Sada je: sub apr 27, 2024 11:44 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 43 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zero limits- Ho'oponopono
PostPostano: pon okt 15, 2012 1:16 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon okt 15, 2012 12:56 pm
Postovi: 1
Molila bih iskusne članove da mi malo pojasne ovu tehniku čišćenja.Kako se to u stvari radi : da li čistite kad imate problem i kako ,da li na njega pomislite i čistite "ciljano"?!Kako se čisti za druge osobe, kad one imaju problem, ili vi imate problem sa njima?Ako čistite za nekog drugog ,koliko dugo?Ne znam kako bih se još izrazila, ali bih vas zamolila da mi ukratko opišete kako se primenjuje ova tehnika.Čitala sam i knjigu i bligove, ali nisam baš načisto kako se radi.Unapred vam se zahvaljujem na eventualnim odgovorima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zero limits- Ho'oponopono
PostPostano: pon okt 15, 2012 5:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
novidan je napisao/la:
Molila bih iskusne članove da mi malo pojasne ovu tehniku čišćenja.Kako se to u stvari radi : da li čistite kad imate problem i kako ,da li na njega pomislite i čistite "ciljano"?!Kako se čisti za druge osobe, kad one imaju problem, ili vi imate problem sa njima?Ako čistite za nekog drugog ,koliko dugo?Ne znam kako bih se još izrazila, ali bih vas zamolila da mi ukratko opišete kako se primenjuje ova tehnika.Čitala sam i knjigu i bligove, ali nisam baš načisto kako se radi.Unapred vam se zahvaljujem na eventualnim odgovorima.


Cela ideja je u sledećem: nešto se događa tebi ili pred tobom zato što tebi iz nekog razloga (karma, programiran um, sećanja itd.) treba da se to dobodi, da tome budeš svedok, ili učesnik.
Tako ako je neko bolestan pred tobom ti mu se lepo izviniš što si nehotično uzrokovala da se on pojavi bolestan pred tobom, pošalješ mu pozitivne misli u vidu ljubavi. Tako ne lečiš njega već uzrok da se on uopšte pojavi bolestan koji je u tebi, oslobađaš se tih uzroka u sebi, a svi ti uzroci su u tvom mentalnom sklopu. To je čišćenje. To je takođe preuzimanje potpune odgovornosti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zero limits- Ho'oponopono
PostPostano: pon nov 05, 2012 8:44 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 16, 2008 2:31 pm
Postovi: 203
Lokacija: Bosna
Ova divna tehnika (odnosno metoda zivljenja) je vec odavno dio mene...

Odlično, jednostavno, učinkovito....

Preporučujem svima.

Na početku se treba malo potruditi da se zapamte te četiri jednostavne izreke, koje u sebi nose duboku mudrost, čisto svjetlo..... Te je potrebno u svakoj situaciji koja nije ugodna za nas, iste izreke izgovarati...

Kasnije to predje u naviku i u svakoj situaciji se čistiš.

Po meni je jako bitno da se shvati sustina ove 4 izreke, i energija koja lezi u njima...

Kasnije sa praksom, više se i ne izgovaraju, nego jednostavno kad se nadjes u nekoj situaciji, nekako automatski si svjestan, i odašiljaš energijom koju si vremenom usvojio izgovarajuci one 4 divne izreke.

Tako je bar sa mnom i sa mojim iskustvom.

Dalje, ukoliko neko radi sa nekim drugim tehnikama, i misli da bi jos i ova bila suvišna, ne treba da se brine, može da ho oponopono integriše u svoj život bez ikakvog utroška energije, ili bojaznosti da ce sve pomješati...

Ho oponopono i nije tehnika, nego način življenja, tako jednostavan TAKO MUDAR.... a tako lako je ovu mudrost unijeti u svoj zivot...

_________________
Bogatstvo je kvaliteta Postojanja


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 43 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 112 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz