Sada je: čet mar 28, 2024 4:13 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 87 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ring of Power
PostPostano: uto feb 26, 2013 6:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
Ekvador je napisao/la:
poporitopopone,vidim da si ti i "valjda ?", pokusavali offline edukaciju svoje okoline i dobili samar i nerazumevanje, i osetili se odbacenim. Ali problem je samo u pristupu,to je isto kao da ste im rekli "jako si glup, sve sto znas, sve sto si ucio, to nista nije tako , sada cu ti ja reci kako jeste" . Tesko je to svariti odjednom.
Niti su oni "svinje" niti smo mi koji znamo problem ili deo problema nesto iznad . I nije tacno "ko zeli nacucice". Sve je slucajna stvar odnosno, sticaj okolnosti , da li si imao nekoga u blizini ko te je na pravi nacin uputio, gde si se rodio, kakva su ti zivotna iskustva...
Problem je sto , cak i da zelim da se posvetim samo blizoj okolini , to nije dovoljno , jer samo snaga kolektiva moze ovo da resi, to je glavna i jedina moc koja je na nasoj strani, pored istine.
Videli smo sta snaga kolektiva zna da uradi ( doduse vodjena iz kontrolnih centara), npr rusenje Milosevica, kada su jedan program zamenili drugim, ali bez obzira, ako bi pravilno bilo kanalisano, ne bi pobedili, vec bi njih naveli na greske, odnosno morali bi da skinu maske i da uvedu diktaturu, i tada bi tacno znali na cemu smo, i imali realne neprijatelje. To je prva stvar, navesti ih da skinu masku.


Krupne su to reci : samar i odbaceni. Ko me voli taj me sledi ,uslovno govoreci.Ko ukapira razlog ujedinjenja moje energije sa svojom taj zavredjuje svu moju paznju jer rastemo i sirimo se zajedno i tako talas postaje snazniji .Ne moze se surfovati u kadi .Uzaludno rasipanje energije je najgora moguca stvar.Vraca se kao bumerang sa kontra efektom i ima na TEBE razoran udarac.Nije pristup bitan.Koristio sam razne nacine,ali nezainteresovanost tj.okupiranost drugim nebitnim stvarima je problem.Nerezonujemo na istim frekvencijama.

Svinja je alegorija

Slucajnost kako se u ovoj realnosti dozivljava nepostoji Verujem da si to vec doziveo ali nisi primetio.

Snaga kolektiva : Jedna ispravno postavljena domina utice na 10,20,30,40, hiljada ostalih.I svaka naredna na sledecu samo ako je ispravno postavljena.

Rusilacka snaga kolektiva donosi samo rusenje.Nije li ga dovoljno bilo do sada?Da li je delovalo negde nekada??? Samo se program zameni programom.Ti to rece gore i tebi je to u redu??

Nema mi-oni nase-njihovo.Da svako stane pred ogledalo i pogleda sebi u oci 2 min iskreno,narednog minuta bi se sve promenilo. Pa ako treba i III svetski rat da se pokrene i to ce da urade. Boli ih ona stvar za narod i tebe i mene i sve nas ovde zajedno.

Pozdrav i da : pojacana slova nisu vikanje nego su mi se ucinile bitnim za izlaganje.

Nezameri :occasion5:

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ring of Power
PostPostano: uto feb 26, 2013 6:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
Citat:
Rusilacka snaga kolektiva donosi samo rusenje.Nije li ga dovoljno bilo do sada?Da li je delovalo negde nekada??? Samo se program zameni programom.Ti to rece gore i tebi je to u redu??


Tu sam mislio na pravilno kanalisanu, ne vestacku, spontanu, iskrenu.Nigde nije delovalo jer je bilo lazno, do sada su revolucije pokretali isti oni koji su vladali , menjali su vlade ili uredjenja zbog novog experimenta .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ring of Power
PostPostano: uto feb 26, 2013 6:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Ekvador, autentika ti je dobro rekao da je tako nešto moguće učiniti sa odgovarajuće pozicije "autoriteta". Međutim, rad sa te pozicije i na takav način bi doveo samo do ovoga:

Citat:
Nigde nije delovalo jer je bilo lazno, do sada su revolucije pokretali isti oni koji su vladali , menjali su vlade ili uredjenja zbog novog experimenta .

Izostala bi promena u ljudima, a promena koja se vidi bi bila kozmetička - "drži vodu dok majstori odu"

Što se tiče "šamara i razočarenja" tu grešiš - stvar je u domino efektu, ja imam par ljudi sa kojima "redovno" radim (i koji naravno rade sa mnom) i to je u okviru mojih realnih mogućnosti - oni dalje šire tu mrežu informacija, i to tako funkcioniše - neka vrsta "ripple efekta".

Eto, problem na koji ćeš naići u praksi je upravo taj - govorim ti o problemu na koji ćeš naići u praksi, tebi ne pada napamet da to razmotriš i pretpostavljaš razloge mog eventualnog "razočarenja", takođe pretpostavljaš i da sam se obraćao ljudima sa neke visine jer verovatno tako percipiraš moje obraćanje tebi (ili poporitovo, nije bitno čije nego je bitan princip), iako to nije slučaj :D Tako da iako iznosim ovde informacije, za koje verovatno smatraš da su iznete sa neke visine jer ono što govorim nije po tvom ukusu, i to direktno, one ne dopiru do tebe. A ako ti kažem da sam to o čemu ti sad razmišljaš već prošao i da sam video da je stanje "na terenu" malo drugačije nego što sam tada mislio - to bi protumačio kao "saću ja da ti kažem kako je", zar ne? Nije to ništa lično, naravno, to je uobičajena karakteristika ljudske psihe. Što ne znači da ovo što ovde pišem neće dopreti do nekog drugog. Na kraju, ko kaže da ono što ja radim naizgled odvojeno od tebe neće imati udruženi efekat sa onim što ti radiš, iako su naizgled odvojeni i nesinhronizovani radovi u pitanju, sa različitim pristupima?

Koordinisani pokret već postoji, ali je malko drugačije prirode - kao što si rekao, promena je spontana. A ako je nešto spontano, ne možemo ga forsirati - spontanost je u stvari kada radimo ono što nam dolazi prirodno. Tako da ako je tebi prirodno i osećaš ovo kao nešto što treba raditi - samo napred! Možda će neko prodrman tvojim pitanjima naići kasnije na nekog drugog koji će ga dodatno pogurati u pravom smeru. Radi, ali bez očekivanja. To je jako interesantno, ne možeš menjati druge, ali možeš sebe - i upravo menjajući sebe promeniš i one oko sebe. Koordinisan je tako što se rad različitih, naizgled nepovezanih ljudi sklopi u celinu, tako da se može reći i da se oslobađanje sprovodi sa "više instance". Sumirano:

"Budite promena koju želite da vidite"

Što ne znači da će promena na globalnom nivou zatim doći naglo, nego na većoj vremenskoj skali, a ne tako naglo kako očekuješ. To je sve.

Što dalje ne znači da svoje ideje ne bi trebao sprovesti u praksu.

:love3: :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ring of Power
PostPostano: uto feb 26, 2013 8:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
Citat:
Izostala bi promena u ljudima, a promena koja se vidi bi bila kozmetička - "drži vodu dok majstori odu"


Uf, kada bi do ovoga doslo, sve bi bilo lakse. To je prvi cilj, san. Zamisli da imas ljude koji vode neku zemlju sa svim njenim resursima, a nezavisni su u svakom smislu reci .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ring of Power
PostPostano: sri feb 27, 2013 10:27 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Ekvador, 16 dana je prošlo od tvog posta na ovoj temi - 16 dana za početak, pa jesi li išta učinio? Pomaknuo se s mjesta s kojeg si krenuo? Jer po ovome što pišeš - kao da se vrtiš u krug. Pa konastatiraš ovo:

"Problem je sto , cak i da zelim da se posvetim samo blizoj okolini , to nije dovoljno , jer samo snaga kolektiva moze ovo da resi, to je glavna i jedina moc koja je na nasoj strani, pored istine.
Videli smo sta snaga kolektiva zna da uradi ( doduse vodjena iz kontrolnih centara), npr rusenje Milosevica, kada su jedan program zamenili drugim, ali bez obzira, ako bi pravilno bilo kanalisano, ne bi pobedili, vec bi njih naveli na greske, odnosno morali bi da skinu maske i da uvedu diktaturu, i tada bi tacno znali na cemu smo, i imali realne neprijatelje. To je prva stvar, navesti ih da skinu masku."

Pa ovo:

"Tu sam mislio na pravilno kanalisanu, ne vestacku, spontanu, iskrenu.Nigde nije delovalo jer je bilo lazno, do sada su revolucije pokretali isti oni koji su vladali , menjali su vlade ili uredjenja zbog novog experimenta ."

Dakle, ti Znaš kako izgleda pravilno izvedena revolucija? Iz te pozicije onda zasigurno i znaš tko sve ima masku? Ili? Jer to bi ti bilo nužno potrebno za poduhvat.
A za poduhvat - obzirom da ne želiš uočiti da je najbolje da si sam, treba ti još i kolektiv..
Ovdje su ti ljudi pokušali objasniti kolektiv te kako on izgleda, ali ih ne čuješ!
Pa bi se moglo dogoditi da se uskoro nađeš u kolektivu, a ne primjetiš da ima masku!

Recimo, ovo posljednje što si napisao, kao odgovoor "drži vodu dok majstori ne odu" - odgovaralo bi upravo tome:

"Uf, kada bi do ovoga doslo, sve bi bilo lakse. To je prvi cilj, san. Zamisli da imas ljude koji vode neku zemlju sa svim njenim resursima, a nezavisni su u svakom smislu reci ."


Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ring of Power
PostPostano: sri feb 27, 2013 11:16 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
Alf, ja sam odavno u toj prici . I ovi postovi imaju svoju svrhu. Nekad sam malo vise uznemiren, jer sve vise ubrzavaju ceo proces, kao da im se sve vise zuri , iz nekog razloga.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ring of Power
PostPostano: sri feb 27, 2013 2:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Ekvador - nema žurbe! To je njihova Igra, da te uvjere da se nekome žuri ili da nema vremena! To je podizanje straha. Ne nasjedaj na to.

Naravno da postovi imaju svrhu - zove se dopisivanje, razmjena mišljenja, svog s tuđim i svog sa svojim. Ali znaju biti i zgodno ostavljeni putokazi!

Ponekad se više toga uvidi čitajući vlastite postove unatrag, nego sve što su nam neki drugi dragi ljudi željeli reći. Bar meni to uvijek donese neku novu informaciju. Zna biti zabavno. A onda obavezno čitam i te druge postove koji su tada meni bili upućeni i postaju nešto sasvim novo.

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 87 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz