Sada je: sub apr 27, 2024 7:40 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Voynich Manuscript
PostPostano: pet jul 22, 2005 12:41 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 17, 2005 11:46 pm
Postovi: 38
da nebi pomislili da vas tušim samo sa knjigom istine - biblijom, evo jos jedna zanimljiva knjiga, "prapovijesna" knjiga koja ce vam zaokupiti misli minimalno sledecih par dana:

slika
slika
slika
slika
slika
slika

vise informacija i reference potrazite na:
http://www.world-mysteries.com/sar_13.htm

svakako pregledajte i root url: http://www.world-mysteries.com

_________________
Oèe naš jedini tebi vapaje svoje upucujem pomozi sinu svom koji udje u carstvo necistivog, daj mu snage i mac svjetla, da poreze princa tame i oslobodi zalutale duse. Amen


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 22, 2005 9:00 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Da, zanimljive manuskripte, ovo je već i bilo u novinama odavno. No, zbilja nitko nezna što tu piše.

Citat:
Wilfrid M. Voynich, who discovered it in 1912, amongst a collection of ancient manuscripts kept in villa Mondragone in Frascati, near Rome, which had been by then turned into a Jesuit College (closed in 1953).


Hej, zanimljivo... tko zna talijanski ( Pixica ? ), što znači Mon? A ovo Dragone me podsjeća na...

eheheheee! Zanimljivo... hmmm...

:wink:

Tako je, dobra knjiga. Tko zna iz kojeg je realiteta, nemora biti iz "naše" povijesti. Zato i buni naučnike koji misle da je "naša" jedina...

:wink:

Otkrit ćemo... uskoro...

Ali svaka čast, ovaj put ne možeš propovjedat iz nje jer ionako neznaš što tu unutra piše... hehe... ( sorry nisam mogao izdržati ).

Evo, šalu na stranu - dobro je što si napomenuo ovo djelo. Hvala ti - ipak ima dobre volje u tebi. Pozitivno. Sad si na pravom putu. Idemo sad postaviti pitanje svima:

Jel itko ima ikakvu ideju o čemu se sve govori u ovim transkriptama? ( nemojte sad copy - paste sa interneta... nego osobna razmišljanja )! Ej, jel ima neki link za "skinuti" cijelu tu knjigu sa neta?

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 22, 2005 9:05 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Evo, par sekundi čačkanja po netu i... malo pogledam na ovim stranicama koje je naveo Tuzlak za ove transkripte i tamo odmah uočim neke opise o zamjeni polova na Zemlji ( pole shifting )... hehe... pa vidi, vidi... to se već događalo... opisi raznih drevnih naroda se podudaraju... možda ima nešto tu... joj, pa da, čitao sam i u Kasiopejskim transkriptama nešto o tome... uskoro... prevodim...

Slaže se "mozaik" malo - pomalo... hehe ! :idea:

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 22, 2005 9:48 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Evo, našao sam neke pokušaje "prevodioca" ovdje:

http://www.voynich.nu/index.html

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 22, 2005 5:22 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Evo za početak jedno opažanje:

Knjiga ima obilježene stranice arapskim brojevima, dakle njih razumijemo, ovo pokazuje univerzalnost matematike, ali... zašto bi "tuđi" jezik koristio baš ovakav, dekadski sustav??? Prirodniji bi bio možda neki drugi, koje su u to doba upotrebljavali... 20, 60, ...?

Jes da prikazuje većinom biljke ( možda su to opažanja nekog botaničara iz nekog drugog realiteta ), gole žene ( možda realitet 4. denziteta, gdje se misao može "ostvariti" )... opisi istih, zvijezda, sunca... prikazuje ih kao živa bića - pazi sad... negdje ovo pročitah u Kasiopejcima... No ne tvrdim da je tako... samo malo glasno razmišljam i pokušavam povezati stvari iz sasvim različitih izvora i dijelova...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 22, 2005 5:59 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Sve više i više mi liči na dezinformirajući materijal... netko se poigrao nekim drevnim spisima i sad zarađuje lovu na ovome... hmmmm...


Ono što je tu napisano i nema baš nekog smisla... hehe! Samo si bezveze lupate glave da odgonetnete što tu piše, a kad dešifrirate dobijete neku reklamnu poruku recimo za Coca-Colu... hehe. Smrdi mi na dezinfo...

Neznam, ali imam taj osjećaj.


:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 22, 2005 8:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 17, 2005 11:46 pm
Postovi: 38
Samo lagano, polako. Pozovi o.p.o strucnjaka u pomoc, udruzenim snagama lakse cete doci do odgovora. :wink:

_________________
Oèe naš jedini tebi vapaje svoje upucujem pomozi sinu svom koji udje u carstvo necistivog, daj mu snage i mac svjetla, da poreze princa tame i oslobodi zalutale duse. Amen


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 22, 2005 9:44 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Samo lagano, polako. Pozovi o.p.o strucnjaka u pomoc, udruzenim snagama lakse cete doci do odgovora.


U potpunosti se slažem !!!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jul 23, 2005 1:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 24, 2005 11:35 pm
Postovi: 122
Lokacija: Makedonija
Hmmm citao sam o ovom tesktu pre par godina. Mondragone se verovatno odnosi na onu biljku Mandragoru, a ne na reptile.
Kako i da je svaki pokusaj prevoda najvecih lingvista i kriptografa je uzaludan. Jezik ne podlozi nikakvim lingvistickim zakonitostima po kojima su recimo desifrovani hijeroglifi, sumersko pismo ili linearno B. Po meni tekst je nasumicno slaganje raznih slova i najverovatno falsifikat

"Kail mehhs s awy koi, dokm oorg s mar. A faaq qwail mene atrus a solo."

Zvuci misteriozno zar ne. Zovi najveceg strucnjaka da prevede. Nece moci jer i sam neznam sta ovo znaci :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 24, 2005 1:37 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
> "Kail mehhs s awy koi, dokm oorg s mar. A faaq qwail mene atrus a solo."

jebi ga Ziggy, upravo si napisao staru tualangulsku kletvu da ti otpadne kita ;) ;) ;)

jebi ga, ubuduce pazi sta pises ;)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 24, 2005 11:19 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Vidim da humor na forumu raste... tooooo, dobro je, dobro... treba tako. Potaknuto pozitivnom energijom... može se svašta učiniti... yes !!!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 91 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz