Sada je: pet mar 29, 2024 12:23 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 87 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ring of Power
PostPostano: ned feb 24, 2013 1:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Ekvador je napisao/la:
U prevodu, nista ne talasajte, ni ne pokusavajte .
Neka pseudo hriscanska mantra koja se prosipa vernicima.
Da sam ja neki NWO mudonja, programirao bi tako nekog Panteliju ,da za "David Icke"sledbenike, prosipa pamet o individualnom spasenju.
Uostalom, prilicno si busit,rekao bih egoisticno, za nekog ko se individualno oslobodio, i prilicno ti je stalo da prihvate tvoje misljenje .
Ja hocu da mi dete raste bez otrova, da mi unuce nema cipove po telu i da zivim slobodno, a ti se individualno oslobadjaj sam.



Ma ne, pogrešno si razumeo. Nije to individualno spasenje ništa toliko brutalno ni sebično, već jednostavna neophodnost - porobljeni smo individualno, svako od nas je dobio individualnu "pažnju" i obradu, tako da se to mora i popraviti tako - individualno. Ne kažem da je bilo ko individualno kriv za ono što mu se dogodilo, već samo da je odgovoran da čisti sopstveno dvorište. To ne znači da takav čovek ne doprinosi spasenju drugih, doprinosi, samo - na prvi pogled teško vidljiv način. Po mom mišljenju, to će se dešavati nekom vrstom "svesnog" domino efekta.


Ako baciš pogled na temu Abdukcije, malo dublje uđeš u čitanje gnostičkih materijala, i to povežeš sa onim kubikom parazita o kojima Malanga govori, možda će ti biti jasnije o kakvoj vrsti individualnog porobljavanja je reč, kao i zašto je stanje stvari takvo kakvo jeste.

U takvoj varijanti stvari - "globalna elita" nam nije ni blizu najvećeg problema. Problem jesu, naravno - il bar tako izgleda, ali ono što ljude, opet - individualno - sprečava da primene bilo koje od potencijalnih, realno lako dostupnih i praktično izvodljivih rešenja, kao i razlog zbog kojeg će svaki pokušaj masovnog "oslobađanja" propasti - sam opisao gore. Razmisli, ljudi će se pobuniti protiv sopstvenog oslobađanja. Šta misliš, zašto? Šta ih navodi na takvo ponašanje? Magična "ljudska glupost"? Hajde, zapitaj se gde leži uzrok takvog, autodestruktivnog ponašanja ljudi. Mislim da će teme koje sam predložio tebi odlično poslužiti za bolje razumevanje toga.

Na kraju, čini mi se da pod "oslobađanje" ne misliš na istu stvar kao neki drugi učesnici ove diskusije. Ti govoriš o društveno - političkom oslobađanju, dok je ovde u glavnom reč o nečem malo više ezoterične prirode. Caka je u tome što društveno-političko oslobađanje, i život slobodan od zemaljskih kontrolora nije moguć sve dok se čovek unutar sebe ne oslobodi određenih stvari koje su mu nametnute. A to je, iz razloga koje ćeš, ako ne odmah, makar razumeti kasnije - moguće učiniti jedino individualno.

Citat:
Ja hocu da mi dete raste bez otrova, da mi unuce nema cipove po telu i da zivim slobodno, a ti se individualno oslobadjaj sam.


U tome je problem. Ti čipovi po telu koje bi elita ugradila su bebica u odnosu na čipove koje većina nas već ima, malte ne od rođenja. Ti čipovi, iliti implanti - koji implantiraju u glavnom ona "suptilna tela" (ako te interesuje o čemu je reč pogledaj tu temu na forumu) su zapravo jedan od direktnih uzroka zbog kojeg će ljudi i dozvoliti da ih ova zemaljska, fizička elita dodatno čipira, kao i deo razloga zbog kojeg bi ljudi progutali bilo kakvo govno. Caka je sledeća: oni koji ne gutaju konkretno tu vrstu govneške često gutaju neku drugu, koju nesrećom, isto kao ni ovi jadnici koji će kao ovce nahrupiti na "trendi" čipiranje, čak smatraju veoma finom i ukusnom. Na još malo žalosti - šanse da čovek sam, bez ikakve pomoći i bez unutrašnjeg rada na sebi u pravcu "individualnog oslobađanja" primeti problem te vrste na sebi su na pola puta između teško i nemoguće.

:love3: :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ring of Power
PostPostano: ned feb 24, 2013 3:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
Citat:
Na kraju, čini mi se da pod "oslobađanje" ne misliš na istu stvar kao neki drugi učesnici ove diskusije. Ti govoriš o društveno - političkom oslobađanju, dok je ovde u glavnom reč o nečem malo više ezoterične prirode. Caka je u tome što društveno-političko oslobađanje, i život slobodan od zemaljskih kontrolora nije moguć sve dok se čovek unutar sebe ne oslobodi određenih stvari koje su mu nametnute


Da, tako je, o tome pricam . Verujem da je to prvi korak,kao prvi nivo . A posle u nekom normalnijem okruzenju bi se nastavilo i duhovno oslobadjanje .Iako mislis da je to nemoguce, i jedno bez drugoga ne ide, to mi je logicnije nego obrnuti proces koji , sve vise nije realan.
Uostalom koja je svrha ovih foruma, ili ostalih ucenja koje preporucujes meni ? Na kom nivou ja treba da budem da bi to radio? Zar vec tvojim postovima ne radis kolektivno oslobadjanje?
Kao sto sada ovde pisemo i "objasnjavamo" jedni drugima neke stvari, to isto treba da radimo i offline i da se napravi neki ozbiljni pravac i podrska drugima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: ned feb 24, 2013 4:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
Jack987 je napisao/la:
Da, dosta djece jednostavno "nestane"... evo i istraživanja na tu temu:

http://www.val.hr/index.php?option=com_ ... &Itemid=93

:mrgreen: :wink:


link ne radi.

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ring of Power
PostPostano: ned feb 24, 2013 5:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Citat:
Da, tako je, o tome pricam . Verujem da je to prvi korak,kao prvi nivo . A posle u nekom normalnijem okruzenju bi se nastavilo i duhovno oslobadjanje .Iako mislis da je to nemoguce


Da, samo je razlika u tome što je taj duhovni deo (koji se radi individualno) preduslov da bi došlo do tih vrsta promena koje očekuješ, inače ljudi jednostavno ne mogu razumeti i ispravno uklopiti informaciju do koje su došli, pa makar bile u pitanju samo te "zemaljske" zavere. U protivnom bi svako vukao na svoju stranu i opet bi nastao raspad :D Iako mnogi po spoljnoj formi naizgled prihvataju te informacije, pitanje je iz kog razloga ih prihvataju kao i da li su trenutno sposobni da se ponašaju u skladu sa time. Gurdjieff je to objasnio nivoom bića - što se može posmatrati i kao stepen sposobnosti čoveka da ispravno integriše znanje, informacije, ili da samostalno dođe do njih i zatim bazira odgovarajuću akciju na tome. Znanje, integrisano, koje je potrebno za tako nešto je dosta drugačije od onoga što se pod znanjem obično podrazumeva. Pored toga, prosta informisanost nije nikakva garancija da bi svi ljudi, u datoj situaciji postupili isto - pozitivnom reakcijom. Čovek zaista jeste prirodno pozitivno biće, po mom mišljenju, ali do čovekovog prirodnog stanja nije moguće tek tako lako doći, pukim primanjem informacija. Razumevanje je ono što se računa.


Citat:
Uostalom koja je svrha ovih foruma, ili ostalih ucenja koje preporucujes meni ? Na kom nivou ja treba da budem da bi to radio? Zar vec tvojim postovima ne radis kolektivno oslobadjanje?


Nije reč o tome da treba čekati određeni "nivo" da bi radio nešto, to bi po meni bila velika greška. Ali treba imati mudrosti da vidiš kolike su ti realne mogućnosti za rad u datom momentu i držati se toga, inače samo gubiš vreme i energiju koje si mogao daleko bolje uložiti - masovno buđenje, makar za pogrešnost sociopolitičke paradigme iz čisto praktičnih razloga nije moguće - čovek uvek može "učiti" druge stvarima koje i sam zna, pod uslovom da su drugi samo jedan "stepenik" ispod njega.

Zamisli situaciju u kojoj se dva čoveka penju uz liticu. Onaj što je krenuo prvi odmakne recimo 5 metara gore, može da popne samo sebe, ali može i da spusti uže čoveku koji je ostao dole, da bi ovom bilo lakše da se popne. Mi smo sad u situaciji u kojoj ljudi sa integrisanim znanjem i informacijama mogu spustiti to metaforičko "uže" - koje je nažalost prilično kratko, i mogu na taj način pomoći samo ljudima koji su dovoljno blizu tog "nivoa" da tu vrstu pomoći mogu da prime, iliti da "dohvate uže". Svima - nikako. Isti princip važi i za tebe. To je i svrha čitanja materijala - pronalazak "užeta". To nema nikakve veze sa "bolji - lošiji", "pametniji - gluplji", "duhovniji - manje duhovan", "sposobniji - nesposobniji" i tako time, već čisto sa realnim, praktičnim stvarima.

To u praksi znači da se tako formira neka vrsta lanca, tačnije rečeno kruga. Ne znači da ti čoveka vučeš gore tim užetom i da ga forsiraš da ide tvojim putem, samo znači da kad si načisto sa onim što znaš, ili ne znaš - da kad vidiš čoveka u situaciji kroz koju si ti sveže prošao možeš da mu, ako hoće da to sasluša i ako 2.) on može da primi informaciju - kažeš kako si ti prošao u datoj situaciji, ili u čemu je caka. Znači da ti čovek mora biti dovoljno "blizu" da bi mogao da uzme uže.

Prilično je jednostavno, čovek mora da ima u sebi dobru bazu, kompatibilnu bazu sa onim što ti hoćeš tom čoveku da preneseš. Po meni, jedino takvim ljudima možeš pomoći, i interesantna stvar kod toga je što kao po nekom pravilu gotovo istog momenta stigne i tebi pomoć od njih, u vidu dodatnog pojašnjenja stvari koje su bile predmet pomoći, što tada utiče na tebe da to znanje bolje integrišeš u sebe.

To najbolje "radi" sa ljudima koje dobro poznaješ, čiji ti je profil psihe kao na dlanu - kad znaš sve moguće načine na koje ta osoba može reagovati možeš i da stvari izraziš na adekvatan način, tako da se razumete. Videćeš kasnije već, iako ovo sve deluje kao prosto - teško je prepoznati momenat kad neko može imati koristi od informacije, a kad mu ona, iako istinita, može dodatno naškoditi, kao i naći dobar način za njihovo izlaganje.

Citat:
Zar vec tvojim postovima ne radis kolektivno oslobadjanje?


Ne!!! Svojim postovima, i ja i ti i svi ovde - iznosimo svoja iskustva i delimo informacije. Čovek kome te informacije mogu biti od koristi se ponovo - oslobađa sam, sebe, lično i personalno, sopstvenim radom. To što je možda našao ono "uže" koje sam pomenuo u nekom od nečijih postova nije oslobađanje, nego samo malko podiže potencijal da čovek razume još nešto i započne rad na sebi po tom konkretnom pitanju, jer je na njemu da ga:

1.) prepozna kao nešto što je možda tačno
2.) vidi u tome neku korist za sebe
3.) odluči da li će ga primeniti
4.) u potpunosti razume zašto je to uže uže
5.) glavni uslov - sam se "popne" uz njega. To podrazumeva da je 99% posla sam već uradio, i da ono što pročita samo dođe kao neka vrsta potresa - gurdjieffski rečeno "dodatnog šoka", da ono što je već znao i prepoznao kao istinu u njemu konačno legne na svoje mesto.

Forum je specifično mesto, ovaj forum konkretno ima određenu tematiku i to podrazumeva da će se na njemu okupljati ljudi koji su većinom sposobni da informacije prime - i dovoljno odgovorni da odluče da li će ih prihvatiti, odbaciti i kako će ih iskoristiti.

Citat:
to isto treba da radimo i offline i da se napravi neki ozbiljni pravac i podrska drugima.


Taj ozbiljni pravac je nešto što nastaje jedino zajedničkim razumevanjem određene materije i uspostavljanjem određenog prećutnog "kodeksa" ponašanja koji proizilazi upravo iz tog razumevanja, jer zajedničkog pravca - a pretpostavljam da pod tim misliš na neki skup "zdravorazumskih" pravila koje bi ti ljudi primenjivali - ne može biti ako ljudi nisu načisto sami sa sobom. Može biti samo maske koja podseća na neko razumevanje, koja će pre ili kasnije kao i ovaj truli sistem "prdnuti u fenjer" A pogodi šta? Od 7000 000 000 - ne verujem da postoji petorica koja su u potpunosti ovladala tom veštinom :) E, upravo za to je potreban "duhovni razvoj" ...


:love3: :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ring of Power
PostPostano: pon feb 25, 2013 11:33 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
Citat:
A pogodi šta? Od 7000 000 000 - ne verujem da postoji petorica koja su u potpunosti ovladala tom veštinom


Odlicno, znaci njh 7 ili 8 ce biti "oslobodjeno", dok oni konacno ne zavrse ceo proces, i pretvore i onih 2-3 % koji pokusavaju da misle svojom glavom u zombije.
Shvatio sam sta zelis da kazes, ni malo se ne pronalazim u tome, posto smatram, da ono sto rade, da to privode kraju, i da je ostalo prilicno malo vremena, i mislim kada zavrse to sto su zeleli da posle toga niko nece ni moci i da zeli da se duhovno i individualno oslobadja.
Mozemo na osnovu njihovih reakcija da vidimo sta im smeta, i da postaju prilicno nervozni ukoliko neko i pokusa da promeni njihov algoritam i pocne sa kolektivnim oslobadjanjem, odnosno pustanjem pravih informacija.Dosta grese, i ostavljaju dosta tragova.
I sada, neprijatelju smeta bas to, i to je ocito, a ovde se propoveda kako to ne treba da se radi , jer navodno nije poenta uraditi to sto oni iz petinih zila, i sa svim svojim resursima pokusavaju da sprece.
Svaka cast na svim ucenjima, i svim tim autoritetima koje citirate, ali jednostavno osecam da to nije dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ring of Power
PostPostano: pon feb 25, 2013 12:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Ok, samo napred :) Ali sam siguran u jedno, pre ili kasnije ćeš videti da je "pomoć" koju si pružio ljudima išla upravo na način koji sam opisao. Ne kažem da ne treba ništa raditi izvan onlajn sveta, već samo da je pomoć koju možeš pružiti drugima nešto prilično ograničeno. Pa sad, ono što radiš će nekome značiti sve a nekom ništa - individualno je. Eto, sad u tebi prepoznajem neke svoje osobine, zato i imamo ovaj razgovor - naravno da treba raditi, samo ne treba imati neka preterana očekivanja - videćeš da će te razumeti samo oni koji su i bez tebe bili na ivici razumevanja tih stvari, postoje i drugi slučajevi - u kojima ono što ti uradiš pokrene neku vrstu "lavine", međutim kad se to slegne ponovo kreće stagnacija kod čoveka.

U principu, treba da se postaraš da je pomoć koju pružaš ono što je tom čoveku potrebno, a ne ono što ti želiš da pružiš. Tako najbolje funkcioniše. Al to je jako teško za primeniti, pogotovo kad se uzmu u obzir oni drugi, "nezemaljski" faktori koji i jesu uzrok ovih zemaljskih, na koje si ti usmerio pažnju. Ti zemaljski su samo posledica, kako misliš da napadanjem posledica trajno rešiš uzrok?

Citat:
I sada, neprijatelju smeta bas to, i to je ocito, a ovde se propoveda kako to ne treba da se radi , jer navodno nije poenta uraditi to sto oni iz petinih zila, i sa svim svojim resursima pokusavaju da sprece.


Kao na primer koji? I šta je to "to" konkretno? Šta bi ti konkretno uradio? Niko ni a nije rekao o informacijama, već da se širenjem informacija neće doseći "kolektivno oslobađanje" - a širenje informacija i njihovo pojašnjenje je najviše što se može uraditi.

:love3: :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ring of Power
PostPostano: pon feb 25, 2013 1:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
Napisao sam u nekom prethodnom postu u 4 tacke , sta je bitno da se razbije prvo.
I to raditi na prakticnim primerima, recimo ubistvo poljskog predsednika, kao i cele vlade, mislim da je idealno za pocetnike. Na tom primeru su pokazali koliko su ranjivi i koliko su nervozni kada im ne ide, i sam i znas sta se sve desavalo posle, i na koji unezveren nacin su zataskavali svoje propuste ( samoubistvo na konferenciji za novinare vojnog staresine), kao i sprecavanje nezavisnih istraga, ubistvo decaka koji je snimio ceo dogadjaj,jako naivno ubacivanje raznih navodnih svedoka po poljskim forumima i dezinformatora, ubacivanje u originalan video egzekucije kada je avion pao,pijanca radi diskreditacije....
Na ovom primeru polako, uvoditi gledaoca, na koji nacin saradjuju Rusija EU i Amerika, nacin na koji je avion pao, a potom zajednicko delovanje, 3 razlicite vlade- Rusije, EU i Amerike.
Ne mora samo offline, moze i online, ali ne napadno, vec postepeno edukovati masu, na prakticnim primerima. Probiti tu prvu barijeru, da su svi oni zajedno, i da smo svedoci lazne predstave.Da bi se pokrenula lavina, mislim da i ne treba mnogo toga uraditi, ali glavno je da se ubaci crv sumnje u main stream medije, kao i pokazati na prakticnim primerima da ne postoji razlika izmedju komunizma i demokratije, kao i medju njihovim vodjama i liderima.
Kao sto postoje infografici i viralne marketing kampanje, na saljiv i satirican nacin busiti ih , i unistavati po svim savovima. To ce ih navesti na nove greske .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ring of Power
PostPostano: pon feb 25, 2013 1:08 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ne znam gdje ti gledaš i živiš, to sve je urađeno mnogo puta, na razne načine... pun je internet toga.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ring of Power
PostPostano: pon feb 25, 2013 1:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
Da to je uradjeno puno puta ali bez realnih dokaza, i na pogresan nacin. Obicno recimo ako nastane malo veci buzz, nego sto su se nadali, odjednom i David Icke to isto kaze, i odmah ga citiraju svi main stream mediji, a u prvoj recenici ga predstave kao " lovca na mutante" , i sve pada u vodu .
Treba smisljeno i pravilno doci do "korisnika" , odnosno onoj kriticnoj grupi sve to predstaviti na pravi nacin, sa vise uporednih kampanja, gde bi pokusali da se ocistimo sto vise od mogucih diskreditacija.
Ja pricam o jednoj ozbiljnoj kampanji, sinhronizovanoj.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ring of Power
PostPostano: pon feb 25, 2013 1:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Tačno tako, pored toga je i RL pun ljudi koji kontaju te stvari pa makar površinski, na nivou informacija a ni dalje se ništa ne dešava niti će se dešavati dok ljudi ne krenu da se oslobađaju uticaja koji ih navode da stagniraju na ovakav način, ne počnu misliti svojom glavom itd itd.

Pored toga, filmovi ovakvog tipa, koji iznose parcijalne informacije možda i nisu sami po sebi loša stvar, ali imaju ograničen efekat koji bude iskrivljen preko svake mere jer svako na drugačiji način te informacije obrađuje. Podseća me na famu koju je "Digitalni Anđeo" podigao kod ljudi koje poznajem. Dao je neke tačne, ali parcijalne informacije propuštene kroz HC hrišćansku prizmu i napravio daleko više štete nego koristi. Poznajem ljude koji ni dan danas nisu makli iz te paradigme - jer im je film samo pojačao religijsko programiranje.

Citat:
Treba smisljeno i pravilno doci do "korisnika" , odnosno onoj kriticnoj grupi sve to predstaviti na pravi nacin, sa vise uporednih kampanja, gde bi pokusali da se ocistimo sto vise od mogucih diskreditacija.


E vidiš, to je caka - ti na pravi način nešto nekome možeš predstaviti samo individualnim radom sa tom osobom. Koliko ljudi, toliko ćudi - na različite ljude će taj materijal delovati različito. Na kraju, šta ti garantuje da je baš taj način na koji ti trenutno vidiš stvari ispravan? Grupa koja je "kritična" već dobrovoljno čeprka po informacijama i najčešće zaglave na forumima ovakvog tipa.

Iako iza projekta leži plemenita motivacija - ponoviću ti - on ne može imati efekat koji od njega očekuješ. Na kraju - zbog čega misliš da je tvoje trenutno viđenje stvari ono pravo i ispravno, da bi ga predstavljao nekome kao istinu, i da mi uopšte raspolažemo kompletnom, univerzalnom slikom? To je, nažalost, majka širenja svih programa, a na to niko nije imun - uključujući i mene, naravno.

:love3: :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ring of Power
PostPostano: pon feb 25, 2013 1:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
Poenta je da kroz sinhronizovane, viralne kampanje, ne bi davali resenja, vec bi samo postavljali pitanja, i rusili main stream odgovore, i ono iskonsko programiranje. Svako ce na svoj nacin to shvatiti, i nije zelja nametati resenje, vec ih navesti da razmisljaju. Ako je Cepter prodao milion posudja preko kucnih prezentacija od 8-10 ljudi, mozemo i mi poceti kampanju " Nastavnik istorije me je lagao " na primer :) . To je pocetak.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ring of Power
PostPostano: pon feb 25, 2013 8:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
Ekvador je napisao/la:
Citat:
Na kraju, čini mi se da pod "oslobađanje" ne misliš na istu stvar kao neki drugi učesnici ove diskusije. Ti govoriš o društveno - političkom oslobađanju, dok je ovde u glavnom reč o nečem malo više ezoterične prirode. Caka je u tome što društveno-političko oslobađanje, i život slobodan od zemaljskih kontrolora nije moguć sve dok se čovek unutar sebe ne oslobodi određenih stvari koje su mu nametnute


Da, tako je, o tome pricam . Verujem da je to prvi korak,kao prvi nivo . A posle u nekom normalnijem okruzenju bi se nastavilo i duhovno oslobadjanje .Iako mislis da je to nemoguce, i jedno bez drugoga ne ide, to mi je logicnije nego obrnuti proces koji , sve vise nije realan.
Uostalom koja je svrha ovih foruma, ili ostalih ucenja koje preporucujes meni ? Na kom nivou ja treba da budem da bi to radio? Zar vec tvojim postovima ne radis kolektivno oslobadjanje?
Kao sto sada ovde pisemo i "objasnjavamo" jedni drugima neke stvari, to isto treba da radimo i offline i da se napravi neki ozbiljni pravac i podrska drugima.
Svrha je da razmijenimo različita promišljanja na jednakim osnovama i iz toga nešto naučimo.
Tvoj istup je izuzetno pozitivan, pa se ne bih iznenadio da i napraviš neku promjenu te vrste.
Nisam mnogo vidio da bih ti dao neki ozbiljniji savjet, samo mogu ustvrditi da u te priče ne vjerujem.
Vjerujem da se neko slučajno može provući i pokazati svoje sposobnosti, poput npr. A. Vučića (koji posjeduje ogromnu kućnu biblioteku političkoga menadžmenta, a o čijem nacionalizmu je u datoj situaciji izlišno govoriti, ali bih samo spomenuo da je na datu poziciju došao prilično karmički, zahvaljujući primitivcu i apolitičaru Nikoliću), koji ima šansu da bude upisan zlatnim slovima na stranama novije srbijanske historije, ako ga ne ubiju, a njegovo antikorupciono djelovanje moglo bi kroz godinu-dvije uzdrmati čitav region.
Dakle potrebni su pravi ljudi na ključnim pozicijama, pa kad se jedna takva osoba, željna dokazivanja i moralna, poveže slučajno ili namjerno sa nekom drugom takvom osobom - nastaju lančane promjene: onda dolazi do gurđijevski integriranoga znanja, pa kažemo da vrh odgaja široke narodne mase, stvarajući lijepe običaje duše u prijespomenutih.
:love9:


Zadnja izmjena: autentika; pon feb 25, 2013 11:03 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ring of Power
PostPostano: pon feb 25, 2013 10:37 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub feb 02, 2013 3:39 pm
Postovi: 6
Lokacija: Zagreb
pozzz ljudi

jel može link koji radi za 1. ring of power

_________________
[B]"it's a self serving,man made bullshit story" - George Carlin[/B]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ring of Power
PostPostano: uto feb 26, 2013 1:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 26, 2011 8:30 pm
Postovi: 122
http://www.youtube.com/watch?v=GX0PHt1HDQI


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ring of Power
PostPostano: uto feb 26, 2013 6:49 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub feb 02, 2013 3:39 pm
Postovi: 6
Lokacija: Zagreb
zahvaljujem :)

_________________
[B]"it's a self serving,man made bullshit story" - George Carlin[/B]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ring of Power
PostPostano: uto feb 26, 2013 4:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
Autentika,
pretpostavljam da se salis u vezi Vucica, delujes mi prilicno ozbiljno.
Vucicev posao je da pohapsi par tajkuna( tajkuni- ljudi koji kupuju firme u post komunistickoj zemlji,glavni su negativci, mediji smeju da pricaju o njima, i posle ili vode posao ili ga predaju dalje) koji su zavrsili posao ( citaj pokupovali celu Srbiju i posle je predali svojim menadzerima za ovaj region) , i da stvori kredibilitet.
Ali posao sadasnje vlasti je da proda poslednja javna preduzeca koja su ostala u Srbiji -EPS, Telekom i parking servis . Upravo vidimo kako propada EPS, i kako su navodno bankrot.
Ta karma koju spominjes - prosto ne verujem da stvarno mislis, covek da ne radi za njih pa ne bi opstao ni 2 dana na nekoj funkciji.
Imas prostu matematiku, covek odlazi od Seselja,bez icega, i za mesec dana ta stranka ima infrastrukturu kao najjace banke u svetu, u svakom selu predstavnistvo+ pare za kampanju i animiranje poznatih licnosti ( citaj- 100.000e svakom) , to je prosecno oko 20-30 miliona evra mesecno( 200 miliona evra godisnje), za odrzavanje toliko organizma i toliko predstavnistva u svakom selu i gradu. I ti i dalje mislis da je to sve samo karma ?!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ring of Power
PostPostano: uto feb 26, 2013 4:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
Moram da dodam da u potpunosti shvatama Ekvadora i podrzavam ga 100%. Hoce covek i u ovoj realnosti,ovakvoj vrsti zivota na fizickom planu da oseti i dozivi u apsolutnom smislu svu lepotu i besprekornost kreacija koje ga okruzuje i u kojoj postoji.Cemu fizicko iskustvo ako je samo ovakvo???
=D>
Medjutim ,mislim da od toga nema nista.Ljudi koje istina interesuje uspevaju da do nje i dodju.Oni ostali
samo ``koracaju da ne bi zaspali`` (partibrejkersi) i cekaju da umru.Sve i sami Buda,Isus,Mohamed i ostali zajedno da stanu pred njih,oni ne bi verovli dok to neobjave mediji.Pokusavao sam na pocetku sa gotovo svima da otvorim neku temu sa foruma,ali sam samo uspeo da ih razjarim i razbesnim,a u najmanju ruku da pocnu da me izbegavaju.Hvala im na tome od srca :D u svakom slucaju.

Imas energiju koju zelis da usmeris . Usmeri je ka sebi i bliskima koji zasluzuju.

``Ne bacaj bisere pred svinje``

:love3: :love3: :love3:

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ring of Power
PostPostano: uto feb 26, 2013 5:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
poporitopopone,vidim da si ti i "valjda ?", pokusavali offline edukaciju svoje okoline i dobili samar i nerazumevanje, i osetili se odbacenim. Ali problem je samo u pristupu,to je isto kao da ste im rekli "jako si glup, sve sto znas, sve sto si ucio, to nista nije tako , sada cu ti ja reci kako jeste" . Tesko je to svariti odjednom.
Niti su oni "svinje" niti smo mi koji znamo problem ili deo problema nesto iznad . I nije tacno "ko zeli nacucice". Sve je slucajna stvar odnosno, sticaj okolnosti , da li si imao nekoga u blizini ko te je na pravi nacin uputio, gde si se rodio, kakva su ti zivotna iskustva...
Problem je sto , cak i da zelim da se posvetim samo blizoj okolini , to nije dovoljno , jer samo snaga kolektiva moze ovo da resi, to je glavna i jedina moc koja je na nasoj strani, pored istine.
Videli smo sta snaga kolektiva zna da uradi ( doduse vodjena iz kontrolnih centara), npr rusenje Milosevica, kada su jedan program zamenili drugim, ali bez obzira, ako bi pravilno bilo kanalisano, ne bi pobedili, vec bi njih naveli na greske, odnosno morali bi da skinu maske i da uvedu diktaturu, i tada bi tacno znali na cemu smo, i imali realne neprijatelje. To je prva stvar, navesti ih da skinu masku.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ring of Power
PostPostano: uto feb 26, 2013 5:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
Ekvador je napisao/la:
Autentika,
pretpostavljam da se salis u vezi Vucica, delujes mi prilicno ozbiljno.
Vucicev posao je da pohapsi par tajkuna( tajkuni- ljudi koji kupuju firme u post komunistickoj zemlji,glavni su negativci, mediji smeju da pricaju o njima, i posle ili vode posao ili ga predaju dalje) koji su zavrsili posao ( citaj pokupovali celu Srbiju i posle je predali svojim menadzerima za ovaj region) , i da stvori kredibilitet.
Ali posao sadasnje vlasti je da proda poslednja javna preduzeca koja su ostala u Srbiji -EPS, Telekom i parking servis . Upravo vidimo kako propada EPS, i kako su navodno bankrot.
Ta karma koju spominjes - prosto ne verujem da stvarno mislis, covek da ne radi za njih pa ne bi opstao ni 2 dana na nekoj funkciji.
Imas prostu matematiku, covek odlazi od Seselja,bez icega, i za mesec dana ta stranka ima infrastrukturu kao najjace banke u svetu, u svakom selu predstavnistvo+ pare za kampanju i animiranje poznatih licnosti ( citaj- 100.000e svakom) , to je prosecno oko 20-30 miliona evra mesecno( 200 miliona evra godisnje), za odrzavanje toliko organizma i toliko predstavnistva u svakom selu i gradu. I ti i dalje mislis da je to sve samo karma ?!
Dokoni, da ne kažem nešto mnogo gore, intelektualci su isto tvrdili i kada je Đinđić ubijen: da mu je to bio posao da uhapsi pojedine, da je plaćenik, da je uvezen itd.
Sve što si u ciframa iznio stoji kao tačno, ali najgore je kada se u jednoj zemlji ništa ne dešava.
U Srbiji se dešava putinizacija, a i to je jedan tačno određeni kurs zemlje: neki kažu da je Putin najveći rasprodavač Rusije, neki drugi da ju je vratio na pravi put.
Meni se čini mnogo koherentniji od pijanoga Borisa Jeljcina.
:hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ring of Power
PostPostano: uto feb 26, 2013 6:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
Citat:
Dokoni, da ne kažem nešto mnogo gore, intelektualci su isto tvrdili ....


Okarakterisala si ljude koji smatraju da bilo koji vladar ili funkcioner ne moze da radi na svoju ruku i da je pod uticajem, kao dokon ? Znaci ti dokoni to pricaju zbog jedinog cilja -jer im je dosadno ?


Citat:
Sve što si u ciframa iznio stoji kao tačno, ali najgore je kada se u jednoj zemlji ništa ne dešava.


Ovo mi je nerazumljivo. Ako sam te dobro razumeo, u prvom delu recenice, slazes se sa mnom, da je stranka Vucica, vestacki napravljena sa ciljem da narod ima novu svezu opciju za glasanje, ali ti je i to dobro jer, kako si rekla- to je bolje nego da se nista ne desava ?


Citat:
U Srbiji se dešava putinizacija, a i to je jedan tačno određeni kurs zemlje: neki kažu da je Putin najveći rasprodavač Rusije, neki drugi da ju je vratio na pravi put.
Meni se čini mnogo koherentniji od pijanoga Borisa Jeljcina.


U Srbiji rade i na putinizaciji , tako ce dobiti fanove i podrsku, jer narod veruje da nam Amerika ne zeli dobro, pa ce kontrolni sistem preko svojih firmi iz Rusije,koja je navodno protiv Amerike, lakse odraditi sve poslove.Tu postaje konfuzno za neupucene, jer firme, menadzeri sa zapada su konkurentni ovima iz Rusije, i medju njima moze da bude svadje, i borbe, i zato neko ko nije dovoljno upoznat misli da postoje sustinske podele (istok- zapad, demokratija-komunizam,socijalizam...)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 87 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 36 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz