Sada je: sub apr 27, 2024 7:55 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: The Freedom of Choice - sustina nas i svega ostalog
PostPostano: pet okt 06, 2006 7:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 09, 2006 10:58 am
Postovi: 53
Lokacija: Beograd
Tom Chalko u ovoj knjizi govori o sustini zivota, kao i svega sto nas okruzuje - univerzuma.

Autor izlaganje pocinje od nastanka kosmosa - Big Benga, stvaranja materijalnog sveta, pa kasnije polako uvodi ideje o tome da osim materijalnog sveta postoji jos nesto, u cemu je smisao zivota, sta je univerzum, i tako dalje.

Uglavnom, knjiga je kratka - 120 strana, veoma je zanimljiva i deluje ubedljivo. E sad da li je sve bas tako kao sto autor kaze ili nije, ali moje misljenje je da je "sira" i logicnija od stavova koje zastupaju "najpopularnije" religije. Za ovo poslednje me nemojte kritikovati, nisam ekspert niti sam izucavao religije, vec sam laik.

Pretrazivao sam ovaj forum ne bi li nasao neke utiske o ovoj knjizi, ali bez rezultata. Voleo bih da cujem i druga misljenja...

Oficijelni sajt knjige:
http://thefreedomofchoice.com/

Ako hocete da downloadujete knjigu (233 kB, PDF fajl):
1) kliknite na FREE download, ostavite email i posle nekoliko sati cete dobiti odgovor sa linkom za skidanje knjige ili
2) okacio sam je na rapidshare, ali pitanje je koliko ce biti tu
http://rapidshare.de/files/35738079/freedom.pdf.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 13, 2006 9:37 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto dec 12, 2006 11:49 am
Postovi: 1
Knjigu Freedom of Choice sam pročitao pre 3 godine i za mene je jedna od najinspirativnijih knjiga vezanih za metafiziku. Ljudi koje ja znam, koji su je pročitali (a kojih je malo), često prigovaraju da je knjiga isuviše jednostavna i da ne pruža dovoljno duboke odgovore. Meni se ona i svidela upravo zbog te magnetske jednostavnosti. Moje mišljenje je da većina tih ljudi, pa i ja, ne primenjuje ni 50 posto onoga što je napisano u praksi. Ni jedna misao u toj knjizi ne mora da se pamti, jednostavno se otkriva, kao sećanje.

Naši svesni izbori su određeni i ograničeni našim intelektom

Knjiga je samo 1 posto onoga što je čovek pisao u forumu knjige Freedom of Choice. Tu leže detaljni odgovori praktično na sva pitanja koje ljudi imaju dok čitaju Freedom of Choice, kao i mišljenja ljudi o knjizi širom sveta. To je ujedno i najbolji metafizički forum na koji sam ikad naišao. Preporučujem da ga prvo skineš pa onda pogledaš. http://www.bioresonant.com/cgi-bin/start.cgi/forum/forum.html

Ono što ti iznad svega preporučujem, pored foruma, je da pročitaš knjigu
Thiaoouba Prophecy, pisac Michel Desmarquet. To je najkontraverznija knjiga koju sam ikad pročitao, a ujedno i nastavak (ili čak možda prethodnica, u nekom smislu) na Freedom of Choice. Može da se skine sa neta isto kao i Chalkova knjiga. Oba pisca su bliski prijatelji.

Pogledaj Chalkov sajt http://www.mtbest.net i vidi na koji način čovek živi.
Pogledaj i http://bioresonant.com/news.htm da vidiš gde mi živimo

Aj' uzdravlje

_________________
Mu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 13, 2006 2:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 09, 2006 10:58 am
Postovi: 53
Lokacija: Beograd
Upravo citam Thiaooba Prophecy, ali nisam puno odmakao, jedno 50 strana. Zanimljiva je knjiga. Ovih dana sam zauzet pa nikako da se posvetim citanju. U medjuvremenu sam procitao Mt.Best Cookbook od Chalka, knjiga o pravilnoj ishrani i kuvar sa receptima za spremanje hrane (ali ne samo to). Naravno i ovde Chalko ide istom logikom koju je primenjivao u Freedom-u. Skinuo sam i Aura Notes, to cu procitati kad zavrsim ovo.

Moram priznati da mi je citanje ovih knjiga malo promenilo nacin na koji razmisljam i gledam na stvari.

Moja preporuka za bilo koju od pomenutih knjiga.

Ja sam ove knjige okacio na sajt, mislim da ne krsim neka prava autora itd... knjige su ipak besplatne, tj posaljete autoru mail i posle dan dva stignu linkovi ka ebook-ovima. Ovako je mislim lakse, da se ne bi ljudi smorili zbog cekanja...

http://ubojan.googlepages.com/bookz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 08, 2008 12:20 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jan 09, 2008 5:56 pm
Postovi: 205
he, bash kad je otprilike otvorena tema dodjoh u doticaj s knjigom. mogu retji da sam u to doba bio ogranichen ovozemaljskim zhivotom i nekako sve to nije imalo smisla samo po sebi pa sam nakon nekoliko godina isprobavanja kojekakvih opcija odluchio upoznati svijet. oduvijek me nekako vukla ta indija, bitje podsvjesno, zbog svih tih 'shablonskih' duhovnih stvari, meditacije i joge ponajvishe. jednostavno nisam se vishe vidjeo ovdje, zhivot na taj nachin nije imao 'smisla'.

i tako, krenuo sam put istoka s shkolskim ruksakom na ledjima. jednostavno nisam htjeo vuchi previshe gluposti sa sobom, samo ono nuzhno. u ponotj je vlak kretao za beograd a stric i djevojka su me pozdravili uz pjesmu 'za beograd, za beograd...'. nekako sam sav taj put prevalio u transu, kasni voz, presjedanje u beogradu, chekanje, chekanje. muka mi je bila od te europe i zapada i htjeo sam shto prije preko bospora. jedino shto me uveseljavalo je bio odgovor na pitanje - kuda idete? u indiju, zar vozom? znao sam kuda idem ali opet na drugi nachin, nisam znao poshto i zashto idem.

u istanbulu sam proveo tjedan ugodnih dana, pripremajutji se za nastavak putovanja u iran. voz je vozio 3 dana do sjevera irana, tabriza. nisam imao neshto knjiga za chitanje, jedino shto sam uzeo je bio 'svijet prije 2. sv. rata' dio 4 iz slobodne dalamcije. progutao sam onaj dio o svemirskoj utrci te odluchio slitjno shtivo potrazhiti u knjizharama istanbula. nekako mi izbor nije legao, nisam mogao natji saganov 'cosmos' (nekad davno imao, prelistao, posudio i izgubio). no bezuspjeshno. i onda sam se sjetio par second-hand bookshopova blizu taxima te se uputio tamo.

gomila prashnjavih papira i slova otisnutih na njima. uchinilo se nekako da sve te stare i prashnjave knjige chekaju nekog knjizhnog moljca da ih spasi od propadanja i reicklazhe. tumarao sam, prebirao, napadali me marx i lenjin, na silu kupih freuda (kojeg sam negdje u indiji zamijenio za 'charile and the chocolate factory'). i onda na kraju, ipak naletih u zadnjoj trgovini na desmarquoeta i 'abduction to the 9th planet' i odushevih se sazhetkom napisanim na koricama. chovjek koji je radio jedva je spustio cijenu sa 20 na 17 turskih lira uz napomenu da je to rijetka knjiga i da tju je teshko natji.

i tako sam nastavio putovanje ka iranu gutajutji knjigu doslovce. nekako je sav taj put potjeo dobivati smisao, a i ja sam se u sushitni promijenio. i ljude zanimljive upoznao i u aurovilleu zavrshio. a to je vetj druga pritja.

shvatio sam da sam ja - ja.

eto, nisam mogao a da se ne oduzhim knjizi koja mi je otvorila ochi.

p.s. ako netko zheli, uploadano na adresi u pedefu ;)

http://www.kontrabrend.info/free2share/Thiaoouba.pdf (867kb)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 08, 2008 3:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
strangelove, zanimljiva priča. I ja bih htio putovati do Istoka, ali, znaš kako je... Manjak para.

Knjigu nisam čitao ali vjerujem da je vrlo malo stvari u njoj koje već nisam konzumirao. Sad sam napao renesansne rozenkrojcerske rukopise o alkemiji, pa nemam baš vremena.

Anyway, drago mi je da si došao na Stazu preko te knjige. Knjige mogu vrlo često probiti Vrata Percepcije.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 08, 2008 3:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jan 09, 2008 5:56 pm
Postovi: 205
tehuti je napisao/la:
strangelove, zanimljiva priča. I ja bih htio putovati do Istoka, ali, znaš kako je... Manjak para.


znam kako je, ali opet s druge strane, chemu se ogranichavati unutar vetj ionako ogranichenog svijeta?

ukratko, na taj sam se put spremao nekoliko puta, i svaki put bi pao na pitanjima poput, kako tju ja to? imam li dosta novaca? a shto ako mi se ovo desi, a shto ako ono, a shto ako me zahvatio smak svijeta negdje u pustopoljinama balochistana? gluposti su mi se vrzmale po glavi, hm, mozhda nisam bio spreman?

eh, onda se vishe to nije moglao odgadjati i jednostavno se krenulo. krenulo se s manje novaca nego shto sam prije imao (cca 2000€ potroshenih u 7 mjeseci, nije se shtedjelo). ukoliko neshto zhelish istinski i barem malo poradish na tome - zhelja tje ti se ostvariti. znam da to iz moje perspektiva izgleda lako ali tako se nije chinilo kada se putovalo. pa ipak, snalazilo se na razne natjine. od jezichnih do drugih barijera. uglavnom, na sljedece bi putovanje krenuo i sa 20 kuna u dzhepu...

samo otvori ochi i nachuli ushi, sve ostalo se bazira na zakonu privlatjnosti ;)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 01, 2009 9:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Meni je ovo prava ljubavna prica :love5:

Vrhunski Intelekt koji stvara nas, individualne intelekte sa neogranicenom sposobnoscu razvoja, samo da bi iskusio "high feelings of love" - i pigmalionski ceka da se razvijemo, da svladamo prepreke, da mu se priblizimo... i onda da ga ljubimo, autonomni, njega koji je jednako tako autonoman...

U nastavku mozda zajednicki stvaramo nove svjetove... a mozda je to vec a fact ... ?
Ovo je teorija koja potice mastu i pruza osjecaj slobode, a oboje je vrijedno.

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 87 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz