Sada je: čet apr 25, 2024 10:35 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Knjige Dejana Lucica
PostPostano: sub jan 16, 2010 3:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned mar 04, 2007 10:59 pm
Postovi: 60
Lokacija: Novi Beograd
Mogu li odnegde sa net-a da se skinu skenirane knjige Dejana Lucica?Moze link(ovi)? :-k

_________________
Bodar


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Knjige Dejana Lucica
PostPostano: sri okt 20, 2010 10:26 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri jul 21, 2010 9:02 am
Postovi: 19
Imam ja nešto ako nisi nabavio pa mi se javi na pp :)

_________________
"Smijete mi se što sam drugačiji; a ja se smijem vama što ste svi isti."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Knjige Dejana Lucica
PostPostano: uto nov 09, 2010 6:08 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet feb 05, 2010 11:15 pm
Postovi: 24
Zar Dejan Lucic nije mason (malteski red)????
Ne znam koliko se nesto objektivno moze zakljuciti iz njegovih knjiga.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Knjige Dejana Lucica
PostPostano: sri nov 10, 2010 1:36 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet feb 26, 2010 7:37 pm
Postovi: 67
Knjige su mu odlicne, ja sam svojevremeno fotografisao (da je ne bih ostetio, posto je bila tudja) celu knjigu "Kraljevstvo Hazara" , ali je fajl dosta velik oko 400mb, moracu vec jednom da ga okacim...

Mnogo toga se moze proveriti na internetu za one koji znaju da izvlace cinjenice iz hrpe dezinformacija... Slicno pise i Milan Vidojevic, i obojica imaju "Vrh" knjige. Cudi me da nisu skenirane do sad...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Knjige Dejana Lucica
PostPostano: čet dec 23, 2010 11:27 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Tutorijal za skeniranje knjiga:

http://www.4shared.com/document/X9uVGGI ... njiga.html

Smanjiš i obradiš u Abby Fine Reader-u... čita i fotografije... hehe!

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Knjige Dejana Lucica
PostPostano: pet dec 24, 2010 7:49 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
I Lučić i Vidojević su samo plagijatori Dejvida Ajka.

Ovaj tutorijal koji nudi Jack za skeniranje knjiga je prilično komplikovan i neozbiljan jer kaže da možete da preskočite predgovore, pogovore, indekse i ostalo što vam ne treba.
Ako skenirate za sebe onda možete da kasapite knjigu na delove, ali ako skenirate da nekome date onda se skenira cela knjiga.

A za to najbolje služi Adobe Acrobat Profesional (ili nenki drugi) s kojim se direktno skenira u pdf bez očitavanja teksta što uvek ostavlja greške koje se moraju pregledati, a što skoro niko ne radi jer ga mrzi. Takođe se skener podesi na crno-belo skeniranje, a ne u boji. Tako je fajl mnogo manji.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Knjige Dejana Lucica
PostPostano: pet dec 24, 2010 8:24 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet feb 26, 2010 7:37 pm
Postovi: 67
Citat:
I Lučić i Vidojević su samo plagijatori Dejvida Ajka.

Ovaj tutorijal koji nudi Jack za skeniranje knjiga je prilično komplikovan i neozbiljan jer kaže da možete da preskočite predgovore, pogovore, indekse i ostalo što vam ne treba.
Ako skenirate za sebe onda možete da kasapite knjigu na delove, ali ako skenirate da nekome date onda se skenira cela knjiga.

A za to najbolje služi Adobe Acrobat Profesional (ili nenki drugi) s kojim se direktno skenira u pdf bez očitavanja teksta što uvek ostavlja greške koje se moraju pregledati, a što skoro niko ne radi jer ga mrzi. Takođe se skener podesi na crno-belo skeniranje, a ne u boji. Tako je fajl mnogo manji.



Pantelija, slažem se po pitanju skeniranja, kompletno skenirana knjiga je izuzetno važna.. Informacije koje nose delovi za koje u gore navedenom uputstvu kažu da ih treba iseči su vrlo bitne.... Što se tiče Lučića i Vidojevića .. hehe, voleo bih da vidim kako bi obojica reagovali na ovo tvoje "plagijatori" pošto oni upravo to tvrde za Icke-a, koga lično, inaće vrlo cenim... Mislim da njih dvojica to rade iz ekonomskih interesa. Inaće, mogu da kažem, da u njihovim knjigama ima tema za koje znam da se Icke sa njima nije bavio, a da Lučić i Vidojević o njima pišu.

U "Kraljevstvu Hazara" dosta toga je obradjeno u smislu samih Hazara, ko su i šta su, a ne ide se dalje, ka njihovom reptilskom poreklu. Što se Vidojevića tiće, pročitao sam obe knjige i Dosije Omega i Četvrti Rajh, za koju mi je žao što je nisam skenirao, pošto sam je isto pozajmio da bih je pročitao. Vidojevićeva teorija u "Četvrtom Rajhu" je da NWO kreiraju Illuminati, koje vrlo spaja sa nacistima, tvrdeći da su nacistički naučnici mnogo toga uradili za Iluminate, ali ih ne dovodi nikako u vezu, mada tvrde da žele da stvore zajednički NWO.

Četvrti rajh je zanimljiva knjiga, dobro je opisan prebeg nacista na novu teritoriju Neuschwabenland na Antarktiku. Zatim napad američke 6 flote koju je vodio admiral Ričard Bird na tu teritoriju nakon wwII, i propast iste od strane nacista koji su već "posedovali" leteće tanjire. Za nacističku tehnologiju letećih tanjira, priča poznatu priču, ali tu sam prvi put video podatke, da su recimo, nacisti u toku wwII imali tehnologiju tanjira koji može leteti brzinama većim od 18,000 km/h u Zemljinoj atmosferi, što je preogromna brzina, imajući u vidu da je brzina zvuka zvanično probijena tek nakon rata od strane američkog pilota Čaka Jegera. Za razvoj same tehnologije, Vidojević dovodi u vezu profesora Schummana sa Minhenskog Univerziteta, Viktora Šaubergera, i patent kapetana nemačke armije Hansa Kolera, koji je imao vrlo presudnu ulogu u elektromagnetno-gaviatcionom, takozvanom implozivnom pogonu. Takodje sam prvi put video informaciju da je John Von Neumman biološki otac šahiste Bobija Fišera kao i da su u projektu sa brodom Eldridge, dakle u izradi vremeplova, Tesla, Ajnštajn i Fon Nojman koristili "Levinsonovu Vremensku jednačinu" i "Hilbertov prostor"' - matematičku teoriju čuvenog nemačkog matematičara Davida Hilberta. Cela radnja oko dogadjaja je otprilike prenesena Al Bielekova priča, pa tu nema nekih novih podataka.

Bilo bi dobro da neko ko ih ima, skenira knjige ovih autora pošto ima dosta informacija o kojima Icke ne piše, ili bar nije pisao u knjigama koje su do sada prevedene na Srpskohrvatski. Pozdrav !!!

P.S.Lično me najviše zanimaju "TEHNOLOGIJE" koje Iluminati verovatno poseduju, a koje su ili nacističkig ili vanzemaljskog porekla,pa te teme ili indicije ka njima, na ovom forumu najviše pratim. Sve tehnologije, najveći deo dokumentacije Nikole Tesle, prenesene ili otkrivene Vanzemaljske tehnologije, kao i dokumentacija velikih naučnika Reicha, Rayfa i drugih - sakrivene su od strane Iluminata, ili leže u nekim njihovim "tajnim riznicama", i omogućavaju im da lakše kontrolišu ljude i da lakše vladaju svetom. Na nesreću, još se nije pojavio neki novi WikiLeaks, koji bi ovakve podatke objavio. Kada bi, na neki način došli do njihove tehnologije, lakše bi se borili protiv njih u ovom fizičkom realitetu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Knjige Dejana Lucica
PostPostano: pet dec 24, 2010 10:49 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Ako su Lučić i Vidojević izbacili vanzemaljsku pozadinu svega (i tehnologije i vladavine) - a jesu - onda nemaju pojma o čemu se radi.

Mala ispravka: više su plagijali Jordana Maxwella nego Ajka, zato što je Ajk dublji i kompletniji po pitanju vanzemaljske pozadine i uticaja.

O Hazarima su sve pokupili od "Trinaestog plemena" Artura Kestlera sa Ajkovim poveznicama kako Hazari danas vladaju.

Oni uopšte nisu originalni istraživači, samo sklapaju priče od tuđih istraživanja i ne vide ceo kontekst stvari i zašto je to sve tako. Cela im se priča svodi na pljuvanje po masonima i glupo srbovanje.

I ja sam skupljao tuđe izveštaje, ali sam se potrudio da dam i svoje viđenje konteksta i smisla svega toga ovde:
http://www.ivantic.net/Moje_knjige/Isto ... Coveka.pdf


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Knjige Dejana Lucica
PostPostano: sub dec 25, 2010 9:55 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet feb 26, 2010 7:37 pm
Postovi: 67
Hvala za link Ivane, baš me interesuje tvoje vidjenje, pa ću s petitom da čitam. Pozdrav !!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Knjige Dejana Lucica
PostPostano: sri jan 12, 2011 3:10 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Pantelija je napisao/la:
I Lučić i Vidojević su samo plagijatori Dejvida Ajka.

Ovaj tutorijal koji nudi Jack za skeniranje knjiga je prilično komplikovan i neozbiljan jer kaže da možete da preskočite predgovore, pogovore, indekse i ostalo što vam ne treba.
Ako skenirate za sebe onda možete da kasapite knjigu na delove, ali ako skenirate da nekome date onda se skenira cela knjiga.

A za to najbolje služi Adobe Acrobat Profesional (ili nenki drugi) s kojim se direktno skenira u pdf bez očitavanja teksta što uvek ostavlja greške koje se moraju pregledati, a što skoro niko ne radi jer ga mrzi. Takođe se skener podesi na crno-belo skeniranje, a ne u boji. Tako je fajl mnogo manji.

S dužnim poštovanjem, niste u pravu.
Prvo taj format koji predlažeš nije "searcheabilan", a što je neophodno za brzo i lako snalaženje i pretraživanje arhive. Acrobat može da pretraži sve pdf-ove koji su na HDD-u ako mu se u "Find" polju unese ključna reč (ili rečenica ukoliko ju je korisnik doslovno zapamtio).
Zatim, opcija podvlačenja ili "bojenja" texta pri čitanju ili mogućnost dodavanja vlastitih beležaka i komentara...

A ono najvažnije, nisu svi "srećnici" da pobegnu sa svojih blagoslovenih sela u fucking gradove pa da imaju ADSL, 3GP, wireless.... i druge napredne sistema, već se pate sa svojim antikvitetnim analognim centralama i dialup-ovima, pa čak i 1MB preuzimaju jedva za 15 minuta, a svako ko se i najmanje razume zna da jedino "obrađen" i searcheabilan pdf može da sde svede ma th neophodnih, ili da kažem uslovnih jedan, dva ili 3MB...

Predgovori mogu biti bitni iako najčešće to nisu, indeksi, fusnote i sl. su meni veoma bitni i često se rastužim kada vidim da ih je neko pri OCR-u izostavio. S tim u vezi potpuno se slažem. Ali se ne slažem da je rad sa programom predstavljenim u gore navedenom tutorijalu komplikovan, naprotiv, ja koristim napredniju verziju koja je samo na prvi pogled izgledala iskomplikovano, a zapravo, obiluje opcijama koje su blagoslovene. Zapravo, uz elementarni engleski, i radoznali duh koji je spreman na "čačkanje", tutorijal je nepotreban ukoliko ste "kupili" softver.

Više puta sam to naglašavao i čudi me da ljudi o5 ne shvataju da neko ne može ni da sanja da downloaduje 5MB, a i u tenološki nerazvijenim sredinama kakve su seoske, postoji potreba za "intelektualnim" ili "duhovnim" "rastom", kao i za saznanjima iz oblasti alternativnog lečenja. Drugim rečima možda unuk neke bake obolele od tumora želi da preuzme pdf "Tumori" od Malahova koji je oko 60MB, te je zato i potpuno nedostupan, dok bi, ukoliko bi taj isti pdf bio sveden na 2MB, pa skupa i sa potpuno beznačajnim greškama koje nikada ne ometaju čitljivost, isti bio dostupan i dialup-ovcima...
Verujem da i glupi, smrdljivi seljaci koji su zaostali te ne žele iz svojih sela van, zaslužuju sve to o čemu sam pričao, ali može biti i da grešim, jer sam i ja jedan od njih... :wink:

PS
Ako smem da primetim, svi oni o kojima govorite jesu plagijatori ali i nisu.
Gotovo ništa novo nisam prtočitao ni kod jednog od dotičnih autora, jedinoi novo je stil, i način povezivanja već toliko puta izlizanog "znanja"...

Originalan je samo onaj plagijatort koji plagira raniag anonimnog autora. Iz nekog razloga može se destiti da raniji autor(i) nisu bili ambiciozni te su njihove ideje bile predtavljane užoj "publici", da su živeli u drugačijem vremenu koje je podrazumevalo drugačije puteve informacija (ili odsustvo istih), da su te ideje ranije bile usmeno nasleđe karakteristično za konkretne etnose, geografske "tačke" i td...
Čitajući sve ove nove autore, pa i Ajka, i Keslera... samo sve više zaključujem navedeno...
Istina, kod svakog plagijatora koji zarad maskiranja promeni par stihova od originalne pesme, ima i nešto originalno, a to su... par stihova...

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Knjige Dejana Lucica
PostPostano: sri jan 12, 2011 8:24 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Tačno je da puna obrada sa ABBYY FineReaderom je bolja od čistog skeniranja u PDF kako sam ja predložio, ali to je onda posao od nekoliko dana, treba ceo tekst pregledati i ispraviti greške kojih uvek ima. Klinci koji to rade nemaju vremena za to, njima sve mora da bude express, i to što su bili pored skenera je suviše, pa samo tako okače fajl na internet sa svim greškama i hijeroglifima umesto slova na pojedinim mestima, pa i delovima tekstova koji nedostaju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Knjige Dejana Lucica
PostPostano: čet jan 13, 2011 8:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
I to što kažeš...

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Knjige Dejana Lucica
PostPostano: čet jan 13, 2011 10:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Evo ti primer o čemu govorim, kako izgleda knjiga na brzaka skenirana sa ABBYY bez korekcije
http://www.4shared.com/document/9MOq6De ... ltima.html

A takvih ima puno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Knjige Dejana Lucica
PostPostano: čet jan 13, 2011 11:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
U pravu si!

Ionako uvek ima dobrih ljudi koje ne mrzi da takav jedan preveliki ebook file, propuste samo nabrzaka, kroz FineReader, bez bilo kakvog dodatnog truda i korigovanja, i uploaduju ga za one kojima je jedino tako dastupan.
Mislim... do sada, za mene, našlo se takvih...

Hvala im! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Knjige Dejana Lucica
PostPostano: uto maj 22, 2012 6:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon mar 19, 2012 7:56 pm
Postovi: 51
Sto se tice Maxwella,Lucica i Ajk-a,zar nije malo cudno sto oni nisu uklonjeni ili sto se njihove knjige ne "banuju",kako nisu pretnja za te se ljude kada sve te cinjenice iznose??


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Knjige Dejana Lucica
PostPostano: ned jun 17, 2012 10:23 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
"Zabranjeno voće" je još slađe... tako da ga rađe ostavljaju na "sprdnju" nesvjesnim ljudima, a kad bi zabranili - time bi samo još potvrdili da su ovi ljudi većinom u pravu...

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Knjige Dejana Lucica
PostPostano: pon jun 18, 2012 9:00 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon mar 19, 2012 7:56 pm
Postovi: 51
Heh,znaci ni oni nisu nista bolji od onih koji nas drze u ilizuji?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Knjige Dejana Lucica
PostPostano: pon jun 18, 2012 10:40 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Mi sami sebe držimo u iluziji... dakle, mi smo si sami odgovorni za ovakvu situaciju... a ljudi poput Ickea i slični, bar se trude da što više ljudi bude "pobuđeno" ( ne piše "probuđeno", da budemo precizniji ) da počnu masovnije povećavati svijest.

Generalno, nema naprijed ako se ne postigne kritična masa ljudi, pa poslije sindromom stotog majmuna će i ostali...

:angel4:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Knjige Dejana Lucica
PostPostano: pon jun 18, 2012 11:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon mar 19, 2012 7:56 pm
Postovi: 51
Za ovo da smo sami krivi.slazem se mnogo % :D

Al i dalje mi nije jasno to kako te "pametnjakovice pisce" ne uniste,zivot im uniste.Tipa smeste im nesto,kao asanzu ono za prostituciju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Knjige Dejana Lucica
PostPostano: čet jun 21, 2012 1:15 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pa smještaju im razne stvari... Osho, Icke, a i mnogi drugi imali su podvaljivanja raznoraznih neistina u njihove živote... istraži malo po internetu, ima o tome...

A i s jednog višeg nivoa definitivno ima utjecaja da bar igra ostane koliko-toliko poštena. Igrači to gledaju iz jedne perspektive ( protivniku uzmi sve ), a organizatori s druge perspektive ( ako jednima uzmeš sve onda ni nema igre, tako da osiguraju da jedni igrači drugima ne mogu uzeti baš sve ). Eto... možda je sad razlog jasniji malo...

:glasses7:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 24 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz