Sada je: sub apr 27, 2024 12:42 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2253 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 109, 110, 111, 112, 113
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Filmovi i video
PostPostano: ned maj 21, 2023 9:03 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub mar 02, 2013 9:59 pm
Postovi: 63
https://serijesaprevodom.net/filmovi-on ... daj-online


Na ovom linku je film Hatred - ( Mržnja ) ili u originalu WOLYN po oblasti u Poljskoj u kojoj je u vreme II svetskog rata pobijeno oko 100 000 Poljaka od strane Ukrajinaca , koji sad glume žrtve i oči cele planete su uprte u njih. Za zverstva koje su počinili tom prilikom su se potrudili da zataškavaju sve informacije na tu temu. Ovaj film je naravno bio zabranjen u Ukrajini a snimljen je pre aktuelnog rata .

U filmu je dočarano šta je sve ljudsko biće spremno da uradi drugom ljudskom biću koje je drugačije obučeno ili priča drugim jezikom , ili istim jezikom ali ima neke druge oznake i papire. Film je brutalan , i negde pred kraj sam prekinula da ga gledam, jer je bilo uveče pred spavanje, pa sam nastavila sledećeg dana da dogledam finalne scene pokolja i jezivog iživljavanja i zločina ...

Milioni ljudi su izgubili živote u tom ratu na najsurovije načine, i to je bio kreščendo nasilja koje ispoljava ljudski rod obučen u razne kostime i ucenjen metkom i izopštavanjem iz društva ako ne ide da ubija po naređenju - ljude koje ni ne zna. Čitala sam da su neke vojnike i drogirali pred bitke da bi lakše obavili mesarske poslove.

Na našim prostorima u to vreme su elaborirani razni načini da se čovek muči pre smrti , da smrt bude što bolnija i apsurdnija... bilo je i nabijanja na kolac po ugledu na drage nam okupatore iz srednjeg veka.. i ubijanja maljem u glavu i klanja i vađenja utrobe i dranja ... i sve se to vidi i u ovom filmu...

I šta su ljudi naučili iz svega toga ???

Ja bi rekla skoro ništa . Uhvatili smo plimu socijalističke ideologije i ljuljuškali se u njoj decenijama ... pustili smo zaboravu sve tragedije ... ili su nove generacjie imale servirane pobedničke priče o ratnim dešavanjima , a istinske drame i traume gazdinskih kuća i tzv obespravljene buržoazije su bile njihovi problemi , o kojima se nije pričalo .. smatrali smo to neminovnim ... razvalšćivanje i oduzimanje imovine, manje više ... ali isto je mrak pojeo mnoge ljude i to je izazvalo okeane tuge i žalosti u njima bliskim ljudima .


Sad živimo u eri zaglupljivanja i nasilje ( prezirem tu reč , koja zbog masovnosti i razmera gubi smisao ) ima nove perfidne oblike.


Kako se uopšte boriti s tim ? Sa takvom, poznatom, i nepoznatom prošlošću ? Sa uzasnom sadašnjosti i još gorim prognozama ?

Borba za pravdu ? HA HA HA ! Koja crna pravda ?

Ja sam studirala prava i počela da radim u sudu. Posle dve nedelje sam dala otkaz i nikad više nisam ušla ni u jednu kancelariju sem kao stranka. Donela sam odluku da se neću baviti tim odvratnim zanimanjem iako mi je otac bio advokat . Još uvek nisam otplatila dugove zbog te odluke, ali mi nije ni jednog momenta žao zbog toga. Pravda je ne slepa , nego nedostizna iako svi znamo šta je pravda i šta je pravedno - a odakle onda toliki prekršioci pravde na ovom svetu? Šta ljude goni da kradu, lazu, ubijaju, varaju, ucenjuju, iskorišćavaju jedni druge ? Meni nije jasno ...

Kao što mi nije jasno ni šta je kristalizacija svesti ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Filmovi i video
PostPostano: ned maj 21, 2023 11:23 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Matrona je napisao/la:
Kao što mi nije jasno ni šta je kristalizacija svesti ?


Počni od jednostavnog uvida da sudiš o životu samo sa jedne strane, nisi upoznala smrt. Ne znaš šta je smrt a sudiš i o njoj i o životu. Trebalo bi obe strane da poznaješ da bi mogla da sudiš o njima.

Neko je umro na neki način. Ti doživljvaš patnju zbog toga. Potpuno opravdano posmatrano sa tačke fizičkog tela kojeg samo vidiš da ga više nema. Smatraš da je nestalo. Tako to izgleda samo ako ne vidiš da postoje i druge dimenzije osim ove koje opažaš čulima i da nijedna pojava istinski ne nastaje niti nestaje, samo se pojavljuje u tvom vidokrugu, opažanju, i nestaje. Ako nešto ne vidiš ne znači da to ne postoji. Ako ne vidiš uzrok nečemu ne znači da on ne postoji. Uzročnost se proteže kroz sve dimenzije postojanja, a mi vidimo samo delić koji se javlja i nestaje i zato nam ništa nije jasno ili nam izgleda kao "natprirodno" čudo.
Duša te osobe je možda isplanirala svoj život da bude toliko dugačak i sve je uredu. Ali samo posmatrano sa stanovišta transcendentalne duše, posmatrano holističiki, u kontekstu celine. Posmarano samo iz tela to se ne vidi. Ako nemaš ispravnu predstavu o duši i samo si svesna čulnog sveta, onda ti sve ovo deluje kao loše filozofiranje. I to je u redu, to je tvoj put i tvoj način kristalizacije svesti.
Taj izraz inače znači da svest o sebi o svojoj transcendentalnoj suštini možeš da sačuvaš i imaš aktuelizovanu uvek, i pri najgrubljim iskustvima, sve do iskustva rađanja i umiranja fizičkog tela.
Kada svest duše nije kristalizovana, prisutna i kroz čoveka aktuelizovana, onda ona deluje difuzno, omogućava apsolutno sve što postoji i događa se, sve suprotnosti. To ona uvek i radi. Kada se kristalizuje u probuđenom čoveku onda on osvešćava smisao svega što se događa. Sve zajedno.

U nižim oblicima života svest je ograničena samo na svoje polje delovanja. Sve mačke su svesne samo kao mačke, svi psi samo kao psi, sve biljke samo kao biljke, minerali samo kao minerali ... pas ne može da bude svetan svega toga zajedno, da razume i mačku i biljku i svet oko sebe (to ne mogu ni nezreli neprobuđeni ljudi pa se zato sukobljavaju). Samo je u ljudskom biću to moguće, da se razume svako drugo pojedinačno postojanje i da se osvesti i objedini smisao sveg ostalog dešavanja koje sačinjava život i postojanje. Tada se u čoveku aktelizuje božanska svest koja omogućava sve postojeće.

Takođe sav ovaj haos dešavanja na ovom svetu ne može biti jasan ako se ne posmatra iz više perspektive odnosno kao proces karmičkog sazrevanja svesti duše. Neke su u tom procesu mlade a neke stare. Stare imaju više svesti i razumevanja za sve, odmah vide u čemu je stvar, one pomiruju suprotnosti, a mlade nemaju takvu svesnost i moraju da uče na teži način, grubim iskustvom, one se sukobljavaju jer ne mogu da nadiđu suprotnosti, ne vide celinu. U kontekstu celine sve je to prirodno i ispravno. To je usporedivo sa biljkama. Postoje male i neugledne biljke, trava, i velike i snažne, drveće. Potrebno je da postoje obe. ne mogu jedne bez drugih. Tako je i sa dušama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Filmovi i video
PostPostano: ned maj 21, 2023 2:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1363
Lokacija: Split
wau,
znači jasno ti je što je svijest, samo još nije što je 'kristalizirana svijest'.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Filmovi i video
PostPostano: sri maj 24, 2023 9:29 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub mar 02, 2013 9:59 pm
Postovi: 63
Pantelija, hvala na pažnji i na lepom objašnjenju.

Ipak mi je teško da razumem, jer ovde dođemo sa praznim hard diskom i kad umremo sarani se hard disk sa svim podacima i šiframa za cloudove... bez obzira odakle je došo i gde je otišo gejmer koji je njime upraljvao ..






Monte Kristo - wow - - ne znači.

( tipičan fb koment style ) Moderni internet ljudi i oni koji su to postali će rađe da se raspravljaju nego da nešto objasne . Izveden eksperiment na reditu . Čovek postavio pitanje i nije dobio odgovor čak ni posle mesec dana. Onda se uloguje pod drugim imenom i napiše pogrešan odgovor i odma mu se javi stotinu ljudi koji se ne slažu, iščuđavaju, ismevaju itd ...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Filmovi i video
PostPostano: čet maj 25, 2023 4:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1198
Matrona je napisao/la:
jer ovde dođemo sa praznim hard diskom i kad umremo sarani se hard disk sa svim podacima i šiframa za cloudove... bez obzira odakle je došo i gde je otišo gejmer koji je njime upraljvao ..

Zašto misliš da u ovaj svijet baš svi dolaze posve prazni?
Istina je (vjerujem da se svi možemo složiti oko toga) da kada umremo sahranjuje se tijelo - hard disk, jer sve se vraća svojoj supstanci. Ali nije supstanca ta koja za života "tijelo (od supstance) drži ne samo na okupu", već i u radu, funkcioniranju.
Nisam sigurna šta bi bili "podaci i šifre za cloudove" koje spominješ, ali ništa se ne "stora", ne "memorira", ne "arhivira" u samom (fizičkom) tijelu, nigdje u fiziologiji organizma o kojemu se uči na satovima biologije, anatomije.... (da dodam: ništa osim, u ekstremnim slučajevima, tijekom nekih faza i aktivnosti ispod spomenutih parazitskih formacija). Na sličan način na koji se supstanca "vraća" svojoj supstanci, recimo, tijekom fizio-kemijske razgradnje... dok konačno (u ciklusima) jedni te isti "komadići supstance" ne završe u nekom drugome tijelu. No, to se događa i za života... "atomi", kažu, neprekidno "cirkuliraju" i onaj koji je sad negdje u mom noktu, sutra može biti u vlati tvoje kose.
Nešto vrlo slično i analogno se odvija i sa ostalim, nevidljivijim i neopipljivim aspektima našeg postojanja i življenja ovdje, čak i ideje "cirkuliraju" na analogan način. I u svemu, sve se vraća svojim izvorištima (ne govorim ovdje ni o kakvom "apsolutnom Izvorištu svega" tamo negdje onkraj granice apstrahiranja - kako mnogi tome pristupaju, ako takva granica postoji).

Ne bih rekla da nekakvi "gejmeri" upravljaju nečijim tijelom dok je tu - ne u smislu činjenja i aktivnosti koje tijelom činimo, osim ako se neće reći da je svatko svoj vlastiti gejmer (izuzetak bi, dakako, bili "parazitni utjecaji", bili isti mikroorganizamski ili sjenovito-entitetski). Izbor odnosno pitanje izbora je nadasve važna stvar, čak i kad se isti nije u mogućnosti izmanifestirati izvanjski, ostao isti i "Nemogući san". Jer iznutra, izbor biva zaživljen - identitetno, odistinski.
Postoje gotovo zabetonirani "identiteti" koje nam "ovaj svijet" i život u njemu, u društvu, užoj ili široj zajednici - daje, ili pokušava dati ga kao nekakav zakono-odnosni imperativ ... zarad nekakvog uređenja društvene zajednice (idealno gledano); da ne uletimo i ovdje u kritike suvremenog društva (ili povijesnog uciviliziravanja) kao i svega općenito, ne bih u to, nije ni tema. Jedna stvar je zašto nešto jest (zašto uopće tako šta kao ikakav identitet postoji), kao baza, posve druga šta će se dalje nadoštiklavati - gdje se opet nalazimo neprekidno suočavani s kojekakvim izborima od kojih su mnogi, rekla bih, posve lažni i prikaze. I da, na tim "prikazama" one parazitske sile zadobijaju "teren za djelovanje". Nimalo lako, u svakom slučaju.

Eto, tek par... riječi da prozborimo. Nadam se da nisam zakomplicirala.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Filmovi i video
PostPostano: pet maj 26, 2023 8:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
Meni osobno dosta zanimljiva zena


_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Filmovi i video
PostPostano: uto jul 04, 2023 2:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
Nefarious

Zaista dobar film!


https://www.imdb.com/title/tt14537248/

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Filmovi i video
PostPostano: pon nov 06, 2023 2:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1198
Završetak "sna Doba Prosvjetiteljstva":
The New Corporation: The Unfortunately Necessary Sequel 2020 (torent)
slika
Exposes how companies are desperately rebranding as socially responsible - and how that threatens democratic freedoms.


Stari dokumentarac: The Corporation 2003 (ytb)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Filmovi i video
PostPostano: sub nov 11, 2023 10:05 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub mar 02, 2013 9:59 pm
Postovi: 63
111 strana - 15 videa sa youtube OBRISANO!

Izgleda da se bliži kraj slobode govora na internetu, ali totalni kraj, iako se to sprovodi od njegovog omasovljenja... BESPLATNI GOOGLE se uvlači u sve pore života, i to je lik AE babaroge ( veštačke inteligencije )

Youtube je besplatan - ali onda te bombarduju reklamama , koje ti serviraju na osnovu onoga što ti sam ostavljaš u google. Ako nećeš da ih gledaš, moraš da platiš pretplatu, koja nije mala, čak ni za amerikance. (bajdvej youtube moze da se gleda bez reklama na BRAVE pretraživaču. )

Sloboda govora je oduvek bila diskutabilna, jer ako se mnogo rasplamsa, na površinu isplivavaju svakakve devijacije. I to je fenomen sam po sebi. Ili seeee bedastoće forsiraju a pametni ljudi sputavaju ili eliminišu ako probaju da narodu poture nešto korisno ili besplatno.

Youtube - cenzurisan sa community standards - pod koje mogu da podvedu šta god oće.
Aleternativa - rumble , bitchutche ili kako se već zove ... skupljaju nove korisnike pod parolom slobode govora , ali su zatrpani smećem kao i fejsbuk , gde nikad nije ni bilo free speach.. i gde te isto seckaju reklamama koje su za sad 1 : 5 od onoga što ti "hoćeš" da gledaš.

Kad se udubiš u to šta ljudi postuju po fejsbuku, instagramu ili najnovijem gigantu Tik Tok u , mozeš samo da se zgraneš i zapitaš - da li je baš to ustvari naša prava priroda ??? Ono , neki mudraci , ili sam Džizus je reko - budite kao deca - ALI NE KAO RETARDIRANA DECA, AMAN!


Sinoć slušam intervju sa dr Steven Greer-om, iako mi on nije baš simpatičan, pre mi liči na plaćenika nego na nezavisnog istraživača kako se predstavlja... reko ajd da čujem šta ima da kaže - jer pratim domaćina te epizode ... ( koji i sam smara ponekad ... ali bolje išta nego ništa ) i taj UFO stručnjak ispriča kako u Americi ne može da se probije NIKO , AMA BAŠ NIKO , ko hoće da promeni stanje stvri na bolje. Naveo je šta su uradili Tesli i još nekim ljudima koji su nudili aparate za free energy , gasili im patente, ubijali ih, i da naravno kriju napredne tehnologije, koje nisu ni napredne, nego sakrivene od običnih ljudi jer nisu profitabilne.



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Filmovi i video
PostPostano: pon nov 27, 2023 10:46 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
Zanimljiv razgovor sa ovom zenom, pogledajte pa procijenite sami, ima vise nastavaka.


KAY GRIGGS INTERVIEW - PART 1

https://www.bitchute.com/video/1FjB6dOcGg8/

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Filmovi i video
PostPostano: sub feb 24, 2024 4:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
Po meni nekako dobro zaokruzena prica sa nekim dogadanjima



_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Filmovi i video
PostPostano: sub mar 09, 2024 6:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1198
Terrain (full documentary)

https://www.bitchute.com/video/WM812r6CSO5B/



TERRAIN: The Film exposes the tyrannical world pandemic hoax, built upon the flawed model of illness and disease known as Germ Theory. This documentary explores Terrain Theory, a model for health that works in symbiosis with nature to promote wellness and healing, free of a corrupt and flawed medical paradigm. TERRAIN motivates and inspires viewers to understand the power and responsibility of consent.

A film by Andrew Kaufman M.D. and Marcelina Cravat

Starring Andrew Kaufman, M.D., this worldwide acclaimed documentary explores Terrain Theory, a model for health that works in symbiosis with nature to promote wellness and healing, free of a corrupt and flawed medical paradigm. TERRAIN motivates and inspires viewers to understand the power and responsibility of consent.

Featuring: Andrew Kaufman M.D., Mark McDonald M.D., Peggy Hall, Samantha Bailey M.D., Sally Fallon, Alphonse Faggiolo, Barre Lando M.D., Tom Cowan M.D., Stefan Lanka Ph.D., Kelly Brogan M.D., Veda Austin, Tony Roman, and Sayer Ji.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Filmovi i video
PostPostano: sri mar 27, 2024 10:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
https://www.imdb.com/title/tt0368447/


Nisam jako dugo gledao ovaj film i dosta me podsjetio na neke stvari, posebice na Platonovu alegoriju o pecini. Pa i koliko ljude mozes izmanipulirat da ih je strah da odu van is svojih okvira i koliko se vrtimo u istom krugu, umjesto da izademo ko primjerice zena koja je slijepa u ovom filmu.

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2253 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 109, 110, 111, 112, 113

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 80 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz