Sada je: sub apr 27, 2024 12:49 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Naftovod zaobisao Rusiju
PostPostano: uto maj 30, 2006 6:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
30. maj 2006. | BBC
Naftovodom Baku-Tbilisi-Džejhan do turske obale Mediterana dopremljene su prve količine nafte iz Kaspijskog mora. Planirano je da se naftovodom, koji je od ideje do realizacije delilo petnaest godina, transportuje pedeset miliona tona nafte godišnje.


Novi naftni cevovod dug je skoro dve hiljade kilometara, njegova izgradnja je koštala četiri milijarde dolara, a jednom trećinom je u vlasništvu multinacionalnog naftnog giganata - kompanije Britiš Petroleum.

Trasom od Azerbejdžana do turske mediteranske luke Džejhan naftovod je u potpunosti zaobišao Rusiju - što je, kako kaže Džon Roberts iz energetske informacione grupacije Plats, prilično značajno.

"Naftovodom će, kada počne da radi punim kapacitetom, teći četiri odsto svetske nafte koja prelazi preko državnih granica što je prilična količina. Azerbejdžan će, uz to, dobiti prvi veliki naftovod koji ne prelazi preko ruske teritorije - odnosno, ne prolazi preko teritorije ni jednog proizvođača nafte", rekao je Roberts.

Rusima se, dodaje Džon Roberts, realizacija ovog projekta nimalo ne dopada.

"Jedan od krupnih problema koji bi mogli da se pojave tiče se Kazahstana, koji već dugo vremena pregovara sa Azerbejdžanom o transportu kazahstanske nafte ovim naftovodom. Rusija, istovremeno, nastoji da Kazahstan odgovori od te ideje.

Treba očekivati da će za četiri godine - kada počne eksploatacija ogromnog kazahstanskog naftnog polja Kašikan - velika količina nafte ući u postojeći naftovod.

To se neće dogoditi samo zato što su akcionari naftnog polja Kašikan istovremeno deoničari i Britiš Petroleumovog projekta. Mislim da će i drugi veliki kazaški proizvođači nafte ovim putem slati naftu zapadnim kupcima", kaže Džon Roberts, iz energetske informacione grupacije Plats.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 31, 2006 7:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
E da, NWO je blizu, iluminati zaobisli Rusiju, jako bitno :roll:

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 31, 2006 8:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Putevi nafte su uvek bitni,postojali iluminati ili ne.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 31, 2006 10:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Esperio, jesi razmišljao da promijeniš svoj nick u Esperio News? :lol: :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 01, 2006 1:44 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Bas sam hteo ali mi ne dadose admini pod izgovorom da je menjanje nicka zabranjeno. :D

Unapred se izvinjavam sto neke vesti i nemaju nekog veceg smisla jer prenosim sve sto mi je zanimljivo.
A meni je puno toga zanimljivo. :)

Mislim,lepo je to sto ovde pricamo o izgradnji svoje duse i disciplini uma, to je naravno uvek neophodno i ja volim da citam vase tekstove o tome.Nemojte da vas obeshrabri to sto se ne pojavljujem iza svakog vaseg posta da kazem "sa ovim se slazem 100 %" jer mi to jednostavno nije obicaj.A mozda bih trebao. :?

Ono sto hocu da kazem je da je meni pored psihologije mnogo zanimljiva i sociologija.A to je nauka o drustvu u svom totalitetu.Znacaj drustva na nas je utoliko veci time sto se mi nalazimo u procesu globalizacije.Taj proces se ne moze ignorisati postojali iluminati i njihovi planovi za uvodjenje NWO ili ne.

Naravno da je potrebno posvetiti paznju prvenstveno sebi i svojim bliznjima.
Ali, mozemo mi urediti svoj zivot ne znam koliko dobro i verovati da nam se nista lose ne moze desiti ukoliko smo u "harmoniji sa kosmosom" , pa ipak na nas uticu globalni drustveni dogadjaji.Na posredan ili neposredan nacin.


Da li ce i kakav ce ovo imati uticaj na nas videcemo.
Ali ja mislim da Rusija kao svetska velesila nece mirno gledati na pokusaj Evrope da bude manje zavisna od nje.
Uz sve to uzmite u obzir i moguci napad na Iran i sve postaje mnogo zanimljivije.

Ovaj podforum se zove Novosti i u njega cu postovati novosti.
Ukoliko admini i moderatori misle da neke od njih nisu u skladu sa temom foruma neka ih slobodno obrisu.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Zadnja izmjena: Esperio Max; pet jun 02, 2006 5:53 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 01, 2006 7:14 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
Unapred se izvinjavam sto neke vesti i nemaju nekog veceg smisla jer prenosim sve sto mi je zanimljivo.
A meni je puno toga zanimljivo.


Ma zezam se samo. :D
Inače pročitam sve vijesti koje ti izabereš i meni su zanimljive i slažem se da trebamo biti informisani o svim bitnijim stvarima vezano za širenje globalizacije i NWO a ti, onako, to baš fino probereš, kao Đelo Hadžiselimović na HRT-u. :mrgreen:

:)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 01, 2006 10:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Ne znam ko je taj.Nemam HRT.
Ja sam mozda vise kao Dr. Nele u Sloznoj braci. :mrgreen:

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 02, 2006 1:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Ja imam HRT ali ga slabo gledam, dok RTS ne gledam uopste, a vesti ponekad na B92, ali zato uvek procitam EM-ove vesti na forumu i da budem iskren znace mi. :D :wink:

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 43 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz