Sada je: sub apr 27, 2024 9:44 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Podrška obrazovanju kod kuće
PostPostano: čet jul 07, 2011 8:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jan 27, 2008 11:20 pm
Postovi: 623
Kosjenka Petek iz udruge Obrazovanje na drugi način. Škola kakvu danas imamo potječe iz industrijskog doba, kako se ona uklapa u doba budućnosti?
Da li učitelji dolaze u kuću kod modela obrazovanja kod kuće? Je li obrazovanje kod kuće uopće vezano za "kuću"? Pitanje socijalizacije; da li je socijalizacija u školskoj zgradi u grupi od 25 djece jedina moguća i najbolja socijalizacija?
Zbog čega udruga predlaže model obrazovanja kod kuće po uzoru na model u Sloveniji gdje se tako obrazuje stotinjak djece? Zašto alternativne škole u Hrvatskoj (Waldorf i Montessori) zapravo slijede državni kurikulum, a npr. u Sloveniji ne?

Saradadevii Hull Jurković, članica udruge Education Otherwise, živi u Londonu gdje se njena djeca obrazuju van škole (obrazovanje kod kuće, home education).

Podučava li ili facilitira? Kako u Engleskoj demokratiziraju svoj sustav obrazovanja? O čemu se radi kod flexy-schoolinga? Slijedi li državni kurikulum? Što je neformalno, autonomno učenje? Kakav je odnos s roditeljima kod djece obrazovane kod kuće? Što je s disciplinom ako djeca ne moraju slijediti nastavni program i plan i slično? Da li obrazovanje kod kuće osnažuje ili opterećuje emancipiranu ženu?

LINIJA ŽIVOTA- emisija o poboljšanju kvalitete života
Voditeljica i urednica: Alina Čabraja
Tema: Obrazovanje na drugi način
Snimatelj/montaža: Zoran Rački


































Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Podrška obrazovanju kod kuće
PostPostano: pon jul 11, 2011 4:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 29, 2007 9:24 am
Postovi: 174
Lokacija: Nibiru
Škola je nastala kao mjesto gdje bi se čuvala djeca dok roditelji rade a što se tiče zanja u večini slučajeva ti je to na tebi da se obrazuješ.

Sječam se u srednjoj školi sam imao predmet "Povjest umjetnosti" i predavač iliti profesor je bio opsjednut Danikenovim teorijama i stalno je viđao "dokaze" da su vanzemaljci kotaktirali drevne civilizacije. Recimo jednom je govorio o onom famoznom mehanizmu iz Antikythere kojeg su Rimljani koristili i kako je to nepobitan dokaz da su nas kontaktirali vanzemaljci jer to je kao čudo neviđeno za to doba i ja sam rekao da to uopće ne mora to značiti a on je zastao i rekao da objasnim što mislim i ja sam spomenio da je i Neron u svojoj palači imao razne slične mehanizme što ge je zbunilo i onda je brzo promjenio temu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Podrška obrazovanju kod kuće
PostPostano: pon sep 19, 2011 12:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
Ma škole su katastrofa.... ništa se ne mjenja (osim kod nas nakladnici koji izdaju "nove" knjige), djeca su opterećena - imaju puno gradiva a na kraju znanje nikakvo. A socijalizacija? Uđite u gotovo bilo koju školu za vrijeme odmora pa pogledajte socijalizaciju, djeca su izgubljena, prostače, urlaju, mlate se međusobno, pojedinci izgubljeno stoje u kutu a 90% curica od 5-8 razreda izgleda ko pjevačica cajki (šminkom i odjećom).... za plakat.
Ja sam u potpunosti za obrazovanje kod kuće, moglo bi se to urediti....izdati "priručnike" koji će malo uputiti roditelje i naravno na svakom polugodištu provjeriti znanje od strane obrazovnog sustava. Mislim na kraju krajeva.... 90% roditelja poučava svoje dijete i kod kuće jer obrazovni sustav danas kao takav to sam ne uspjeva.... i poučavaju se kod kuće djeca i ona sa lošijim ocjenama i ona sa boljim.
A o tome da bi trebalo mijenjati i same predmete od temelja..... prepuštam tu temu upućenijima od mene.
Inače je Saradadevii Hull Jurković česta na forumu Roda (sa temom obrazovanja kod kuće i na temi protiv cijepljenja).... divna žena, sad sam je prvi puta vidjela. Baš je krasna, prava hrabrica.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 65 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz