvih dokaza da su ovi rezultati, koliko god bili impresivni, posljedica primjene ORMUS-a. Neki bi i dalje mogli tvrditi da su ti učinci posljedica dodavanja konvencionalnih minerala. To će, kao i toliko toga što sam ranije spomenuo, morati pričekati precizan znanstveni rad.



Potencijalne primjene ORMUS elemenata



Međutim, to ne znači da bismo trebali čekati na takve radove prije nego što iskoristimo ova otkrića. Rast svjetskog stanovništva je neumoljiv, dok je u isto vrijeme površina obradive zemlje ograničena i već se skoro u potpunosti obrađuje. Kad bi bilo moguće povećati proizvodnju samo dvostruko ovim jednostavnim preparatom od morske vode, obilje bi zamijenilo glad koja nam u suprotnom prijeti. A ljudsko zdravlje bi, čak i bez upotrebe ORMUS-a kao izravnog dodatka prehrani, bilo uvelike poboljšano. Osim toga, budući da se morska voda ne može patentirati, mala je opasnost da bi multinacionalne kompanije mogle monopolizirati tržište i prodavati proizvod po napuhanim cijenama, previsokim za poljoprivrednike Trećeg svijeta.

Kako je došlo do toga da biljkama, kopnenim životinjama i ljudima, kako se čini, tako kronično nedostaju ovi elementi? Budući da su oni tako koncentrirani u morskoj vodi, moglo bi se pretpostaviti da su, tijekom života na Zemlji, uglavnom bili isprani u more. To bi moglo pružiti djelomično objašnjenje za širenje pustinja po tako velikom dijelu kopna. A opće smanjenje rasta biljaka doprinijelo bi porastu koncentracije ugljičnog dioksida kojega smo svjedoci, a time i globalnom zagrijavanju. Tretiranje velikih površina zemlje tako bi moglo biti izuzetno korisno za neutraliziranje globalnog zagrijavanja. Mogli bismo zamisliti prskanje velikih površina, posebno šuma, iz aviona. Uz to, kao zamjenu za fosilna goriva, bilo bi moguće proizvesti daleko veće količine usjeva za biogoriva na manjim površinama tla.

Vremena je malo. Želimo li spriječiti najgoru ekološku katastrofu, moramo djelovati na brojne načine. Među njima bi vrlo važnu ulogu moglo odigrati tretiranje tla ovim proizvodima od morske vode. Moramo se time početi baviti odmah. Zbog toga molim svakoga tko je pročitao ovaj članak da poduzme sve što može kako bi proširio informacije o ORMUS-u.

NEsto preuzeto s http://www.svjetlost-online.com/

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 23, 2008 7:34 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Ja ovde prebacujem u AVI, pa onda skidam. http://www.convertdirect.com/
Ima jos neko neki nacin?

_________________
whatever you focus on, you will experience


Zadnja izmjena: Rudar; ned nov 23, 2008 8:00 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 23, 2008 7:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
znam da je off topic ali poslje obrisite..
koristite firefox... i plug in... sklida praktici apsolutno sve...
ako ne ocitajte malo stranicu i refresh... kuglice se pocnu vrtitit...
spremno za download.

http://www.downloadhelper.net/install.php

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 28, 2008 10:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 8:06 pm
Postovi: 43
Lokacija: Nis
http://hiltonj.vox.com/
Vredi pogledati ORME u biljnom materijalu ...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: ORME tvar, egypt. MFKZT (mufkuzt)
PostPostano: uto jun 01, 2010 10:22 pm 
Dali netko ima informaciju kolika je dnevno preporučena doza ormusa . :queen:


Vrh
  
 
 Naslov: Re: ORME tvar, egypt. MFKZT (mufkuzt)
PostPostano: pon jun 28, 2010 11:53 pm 
Našao nije više potrebna informacija :read:


Vrh
  
 
 Naslov: Re: ORME tvar, egypt. MFKZT (mufkuzt)
PostPostano: ned jul 04, 2010 7:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
Podijeli s nama, hvala

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: ORME tvar, egypt. MFKZT (mufkuzt)
PostPostano: ned jul 04, 2010 7:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 28, 2009 9:58 pm
Postovi: 370
Jure je napisao/la:
Dali netko ima informaciju kolika je dnevno preporučena doza ormusa . :queen:

Našao nije više potrebna informacija


Dobro, ajde otkrijte nam tajnu dobijanja ORMUSA? :-k

I kolika je doza konzumiranja ORMUSA? =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: ORME tvar, egypt. MFKZT (mufkuzt)
PostPostano: pon aug 30, 2010 3:57 pm 
Oprostite nisam vidija prije pa sada odgovaram.
Dnevna doza 500 mg
Pripemam po mokroj metodi
Za to je potrebno digitalni Ph metar naručen preko ebay (ne listići jer su beskorisni),destilirana voda (meteor),sol (najbolja morska sa crnog mora ima je u dm),staklena posuda, kaustična soda (ima je u poljoapotekama) napraviti 30% (postotna kaustična soda jer dolazi u granulama).
Ulijete vodu ,dodate malo soli (zavisi koliko želite taloga, malo soli malo taloga .puno soli puno taloga) te pomalo dodajete kaustičnu sodu te povisujete ph do 10.75 i pustite da odstoji preko noći te pomoću (24 sata) te odvojite vodu od taloga .I sad počinje ispiranje 7-8 puta.Bilo bi idealno kad bi se iz manje sve stavilo u veću tako da se šta bolje ispere. Kada se dobije konačan proizvod uzmete 60 mililitara ili više te osušite na suncu ili pečnici i tako ćete dobiti grame.Malo podjelite i znate koliko mililitara trebate dnevno uzeti. I to je to. Ako je šta nejasno pitajte.


Vrh
  
 
 Naslov: Re: ORME tvar, egypt. MFKZT (mufkuzt)
PostPostano: pon aug 30, 2010 4:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 28, 2009 9:58 pm
Postovi: 370
Jure je napisao/la:
.......Dnevna doza 500 mg.......
.......(najbolja morska sa crnog mora ima je u dm),staklena posuda, kaustična soda (ima je u poljoapotekama) napraviti 30% (postotna kaustična soda jer dolazi u granulama).
Ulijete vodu ,dodate malo soli (zavisi koliko želite taloga, malo soli malo taloga .puno soli puno taloga) te pomalo dodajete kaustičnu sodu te povisujete ph do 10.75 i pustite da odstoji preko noći te pomoću (24 sata) te odvojite vodu od taloga .I sad počinje ispiranje 7-8 puta.Bilo bi idealno kad bi se iz manje sve stavilo u veću tako da se šta bolje ispere. Kada se dobije konačan proizvod uzmete 60 mililitara ili više te osušite na suncu ili pečnici i tako ćete dobiti grame.Malo podjelite i znate koliko mililitara trebate dnevno uzeti. I to je to. Ako je šta nejasno pitajte.


Dnevna doza čega?

Najbolja morska so sa crnog mora? (Neverovatno imajući u vidu da u Crno more uliva najveći zagađivač Dunav)

dm?!

Ispiranje čega?

grame?!

Moram priznati da nisam baš dobro razumeo šta ste hteli reći, pa molim malo detaljinije objašnjenje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: ORME tvar, egypt. MFKZT (mufkuzt)
PostPostano: pon aug 30, 2010 6:13 pm 
Dnevna preporučena doza je 500 miligrama ormusa (kojeg dobiješ sušenjem,ako ne želiš sušit cjelu litru ili koliko već radiš ,jednostavno pretvoriš u mililitre.Uzmeš na špricu 60 mililitara tekućine i osušiš ja sam dobio 2 grama dakle ja uzimam 15 mililitara ili 500 miligrama).
Kažeš da je Crno more zagađeno zbog Dunava pa vjerovatno i je nebih sada ulazija dublje u to ali ako te to brine možeš koristiti i običnu morsku sol koja ima manje oemus elemenata) ,ja koristim sol za kupanje iz Crnog mora koja je sušena na suncu i ne sadrži nikakve umjetne dodatke i parfeme, te košta 15 kn za 1.5kg a ja je koristim jer ima največču koncentraciju ormus elemenata.
Ispiranje
To radiš je je a otopina izrazito lužnata 10 .75 i slana
Kad se bijeli talog spusti na dno gornji dio (voda)odstraniš sve do taloga i tada uliješ vode da sve to ispireš(zavisi kolika ti je posuda) i tako smanjuješ slanost i lužnatost ostaviš preko noći i ponoviš to 7 puta.Dakle za ljudsku konzumaciju najmanje ispirati 8 puta.
Da i kad dižeš ph nesmije prijeći 10 .78 jer se tada talože opasni metali pa je bolje ostaviti nešto niže.
Da bi dobija 30 postotnu kaustičnu sodu:30gram na 100 mililitara vode
To napraviti i ostaviti nekoliko sati jer se jako ugrije (biti opezan jer je opasan za oći i kožu te paziti da te stvari nisu u blizini kuhinje )Da i ne koristim plastiku.
Nadam se da je jasnije.
Poz


Vrh
  
 
 Naslov: Re: ORME tvar, egypt. MFKZT (mufkuzt)
PostPostano: pet feb 04, 2011 12:24 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet feb 04, 2011 12:13 pm
Postovi: 1
Jesi iskusio ikakvo djelovanje od konzumiranja ormusa?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: ORME tvar, egypt. MFKZT (mufkuzt)
PostPostano: čet mar 24, 2011 3:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 27, 2008 10:06 pm
Postovi: 121
Lokacija: Zagreb
Jure je napisao/la:
Ako je šta nejasno pitajte.


Jure, vidim da si majstor za ormus, pa ću te zamoliti za neke detalje.
Prvenstveno me zanima kako konzumiraš gotovu tvar?
Dalje, koliku količinu vode koristiš kad u nju nju stavljaš morsku sol? Je li 1 litra ok?
Što kasnije radiš sa tom vodom, nakon što si je odvojio od taloga? Baciš je ili koristiš ponovno?
U kakvoj posudi spremaš otopinu kaustične sode, obzirom da si spomenuo da se jako ugrije?
Stavljaš li u otopinu morske soli, još uvijek toplu sodu ili se treba čekati da se ona potpuno ohladi?

Eto, za sada toliko... Zahvaljujem ti i nadam se da će tvoji odgovori biti korisni i ostalima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Ako je šta nejasno pitajte
PostPostano: sri mar 30, 2011 7:01 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet jun 11, 2009 3:08 pm
Postovi: 7
dezaco je napisao/la:

Jure, vidim da si majstor za ormus, pa ću te zamoliti za neke detalje.
Prvenstveno me zanima kako konzumiraš gotovu tvar?
Dalje, koliku količinu vode koristiš kad u nju nju stavljaš morsku sol? Je li 1 litra ok?
Što kasnije radiš sa tom vodom, nakon što si je odvojio od taloga? Baciš je ili koristiš ponovno?
U kakvoj posudi spremaš otopinu kaustične sode, obzirom da si spomenuo da se jako ugrije?
Stavljaš li u otopinu morske soli, još uvijek toplu sodu ili se treba čekati da se ona potpuno ohladi?


Evo i ja pitam ovo isto?

Moze li se ova voda, koju prvi put mijenjamo, dati biljkama?

cu

_________________
cu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: ORME tvar, egypt. MFKZT (mufkuzt)
PostPostano: sri mar 30, 2011 7:18 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet jun 11, 2009 3:08 pm
Postovi: 7
slika

Si na ovaj Ph metar mislio?

_________________
cu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: ORME tvar, egypt. MFKZT (mufkuzt)
PostPostano: čet apr 07, 2011 9:40 pm 
Šta se tiće djelovanja ormusa kad ga koristim imam osječaj da imam više energije,nekako je za nijansu drugačija i duhovnost.Koristija sam ga jedno 6 mjeseci neprekidno i nikakve nuspojave nisam primjetija presta radi linosti da ga ponovo napravim.Koristija sam ga u tekučem i u prahu po menije možda bolji prah jer znaš točno koliko si uzeja(ja uzmem oko 500 mg).Za koji dan se ponovo spremam napravit i koristit ču duplu dozu pa da vidimo i to.
Radi okusa sam ga isušija u pečnici i samlija u mikseru i imam onaj mali dozer iz vitamina c (125mg)Pa stavim na žlicu i u usta i zalijem vodom,kad je tekuči malo mi teže ide okus mi se ne sviđa.
Možeš radit i sa litrom zavisi koliku staklenu posudu imaš a soli stavljaš po želji opet ne puno otprilike nekoliko žlica i to zbog taloga ako staviš puno soli imaš puno taloga pa je ispiranje i taloženje duže.Vodu koju koristim bacam jer je lužnata i samim time nije korisna a prvo ispiranje koristim ponovo destiliranu (meteor za lab upotrebu)
Kaustićnu sodu radim u staklenoj posudi od kiselih krastavaca i obavezno treba biti hladna kad se počme dodavat.Znači napraviš 30 postotnu i ostaviš par sati da se ohladi. i koristit samo staklo a ne neku plastiku metale ili nešto drugo.Mješam sa plastičnom žlicom kojom jedu bebe jer neman neku staklenu.Znači voda se baca
Ja ne koristim ormus za biljke.
To je digitalni ph metarod 0-14 ph mislim da je svaki dobar sa razlikom da se jedni automatski kalibriraju na dugme a za druge imaš malu kacavidu(šarafciger) po meni nebitno,i koliko mu je odstupanje +-0.2 i to je to .Da ovaj šta si ti stavija mi izgleda odlićno samo neznam dali je uz njega dobije i otopine sa kojim ga kalibriraš ili moraš uzeti posebno.


Vrh
  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz