Sada je: sub apr 27, 2024 1:22 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Bil Gejts odlazi u penziju
PostPostano: pet jun 16, 2006 9:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
16. jun 2006. | B92
Suosnivač informatičkog diva Majkrosoft i najbogatiji čovjek na svetu, pedesetogodišnjak Bil Gejts, odlazi u penziju.


Nakon jučerašnjeg radnog vremena i završetka trgovanja na američkim berzama, iz sedišta u Redmondu stigla je vest da će se Gejts oprostiti od aktivne uloge u preduzeću i posvetiti se humanitarnom radu.

Gejtsovo bogatstvo magazin Forbs procenio je na 50 milijardi dolara. Godine 2000. zajedno sa svojom suprugom osnovao je dobrotvornu ogranizaciju Bil i Melinda Gejts, koja je sa imovinom od oko 29 milijardi dolara najveća na svetu. Gejts je kompaniju Majkrosoft osnovao sa svojim prijateljem Polom Alenom 1975. godine. Godine 2000. povukao se sa mesta generalnog direktora, na kom ga je zamenio Stiv Balmer, a on je postao predsednik najvećeg svetskog proizvođača računarskih operativnih sistema.

Pored predsedavanja preuzeo je ulogu vođe sektora za oblikovanje programske opreme, koju će u naredna dva dana predati tehničkim direktorima Reju Oziju i Kregu Mundiju. Gejts je nakon najave odlaska opovrgao tračeve da je Majkrosoft u problemima zbog konkurencije i teškoćama u izradi nove verzije operativnog sistema Windows. Deonice Majkrosofta su u četvrtak vredele 22,07 dolara, a danas su skočile za jedan procenat.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 17, 2006 5:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Od svega smiješna mi je samo riječ penzioner...za Billa Gates.-a, zamisli ga u tom kontekstu izjednačenog s našim penzionerima, koji čekaju u redu svakog prvog pred bankama i poštama, ma,ne mogu čovječe više, kočim se od smijeha...

:lol: :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 17, 2006 7:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Da ja imam njegovu penziju cekao bih i tri dana u redu. :P

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bil Gejts odlazi u penziju
PostPostano: ned jun 18, 2006 12:07 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Esperio Max je napisao/la:
16. jun 2006. | B92
Suosnivač informatičkog diva Majkrosoft i najbogatiji čovjek na svetu, pedesetogodišnjak Bil Gejts, odlazi u penziju.




AJDE,
I STA STIM :?:

I kakve to veze ima sa KINOM :?: :mrgreen:

PEACE,Natalandza :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 18, 2006 12:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
AJDE,
I STA STIM

Pa buduci da je povezan sa glavnim igracima u Americi mozda se covek sprema za nesto sto ce se uskoro dogoditi.
Mozda ovako nesto:

Citat:
(J) How are we shaping up on the potential economic collapse before the end of the year? Is it still on the cards?

A: It’s looking good isn’t it? Even Bill Gates is bailing.

Citat:
I kakve to veze ima sa KINOM

Mozda ce da pobegne u Kinu.Vidi covek da nema leba od Amerike a zna se ko je najjaci. :mrgreen:

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 18, 2006 9:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 06, 2004 7:34 pm
Postovi: 91
Lokacija: Matrica
Navodno se ide baviti distribucijom ljekova u Africi...straaaašno. #-o

_________________
http://illuminati.blog.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 20, 2006 7:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Sad sam naleteo na ovaj post slipknot-maGGoT-a:
Citat:
Taj Bill Gates mi je oduvek izgledao peskast.Ne cudi me sto on finansira vakcinaciju.Najcesce su negativci oni za koje se najmanje sumnja...

Hahaha
Pa Bili je jedan od najvecih monopolista i manipulatora na svetu. Ako na ikoga treba sumnjati on bi mi bio prvi na listi. :)

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 27, 2006 2:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Američki bogataš u dobrotvorne svrhe poklonio 37,4 milijarde dolara!

Drugi najbogatiji čovek na svetu, Amerikanac Voren Bafet (75) poklonio je 85 odsto svog bogatstva, odnosno 37,4 milijarde dolara, u dobrotvorne svrhe, čime se svrstao u sam vrh dobročinitelja čovečanstva. Bafet i njegova, sada pokojna, supruga Suzi, zakleli su se još kao mladi, kako danas piše „Njujork tajms”, da će jednoga dana, ako budu bogati, vratiti sve ponovo društvu. Dve godine posle Suzine smrti, Bafet je ispunio svoje obećanje i u nedelju je poklonio 85 odsto svog ogromnog bogatstva u dobrotvorne svrhe. Većinu je poklonio dobrotvornoj fondaciji svog dobrog prijatelja Bila Gejtsa, vlasnika Majkrosofta i najbogatijeg čoveka na svetu. Bafet je 37,4 milijarde dolara svoje holding kompanije „Berkšir Hatavej” dao u obliku akcija. Bafet je već sa 11 godina shvatio kako funkcionišu berza i tržište, pa je kupio akcije jedne energetske firme za 38 dolara, a prodao ih za 40. Prvu svoju firmu osnovao je u rodnoj Oklahomi posle završenih studija na Univerzitetu Kolumbija, i to u spavaćoj sobi.

Međutim, godinama rada, Bafet je stvorio čitav konglomerat i, između ostalog, ima udela u „Koka-Koli”, „Vels Fargou” i „Amerikan ekspresu”, a pored toga ima i 42 firme koje se bave raznim delatnostima, od prodaje tepiha, nameštaja, softvera, izolacionog materijala, nakita, donjeg veša, ramova za slike, do mlečnih proizvoda ili aparata za kuhinju. Uprkos svojoj veličini, „Berkšir Hatavej” ima samo 17 zaposlenih, a centrala se nalazi u Oklahomi.

Sam Bafet se nikada nije razmetao svojim novcem, pa i dalje živi u svojoj kući u Oklahomi, koju je kupio 1958. godine, a deci je platio samo školovanje - za ostalo moraju sami da se pobrinu.

„Ako se uzme u obzir da organizacije poput Ujedinjenih nacija ili UNESKO imaju godišnji budžet od 610 miliona dolara, a budžet Fondacije bračnog para Gejts je prošle godine iznosio 1,36 milijardi dolara, onda čovek može da shvati šta znači dodatnih 37,4 milijarde dolara za Fondaciju Gejtsa”, ocenjuje list.

Bafet će dati novac i drugim fondacijama, kao što je fondacija njegove pokojne supruge koja se bavi porodičnim planiranjem, porodičnim pravom i antinuklearnim aktivnostima, zatim fondaciji koja nosi ime po dvojici sinova koja se bavi očuvanjem prirode, fondaciji njegove ćerke koja daje stipendije za školsko i univerzitetsko obrazovanje siromašnoj deci i, na kraju, fondaciji svog trećeg sina koja se bavi obrazovanjem i ljudskim pravima.

„Moja deca su fantastična! Nije poenta kljukati novcem nekoga ko već ima sve mogućnosti u životu. Poenta ove donacije je pokušati rešiti neka goruća pitanja ove planete i ljudi koji nemaju nikakvu finansijsku podlogu”, objasnio je Bafet. (RTS)

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 58 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz