Sada je: sub apr 27, 2024 3:20 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2253 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 113  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri aug 24, 2005 1:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 01, 2005 4:59 pm
Postovi: 80
They live, da li je to onaj crno bijeli film?

Inače meni je odličan , kada smo već kod filmova "Stvor" isti režiser.
I osmi punik, prvi dio, kao i best of the best Event horizont u rangu s Odisejom u svemiru.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 24, 2005 11:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jul 13, 2005 8:51 am
Postovi: 58
Lokacija: u žaru borbe
Paranoja od filma... metafizički fimski orgazmi :wink:


...Soko zove Orla, Orao javi se!
-Orao pao, Orao pao
-Soko dolazi... :lol: :lol: :lol:

Boli, boli. Djura ima tesku ruku. :lol:

Ne verujete u teoriju zavere?
Kako, kad je to sasvim moguce... :wink:

Danice, daj rakije! :roll: :lol:

Nije da si mi brat, ali si genije. :twisted:

"...halo centrala.... jeste vi maločas zvali. e slušajte me dobro... možda ste dobili pogrešan broj al ste dobili onoga kog ste tražili. nije vam jasno? e pa biće vam jasno: Jebat ću ti majku majčicu! mrš đukelo!!"
Danilo Bata Stojković. '\\:D/'

-Zasto su te zvali, jel' su te zvali zbog...?
-Zbog cega?
-Pa rekao si da mozda proveravaju...
-U grob ces ti mene oterati, u grob! Jel' onaj kod kuce?
-K'o?
-Moj pokojni caca.... pa podstanar!!!!
-Nije.
-Pa gdje je?
-Odkud ja znam, sta je bilo tamo Ilija?
-Nista tek ce biti...
Kazem ja: 'Druze sumnjate li vi u mene? Vi znate' reko' 'da sam ja odlez'o dve godine.
'Ne znam verujte', kaze on, a , na stolu mu ovakva (pokazuje rukama) , plava fascikla , sa kruzicima od soljice kafe. MOOOOOJ slucaj sigurno!

Jos ne bi covek ni rek'o da je on inspektor , onako uredan. Lepo odeven , znas. One iz mog vremena , mogla si da prepoznas sa pet kilometara. To im je bila taktika. Da ga se plasis! Cim ga vidis-znas ko je. A ovi opet idu u drugu krajnost. Cim ga vidis-ne znas ko je!!
:lol: :lol: :lol:

Javite Djuri da blokira aerodrom ! :shock:

- Dobar dan.
- Dobar dan.
- Vi ste.
- Ja sam. :lol: :lol: :lol:

"koji je to auto bolji od Moskvicha?".... =; :lol:

Lepo sve priznaj:Pa ces Djuri da se izvines sto te je bio.Ako me se sete za dan Bezbednosti sete ako ne to jebila moja gradjanska duznost. :twisted:

I: "Profesor gužva plan. Baca ga u reku. Danice, zašto" D: "pa ..."
I: "Da ga je spaljivao bio bi sumnjiv. Reka nosi plan. Ja ga pratim i ulazim u reku". D: "Crni Ilija, kupao si se u ovo doba godina?" I: "Za takav dokaz skočio bi i u zaleđenu reku" ](*,) :lol:

D: "Ilija mogli su te ubiti". Đuro: "To su i hteli. Ubojstvo u lovu ne podleže krivičnom zakonu. Kod nas u selu kad neko nekoga mrzi samo ga pozove u lov. I drm" :lol: 8) :lol:

I: "Na poljima podno Kosmaja izvode čistu vojnu vežbu pod krinkom lova na fazane. Razgovaraju sa seljacima. Danice, ZAŠTO? D: "Pa pitaju gde ima fazana" I: "Danice, Danice. Raspituju za raspoloženje u narodu".
I: Kreću se u trojkama, a trojke su brate Đuro što? Đ: "Osnovne jedinice diverzantskih trupa" [-o< :lol:

I: U ratu ste me ranjavali! Jedva sam zivu glavu izvukao!
J: Ko mi? Ko to mi?
I: VI ! Ti, tvoj otac, tvoj brat i sve oni koje smo pobili i oni koji su uspeli da pobegnu! Kad ste videli da mi ne mozete nista, da sam izvukao zivu glavu. Onda ste me zatvarali. Nije vam odgovaralo da svi budemo jednaki i da nema ovakvih razlika medju ljudima. Nije sa rat ni zavrsio, a ti si se vratio sa posteno zaradjenim kapitalom. Pre tebe, njih hiljadu. Posle tebe jos hiljadu! Da ponovo zidate dvorce i zamkove. Da ponovo tlacite i unistavate ljude. Jeli? Pa jesu mene zatvarali samo zato sto su me terali da verujem, a tebe ne zatvaraju zbog onog zbog cega smo se borili! Pa majku vam jebem!!!! Sta to znaci? Pa jel to znaci da sam je celog zivota bio budala koji je radio protiv svojih principa? Da sam bio stalno na suprotnoj strani? Jel to znaci? Pa jesu mene zatvarali samo zato sto sam vikao ZIVEO STALJIN I SVETSKA REVOLUCIJA!!! Jeste me zato zatvarali?? Pa sta je trebalo da vicem? ZIVEO KAPITALIZAM?? :lol: 8)

Nisi ti Danice izdala sobu, ti si izdala mene! :lol: :lol: :lol:

Ilija: 'odi, 'odi...
he tako, u redu.
Izvinite nisam mislio da cemo ovako da razgovaramo ali vi ste krivi: stalno izazivate, ponizavate nas, vredja te nas, a djura ima slabe zivce.
Da skuvamo jednu kaficu, AH. E sad cu da skuvam kafu.
Vama je sigurno poznato to su vam vasi rekli pre nego sto ste se ovde doselili da sam ja bio u zatvoru 2 godine, ne znam da li su vam pominjali i djuru, verovatno jesu, i on je bio preko 4 godine. E vidite to sto su vam rekli, to je tacno!?!?!?! I ja to priznajem!?!?!?!!?!?!?! Kad god me neko pita, ja kazem: jeste, voleo sam ga. Staljin je za mene bio sve i sja. Njemu danas prepisuju svasta i to sto je istina i to sto nije istina. Optuzuju ga zlocine koje nije ucinio, nesto jeste to se zna i to priznajem. Ali onda u ono vreme pa ja sam mislio da je bezgresan. Bio sam mlad, lud. Uzeo bih pusku i borio bi se misleci da ginem za svetsku pravdu. Trebalo mi je otreznjenje, da stane da razmislim, da sebi kazem onaj ko te osudio zeleo ti je dobro i ja sam mu danas zahvalan. Danas tacno znam gde je bila greska a gde nije.
Sta, boli vas??? E pa Djura ima tesku ruku. Sve ovo ja vama pricam iz prostog razloga sto mislim da ste u slicnoj situaciji u kojoj sam ja bio pre mnogo godina, ali prijatelju moj, nisi ti mlad pa da ne znas sta radis. U godinama si kada se ne prasta greska. Saberi se, ispovedaj mi se, evo a ja ti se kunem, sve sto budes meni rekao, kao covek coveku ostace izmedju ova 4 zida. Cekaj, krisom sam bio ukljucio magnetofon... (klik) EVO! Ugasio sam ga. Ja znam da si ti kao dete morao da budes na strani brata i oca i to te pogresno orjentisalo, zalut'o si u gustu sumu gde su te sacekali strani agenti koji vrsljaju po nasoj zemlji. To su sve Englezi organizovali. Dojavili amerikancima, amerikanci te sacekali u Parizu i uvukli u podzemlje. Jel tako bilo. Jeste. A bio si mlad, prirodno je, hoces da jedes, hoces da jebes a to kosta brate, pa onda droga.
Podstanar: Gospodine Cvorovicu izgubicu avion.
Ilija: Ne brini sticices, sticices ako se lepo dogovorimo.
Podstanar: Sta da se dogovorimo
Ilija: Lepo, da sve ovo meni priznas, evo ja tebi ovo govorim kao sto bi govorio mom bratu djuri da se nasao u slicnoj situaciji. Da meni lepo priznas, pa da sednemo u moja kola, odemo do Sup-a, gde ces stati pred licem zakona i reci: JESTE, KRIV SAM, JEO SAM GOVNA, bas tim recima bez moljenja, JEO SAM GOVNA RADIO SAM TO I TO, JER SAM BIO SLEP PORED OCIJU. KAZNITE ME DA OKAJEM SVOJE GREHE DA PONOVO BUDEM COVEK DA STANEM NA SVOJE NOGE.
Sta se ti smeskas???
Podstanar: Ne mogu da verujem da postoji covek kao vi.
Ilija: Smem li nesto da vas zamolim?
Podstanar: Izvolite...
Ilija: Pomozite mi da vas ne ubijem! Razumes, sa puno razloga da nikog ne ogovaram, ja sam uvek bio na ivici da nekog ubijem, neomjte to vi da budete, nemojte molim vas, nemojte vi da budete... da mi platite za sve one koji su me ponizavali, koji su me mucili. NEMOJTE VI!!!
Tako ces ti, brate njima lepo da kazes a oni ce lepo da se povuku, dok se dogovore i vratimo se lepo kod Danice. Ona spremi rucak, pozovemo djuru, On ce ti oprostiti sto te tukao!!!!! Je li, i ti se lepo vratis u pariz i pocnes da radis ali za nase.
MENE, AKO SE SETE NA DAN BEZBEDNOSTI, SETE SE, AKO SE NE STETE, NIKOM NISTA TO JE BILA MOJA DUZNOST DA RADIM. NAJVECE ZADOVOLJSTVO BICE MI MISAO DA SAM JEDNOG COVEKA IZVEO NA PRAVI PUT.

_________________
mesi sine, mesi...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 24, 2005 11:26 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Balkanski špijun?

:wink: :D :lol: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 25, 2005 11:23 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Na prijelazu tisućljeća snimljeno je puno filmova koji se bave virtualnom realnošću, zagrobnim svijetom i tajnama uma:

Nineteen Eighty-Four (1984)
Made in Heaven (1987)
They Live (1988)
Groundhog Day (1993)
Only You (1994)
Breaking the Waves (1996)
Phenomenon (1996)
Gattaca (1997)
Open Your Eyes (1997)
The Game (1997)
Dark City (1998)
Pleasantville (1998)
Run Lola Run (1998)
The Truman Show (1998)
What Dreams May Come (1998)
American Beauty (1999)
eXistenZ (1999)
Eyes Wide Shut (1999)
The Matrix (1999)
The Sixth Sense (1999)
The Thirteenth Floor (1999)
Crouching Tiger, Hidden Dragon (2000)
Frequency (2000)
The Skulls (2000)
Unbreakable (2000)
The Others (2001)
Vanilla Sky (2001)
Equilibrium (2002)
Hero (2002)
S1m0ne (2002)
"Taken" (2002)
21 Grams (2003)
Bruce Almighty (2003)
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring (2003)
3-Iron (2004)
Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)
House of Flying Daggers (2004)
The Butterfly Effect (2004)
The Village (2004)
The Forgotten (2004)
What the #$*! Do We (K)now!? (2004)

U produkciji:
Lord of War (2005)
Ultraviolet (2005)
The Science of Sleep (2005)
Master of Space and Time (2006)
Paani (2006)

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Vrijeme zmajeva
PostPostano: sub aug 27, 2005 2:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
Nakon viđenih fotografija 'nježnog zagrljaja', (vezanih) ljudi i reptila (naslovnica galaksija.com) - što me malo streslo, sjetim se jednog dokumentarca (?!?) koji je prikazan na RTL-u 24.02. ove godine.

Zvao se Vrijeme zmajeva, evo opširnije:



Citat:
VRIJEME ZMAJEVA (DRAGON'S WORLD)
Od početka vremena, ljudi su bili fascinirani zmajevima, stvorenjima koja se pojavljuju u mitovima i legendama skoro svake svjetske kulture: o njima su pripovijedali Inuiti, Azteci, Kinezi. Iako se oni među sobom nisu nikad povezali, svi su došli do prilično slične slike te mitske životinje, što je mnoge istraživače natjeralo pomisliti na istinitost brojnih legendi. Polazeći od ideje o mogućem stvarnom postojanju mitoloških čudovišta, redatelj Justin Hardy i kreator Charlie Foley zajedničkim su radom, s međunarodnom ekipom znanstvenika, umjetnika i animatora snimili znanstveni dokumentarac “Vrijeme zmajeva”.
U svom uratku spojili su najnovija znanstvena saznanja s plodovima nesputane teorije, CGI animaciju i najmodernije specijalne efekte s realnim materijalima kako bi oživjeli zmajeve u njihovom punom, fascinantnom i zastrašujućem obliku.

Ovaj nesvakidašnji televizijski spektakl vizualizirat će svijet u kojem su moćni bljuvači vatre mogli postojati, ali će i rekreirati izgled tih životinja, kako onaj vanjski kojeg barem ovlaš poznajemo iz brojnih bajki, tako i onaj unutarnji jer će nam znanstvenici pokazati kako su mogli izgledati zmajevi organi. Kompjuterski animirane sekvence vode nas u središte života tri vrste zmajeva – prethistorijskog Sunčevog zmaja, Kineskog zmaja i Srednjovjekovnog zmaja, pokazujući nam što im je bilo zajedničko, ali i po čemu su se međusobno razlikovali. Što bi se dogodilo da su zmajevi nekako preživjeli – u ovom uzbudljivom dokumentarcu saznat ćemo odgovor i na to pitanje jer su autori zamislili kako su zmajevi evoluirali u cijeli niz različitih životinjskih vrsta, pa ćemo vidjeti i kako se zmajevi pare, odgajaju mlade te čuvaju svoj teritorij.

Brojni nesvakidašnji događaji poput pronalaska smrvljene lubanje opasnog T-rexa ili smrznutih tijela vitezova u rumunjskom dvorcu bit će povezani u zajedničku nit koja gledatelje vodi natrag sve do vremena u kojem su zmajevi vladali našom planetom. Neovisno o tome koliko godina imate, ovaj će vas odlično pripremljen i sjajno realiziran, originalan dokumentarni film posebne vrste lako zarobiti u svoj svijet mitskih bića, a sami ćete zaključiti nakon gledanja, vjerujete li ili ne u njihovo postojanje.



slika Iz "Vremena zmajeva"


www.rtl.hr/program/prikaz/462/

Ako je netko gledao, bilo bi lijepo da napiše što misli.
U filmu ljudi su prikazani kao primitivni i prilično zločesti, eto, nisu mogli 'srediti' suživot sa zmajevima koji nisu ugrožavali ljude
(u nedostatku hrane ovi bi im oteli i pojeli pokoju ovcu). Tako su ih počeli nalaziti, ubijati, broj zmajeva se drastično smanjio, povlačili su se živjeti u sve nepristupačnije planinske predjele.

Na kraju ih je ostalo tek par - koji su dobili jednog potomka, ali i on biva ubijen od strane ljudi.

Arheolog koji je pronašao ostatke rekonstruira priču. Na kraju filma javljaju mu da su negdje (današnjica) pronađeni dokazi da zmajeva još ima. On sav sretan odlazi brže-bolje u tom pravcu...


Ako se prisjetite starina oko nas, naći ćete priličan broj kipova koji prikazuju zmajeve, svoja mjesta imaju i na grbovima, raznim gradjevinama. Na pamet mi padaju zmajevi (mislim da su dva, jedan oštećen) ispred grobnice "Mir junaka" na Trsatu u Rijeci.

Što bi mogao poručivati ovaj film? Zmaj nije samo mitološka životinja - možda onda ni druge mitološke životinje to nisu (hoće li biti napravljeni i filmovi o grifonima i sl.).

Ja čekam i na to :-k

Baš me zanima, Galaksija, gdje se nalaze ta dva kipa, koji su na naslovnici?

P.S. Jel bismo mogli zmajeve svrstati u 'porodicu' - reptila? Hmm...

:-s


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned aug 28, 2005 8:55 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub aug 28, 2004 9:34 am
Postovi: 138
Lokacija: Sarajevo
Jel ko gledao Storm Of The Century, od Stephena Kinga?

Film ja 1999 i totalno sam zaboravio o cemu se radi, a kazu da je odlican.

_________________
As far as the laws of mathematics refer to reality, they are not certain; and as far as they are certain, they do not refer to reality.

Albert Einstein


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 08, 2005 9:38 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Gledao sam napokon film The Island ( Otok )!!!

Mogu reći da je ODLIČAN, stvarno dobro prikazano stanje ( doduše malo u prenesenom značenju ), ali za shvatiti kako se manipulira ljudima - više i nego dovoljno. Jedino mala primjedba da ima malo pretjeanih američkih fora akcija, da glumci zbilja prežive svakakve stvari i situacije, ali nema veze - navikao sam već na takve stvari. Uobičajeno kod američke produkcije.

U svakom slučaju - POGLEDATI !!!

:wink: :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vrijeme zmajeva
PostPostano: pet sep 09, 2005 7:49 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Jana je napisao/la:
Baš me zanima, Galaksija, gdje se nalaze ta dva kipa, koji su na naslovnici?


Jano,

oni kipovi su izloženi u Vigeland Parku, u Oslu, Norveška.


Ima tu još mnogo "interesantnih" skulpura od istog umjetnika

Čovjek je znao šta se zbiva

Pozdrav!

P.S. Kad se ukuca u Google: Gustav Vigeland - dobije se dosta dobrih linkova


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 09, 2005 9:37 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
Da, već sam preko Google našla za taj park skulptura... zanimljivo da su velika većina skulptura bez odjeće, ovu "zarobljenu" jednu je obukao.

Poruka, u svakom slučaju.


Još jedna:

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 09, 2005 1:03 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Upravo tu sam stavio nedavno u tekst - Prijetnja

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 09, 2005 3:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
Nisam vidjela, nego sam čitala onaj tekst o Jacobsu sa foruma.
Vigeland je umro 1943., baš zanimljivo kako je /ako ne iz vlastitog iskustva/ znao za 'susrete' reptila i ljudi?
:?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 09, 2005 5:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Velika kolekcija audio i video materijala:
http://www.freedomfiles.org/movies/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 12, 2005 11:15 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Zbilja svaštara...

http://www.psychicspy.com/

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: '
PostPostano: ned sep 18, 2005 7:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub sep 17, 2005 1:35 pm
Postovi: 48
Lokacija: Beograd
Što se tiče svih SF filmova i serija većina od njih je deo programa pripreme čovječanstva za vanzemaljski život ... :twisted:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: '
PostPostano: ned sep 18, 2005 8:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
ik je napisao/la:
Što se tiče svih SF filmova i serija većina od njih je deo programa pripreme čovječanstva za vanzemaljski život ... :twisted:


A šta ako ne gledamo TV? :? :(


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 20, 2005 8:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub sep 17, 2005 1:35 pm
Postovi: 48
Lokacija: Beograd
Pantagruel : A šta ako ne gledamo TV?

ik : Navedi mi jednu civilozavanu osobu u 21 veku koja ne gleda TV ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 20, 2005 10:07 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
ik : Navedi mi jednu civilozavanu osobu u 21 veku koja ne gleda TV ?


Ja! ( Možda nisam civiliziran??? )

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 21, 2005 9:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub sep 17, 2005 1:35 pm
Postovi: 48
Lokacija: Beograd
Predpostavljam da ne gledaš TV zato što nemaš vremena, a ne zato što ne želiš ? A čak i ako ne želiš, ne možeš izbeći uticaj TV-a ... Pozdrav! :arrow:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 22, 2005 12:11 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Evo, svima bih ovo poručio:

SVATKO ima 24 sata dnevno!!!

Kako će si ih organizirati, njegova je odluka.

Citat:
Predpostavljam da ne gledaš TV zato što nemaš vremena, a ne zato što ne želiš ? A čak i ako ne želiš, ne možeš izbeći uticaj TV-a ... Pozdrav!


Molba: ako možeš pisati normalnim ne-podebljanim slovima ( isključiš Bold ), jer to na internetu znači kao da vičeš... ne smeta me, ali možda radi drugih koji su navikli na već "nepisana pravila interneta".

Što se tiče tv-a... imam vremena za njega, ali tamo samo "glupe stvari". Da li je neko nekoga našiljio u Big Brotheru ili koliko je dobio novaca neki tamo u nekom sportskom transferu. Na dnevniku većinom samo negativne stvari koje "bude" ovce da "pošalju" malo negativne energije. Satelit ovaj, satelit onaj... više - manje isto, samo na drugim jezicima. Ono što me zanima, najbrže pronađem na internetu, ima raznih stvari, a možeš i "istinu" koju ti nude, pročešljati iz mnogo više izvora, a ne samo jednog.
Prije izvjesnog vremena, shvatio sam da u stvari ne želim gledati te gluposti koje otupljuju ljude. Samo gubljenje "vremena". Ovdje mogu zajedno sa vama drugima podijeliti mišljenja, informacije i ostalo. Puno korisnije za sve, nego da svatko bulji u svoj tv i gleda ono što ga eventualno zanima.
Utjecaj tv-a možeš izbjeći ako si svjesan nekih stvari. Osobno svima koji mi nešto kažu da je bilo na tv-u, kažem da to nisam tamo gledao jer me to ili nije zanimalo, ili sam to već saznao dan-dva ( ili više ) preko interneta. Tu mogu pročitati i sve moguće novine, ali to je slično kao i na tv-u, nema nekih "novosti". Sve već viđeno ( na neki način... hehe ). Ništa me više baš i ne iznenađuje. To je dobro. Ako imaš veću svijest, manje te toga može "iznanaditi" u smislu čuđenja kako se to moglo dogoditi ili što je to.

Osobno, mogu reći da je TV - već prastara stvar !!! Hahaha! Nešto kao gramofon. Još se koristi, ali izumire. Koristimo već napredniju tehnologiju... hehe, bar neki koji ZNAJU.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 22, 2005 2:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
slika

TV program služi kondicioniranju svijesti i jedno je od najopasnijih sredstava za manipulaciju masamo po bilo kom osnovu.
Međutim, "ovisniku" je teško oduprijeti se utjecaju TV-a, baš kao i droge.
One koji odbijaju staviti mozak u "kutiju za ispiranje" kontrolni sistem će tretirati s nečim suptilnijim ... ali neka ... barem smo pokušali!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2253 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 113  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 107 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz