Sada je: sub apr 27, 2024 3:12 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: ned nov 12, 2006 6:01 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Za svađu je potrebno dvoje...

:mrgreen: :wink:

Ok, nema smisla prepucavanje više, mislim da je lekcija naučena: imamo svi različita viđenja, percepcije... i to je naše pravo. Neki su zavedeni, a neki misle da nisu - a jesu, a opet... ima i onih koji malo jesu, pa onda nisu, pa jesu... itd... nikad kraja.

Uglavnom, ok... svatko ima svoju percepciju, ali treba i znati da se ne treba boriti protiv one druge, tuđe... već je najbolje da svatko istraži svoju pa sam zaključi. To je najpoštenije za sve. I onda pritom ne hranimo guštere.

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 12, 2006 10:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Pantelija je napisao/la:
Sve ovo potvrđujete u komentarima ove knjige, sem par izuzetaka uglavnom ste svi preskočili najbitnije stvari: da je čovek stvoren kao oličenje Duha sa ciljem da dovrši njegovu emanaciju, da su Drako negativci koji stvaraju nephodan pritisak i prinudu na čoveka da bi se kristalizovao, da su stvoreni hibridni vladari u Sumeru (o čemu vam Ajk nudi brdo dokaza). To su glavne stvari u knjizi, a ostalo su nebitni detalji.


Pa pogodio si srz. Srz zasto knjiga meni osim zabavne podloge i nije bas nesto. Swerdlow je u cijeloj prici, cim dodemo do sustine posve suvisan. Naime...
To da je covjek olicenje duha pise na toliko mjesta i u toliko knjiga (mada nije naodmet) da se to vec moze nazvat spammom. Tko shvati, shvati, tko nije do sad pitanje je dal' ce zbog te knjige. Dakle po tome knjiga nije posebna i ne temelji se na tome vec se temelji (bar kao neciji primarni motiv za citanje) na opisu tko sve tamo negdje postoji i sta hoce od nas. Dakle na onom dijelu na kojem i sam kazes da su nebitni detalji tj. Swerdlowljeva prica.

Sta se tice Draco rase, dal su to reptili koji nas sile na napredak ili nasa karma i teskoce sve je to jedna te ista stvar.

Poanta, jedan od temelja vedante Isa upanishad, je sve to sta kazes da je bitno u knjizi, sustinski rekla i to na samo jednoj stranici. Ostalo je u principu Swerdlow a to tko hoce doticnom bezrezervno vjerovat ili ne je drugo pitanje i nije povezano sa iskljucivo knjigom.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 13, 2006 8:30 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Svakim svojim postom dokazuješ da ne znaš o čemu govoriš, sve relativizuješ i lupaš u prazno - I Gurđijev i Sverdlov ne daju samo priče nego konkretnu praksu koju treba sam na sebi da proveriš i uveriš se da li vredi ili ne. I jedan i drugi insistiraju na razvijanju tvog iskustva i svesnosti a ne na prihvatanju njihovog stava. Pored toga što iza sebe imaju kredibilitet za ono što govore. I jedan i drugi su razbili sve 'gurue', Sverdlov je čak neke i po imenima razotkrio za koga rade i ako iko ne može da se strpa u isti koš sa 'guruima' koji nešto palamude onda su to oni. Ali ti izgleda ne vidiš dalje od tog koša. I ne znaš da postoji nešto izvan te 'guru' - palamuđevine koju stalno kritikuješ.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Knjiga hmm..
PostPostano: pon nov 13, 2006 8:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 07, 2005 4:32 pm
Postovi: 63
Pročitao sam knjigu (text) reda radi da vidim oko čega se svađate tu.

20% sadržaja odnosi se na materiju koja je uglavnom poznata i realna (prihvaćena od strane ljudi koji su imali kontakt i uspjeli ostati neovisni), ostalo je spam (bezvrijedno) i ničemu ne služi.

_________________
axor


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Knjiga hmm..
PostPostano: pon nov 13, 2006 10:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
axor je napisao/la:
Pročitao sam knjigu (text) reda radi da vidim oko čega se svađate tu.

20% sadržaja odnosi se na materiju koja je uglavnom poznata i realna (prihvaćena od strane ljudi koji su imali kontakt i uspjeli ostati neovisni), ostalo je spam (bezvrijedno) i ničemu ne služi.

Po čemu si to zaključio?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 15, 2006 3:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Na kojoj strani piše to o grupama?
Navedi bar jedan spam.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 15, 2006 5:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
LOL, govorimo o spamu na razini "knjiga". Na šta je svijet spao :mrgreen: 8) ...

uneXpect, da, na kojoj strani to piše? Budi malo precizniji.

Pantelija, jesi li ti autor te knjige?

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 15, 2006 7:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
To su reči V. Kupera i odnose se na manipulisane UFO grupe koje su programirane da šire dezinformacije. To se lepo vidi iz prethodnog i narednog pasusa. Jednako su programirani fanatici i tvrdi skeptici - kao što si ti. Zar misliš da Kuper nije u pravu u vezi toga ili si sebe prepoznao pa ti smeta?

Inače vidim da uopšte nisi uspeo da primetiš da knjiga nije ni zamišljena da bude ozbiljno delo već samo pamflet koji bi trebao malo da prodrma 'sliku sveta' prosečnih ljudi ali i onih koji se po malo 'interesuju' za zavere i UFO fenomene. Kao što je rečeno na početku. Zato zaista nije potrebno da je kritikuješ kao da si uzeo Dostojevskog u ruke. Nastala je za nedelju dana i uglavnom sadrži citate i delove od Sverdlova, Kupera, Alternativne istorije i nekih drugih tekstova kao koktel svih relevantnih informacija. Moje je osmišljavanje svega toga u celinu na osnovu ličnih iskustava.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 16, 2006 1:11 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Pogrešno sam se izrazio.
Hteo sam reći da kritikuješ Kuperove reči u knjizi koje potvrđuju upravo ono što i ti govoriš: da ne treba verovati UFO fanaticima, da su oni manipulisani.
Očigledno nisi čitao knjigu otvorenih očiju nego si u njoj video ono što si želeo da vidiš a i podosta teksta si preskočio.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 16, 2006 8:24 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Pa kakve dokaze da ti dam ovde gde se svi anonimno dopisujemo u najkraćem i najpovršnijem obliku?
Koje argumente osim da sam video i doživeo dovoljno da znam da razlikujem ko me laže a ko ne. Detalje iz života ne bih svuda da ostavljam. Moraćeš jedino da mi veruješ i ta vera zavisi od toga koliko si ti imao iskustva u vezi sa tim. A mnogo zavisi i od mentalnog stava jer sam video puno ljudi koji tako traže dokaze i argumente a kada im ih pružiš onda ne žele da ih vide ili vide samo ono što im uslovljeni um dozvoljava da vide. Zato sam skeptičan i po pitanju pružanja dokaza; pružanje iluzija deluje mnogo jače na ljude od najboljih dokaza i argumenata.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 16, 2006 3:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Ne znam zašto od toga praviš toliki problem kada je vrlo lako razlikovati prave od lažnih učitelja: pravi ti ne daje i ne obećava ništa i ništa ne traži od tebe osim da se osvestiš tako da sam vidiš šta je šta i kuda treba da ideš. Pritom daje jednostavne metode osvešćenja koje su vrlo proverljive, zapravo i ne deluju drugačije nego onoliko koliko ih sam odradiš.
Lažni učitelji ti sve obećavaju i sve traže od tebe a ti se ne menjaš samo ostaješ zatucaniji.
Mislim da je dovoljna elementana inteligencija da ih čovek razlikuje i prepozna.
Problem je što pravog učitelja ne želiš jer je nemilosrdan prema tvojim iluzijama, dok su lažnjaci primamljivi i popularni.
Prvi neće ni da te primi ako vidi da si slab i kilav, dok će lažni uvek da te prihvati i ima da gudi na tvojim slabostima tako da postaneš uveren da je on pravi Majstor!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 18, 2009 7:56 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub feb 14, 2009 1:17 pm
Postovi: 27
Dobra je knjiga. Problem je sto je potrebno ogromno predznanje iz prosecnom coveku nedostupnih znanja da bi se shvatila ozbiljno i tako citala. Mislim da je vecina citaju vise kao zabavnu fantastiku nego kao istorijsku knjigu punu relevantnih informacija. Ivane, odlican posao. Jedino sto bi pomoglo je da sadrzaj knjige ovakve kakva je sada budena kraju a da se citaoc postupno dovodi do isitne, jer ljudski mozak nije sposoban da se odjednom prebaci na drugu stvarnos, vec se mora penjati stepenicama.

Ja se nadam jos jednom izdanju, ako autor bude imao vremena i zivaca...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Istorija Galaksije
PostPostano: pet dec 17, 2010 6:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Postavio sam drugo, ispravljeno i dopunjeno izdanje:

http://www.ivantic.net/Moje_knjige/Isto ... Coveka.pdf

Ko je čitao prvo izdanje, ovo drugo će mu izgledati kao bolji nastavak.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 117 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz