Sada je: uto jun 04, 2024 9:56 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: EARTHLINGS - vise od filma
PostPostano: čet jul 23, 2009 4:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Danmagorez je napisao/la:
nek svak misli sta hoce, odavno sam imun tome...

e, pokusaj tako i reagirati kad widis neku neprawdu. ako mozes pomogni (cowjeku, ziwotinji, biljci,...) ali BAR pokusaj ne osudjiwati niti, ne daj boze, mlatiti, tuci,...

pokusaj... :blob:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: EARTHLINGS - vise od filma
PostPostano: čet jul 23, 2009 4:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
Sad mozda cu skliznuti sa teme..
ali recimo ti bad.ass koliko god ti taj tvoj nadimak ovde izgledao malo agresivno citao sam razne tvoje postove unaokolo i uvek se nekako sa osmehom izvuces iz raznih provokacija. :D
ili ne padnes na neku besmislenu verbalnu raspravu. To je umetnost.
Ja vise nego sto ucim od onoga sto ljudi ovde govore ucim od njihovih reakcija medjusobno.
Tvoj verbalni stav je za primer... u komunikaciji sa drugima.
Sad da se ne ulizujem mozes slobodno da me ispravis tamo gde mislis da gresim... :wink:

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: EARTHLINGS - vise od filma
PostPostano: čet jul 23, 2009 5:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Danmagorez je napisao/la:
Sad mozda cu skliznuti sa teme..
ali recimo ti bad.ass koliko god ti taj tvoj nadimak ovde izgledao malo agresivno citao sam razne tvoje postove unaokolo i uvek se nekako sa osmehom izvuces iz raznih provokacija. :D
ili ne padnes na neku besmislenu verbalnu raspravu. To je umetnost.
Ja vise nego sto ucim od onoga sto ljudi ovde govore ucim od njihovih reakcija medjusobno.
Tvoj verbalni stav je za primer... u komunikaciji sa drugima.
Sad da se ne ulizujem mozes slobodno da me ispravis tamo gde mislis da gresim... :wink:

znam da nije namjenjeno mom egu (iako je dio mene), no jos uwijek nisam u stanju da se odwojim od njega. sta mogu... :angel4:
dakle, nemoj goditi mom egu i zato polakse sa tim pohwalama. molim te... [-o< :occasion5: :toothy2:

:love3:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Zadnja izmjena: bad.ass; čet jul 23, 2009 7:20 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: EARTHLINGS - vise od filma
PostPostano: čet jul 23, 2009 5:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
Dobro Ok... evo ako te ovo moze olaksati:
Ti uglavnom imas neko tvoje steceno misljenje, mozda si nesto procitao tu i tamo al su to bila samo tudja misljenja koja si prisvojio radi sopstvene lenjosti da nastavis razvijati sopstvena.
Sada imas odredjeni stav prema ljudima istvarima samo zato sto ti je sama trenutna situazija to dozvolila inace da je bilo drugacije i ti bi bio drugaciji. Bolji ili gori neznam.
Ne spadas stim u nikakvu kategoriju posebnih ljudi jer kako receno tvoj trenutni stav zavisi prevalentno od trenutne situazije a da se "situaciji hoce" lako bi te promenila u ono sto ona zeli.... :twisted:
Eto zadovoljan... :mrgreen:
OK salu na stranu ... veliki pozdrav (nema nista zlonamerno u onome sto pisem i ako po nekad izgleda) nego nisam mozda toliko linguisticki strucan da sve sto napisem ispadne pozitivno.

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: EARTHLINGS - vise od filma
PostPostano: čet jul 23, 2009 7:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Citat:
a da se "situaciji hoce" lako bi te promenila u ono sto ona zeli...

e, zato je znanje tu potrebno. da cowjek osjeti/primjeti kada "situacija" zeli da te promjeni. prepoznati znakowe pored puta, osjetiti kada dolazi energetski wampir da ti posisa energiju, primjetiti "situacije" koje su lose samo AKO se poistowjetimo s njima. tesko jeste, no lipo ih je skuziti i kao takwe posmatrati... \:D/ :love6:

inace, nikakwa zlonamjera ni sa moje strane ne postoji. samo se malo zafrkajemo, a i zdrawo je to u owoj situaciji u kojoj se (swi) nalazimo...

:love3: :hello2:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: EARTHLINGS - vise od filma
PostPostano: čet jul 23, 2009 10:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
bad.ass je napisao/la:
e, zato je znanje tu potrebno. da cowjek osjeti/primjeti kada "situacija" zeli da te promjeni.

jeste to sto kazes nego ja sam ti to stvarno iz zajebancije napisao.. kao sala....
nema ceo taj opis nikave direktne veze sa tobom, to se moze odnositi na sve nas...
...
mada ostajem pri tome da bad.ass je ostro korisnicko ime... he he :D :D :D

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: EARTHLINGS - vise od filma
PostPostano: čet jul 23, 2009 10:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Danmagorez je napisao/la:
mada ostajem pri tome da bad.ass je ostro korisnicko ime... he he :D :D :D

ma dobar san ti ja. ka' kruw... :angel4:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: EARTHLINGS - vise od filma
PostPostano: pet jul 24, 2009 8:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 27, 2009 10:29 am
Postovi: 216
Lokacija: Rijeka
Danmagorez je napisao/la:
i ja sa mojom zenom kada setamo okolo primecujemo ziva bica kojima treba pomoc dok svi drugi tu samo prolaze kao da nistanije. S jedne strane mi stvara bes prema ljudima sto tako olako ignorisu potrebe drugih i prolaze tako ladno jer nisu oni u pitanju... a tu mi doje da ih sve pobijem, al na zalost takva bica su stvorila zakone koje ih stite.. :evil:

Zasto uvijek govoris drugi, dali si i ti u tim drugima? Dali si ti pomogao tim zivim bicima koje trebaju pomoc? Uvijek su drugi krivi.
Poanta svega su rijeci Gandhija: Budi promjena koju zelis vidjeti.

_________________
"Razumni ljudi prilagođavaju se svijetu.
Nerazumni ljudi svijet prilagođavaju sebi.
Upravo zato napredak ovisi o nerazumnim ljudima."

Gram prakse vrijedi više od tone teorije.

"Budi promjena koju želiš vidjeti." Mahatma Gandhi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: EARTHLINGS - vise od filma
PostPostano: pet jul 24, 2009 9:23 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
hybrid je napisao/la:
Poanta svega su rijeci Gandhija: Budi promjena koju zelis vidjeti.

uprawo to. promjeni sebe, a ne ljude oko sebe...

:love3:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: EARTHLINGS - vise od filma
PostPostano: pet jul 24, 2009 11:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 15, 2009 6:28 pm
Postovi: 133
Danmagorez je napisao/la:
Joj da .. znate kako je lepo udarati u glave takvih idiota... One su tvrde al se nekako odbijaju sem ako ih ne postavis na zemlju, onda trebas udarati sa strane da nebi slomio ruku. Ali znas ono .. neznam da objasnim :twisted: :twisted: :twisted:
Kada im cepas glavu .. joj .. to je prelep osecaj.
Onak udaris pa ponovo.. tebe vose i ne boli ruka ker je bes jaci..... bol stize tek posle...
I udaras u te njihove glave ... OH to ... ...


Nisi shvatio poantu filma. Poanta nije da se izazivaju bjes i da se nekoga provocira nego da ljudi / gledatelji shvate da svatko ponaosob doprinosi tome sto gledas u earthlingsu. Ti / ja / mi smo krivi sto ima pasa na ulici, i sto ih se ovako tretira, ljudi ih odbacuju. Ono sto se dogadja u pet centrima se dogadja zbog nas koji smo kupci i korisnici pet centara jer se za nas ti psi uzgajaju. Ono masakriranje zivotinja u klaonicama se dogadja zbog mesojeda jer su isto tako oni narucitelji ovih strahota. Film sluzi tome da ljudi shvate sto uzrokuju i da se pocnu mjenjati i bojkotirati sve sto vide na filmu tako da vise ne budu korisnici tih proizvoda.

_________________
˝Ne vjeruj zato što tako kažu stari rukopisi,ne vjeruj zato što je općeprihvačeno,ne vjeruj zato što te tjeraju da vjeruješ,već prosudi istinu i ako uvidiš da će svima činiti dobro,vjeruj u nju, živi u skladu s njom i pomozi i drugima da čine isto.˝
-Buda


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: EARTHLINGS - vise od filma
PostPostano: pet jul 24, 2009 8:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
hybrid je napisao/la:
Zasto uvijek govoris drugi, dali si i ti u tim drugima? Dali si ti pomogao tim zivim bicima koje trebaju pomoc? Uvijek su drugi krivi.

Interesantno kako ljudis shvate nesto kako valjda njima odgovara jer ako sam ja rekao:
Danmagorez je napisao/la:
i ja sa mojom zenom kada setamo okolo primecujemo ziva bica kojima treba pomoc dok svi drugi tu samo prolaze kao da nistanije. S jedne strane mi stvara bes prema ljudima sto tako olako ignorisu potrebe drugih i prolaze tako ladno jer nisu oni u pitanju...

To nekom logikom znaci da ja tako ne radim a ne da iz neznam kog tacno pogleda kao sto je tebi sve to ispalo da ja sebe svrstavam u tu vrstu ljudi. Mada interpretacija je cudo. :shock:
Recimo pas koji je samnom sam "Prisvojio" bas sa ulice dok se prosle zime smrzavala na ulici.
Sada zivi sa nama mnogo veselije i nadam se da cu jednoga dana obezbediti kako meni i zeni tako i drugim zivotinjama neki prostor gde ce moci ziveti u blagoslovu i miru. Trenutno to ne mogu jer zivim u stanu, al se trudimo da u te granice uglavimo sve sto je naj pozitivnije.
Sad naravno da ne mogu usvojiti svakok psa, macku i bilo koju zivotinju u situaciji u kojoj se nalazim danas jer bi to stvorilo kontroproduktivan efekat jer jednostavno nisam u toj mogucnosti.
Inace imam taj tav da prema drugim bicima se odnosim posteno... Recimo puza koji nadjem u garazi gde provodim odredjeni deo svog radnog vremena, koji je tu bio unesen na ko zna koji nacin... uzmen i odsetam napolje i stavim u travnjak ili gde je priroda gusnija, bar da bi se nasao na nekom svom terenu gde ima mogucnost prezivet, to je primer... Pomogli smo i paucima, pticama.. i svemu i svacemu...
Baba moje zene recimo uzima macke u "trudnoci" te im pomaze da na miru odgaje svoju mladuncad dok ne porastu dovoljno da se osamostale... same te macke kasnije krenu svojim putem, i samo neke povremeno se vracaju te ih mozemo videti da su jos zivi i zdravi, mada ih ostavimo svom zivotu.. Dok se svi u zgradi bave samo svojim jadnim zivotima ona bar nekome pomaze...
hybrid je napisao/la:
Zasto uvijek govoris drugi.... Uvijek su drugi krivi. .

Tako da ... Da drugi su krivi a ne ja jer u svojim mogucnostima bar pokusavamo uciniti ovaj svet bolji i za druge. Stim i ne volim vise pricati o covecanstvu kao "MI smo gresni" jer se barem trudim da budem sto manje gresniji nego covecanstvo osudjujem kao ONI..
Svestan sam svojih krivica i gresaka.. ali ne vidim razlog zasto bi se svrstao u celokupnu vecinu gresnika jer njihove krivice su samo njihove a ne moje...

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: EARTHLINGS - vise od filma
PostPostano: pon jul 27, 2009 9:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 27, 2009 10:29 am
Postovi: 216
Lokacija: Rijeka
Danmagorez je napisao/la:
hybrid je napisao/la:
Zasto uvijek govoris drugi, dali si i ti u tim drugima? Dali si ti pomogao tim zivim bicima koje trebaju pomoc? Uvijek su drugi krivi.

Interesantno kako ljudis shvate nesto kako valjda njima odgovara jer ako sam ja rekao:
Danmagorez je napisao/la:
i ja sa mojom zenom kada setamo okolo primecujemo ziva bica kojima treba pomoc dok svi drugi tu samo prolaze kao da nistanije. S jedne strane mi stvara bes prema ljudima sto tako olako ignorisu potrebe drugih i prolaze tako ladno jer nisu oni u pitanju...

To nekom logikom znaci da ja tako ne radim a ne da iz neznam kog tacno pogleda kao sto je tebi sve to ispalo da ja sebe svrstavam u tu vrstu ljudi. Mada interpretacija je cudo. :shock:
Recimo pas koji je samnom sam "Prisvojio" bas sa ulice dok se prosle zime smrzavala na ulici.
Sada zivi sa nama mnogo veselije i nadam se da cu jednoga dana obezbediti kako meni i zeni tako i drugim zivotinjama neki prostor gde ce moci ziveti u blagoslovu i miru. Trenutno to ne mogu jer zivim u stanu, al se trudimo da u te granice uglavimo sve sto je naj pozitivnije.
Sad naravno da ne mogu usvojiti svakok psa, macku i bilo koju zivotinju u situaciji u kojoj se nalazim danas jer bi to stvorilo kontroproduktivan efekat jer jednostavno nisam u toj mogucnosti.
Inace imam taj tav da prema drugim bicima se odnosim posteno... Recimo puza koji nadjem u garazi gde provodim odredjeni deo svog radnog vremena, koji je tu bio unesen na ko zna koji nacin... uzmen i odsetam napolje i stavim u travnjak ili gde je priroda gusnija, bar da bi se nasao na nekom svom terenu gde ima mogucnost prezivet, to je primer... Pomogli smo i paucima, pticama.. i svemu i svacemu...
Baba moje zene recimo uzima macke u "trudnoci" te im pomaze da na miru odgaje svoju mladuncad dok ne porastu dovoljno da se osamostale... same te macke kasnije krenu svojim putem, i samo neke povremeno se vracaju te ih mozemo videti da su jos zivi i zdravi, mada ih ostavimo svom zivotu.. Dok se svi u zgradi bave samo svojim jadnim zivotima ona bar nekome pomaze...
hybrid je napisao/la:
Zasto uvijek govoris drugi.... Uvijek su drugi krivi. .

Tako da ... Da drugi su krivi a ne ja jer u svojim mogucnostima bar pokusavamo uciniti ovaj svet bolji i za druge. Stim i ne volim vise pricati o covecanstvu kao "MI smo gresni" jer se barem trudim da budem sto manje gresniji nego covecanstvo osudjujem kao ONI..
Svestan sam svojih krivica i gresaka.. ali ne vidim razlog zasto bi se svrstao u celokupnu vecinu gresnika jer njihove krivice su samo njihove a ne moje...

Poanta je mog posta bila da ti nemas pravo osudjivat nikoga, svatko je na svojem stupnju razvoja i svatko radi najbolje sto moze i zna. Ti bi ljude lupao o glavi zato sto prodju pored psa koji treba pomoc, mozda i oni isto kao i ti vise nemaju prostora za skrb jos jedne zivotinje, mozda je netko alergican na dlaku psa pa se maknuo od njega itd. itd. Neznas price ljudi, neznas njihove zivotne okolnosti i zato nemas pravo nikoga osudjivat.

_________________
"Razumni ljudi prilagođavaju se svijetu.
Nerazumni ljudi svijet prilagođavaju sebi.
Upravo zato napredak ovisi o nerazumnim ljudima."

Gram prakse vrijedi više od tone teorije.

"Budi promjena koju želiš vidjeti." Mahatma Gandhi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: EARTHLINGS - vise od filma
PostPostano: pon jul 27, 2009 10:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Citat:
svatko je na svojem stupnju razvoja i svatko radi najbolje sto moze i zna

sto moze i (misli da) zna.

ljudi su takwi kakwi su, zaboli cowjeka kad widi to swe, ali sta se moze. da ih tucemo? ne bih, hwala... :angel4:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: EARTHLINGS - vise od filma
PostPostano: pon jul 27, 2009 10:38 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 27, 2009 10:29 am
Postovi: 216
Lokacija: Rijeka
bad.ass je napisao/la:
Citat:
svatko je na svojem stupnju razvoja i svatko radi najbolje sto moze i zna

sto moze i (misli da) zna.

Naravno, svi mi mislimo da nesto znamo, ali se uvijek na kraju uspostavi da nista neznamo. Zato mi je jaka ona uzrecica: znam da nista ne znam. Mada bi se i o njoj dalo raspravljati, al to su sad vec filozofske teme. :mrgreen:

_________________
"Razumni ljudi prilagođavaju se svijetu.
Nerazumni ljudi svijet prilagođavaju sebi.
Upravo zato napredak ovisi o nerazumnim ljudima."

Gram prakse vrijedi više od tone teorije.

"Budi promjena koju želiš vidjeti." Mahatma Gandhi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: EARTHLINGS - vise od filma
PostPostano: pon jul 27, 2009 9:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
Ispade da vi pripadate onoj maloj grupi ljudi koji su svesniji i bolji od programiranih idiota...
ali uzalud... jer sve to samo primenjujete na sebe i preko nekih principa.
Zato ce i zlo uvek trionfovati... jer vas je zajebalo u svakom slucaju.
Covek koji ne deluje protiv zla ... je covek koji cini zlo.

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: EARTHLINGS - vise od filma
PostPostano: pon jul 27, 2009 10:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 14, 2008 11:37 pm
Postovi: 264
Danmagorez je napisao/la:
Covek koji ne deluje protiv zla ... je covek koji cini zlo.


Ne bih se slozio sa ovom konstatacijom. Ako gledam nokakvo "zlo" koje se desava na drugom kraju sveta a nista ne mogu uciniti povodom toga, dali to znaci da sam zla osoba? Moze biti a nemora da znaci. Mogu samo da se zderem iznutra ali bi time unistavao (sagorevao) samo sebe a na kraju krajeva svako je odgovoran za odrzavanje svoje baste emocija.


Imam dva psa i oba su bili siroti stenci. Jedan je ostao bez keve (zadavio je pitbul) a drugi je bio ostavljen pored puta. Posto imam jaku empatiju prema zivotinjama oba sam udomio i da ne predstavljaju dodatnu obavezu mogao sam doneti jos nekoliko.
Isto tako primecujem pse lutalice ali se ne zaustavljam da ih pomazim jer im time ne mogu pomoci i ne zelim da im budim laznu nadu a posle treba negde oprati ruke.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: EARTHLINGS - vise od filma
PostPostano: sri jul 29, 2009 2:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
glock je napisao/la:
Isto tako primecujem pse lutalice ali se ne zaustavljam da ih pomazim jer im time ne mogu pomoci i ne zelim da im budim laznu nadu a posle treba negde oprati ruke.


I ja isto mislim. Takodje imam psa i svaki put kada na ulici vidim nekog "unesrećenog" psa, mene uhvati neka vrsta tuge. Na nekima se bukvalno vidi "izraz lica" kao odraz emotivnog stanja, ma koliko to čudno zvučalo. Ranije sam u toj situaciji uvek posvećivao pažnje koliko sam mogao tim psima, što je imalo za posledicu da su oni posle toga išli zamnom, rizikujući da ih zgazi nešto na ulici, a ja sam se osećao još gore nego pre toga jer sam imao utisak da je i njima jos gore, jer su posle vremena samoće osetili samo na trenutak pažnju i "ljubav", a zatim su ponovo bili uskraćeni toga. Razmišljajući o tome i analizirajući svoja osećanja, čini mi se da sam to radio zbog sebe, da bih se ja osećao bolje, a u stvari na štetu tih kučića. U stvari treba imati u vidu da su neke stvari koje često činimo iz naizgled dobre namere u stvari samo naša reakcija da bi smo se osećali bolje ili pravednije, što je ipak sebično ukoliko činimo da nekoj životinji bude još gore nego što je bilo, pre našeg "posvećivanja pažnje". Možda i grešim.



Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: EARTHLINGS - vise od filma
PostPostano: sri jul 29, 2009 6:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Aragorn je napisao/la:
U stvari treba imati u vidu da su neke stvari koje često činimo iz naizgled dobre namere u stvari samo naša reakcija da bi smo se osećali bolje ili pravednije, što je ipak sebično ukoliko činimo da nekoj životinji bude još gore nego što je bilo, pre našeg "posvećivanja pažnje".

jeste, samo treba prepoznati takwe trenutke i ne mjesati ih sa onima kada stwarno osjetimo tugu i suosjecanje zbog (boli, patnje, mucenja,...) neke ziwotinje...

Aragorn je napisao/la:
Možda i grešim.

moze biti...
:love3:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz