Sada je: čet maj 09, 2024 7:27 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Poruke od indijanaca
PostPostano: sub okt 04, 2008 7:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
http://www.youtube.com/watch?v=g7cylfQtkDg

davno prorocanstvo starih indijanaca govori o propasti amerike. Jer amerika umire IZNUTRA- neznaju kako da zive na zemlji u duhovnom pogledu.


ostale poruke;
1- sve posjeduje duh
2. voda je sveta za cist duh je potrebna i cista voda
3. zrak je svet
4. svi smo jedno i zivimo u simbozi sa svim zivim bicima (zivotinjama i biljkam)
5. dolaze velike promjene - to je evolicija - ne vjeruju u covjeka "majmuna"
6. Ne postoji kraj zivota, ne postoji kraj...


http://www.youtube.com/watch?v=tqfvUA2vRAM

7. morate "odgajati svoje vodje" od malena
8. svi govore o svojim pravima ali nitko ne govori o preuzimanju odgovornosti


slika :love10: :love8:

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 04, 2008 8:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
brat Sietl :love5: "im" je sve rekao:
"Kada Veliki poglavica iz Vašingtona šalje svoj glas da želi kupiti našu zemlju - previše od nas traži…

Kako može da se kupi nebo i toplina zemlje? Tako nešto sasvim nam je strano. Mi nismo vlasnici svežine vazduha i bistrine vode. Pa, kako ih možemo kupiti? Svaki je delić ove zemlje svet mom narodu. Svaka blistava borova iglica, svako zrno peska na rečnom sprudu, svaki pramen izmaglice u tami šume, sveti su u mislima i u životu mog naroda. Sokovi u drveću prožeti su sećanjima na crvenog čoveka. Kada mrtvi bledoliki odu u šetnju među zvezde zaboravljaju zemlju koja im je dala život. Naši mrtvi nikad ne zaboravljaju svoju predivnu zemlju, jer ona je mati crvenog čoveka.

Deo smo zemlje i ona je deo nas! Mirisne trave su nam sestre. Jelen, pastuv, veliki orao - braća su nam.

Stenoviti vrhovi, sočni pašnjaci, toplo mustangovo telo i čovek - sve pripada istoj porodici. Kada veliki poglavica iz Vašingtona šalje svoj glas da od nas želi da kupi našu zemlju - previše od nas traži. Veliki poglavica poručuje da će nam naći mesto na kojem ćemo lepo živeti. On će nam biti otac - mi njemu deca. Razmotrićemo tu ponudu da kupite našu zemlju. Ali, to neće biti lako. Ova nam je zemlja sveta. Ova blistava voda što teče rekama i brzacima nije samo voda, već i krv naših predaka. Ako vam predamo zemlju morate znati da je ova voda sveta, morate reći svojoj deci da je sveta. Da svaki odraz u bistrom jezeru kazuje događaje i uspomene iz života mog naroda. Žubor vode - glas je oca moga oca. Reke su naša braća - utoljuju nam žed. Reke nose naše kanue. Hrane nam decu. Prodamo li vam ovu zemlju, morate se setiti i učiti svoju decu da su reke naša, a i vaša braća. Zato rekama morate pružiti dobrotu kakvu biste bratu pružili.

Znamo da nas beli čovek ne razume. Njemu je jedan deo zemlje isti kao i bilo koji drugi. On je stranac što dođe noću i oduzme zemlji sve što mu treba: zemlja mu nije brat već - neprijatelj. Kada je pokori on kreće dalje. Ostavlja za sobom grobove svojih otaca i ne mari zbog toga. Oduzima zemlju svojoj deci i nije ga briga. Grobovi njegovih otaca i zemlja što mu decu rodi - ostaju zaboravljeni. Prema Majci - Zemlji i prema Bratu - Nebu odnosi se kao prema stvarima što mogu da se kupe, opljačakju, prodaju poput stoke ili sjajnog nakita. Njegova će pohlepa uništiti zemlju i za sobom ostaviti pravu pustoš.

Ne znam! Naš se način života razlikuje od vašeg. Od pogleda na vaše gradove crvenog čoveka zabole oči. To je možda zato što je crveni čovek divlji i ne razume stvari. U gradovima belog čoveka nema mirnog čoveka, nema mirnog kutka. Nema mesta na kojem bi se čulo otvaranje lišca u proleće ili drhtaj krila mušice. Možda zato što sam divlji - jednostavno ne shvatam. Buka mi vreda uši. Šta vredi život ako čovek ne može čuti krik kozoroga ili noćnu prepirku žaba u bari? Ja sam crveni čovek i ne razumem mnogo...

Indijanac voli zvuk vetra kada se poigrava površinom močvara. I miris povetarca osvežen popodnevnom kišom ili borovinom.

Najveće blago crvenog čoveka je vazduh. Sve živo deli isti dah - životinja, drvo i čovek. Svima je taj dah potreban. Beli čovek kao da ne opaža taj dah koji udiše. Poput nekog ko je dugo na samrti, ne oseća smrad. Prodamo li vam zemlju morate da se setite da vam je vazduh dragocen, da vazduh deli svoj dah sa svim životom koji održava. Vetar što je mome dedi dao prvi dah - prihvatiće i njegov poslednji izdah. Ako vam prodamo zemlju, morate je čuvati kao svetinju. Kao mesto na kojem će i beli čovek moći da udahne vetar zaslađen mirisom poljskog cveća. Razmortićemo vašu ponudu da kupite zemlju. Odlučimo li da pristanemo, zahtevaćemo da ispunite ovaj uslov: beli čovek moraće da se ponaša prema životinjama ovog kraja kako prema svojoj braći! Divlji sam i ne razumem drugačiji život. Video sam po prerijama hiljade bizona koje je beli čovek ubio, pucajući iz jurećeg "vatrenog konja". Divlji sam i ne razumem kako gvozdeni konj iz kojeg suklja dim može biti važniji od živog bizona, kojeg mi ubijamo samo da bismo preživeli. Šta je čovek bez životinje? Kad bi životinje nestale, čovek bi umro od velike usamljenosti duha. Šta god zadesi životinje, ubrzo snađe i čoveka. Sve je u svetu povezano.

Moraćete učiti svoju decu da im je pod nogama pepeo naših dedova. Da bi poštovali zemlju, reći ćete im da je zemlja bogata životom naših predaka. Moraćete da učite vašu decu, isto kao što i mi učimo našu - da nam je zemlja mati. Šta snađe zemlju - snađe i njenu decu. Pljuje li čovek na zemlju - pljuje na sebe samoga. Zemlja ne pripada čoveku - čovek pripada zemlji. To dobro znamo. Sve je u međusobnoj vezi, kao što je porodica krvlju sjedinjena. Sve je povezano. Nije čovek tvorac razboja života, već je samo vlakno u njemu. Što učini sa razbojem - čini sa sobom. Čak ni beli čovek čiji Bog istupi i govori s njime kao prijatelj sa prijateljem, neće izbeći zajedničku sudbinu. Možda smo ipak braća. Videćemo!

Jedino znam sigurno, a to će beli čovek jednom morati da shvati: naš Bog je isti Bog. Možete misliti da njega možete posedovati, kao što se spremate da uzmete celu našu zemlju. Ali, nećete! On je Bog ljudi i njegova je milost jednaka i za crvenog i za belog čoveka. Ova je zemlja njemu sve. Oskrnavite li je, isto je kao kad prezrete njegovog stvoritelja. Belog će čoveka nestati, možda i pre ostalih plemena. Prljate sami svoj ležaj i jedne noći udavićete se u sopstvenom izmetu. U svom nastojanju gorećete u ognju Boga koji vas je doveo ovamo i s' nekom neobjašnjivom namerom dao vam vlast nad ovom zemljom i crvenim čovekom. Takva sudbina se nama čini bednom.

Ne razumem zašto se ubija bizon? Zašto se krote divlji konji? Zašto je u dubini šume toliko ljudskog smrada? Zašto je pogled na zelene bregove pocepan žicama što govore? Gde su jeleni?

Nema ih više. Gde je orao? Odleteo. Pravom življenju je kraj. Počinje borba za opstanak..."
===============================================
YEHA -NOHA \:D/ :love9:
http://www.youtube.com/watch?v=0S-xjql_pE8
:love3: :love5: :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 04, 2008 8:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 05, 2008 1:56 pm
Postovi: 31
SAHRANITE MI SRCE KOD RANJENOG KOLENA,



ko razume shvatice,,i u svojoj dusi plakace


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 04, 2008 8:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
sundance je napisao/la:
SAHRANITE MI SRCE KOD RANJENOG KOLENA,



ko razume shvatice,,i u svojoj dusi plakace


sundance

Obrisacu ti ubuduce sve postove u ovom smislu. Ako nemas sta pametno da dodas, ili nisi za normalnu otvorenu konverzaciju, ima i drugih foruma . . .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 04, 2008 8:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
^^ prekjucer smo to citali na etici :D
super tekst...

/

Citat:
davno prorocanstvo starih indijanaca govori o propasti amerike. Jer amerika umire IZNUTRA


upravo tako...

"satiru se sama u sebi silna carstva i moguća" (I. Gundulić)

:love3:

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 04, 2008 9:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
http://en.wikipedia.org/wiki/Bury_My_He ... unded_Knee


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 05, 2008 10:06 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
film se vec skida :mrgreen:

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 05, 2008 5:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
sundance

Pogledaj sve postove od prvog do poslednjeg na ovom topicu i uporedi ih. Primetices da su svi nesto rekli, svako je konstruktivno doprineo temi. Ti nisi rekao nista. Cak si sa vulgarnostima i upropastio inace lepu temu. Metuzalem se cak potrudio pa na netu nasao i objasnjenje. A ti?

Naravno, sve dalje sto nema veze sa topicom bice obrisano

Citat:
moderator, sudi po recima,,onako kako to njemu zvuci ,,nezna jadnik i glupak da je knjiga SAHRANITE MI SRCE KOD RANJENOG KOLENA ,najvece svedocenje priznato o stradanju Severnoamerickih indijanaca ,,,,,ali on preti i cenzurise ,,,mozes da me poljubis u karu i da me brises


Nastavi ovako pa ces da poljubis ban.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 07, 2008 8:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
svakako pogledajte :love5: http://www.youtube.com/watch?v=qk9PNKFky40 :angel4: :love3:


TOLTEK

Citat:
I want you to forget everything you have learned in your whole life. This is the beginning of a new understanding, a new dream.

The dream you are living is your creation. It is your perception of reality that you can change at any time. You have the power to create hell, and you have the power to create heaven. Why not dream a different dream? Why not use your mind, your imagination, and your emotions to dream heaven?

Imagine
Just use your imagination and a tremendous thing will happen. Imagine that you have the ability to see the world with different eyes, whenever you choose. Each time you open your eyes, you see the world around you in a different way. Close your eyes now, and then open them and look outside.

What you will see is love coming out of the trees, love coming out of the sky, love coming out of the light. You will perceive love from everything around you. This is the state of bliss. You perceive love directly from everything, including yourself and other humans. Even when humans are sad or angry, behind these feelings you can see that they are also sending love.

Using your imagination and your new eyes of perception, I want you to see yourself living a new life, a new dream, a life where you don't need to justify your existence, and you are free to be who you really are.

Imagine that you have permission to be happy and to really enjoy your life. Your life is free of conflict with yourself and with others.

Imagine living your life without fear of expressing your dreams. You know what you want, what you don't want, and when you want it. You are free to change your life the way you really want to. You are not afraid to ask for what you need, to say yes or no to anything or anyone.

Imagine living your life without the fear of being judged by others. You no longer rule your behaviour according to what others may think about you. You are no longer responsible for anyone's opinion. You have no need to control anyone, and no one controls you, either.

Imagine living your life without judging others. You can easily forgive others and let go of any judgments that you have. You don't have the need to be right, and you don't need to make anyone else wrong. You respect yourself and everyone else, and they respect you in return.

Imagine living without the fear of loving and not being loved. You are no longer afraid to be rejected, and you don’t have the need to be accepted. You can say ‘I love you’ with no shame or justification. You can walk in the world with your heart completely open, and not be afraid to be hurt.

Imagine living your life without being afraid to take a risk to explore life. You are not afraid to lose anything. You are not afraid to be alive in the world, and you are not afraid to die.

Imagine that you love yourself just the way you are. You love your body just the way it is, and you love your emotions just the way they are. You know that you are perfect just as you are.

Bliss is entirely possible!
The reason I ask you to imagine these things is because they are all entirely possible! You can live in the state of grace, the state of bliss, the dream of heaven. But in order to experience this dream, you must first understand what it is.

Only love has the ability to put you in that state of bliss. Being in bliss is like being in love. Being in love is like being in bliss. You are floating in the clouds. You are perceiving love wherever you go. It is entirely possible to live this way all the time. It is possible because others have done it and they are no different from you. They live in bliss because they have changed their agreements and are dreaming a different dream.

Once you feel what it means to live in a state of bliss, you will love it. You will know that heaven on earth is truth – that heaven truly exists. Once you know that heaven exists, once you know it is possible to stay there, it's up to you to make the effort to do it. Two thousand years ago, Jesus told us about the kingdom of heaven, the kingdom of love, but hardly anyone was ready to hear this. They said, ‘What are you talking about? My heart is empty, I don't feel the love that you are talking about; I don't feel the peace that you have.’ You don't have to do this. Just imagine that his message of love is possible and you will find that it is yours.

The world is very beautiful and very wonderful. Life can be very easy when love is your way of life. You can be loving all the time. This is your choice. You may not have a reason to love, but you can love because to love makes you so happy. Love in action only produces happiness. Love will give you inner peace. It will change your perception of everything.

You can see everything with the eyes of love. You can be aware that there is love all around you. When you live this way, there is no longer a fog in your mind. This is what humans have been seeking for centuries. For thousands of years we have been searching for happiness. Happiness is the lost paradise. Humans have worked so hard to reach this point, and this is part of the evolution of the mind. This is the future of humanity.

Choose
This way of life is possible, and it's in your hands. Moses called it the Promised Land, Buddha called it Nirvana, Jesus called it Heaven, and the Toltecs call it a New Dream. Unfortunately, your identity is mixed with the dream of the planet. All of your beliefs and agreements are there in the fog. You feel the presence of the parasite and believe it is you. This makes it difficult to let go – to release the parasite and create the space to experience love. You are attached to the Judge, attached to the Victim. Suffering makes you feel safe because you know it so well.

But there is really no reason to suffer. The only reason you suffer is because you choose to suffer. If you look at your life you will find many excuses to suffer, but a good reason to suffer you will not find. The same is true for happiness. The only reason you are happy is because you choose to be happy. Happiness is a choice, and so is suffering.

Maybe we cannot escape from the destiny of the human, but we have a choice: to suffer our destiny or to enjoy our destiny. To suffer, or to love and be happy. To live in hell, or to live in heaven. My choice is to live in heaven. What is yours?

From The Four Agreements, copyright 1997 by Miguel Angel Ruiz, M.D., published in the USA by Amber-Allen Publishing Inc.

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 27, 2008 10:01 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 26, 2008 2:58 pm
Postovi: 42
Mada jedva stižem da pogledam i pročitam pokoji post uspio sam da naiđem na ovu temu ..ja sam naime 'ko vrlo mlad' čitajući stripove skupljao imena indijanskih plemena i na neki način sam još uvijek impresioniran tim narodom..pa ako ima još tekstova,materijala vezano za njih posebno S.Američke,na netu i ovdje na forumu uputite me...please...fala! 8) 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 13, 2009 9:02 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub jul 15, 2006 4:07 pm
Postovi: 24
Po meni je bolja knjiga Sahranite mi srce kod Ranjenog kolena od filma. Potrazite je po bibliotekama, ima je sigurno.
A, muzika sa ovog diska, cija je slika postavljena u prvom postu je fenomenalna, ne znam ni sam koliko sam ga puta preslusao.

Link, ima stvari po internetu o Indijancima da se nadje. Ja kod kuce imam dokumentarce 500 Nations, Sitting Bull, Savagery and the American Indian, mini seriju Dreamkeeper i mozda jos nesto. Sve je to skinuto sa neta.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 22, 2009 12:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 26, 2008 2:58 pm
Postovi: 42
Alternate 'fala..ma znam ja da ima na internetu svašta ali reko da nema ko konkretnijh stvari pri ruci kao npr. link za ovaj torrent dreamkeepera

http://thepiratebay.org/torrent/4516986 ... C3.5CH-SAJ


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz