Sada je: čet mar 28, 2024 8:40 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Rubno znanje za početnike, - montalk
PostPostano: ned okt 02, 2011 9:32 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Prijevod 'montalk-ove' knjige Rubno znanje za početnike:


http://galaksija.com/literatura/rubno_z ... etnike.pdf


...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rubno znanje za početnike, - montalk
PostPostano: ned okt 02, 2011 12:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
:thumbup:

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rubno znanje za početnike, - montalk
PostPostano: ned okt 02, 2011 1:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Jako lepo spakovano sve na jednom mestu, idealno za početnike i bez dezinformacija.
Hvala na prevodu.

Napisano je 2008 godine i mogu da ih pohvalim jer mnogo liči na moju "Istoriju galaksije" koja je nastala 2005.
:evil3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rubno znanje za početnike, - montalk
PostPostano: ned okt 02, 2011 2:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Genijalno,uvijek se nađem u nedoumici šta da preporučim čovjeku koji tek počinje da se interesuje za temu.Do sad sam uvijek preporučivao Ickea,ali mislim da je ovo puno bolji izbor.
=D>

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rubno znanje za početnike, - montalk
PostPostano: ned okt 02, 2011 2:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 11, 2009 10:12 am
Postovi: 449
Obavezno overite sajt, fino je organizovan po oblastima sa dosta informacija i referenci na izvore.
Inače, tu možete takođe skinuti isti pdf za slučaj da gornji link postane nedostupan
http://www.montalk.net/books
http://www.montalk.net


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rubno znanje za početnike, - montalk
PostPostano: ned okt 02, 2011 2:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 30, 2009 10:20 am
Postovi: 121
Pantelijo, procitao sam tvoju Istoriju galaksije, Zemlje i covjeka, pa ako ti kazes da je bez dezinformacija, sklon sam ti vjerovati :)

Pohvale tebi i tom montalku, dugo vremena sam tražio jednu "ujedinjenu teoriju" svega ovoga čime se forum bavi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rubno znanje za početnike, - montalk
PostPostano: ned okt 02, 2011 2:49 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
tu možete takođe skinuti isti pdf za slučaj da gornji link postane nedostupan


I ovdje:

http://www.multiupload.com/I8ICICVLAU

A stavio sam i cijeli tekst u temu u Metafizici ( Ukratko - Za početnike )... evo tu:

viewtopic.php?f=7&t=1492&start=20#p117058

:glasses7:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rubno znanje za početnike, - montalk
PostPostano: ned nov 25, 2012 3:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub nov 10, 2012 7:15 pm
Postovi: 90
Lokacija: Slovenija
@Jack: hvala ti za to vrlo dobru knjigu i pdf!! :occasion5: :thumbup:

Citat iz tvog linka, s. 6/7:



"Drugi razlog zbog kojeg bi netko došao ovdje može biti želja da se pomogne drugima u buđenju. Zamisli kako se student vraća u srednju školu kako bi pomogao učenicima naučiti stvari koje je on već naučio. Problem je što se rođenjem brišu sjećanja o tome odakle dolaziš i tko si zapravo kao kada bi student koji se vratio u srednju školu zaboravio da je već maturirao. Predmeti bi mu se mogli učiniti neobično poznati i jednostavni pa bi na svoj način mogao pomoći i drugima. Ali kada bi ga omela svakodnevna rutina te sitaucije koje donosi život srednjoškolskog učenika, mogao bi zaboraviti što je naučio na fakultetu pa čak i pasti na ispitu.

To je rizik s kojim se susreću pomagačke duše kada se inkarniraju na Zemlji. Mogu postati toliko zbunjeni životom na Zemlji da nikada ne otkriju više znanje unutar sebe. Tako bi se moglo dogoditi da ne ispune ono zbog čega su došli, a to je koristiti to znanje kako bi pomagali drugima. Možda si i ti pomagačka duša. Ako uživaš pokušavajući shvatiti kako funkcioniraju stvari, ako uživaš u proučavanju tajni svemira te se osjećaš sretno kada ljudi pronađu način kako bi poboljšali svoj život i sebe, tada si vjerojatno pomagačka duša. Ako je tako, vrlo je bitno provesti neko vrijeme razmišljajući, čitajući i učeći o višim istinama kako bi bolje shvatio tko si zapravo i što znaš.

Zapravo, ti već znaš te istine, ali si ih zaboravio. Prisjećanje je teško jer za razliku od višeg ja, niže ja je u dubokom snu. Tako da je prisjećanje onoga što znaš duboko u sebi slično učenju toga po prvi put. Kada je nešto unutar tebe, ponovno učenje će ići brže te ćeš imati uzbuđujući osjećaj prepoznavanja. Osjetiti ćeš nešto posebno kada konačno shvatiš ono što već znaš duboko u sebi. To donosi krug istine. Umjesto „... dobro, uhuh ..." kao kad učiš nešto svjetovno, rekao bi „ Pa da! To stvarno ima smisla! Nevjerojatno!" ili „Daaaa! Sad kužim!"Tako ćeš prepoznati istinu - ne samo da će imati smisla, već ćeš i osjećati kako je to ispravno. Kada se glava i srce slože s idejom, obrati pažnju. ""

I to ja za sebe znam već vrlo dugo - jer ako je bilo ko već ćitao moje komentare, znam, da sam prije nekoliko godinama imao vrlo svjestan i budan kontakt sa višim sebstvom ("higher Self") a na moju želju htio sam se vratiti ovamo.
Prošlo je nekoliko godina - zapravo veliko godina, da mogao sam da poćnem kolekcionirati male parćiće, male fragmente od onog vrlo kompleksnog Znanja, a istotako kako kaže i osobno Tom M. u toj knjigi u narednom poglavju od tog o Inkarnaciji/Reinkarnaciji - Buđenje: stvarno potom ćitanja, i dobrih naprednih konstruktivnih foruma, razmišljanja, itd.... djelić po djelić razumjem više od onog, što se sjećam na naćim smisaonog povezivanja onih utisaka, prikupljanja u cjelovitu sliku.

Kod mene je ovo "budjenje i povezivanje sa Duhom" bilo zapravo obrnuto.... najprije sam imao iskustvo, tek kasnije prikupljam Znanje o tom iskustvu.
Ali.... u stvari možda lažem. Kastanedine tehnike radio sam već takisto puno godina prije (mog putovanja u "Svemir") i kombinirao sam ih sa istoćnim tehnikama disanja i nedisanja zbog potrebnog osiguravanja potrebne energije u momentima rada s njima, ali ono Znanje otkrilo mi se je izvan svih Kastanedinih dometa, jer ide za potpuno drugi level denziteta (= kvalitete svjesti). I to Znanje jeste vrlo slićno, zapravo je isto, kakvo su nama zapoćeli prikazivati entiteti iz 6 D (Ra, Pleadiani, Kasiopejci, Seth, Arcturus itd.. odnosno smo to mi u budućnosti jer osnovni problem jeste prijetok izmedju našeg 3D i višeg kompleksnog D prostora). Kad se više i više upoznajem sa tim Znanjem - vidim i osjetim, da je to tako. Tako je za sada.

Probleme sam imao/imam na žalost zbog toga, jer opstaje dosta tragalaca Istine, koji možda imaju veliki domet, slavu, izgradjene grupe i publiku - ali na žalost skloni su ka nepobedivom strahu, sumnjom, paranojom i slićnom STS negativom i opstjajau grupe, dje je dovoljno, da se pojavim - a me nateraju bez razloga.

O tome sam većeras privatno razgovarao sa Tomom Montalkom, jer baš većeras sam opet imao istu situaciju - nije važno dje to bilo i kakav je bio scenarij. Kažem istinu i copy tekst izmenjave poruka sam sahranio.

Moj skromni, mali, dobronamjerni savjet i u odnosu na to knjigu od Toma M. i kraj onog citata gore, s. 7: "Kada se glava i srce slože s idejom, obrati pažnju"

Šta to znaći za svakog pojedinog - mislim, da ima svak pojedinac toliko intuicije, vjere u Znanje, pa i iskrenosti do sebe i do drugih, da može razumjeti taj citat i to misao.
Ako je moguće, radimo na zajednićkom povjerenju do svih iskrenih tragalaca-putnica Znanja i Istine, i ako možda neko stvarno da je malo zalutao što je potpuno prirodno, da se dešava - obratimo mu se iskreno radi želje, da mu pomognemo da napreduje na svojoj Stazi do Znanja, a ne mu natjerati i podvaliti svoju sopstvenu sumnju, mrak, neznanje, paranoju ili drugu STS negativu.

Tom Montalk mi je odgovorio na pitanje, zašto i on sam nema slićnog foruma, jer zna, da izmjena iskustva i "chatanje" o Izvorima Znanja i o našom napredovanju je vrlo OK (to je napisao u toj knjigi pa isto u njegovom odgovoru meni većeras).
Ali istotako zna, da na žalost u 3D polako i svi dobronamjerni pokušaji osiguravanja ćistosti Znanja u javnim forumima na žalost zapadaju polako više i više u domet i utjecaj STS od 4 D, koji se ljepe na pojedine postove, na pojedine ćlanove itd ....

To možda možemo vidjeti i sami ponegdje ili smo možda i sami osobno doživjeli to situaciju.

Informacija imam još više ali možda je to dovoljno za opšte ćitaoce foruma.

Ja osobno ne možem nikome ništa dati bez pristajanja nekog, da primi informaciju niti bilokog silovati da mi bilo šta vjeruje - uvjerenje je stvar svakog prema slobodnom izboru.

Jedino što možem, je da podjelim moju želju, da stvarno želim, da imate iskreno uvjerenje u iskrenost traganja za Istinom i Znanjem, pa da te informacije povezivate sa svojim opštim znanjem, opštim životnim iskustvima, emocijama, možda i o tome razgovarate s svojima prijateljima i slićno a kod toga želim, da vama volja do tog pristupa nikada ne prestane, da budete uspjeli u svojim planovima.

:love3:

_________________
harmonija svijesti je smisao postojanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rubno znanje za početnike, - montalk
PostPostano: pon feb 25, 2013 8:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 04, 2009 3:38 pm
Postovi: 104
Postavio sam pitanje u drugoj temi ali nitko ne odgovara..
Koju knjigu preporučate nakon uvodne Rubno znanje za početnike ?Jel bi "U potrazi za čudesnim" bila dobar izbor ?Možete navesti dva potencijalna naslova.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rubno znanje za početnike, - montalk
PostPostano: pon feb 25, 2013 9:17 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
Hanter
reci dedi da pročita forum. Sam će već naći neku knjigu.

Poz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rubno znanje za početnike, - montalk
PostPostano: pon feb 25, 2013 10:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 04, 2009 3:38 pm
Postovi: 104
Vjeruj mi da sam i sam pomislio na to ali nažalost nema ni pc ni internet :D

Pomozimo dedi da se osvijesti ! (mada će biti teško ali ne odsutajem) :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rubno znanje za početnike, - montalk
PostPostano: sri feb 27, 2013 11:48 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Mislim da ovo nije loše za djedove početnike:


William Bramley – Bogovi iz raja


..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rubno znanje za početnike, - montalk
PostPostano: sri feb 27, 2013 11:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 04, 2009 3:38 pm
Postovi: 104
galaksija je napisao/la:
Mislim da ovo nije loše za djedove početnike:


William Bramley – Bogovi iz raja


..


Hvala :)

Ovo "djedovi početnici" zvuči dobro :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rubno znanje za početnike, - montalk
PostPostano: uto apr 09, 2013 11:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 29, 2007 9:24 am
Postovi: 174
Lokacija: Nibiru
Malo sam čitao onaj dio o vanzemaljcima i o tome kako će oni doći počistiti svijet samo zato da nam otmu duše. Mislim stvarno ima smisla jer kad gledate kako su npr. počeli na svim mobitelima stvarati fotoaparate a svi znamo da kada te netko fotka da ti uzme dušu. I još su povezani internetom tako da odmah mogu poslati tvoju dušu glavešinama velikih kompanija i odnjetih na svoj planet da iskoriste duše za pokretanje svojih dušnih lokomotiva.

Ali istina je da nitko neće počistiti govna pred vašim kućama. Morate se trgnuti i sami pospremiti to smeće jer ljudi uistinu po ulicama bacaju smeće kao da će stvarno doći neki vanzemaljci da ga skupe, a onda će mo im mi podvaliti i reći "a ne nedamo mi svoje duše".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rubno znanje za početnike, - montalk
PostPostano: sri apr 10, 2013 11:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 02, 2007 6:51 pm
Postovi: 67
Sad si me podsjetio kako ja i mam averziju prema fotografisanju; ne volim da me slikaju ali ni sam ne fotografisem, cak i ne posjedujem aparat.
Mozda sam ranije bio pretjerano stidljiv pa ima i toga, ali uvijek sam imao osjecaj da djelic duse odlazi sa fotografijom i da se dusa nekako fragmentira.; da li je istina, ne mora da znaci, ali sjecam se da razni bioenergeticari nude daljinsko lijecenje putem fotografije, sto me uvijek tjeralo da se zapitam, kakvu to fotografija ima vezu sa ljudskom dusom...

_________________
The howling winds blow
On this moonlit night
Eyes locked in fear
With a dark embrace
The bitter cold winds
Freeze the tears that fall
Hands held in grace
As we take the final step


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rubno znanje za početnike, - montalk
PostPostano: čet apr 18, 2013 7:41 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 29, 2007 9:24 am
Postovi: 174
Lokacija: Nibiru
Stvarno zar niste mogli smisliti ništa drugo nego da je konačni cilj vanzemaljaca da nam ukradu duše?! Čemu opet ponavljati izlizane religijske spačke? Zar nemate ni malo mašte?
Uz to kakva je logika da ako nam počiste planet da će nam uzeti duše? Zar nisu ljudi koji zagađuju već lišeni duše? I nemojte mireći da to rade samo velike korporacije jer svatko zagađuje. Smeća ima na svakom koraku.

Možda ste mogli smisliti nešto drugo npr. ima ono vjerovanje da ljudi koriste nešto kao samo 10% mozga, e mogli bi reći da ostalih 90% vanzemaljci koriste za svoje proračune i da je Zemlja zapravo jedan veliki vanzemaljski kompjuter u kojoj su ljudski mozgovi zapravo komponente tog kompjutera. Oni također koriste taj kompjuter za jedan zli svemirski rat te se ljudi trebaju oduprjeti svojim mozgovima da ne zapadnu u te zle proračune.

Tako bi imali razloga da obezvrjedimo evoluciju kao iluziju neke prošlosti da zezne ljude i misle da oni tu postoje zbog sebe a ne da su zapravo bezvrjedne komponente.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rubno znanje za početnike, - montalk
PostPostano: pet apr 19, 2013 3:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 29, 2007 9:24 am
Postovi: 174
Lokacija: Nibiru
Stvarno zar ne vidite kako se stalno gura sport kao glavna zanimacija a to je zato što ljudi koriste malo mozga dok ga gledaju i potiče nasilje u njima čineči da njihovi mozgovi lakše provare te zle jednadžbe.

A da ne govorim o vijestima i vladama koje nas neprestano tjeraju da se mrzimo međusobno, da se osjećamo bespomočnim sve iz tog razloga da lakše provarimo zle jednadžbe.

I uistinu onaj tko nevjeruje u ove istine je bolji mrtav nego živ jer je bezlična komponenta zlog kompjutera koji ne samo da ubija nedužna bića diljem svemira već i kvari ostale ljude da budu ljudi a ne te glupe nežive komponente. Koristi mozak i probudi se! Postani čovjek!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz